Indbo & Samleauktion. 16. December. Kl Onsdag 16 Dec 2015

Download "Indbo & Samleauktion. 16. December. Kl. 17.00 Onsdag 16 Dec 2015"

1 DKK Books Bøger Samling, 17/18/19 og 20 årh. Bøger Samling: Fransk litteratur: Corneille (udgave fra slutning af 1600 tallet), dansk digte, bibel mm. fra 17/18/19 Årh. (i ca. tre/fire kasser) samt dansk og fransk litteratur (samling Marcel Proust) diverse kunstbøger, kunstblade (Vor tids kunst), dansk digte, enkelte cinema bøger, samt rumfart orientering, enkelte skønlitteratur mm. 20 årh. 13 kasser i alt, en lille bogreol medfølger H. 58 B.100 D.23 cm. Varunummer: DKK Træningsmaskine, Kilberry, ubrugt Træningsmaskine, Kilberry, ubrugt L. 165 B. 110 H. 198 cm, justerbar vægtbelastning. Varunummer: DKK Spise/arbejdsbord i industrielt stil af nyere dato Spise/arbejdsbord i industrielt stil: ben monterede med hjul og stel af metal, plade indlagt med ældre brædder, H.77 L.200 B.100 cm. Skal efterstrammes, nogle skruer mangler. Varunummer: DKK 4 Krostole samt tilhørende rundt spisebord 4 Krostole samt tilhørende rundt spisebord med udtræksplade under, Ø. 110/170 H. 75 cm, bejdset bøgetræ Varunummer: DKK Cars Alu "16 fælge samt 4 stål fælge Alu "16 fælge samt 4 stål fælge. Varunummer: DKK Alain Veres, armbåndsur Alain Veres, armbåndsur af forgyldt stål, rektangulær sort skive med timetal i krystal, ekstra led samt certifikat og tilhørende æske medfølger, Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten Varunummer: DKK F.C.O. Aqua, offshore suit, Orange overlevelsesdragt str. L Orange overlevelsesdragt, F.C.O. Aqua, offshore suit str. L, fremstår komplet med tilhørende taske, brochure og voks til lynlåsen. Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten. Varunummer: DKK Bosch bordrundsav, model GTS 10 Professionel Bosch bordrundsav, model GTS 10 Professionel, fremstår brugt men i pæn stand, Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten, nypris 5.000,- Varunummer: DKK Vitrineskab af mahogni Vitrineskab af mahogni, overdel med glasdøre bag hvilke hylder, bagvæg i skab monteret med spejl, underdel med 2 låger bag hvilke hylder, 1 nøgle med følger, H. 195 B. 105 D. 50 cm. Varunummer: DKK Carpets Parti ægte mindre tæpper 4 ægte mindre persiske tæpper; rødt med runde mønstre 180X120, Løber rød og mørk blå 180X60, mørkt med lyserød midte 105X65 samt mørkrød 110X85 cm Varunummer: Sida 1

2 DKK Empire stil kommode af mahogni, 20 årh. begyndelse Empire stil kommode af mahogni, buet front med fire skuffer, nøgle medfølger. H. 66 B. 110 D. 53 cm. 20 årh. begyndelse Varunummer: DKK Older art Ubekendt tjekkisk kunstner, 20 årh. Ubekendt tjekkisk kunstner, 20 årh. "På vej hjem fra marken" olie på lærred, utydeligt signeret, 100 x 100 cm. Varunummer: DKK Høj bogreol samt hjørneskab af mahogni Høj bogreol af lakeret mahogni med flytbare hylder og to skydelåger forneden, H. 210 B. 75 D. 29 cm., 1960erne, samt hjørneskab med konkav dør bag hvilke hylder, H. 117 B. 58 D. 67 cm. et nøgle medfølger. 20 årh. første halvdel. Varunummer: DKK Older art Samling fem små malerier samt fire akvareller Samling fem små malerier samt fire akvareller, diverse kunstner, mindst: 20 x22 cm., størst: 29 x 42 cm. Varunummer: DKK samling LP, singler og Cd'er samling diverse LP, singler og Cd'er. Ca. 4 kasser Varunummer: DKK Skønvirke garderobeskab af birketræ, ca Skønvirke garderobeskab af birketræ, svugne top, front med dør med facetslebet ovalt spel, skuffe forneden, 1 nøgle medfølger, ca H. 200 B. 80 D. 50 cm. Varunummer: DKK blandet indbo Bang & Olufsen pladespiller TX 2 mm. 3 kasser blandet indbo, bestående af; Bang & Olufsen pladespiller TX 2, to 1970'erne lamper af keramik, rammer, Kgl. Porcelæn, Bing & Grøndahl mm. Varunummer: DKK Hjørneskab af mahogni 20 årh anden halvdel. Hjørneskab af mahogni, front med glasdør bag hvilke hylder, dør med nødderød forneden bag hvilke hylde. H B. 66. D. 40 cm. 20 årh anden halvdel. 1 Nøgle medfølger. To ruder revnede Varunummer: DKK 42 Flasker Louis Legrand Rouge Sec 0,75l. 42 Flasker Louis Legrand Rouge Sec 0,75l. Dejlig ukompliceret rødvin fra Languedoc - Roussillon regionen i Sydfrankrig. Vinen serveres ofte som husets rødvin på mange restauranter. Varunummer: DKK Tools 10 stk. rørtang 10 stk. rørtang i æsker. WeiDi tools. Varunummer: Sida 2

3 DKK Et barskab samt tv-møbel af mahogni Tv møbel af mahogni med stel på hjul af bejdset bøg, H. 95 B. 70 D. 40 cm samt et barskab af mahogni med klaplåge, bag lågen hylder af glas og bagvæg beklædt med spejl H. 77 B. 50 D. 50 cm Varunummer: DKK To lænestole, Vestergaard møbler To lænestole, Vestergaard møbler, grøn alcantara med mørkbejdset stel, den ene med regulerbar ryglæn med tilhørende skammel med opbevaring under sædet Varunummer: DKK Spejle med teaktræsramme, 2 stk. Spejle med teaktræsramme, 2 stk. 70 x 39 cm. samt 95 x 32/42 cm. Varunummer: DKK Glass Samling glas, Murat Samling glas, Murat, 52 stk, 11 stk rødvin 16 cm, 16 stk med grøn cuppa 15 cm, 15 portvin 12,5 cm samt 8 vandglas 10,5 cm. Varunummer: DKK Hvidt bord med stål ben Hvidt bord med stål ben. H 74, B 85, D 85 cm. Varunummer: DKK Military style kommode samt to sideborde Military style kommode, beslag af messing, i fronten tre skuffer. H 81, L 82, B 40 cm. samt 2 sideborde, H 57, Ø 40 cm. og H 52, Ø 33 cm. Varunummer: DKK Et parti møbler Chatol af nøddetræ, H. 100 D. 45 B. 90 cm samt cafébord af bøgetræ H. 105 Ø. 70 cm samt 3 tilhørende barstole, 3 småskamler, 1 reolmodul på hjul af bøgetræ med delvis glaslåge B. 120 D. 40 H. 55 cm samt 2 Denka reolmoduler med grønne låger/skuffer B. 82 D. 33/40 H. 42 cm og 1 reol af egetræ H. 120 B. 88 D. 27 cm Varunummer: DKK Glass Samling krystal Samling krystal, 18 dele, bla kagefad med tilhørende 12 serveringsskåle. Varunummer: DKK Tre kasser blandet indbo samt to standerlamper Tre kasser blandet indbo samt to standerlamper og tæppe. Kelim tæppe: 290 x 188 cm., rød keramikkande: H. 20 cm, standerlamper H. 130 cm. Varunummer: DKK Clocks and Watches Junghans, bordur i kasse af egetræ, 20 årh. midte Junghans, bordur i kasse af bejdset egetræ, urskive med romertal og messing påsætninger. 20 årh. midte H. 26 cm. 1 nøgle medfølger. Varunummer: Sida 3

4 DKK 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria, rødvin, butikspris 80,- samt 2 flasker El Justicialista Blanco 2012 Varunummer: DKK Skænk samt vinreoler Skænk af bøgetræ med 2 låger og 4 skuffer, 80 B. 147 D. 40 cm samt 2 vinreoler af metal, H. 110 B. 45 D. 20 cm Varunummer: DKK 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria, rødvin, butikspris 80,- samt 2 flasker El Justicialista Blanco 2012 Varunummer: DKK 2 store samt 2 mindre lanterner med levende lys 2 store samt 2 mindre lanterner i sorte med levende lys Varunummer: DKK 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria, rødvin, butikspris 80,- Varunummer: DKK 200+ LP'er 200+ LP'er, blandet musik Varunummer: DKK Acer Projektor, model P5206 Acer Projektor, fjernbetjening medfølger, projektor er tændt og virker, Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten Varunummer: DKK Older art Carlo Hornung Jensen: baggård, olie på karton Carlo Hornung Jensen , baggård olie på karton. Sign. C. Hornung Jensen og dateret ,5 x 38,5 cm. Varunummer: DKK Office furniture Holmris Living Milk Office Skrivebord Holmris Living Milk Office Skrivebord, designet af Søren Rose, billedet er modelfoto, bordet fremstår afmonteret på en palle, L. 130 B. 130 H. nypris ,- Varunummer: DKK Racing Car Extreme fjernstyret bil, farve grå, helikopter samt legesæt Racing Car Extreme fjernstyret bil, farve grå. Fjernstyret helikopter 2,4 GHZ X-Lion, samt legesæt. Varunummer: Sida 4

5 DKK Tools Rawlink 5 i 1 Startbooster, ringnøglesæt, rundsav Rawlink 5 i 1 Startbooster, ringnøglesæt med skralde, Skill rundsav 1200 W. Varunummer: DKK 4 Kikkerter 4 Kikkerter. 3 kikkerttasker. Største kikkert L. 30 cm, mindste kikkert L. 15 cm. Varunummer: DKK Luftgevær med sigte, Max Ranger Luftpistol 4,5 mm, hagl, målskive samt holder. Luftgevær med sigte, Max Ranger Luftpistol 4,5 mm, hagl, målskive samt holder. Varunummer: DKK Et par kirkestager med lys Et par kirkestager med lys Varunummer: DKK Glass Holmegaard, parti glas, 63 stk Holmegaard glas, 21 snapseglas, Amager, twist, 24 ølkrus med hank samt 12 med spiralbund Varunummer: DKK Racing Car Extreme fjernstyret bil, farve rød, helikopter samt legesæt Racing Car Extreme fjernstyret bil, farve rød. Fjernstyret helikopter 2,4 GHZ X-Lion, samt legesæt. Varunummer: DKK Tools Startbooster ringnøglesæt, varmeblæser Rawlink 5 i 1 Startbooster, ringnøglesæt med skralde, varmeblæser 5 kw Varunummer: DKK Rundt bord samt 7 stole Rundt hvidt bord H. 75 Ø.105 cm samt 6 stabelstole Varunummer: DKK Luftgevær med sigte, Max Ranger Luftpistol 4,5 mm, hagl, målskive samt holder. Luftgevær med sigte, Max Ranger Luftpistol 4,5 mm, hagl, målskive samt holder. Varunummer: DKK Silver En kasse diverse sølvplet En kasse diverse sølvplet, Længste ske L. 34 cm, kaffekande H. 17 cm. bælte samt indisk kæde/armbånd medfølger. Varunummer: Sida 5

6 DKK Tools En Kædesæv, skovøkse samt flækøkse En Kædesæv, skovøkse samt flækøkse Varunummer: DKK Tools Rawlink Værktøjskasse, ringgaffelsæt samt skruetrækkersæt Rawlink Værktøjskasse, ringgaffelsæt samt skruetrækkersæt Varunummer: DKK Tools Rawlink Topnøglesæt, skruetrækkersæt, ur mm Rawlink Topnøglesæt, skruetrækkersæt, ur mm Varunummer: DKK Omann Junior: reolsystem af palisander model 35 Omann Juniors Møbelfabrik Reolsystem af palisander, overdel model 35 med hylder, underdel med tre låger bag hvilke hylder samt 2 udtræksbakker. 1960'erne. H. 188 cm. B. 180 cm. D. 44 cm. Varunummer: DKK 24 fl rødvin samt Skagen dekanteringskander 24 fl rødvin samt Skagen dekanteringskander. 12 flasker Red Swan Shiraz Cabernet Sauvignon 2013, 12 flasker Syrah Aconcagua valley 2013 Varunummer: DKK Black & Decker Generator 2200 Watt Black & Decker Generator 2200 Watt Varunummer: DKK Black & Decker Generator 2200 Watt Black & Decker Generator 2200 Watt Varunummer: DKK Tools Rawlink Topnøglesæt, skruetrækkersæt, ur mm Rawlink Topnøglesæt, skruetrækkersæt, ur mm Varunummer: DKK Toys 12 kasser loombands 12 kasser loombands Varunummer: DKK Older art Gudmund hentze, mfl. 3 stk. diverse kunst Gudmund hentze, modelstudie, pastel på papir, 38 x 22,5 cm., ubekendt kunstner, åparti, sign. Paul Thumar, olie på plade, 23 x 34 cm. samt litografi: Bærentzen, Em.: Parti af "Almannagjá" med Udsigt til "þingvallavatn" (Thingvallesö) (Island). 26 x 34 cm. (3) Varunummer: Sida 6

7 DKK Langbord/spisebord af massivt egetræ Langbord/spisebord af massivt egetræ med to tillægsplader af bejdset fyrretræ. H. 76, L. 195, B. 96 cm. Udslået med begge plader: L. 275 cm. Varunummer: DKK Høj reol af mahogni Høj reol af mahogni med flytbare hylder. Der medfølger også en flytbar hylde til nederste rum i reolen. H. 187, B. 128, D. 32 cm. Varunummer: DKK Carpets 4 tæpper tre ægte tæpper: 1: L. 300 cm, B. 210 cm. Tæppe 2: L. 305 cm, B. 213 cm. Tæppe 3 (løber): L. 310 cm, B. 84 cm. samt lyst tæppe 4: L. 195 cm, B. 142 cm. Varunummer: DKK Paco Capdell: 6 stk. Stabelstole Paco Capdell: 6 stk. Stabelstole af blå formstøbt plast. H. 78 cm. Varunummer: DKK Seng + 2 kommoder Seng + 2 kommoder. Seng: L. 210 cm, B. 96 cm, H. 40 cm, sengegavl H. 80 cm. Hvid kommode: H. 71 cm, B. 79 cm, D. 42 cm. Trækommode: H. 100 cm, B. 80 cm, D. 49 cm. Varunummer: DKK Erik Jørgensen møbelfabrik, et par topers. sofaer Erik Jørgensen møbelfabrik, et par to-pers. sofaer med ben af bøgetræ, ryg, sider og løse hynder betrukkede med uldstof, H. 65, L. 168, D. 75 cm. Varunummer: DKK Grosfillex, France; Havemøbelment Grosfillex, France; Havemøbelment inkl. serveringsvogn og hynder. 8 stole, bord med udtræksplade, 9 hynder, 4 sædepuder. Bord: L. 177 cm, B. 94 cm, H. 72 cm, tillægsplade L. 46 cm. Vogn: L. 64 cm, B. 46 cm, H. 60 cm. Varunummer: DKK Sofa med mønstret stofbetræk Sofa med ben af mahogni bejdset bøgetræ, ryg, sider og løse hynder betrukkede med mønstret stof, L. 206 cm, D. 74 cm, H. 68 cm. 4 stk. armlæn beskyttere medfølger. Varunummer: DKK Spisestue af egetræ, 20. årh. 1. halvdel Spisestue af egetræ, 20. årh. 1. halvdel. 8 stole med forskellige ryglæn og udskæringer betrukket med stof. 3 tillægsplader á B. 23,5 cm. Bord: L. 121 cm, B. 94 cm, H. 76 cm. Varunummer: DKK Dansk møbelproducent: Chatol af teaktræ Dansk møbelproducent: Chatol af teaktræ med udtræksplade, skuffer og skjult spejl i låge. H. 110 cm, B. 83 cm, D. 43 cm. Varunummer: Sida 7

8 DKK To dekorations krukker af sort bemalet lertøj To dekorations krukker af sort bemalet lertøj: 1 stor samt 1 mindre krukke med græsk inspireret frise i toppen. H. 101 og 79 cm. Varunummer: DKK Silver Samling pletsølv; fade, vinbakker mm. Samling pletsølv; fade, vinbakker mm. Kvadratisk fad L. 25 cm, B. 25 cm, ovalt fad L. 28 cm, små bægre H. 8 cm. Varunummer: DKK Older lightning Stor 12 armet kirkekrone af messing, 20. årh midte Kirkekrone af messing i to etager, 12 armet, 20. årh midte H. 90 Ø. 90 cm. Varunummer: DKK Jewellery Tissot Visodate Seastar Automatic 1960'erne Tissot Visodate Seastar Automatic 1960'erne Varunummer: DKK Vitrineskab af bejdset hardwood, 20 årh slutning Vitrineskab af asiatisk bejdset hardwood, 20 årh slutning, overdel med 4 glaslåger bag hvilke hylder, 4 skuffer mellem over og underdel, underdel med 4 låger bag hvilke hylder, H. 215 b. 200 D. 45 cm, nøgler medfølger. Varunummer: DKK Ipad Air 16GB Wifi + Cellular Ipad Air 16GB Wifi + Cellular, oplåst, tændt og virker, Spacegray, oplader medfølger ikke, Varunummer: DKK Stor Laboratiorie konkav spejl Laboratiorie spejl, konkav, Ø. 95 cm. Varunummer: DKK Dansk møbelproducent; spisebord af egetræ med udtræk Dansk møbelproducent; spisebord af egetræ med 2 udtræksplader, L. 180/280 D. 100 H. 70 cm, lille skade på siden af bordplade Varunummer: DKK 1 elektrisk massagestol 1 elektrisk massagestol, ukendt mærke, fremstår i pæn stand, kan indstilles til forskellige slags massage og positioner, testet og virker, H. 120 D. 90 B. 80 cm, Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten Varunummer: DKK Ceramics Parti keramik Parti keramik, Axella loftslampe samt stor vase H. 40 cm og små skåle, kande samt figur H. 22 cm. Varunummer: Sida 8

9 DKK Et par store brune krukker Et par store brune krukker, H. 100 cm Varunummer: DKK Books naturvidenskabs bøger samling, ca. 17 stk. Bøger, ca. 17 stk, bl.a. "Opfindelsernes bog", "Om musik I & II" m.fl. se liste på foto. Varunummer: DKK Porcelain Samling porcelænm, ca. 40 dele. Samling porcelæn, ca. 40 dele. Villeroy & boch "blå olga" B&G Kaffekande H. 20 cm, skål Ø 20 cm. mm. Varunummer: DKK Tre paller med 29 blandet indbo kasser Tre paller med 29 blandet indbo kasser Varunummer: DKK Modern lightning DSB Ampel samt prisme væglampet DSB Ampel af guldbemalet metal, hvid glaskuppel Ø. 30 cm. samt lille prisme væglampet monteret til el 20 årh. midte. H. 40 cm. (løshed i en lysarm) Varunummer: DKK Older art Kopi malerier efter Munch og Renoir, samt diverse kunst Kopi maleri efter Renoir, Roernes frokost, 1881 olie på lærred, usigneret, 56 x 73 cm. kopi maleri efter Edvard Munch: pigerne på broen, olie på lærred, usigneret, 91 x 87 cm. (løs i ramme, hul i lærred), ubekendt kunstner, abstrakt komposition sign. lp 79, 61 x 81 cm. (stor fugtskade nederst), ubekendt kunstner, nøgen model med hat og vifte, olie på lærred, usigneret, 70 x 60, ubekendt kunstner, blomster opstilling, sign. Grete 56, 42 x 34 cm., to japanske tryk med fuglemotiver (falmede) tre diverse akvareller og papyrus. Varunummer: DKK Et par lænestole af bejdset udskåret træ og læder, 20 årh. anden halvdel Et par lænestole af bejdset udskåret træ og læder, H. 88 B. 75 D. 60 cm. 20 årh. anden halvdel. Varunummer: DKK Music instruments Eufonium, Blæseinstrument med tilhørende kasse Eufonium, Blæseinstrument af messing, tilhørende kasse medfølger. Varunummer: DKK Toys Lego samlet/usamlet Div. Lego, heraf noget samlet samt en del usamlet. Varunummer: DKK Glass Samling glas, bla a. Derby Ca. 45 stk. 37 stk. Derby, portvin hedvinsglas og snaps, 9 stk. diverse, Karaffel H. 23 cm, rød glasskål H. 6 cm. Varunummer: Sida 9

10 DKK Furs 3 herrejakker - 2xHugo Boss, Cerruti 1881 Hugo Boss frakke, str. 48, herremodel, mørkgrå, 80%uld 20% polyamid. Cerruti 1881, frakke 90% uld 10% cashmere, str. 48, sort. Hugo Boss, frakke, brun, lammeskind, str. 48 Varunummer: DKK Dekorations effekter delvist Afrika Dekoration effekter delvist afrika og samling håndskårne elefanter 9stk Varunummer: DKK Bang og Olufsen: et par BeoLab 8000 højttalere Bang og Olufsen: et par BeoLab 8000 højttalere, pibeformet kabinet af poleret stål på kvadratisk fod af støbejern, gitterfront betrukket med sort stof. Fremstår med defekt stof, ridser, mærker samt uden kabler. H. 132 cm. Varunummer: DKK Carpets Parti 10 stk. ægte tæpper, Parti ægte tæpper, et par af tæpperne ses med huller/slidtage, mindst 132 x 80 størst: 170 x 114 cm. Varunummer: DKK Diverse professionelle elektroniske/electrisque måleinstrumenter Diverse brugte professionelle elektroniske/elektriske måleinstrumenter: oscilloscope, voltage, distorsion analyser med meget mere, på to paller. Varunummer: DKK En kasse blandet indbo, belysning, to kufferter mm. En kasse blandet indbo, belysning, to kufferter, figurer, lommeknive mm. Kuffert L. 60 cm, B. 36 cm, H. 16 cm, messinglampe Ø57 cm, blomstret porcelænskampe H. 44 cm, B&G figur H. 26 cm (hak 3-4 steder), mindste vase H. 11 cm. Varunummer: DKK Stor samling af ældre fotoappareter, Mamiya mm. fotoudstyr. Stor samling af brugte ældre fotoapparetter Mamiya m meget mere samt diverse fotoudstyr. videokameraer osv. samlet på et palle. Varunummer: DKK Royal Copenhagen - Frijsensborg stel 100 dele Royal Copenhagen. Frijsenborg spise- og kaffestel bestående af: 12 moccakopper 910/1546, 11stk kaffekopper 910/1870, 6 tekopper 910/1551, 12 dyb frokosttallerkner 910/1616, 12 frokosttallerkner 919/1624, 1 fad 910/1864, 1 flødekande 910/1536, 12 underkopper 910/1510, 12 underkopper 910/1546, 6 underkopper 910/1551, låg til sukkerskål 910/1865, 12 kagetallerkner 910/1625, 1 smørbrik 910/9777, 1 ovalt fad 910/1863, 1 thekande med låg 910/1388. Ialt 100 dele. 1. sortering. Varunummer: DKK Blandet indbo samt B&O pladespiller 1 palle med blandet indbokasser samt en B&O pladespiller, Beogram 1500 Varunummer: DKK Diverse elektriske ældre måleinstrumenter Diverse elektriske ældre måleinstrumenter, strøm, ohms, volt måler, sullivan london, siemens tyskland mm. på to paller Varunummer: Sida 10

11 DKK 1 kasse med blandede similismykker 1 kasse med blandede similismykker: halskæder, ure, brocher mm. Varunummer: DKK Parti blandet indbo Parti blandet indbo, indbo kasser samt gulvlampe, tæppe, spejl mm. Varunummer: DKK Vitrineskab af mahogni, ca år 1900 samt chatol af mahogni 18-tallets anden halvdel Vitrineskab af mahogni, ca år 1900, front med 2 døre bag hvilke hylder, flankeret af snoet søjler samt kuglefødder, mangler bagerste ene fod, H. 187 B. 90 D. 40 cm samt chatol af mahogni med skriveklap bag hvilke skuffer og rum, 18-tallets anden halvdel, defekt på forreste fod, H. 107 B. 99 D. 50 cm Varunummer: DKK 1 palle med blandet 7 indbokasser 1 palle med blandet 7 indbokasser, bl.a spiseog kaffestel fra KPM Københavns porcelænsmaleri 'sort rose' samt B&O anlæg, bestående af Beomaster 2400 samt 2 red line højtalere og et Philips tv Varunummer: DKK Et parti møbler, Chesterfield stol, salonbord mm. Et parti møbler, Chesterfield stol H 69, B 110, D 85 cm., salonbord H 70, B 90, L 120 cm., kiste H 60, B 60, L 113 cm. hjørnestol, skammel samt lampebord med marmor top. Varunummer: DKK Older art Ubekendte kunstnere, to opstillinger Ubekendte kunstnere: opstilling med lys, bibel og krucifix, olie på lærred sign. monogram MB og dateret 23, 49 x 64 cm. i forgyldt pragtramme samt opstilling med frugtfad og blomster i vase, pastel på papir, sign. Bolt, 51 x 63 cm. Varunummer: DKK Stort parti blandet møbler Stort parti blandet møbler, vitrine af fyrretræ H. 185 B. 100 D. 42 cm, skænk af fyrretræ H. 80 B. 185 D. 52 cm, enkeltmandsseng 90X200 med elevation, computerbord samt reol af kirsebærtræ, hvid kommode med 4 store skuffer, sofabord med klap samt et par andre småmøbler Varunummer: DKK Music instruments Samling fire violiner til reparation Samling tre violiner samt 1 i stykker til reparation/hobby, stemmenøgler samt diverse reservedele og brochure medfølger. Varunummer: DKK Jewellery To Collier med ravstykker, vægt i alt ca. 80 gr. To Collier med ravstykker, vægt i alt ca. 80 gr. Varunummer: DKK 2-pers tremmesofa med brunt læder 2-pers sofa med tremmestel af bøgetræ og mørkebrun læder, H. 80 L. 137 D. 80 cm Varunummer: Sida 11

12 DKK En palle blandet værktøj i kasser. En palle blandet værktøj i kasser, bordmaskiner, slibemaskine, varmpistoler m. meget mere Varunummer: DKK Spisestue af mahogni Spisestue af mahogni inkl. 5 stole hvoraf 2 er med armlæn. Spisebord H. 72 cm, B. 87 cm, L. 119 cm. Varunummer: DKK Tre paller blandet elektronik dele mm. Tre paller blandet elektronik reservedele, små ting mm. Varunummer: DKK 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria. Varunummer: DKK Tools Tre paller blandet specialværktøj og måleinstrumenter mm. Tre paller blandet specialværktøj og måleinstrumenter mm. Varunummer: DKK 5 kasser blandet indbo 5 kasser blandet indbo, bl.a. messingstager, lamper, porcelæn mm. Varunummer: DKK Tools Tre ældre præcisionsvægte i kasse af mahogni Tre ældre præcisionsvægte i kasse af mahogni med mangler og defekter Varunummer: DKK Von Dutch sko, 10 par samt 4 par børnesko Von Dutch sko, 10 par, 4 forskellige modeller samt 4 par børnesko Varunummer: DKK 4 gustavianske stole samt nyrokoko armstol af mahogni 4 gustavianske stole, guldbemalede, betrukkede med stof samt nyrokoko armstol af mahogni betrukket med kunstlæder H. 97 cm. Kraftig brugsslitage. Varunummer: DKK En palle, palle blandet værktøj En palle, palle blandet værktøj Varunummer: Sida 12

13 DKK Modern lightning Le Klint: standerlampe model 370 Le Klint: standerlampe model 370, H. 120 cm. Varunummer: DKK Modern art Gerda Åkesson, litografi samt Poul Hansen maleri Gerda Åkesson CD : "Tempeldans", litografi 24/25 sign. Gerda Åkesson, 20 x 29 cm., samt Poul Hansen 20 årh. komposition med to figurer ved havet, olie på lærred, sign. Poul Hansen og dateret 1960, 30 x 33 cm. Varunummer: DKK Seks kasser blandet indbo og møbler Seks kasser blandet indbo og småmøbler indskudsborde, sideborde, skammel, vægskab, væggur samt tegneserier, LP, mm. Varunummer: DKK 36 flasker blandet vin Junta, La stella cadente 36 flasker balndet vin. Bestående af; La Stella Cadente Primitivo di Manduria, Junta Merlot Carménère, Junta Cabernet Sauvignon samt Louis Legrand. Varunummer: DKK Porcelain Palle askebærger, ca. 279 stk. Palle askebærger, ca. 279 stk. Bestående af; grå ca. 9 x 17 stk., blå ca. 6 x 9 stk., gule ca. 4 x 9 stk. samt hvide ca. 4 x 9 stk. Varunummer: DKK Silver Samling blandet sølvplet, ca. 135 dele Samling blandet sølvplet, samt 3 stk. sølvbestik, ca. 135 dele. Varunummer: DKK Billardbord med kugler og kegle samt tavle Billardbord med kugler og kegle samt tavle. Bord L. 216 cm, B. 117 cm. Varunummer: DKK 15 kasser blandet indbo på to paller 15 kasser blandet indbo på to paller. Varunummer: DKK 2 kasser ProBuilder slibepapir til rystepudser ca stk. 2 kasser ProBuilder slibepapir til rystepudser ca. 10 pakker a 50 stk. i hver kasse. Varunummer: DKK 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria Varunummer: Sida 13

14 DKK Samling af trofæer fra råbukke mm Samling af trofæer fra råbukke mm, monteret på træplader til ophæng, H. 23 til 26 cm. Varunummer: DKK Stort spejl med rustik ramme Stort spejl med rustik ramme af træ og metal, H. 120 L. 200 D. 7 cm. Varunummer: DKK Samling ældre diverse symaskiner, 22 stk. Samling af ældre symaskiner; Pfaff, husqvarna mm. 22 stk, Varunummer: DKK Tre paller blandet indbo Tre paller blandet indbo kasser samt metal reoler. Varunummer: DKK Modern lightning 1 kasse diverse halogen spots 1 kasse diverse halogen spots Varunummer: DKK Palle indbo, *nyt* Palle indbo, *nyt*, bl.a mange kertelys, stearinlys mm. Varunummer: DKK Chatol, barokform samt sofabord af egetræ barokform chatol af egetræ, front med tre skuffer samt skriveklap bag hvilken seks mindre skuffer, H. 102 B. 102 D. 47 cm samt mindre sofabord af egetræ, plade indlagt med kakler, H. 45 B. 65 D. 40 cm. Varunummer: DKK Copper brass and pewter Parti blandet kobber og messing samt brændespand Parti blandet kobber og messing samt brændespand. Varunummer: DKK 200+ tjenerbukser herre/dame, nye 200+ tjenerbukser herre/dame i forskellige størrelser, Nypris 500,- Varunummer: DKK 34 kagedåsesæt fra Trip Trap Miniatures, *nye* Kagedåsesæt fra Trip Trap Miniatures med grannisse motiv. Pakken indeholder 3 dåser i forskellige størrelser, nypris 199,- pr stk Varunummer: Sida 14

15 DKK 33 kagedåsesæt fra Trip Trap Miniatures, *nye* Kagedåsesæt fra Trip Trap Miniatures med grannisse motiv. Pakken indeholder 3 dåser i forskellige størrelser, nypris 199,- pr stk Varunummer: DKK Tre paller blandet indbo, møbler varia, to rya tæpper Tre paller blandet indbo, møbler, to røde rya tæpper 230 x 160 cm. samt en del malerier/billeder i rammer Varunummer: DKK Blandet krystal og glas 3 kasser blandet krystal og glas, ca. 118 dele. Største glas H. 22 cm, mindste H. 6,5 cm med sort fod. Varunummer: DKK Porcelain Blandet aluminia, Bing og Grøndahl & Royal Copenhagen mm, ca. 68 dele. Blandet aluminia, Bing og Grøndahl & Royal Copenhagen mm, ca. 68 dele. Varunummer: DKK To kasser blandet keramik, ca. 43 dele. To kasser blandet keramik; Höganäs, Royal Copenhagen mm., ca. 43 dele. Lampe H. 28 cm, lille flødekande H. 7 cm. Varunummer: DKK Et parti blandede syting Et parti blandede syting bestående af; kantebånd, elastiksnor, nåle, Burda symønstre, synåle, sytråd mm. Varunummer: DKK To paller blandet indbo To paller blandet indbo, bestående af; spejle, hylder, borde, gulvlamper, vægur mm. Varunummer: DKK Phillips Brilliance 248C, LED skærm Phillips Brilliance 248C, LED skærm, 23,6", HDMI indgang Varunummer: DKK En kasse WORK Thermal arbejdssokker str ca. 202 par En kasse WORK Thermal arbejdssokker str , ca. 202 par. Varunummer: DKK 36 flasker vin blandet Junta og RavensWood 36 flasker vin blandet Junta og RavensWood. 30 flasker rødvin samt 6 flasker hvidvin. Bestående af; 6 fl. Ravenswood Vintners Blend Chardonnay fl. Junta Reserva Malbec 2011 samt 24 fl. Junta Reserva Cabernet Sauvignon 2011 Varunummer: Sida 15

16 DKK 36 flasker vin blandet Junta og RavensWood. 36 flasker vin blandet Junta og RavensWood. 30 flasker rødvin samt 6 flasker hvidvin. Bestående af; 6 fl. Ravenswood Vintners Blend Chardonnay fl. Junta Reserva Malbec 2011 samt 24 fl. Junta Reserva Carmenérè Syrah 2011 Varunummer: DKK 36 flasker vin blandet Junta og RavensWood 36 flasker vin blandet Junta og RavensWood. 30 flasker rødvin samt 6 flasker hvidvin. Bestående af; 6 fl. Ravenswood Vintners Blend Chardonnay 2009 samt 30 fl. Junta Reserva Carmenérè Syrah 2011 Varunummer: DKK 36 flasker vin blandet Junta og RavensWood 36 flasker vin blandet Junta og RavensWood. 30 flasker rødvin samt 6 flasker hvidvin. Bestående af; 6 fl. Ravenswood Vintners Blend Chardonnay 2009 samt 30 fl. Junta Reserva Cabernet Sauvignon 2011 Varunummer: DKK Furs To kapper/stolaer. En i mink, en i bisam. En lysgrå mink og en brun bisam kappe/stola. Opbevaret i tilhørende kasse. Varunummer: DKK Modern lightning Fem bordlamper med stofskærme Fem bordlamper med stofskærme; to af messing, et par små lamper af glas samt 1 stk. af hvid keramik. H cm. Varunummer: DKK Kommode af mahogni samt spejl 19 årh. slutning Kommode af mahogni på kugleben, H. 85 B. 87 D. 44 cm., 1 nøgle medfølger. med samt spejl H. 80 B. 61 cm. Begge 19 årh. slutning. Varunummer: DKK Vitrineskab af bejdset fyrretræ Vitrineskab af bejdset fyrretræ, front med tre glasdøre bag hvilke hylder, 1 nøgle medfølger, H. 141 B. 150 D. 41 cm. Varunummer: DKK Modern lightning Le Klint/Holmegaard, bordlampe Le Klint/Holmegaard, bordlampe med fod af røgfarvet glas, messingmontering og afbryder af bakelit, plisseret skærm af papir. Varunummer: DKK Modern lightning Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: DKK Seks krostole samt tilhørende rundt bord Seks krostole med hynder, samt rundt bord med tillægsplade Ø. 95 cm. Tillægsplade B. 40, L. 95 cm. Varunummer: Sida 16

17 DKK Modern lightning Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: DKK Chatol af egetræ 20 årh. anden halvdel Chatol af egetræ, front med skriveklap bag hvilke små skuffer, 3 skuffer forneden. En nøgle medfølger. 20 årh. anden halvdel Varunummer: DKK To indonesiske teaterdukker, 20 årh. midte To indonesiske teaterdukker, af bemalet træ med artikulerede arme H. 68 og 69 cm. inkluderet flaske montering, 20 årh. midte. Varunummer: DKK 8 kasser blandet indbo med KR ældre alpinski mm. 8 kasser blandet indbo med KR ældre alpinski, dirt devil støvsuger, hjul til benzin/el drevet modelbiler (nogle ubrugte i org. kasser) samt diverse. Varunummer: DKK To paller med en samling øl To paller med en samling øl. Bestående af; Heineken, Holstein, Odense Pilsner, Carslberg, Tuborg mm. Varunummer: DKK 5/6kasser blandet indbo; juleting, glas mm. en palle med 5/6kasser blandet indbo; juleting, glas mm. Varunummer: DKK Orientalsk samling masker, mm. Samling 9 stk. af diverse orientalske masker af træ og papmaché, lille figur af bronze: thailandsk fløjtespiller samt kinesisk solparaply. Varunummer: DKK En palle blandet indbo En palle blandet indbo. Bestående af; kufferter, sideborde, spilleborde mm. Varunummer: DKK Et par lænestole med blomsterbetræk, 20 årh. anden halvdel Et par lænestole med blomsterbetræk med ben af bejdset bøgetræ, 20 årh. anden halvdel Varunummer: DKK Farstrup: Lænestol af bejset bøg Farstrup: Lænestol af bejset bøg med vippefunktion af bejset bøg, sæde og ryg betrukket med grøn alcantara. Varunummer: Sida 17

18 DKK Ca CD samt et kasse LP Ca CD samt et kasse LP Varunummer: DKK Motionscykel samt Bauknecht vaskemaskine Motionscykel samt Bauknecht vaskemaskine Varunummer: DKK Børge Mogensen for FDB møbler: to stole model J-39 Børge Mogensen for FDB møbler: to stole model J-39, "shaker" stole af bøgetræ med flettet sæde (pletter). Etiket fra FDB under sæde. Varunummer: DKK 3 paller med blandet indbokasser 3 paller med blandet indbokasser Varunummer: DKK Bænk af bemalet egetræ, 20 årh. begyndelse Bænk af bemalet egetræ, løs hynde medfølger, H. 100 L. 160 D. 55 cm., 20 årh. begyndelse. Varunummer: DKK Samling LP'er samt singler ca. 450 stk. Samling LP'er samt singler ca. 450 stk. Varunummer: DKK Tools Park kantklipper Park benzindrevet kantklipper Varunummer: DKK Spillemaskine "Panther"- enarmet tyveknægt Spillemaskine, "Panther"-enarmet tyveknægt.vægmodel. Kan tændes og kører. Københavns Auktioner står ikke inde for funktionaliteten. Varunummer: DKK Tre pers. sofa betrukket med lilla veloursstof Tre pers. sofa, sider og løse hynder betrukket med lilla veloursstof. H. 75, L. 220, D. 95 cm. Varunummer: DKK Spillemaskine, "løve Triomint Jacky Plus" Spillemaskine, "løve Triomint Jacky Plus". Vægmodel. Kan tændes og kører. Københavns Auktioner står ikke inde for funktionaliteten. Varunummer: Sida 18

19 DKK spillemaskine, "Mega-Sunny" Spillemaskine, "Mega-Sunny". Vægmodel. Kan tændes og kører. Københavns Auktioner står ikke inde for funktionaliteten. Varunummer: DKK Ceramics En samling keramik En samling keramik. Bestående af; Vaser, krukker, potter, krus, fade, Søholm lampe mm. Varunummer: DKK Glass En samling glas En samling forskellige glas, bestående af; Vaser, karafler, glas, tallerkener, lamper, flasker, lysestager mm. Varunummer: DKK En samling afrikanske masker, 20 årh. midte En samling afrikanske masker, relieffer, figurer og tromme. H. 46 cm., damefigur H. 51 cm., stor elefant H. 11 cm maske H. 51 cm. 20 årh. midte Varunummer: DKK Porcelain Samling af porcelæn Samling af porcelæn bestående af; Royal Copenhagen askebærger, B&G vaser, kander og platter mm. Varunummer: DKK Ceramics Knud Kyhn for Royal Copenhagen: tre bjørnefigurer af stentøj Knud Kyhn for Royal Copenhagen tre bjørnefigurer af stentøj, nr , 21431, (3 sort.) dekorerede med grøn/brun glasur. Højeste bjørn H. 8,5 cm Varunummer: DKK Vugge, hvidbemalet jern, 19 årh. Vugge af hvidbemalet jern, svungne ben monteret Med hjul. H. 75 L. 96 B cm. Varunummer: DKK Modern lightning Samling belysning, 7 Lamper Samling belysning, 7 Lamper 1 standerlampe og 6 bord-, væg- & loftlamper. 1 pose med løse prismer medfølger til prismelampen. Standerlampe H. 155 cm, Royal Copenhagen lampe H. 25 cm. Varunummer: DKK Sigma laboratoriet centrifuge, brochure medfølger Sigma laboratoriet centrifuge, brochure medfølger, virker iflg. rekvirenten, Kbh auktioner kan ikke garanteret for funktionaliteten. Varunummer: DKK Copper brass and pewter En samling blandet tin og pletsølv mm. En samling blandet tin og pletsølv. Bestående af; fade, tallerkener, krus, lysestager mm. Varunummer: Sida 19

20 DKK Ceramics Nils Thorsson for Royal Copenhagen og Fog & Morup; bordlampe af fajance Nils Thorsson for Royal Copenhagen og Fog & Morup; bordlampe af fajance, H. 47 cm. inkl. skærmholder. Testet og virker, Københavns auktioner kan ikke garanteret for funktionaliteten. Varunummer: DKK To baljer med ruse og garn i samt en bøje. To baljer med ruse og garn i samt en bøje. Varunummer: DKK To ægte tæpper To ægte tæpper. Den ene er en løber. Mål; 120 x 170 cm. samt 105 x 180 cm. Varunummer: DKK Glass Et parti glas Et parti glas, beståsende af; lågpokal, karafler, glas, isspand, lysestager, italienske farvet vase, rød skål i bömisk stil, mm. Varunummer: DKK Glass Krystal glas besætning 63 dele Krystal glas besætning 63 dele. Øl, vand rødvin, hvidvin og hedvin og cognacglas, nogle med Hak. Varunummer: DKK Porcelain En palle hvidt porcelæn, kaffe/te nyt i kasser En palle hvidt porcelæn, kaffe/te nyt i kasser Varunummer: DKK Older art Et parti blandede malerier og rammer Et parti blandede malerier og rammer, ca 45 stk. Varunummer: DKK Fire par ski. Fire par ski, tre i skipose. 3 alpin og et par langrend Varunummer: DKK Dansk møbelproducent; Tre-personers sovesofa betrukket med grønt og ternet uld Tre-personers sofa betrukket med grønt og ternet uld, sofaen kan trækkes ud, så den bliver til en sovesofa, L 190, D 90, H 70 cm. Varunummer: DKK Parti blandet indbo/møbler Parti blandet indbo/møbler; 3 kasser indbo, gyngestole, spisestol, snedkerlavet bogreol H. 140 L.180 D. 17 cm, amagerhylde, parti maleri og billeder i rammer, kommode med seks skuffer af egetræ mm Varunummer: Sida 20

21 DKK Glass Et parti blandet glas Et parti blandet glas. Bestående af; Retro Carlsberg flasker, ølglas, karafler mm. Varunummer: DKK Parti møbler Parti møbler; Nanna Ditzel Trinidad stol, defekt på sæde, stol i spansk stil, kurvestol med hvide hynder samt mahogni sofabord L. 150 D. 60 H. 50 cm Varunummer: Parti møbler 1 avisholder mahogni, et lampebord med marmorplade, et par armstole af bejdset bøg, en Supermount SMR-36 motor samt Mart Stam for Jox Interni; et par stole med stel af forkromet stålrør, sæder og ryg udspændt med sort patineret læder. En af stolene mangler en vange under sædet Varunummer: DKK 3 pers overpolstret sofa samt lænestol, 1940'erne 3 pers overpolstret grøn sofa med ben af bøgetræ L. 220 H. 80 D. 80 cm samt tilhørende lænestol B. 75 cm Varunummer: DKK Parti møbler Parti møbler; bord af palisander med 4 tillægsplader (2 af dem med runde ender) L. 75/260, D. 85 H. 75 cm, samt 2 reoldele, Denka Møbler, L. 82/50 D. 38 H. 88 cm samt lille klapbord og 2 natborde af kirsebærtræ, B. 48 D. 37 H. 41 cm Varunummer: DKK Phillips Brilliance 248C, LED skærm Phillips Brilliance 248C, LED skærm, 23,6", HDMI indgang Varunummer: DKK Spisebord i barokstil samt 4 stole, 1900 tallets midte Spisestue i barok stil af egetræ, spisebord med udtræk H. 77, B. 90, L. 140 cm. samt 4 stole med sæde af sort læder. Spisebord med tilhørende fire stole tallet midte. Varunummer: DKK 24 fl. Junta Reserva Malbec 2011 samt 9 fl. La Stella Cadente Primitivo di Manduria 24 fl. Junta Reserva Malbec 2011 samt 9 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria Varunummer: DKK Stor skab af eg og nøddetræ ca. år 1920 Stor skab af eg og nøddetræ, front med tre døre bag hvilke hylder, H. 145 B. 150 D. 45 cm. 1 nøgle medfølger. ca. år 1920 Varunummer: DKK 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria 36 flasker La Stella Cadente Primitivo di Manduria Varunummer: Sida 21

22 DKK Et skab, en kommode samt chatol af hvidbemalet træ Et lavt skab med 2 låger bag hvilke hylder, hvidbemalet træ, H. 102 B. 100 D. 48 cm, en kommode med 4 skuffer af hvidbemalet træ, H. 89 B. 97 D. 49 samt chatol af hvidbemalet træ, justerbare hylder, bund med 2 skuffer samt 2 låger bag hvilke hylder, fremstår udskæringer i bagbeklædningen, H. 158 B. 90 D. 45 cm Varunummer: DKK 3 paller blandet indbo Ca 10 blandet indbokasser, motionscykel, standerlamper, parti malerier, samt diverse småmøbler. Varunummer: DKK Phillips Brilliance 248C, LED skærm Phillips Brilliance 248C, LED skærm, 23,6", HDMI indgang Varunummer: DKK 4 paller elektronik/indbo 4 paller primært elektronik, Noget special elektronik, men også lidt bøger og andet indbo, porcelænstel, subwoofer, mm. Varunummer: DKK Parti skolefotomapper, nye. Ca. 700 stk. Parti skolefotomapper, nye. Ca. 700 stk. Varunummer: DKK Older art Parti malerier Parti malerier, 8 stk, nogle signeret Varunummer: DKK Daybed i militarystyle Daybed i militarystyle, mahogni med messinghåndtag, 2 skuffer forneden, L. 195, H. 70 D. 75 cm Varunummer: DKK Parti rammer, billeder og plakater Parti rammer, billeder og plakater Varunummer: DKK Reol, sybord, spejl samt 2 kommoder Reol i to dele af bejdset egetræ med regulerbare hylder H. 153 B. 150 D. 35 cm, sybord af bejdset fyrretræ på hjul, H. 75 B. 54 D. 29 cm samt 1 kommode af mahogni, facetslebet spejl med ramme af mahogni, kommode af mahogni, 3 skuffer, H. 82 B. 66 D. 41 cm samt 1 kommode af mahogni, 3 skuffer, H. 82 B. 100 D. 50 cm Varunummer: DKK 5 paller blandet indbo/møbler 5 paller blandet indbo/møbler, b.la 3 stole, 2 sideborde med kakler, 2 akvarier, motionscykel, ca 15 blandede indbokasser mm. Varunummer: Sida 22

23 DKK Modern art Oluf Gravesen. To kompositioner, 1984 Oluf Gravesen CD. To kompositioner, mix media på papir, den ene sign. O gravesen og dateret x 114 cm. samt 80 x 108 cm. Varunummer: DKK Ceramics Kähler. Testel af uranglaseret lertøj Kähler. Testel af uranglaseret lertøj bestående af; 1 tekande (uoriginal låg), 8 kagetallerkener, 8 tekopper, 8 teunderkopper, 1 sukkerskål, 1 flødekande samt en saucekande. Flødekande fremstår med lille hak på kant. Et par kopper revnet Varunummer: DKK Afrikana samling, 20 årh. midte Afrikana samling bestående af; masker, halskæde, kamme mm. 20 årh. midte Varunummer: DKK Tre møbler, hvidbemalet Tre møbler, hvidbemalet: kommode H. 91 B. 90 D. 48 cm., bord med skuffe i sargen H. 75 B. 120 D. 60 cm. samt skænk i gustaviansk stil, H. 80 B. 167 D. 48 cm. Varunummer: Sida 23

24

Indbo & Samleauktion. 25. November. Kl. 17.00 Onsdag 25 Nov 2015

Indbo & Samleauktion. 25. November. Kl. 17.00 Onsdag 25 Nov 2015 1 600 DKK Prints 2 plakater, Socialdemokratiet, offsettryk 'Stem med mig! Sæt X ved socialdemokratiet, valgplakat fra 1920'erne, senere genoptryk samt 'Arbejde og tryghed - Stem paa liste A, Socialdemokratiet'

Kunst, Design & Antik. 27. Okt. Kl. 17.00 Tisdag 27 Okt 2015

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3. Udlevering. Eftersyn. 2454 - Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Fredag d. 09. december 2016, 10:00-14:00 Eftersyn

2454- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1990 Kat: 2. Posepakke anlæg m. 10 stk. gryder + transportbånd + vægt, Willi Machinenbau, type W40

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1990 Kat: 2. Posepakke anlæg m. 10 stk. gryder + transportbånd + vægt, Willi Machinenbau, type W40 1990 - - Ophør over Ejsing Møbeludsalg Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Geddalvej 13, Ejsing 7830 Vinderup Mandag d. 30. november -1 Efter aftale UDLEVERINGEN SKAL OVERHOLDES

Katalog - Møbler. Royal Classic Restrup Kærvej 10 DK-9240 Nibe Telefon Fax

2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v.

2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. 2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. 2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 4 6500 Vojens Fredag d.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering. Eftersyn. 2577 - Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 4 6500 Vojens Fredag d. 17. marts 2017, 08:00-14:00 Eftersyn

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 23. september :00-15:00. Auk: 3514 Kat: 2. 3514 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Torsdag d. 27. september 2018 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej

Indbo & Samleauktion. 11. Nov. Kl. 17.00 Onsdag 11 Nov 2015. 1 palle julepynt *nyt* 1 palle med blandet julepynt, engangsdækkeservietter,

Indbo & Samleauktion. 11. Nov. Kl. 17.00 Onsdag 11 Nov 2015. 1 palle julepynt *nyt* 1 palle med blandet julepynt, engangsdækkeservietter, 1 1200 DKK 10 kasser blandet indbo 10 kasser blandet indbo samt en IRobot robotstøvsuger Varunummer: 10722 6 500 DKK Clocks and Watches Et parti quartzure i Demin stil Et parti dame og herre quartzure

Kunst, design & antik. 26. Sep. Kl. 10.00 Lördag 26 Sep 2015

Bolig & Interiør ( 7800 Skive )

gave idéer 20% Shop døgnet rundt på www.møbler.dk Spar op til

Indbo & Samleauktion. 28. Okt. Kl. 17.00 Onsdag 28 Okt 2015. Kevi; to kontorstole Kevi; to kontorstole med justerbar sæde.

Indbo & Samleauktion. 28. Okt. Kl. 17.00 Onsdag 28 Okt 2015. Kevi; to kontorstole Kevi; to kontorstole med justerbar sæde. 1 1500 DKK Spisebord af egetræ samt fire stole Spisebord af egetræ H. 75 L. 160 B. 80 cm. samt fire stole betrukkede med brun skai, alt af nyere dato. Varunummer: 10415 6 600 DKK Kevi; to kontorstole Kevi;

Find dine moduler her

Eftersyn. På adressen: Skuerupvej Stenlille. Efter aftale. Auk: 2424 Kat: 202. Magnus Olesen bord 220x120 cm + 8 stk. stole i lysegrøn uld.

Eftersyn. På adressen: Skuerupvej Stenlille. Efter aftale. Auk: 2424 Kat: 202. Magnus Olesen bord 220x120 cm + 8 stk. stole i lysegrøn uld. 2424 - Div. kontormøbler bl.a. Magnus Olesen, Munch Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag d. 29. november 2016, 08:00-16:00 Eftersyn På adressen:

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 02. september :00-15:00. Auk: 3469 Kat: 2. 3469 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Fredag d. 07. september 2018 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 16. september :00-15:00. Auk: 3496 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 16. september :00-15:00. Auk: 3496 Kat: 2. 3496 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Du skal forevise din KVITTERING fra Damonline ved udlevering Fredag d. 21.

LEVERING: Møblerne kan leveres af sælger mod køber betaler for fragten - RING og forhør om pris 2723- Møbler-/restlager fra Chedanthe 2723- Møbler-/restlager fra Chedanthe Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: AR Kjærbysvej 1-3 6280 Højer Mandag d. 22. maj 2017, 09:00-16:00 Eftersyn På adressen:

Eftersyn. På adressen: AR Kjærbysvej Højer ( For besigtigelse ring tlf: ) Efter aftale. Auk: 2723 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: AR Kjærbysvej Højer ( For besigtigelse ring tlf: ) Efter aftale. Auk: 2723 Kat: 2. 2723 - Møbler-/restlager fra Chedanthe Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: AR Kjærbysvej 1-3 6280 Højer Mandag d. 22. maj 2017, 09:00-16:00 Eftersyn På adressen: AR Kjærbysvej

Overskud fra festudlejning

Overskud fra festudlejning 3657 - Overskud fra festudlejning 3657 - Overskud fra festudlejning Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Sverigesgade 10 4690 Haslev Fredag d. 14. december 2018 10:00-14:00 Eftersyn På adressen:

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Overskud fra festudlejning. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Overskud fra festudlejning. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. 3657 - Overskud fra festudlejning Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Sverigesgade 10 4690 Haslev Fredag d. 14. december 2018 10:00-14:00 Eftersyn På adressen: Sverigesgade

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering. 2460 - Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Torsdag d. 15. december 2016, 08:00-16:00 UDLEVERINGEN

2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2

2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Fredag

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2460- Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. 2460- Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Torsdag

Eftersyn. På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro. Efter aftale. Auk: 2420 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro. Efter aftale. Auk: 2420 Kat: 2. 2420 - Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Fredag d. 18. november 2016, 11:00-14:00 Eftersyn

Eftersyn. På adressen: Gødding Møllevej Randbøl (gammel XL Byg hal ) Efter aftale. Auk: 3524 Kat: 2. 6 stk. stabelstol, blå uldstof

Eftersyn. På adressen: Gødding Møllevej Randbøl (gammel XL Byg hal ) Efter aftale. Auk: 3524 Kat: 2. 6 stk. stabelstol, blå uldstof 3524 - Stole, borde, legetøj m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Gødding Møllevej 1 7183 Randbøl (gammel XL Byg hal ) Efter aftale Eftersyn På adressen: Gødding Møllevej

Provence. Produktinformation

Provence. Produktinformation Provence Produktinformation 1.3.2013 A/S fremstiller og sælger eksklusive kvalitetsmøbler. Behandling/Muligheder Kode Provence Ubehandlet C0 Lysebrun C1 Mørkebrun C2 Natur vokset C3 Natur olieret C4 Hvidmalet

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked. Udlevering. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked. Udlevering. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup 3627 - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked 3627 - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup Onsdag d. 28. november 2018 10:00-15:00 Torsdag

Eftersyn. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup Ring: Efter aftale. Auk: 3627 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup Ring: Efter aftale. Auk: 3627 Kat: 2. 3627 - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup Onsdag d. 28. november 2018 10:00-15:00 Torsdag d. 29. november 2018

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Varepartier (børnetøj m.v.), østen kunst, møbler m.v. Udlevering. Eftersyn. 2108 - - Varepartier (børnetøj m.v.), østen kunst, møbler m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Nørremarksvej 1 6880 Tarm Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn

Design for your life

Design for your life MADE IN Prisliste DKK inkl. moms DENMARK Ret til ændringer forbeholdes 2018/1 Design for your life Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel - sales@hammel-furniture.dk www.mistral-furniture.dk

InterFurn Møbelpakke 2

InterFurn Møbelpakke 2 InterFurn Møbelpakke 2 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.26. August 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!!

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.26. August 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!! Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.26. August 2015 kl: 17:00 Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 9:00-16:00 Torsdag fra kl. 9:00-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere billeder

Eftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 30. august :00-17:00. Auk: 3466 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 30. august :00-17:00. Auk: 3466 Kat: 2. 3466 - Bolig & Interiør ( 7400 Herning ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 06. september 2018 10:00-17:00

InterFurn Møbelpakke 1

InterFurn Møbelpakke 1 InterFurn Møbelpakke 1 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

SQUARE REOLEN. ApS INDUSTRISKELLET LYNGE DANMARK TLF

SQUARE REOLEN. ApS INDUSTRISKELLET LYNGE DANMARK TLF SQUARE REOLEN ApS INDUSTRISKELLET 3 3540 LYNGE DANMARK TLF. 44 32 20 11 SQUARE@KIDI.DK WWW.KIDI.DK KATALOG JANUAR 2018 DANSK DESIGN SQUARE REOLEN DER KAN ÆNDRE SIG I TAKT MED DIT LIV Square Reolen er velegnet

Salg af Melancholia regi

Udstillingsmodeller sofaer

Udstillingsmodeller sofaer Udstillingsmodeller sofaer NOVA 21/2 PERS. SOFA 2 PERS. SOFA Vælg selv stof. Vælg selv stof. Før: 14.154,- NU 8.499.- KADETT SOFAGRUPPE M/ 1 STK. LAV STOL Før: 57.306,- NU 39.999. Før: 10.935,- NU 7.699.-

InterFurn Møbelpakke 3

InterFurn Møbelpakke 3 InterFurn Møbelpakke 3 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. April 2015 kl: 17:00

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. April 2015 kl: 17:00 Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. April 2015 kl: 17:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 8:30-15:30 Torsdag fra kl. 8:30-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Efter aftale. Auk: 3784 Kat: 2. Metalskab, antiklook, L: 76 B: 40 H: 80 cm. vejl. pris 3999.

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Efter aftale. Auk: 3784 Kat: 2. Metalskab, antiklook, L: 76 B: 40 H: 80 cm. vejl. pris 3999. 3784 - FLYTTE salg Bolig & Interiør Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Onsdag d. 27. marts 2019 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej 11B 7800

HUSBÅD PÅ BORNHOLM INDRETNING MØBELPAKKE 02 CHARLOTTE KJØLLER - RØNNE

InterFurn Møbelpakke 5

InterFurn Møbelpakke 5 InterFurn Møbelpakke 5 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

Design for your life

Design for your life Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2017/1 MADE IN DENMARK Design for your life Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel - sales@hammel-furniture.dk www.mistral-furniture.dk

Fødselsdagstilbud for de morgen friske Gældende søndag den 02/10/2016 fra kl

Fødselsdagstilbud for de morgen friske Gældende søndag den 02/10/2016 fra kl Fødselsdagstilbud for de morgen friske Gældende søndag den 02/10/2016 fra kl. 1000-1600 Disse tilbud kan kun købes ved personligt fremmøde, søndag den 02/10/2016 mellem kl. 1000-1600 på AP Møllers Alle

Godt design der holder...

Godt design der holder... Godt design der holder... VesterbyDesign 2 VesterbyDesign borde er udviklet og designet til daglig brug af hele familien Vi anvender de bedste materialer og vores medarbejdere i produktionen sikrer dig

Design for your life

Design for your life MADE IN DENMARK Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 20/2 Design for your life Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel - sales@hammel-furniture.dk www.mistral-furniture.dk

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information BEMÆRK - BEMÆRK: Paller + pallerammer medfølger IKKE

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information BEMÆRK - BEMÆRK: Paller + pallerammer medfølger IKKE 3741 - Motionscykel, værktøj, udelamper, retro, kasseapparat m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Vellingvej 36B, 7000 Fredericia Fredag d. 01. marts 2019 10:00-14:00 Eftersyn

Eftersyn. På adressen: GRATIS FORSENDELSE til nærmeste pakkeshop (kun i Danmark) Efter aftale. Auk: 3857 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: GRATIS FORSENDELSE til nærmeste pakkeshop (kun i Danmark) Efter aftale. Auk: 3857 Kat: 2. 3857 - Eksklusive lamper & metal borsæt Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: GRATIS FORSENDELSE (KUN DANMARK) Når din faktura er BETALT sender vi en kopi af denne til sælger,

Eftersyn. På adressen: Skuerupvej Stenlille. Efter aftale. Auk: 3969 Kat: 2.

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.24. Juni 2015 kl: 17:00

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.24. Juni 2015 kl: 17:00 Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.24. Juni 2015 kl: 17:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 8:30-15:30 Torsdag fra kl. 8:30-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere

15.693,- Spisebord m/2 plader og 6 stole

Inventar m.m.: Beskrivelse. 8 Runde borde af sortmalet MDF- stel af stål Stand: fremstår med brugsslidtage

Inventar m.m.: Beskrivelse. 8 Runde borde af sortmalet MDF- stel af stål Stand: fremstår med brugsslidtage Inventar m.m.: 8 Runde borde af sortmalet MDF- stel af stål 8 Stole beklædt med sort skej 1 Sofa i rød uld af ældre dato Stand: fremstår med alm. bruggslidtage 4 Pendler udført i hvid plast Stand: godt

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Lørdag d. 20. oktober :00-15:00. Auk: 3566 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Lørdag d. 20. oktober :00-15:00. Auk: 3566 Kat: 2. 3566 - Bolig & Interiør (7800) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Torsdag d. 25. oktober 2018 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej 11B 7800

VEJL. UDSALGS- PRISLISTE 2018/19

VEJL. UDSALGS- PRISLISTE 2018/19 VEJL. UDSALGS- PRISLISTE 2018/19 Der tages forbehold for fejl i priser, varenr eller beskrivelser 1 CASØ 120 2110 CASØ 120 Spisebord 180/270x90x75 cm, eg / hvidolie 8.525,00 NOK 2111 CASØ 120 Spisebord

Find inspiration til din opstillng på www.hammel-furniture.dk

Find inspiration til din opstillng på www.hammel-furniture.dk Design din egen reol og AV Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2012-13/4 Find samlevejledninger og plejeanvisninger på www.hammel-furniture.dk. Klik på Kundeservice øverst på hjemmesiden.

Eftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Lørdag d. 15. september :00-15:00. Auk: 3495 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Lørdag d. 15. september :00-15:00. Auk: 3495 Kat: 2. 3495 - Bolig & Interiør ( 7400 Herning ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 20. september 2018 10:00-17:00

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. Juli 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!!

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. Juli 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!! Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. Juli 2015 kl: 17:00 Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 9:00-16:00 Torsdag fra kl. 9:00-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere billeder

DK design for your life

Mandskabs-container, gæstehus, fræser, gulvsliber m.v.

Mandskabs-container, gæstehus, fræser, gulvsliber m.v. 3592 - Mandskabs-container, gæstehus, fræser, gulvsliber m.v. 3592 - Mandskabs-container, gæstehus, fræser, gulvsliber m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Hovedgaden 90 6971 Spjald Tirsdag

Eftersyn. På adressen: Hovedgaden Spjald Ring på Efter aftale. Auk: 3592 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Hovedgaden Spjald Ring på Efter aftale. Auk: 3592 Kat: 2. 3592 - Mandskabs-container, gæstehus, fræser, gulvsliber m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Hovedgaden 90 6971 Spjald Tirsdag d. 06. november 2018 08:00-16:00 Eftersyn

9.999,- 7.999,- Møbler SPISEBORD 200 X 105 CM.

9.999,- 7.999,- Møbler SPISEBORD 200 X 105 CM. PISA SOFASÆT 3+2 Flot sofasæt, med fokus på høj comfort. Sofaerne er i sort læder. Mål: 3 pers. 215 cm. - 2 pers. 160 cm. 9.999,- SÆTPRIS Sofasætkan også leveres i stof fra 6.999,- SPISEBORD 536 Hvid laminatplade,

CASØ 120. Populær spisestue i moderne retro design. Indhold. Spisebord. Koefoed by CASØ Peter stolen. Sofabord & Lampebord. CASØ 120 CASØ 120 Populær spisestue i moderne retro design CASØ 120 serien er designet som udspringer af den moderne retro stil fra 50 erne. 2 Indhold 3 CASØ 120 4 Spisebord 6 Koefoed by CASØ Peter stolen

Eftersyn. På adressen: Fuglsang Allé Fredericia. Onsdag d. 22. februar 2017, 11:00-13:00. Auk: 2560 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Fuglsang Allé Fredericia. Onsdag d. 22. februar 2017, 11:00-13:00. Auk: 2560 Kat: 2. 2560 - Effekter fra 123 Lagersalg UNDER konkurs - DEL 2 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Fuglsang Allé 2 7000 Fredericia Mandag d. 27. februar 2017, 09:00-16:00 Eftersyn

KLIM reolens profil. Grundmoduler leveres i 4 bredder... KLIM REOLEN KLIM reolens profil Klims reolsystemer er bygget op omkring en række grundmoduler. Grundmodulerne leveres i 7 forskellige højder og 4 forskellige bredder (se nedenfor). Grundmodulerne leveres

Eftersyn. På adressen: Skuerupvej Stenlille (tlf.: ) Efter aftale. Auk: 2273 Kat: 2. 2273 - Kontormøbler bl.a. Fritz Hansen, PH, Magnus Olsen m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag d. 23. august 2016, 08:00-16:00 Skuerupvej

august 2013 square square reolen aps Industriskellet 3 3540 Lynge Danmark Tlf. 44 32 20 11 Fax 44 32 20 12 square@kidi.dk www.kidi.

august 2013 square square reolen aps Industriskellet 3 3540 Lynge Danmark Tlf. 44 32 20 11 Fax 44 32 20 12 square@kidi.dk www.kidi. august 2013 square square reolen Industriskellet 3 3540 Lynge Danmark Tlf. 44 32 20 11 Fax 44 32 20 12 square@kidi.dk www.kidi.dk aps Square reolen Square Reolen Det naturlige valg - den alsidige reol,

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2273- Kontormøbler bl.a. Fritz Hansen, PH, Magnus Olsen m.v. 2273- Kontormøbler bl.a. Fritz Hansen, PH, Magnus Olsen m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adresserne: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag

INSPIRATION MØBEL INSPIRATION SIDE 1

INSPIRATION MØBEL INSPIRATION SIDE 1 05.05.2015 MØBEL SIDE 1 ENKELT INDBYDENDE KVALITET TIDSLØST STILFULDT LEVENDE GRØN På de følgende sider illustreres indretnings- og møbelforslag til Jutlander Banks nye lokaler i Aalborg. I forslagene

DK design for your life

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Kontormøbler bl.a. Frits Hansen, Piet Hein m.v. Eftersyn. Udlevering.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Kontormøbler bl.a. Frits Hansen, Piet Hein m.v. Eftersyn. Udlevering. 2386 - Kontormøbler bl.a. Frits Hansen, Piet Hein m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag d. 01. november 2016, 08:00-16:00 Skuerupvej

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2386- Kontormøbler bl.a. Frits Hansen, Piet Hein m.v. 2386- Kontormøbler bl.a. Frits Hansen, Piet Hein m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adresserne: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag d. 01. november

VIGTIGT - VIGTIGT VIGTIGT

VIGTIGT - VIGTIGT VIGTIGT 2560 - Effekter fra 123 Lagersalg UNDER konkurs - DEL 2 2560 - Effekter fra 123 Lagersalg UNDER konkurs - DEL 2 Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Fuglsang Allé 2 7000 Fredericia Mandag d. 27.

Scandichem A/S under konkurs Gilleleje, Sjælland

Scandichem A/S under konkurs Gilleleje, Sjælland Scandichem A/S under konkurs Gilleleje, Sjælland VARO VALENTI SAMT GIMENEZ LUKSUSMØBLER FRA SPANIEN Samt diverse havemøbler Besigtigelse den 13. august 2009 kl. 14 15.30 Budfrist den 19. august 2009 kl.

Arr. nr. 56 vist i sæbebehandlet eg. Vejl. udsalgspriser pr. 1. marts 2007. (DKK incl. moms) R I M M E s M Ø B E L FA B R I K. www.rimme.

Arr. nr. 56 vist i sæbebehandlet eg. Vejl. udsalgspriser pr. 1. marts 2007. (DKK incl. moms) R I M M E s M Ø B E L FA B R I K. www.rimme. Arr. 56 vist i sæbebehandlet eg Vejl. udsalgspriser pr. 1. marts 2007 (DKK incl. moms) R I M M E s M Ø B E L FA B R I K www.rimme.dk Generelt Pladetykkelsen på sider og træhylder er ca. 12 mm (hjørneskabe

Prisliste. November 2014

HEMNES Dagligstue og arbejdsplads

HEMNES Dagligstue og arbejdsplads 36_015 Produktguide HEMNES Dagligstue og arbejdsplads DESIGN Carina Bengs VEDLIGEHOLDELSE Tørres af med en fugtig klud tilsat et mildt rengøringsmiddel. Tør efter med en ren, tør klud. GODT AT VIDE Følg

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Winge møbler, bordplader m.v. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Winge møbler, bordplader m.v. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. 3225 - Winge møbler, bordplader m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Filskovvej 19, 7330 Brande Tirsdag d. 27. marts 2018 12:00-16:00 Eftersyn På adressen: Filskovvej 19,

Prisliste. Simple Reolen

Prisliste. Simple Reolen Prisliste Alle priser er ekskl. Moms forbehold for trykfejl og ændringer Simple Reolen fairpris.nu Reoler Alle reoler er incl. ophængsliste Dybde 34 cm Dybde 42 cm Dybde 20 cm Modul 01 1/1 Square med 4

kunst og indbo HAVNEN AUKTION 46 LØRDAG DEN 21. - MANDAG DEN 23. AUGUST 2004 GRØNLANDICA

kunst og indbo HAVNEN AUKTION 46 LØRDAG DEN 21. - MANDAG DEN 23. AUGUST 2004 GRØNLANDICA kunst og indbo LØRDAG DEN 21. - MANDAG DEN 23. AUGUST 2004 HAVNEN AUKTION 46 TEMA GRØNLANDICA BRUUN RASMUSSEN KUNSTAUKTIONER forskellige retninger og er med Tøjners ord et udtryk for museets 40 års tilnærmelse