RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013"

Transkript

1 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T

2 Figur 1 TP 320 PTO K Reservedelsliste

3 Figur 1 Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part no. Qty. Pos Part no. Qty Rotorhus grundmodul Rotor housing Bøsning ø24/ø18x30 Bushing Modstål vandret Countersteel Aksel for rotorhus Axle, rotor housing Modstål lodret Countersteel Skive Washer Fastvalse Ø333 Feed roller Spændebånd ø38mm Clamp Leje Grae-50 NPPB Bearing Dækplade Plate Lejehus Bearing housing PUR Sikkerhedsring PUR Safety ring Smørenippel M8x1,25 Grease nipple Møtrikholder Plate Dækskive for lejehus Cover Returrør Oil pipe Simmering 55x90x10 Packing bushing Holder for samleboks Support Feder 14x9x36mm Key Prop 1/2" Stopper Motorkonsol Motor bracket Trekantafstryger Triangle wiper Hydraulikmotor Hydraulic motor Sætskrue M12x35 Bolt Tandhjul Gear wheel Facetskive 12mm Washer Trykskive Washer Sikringsmøtrik M12 Locking nut Nordlock 12mm Nord-Lock washer Sætskrue M8x12 Bolt Beslag for rotorføler Fixture Rip-lock 8 mm Rip-Lock washer Leje 3309 Bearing Sætskrue M8x20 Bolt Spændering Clamp ring Underlagsskive 5/16" Washer Feder 10x16x50 Key Sætskrue M8x30 Bolt Simmering 80x100x10 Packing bushing Sætskrue M10x35 Bolt Indv. låsering 100mm Retaining ring Stål-møtrik M10 Nut Simmering 65x85x10 Packing bushing Sætskrue M12x55 Bolt Indv. låsering 85 mm Retaining ring Rip-lock 12mm Rip-Lock washer Nåleleje NA 4912 Needle bearing Sætskrue M12x30 Bolt Afstandsrør Ø65x65 Distance tube Undersk. skrue M12x30 Bolt Trykskive for lejehus Steel washer Sikringsmøtrik M10 Locking nut Plastskive f svingvalse Plast washer Temperatur føler Temperature sensor Endestykke End piece Sætskrue M8x16 Bolt Ring LS 6085 Ring Sætskrue M16x50 Bolt Nålekrans AXK 6085 Needle bearing Rip-lock 16 mm Rip-Lock washer Flange Flange Undersk. M12x Bolt Nåleleje 6913 Bearing Cylinderskrue M16x40 Bolt Rør for afstandsstykke Distance tube Maskinbolt M8x35 Bolt Skive f afstandsstykke Washer Cylinderskrue M16x30 Bolt Svingarm Swinging arm Cylinderskrue M12x45 Bolt Fod for valsearm Base for roller arm Rip-lock 10 mm Rip-Lock washer Svingvalse Ø333 Swing feed roller Sætskrue M10x20 Bolt Cylindrisk tandhjul Gear wheel Stopskrue M10x12 Allen screw Støtte beslag Support PVG 32/2 PVG Valve Filterhus for trykfilter Filter house Ventil dobbelttvirk. Valve double-acting Afstryger f fastvalse Wiper Ventil enkeltvirkende Valve single-acting Mellemlægsplade Plate Hirch-mann stik Plug f. magnetvalve Spændplade Tighten plate Reduktionsventil Reduction valve Trykskive for kniv Washer Bolt M16x Bolt Følerlomme Sensor pocket Sætskrue M12x25 Bolt Returfilter Filter Induktiv føler 8mm Sensor Slange ved returfilter Hose Stopskrue M8x12 Allen screw Øvre rotorhus, opluk Rotor housing Feder 10x8x45 Key Øvre rotorhus, fast del Rotor housing Sætskrue M16x40 Bolt Håndtag Handle Undersk. bolt M8x Bolt Gasfjeder 1500N Gas spring Dobbelt rørholder 1/2 Fixture for pipe *1 Bøjle for rotor Cover plate Cylinderskrue M8x30 Bolt Luftfilter Air filter Filterindsats Filter element Udlufter for hydr.tank Stopper El modul f PVG ventil Elec modul for PVG Trekantafstryger Triangle wiper Induktiv føler 12mm Sensor Løs svøb for rotorhus Replaceab. bottom Pilot K01 ledningsnet PILOT K01 wiring Cylinder 420 mm Cylinder TP Pilot K monitor TP Pilot K monitor Tandhjul, fastvalse Gear wheel Holder Pilot K Support for Pilot K Holder f. fastvalseføler Support for sensor PILOT holder Support for PILOT Holder for rotorlås Support for lock Trykfilter PI 1108 Pressure filter Rotorlås f. skovmodel Lock for disc Undersænket M10x45 Bolt Trykfjeder for rotorlås Spring Underlagsskive 3/8" Washer * Ekstra udstyr / Extra equipment

4 Figur 2 TP 320 PTO K Reservedelsliste

5 Figur 2 Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part no. Qty. Pos Part no. Qty Remskive SPB 315x8 V-belt pulley O ring OR 56,75 3,53 O-ring Taperlock 3535x60 Split bushing Sætskrue M14x35 Bolt Feder 18x11x90 Key Rip-lock 14 mm Rip-Lock washer Konsol for remskive Bracket Kugleleje 6311 Bearing Kugleleje 6312 Bearing Kileremskive SPB315x10 V-belt pulley Låsering Retaining ring Simmering 80x100x10 Packing bushing Ring for remskive Ring Afstandsrør for Distance ring remskivekonsol Skive f. remskive Washer Dækplade for Cover plate remskivekonsol Kilerem XPB 1800 V-belt Kilerem XPB 1600 V-belt Pumpekonsol Bracket for pump Oliestandsglas Inspectionglas Spændebånd Clamp Sugeslange Suction hose Sugestuds for pumpe Draught tube Remskive SPB 236X2 V-belt pulley Skærm for fastvalse Cover Dækplade Cover plate Skærm for svingvalse Cover Stopplade Stop plate Forstærkning for fastvalsespor Reinforcement plate Taperlock 2517x1.25 Split bushing Hydraulikpumpe Hydraulic pump Rørbærer RAPR 428 Fixture for pipe Topplade for rørbærer Plate Rip-lock 20 mm Rip-Lock washer Insex skrue M20x50 Bolt Nordlock 12mm Nord-Lock washer Cylinder skrue M12x40 12,9 Bolt Rip-lock 12mm Rip-Lock washer Sætskrue M12x35 Bolt Stålmøtrik M16 Nut Sætskrue M16x100 Bolt Rip-lock 16 mm Rip-Lock washer Sætskrue M16x30 Bolt Sætskrue 1/2"x38 Bolt Sætskrue M12x20 Bolt Facetskive 12mm Washer Sikringsmøtrik M12 Locking nut Sætskrue M12x40 Bolt Sætskrue M12x50 Bolt Sætskrue M12x25 Bolt Undersænket skrue M12 x 30 Bolt Insex skrue M6x45 Bolt Stopskrue M8x12 Allen screw * Ekstra udstyr / Extra equipment

6 Figur 3 TP 320 PTO K Reservedelsliste

7 Figur 3 Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part no. Qty. Pos Part no. Qty Rotorskive Rotordisc Kniv til TP320 Knives Blindplade Blank flange Trykskive for kniv Washer Udkaster vinge Fan blade Afstryger Wiper Spændelement 90x130 Split bushing Smørenippel M8x1,25 Grease nipple Hovedaksel Main axle Lejehus Bearing housing Dæksel 2 Cover Nordlock 20mm Nord-Lock washer Ring for tætning Ring Leje 22314E1 Bearing Simmering 80x100x10 Packing bushing Dæksel 1 Cover Aftaster Rev-counter Dækplade f hovedleje Cover Støttebolt M16x1.5 Needle bearing Flangemøtrik 16x1,5 Nut 16x1, Olietætningsring Packing bushing Unbraco 20x Bolt Rip-lock 12mm Rip-Lock washer Sætskrue M12x30 Bolt Sætskrue M12x100 Bolt Maskinbolt M12x95 Bolt Sætskrue M12x25 Bolt Cylinderskrue 20x50 Bolt Rip-lock 20 mm Rip-Lock washer Sikringsmøtrik M10 Locking nut Undersænket skrue M10x80 Bolt Unbraco 16x35 12,9 Bolt *4 Stikkebrydder Type B Sliverbreaker *4 Stikkebrydder Type A Sliverbreaker Cylinderskrue M10x ,9 Bolt Undersænket skrue M10x25 Bolt Undersænket skrue M10x16 Bolt * Ekstra udstyr / Extra equipment

8 Figur 4 TP 320 PTO K Reservedelsliste

9 Figur 4 Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part no. Qty. Pos Part no. Qty Krantragt Crane funnel Afskærmning Cover Ringsplit Ø6 Ring pin Bolt for støtteben Pin for support leg Støtteben Support leg Skærmbøjle Support for cover Højre skærm over hydraulik Cover, right Venstre skærm over hydraulik Cover, left Skærm ved trykfilter Cover Skærm for slanger Cover PTO skærm PTO cover Skærm ved pumpe Cover for pump Skærm over remtræk Cover f. belt drive Manualboks Manual box Trækbolt ø36,5x155 Linkage pin Trækbolt Ø32x119 Linkage pin Ringsplit Ø10 Ring pin Rip-lock 12mm Rip-Lock washer Sætskrue M12x30 Bolt Facetskive 12mm Washer Sikringsmøtrik M12 Locking nut Sætskrue M12x50 Bolt Sætskrue M12x35 Bolt Sætskrue M12x20 Bolt Rip-lock 10 mm Rip-Lock washer Sætskrue M10x20 Bolt Bolt m tyndt skaft M10x25 Safety bolt Sikringsskive A210x18x0,5 Safety washer Sætskrue M10x16 Bolt Sætskrue M8x16 Bolt Sikringsmøtrik, M8 Locking nut Underlagsskive 5/16" Washer Sætskrue M12x25 Bolt *1 Holder for krangriber Support *1 Bolt for støtteben Pin for support leg *1 Sikringssplit ø6x27/32 Ring pin * Ekstra udstyr / Extra equipment

10 Figur 5 TP 320 PTO K Reservedelsliste

11 Figur 5 Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part no. Qty. Pos Part no. Qty Udkasterrør Spout Mellemlægsplade Washer plate Spændeplade Tighten plate Udkasterrør Lige 2500 Spout Vippetud komplet Ejector Justeraksel f vippetud Adjustment bolt Stålmøtrik M12 Nut Sætskrue M10x30 Bolt Underlagsskive 3/8" Washer Sikringsmøtrik M10 Locking nut Sikringsmøtrik, M8 Locking nut Underlagsskive 5/16" Washer Sætskrue M8x25 Bolt Facetskive 12mm Washer Sikringsmøtrik M12 Locking nut Sætskrue M12x50 Bolt * Ekstra udstyr / Extra equipment

12 Figur 6 TP 320 PTO K Reservedelsliste

13 Figur 6 Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part no. Qty. Pos Part no. Qty Udkasterrør Spout Udkasterrør Lige 2500 Spout *1 Vippetud Ejector *1 Actuator Actuator *1 Afdækning f actuator Cover for actuator *1 Mellemplade Intermediate plate *2 Mellemlæg Intermediate layer *1 Kædehjul z=74 Chain wheel *2 Spændeplade Tighten plate *1 Alupex-rør Alupex-pipe *1 Kædeskærm Chain guard *1 Kædeskærm Chain guard *1 Alupex-rør Alupex-pipe *11 Gummi clamps Rubber clamps *1 Beslag for bremse Fixture for brake *1 Beslag for bremse Fixture for brake *1 Frekvensventil Frequency valve *1 Bremse OMP/OMR Brake *1 Plade for kædeskærm Plate *1 Hydraulikmotor Hydraulic motor *2 Konsol f kædeskærm Bracket *1 Motorkonsol Bracket *1 Kædehjul SO34013N Chain wheel *2 Broncebøsning 8/14x8 Bronze bushing *1 Mellemlægsplade Distance plate *2 Sætskrue M8x25 Bolt *6 Sikringsmøtrik, M8 Locking nut *12 Underlagsskive 5/16" Washer *10 Sætskrue M8x20 Bolt *16 Sætskrue M10x30 Bolt *32 Underlagsskive 3/8" Washer *18 Sikringsmøtrik M10 Locking nut *15 Sikringsmøtrik, M6 Locking nut *10 Underlagsskive 6mm Washer *2 Sætskrue M10x40 Bolt *10 Underlagsskive 1/4" Washer *5 M6x16 sætskrue Bolt *14 Sætskrue M12x25 Bolt *30 Rip-lock 12mm Rip-Lock washer *4 Sætskrue M12x35 Bolt *10 Sætskrue M12x40 Bolt *18 Rip-lock 8 mm Rip-Lock washer *6 Sætskrue M8x16 Bolt *2 Maskinbolt M8x35 Bolt *1 Stopskrue M8x12 Allen screw *2 Sætskrue M12x30 Bolt 47 Udkasterrør 1m *1 vandret forlænger Spout *1 Alupex-rør Alupex-pipe *1 Tudklap forlænger Ejector extension *1 Simplex kæde Chain * Ekstra udstyr / Extra equipment

14 1 Figur 7

15 Figur 7 Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part nr. Stk. Benævnelse Description Pos Part no. Qty. Pos Part no. Qty PTO-aksel, komplet 1 PTO drive, Compl. 3/8-21 spliner * PTO-aksel, komplet 1 PTO drive, Compl. 3/4-6 spliner * PTO-aksel, komplet 1 PTO drive, Compl. 3/4-20 spliner * PTO-aksel, komplet 1 3/8-6 spliner PTO drive, Compl. * Ekstra udstyr / Extra equipment

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 10 MØTRIK RUSTFRI A M STAINLESS NUT M 2 2 20 SKRUE MX SCREW MX 1001 SKRUE MED INDV. -KT. CYL. MX12 1 12 REMSKIVE BELT PULLEY 1 1 KILEREM V-BELT 1 1 BAGPLADE REAR PLATE 010210 PLANSKIVE M FZ FACE PLATE

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS Model: Smart Chainsaw 400 Partnumber: 90068150 Year: 2016 1 1 434311 KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY 2 1 431965 SKRUE M5X40 SCREW M5X40 3 1 406151 BØS 5X6.3X30 BUSHING 5X6.3X30 4 1 406152 BØS 6.3X9X15

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 13/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for MSE Selvkørende Vandingsmaskine MSE Dato: 13/6-2014 2

Læs mere

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl.

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl. 1 10-02-2014 Varenr. Varenavn Pris 936 010 SKÅRBRÆT PLYWOOD H-V 549,00 936 010H SKÅRBRÆDT KPL H 3.374,00 936 010V SKÅRBRÆDT KPL V 3.374,00 936 020 SLIDPLADE F SKÅRBRÆT RUSTFRI STÅL H-V 375,00 936 030 SLIDSKIVE

Læs mere

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870 Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Løsdele pose pakket, afdækninger, skaftkonsol, skaft højre og venstre. Lose parts plastic bag, covers, handle

Læs mere

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 Chassis Chassis 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 4 Dæmper Cushion 5 861123 1 Bagagebærer Loading bracket 6 861124 4 Flangebolt M6 x 16 Flange

Læs mere

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela. re Reservedelsliste VELA Hip Hop 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Reservedelsliste 0 0 0 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Mark. 0 0 0 RESERVEDELE

Læs mere

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 11/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for KSE Årgang 2008 - Selvkørende Vandingsmaskine KSE Dato:

Læs mere

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly Metalbolt Diesel Pro Trac 412014 Model TD600 / E Cylinder Block Assembly 1 730001 1 Bolt for olieaftapning Drain screw 1-1 730401 1 Folængerbolt for oilepind Connection bolt 2 730002 1 Skive Washer 3 730003

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel 1 730134 2 Kugleleje 6202/P5 Ball bearing 6202/P5 2 730135 1 Balanceaksel Balance shaft 3 730136 2 Feder Key 4 730137 1 Gear Gear 5 730138 1

Læs mere

MVM Mullerup Vertikal Mixer

MVM Mullerup Vertikal Mixer Vertikal Mixer RESERVEDELSOVERSIGT SPARE PART LIST 06-2010 770250 2 / 57 Information DANSK Produkt MVM blander Type Reservedelsoversigt Nummer 770250 Sprog Dansk (originalsprog) Version 06-2010 Erstatter

Læs mere

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13 R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING Introduktion Indholdsfortegnelse Tillykke med dit køb af denne romaskine. Dette produkt er konstrueret og fremstillet til at opfylde behov og krav ved privat brug.

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

Reservdelslista till HARSØ m

Reservdelslista till HARSØ m Reservdelslista till HARSØ 16-20-24 m Droppfri släpslangspridare (med uppvik) med 2 skärringsfördelare Utgåva 2008 Original reservdels bok sidorna 34-61 Side 34 af 61 7.1 Monteringsbeslag til 16-20-24

Læs mere

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Model Texas King 150 ATV Frame assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description

Læs mere

VELA Hip Hop 210 SIIS High

VELA Hip Hop 210 SIIS High 0 re VELA Hip Hop 0 SIIS High Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Stk.

Læs mere

Toorx Compact S. Brugermanual

Toorx Compact S. Brugermanual Toorx Compact S Brugermanual Vigtig information Dette løbebånd er designet og opbygget til hjemmebrug. Sikkerheds foranstaltninger: Selv om vi gør meget for at sikre at produktet er i høj kvalitet, kan

Læs mere

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1 0 re VELA Hip Hop 00 SiiS Größe Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re ( pcs) ( pcs) ( pcs) ( pcs) 0 ( pcs) ( pcs) 0 Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg -

Læs mere

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Motor pump unit compl. (a) 7 Motor pump unit, compl. (b) 9 Motor pump unit, compl. (c) 11 Fan, compl. 13 Flow switch, (outlet)

Læs mere

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 290253 PAKDÅSE OIL SEAL 2 290471 BOLT M8X33,5 BOLT M8X33,5 3 290263 PAKNING FOR OLIEPROP OIL FILLER CAP GASKET 4 290262 OLIEPROP OIL FILLER CAP 5 290259 SIDEDÆKSELPAKNING

Læs mere

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018 Dato: 11/4-2018 AGM Skruepresser Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Fælledvej 10 7200 Grindsted Tlf. 76 72 1 00 Fax 76 72 1 97 www.agrometer.dk agrometer@agrometer.dk AGM Skruepresser HMR250K,

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1503-81 EDITION 3.2006 List of issues Group Gruppe WA67/NY22 TT165 Illustration Page Table of contents 100488

Læs mere

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: re VELA Latin 00 Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re 0 0 0..... Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re Mark. 0..... 0 0 Stk. 0

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1509-01 EDITION 25.2007 List of issues Group Gruppe WA172/NY32/OS52 130T,130TK,130TLE,132T,132TC,TT130,TT130C,TT130LE

Læs mere

Selvkørende gylleudlægger

Selvkørende gylleudlægger Fælledvej 10 DK - 700 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 7 1 00 Fax 76 7 1 98 Selvkørende gylleudlægger Reservedelsliste for Spredebom m Side Side Indholdsfortegnelse Vinge m, befæstigelse... Vinge m, drejeled

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

FKR-150. Fransgård. Kæderydder Krattknuser Kedjeröjare Chain mulcher Kettenmulcher Efface de la chaîne Vesakkomurskain

FKR-150. Fransgård. Kæderydder Krattknuser Kedjeröjare Chain mulcher Kettenmulcher Efface de la chaîne Vesakkomurskain Fransgård Reservedele Reservdelar Spare parts Ersatzteile Piéces detaches Varaosaluettelo Kæderydder Krattknuser Kedjeröjare Chain mulcher Kettenmulcher Efface de la chaîne Vesakkomurskain FKR-150 1 Nr.

Læs mere

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk Model: P 160.1-10 B X-TRA P 160.1-15 P 160.1-15 SPECIAL P 160.1-15 X-TRA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B X-TRA 9 Hose reel X-TRA 11

Læs mere

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Produktkatalog Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Januar 2013 Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group Levnedsmiddelfittings Levnedsmiddelfittings Index - Levnedsmiddelfittings Aktuator

Læs mere

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Electric box 6 Motor pump 8 Cylinder head 10 Unloader PA 12 Default accessories 14 ANBEFALEDE RESERVEDELE

Læs mere

Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98. Agrometer a/s. Pumpevogn. Reservedelsliste for DP201 årgang 2008 -

Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98. Agrometer a/s. Pumpevogn. Reservedelsliste for DP201 årgang 2008 - Agrometer a/s Fælledvej 10 DK - 00 Grindsted Postbox 8 Tlf.: 6 13 00 Fax 6 13 8 Pumpevogn Reservedelsliste for DP01 årgang 008 - Side Side 3 Indholdsfortegnelse AGM Turbofiller... 1 Batterikasse... 3 Bauer

Læs mere

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE R9 ROMASKINE INTRODUKTION: Dette produkt er designet til at blive brugt til hjemmebrug/familiebrug. Hvis produktet Ikke bruges ud fra forskrifterne vil garantien

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

480 Reservedelslis te Spare parts list Liste des pieces de rechange Ersatzteilliste

480 Reservedelslis te Spare parts list Liste des pieces de rechange Ersatzteilliste @ @ No. 64.030.552 / Index 02-04 Taarup 480 Reservedelslis te Spare parts list Liste des pieces de rechange Ersatzteilliste Denne brugsanvisning og/eller reservedelsliste er ikke komplet. Se venligst

Læs mere

T 120 PLANMIXER februar 2011

T 120 PLANMIXER februar 2011 T 120 PLANMIXER februar 2011 1 KIMADAN A/S PLANMIXER T 120 KIMADAN A/S PLANMIXER T 120 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for PLANMIXER, T 120 Fremstillingsår INDHOLDS FORTEGNELSE side 1. Beskrivelse

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

Fræser Brugervejledning

Fræser Brugervejledning Fræser Brugervejledning IGNA modeller LÆS ALTID VEJLEDNING INDEN MASKINEN ANVENDES DK-TEC A/S Ærøvej 8, 5800 Nyborg Telefon: 6628222 E-mail: Info@dk-tec.dk CEOverensstemmelseserklæring DK CECertificateogconformity

Læs mere

Selvkørende Udlægger

Selvkørende Udlægger Dato: 9/0-0 DK Navigation: Indholdsfortegnelse Alfabetisk indeks Selvkørende Udlægger Reservedelsliste for Årgang 0 - Fælledvej 0 00 Grindsted Tel. + 00 Fax + 98 Indholdsfortegnelse Årgang 0 - Dato: /0-0

Læs mere

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HSSIS 3 MOTOR 5 ontrol safety block () 7 ontrol safety block (B) 9 Pump 11 Pump, kits 14 Electric box

Læs mere

Pro. acces. - Spray handles & hoses

Pro. acces. - Spray handles & hoses Model: Spray handles and hoses Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse ERGO 3000 Spray handle with swivel lock - from 15. 3 ERGO 3000 Spray handle - from 01.02.02 5 ERGO 2000 Spray handle 7 ERGO 2000 VP Spray

Læs mere

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Industrivej 69 DK 6740 Bramming Telefon +45 75173266 www.bramidan.com CVR/VAT No. DK 82116117 Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Katalog nr.: 7815-002 Tegning/Liste nr. PEZ51001 PEZ51001-1 PEZ51002 PEZ51002-1

Læs mere

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17 SkyVision Comfort Installation manual 5.6.02_0517, Comfort, Item no. 2022 Version 05/17 Installation Manual VITRAL SkyVision Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must always be kept

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

OMME Mobil vandingsmaskine

OMME Mobil vandingsmaskine Agrometer a/s Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 OMME Mobil vandingsmaskine Reservedelsliste for KSE-MSE årgang 2001 til 2004 Oprettet d.16-02-15 Rev. d. Rev.nr.

Læs mere

det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med

det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med i rower s DK Kære Kunde, det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske Norm EN 957-1/5. Før du

Læs mere

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 DK C2.5 cross trainer USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

Pumpevogn. Agrometer a/s. Reservedelsliste for DP201 Årgang 2008 - Dato: 24/6-2014 DK

Pumpevogn. Agrometer a/s. Reservedelsliste for DP201 Årgang 2008 - Dato: 24/6-2014 DK Dato: /6-01 DK Fælledvej 10 DK - 00 Grindsted Postbox 8 Tlf.: 6 13 00 Fax 6 13 8 Pumpevogn Reservedelsliste for DP01 Pumpevogn DP01 Dato: /6-01 Indholdsfortegnelse Tromle... 3 Hydrauliktank... Slangebeskyttelse...

Læs mere

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W V. Brøndum A/S RONDA 200H GreenTech 1100 W A0.80.1007 07-2012 1 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste - Motorkopf 2 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste

Læs mere

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct.

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. Vibromax reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 1971/37005 Gummiliste A`3m. 4 412,00 75 1973/00500 Pakning ( Pr. Mtr. ) 1 35,00 75 1973/00800 Tætningssnor Pr. M. 8 51,00

Læs mere

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk Model: -22 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 RAMME 5 Fueltank and detergent tank 7 Motor pump unit 9 El-box 11 Burner unit 13 Distributor, Flow switch 15 Heat exchanger 17 Heat exchanger assy.,

Læs mere

TÅRNMIXER februar 2011

TÅRNMIXER februar 2011 februar 2011 1 KIMADAN A/S KIMADAN A/S 2 BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE Fremstillingsår: INDHOLDSFORTEGNELSE 1. Beskrivelse ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 3 2. Monteringsvejledningen

Læs mere

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42 VAREGRUPPE INDEKS 1810 RES.DELE KOMET Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-1 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-2 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-3 Komet TWIN 202 PLUS Side 1810-4 Komet TWIN 202 PLUS Side

Læs mere

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 1-900010 3 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 2-900010 5 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 3-900010 7 Wheel

Læs mere

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 700 EL PUMPER

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 700 EL PUMPER BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 700 EL PUMPER november 2010 1 KIMADAN A/S 700 EL KIMADAN A/S 700 EL 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 700 EL - PUMPER, 10, 15, 20, 25 HK - 5 30 kw - 6 Fremstillingsår

Læs mere

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk Model: -29-32 -45-69 -73 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Frame, cabinet 3 MOTOR 5 Pump 8 Pump, kits 10 Pump NP5 12 Pump, kits NP5 14 Control safety block (A) 16 Control safety block (B) 18 Electric

Læs mere

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO Model: B ALTO Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Oversigtsbillede 3 Chassissystem 5 SIDEKOSTSAMLING 7 Skidtkassesystem 9 Transmission 11 Right and left hatch assemblies 13 Belt tensioner assemblies 15

Læs mere

TG500 Cylinder block assembly

TG500 Cylinder block assembly Model TG500 Cylinder block assembly 1 290250 1 Short block Cylinder block 2 290251 2 Bolt for olie aftapning Drain plug 3 290252 2 Pakning for olie aftapning Gasket for drain plug 4 290253 2 Pakdåse Oil

Læs mere

Fransgård VHZ Skovtang m.spil Forestry tong / winch Rückezange mit Seilwinde Pince Forestiére/treuil Juontokoura vinssillä

Fransgård VHZ Skovtang m.spil Forestry tong / winch Rückezange mit Seilwinde Pince Forestiére/treuil Juontokoura vinssillä Fransgård Reservedele Resevdelar Spare parts Reservdelar Ersatzteile Pièces détachées Varaosaluettelo Skovtang m.spil Forestry tong / winch Rückezange mit Seilwinde Pince Forestiére/treuil Juontokoura

Læs mere

Service og vedligeholdelse af TP Flishuggere DESIGNED DENMARK RELIABLE CHIPPING

Service og vedligeholdelse af TP Flishuggere DESIGNED DENMARK RELIABLE CHIPPING Service og vedligeholdelse af TP Flishuggere DESIGNED M A N U FA C T U R E D DENMARK RELIABLE CHIPPING Serviceafdelingen hos Linddana TP Flishuggere er om nogen bygget til at klare hård kost. Men naturligvis

Læs mere

RESERVEDELE/SLIDDELE 2015

RESERVEDELE/SLIDDELE 2015 RESERVEDELE/SLIDDELE 2015 ART. nr Produkt navn Produkt billede Version 07052015 R12002-1 Trækkæde R12003-1 Løs plaasse til 12003 R12003-2 Hjul løs med fjel R12003-3 Håndtag løs R12005-1 Hjul løs med fjel

Læs mere

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN"

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model KITTEN Reservedelskatalog LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN" Side Fig. 1 Topstykke 4 Fig. 2 Dæksler, topstykke 6 Fig. 3 Knastaksler, ventiler 8 Fig. 4 Knastkæde 10 Fig. 5 Krumtaphus, oliepumpe 12 Fig. 6 Stempel,

Læs mere

HØJDEFORSKYDELIG TÅRNMIXER

HØJDEFORSKYDELIG TÅRNMIXER HØJDEFORSKYDELIG TÅRNMIXER februar 2011 1 KIMADAN A/S KIMADAN A/S 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for Fremstillingsår INDHOLDS FORTEGNELSE side 1. Beskrivelse 3 2. Monteringsvejledning 3 3. Betjeningsvejledning

Læs mere

Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE

Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE 1 Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE 4 662971-5 LEDNINFG 1.0-6-1.56 (LF1000) 5 682506-6 KABELBESKYTTER 12-90

Læs mere

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt Gepard 150cc Reservedelskatalog Motor Gepard I Type: LO150 Modelstart: 2009 Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt - 2 - RES ATV Gepard 150 Motor dk V3 Indholdsfortegnelse Side FIG. 1 Motor,

Læs mere

PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE

PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE Sikkerheds instruktioner Konsulter din læge før du starter et træningsprogram, for at modtage rådgivning for optimal træning. Advarsel: forkert / overdrevet træning, kan

Læs mere

Reservedels katalog. Opus 5 V

Reservedels katalog. Opus 5 V Reservedels katalog Opus V 0-0- Låseknap mm Rf. 0.. Sekskantaksel Nv x0 0.. Bremsepedal, Sv. f. FIH Skive DIN nylon ø/x, 0 Låseknap 0 mm Rørben øx- Stopskr. DIN Mx m/spids 0 Sikringsskive type mm 0 Rf.

Læs mere

Mulch mower Multiklipper Type MUL

Mulch mower Multiklipper Type MUL Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 60 Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 61 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse 0 E90101481 1 1 E01302080 1 2 E60000348 1 3 E03902030

Læs mere

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 1400 - EL PUMPE

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 1400 - EL PUMPE BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 1400 - EL PUMPE november 2010 1 Thyregod A/S Thyregod A/S 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 1400 EL - PUMPER 15, 20, 25 HK - 5 30 kw - 6 Fremstillingsår INDHOLDS

Læs mere

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 305 Rondelsliber

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 305 Rondelsliber Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44 Manual SCANTOOL 305 Rondelsliber EF-overensstemmelseserklæring SCANTOOL A/S Industrivej 3-9 9460 Brovst www.scantool-group.dk Tlf: 98 23

Læs mere

Thyregod A/S Borgergade 46, Thyregod 7323 Give 700 PTO - PUMPE VINKELTRÆK

Thyregod A/S Borgergade 46, Thyregod 7323 Give 700 PTO - PUMPE VINKELTRÆK Thyregod A/S Borgergade 46, Thyregod 7323 Give 700 PTO - PUMPE VINKELTRÆK november 2010 1 KIMADAN A/S 700 VT KIMADAN A/S 700 VT 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 700 PTO - VINKELTRÆKSPUMPE 5 Fremstillingsår

Læs mere

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 RESERVEDELS KATALOG ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 1 - Dør, udvendige dele Side 2 1 - Dør, udvendige dele 1 39281100 ALUMINIUM WING 7200 2 31162200S POSTER FRAME ASS. 3 39737500 POSTER GLASS 4 09029814

Læs mere

PARTS LIST

PARTS LIST 2017.04.21 PARTS LIST TABLE OF CONTENTS Overview 1 Chassis 4 Power module box, 2 & 3 pumps 6 Power module box 8 Overflow valve 11 Overflow switch 13 Motor 15 Cylinder block 18 Valve cover 20 Pressostat

Læs mere

Motortyp / Spannrolle. Nr. Best.nr. Stk Beskrivelse DK Bezeichnung D Description GB Déscription F

Motortyp / Spannrolle. Nr. Best.nr. Stk Beskrivelse DK Bezeichnung D Description GB Déscription F Illustration B Motor / Strammerulle Motortyp / Spannrolle Engine / Belt tightener Moteur / Tendeur de courroie Nr. Best.nr. Stk Beskrivelse DK Bezeichnung D Description GB Déscription F 00 00 003 004 005

Læs mere

MULTIPUMPE. m / KIMADANHANE fra jan. 2004. BRUGSANVISNING og RESERVEDELSLISTE

MULTIPUMPE. m / KIMADANHANE fra jan. 2004. BRUGSANVISNING og RESERVEDELSLISTE m / KIMADANHANE fra jan. 2004 BRUGSANVISNING og RESERVEDELSLISTE november 2010 1 KIMADAN A/S KIMADAN A/S 2 BRUGSANVISNING Fremstillingsår: INDHOLDSFORTEGNELSE 1. BESKRIVELSE...3 2. MONTERING...3 3. BETJENING...4

Læs mere

KONTROLSKEMA INSPECTION RECORD SCHEME

KONTROLSKEMA INSPECTION RECORD SCHEME No.: 941943 Rev. date R 111096 1 Sign. Appd. TR AV 2 3 4 5 6 7 8 9 Udført af / Executed by: Date: MN 120695 Godkendt / Approved. AV Ref. No.: Suppl. tegn./dr. Page of 1 5 Mølle nr./turbine No.: rap. nr./service

Læs mere

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16 SkyVision Linear Installation manual, comfort 5.6.07_06, Comfort, Item no. 0606 Version 0/6 Installation Manual VITRAL SkyVision Linear Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must

Læs mere

RESERVEDELE & TILBEHØR

RESERVEDELE & TILBEHØR RESERVEDELE & TILBEHØR Side Afsnit 0 UZO OZI ENO LEZ LEQ USP ECO ECO 10 LEC LEG LEX ECO-Oxy & 1 ECO-Oxy & 10 1 ECO-Oxy & 0 1 ECO-Oxy 0 1 UVC 1 & 1 UV-Tron 1 UV-Blue 0 UV-Pro 1 > 0 1 UV-Pro 0 > 0 FIL-Reset

Læs mere

PTO Traktor sav Brugervejledning

PTO Traktor sav Brugervejledning PTO Traktor sav Brugervejledning LÆS ALTID VEJLEDNING INDEN MASKINEN ANVENDES DK-TEC A/S Ærøvej 8, 5800 Nyborg Telefon: 66128222 E-mail: Info@dk-tec.dk 1 Vigtig sikkerheds information Al information i

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B P 150.1-10 BP P 150.1-10 P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B

Læs mere

Prisliste Hvidemøllevej Randers. Telefon Telefax Cvr nr

Prisliste Hvidemøllevej Randers. Telefon Telefax Cvr nr 01.06.2007 Hvidemøllevej 9 11. 8900 Randers. Telefon 89 14 14 89. Telefax 89 14 14 90. Cvr nr. 12 51 67 70. www.flextradingonline.dk online@flextrading.dk. Varegruppe Varenuer Pris Varenavn Side 2 Varegruppe:

Læs mere

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 700 PTO PUMPER

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 700 PTO PUMPER BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 700 PTO PUMPER november 2010 1 THYREGOD A/S 700 PTO THYREGOD A/S 700 PTO 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 700 PTO PUMPER, 5-35 HK og 6-45 HK Fremstillingsår INDHOLDS

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T3190, D190E, D190G Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T3190, D190E, D190G Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog T3190, D190E, D190G Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 438 9191-61 EDITION 34.2007 List of issues Group Gruppe T3190 Illustration Page Table of contents 101800

Læs mere

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510 DK B2.5 bike USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning A 35/50 Plus Magnetboremaskine Brugsvejledning 1 Indhold Side 9 14 Side 21 22 Side 23 26 Brugsvejledning Tilbehør Reservedele 2 Tekniske data: Varenr.: Effekt: A35/50Plus 1200 Watt O/min.: 570 Borholder

Læs mere

PILLEFLISHUGGER BRUGER MANUAL. Læs og forstå denne manual før ibrugtagning. Side 1 af 24

PILLEFLISHUGGER BRUGER MANUAL. Læs og forstå denne manual før ibrugtagning. Side 1 af 24 PILLEFLISHUGGER BRUGER MANUAL Læs og forstå denne manual før ibrugtagning Side 1 af 24 INDHOLDSFORTEGNELSE Side 1. Introduktion 3 2. Opsætning/samling af maskine 4 2.1 Løft af maskine 4 2.2 Tilslutning

Læs mere

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12 RESERVEDELE Kedler type M, ME, MCS & CPI Kedel Variant AAA8...side Brænderrør M0...side 3 Brænderrør M0...side Brænderrør M80...side 5 Brændselsmagasin 300500700 liter...side 67 Brændselsmagasin 00 liter...side

Læs mere

DANSK MANUAL PLADE- & RØRAFFASER

DANSK MANUAL PLADE- & RØRAFFASER DANSK MANUAL PLADE- & RØRAFFASER PATENTERET MODEL Senest opdateret december 2004 0. INDLEDENDE OPLYSNINGER 0.1. INDEX KAPITEL SIDE INDLEDENDE OPLYSNINGER 0. 2-3 Index 2 Beskrivelse 3 Tekniske data 3 INSTALLERING

Læs mere

Visit our homepage for: Personal Training Plans

Visit our homepage for: Personal Training Plans DK D crosstrainer C5.1e Visit our homepage for: Personal Training Plans Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet

Læs mere

i-bike Visit our homepage for: Personal Training Plans

i-bike Visit our homepage for: Personal Training Plans DK D i-bike Visit our homepage for: Personal Training Plans DK Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og

Læs mere

ATV 150 cc. LO150 Gepard

ATV 150 cc. LO150 Gepard Reservedelskatalog ATV 150 cc. LO150 Gepard Rødlersvej 9-4733 Tappernøje- Tlf+fax 55 96 96 16 Mobil 30 23 20 90 ATV150 FIG.1 Motor, krumtaphus V 1-1 LO150F1-1 Motorside, venstre 1 JL-111000-01 1-2(1-10)

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere