Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Batterianhænger

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Batterianhænger"

Transkript

1

2

3 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Batterianhænger Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Vareanhænger Lux Gul refleks Rød refleks Mini Crosser - grå Anoraksnor 54 cm Låsemøtrik M6 A Koblingsskål Skrue M6x40rh A Ledningsnet til batterianhænger - MC del Gummigennemføring d 12, D20, A2, Spun skrue 3x30 Z Låsemøtrik M5 A Facetskive ø10/5 A S Beslag f. batteristik Skrue M6x16 rh A Hunstik 3 poler Skrue M5x35 rh A Facetskive ø12/6 A S Batteribundplade Skrue M6x30 rh A Spun skrue 3x15 Z Batterirem 400 mm Batterikasse H Batterikasse V Batterirem Batterirem 600 mm Ledningsnet til batterianhænger Batterikabel Hovedsikring 100 A Hovedsikringsholder Plusledning Batteri 56 A S Batteridæksel - for S Batteridæksel - bag S Batteridæksel - top S

4

5 Reservedelsliste Mini Crosser 115/125/130/140S & W Barneanhænger Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Koblingsbeslag f. barnetrailer S Trækrør f. barnetrailer Specialsplit Barnetrailer S

6

7 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Fodbremsemontering Pos. Stk. Tegning...Benævnelse Bremsekabel 65 cm Låsemøtrik M6 A Facetskive ø12/6 A Afdækning f. fodgas Låsemøtrik M8 A2 6 1 S Speederkonsol Skrue M8x35 ch A Skrue M6x16 rh A Bronzebøsning ø8/12x8-16x S Bremsearm - svejst 11 1 S Speederplade Skrue M5x12 uh A Justerskrue ø7/ Møtrik M6 Z Skridsikker tape 40x Skruenippel ø8/2,3 Z Skrue M6x20 uh A Facetskive ø6/18 A Låsemøtrik M6 A S

8

9 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W MC Ergo standard m. armlæn opklappelig Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Skrue M8x20 rh Z Glideskinne uden håndtag overpart Svær skive ø16/8x2 Z Glideskinne med håndtag overpart Skrue M6x35 ch A Facetskive ø18/6 A Bundramme voksen Bundramme junior Bundramme barn S C-skinnebeslag Armlænsholder Ergo junior H Armlænsholder Ergo voksen H Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x25 ch A Møtrik M8 A Plastskive ø24/ Skrue M6x35 rh A Rørben 25x Armlæn barn Armlæn junior Armlæn voksen Rørben 20x Topmøtrik M8 A Skrue M8x30 ch A Lårstøtte barn Lårstøtte junior Lårstøtte voksen Armlænspude barn Armlænspude junior Armlænspude voksen Kurveholder Ergo V Armlænsholder Ergo junior V Armlænsholder Ergo voksen V Ergo sæde Barn Ergo sæde Junior Ergo sæde Voksen Hængselled sæde Låsemøtrik M8 A Plastskive ø60/10x Kurveholder Ergo H Skrue M8x20 ch A Justerbeslag Ergo H Facetskive ø18/10 Z Pasbolt M10x12 Z Justerbeslag Ergo V S

10

11 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Støttehjul Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Antikipbeslag H Facetskive ø16/8 A Skrue M8x40 ch A Låsemøtrik M8 A Facetskive ø20/10 Z Stålbolt M10x80 Z S Støttehjulsbøsning Støttehjul 80x25x Låsemøtrik M10 Z Skrue M8x20ch A S Antikipbeslag V S

12

13 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W El-sædehejs Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Låsemøtrik M8 A Gummidæmper 30 x 30 - M8 type D S Bagsvinger f. sædeløft S Elsædeløft Facetskive ø8/16 A Skrue M8x50 ch A Rustfri spændebånd Gummimanchet K Skrue M6x12 uh A Skrue M3x20 Z Microswitch S Switchholder f. elsæde S Dækrør f. switchholder Stjerneskive ø Møtrik M3 Z Rustfri spændebånd S Underpart f. elsæde S

14

15 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W KAB sæde m. armlæn opklappelig Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Sædebeslag kt. skrue M6x20 Z Skive ø12/6 Z KAB sæde Afstandsbøsning 15 mm Armlæn KAB H Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x50 ch A Kurveholder KAB H Kurveholder KAB V Armlæn KAB V Nakkestøtte Skrue M8x20 rh Z Glideskinne uden håndtag, overpart Svær skive ø16/8x2 Z Møtrik M8 A Glideskinne med håndtag, overpart Fjederskive ø6 Z S

16

17 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Universalsæde underpart Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Knop udløserhåndtag Udløserhåndtag H UdløserhåndtagV Skrue M6x16 rh A Trækfjeder Specialskrue M10x Facetskive ø20/10 A Facetskive ø16/8 A Glideskinne yderpart H & V Skrue M8x16 ch A Sædeunderpart universal Låsemøtrik M10 A Låsemøtrik M8 A S

18

19 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Iltflaskeholder Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Bundstop - flad S Bundstop - rund S Monteringsskinne iltflaskeholder S C-skinnebeslag S Rembøjle S Topskærm Rem Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x20 rh A Skrue M8x20 ch A S

20

21 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Advarselsflag Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S C-skinnebeslag S Advarselsflagholder Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x20 ch A Advarselsflag 1,90 m Facetskive ø18/6 A Fjederskive ø6 A Skrue M6x16 rh A S Monteringsflange Pinolskrue M6x6 A S

22

23 Reservedelsliste Mini Crosser 115/125/130/140S & W Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Skrue M8x35 ch A S Speederkonsol Facetskive ø12/6 A Låsemøtrik M6 A Låsemøtrik M8 A Bronzebøsning ø8/12x8-16x S Speederarm S Speederplade Skrue M5x12 uh A S Bronzebøsning ø6/10x6-14x Låsemøtrik M5 A S Potientometerarm Bronzerulle ø10/5x Skrue M5x20 rh A Armfjeder rustfri 1,3x13,8x tætv. x -4,75 V Pinolskrue M4x6 A Kontramøtrik 3/8 MFG Z (incl. i potientometer) Tandskive ø10 Z (incl. i potientometer) Potientometer for fodgas (Line) S Potientometerkonsol Skrue M6x20 bh A Afdækning f. fodgas Facetskive ø6/18 A Skrue M6x20 uh A Skrue M5x8 rh A Skridsikker tape 40x50 Fodspeeder S

24

25 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Hoftesele Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S C-skinnebeslag Svær skive ø8/24x2 A Hoftesele H Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x20 ch A Hoftesele V S

26

27 Reservedelsliste Mini Crosser 115/125/130/140S & W Teleskoprampe Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Skridsikker tape 1100 mm Skrue M5x16 rh A Teleskoprampe nederste del Låseplade Gummiplade75x145 mm Facetskive ø10/5 A Låsemøtrik M5 A Skridsikker tape 900 mm Teleskoprampe øverste del S

28

29 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Bagkurv voksen Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Spændebeslag f. kurv Bagkurv Ergo/KAB kurvebeslag V Hårnålesplit 3 mm Skrue M6x16 rh A Fjederskive ø6 A Ergo/KAB kurvebeslag H S

30

31 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Bagkurv junior Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Spændebeslag f. kurv Bagkurv Junior Ergo kurvebeslag Hårnålesplit 3 mm Skrue M6x16 rh A Fjederskive ø6 A S

32

33 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W ForældrePotientometer Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse ForældrePotientometer Gummiring ø Sikringsskive indvendig ø Møtrik M10 Z S

34

35 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Vareanhænger Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Vareanhænger S Trailertræk Låsemøtrik M6 A Facetskive ø12/6 A Skrue M6x35 ch A Skrue M6x45 ch A S

36

37 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Katastrofeblink Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Katastrofeblink (hornkontakt) Ledningsnet for katastrofeblink S

38

39 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Blinkkontakt H& V Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Blinklyskontakt Krympeflex S

40

41 Reservedelsliste Mini Crosser 115/125/130/140S & W Strømudtag 24V Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Cigarstik Ledning for cigarstik Sikring 5 A S

42

43 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Timetæller Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Timetæller Sikring 1 A Ledningsnet for timetæller Skrue M3x10rh A Låsemøtrik M3 A Sikringsholder S

44

45 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Gasregulering -dreje og -tommel Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Tommelfingergas V 1... S Tommelfingergas H Stopskrue m. krater 6x12 A Stopskrue m. krater 5x8 A Drejegashåndtag H Drejegashåndtag V Skrue 5x20 ch Gummiprop ø Blindhåndtag S

46

47 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Vareanhænger Lux Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Vareanhænger Lux Gul refleks Rød refleks Mini Crosser - grå Anoraksnor 55 cm Låsemøtrik M6 A Facetskive ø12/6 A Koblingsskål Skrue M6x35 ch A Rørben ø Mini Crosser hjælpemidler S

48

49 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Busbeslag Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S C-skinnebeslag S Busbeslag svejst Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x20 rh A S

50

51 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Kuglekobling Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Kuglekoblingsbeslag Skrue M8x20 ch A Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A S C-skinnebeslag Plastprop ø10x13 sort S

52

53 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Kantlistemontering Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Kantliste f. fodplade S

54

55 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Gasregulering -kombi -4-fingergas Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S fingergas H 1... S fingergas V S Kombigas H 1... S Kombigas V Stopskrue m. krater 6x12 A S

56 Beskrivelse: Description: Stokkeholder montering Crutch Holder Dwg. no. S Issue: Date: Mini Crosser A/S T SHEET 1 OF 2

57 Stykliste Pos. Tegnings nr. Beskrivelse Stk. 1 S H - V beslag 1 2 S Stokkeholder 1 3 S C-skinnebeslag 2 4 Facetskive Ø8 A2 Facetskive Ø8 A2 6 5 Fjederskive Ø8 A2 Fjederskive Ø8 A2 2 6 M8x20 CH A2 M8x20 CH A2 2 7 M8x40 CH A2 M8x40 CH A2 2 8 Låsemøtrik M8 A2 Låsemøtrik M8 A2 2 9 R Stokkeholderclips 2 10 SR Rørben 20x ,2x08,0 RH Popnitte Alu/Stå 03,2x08,0 RH Popnitte Alu/Stå 4 Dwg. no. Issue: Date: S T Mini Crosser A/S SHEET 2 OF 2

58

59 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Stænklapper Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Låsemøtrik M6 Z S C-skinnebeslag Facetskive ø6/18 A Stænklap H Skrue M6x20 uh S Kofangerhjørne Skrue M8x20 rh A Stænklap V S

60

61 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Varekurv til styr Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Kurv Klitostar hook & loop m. lim 22x90 mm S Kurveholder Facetskive ø12/6 A Skrue M6x20 rh A S Spændeplade Fjederskive ø6 A Topmøtrik M6 A S

62

63 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Stokkeholder 4-punkt Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Tværbom S Spændeplade S C-skinnebeslag S Opstander f. roulatorholder S Rørbeslag S Justerbeslag Rørben 20x Facetskive ø10/6 A Låsemøtrik M6 A Skrue M6x35 ch A Skrue M8x40 ch A Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A Back to back 30x270 mm (velcro) Dafacell 5x20x100 (svampegummi) Skrue M6x20 ch A Møtrik M6 A Popnitte ø3,2x8 alu/stål Klettostar hook m/lim 22x155 mm (velcro) Rørben 25x Facetskive ø1/8 Z S

64

65 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S Fodstøtte Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Fodstøtte V S Fodstøtte H Skridsikker tape V Skridsikker tape H S

66

67 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Trucksæde med varelad Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Taptite M5x12 uh Z S Aluplade f. varelad Trucksæde S Sædeunderpart f. grammer Rørben 20x20 sort Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x30 ch A S Varelad S C-skinnebeslag Skrue M8x20 ch A Skrue M8x12 ch A S Monteringsplade f. varelad Refleks gul Refleks rød S

68

69 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S Scooterskærm kåbe Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Benskærm Skrue M8x20 rh A Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A Plastskive ø24/ S Monteringsbeslag H S Monteringsbeslag V Møtrik M6 A Skrue M6x20 ch A Dørkgummi Refleks, hvid (ikke Tyskland) NB: Der skal ikke forkurv på, når der er benskærm, men den skal erstattes med en bagkurv S

70

71 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Vindskærmsmontering Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Låsemøtrik M8 A Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A Vindskærm Facetskive ø15/5 A Maskinskrue M5x25 A Gummigennemføring ø Plastbøsning ø6x10x S Stiver f. vindskærm V S Stiver f. vindskærm H Stjerneskive ø10/5 A Topmøtrik M5 A Mini Crosser sort Møtrik M8 A S

72

73 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Montering af speedometertæller Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Kilometertæller Gummibånd Gummibånd S Speedometer klips Indikator Føler Konsol Gummibånd Facetskive ø12/6 A Skrue M6x16 rh A Låsemøtrik M6 A S Speedometer konsol S

74

75 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Spejlmontering Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Sidespejl V Sidespejl H Fjederskive ø10 Z Møtrik M10 Z S

76

77 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S Sidestativ f. man. kørestol Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Sidestativ f. manuel kørestol V... S Sidestativ f. manuel kørestol H S Fastg. besl. f. kørestol V 1... S Fastg. besl. f. kørestol H S Vippestativ f. man. kørestol V 1... S Vippestativ f. man. kørestol H S Håndtag f. man. kørestol S Bundplade f. man. kørestol V 1... S Bundplade f. man. kørestol H Skrue M6x20 ch A Møtrik M6 A Fjedersplit 2,0 mm type B Rørben 25x Rørben 20x Rørben 15x Taptite M5x12 uh Z Skridsikker tape 480 mm Skridsikker tape 595 mm Mgummi tape 25x45 mm Blæksprutte Skrue M8x20 rh A Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A S Låsearm S

78

79 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Reservehjulsholder Reservehjulsholder 4W for Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Fingerskrue M Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A S Skive f. reservehjul Skrue M8x30 ch A S Reservehjulsbeslag Hårnålesplit 3 mm Skrue M8x25 ch A Låsemøtrik M8 A2 Reservehjulsholder for Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Fingerskrue M Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A S Skive f. reservehjul S Reservehjulsbeslag Hårnålesplit 3 mm Skrue M8x25 ch A S Gevindplade S Overslag S Afstandsbøsning Skrue M8x35 ch A2 Reservehjulsholder bag Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse Fingerskrue M Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A S Skive f. reservehjul S Reservehjulsbeslag 4W Hårnålesplit 3 mm Skrue M8x25 ch A S C-skinnebeslag Skrue M8x20 ch A S

80

81 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Benstøtte Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Konsol f. benstøtte V 1.. S Konsol f. benstøtte H S Vinkelindstillingsbeslag S Justerskinne S Beslag for benstøtte S Justerbeslag f. benstøtte Møtrik M6 A Skrue M6x20 ch A Skrue M6x35 ch Z Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x25 ch A Møtrik M8 A Benpude 350x120x Facetskive ø12/6 A S

82

83 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Manuel kørestolsholder bagmontering Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Justerbøjle V S Justerbøjle H S Ophæng f. man. kørestol S C-skinnebeslag Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x40ch A Kipspænder 78 M Rørben ø S Gevindstang f. kipspænder 23 mm S

84

85 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Gangstativholder Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Tværbom S Spændeplade S C-skinnebeslag S Opstander f. roulatorholder S Overpart f. roulatorh./gangst S Justerbeslag Rørben 20x Facetskive ø10/6 A Låsemøtrik M6 A Skrue M6x40 ch A Skrue M8x40 ch A Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A Skrue M8x25 ch A Møtrik M8 A Skrue M6x20 ch A Møtrik M6 A Popnitte ø3,2x8 alu/stål Klettostar hook m/lim 22x155 mm (velcro) Rørben 25x Facetskive ø1/8 Z Dafacell 5x20x100 (svampegummi) Back to back 30x270 mm (velcro) S Rørbeslag S

86

87 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Roulatorholder Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Tværbom S Spændeplade S C-skinnebeslag S Opstander f. roulatorholder S Overpart f. roulatorh./gangst S Justerbeslag Rørben 20x Facetskive ø10/6 A Låsemøtrik M6 A Skrue M6x35 ch A Skrue M8x40 ch A Fjederskive ø8 A Facetskive ø16/8 A Skrue M8x25 ch A Møtrik M8 A Skrue M6x20 ch A Møtrik M6 A Popnitte ø3,2x8 alu/stål Klettostar hook m/lim 22x155 mm (velcro) Rørben 25x Facetskive ø1/8 Z Dafacell 5x20x100 (svampegummi) Back to back 30x270 mm (velcro) S

88

89 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Forhøjet fodplade Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Monteringsbeslag f. forhøjet fodpl S Monteringsbeslag f. forhøjet fodpl S Monteringsbeslag f. forhøjet fodpl. 4W S Justerarm L f. forhøjet fodplade S Justerarm K f. forhøjet fodplade S Fodplade konsol Fodplade plast Rørben 25x Facetskive ø16/8 A Fjederskive ø8 A Skrue M8x45 ch A Taptite M5x12 uh Z Unbraconøgle 6 mm Skrue M8x40 ch A Skrue M8x50 ch A S

90

91 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Montering af motorbremse/luftskrue S

92 Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Træk f. man. kørestol Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse S Trækstang f. man. kørestol S Adapter f. man. kørestol S Yderbeslag V S Yderbeslag H S U-beslag Fingerskrue M Skrue M8x30 uh A Skrue M8x20 ch A Rørben 20x S

Reservedels katalog. Opus 5 V

Reservedels katalog. Opus 5 V Reservedels katalog Opus V 0-0- Låseknap mm Rf. 0.. Sekskantaksel Nv x0 0.. Bremsepedal, Sv. f. FIH Skive DIN nylon ø/x, 0 Låseknap 0 mm Rørben øx- Stopskr. DIN Mx m/spids 0 Sikringsskive type mm 0 Rf.

Læs mere

D K. m o n t e r i n g s m a n u a l S u r r i n g s - & D o c k i n g k i t t i l v e l a b l u e s w w w. v e l a.

D K. m o n t e r i n g s m a n u a l S u r r i n g s - & D o c k i n g k i t t i l v e l a b l u e s w w w. v e l a. D K m o n t e r i n g s m a n u a l S u r r i n g s - & D o c k i n g k i t t i l v e l a b l u e s 1 0 0-2 0 0-3 0 0 w w w. v e l a. E U INdHOLDSFORTEGNELSE 1. krav til el-kørestolen............................................

Læs mere

Surrings- & Dockingkit

Surrings- & Dockingkit MONTERINGSMANUAL Surrings- & Dockingkit DK PASSER TIL: VELA Blues 100, 210, 300 & 1100 Manual. nr. 105900 INDHOLDSFORTEGNELSE 1.0. INDLEDNING 3 1.1. SIKKERHED 4 1.2. REKLAMATIONSRET 5 1.3. UDPAKNING AF

Læs mere

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: 00re VELA Optima VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax: + 7 www.vela.dk 00 00re.7...0.0.7..7......7......0.....0....0................... 00 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax: + 7 www.vela.dk Reservedelsliste

Læs mere

BUTIKSservice A/S. Varekatalog. Fodstøtte med el/fodpedaler. Fodstøtte uden el/pedaler. Registerholder, A4 til 20 lommer

BUTIKSservice A/S. Varekatalog. Fodstøtte med el/fodpedaler. Fodstøtte uden el/pedaler. Registerholder, A4 til 20 lommer levering fra dag-dag, udgået men kan produceres, ikke på lager, 3-5 dg leveringstid Fodstøtte med el/fodpedaler Kan indstilles i højden og kan udformes efter specielle ønsker fx med eller uden pedaler

Læs mere

Reservedelsliste. 9292re6. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. 9292re6. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: 99re Dato: 009009 VELA DK900 Aalborg Tlf.: + 9 00 Fax: + 9 www.vela.dk Reservedelsliste 99re 0.... 9... 0 0 0 0 0..0.........................0..9...........0...................9. Dato: 009009 VELA DK900

Læs mere

El truck 48VAC 100 D. Max speed 20 km/h Electric power 4 kw Turnradius 3450 mm Weight 1008 kg (725 kg + 283 kg batteries) Max load 1000 kg

El truck 48VAC 100 D. Max speed 20 km/h Electric power 4 kw Turnradius 3450 mm Weight 1008 kg (725 kg + 283 kg batteries) Max load 1000 kg El truck VAC 00 D Max speed 0 km/h Electric power kw Turnradius 0 mm Weight 00 kg (7 kg + kg batteries) Max load 000 kg, " 7 00 El truck VAC med drejelad Tegnet /0-00 KJ 7 0 WWW.GMR.DK El-Truck VAC 00D

Læs mere

VELA BLUES 100 TILBEHØR

VELA BLUES 100 TILBEHØR Sæde 06142620671 Y-sæde, 44 x 44 cm Phoenix sort* 06152812671 CY-sæde, 47 x 49 cm Phoenix sort* Sæde 06484940583 E2 sæde, 32 x 35 cm Mionetta sort* 06494940583 06504940583 E3 sæde, 36 x 43 cm Mionetta

Læs mere

SER VICE VEJ LED NING

SER VICE VEJ LED NING MEKANIK SER VICE VEJ LED NING Version 1.03 FORORD. Denne servicevejledning er udarbejdet for de mekaniske dele omkring Roltec Vision plus. Vejledningen indeholder også informationer om, hvordan man får

Læs mere

Reservedelsliste. 9294re1. VELA Vega. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. 9294re1. VELA Vega. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: 99re VELA Vega Ab identnr.: 8.60 (maj 005) 60 VELA - DK-900 Aalborg - Tlf.: +5 96 600 - Fax: +5 988 66 - www.vela.dk 99re...8....9.6.9...6..6.9.5..5.9..0..0.9..9......5.5.5...5.0.5.8.0.5..5.9.9...8..5.6...9...9....6..5..8.5..5..8.5..5..0...9....6...0..5.5.8...9..6.9..5.9...5.0..9....8.8..5.8...9....8...9...6.8...8...9....9....9...8..6.8..8..8.

Læs mere

Brugsanvisning for Bade/Toiletstol M2 Mini Std med drivhjul. Beregnet til brug ved badning/brusning og ved toiletbesøg. (1/5)

Brugsanvisning for Bade/Toiletstol M2 Mini Std med drivhjul. Beregnet til brug ved badning/brusning og ved toiletbesøg. (1/5) (1/5) Montering af ryg: Ryggen sættes fast på understellet, ved at føre rørene ned over de to metal tapper på understellet. Montering/Afmontering af armlæn Samling af ryglæn på stol: De medfølgende skruer

Læs mere

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.dk

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.dk 00re8 VELA Optima VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax: + 88 7 www.vela.dk 00 00re8.........0.....0...0...7.7....0.0..8....0...7.....0.8....0,.....8.0......7......0. 00 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax:

Læs mere

03 etac - Balder Junior. Indhold. Side. Balder Junior 4

03 etac - Balder Junior. Indhold. Side. Balder Junior 4 Balder Junior 03 etac - Balder Junior Indhold Side Balder Junior 4 04 etac - Balder Junior Balder Junior Forhjulsdreven el-kørestol til børn Crashtestet Aftageligt betræk Leveres også med stå-funktion

Læs mere

Mini-truck type El Model Forende

Mini-truck type El Model Forende WWW.GMR.DK Mini-truck type El Model 2012-03.10.2012 Forende 43 11 31 41 45 31 21 14 62 34 49 1 55 25 53 35 48 29 19 20 30 10 40 24 5 4 7 17 42 22 32 33 16 37 6 26 54 36 46 60 27 57 52 58 35 48 34 30 9

Læs mere

2100 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2100 CABIN

2100 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2100 CABIN Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Right door, lower window, door handle, frame - 902 3 Right door, topwindow frame - 90201071-11a 5 Left door, buttom window, door handle, frame - 902 7 Left door,

Læs mere

Reservedelsliste. VELA Mobile Maxi. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. VELA Mobile Maxi. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: 900re VELA Mobile Maxi VELA DK900 Aalborg Tlf.: +5 9 00 Fax: +5 9 www.vela.dk 00 900re..5....5.5....9.0......0......0...9.....0...0..9...5..9.5.9.........9.. VELA DK900 Aalborg Tlf.: +5 9 00 Fax: +5 9

Læs mere

medemagruppen MC Jazzy 1103 Service manual P9-0200-S ver. 2.0.0 - februar 11

medemagruppen MC Jazzy 1103 Service manual P9-0200-S ver. 2.0.0 - februar 11 medemagruppen P9-0200-S ver. 2.0.0 - februar 11 DK Service manual MC Jazzy 1103 Serienummer: Leveringsdato: År 20 Dette køretøj er udleveret af: Dato: / Medema Danmark A/S Enggårdvej 7 Snejbjerg 7400 Herning

Læs mere

Basic - den enkle kørestol. Mange indstillingsmuligheder Stort tilbehørsprogram God kørekomfort Robust Høj genbrugsværdi

Basic - den enkle kørestol. Mange indstillingsmuligheder Stort tilbehørsprogram God kørekomfort Robust Høj genbrugsværdi Basic - den enkle kørestol Mange indstillingsmuligheder Stort tilbehørsprogram God kørekomfort Robust Høj genbrugsværdi BASIC Basic er den optimale løsning, når god kvalitet, høj genbrugsværdi og pris

Læs mere

Next Bred. Det har aldrig været nemmere. Sædebredde fra 52,5-57,5 cm. God kørekomfort. Suveræn nem at indstille. Optimal funktionalitet

Next Bred. Det har aldrig været nemmere. Sædebredde fra 52,5-57,5 cm. God kørekomfort. Suveræn nem at indstille. Optimal funktionalitet Next Bred Det har aldrig været nemmere Sædebredde fra 52,5-57,5 cm God kørekomfort Suveræn nem at indstille Optimal funktionalitet Indstilles med kun to stykker værktøj Kan løftes i de låsbare benstøtter

Læs mere

VIGTIGT! VED OPLADNING; TÆND IKKE FOR STRØMMEN PÅ STIKKONTAKTEN FØR LADEREN ER SAT TIL STOLEN. VED FØRSTE OPLADNING SKAL BATTERIET OPLADES I 24 TIMER.

VIGTIGT! VED OPLADNING; TÆND IKKE FOR STRØMMEN PÅ STIKKONTAKTEN FØR LADEREN ER SAT TIL STOLEN. VED FØRSTE OPLADNING SKAL BATTERIET OPLADES I 24 TIMER. VIGTIGT! VED OPLADNING; TÆND IKKE FOR STRØMMEN PÅ STIKKONTAKTEN FØR LADEREN ER SAT TIL STOLEN VED FØRSTE OPLADNING SKAL BATTERIET OPLADES I 24 TIMER NÅR BATTERIET ER VED AT VÆRE AFLADET KOMMER DER EN BIP-LYD

Læs mere

Scantool TSM 1050/1300

Scantool TSM 1050/1300 Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44 Manual Scantool TSM 1050/1300 Pladesaks EU overensstemmelseserklæring SCANTOOL A/S Industrivej 3-9 9460 Brovst www.scantool-group.dk Tlf:

Læs mere

Prisliste MINIPAK 22.10.2012 Nr. EAN Nr. TUN Tekst Indh. Enh. PG Pris Bestilling

Prisliste MINIPAK 22.10.2012 Nr. EAN Nr. TUN Tekst Indh. Enh. PG Pris Bestilling Prisliste MINIPAK 22.10.2012 Nr. EAN Nr. TUN Tekst Indh. Enh. PG Pris Bestilling INVENTAR 27.500 5701733275004 4015616 Krogrække 90cm,hvid m/9 kroge 1 Stk. 27.501 5701733275011 4015624 Topskilt, uden ill.,hvidt

Læs mere

corpus Der er mange situationer hvor man har brug for ekstra udstyr, det kan være et bord, en taske på armlænet eller bespændingssystem 2013-11-01

corpus Der er mange situationer hvor man har brug for ekstra udstyr, det kan være et bord, en taske på armlænet eller bespændingssystem 2013-11-01 Tilbehør der giver ekstra muligheder. Vores stole er, som udgangspunkt, konstrueret med henblik på individuel tilpasning, men ind imellem kan man have brug for yderligere tilbehør corpus Med hjælp fra

Læs mere

Prisliste bolte 22.10.2012 Nr. EAN nr. TUN Tekst Indh. Enh. Pris Bestil.

Prisliste bolte 22.10.2012 Nr. EAN nr. TUN Tekst Indh. Enh. Pris Bestil. Prisliste bolte 22.10.2012 Nr. EAN nr. TUN Tekst Indh. Enh. Pris Bestil. BRÆDDEBOLTE, ELFORZINKEDE, MED MØTRIKKER, DIN 603-555 12.020 5701733120205 3569688 Bræddebolt, ELZ, M 6 x 20 100 PK. 12.025 5701733120250

Læs mere

Balder Senior. Elektriske kørestole

Balder Senior. Elektriske kørestole Balder Senior Elektriske kørestole Indhold Side Balder Finesse 4 Balder Liberty 6 Balder Finesse Forhjulsdreven el-kørestol Crashtestet Mulighed for stå-funktion Elektrisk rygvinkling Aftageligt betræk

Læs mere

Mulch mower Multiklipper Type MUL

Mulch mower Multiklipper Type MUL Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 60 Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 61 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse 0 E90101481 1 1 E01302080 1 2 E60000348 1 3 E03902030

Læs mere

Tekniske data. Dimensioner. Medema A/S. Brugervejledning P9-0600-B 16 af 36 Version 1.0.1/2014. Cura ML II

Tekniske data. Dimensioner. Medema A/S. Brugervejledning P9-0600-B 16 af 36 Version 1.0.1/2014. Cura ML II Tekniske data Cura ML II Strømforsyning Effekt Sikring Arbejdscyklus Brugervægt Løfteevne Motorspænding Fjernbetjening Motor Kontrolboks Udstyr type 230 V 50Hz 350 W 10A 1 min. drift - 9 min. hvile 250

Læs mere

VELA YOU-Q LUCA TILBEHØR

VELA YOU-Q LUCA TILBEHØR Sæde 7622591 Qlass sæde, B42x48cm, ProSkin 7625591 7626591 7627591 Qlass sæde, B46x48cm, ProSkin Qlass sæde, B50x48cm, ProSkin Qlass sæde, B54x48cm, ProSkin Sæde 7628592 Qlass sæde, Plan sæde 46x48 cm,

Læs mere

TROLLA Gødning og saltspreder 36 l

TROLLA Gødning og saltspreder 36 l TROLLA Gødning og saltspreder 36 l Artikel nr.: 12006 DK montagevejledning 2010/01 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt

Læs mere

MONTERINGSVEJLEDNING

MONTERINGSVEJLEDNING MONTERINGSVEJLEDNING TeeJet 4000 Autodoseringssæt til Hardi EC sprøjter Vejl. nr. 010-164-DK Mølhavevej 2 9440 Aabybro Denmark Tel. +45 9696 2500 Fax. +45 9696 2501 www.teejet.com TEEJET4000 MONTERINGSVEJLEDNING

Læs mere

BC 1110050-100 STÅLBOLT 10X50 100 M10 X 50 1,50 BC 1110120-25 STÅLBOLT 10X120 25 M10 X 120 1,50

BC 1110050-100 STÅLBOLT 10X50 100 M10 X 50 1,50 BC 1110120-25 STÅLBOLT 10X120 25 M10 X 120 1,50 6 kantet stålbolt med skaft DIN 931 Elforz. - kvalitet 8.8 Gevindstigning BC 1104060-100 STÅLBOLT 4X60 100 M4 X 60 0,70 BC 1105070-100 STÅLBOLT 5X70 100 M5 X 70 0,80 BC 1106050-100 STÅLBOLT 6X50 100 M6

Læs mere

ORIGINALE RESERVEDELE OG TILBEHØR

ORIGINALE RESERVEDELE OG TILBEHØR ORIGINALE RESERVEDELE OG TILBEHØR BRUTTOPRISLISTE Variant A/S Godthåbsvej 5 7100 Vejle Tlf: 75 72 04 00 Fax: 75 82 81 71 Mail: res@variant.dk Web: www.variant.dk Alle priser er ekskl. moms. Forbehold for

Læs mere

ISOflex A/S Katalog sept. 2012

ISOflex A/S Katalog sept. 2012 DKR 100-0100 Hjørne-profil 100 5,50 100-0150 Hjørne-profil 150 7,60 100-0200 Hjørne-profil 200 9,70 100-0250 Hjørne-profil 250 11,80 100-0300 Hjørne-profil 300 13,90 100-0350 Hjørne-profil 350 16,00 100-0400

Læs mere

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 13/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for MSE Selvkørende Vandingsmaskine MSE Dato: 13/6-2014 2

Læs mere

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning Ladcykel Med kaleche Samlevejledning Side 2 Læs og forstå denne vejledning inden monteringen påbegyndes. Det anbefales, at være 2 personer om at samle ladcyklen. Udpak forsigtigt alle dele og læg dem på

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 11/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for KSE Årgang 2008 - Selvkørende Vandingsmaskine KSE Dato:

Læs mere

Reservedelsliste. 9293re3. VELA Blues 200. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.dk

Reservedelsliste. 9293re3. VELA Blues 200. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.dk 99re VELA Blues 00 Ab identnr.: 0.00 (marts 00) 80 VELA DK900 Aalborg Tlf.: + 9 00 Fax: + 988 www.vela.dk 99re..8......8.....9.......9......................................9................0.....9.......8..0....0.....9......8....8..........0......0..............0......8....8...8.....8.....9..8.....8..8..........8...8...0.....8.....8.8..8....0..............8....8................8...........8..............................

Læs mere

Indholdsfortegnelse. Fodstøtte. Værktøj. Montering af ryg. Justerbar fodstøtte. Sæde justering. Delt fodstøtte, justerbar. Hofte-vinkel justering

Indholdsfortegnelse. Fodstøtte. Værktøj. Montering af ryg. Justerbar fodstøtte. Sæde justering. Delt fodstøtte, justerbar. Hofte-vinkel justering Indholdsfortegnelse Udgave 1 2009 06 01 DK1301-1 Værktøj 2:1 Fodstøtte 8:1 Montering af ryg 2:2 Justerbar fodstøtte 8:2 Sæde justering 3:1 Delt fodstøtte, justerbar 8:3 Hofte-vinkel justering 4:1 Lægstøtte

Læs mere

MONTERINGSVEJLEDNING FOR FIAT /2007- TYPE 1681 TRÆK NUMMER: /20 FAST OG AFTAGELIGT SYSTEM

MONTERINGSVEJLEDNING FOR FIAT /2007- TYPE 1681 TRÆK NUMMER: /20 FAST OG AFTAGELIGT SYSTEM FOR FIAT 500 11/2007- TYPE 1681 TRÆK NUMMER: 17-2011-00/20 FAST OG AFTAGELIGT SYSTEM Godkendelsesnummer D-værdi Max belastning (horisontalt) Max belastning (vertikalt) e6*94/20*0708*00 5,45 kn 800 Kg 60

Læs mere

BUTIKSservice A/S. Varekatalog. Varenummer Beskrivelse Bemærkninger. Relæ til kassesluse Pan Oston (PO-diske) '09157 Kondensator til kassesluser

BUTIKSservice A/S. Varekatalog. Varenummer Beskrivelse Bemærkninger. Relæ til kassesluse Pan Oston (PO-diske) '09157 Kondensator til kassesluser levering fra dag-dag, udgået men kan produceres, ikke på lager, 3-5 dg leveringstid Relæ til kassesluse Pan Oston (PO-diske) Hvis du har en anden type kassesluse eller er i tvivl om det er den rigtige,

Læs mere

Instruktionsbog MC Scoop II

Instruktionsbog MC Scoop II Instruktionsbog MC Scoop II Serie nummer: Leveringsdato: / 200 Instruktionsbog art. nr. P9-0014 Version nr. 2.0.0 KS 03032008 INDHOLDSFORTEGNELSE Kapitel 1... Introduktion... 3 Kapitel 2... Betjening...

Læs mere

El-kørestole, senior

El-kørestole, senior El-kørestole, senior Indhold Side Balder Finesse 4 Balder Liberty 6 Balder Finesse Forhjulsdreven el-kørestol Crashtestet Mulighed for stå-funktion Elektrisk rygvinkling Aftageligt betræk Elektrisk sædetilt

Læs mere

PRISLISTE Tilbehør Varenr. Navn Kr. incl. moms

PRISLISTE Tilbehør Varenr. Navn Kr. incl. moms PRISLISTE Tilbehør Varenr. Navn Kr. incl. moms 60101 Sidestang til RC 6000 562,00 60102 Contender sidestang 1.112,00 60111 venstre bøjle fra hjul til stang til RC 6000 med stålstænger 449,00 60112 højre

Læs mere

VIGTIGT! VED OPLADNING; TÆND IKKE FOR STRØMMEN PÅ STIKKONTAKTEN FØR LADEREN ER SAT TIL STOLEN. VED FØRSTE OPLADNING SKAL BATTERIET OPLADES I 24 TIMER.

VIGTIGT! VED OPLADNING; TÆND IKKE FOR STRØMMEN PÅ STIKKONTAKTEN FØR LADEREN ER SAT TIL STOLEN. VED FØRSTE OPLADNING SKAL BATTERIET OPLADES I 24 TIMER. VIGTIGT! VED OPLADNING; TÆND IKKE FOR STRØMMEN PÅ STIKKONTAKTEN FØR LADEREN ER SAT TIL STOLEN. VED FØRSTE OPLADNING SKAL BATTERIET OPLADES I 24 TIMER. NÅR BATTERIET ER VED AT VÆRE AFLADET KOMMER DER EN

Læs mere

- fordi der ER forskel...

- fordi der ER forskel... S C O O T E R A / S - fordi der ER forskel... KARMA 737 VORES MEST SOLGTE MODEL Kr. 19.995,- En el-scooter fra Bek giver dig frihed og livskvalitet - frihed til at komme ud og handle dine dagligvarer samt

Læs mere

Her kan ses hele vort program for Fastenersdelen

Her kan ses hele vort program for Fastenersdelen Her kan ses hele vort program for Fastenersdelen Klik på billedet af den ønskede type, og hvis det lagerføres er der et link der fører over til det ønskede i shoppen. Hvis det er en skaffevare sendes en

Læs mere

2100 EXTRA. Stykliste Dansk. Model: 2100 EXTRA

2100 EXTRA. Stykliste Dansk. Model: 2100 EXTRA Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Lamp bracket with light, low - 90203041-7-01-a 3 Lamp bracket with light, high - 90203031-7-02-a 5 Large radiator cover 2150, 2100 & PF - 90203071-01 7 Coupling

Læs mere

Elektrisk udrustning. DBR Reservedele Gunnar Clausens Vej 4 8260 Viby J. Telefon: 86 34 33 33 www.dbr-reservedele.dk

Elektrisk udrustning. DBR Reservedele Gunnar Clausens Vej 4 8260 Viby J. Telefon: 86 34 33 33 www.dbr-reservedele.dk Elektrisk udrustning DBR Reservedele Telefon: 86 34 33 33 www.dbr-reservedele.dk Hovedafbrydere 12V-24V 40 250 000 40 250 010 40 250 020 40 250 030 40 250 040 Hovedafbrydere til til- og frakobling af batterispænding

Læs mere

Selvkørende gylleudlægger

Selvkørende gylleudlægger Fælledvej 10 DK - 700 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 7 1 00 Fax 76 7 1 98 Selvkørende gylleudlægger Reservedelsliste for Spredebom m Side Side Indholdsfortegnelse Vinge m, befæstigelse... Vinge m, drejeled

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

Befæstigelse Bolte, skruer, møtrikker, skiver m.m.

Befæstigelse Bolte, skruer, møtrikker, skiver m.m. Befæstigelse Bolte, skruer, møtrikker, skiver m.m. Bolte og sætskruer Stålsætskrue Stålbolte Bræddebolte Flangebolte Fløjskrue Øjeskrue Øjebolte U-bøjle Maskinskruer CH ligekærv UH ligekærv UH krydskærv

Læs mere

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Industrivej 69 DK 6740 Bramming Telefon +45 75173266 www.bramidan.com CVR/VAT No. DK 82116117 Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Katalog nr.: 7815-002 Tegning/Liste nr. PEZ51001 PEZ51001-1 PEZ51002 PEZ51002-1

Læs mere

Håndgreb, håndtag, kroge m.m.

Håndgreb, håndtag, kroge m.m. Håndgreb, håndtag, kroge m.m. Håndtag Rustfrit stål, mål angivet i mm Varenr. Lgd. Højde Diam. Kr. 715460 475 80 22 326,00 715468 440 120 22 324,00 715462 625 120 22 391,00 715464 850 120 22 433,00 715466

Læs mere

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018 Dato: 11/4-2018 AGM Skruepresser Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Fælledvej 10 7200 Grindsted Tlf. 76 72 1 00 Fax 76 72 1 97 www.agrometer.dk agrometer@agrometer.dk AGM Skruepresser HMR250K,

Læs mere

VELA HIP HOP 100/300 TILBEHØR

VELA HIP HOP 100/300 TILBEHØR Sæde 06474940583 Sæde E1 27x30 cm. Mionetta Sort* Sæde 06484940583 E2 sæde, 32 x 35 cm Mionetta sort* Sæde 06494940583 E3 sæde, 36 x 43 cm Mionetta sort* 20-11-14 Side1 Sæde 06504940583 E4 sæde, 40 x 47

Læs mere

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 1400 - EL PUMPE

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 1400 - EL PUMPE BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 1400 - EL PUMPE november 2010 1 Thyregod A/S Thyregod A/S 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 1400 EL - PUMPER 15, 20, 25 HK - 5 30 kw - 6 Fremstillingsår INDHOLDS

Læs mere

medemagruppen MC Jazzy 1121 Service manual P9-0220-S ver. 2.0.2 - September 2011

medemagruppen MC Jazzy 1121 Service manual P9-0220-S ver. 2.0.2 - September 2011 medemagruppen P9-0220-S ver. 2.0.2 - September 2011 DK Service manual MC Jazzy 1121 Medema Danmark A/S Enggårdvej 7 Snejbjerg 7400 Herning Telefon: 70 10 17 55 Telefax: 97 18 88 35 Service manual P9-0220-S

Læs mere

Samling af C-Dax Sprayrider sprøjter

Samling af C-Dax Sprayrider sprøjter Trin 1: Start med at holde sprøjten lodret og tømme den for løse dele. Du skal have en lanse, en fastgøringsrem, et ledningssæt samt en manual som vist på billedet. Ryst sprøjten, så du er sikker på at

Læs mere

P R O D U K T O V E R S I G T

P R O D U K T O V E R S I G T P R O D U K T O V E R S I G T www.pajobolte.dk 2008-01 Poul Anker Johansen (th.) og Lars Johansen Hos os er kunden altid i centrum... Pajo-Bolte A/S er en rent dansk familieejet virksomhed, som i 2007

Læs mere

MONTERINGSVEJLEDNING TIL TEEJET 5000 MED HYDRAULISK STYRING

MONTERINGSVEJLEDNING TIL TEEJET 5000 MED HYDRAULISK STYRING MONTERINGSVEJLEDNING TIL TEEJET 5000 MED HYDRAULISK STYRING TeeJet No. 010-219-DK Version 1.01 Mølhavevej 2 9440 Aabybro Denmark Tel. +45 9696 2500 Fax. +45 9696 2501 www.teejet.com 2 Indholdsfortegnelse

Læs mere

9200re5. Reservedelsliste. VELA Mobile Maxi. Ab identnr.: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.

9200re5. Reservedelsliste. VELA Mobile Maxi. Ab identnr.: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela. 900re5 VELA Mobile Maxi VELA DK900 Aalborg Tlf.: +45 964 600 Fax: +45 988 66 www.vela.dk 4060 900re5.4.5....5.5....9.0.6.8..8.4.0..4..6..0.6..9.8..6..0...0..9.4..5..9.5.9..8..4.....9.. VELA DK900 Aalborg

Læs mere

2006/1. 38 Løvopsamler. DK Samlevejledning. Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel

2006/1. 38 Løvopsamler. DK Samlevejledning. Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel 2006/1 DK Samlevejledning 38 Løvopsamler Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - - post@texas.dk 1. Indholdsfortegnelse 2. Sikkerhedsforeskrifter... 3 3. Identifikation...

Læs mere

Manual KEF TGW 125 Vådelektrodesliber

Manual KEF TGW 125 Vådelektrodesliber KEF-MOTOR A/S Industrivej 3-9 DK 9460 Brovst Danmark Tel. + 45 9823 6266 Fax. + 45 9823 6144 Manual KEF TGW 125 Vådelektrodesliber EU-overensstemmelseserklæring KEF-MOTOR A/S Industrivej 3-9 Dk-9460 Brovst

Læs mere

Reservedele til Sanitetsporcelæn Badeværelsesmøbler Badekar

Reservedele til Sanitetsporcelæn Badeværelsesmøbler Badekar Reservedele til Sanitetsporcelæn Badeværelsesmøbler Badekar SIDE RESERVEDELE TIL GULVSTÅENDE TOILETTER F2-F22 Toiletsæder F2 Cisternelåg F4 Cisterner F5 Wc Nautic 2010 F6 Wc Nordic, årgang 2002 F8 Wc Nordic

Læs mere

VELA TANGO 100/200 TILBEHØR Rev.1

VELA TANGO 100/200 TILBEHØR Rev.1 06012620672 Ergo sæde 46x40cm Phoenix Kobolt blå* 06072611672 LP sæde 44x36cm Phoenix Kobolt blå* 06082611672 KP sæde 39x36cm Phoenix Kobolt blå* 06122611672 KX sæde 39x44cm Phoenix Kobolt blå* 21-02-13

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele Regal Raptor DDE Mk IRON Reservedele ASIAN COMPANY MOTOR www.kinojserguru.dk Index ASIAN COMPANY MOTOR Stel (Frame) side Stel (Frame) side F - Stel F - Forlygte F - Blinklygter F - Baglygte F - Ledningsnet/låse

Læs mere

Indhold Skruer Kroge og møbeltilbehør i storkøb

Indhold Skruer Kroge og møbeltilbehør i storkøb Indhold Skruer Afbryderskruer... 26 Alu-skiver... 30 Bits... 28 Bits med farvekode... 28 Bitsæt inkl. bitholder... 28 Bygge-/VVS-skruer... 26 Dækknapper, plast... 29 Eternitskruer... 30 Fastcap... 29 Gipspladeskruer...

Læs mere

Gør-det-selv. Prisgruppe oversigt. T6 Universal dybel. Nylon. Standard dybel. Nylon. T6 Universal dybel. Nylon. T6 Universal dybel

Gør-det-selv. Prisgruppe oversigt. T6 Universal dybel. Nylon. Standard dybel. Nylon. T6 Universal dybel. Nylon. T6 Universal dybel gruppe oversigt Standard dybel gruppe C D E F G H I J K 137791 5158429 4 x 20 50 C 136266 5758911 5 x 25 25 136267 5758912 6 x 30 15 136269 5758914 8 x 40 10 136270 5758915 10 x 50 8 C 137792 5158416 12

Læs mere

,744 kg GODKENDT. Stk. SHEET 1 OF 6. VARE BETEGNELSE HK4 kpl. HK4 DATO INIT BV VG VARE NR. REV F2 ENHED VÆGT:

,744 kg GODKENDT. Stk. SHEET 1 OF 6. VARE BETEGNELSE HK4 kpl. HK4 DATO INIT BV VG VARE NR. REV F2 ENHED VÆGT: Wooden casing not shown (part of 070) Fan and fan housing mounted in this drawing; in delivery the fan and fan housing have to be stored in the boiler Pos Vare Nr Vare betegnelse Enhed Antal * 070-0 delivery

Læs mere

KUBUS og KUBUS ROND System KUBUS 25 specifikation

KUBUS og KUBUS ROND System KUBUS 25 specifikation KUBUS og KUBUS ROND System KUBUS 25 specifikation 7 2,75 8 Sådan arbejder du med KUBUS Systemerne - Skær profi lerne vinkelret over. - Afgrat profi len omhyggeligt. - Brug eventuelt en slibespindel, så

Læs mere

Sæt til bagerste arbejdslygter Multi-Pro -plænesprøjtekøretøj ADVARSEL

Sæt til bagerste arbejdslygter Multi-Pro -plænesprøjtekøretøj ADVARSEL Sæt til bagerste arbejdslygter Multi-Pro -plænesprøjtekøretøj Modelnr. 41010 Form No. 3401-381 Rev B Monteringsvejledning ADVARSEL CALIFORNIEN Advarsel i henhold til erklæring nr. 65 Dette produkt indeholder

Læs mere

VAN GEEL KABELBAKKER GKO-5 MEMBER VAN GEEL GROUP. solar

VAN GEEL KABELBAKKER GKO-5 MEMBER VAN GEEL GROUP. solar VAN GEEL MEMER VAN GEEL GROUP KAELAKKER GKO-5 solar KAELAKKER GKO-5 Kabelbakker GKO-5 H = 35 mm Side 9 Kabelbakker GKO-5 H = 60 mm Side 15 sendzimir galvaniseret Kabelbakker GKO-5 H = 60 mm Side 29 lakeret

Læs mere

Afbrydersæt til fordifferentialet 4-hjulstrukket Workman HDX/HDX-D-arbejdskøretøj

Afbrydersæt til fordifferentialet 4-hjulstrukket Workman HDX/HDX-D-arbejdskøretøj Form No. Afbrydersæt til fordifferentialet 4-hjulstrukket Workman HDX/HDX-D-arbejdskøretøj Modelnr. 121-6337 3378-782 Rev B Monteringsvejledning ADVARSEL CALIFORNIEN Advarsel i henhold til erklæring nr.

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

Ophængssystemer EL & VVS

Ophængssystemer EL & VVS Ophængssystemer EL & VVS Forord Velkommen til Solar's nye ophængskatalog I det nye ophængskatalog, har vi sammensat et fælles program for El- og VVS-branchen fra Walraven i Holland. Kataloget er opdelt

Læs mere

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor Wooden casing not shown (part of 050) Fan and fan housing mounted in this drawing; in delivery the fan and fan housing have to be stored in the boiler Pos Vare Nr Vare betegnelse Type Enhed Antal * 050-06

Læs mere

VELA TANGO 100/200 TILBEHØR Rev.1

VELA TANGO 100/200 TILBEHØR Rev.1 06012620672 Ergo sæde 46x40cm Phoenix Kobolt blå* 06072611672 LP sæde 44x36cm Phoenix Kobolt blå* 06082611672 KP sæde 39x36cm Phoenix Kobolt blå* 06122611672 KX sæde 39x44cm Phoenix Kobolt blå* 04-01-17

Læs mere

T 120 PLANMIXER februar 2011

T 120 PLANMIXER februar 2011 T 120 PLANMIXER februar 2011 1 KIMADAN A/S PLANMIXER T 120 KIMADAN A/S PLANMIXER T 120 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for PLANMIXER, T 120 Fremstillingsår INDHOLDS FORTEGNELSE side 1. Beskrivelse

Læs mere

Reservedele Koblinger og udstyr 2011 VBG GROUP SALES A/S Udgave m, 2010-11-25

Reservedele Koblinger og udstyr 2011 VBG GROUP SALES A/S Udgave m, 2010-11-25 RESERVEDELE 0 V i gør livet lettere for brugerne ved hele tiden at udvikle bedre systemer med høj driftsikkerhed og lang levetid. Koblinger, manuelle, automatiske og luftassisterede til påhængsvogne og

Læs mere

Bord, nedfældeligt, til ERGOtip-stole side 18 Bøjlearmlæn, opklappeligt side 1 Eleverbar benhviler side 14

Bord, nedfældeligt, til ERGOtip-stole side 18 Bøjlearmlæn, opklappeligt side 1 Eleverbar benhviler side 14 dan-rehab a/s var det første firma til at anvende HMI-numre som bestillingsnumre. Det letter registreringen og styringen af hjælpemidler i hjælpemiddeldepoterne og sikrer samtidigt, at både kunde og leverandør

Læs mere

VELA TANGO 100 ES/S TILBEHØR Rev.1

VELA TANGO 100 ES/S TILBEHØR Rev.1 Sæde 06484940583 E2 sæde, 32 x 35 cm Mionetta sort* Sæde 06494940583 E3 sæde, 36 x 43 cm Mionetta sort* Sæde 06504940583 E4 sæde, 40 x 47 cm Mionetta sort* OBS: Husk at skifte armlænsbund ved skift af

Læs mere

Alment tilbehør (som kan anvendes på FORSKELLIGE modeller) har et bestillingsnummer uden tilknytning til HMI-numre:

Alment tilbehør (som kan anvendes på FORSKELLIGE modeller) har et bestillingsnummer uden tilknytning til HMI-numre: dan-rehab a/s var det første firma til at anvende HMI-numre som bestillingsnumre. Det letter registreringen og styringen af hjælpemidler i hjælpemiddeldepoterne og sikrer samtidigt, at både kunde og leverandør

Læs mere

Skålarmlæn, med indstillelig PUR-pude, til venstre arm

Skålarmlæn, med indstillelig PUR-pude, til venstre arm S i d e 1 Skålarmlæn, med indstillelig PUR-pude, til højre arm Skålarmlæn, med indstillelig PUR-pude, til venstre arm 01041-HH 01041-HV Bredden på skålarmlænets PUR-støtte er 12 cm længden 35 cm. Et almindeligt

Læs mere

Hospitalsudstyr. Vi udvikler og leverer kundetilpassede løsninger - til alle formål og brancher. handy@handy.dk +45 7556 7077 +45 7556 7073

Hospitalsudstyr. Vi udvikler og leverer kundetilpassede løsninger - til alle formål og brancher. handy@handy.dk +45 7556 7077 +45 7556 7073 Hospitalsudstyr Bekaline kørestol Sengeskærm Skamler Iltflaskeholder Bækkenstativer Affaldsposestativ Løbehjul Arbejds og senge borde Linnedvogne Rullecontainer Transfusionsstativer og mange flere produkter.

Læs mere

Samling af ATV Wagon UT 1600 Trailer

Samling af ATV Wagon UT 1600 Trailer Rødkilde ATV Rødkildevej 15 5762 V. Skerninge www.atvsalg.com 1/8 Trin 1: Pak traileren ud og læg den forsigtigt på pap på hovedet på gulvet (Du skal være 2 mand til dette trin). Læg akslerne på bundrammen.

Læs mere

Tilbehør til Flexarm. Flexarmen fra JYSK HANDI leveres som standard i sæt, men vi har en del tilbehør til systemet.

Tilbehør til Flexarm. Flexarmen fra JYSK HANDI leveres som standard i sæt, men vi har en del tilbehør til systemet. Flexarmen fra JYSK HANDI leveres som standard i sæt, men vi har en del tilbehør til systemet. Alle dele i flexarm systemet er pulverlakeret, rustfast stål og aluminium. Specielt tilbehør og beslag laves

Læs mere

STÆRK STABIL SIKKER MINI CROSSER T-MODEL

STÆRK STABIL SIKKER MINI CROSSER T-MODEL MINI CROSSER T-MODEL LIVSKVALITET... Min Mini Crosser har lettet min hverdag, og jeg glædes ved at køre, hvorhen jeg vil. Lige meget hvem man er, så gør Mini Crosseren hverdagen både nemmere og sjovere.

Læs mere

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer TOP RAILING Glasværn Gelændersystemer MAB TOP RAILING SYSTEM -en rigtig løsning til ethvert formål! Top Railing Systemerne er det rigtige produkt valg, til alle værn løsninger, hvor æstetik, flot udseende,

Læs mere

Tilbehør for bade-/ toiletstole M2

Tilbehør for bade-/ toiletstole M2 Tilbehør for bade-/ toiletstole M2 Tilbehør til bade/toiletstol M2 Hemiplegi armlæn Hemiplegi armlæn med skål i blødt PU skum. Opklappeligt og aftageligt. PU puden kan monteres i to dybder med unbrakonøgle.

Læs mere

Fladt lad i 2/3 & fuld størrelse til Workman 3000 serien

Fladt lad i 2/3 & fuld størrelse til Workman 3000 serien FORM NO. 3318-395 DK Rev A MODEL NR. 07301 60001 & OPEFTER MODEL NR. 07321 60001 & OPEFTER Betjenings- vejledning Fladt lad i 2/3 & fuld størrelse til Workman 3000 serien MONTERING AF KØLERDÆKSEL (bruges

Læs mere

Reservdelslista till HARSØ m

Reservdelslista till HARSØ m Reservdelslista till HARSØ 16-20-24 m Droppfri släpslangspridare (med uppvik) med 2 skärringsfördelare Utgåva 2008 Original reservdels bok sidorna 34-61 Side 34 af 61 7.1 Monteringsbeslag til 16-20-24

Læs mere

Dele til Lervad Sløjdbænk i Gruppe. Dele til bilad og samling af grupper. Dele til montering af bænkværktøj - 2 -

Dele til Lervad Sløjdbænk i Gruppe. Dele til bilad og samling af grupper. Dele til montering af bænkværktøj - 2 - Reservedele Dele til Lervad Sløjdbænk i Gruppe 626 00 78 50 00 66 56 10 66 56 20 620 00 00 43 76 46 33 43 76 Bænkplade incl. 4 ståldupper 620 00 00 bænkplade, 800 mm, højre-håndet kr. 3500,00 620 01 00

Læs mere

Skydedørs beslag RollLock

Skydedørs beslag RollLock RollLock se arbejdstegning fra side 24 RollLock, beslagsæt max. 60 kg. Dette skydedørs beslag er beregnet til en dør som max vejer 60 kg. RollLock er en tophængt skydedørs løsning. Aluminiums skinnen og

Læs mere

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer TOP RAILING Glasværn Gelændersystemer MAB TOP RAILING SYSTEM -en rigtig løsning til ethvert formål! Top Railing Systemerne er det rigtige produkt valg, til alle værn løsninger, hvor æstetik, flot udseende,

Læs mere

Rørophæng og pakmaterialer

Rørophæng og pakmaterialer Hent datablad på www.neotherm.dk eller via QR kode: Rørbærer af zink med vægflange til gevind stålrør Varenummer Tekst Pose 01 6534.003 01 6534.004 01 6534.006 01 6534.008 01 6534.0 01 6534.011 Til 3/8"

Læs mere

Mat marine Højdejusterbare skubbehåndtag Rygpolstring med luftcirkulationsbetræk. Aluminiums sidestykke

Mat marine Højdejusterbare skubbehåndtag Rygpolstring med luftcirkulationsbetræk. Aluminiums sidestykke 515384 KB148323 Model Str. - Farve Beskrivelse Quickie Argon 30 x 30 cm Foldbar vinkelindstillelig ryg Fastrammestol Mat marine Højdejusterbare skubbehåndtag Rygpolstring med luftcirkulationsbetræk Aluminiums

Læs mere

2200 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2200 CABIN

2200 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2200 CABIN Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Doors - 70201001-01A 3 Windscreen, wiper, frame and seatbelt - 70201001-0 5 Rear windows - 70201001-03B 7 Light and mirrors - 70201001-04B 9 Roof and windscreen

Læs mere

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela. re Reservedelsliste VELA Hip Hop 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Reservedelsliste 0 0 0 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Mark. 0 0 0 RESERVEDELE

Læs mere