Toorx Compact S. Brugermanual

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "Toorx Compact S. Brugermanual"

Transkript

1 Toorx Compact S Brugermanual

2 Vigtig information Dette løbebånd er designet og opbygget til hjemmebrug. Sikkerheds foranstaltninger: Selv om vi gør meget for at sikre at produktet er i høj kvalitet, kan der opstå fejl. Skulle de få problemer med produktet, bedes de kontakte vores service afdeling. Deres løbebånd er fabrikeret med øje for største sikkerhed. Men udvis største omhu og ansvarlighed når de bruger løbebåndet. Læs omhyggeligt manualen før samling og ibrugtagning. Frakobbel altid strømmen efter brug og ved rengøring af løbebåndet. Inden de starter med at bruge løbebåndet, skal de rådfører dem med deres læge eller lign. Oplever de ubehag af nogen art under brug af løbebåndet, skal de stoppe omgående og søge læge. Forlad aldrig løbebåndet med strømmen sat til, tag stikke ud af stikkontakten. Brug aldrig løbebåndet, hvis der sket skade på strømstik og eller ledning. En defekt ledning skal udskiftes inden næste ibrugtagning. Løbebåndet skal altid stilles på et jævnt og sikkert underlag. Må ikke installeres udendørs eller nær vand. Hold børn og dyr væk fra løbebåndet under brug. Børn bør kun bruge løbebåndet under voksen tilsyn og ikke til leg. Tænd ikke for løbebåndet, mens de står på løbefladen, stå på de dertil indrettede sidelister, tænd for løbebåndet og træd ind når det starter. Inde de slukker for strømmen, skal de sikre dem at stigningen er kørt ned på minimum. Start roligt op inden de øger hastigheden eller følg de enkelte programmer, de er bygget op så de passer til den rigtige træning. 5 til 10 minutters opvarmning før hver træning anbefales minutters cooldown inden de forlader træningen. Brug korrekte træningssko, aldrig barfodet eller i strømpefødder. Brug altid korrekt beklædning, aldrig løstsiddende. Udvis største omhu og sikkerhed når de flytter løbebåndet.

3 INTRODUKTION: Løbebåndet er designet og konstrueret til at give problemfri brug og træning. Forøg deres forståelse af træningen og fordele ved, grundigt at læse denne manual. Sæt dem grundig ind i vedligeholdelse og pleje af løbebåndet. SPECIFIKATION: Motor 1,5 HP Hastighed 1,0 12 km/t Løbeflade 400 x 1200 mm Let foldbart design Max brugervægt 120 kg

4 Computer funktion Er der ikke sat sikkerhednøgle i konsollet, viser displayet E0 når det tændes for strømmen, sæt sikkerhedsnøglen i og tænd for strømmen, displayet viser softwear version og går i klar mode. Tastfunktionen: Saftykey: Er en sikkerhed foranstaltning. Under træning skal den fæstnes på bukselinning, så nøglen trækkes ud af konsollet, hvis uheldet er ud og de styrter. Dette sikre at båndet stopper og alle funktioner låses, i displayet vises E0 SPEED op: Øger hastigheden med 0,5 km/t pr. trin, eller sætter parametrene. SPEED ned: Mindsker hastigheden m. 0,5 km/t pr. trin, eller sætter parametrene. MODE: Programvælger, tryk frm til det ønsked træningsprogram. P0 for manuel, eller P1- P24 de forprogrammerede, med forskellige hastigheder indlagt. CLEAR/SET: Tryk for at vælge parametre. Tryk for at vælge værdi, tryk for næste parameter. Tryk for at afbryde træningsprogram og vælge et nyt. START/STOP: Tryk for start. Når alle parametre at sat eller der er valgt et træningsprogram og de er klar til træning. Tryk for at afbryde træningen.

5 BRUGSVEJLEDNING: Hurtig stat: Sæt sikkerhedsnøglen i, tænd for strømmen og tryk START, for at start løbebåndet i MANUEL MODE. MANUEL MODE: Brug MODE knappen til at vælge P0 (Manuel) og tryk CLEAR/SET for at vælge nedtællings parameter. Sæt parameter i henholdsvis TIME, DISTANCE og eller CALORIES. Display vil vise hvilket parameter der er valgt. Brug SPEED op for at øget værdier, SPEED ned for at mindske og tryk MODE for at bekræfte og gå vider til næste parameter indstilling. Når de er færdig tryk START for at starte træningen. Når et af parametrene når ned til 0, vil displayet automatisk stoppe med at vise parameteret. Tryk START for at lade parametrene tælle op igen. Ved brug af SPEED op/ned kan du øge eller mindske hastigheden under træningen. Efter endt træning, tryk STOP. TRÆNINGSPROGRAMMER: Der er 24 forprogrammerede træningsprogrammer P1 P24 med 30 segmenter af hastighedsmønstre, hvert segment vare 1 minut, 30 minutters total træning for hvert mode. FEJLKODER: E0: Sikkerhedsnøgle mangler at blive sat i konsollet. E1: Hastigheds signal mangler. Tjek at magneten sidder i frontrullen, med et mellemrum på ikke mindre end 3 mm, til sensoren. PROGRAMOVERSIGT:

6 JUSTERING AF LØBEBÆLTET: Bæltet er fra fabrikken justeret ind så det køre i center. Skulle de opleve at båndet, på et tidspunkt, begynder at trække mod højre/venstre, skal det rettes ind. Lad båndet køre med lav hastighed, isæt den medfølgende M5 nøgle i venstre side af bagvalsen, drej ¼ omgang med uret/mod uret, alt efter om det trækker til højre eller venstre. Læg mærke til om det rette op, evt. drej modsat hvis det køre mere skævt. Juster lidt af gangen til båndet er i center igen. SMØRING AF PLADEN: Det medfølgende silikone skal med jævne mellemrum tilføres på pladen. Tjek pladen med mellemrum. Føles den tør skal der tilføres silikone, 2 korte sprøjt ind på trædefeltet fra hver side En gylden regel: tilfør ekstra silikone for hver 10. brugstime, hvis der gåes meget på båndet, skal der tilføres for hver 3 brugstime. Tør pladen af for overskydende silikone Lad derefter båndet køre 3 5 minutter, for at fordele silikonen. Gå evt. på det imens.

7 RENGØRING: Vi anbefaler at de rengør overfladerne ofte, tør godt af for sved og fjerne overskydende silikone og støv fra pladen. 2 gange årligt bør de rengøre motorrummet, støvsug og tør af uden at berøre teknikken. Husk at afbryde strømmen inde de begynder. OPSTILLING Step 1. Pladser løbebåndet plant på gulvet. Step 2. Drej som pilene viser, for at løsne foldehåndtaget (20) i begge sider.

8 Step 3 ASSEMBLY Tryk og hold foldehåndtaget (20) I venstre side og træk opad i del 2+3, som vist ved pilen, til låse position. ASSEMBLY

9 Step 4 Stram håndtagene i begge sider, i pilens retning. Step 5 Tryk og hold udløserknappen (23) og vip konsoldelen (4) ned og løft displaydelen (26) op på plads

10 ASSEMBLY

11 NEDPAKNING: Step 1 ASSEMBLY Fold displayet (26) ned Step 2 Tryk og hold udløserknappen (23) og træk konsoldelen (4) op, som vist med pilen. ASSEMBLY

12 Step 3 Drej foldehåndtaget (20) I begge sider, som vist nedenfor, for at løsne. Step 4 Tryk og hold foldehåndtaget (20) I venstre side, og vip del ned, som vist nedenfor. Så de hviler på bundstykket.

13 ASSEMBLY Step 5 Stram begge foldehåndtag (20) som vist nedenfor.

14 Step 6 Løft hovedrammen op til lodret, for pladsbesparende opbevaring.

15 LET TRANSPORT. ASSEMBLY Læn løbebåndet lidt mod dem selv, indtil transporthjulene får fat I gulvet. Så kan løbebåndet let flyttes rundt

16

17 NO. DESCRIPTION Q'TY 1 Main Frame 1 2 Right Upright 1 3 Left Upright 1 4 Console Support 1 5 Fixing Round-stick 2 6 Pit Place Wrap 1 8 Wheel Sleeve 2 9 Rear Roller Cover 2 10 Constrict Spring 3 12 Front Roller W/Pulley 1 12~3 Magnet 1 13 Rear Roller 1 14 Motor Bracket 1 15 Drive Motor 1 16 Drive Belt 1 17 Running Deck 1 18 Running Belt 1 19 Foot Rail 2 20 Folding Knob 2 21 Frame Base Cover (L) 1 22 Frame Base Cover (R) 1 23 Press-To-Release Button 1 24 Handlebar Cover ( L ) 1 25 Handlebar Cover ( R ) 1 26 Console Assembly 1 26~1 Console Top Cover 1 26~2 Console Bottom Cover 1 27 End Plug Spacer 2 32 Beverage Holder Assembly 1 32~1 Beverage Holder 1 32~2 Safety Key Cover 1 32~3 50m/m_Safety Switch Module W/Cable 1 32~5 3 10m/m_Sheet Metal Screw m/m_Quadrate Safety Key m/m_Speed Sensor 1 40 Handpulse Assembly m/m_Handpulse Wire 2 43 Handgrip Foam 2 44 O30 60m/m_Handgrip End Cap 2 45 Motor Top Cover 1 46 Motor Bottom Cover 1 47 Power Switch Cover 1 48 Controller 1 49 Rear Adjustment Base (L) 1 50 Rear Adjustment Base (R) 1 51 Inclination Adjustor /16" 1"_Button Head Socket Bolt 2

18 NO. DESCRIPTION Q'TY 53 Ø8.5 Ø36_Nylon Cap /16" Ø35 2T_Flat Washer 2 55 Rubber Foot 6 56 Spacer for Stopper Axle /16" 42m/m_Button Head Socket Bolt 2 58 Ø13 Ø26 2T_Flat Washer /2" 8T_Nyloc Nut 2 60 Transportation Wheel /16" Ø16 1.5T_Flat Washer /16" 7T_Nyloc Nut T_Rubber Foot Pad 2 64 M5 1.5T_Split Washer 4 65 M5_Star Washer "_ Tube End Plug /4"_ Round End Cap 2 69 On/Off Switch 1 70 Breaker 1 71 Power Socket m/m _Connecting Wire (Black) m/m _Connecting Wire (White) m/m _Connecting Wire (Black) 1 75 Power Cord m/m_Computer Cable (Upper) m/m_Computer Cable (Lower) 1 79 Belt Guide 2 81 M3 10m/m_Sheet Metal Screw /8" 2-1/4"_Hex Head Bolt /8" ø19 1.5T_Flat Washer /8" 1"_Hex Head Bolt /8" 2.0T_Split Washer /4" 60m/m_Socket Head Cap Bolt 2 87 Ø25 Ø10 2.0T_Flat Washer 4 88 M8 60m/m_Hex Head Bolt 1 89 M8 7T_Nyloc Nut 1 90 M6 15m/m_Flat Head Socket Screw m/m_Sheet Metal Screw /8" 2-1/4"_Button Head Socket Bolt 2 93 Ø5.5 Ø15 1.0T_Flat Washer m/m_Sheet Metal Screw m/m_Tapping Screw m/m_Tapping Screw Beverage Holder Anchor 2 98 M5 15m/m_Phillips Head Screw 2 99 Motor Top Cover Stabilizer Tube Cover M8 12m/m_Hex Head Bolt M8 1.5T_Split Washer 2

19 NO. DESCRIPTION Q'TY m/m_Sheet Metal Screw /8" 2"_Button Head Socket Bolt Wire Tie Mount M5 10m/m_Phillips Head Screw T_Flat Washer /8" 7T_Nyloc Nut /4"_Tapping Screw Lubricant M5_L Allen Wrench m/m_Tapping Screw m/m_Sheet Metal Screw m/m_8 PIN Computer Cable Pin Converter Filter Choke m/m_Connecting Cable Of Motor M3 12m/m_Phillips Head Screw m/m_Bolt Cap m/m_Bolt Cap m/m_Connecting Wire (White) Non-Slip Rubbe 2

PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE

PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE Sikkerheds instruktioner Konsulter din læge før du starter et træningsprogram, for at modtage rådgivning for optimal træning. Advarsel: forkert / overdrevet træning, kan

Læs mere

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13 R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING Introduktion Indholdsfortegnelse Tillykke med dit køb af denne romaskine. Dette produkt er konstrueret og fremstillet til at opfylde behov og krav ved privat brug.

Læs mere

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE R9 ROMASKINE INTRODUKTION: Dette produkt er designet til at blive brugt til hjemmebrug/familiebrug. Hvis produktet Ikke bruges ud fra forskrifterne vil garantien

Læs mere

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 DK C2.5 cross trainer USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

Premier Bike Brugermanual

Premier Bike Brugermanual Premier Bike Brugermanual 1 Brugermanual Reebok Premier Bike Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er

Læs mere

Bruger Vejledning. Vektor300 TREADMILL. MODEL NUMBER: Vektor300. Max anbefalet brugervægt: 110kgs. SERIENUMMER (findes på rammen):

Bruger Vejledning. Vektor300 TREADMILL. MODEL NUMBER: Vektor300. Max anbefalet brugervægt: 110kgs. SERIENUMMER (findes på rammen): Bruger Vejledning Vektor300 TREADMILL MODEL NUMBER: Vektor300 Max anbefalet brugervægt: 110kgs. SERIENUMMER (findes på rammen): 2 Forholdsregler Venligst påsæt din kvittering på denne side. Skriv gerne

Læs mere

BRUGSANVISNING TIL LØBEBÅND CF-2210

BRUGSANVISNING TIL LØBEBÅND CF-2210 BRUGSANVISNING TIL LØBEBÅND CF-2210 Ver 1.0 09/05/05 0 Indhold Side Tak 2 Generelle sikkerhedsinstrukser 3 Særlige sikkerhedsforanstaltninger 4 Samling 5 Udpakning og samling 6 Samlediagram (1) 7 Liste

Læs mere

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510 DK B2.5 bike USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

REEBOK ICE RUN Løbebånd

REEBOK ICE RUN Løbebånd REEBOK ICE RUN Løbebånd Brugsanvisning REEBOK-ICE Løbebånd -2009 Kære kunde, Tak fordi du har valgt vores Reebok Løbebånd. Dette kvalitetsprodukt er designet til brug i dit hjem, og er blevet testet og

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

Brugermanual. Titan EveresT Motionscykel

Brugermanual. Titan EveresT Motionscykel Brugermanual EveresT Motionscykel Titan EveresT Motionscykel Dette product er designet, produceret, testet og certificeret for udvidet fitnesstræning. Kære Kunde, Tak fordi du har valgt denne motionscykel.

Læs mere

Brugermanual. Titan Fitness G-fit 258SL Løbebånd

Brugermanual. Titan Fitness G-fit 258SL Løbebånd Brugermanual Titan Fitness G-fit 258SL Løbebånd Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

Visit our homepage for: Personal Training Plans

Visit our homepage for: Personal Training Plans DK D crosstrainer C5.1e Visit our homepage for: Personal Training Plans Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet

Læs mere

1. Hovedramme 2. Bag stabilisator 3. For stabilisator 4. Cykelstyrsstang 5. Cykelstyr 6. Computer 7. Sædestang 8. Sæde 9. Pedaler 10.

1. Hovedramme 2. Bag stabilisator 3. For stabilisator 4. Cykelstyrsstang 5. Cykelstyr 6. Computer 7. Sædestang 8. Sæde 9. Pedaler 10. 1. Hovedramme 2. Bag stabilisator 3. For stabilisator 4. Cykelstyrsstang 5. Cykelstyr 6. Computer 7. Sædestang 8. Sæde 9. Pedaler 10. Plastik beslag 11. Adapter (6VDC, 500mA) M8x70 bolt (4)-4 M8x15mm skrue

Læs mere

Premier Crosstrainer Brugermanual

Premier Crosstrainer Brugermanual Premier Crosstrainer Brugermanual 1 Brugermanual Reebok Premier Crosstrainer Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug

Læs mere

REV-12401- Reebok Fusion Romaskine Bruger manual DK.

REV-12401- Reebok Fusion Romaskine Bruger manual DK. REV-12401- Reebok Fusion Romaskine Bruger manual DK. Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT PEAK FITNESS SPRINT PRO INDOOR BIKE

BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT PEAK FITNESS SPRINT PRO INDOOR BIKE BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT PEAK FITNESS SPRINT PRO INDOOR BIKE Indholdsfortegnelse Samling. 3-4 Split tegning.. 5 Reservedels liste. 6 Brugervejledning.. 7 Vedligeholdelses skema (Center-brug).

Læs mere

crosstrainer C5.7e Brugermanual Reebok-C 5.7e-20080515-DK

crosstrainer C5.7e Brugermanual Reebok-C 5.7e-20080515-DK crosstrainer C5.7e 1 Brugermanual Reebok-C 5.7e-20080515-DK Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er

Læs mere

Titan Løbebånd ST490 Manual

Titan Løbebånd ST490 Manual Titan Løbebånd ST490 Manual VIGTIGT Se side 21 vedr. smørring af løbebånd 1 VIGTIGT VED BRUG AF DIT LØBEBÅND Dette er med til at forlænge levetiden af dit løbebånd! Stå med fødderne på de 2 sidepaneler

Læs mere

S26 MOTOR Original brugermanual

S26 MOTOR Original brugermanual S26 MOTOR Original brugermanual Indhold 1. Indledning 1 2. Liste over nødvendigt værktøj 1 3. Sikkerhedspåbud 1 4. Motor montering 2 4.1. Instruktion før montering 2 4.2. Samling af skinne 3 4.3. Opsætning

Læs mere

Titan Prestige Løbebånd TR510. Manual

Titan Prestige Løbebånd TR510. Manual Titan Prestige Løbebånd TR510 Manual Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske norm

Læs mere

GFIT- T300 Titan Motoriseret Løbebånd Model nummer: GFIT T300

GFIT- T300 Titan Motoriseret Løbebånd Model nummer: GFIT T300 GFIT- T300 Titan Motoriseret Løbebånd Model nummer: GFIT T300 Maks. bruger vægt 120 kg. (265 lbs) Serie nummer (står på rammen): 2 GFIT-300 Titan TREADMILL Generelle informationer Venligst påsæt din kvittering

Læs mere

Samle- og brugsvejledning. TRX Marathon Løbebånd

Samle- og brugsvejledning. TRX Marathon Løbebånd Samle- og brugsvejledning TRX Marathon Løbebånd 1 INDHOLD Indholdsfortegnelse -------------------------- ------------------------------------------------------------------------1 Vigtige sikkerhedsforanstaltninger

Læs mere

i-bike Visit our homepage for: Personal Training Plans

i-bike Visit our homepage for: Personal Training Plans DK D i-bike Visit our homepage for: Personal Training Plans DK Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og

Læs mere

Din manual REEBOK 5.1E http://sv.yourpdfguides.com/dref/5133029

Din manual REEBOK 5.1E http://sv.yourpdfguides.com/dref/5133029 Du kan läsa rekommendationerna i instruktionsboken, den tekniska specifikationen eller installationsanvisningarna för REEBOK 5.1E. Du hittar svar på alla dina frågor i instruktionsbok (information, specifikationer,

Læs mere

For at undgå uheld og skader bør du læse manualen udførligt igennem, før du påbegynder at samle og anvende produktet.

For at undgå uheld og skader bør du læse manualen udførligt igennem, før du påbegynder at samle og anvende produktet. Sikkerheds informationer Vigtigt!. Dette produkt er et specifikt HC (Hjemme Træningsprodukt) og kan derfor kun anbefales til anvendelse privat i hjemmet udfra følgende:. Max. bruger vægt: 100kg.. Dette

Læs mere

GH833 Sæt til direkte nedsænkning

GH833 Sæt til direkte nedsænkning Vejledning GH833 Sæt til direkte nedsænkning 311569B - Til installation af tårnbeslag. - Delnr. 287843 Vigtige sikkerhedsforskrifter Læs alle advarsler og vejledninger i denne brugerhåndbog. Gem disse

Læs mere

SERVICEKURSUS 2014. C. Reinhardt as

SERVICEKURSUS 2014. C. Reinhardt as SERVICEKURSUS 2014 C. Reinhardt as Elektrisk system TMM4 Sensor DP06 DP07 V.1 erstattes af V.3 DP03 DP16 DP10 V.2 V.3 Display Indstilling af motor support i procent: Tænd for display på tænd knap. Hold

Læs mere

REPARATIONS- VEJLEDNING NR. 8. 5 LED System carrier 2

REPARATIONS- VEJLEDNING NR. 8. 5 LED System carrier 2 REPARATIONS- VEJLEDNING NR. 8 5 LED System carrier 2 - 2 - version 2 Indholdsfortegnelse 1. Komponentplacering... 4 2. Nødvendigt specialværktøj... 5 2.1 Specialværktøj... 5 3. Vedligeholdelse... 6 3.1

Læs mere

Titan ST875 Løbebånd

Titan ST875 Løbebånd Titan ST875 Løbebånd Manual Vigtigt: Læs afsnittet Vedligeholdelse grundigt inden ibrugtagning VIGTIGT Se side 26 vedr. smøring af løbebånd 1 VIGTIGT VED BRUG AF DIT LØBEBÅND Dette er med til at forlænge

Læs mere

Titan XR950 Romaskine. Manual

Titan XR950 Romaskine. Manual Titan XR950 Romaskine Manual Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske norm EN 957.

Læs mere

MANUAL. G Fit 258 Løbebånd. Max brugervægt: 100kgs. SERIENUMMER (findes på rammen):

MANUAL. G Fit 258 Løbebånd. Max brugervægt: 100kgs. SERIENUMMER (findes på rammen): MANUAL G Fit 258 Løbebånd Max brugervægt: 100kgs. SERIENUMMER (findes på rammen): 2 FORHOLDSREGLER Forholdsregler: Vær venligst opmærksom på følgende: OBS: for at reducere evt. risiko for brand, elektriske

Læs mere

Servicevejledning til TA INDOOR

Servicevejledning til TA INDOOR Servicevejledning til TA INDOOR INDHOLDSFORTEGNELSE: KØREPARAMETRE... 1 UDSKIFTNING AF BETJENINGSBOKS... 1 UDSKIFTNING AF ELEKTRONIKKASSE TIL ELFUNKTIONER... 2 UDSKIFTNING AF STYREBOKS... 2 UDSKIFTNING

Læs mere

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870 Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Løsdele pose pakket, afdækninger, skaftkonsol, skaft højre og venstre. Lose parts plastic bag, covers, handle

Læs mere

ELIPSE TRAINER JE-520

ELIPSE TRAINER JE-520 ELIPSE TRAINER JE-520 HN 11136 Brugervejledning Læs brugervejledning omhyggeligt før maskinen tages i brug. Gem brugervejledningen til senere brug. 1 INDHOLDSFORTEGNELSE Introduktion og sikkerhedsanvisninger

Læs mere

Titan Go Elliptical T100 Crosstrainer Manual

Titan Go Elliptical T100 Crosstrainer Manual Titan Go Elliptical T100 Crosstrainer Manual Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske

Læs mere

Reparationsvejledning Nr. R1 PRO-MOVEC Electric. MTB /downtube batteri

Reparationsvejledning Nr. R1 PRO-MOVEC Electric. MTB /downtube batteri Reparationsvejledning Nr. R1 PRO-MOVEC Electric MTB /downtube batteri Indholdsfortegnelse 1. Komponentplacering... 3 2. Nødvendigt specialværktøj... 4 2.1 Specialværktøj... 4 3. Vedligeholdelse... 5 3.1

Læs mere

det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med

det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med i rower s DK Kære Kunde, det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske Norm EN 957-1/5. Før du

Læs mere

Model 17518. Brugsanvisning Bruksanvisning Bruksanvisning Käyttöohje Instruction manual Gebrauchsanweisung Kasutusjuhend

Model 17518. Brugsanvisning Bruksanvisning Bruksanvisning Käyttöohje Instruction manual Gebrauchsanweisung Kasutusjuhend Model 17518 Brugsanvisning Bruksanvisning Bruksanvisning Käyttöohje Instruction manual Gebrauchsanweisung Kasutusjuhend DK ROMASKINE Introduktion For at du kan få mest mulig glæde af din nye romaskine,

Læs mere

BOBY 730 SELVKØRENDE SÅMASKINE FOR INSTRUKTIONSBOG FOR BOBY 730

BOBY 730 SELVKØRENDE SÅMASKINE FOR INSTRUKTIONSBOG FOR BOBY 730 FOR SELVKØRENDE SÅMASKINE BOBY 730 IMPORTØR: SØNDERUP MASKINHANDEL A/S TLF. 98 65 32 55 FAX 98 65 33 00 www.ferrarimaskiner.dk - www.bcsmaskiner.dk 1 INDHOLDSFORTEGNELSE CE... 3 INTRODUKTION... 3 1.0 FORHINDRING

Læs mere

Brugervejledning Fun2Go

Brugervejledning Fun2Go Brugervejledning Fun2Go Jørn Iversen Rødekro ApS Hydevadvej 48 DK-6230 Rødekro Tlf: +45 74 66 92 42 iversen@ji.dk www.ji.dk Indholdsfortegnelse Bemærk Introduktion Tekniske data Inden første cykeltur Tilpasning

Læs mere

INSTRUKTIONSBOG 5 MINUTES SHAPER

INSTRUKTIONSBOG 5 MINUTES SHAPER INSTRUKTIONSBOG 5 MINUTES SHAPER Bemærk Kontakt din læge, inden du starter dette eller andre træningsprogrammer eller slankekure, især hvis du er i tvivl om din egen helbredstilstand eller fysik. Det er

Læs mere

D D K GB I Løbebånd T3.1 CZ H RO SLO

D D K GB I Løbebånd T3.1 CZ H RO SLO DK D GB Løbebånd T3.1 I CZ H RO SLO DK Kære kunde, Tak fordi du har valgt vores Reebok Løbebånd. Dette kvalitetsprodukt er designet til brug i dit hjem, og er blevet testet og certificeret efter den europæiske

Læs mere

Brugsanvisning. El-hejs - 250, 600, 1000 kg Varenr.: 90 29 542, 90 29 898, 90 29 922

Brugsanvisning. El-hejs - 250, 600, 1000 kg Varenr.: 90 29 542, 90 29 898, 90 29 922 Brugsanvisning El-hejs - 250, 600, 1000 kg Varenr.: 90 29 542, 90 29 898, 90 29 922 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P.

Læs mere

TITAN MAGNETISK GÅBÅND BRUGER MANUAL

TITAN MAGNETISK GÅBÅND BRUGER MANUAL TITAN MAGNETISK GÅBÅND BRUGER MANUAL Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske norm

Læs mere

Original brugermanual for Jasopels Farm Cat

Original brugermanual for Jasopels Farm Cat Original brugermanual for Jasopels Farm Cat 1. Overensstemmelseserklæring EU-overensstemmelseserklæring Fabrikant: Jasopels A/S Tlf. +45 76 14 35 00 Adresse: Fabriksvej 19 DK-7441 Bording Maskine: Farm

Læs mere

Titan Crosstainer SE650. Manual

Titan Crosstainer SE650. Manual Titan Crosstainer SE650 Manual Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske norm EN 957.

Læs mere

Brugsanvisning. Brændesav, 700 mm Varenr.: 90 37 782. Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.

Brugsanvisning. Brændesav, 700 mm Varenr.: 90 37 782. Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg. Brugsanvisning Brændesav, 700 mm Varenr.: 90 37 782 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg! Inden installering og

Læs mere

Brugervejledning. www.kangaroobike.com

Brugervejledning. www.kangaroobike.com Brugervejledning E- www.kangaroobike.com Version 1.3 2014 Tillykke med investeringen i Winther E-Kangaroo, som har sat nye standarder for komfort og brugervenlighed. Læs denne vejledning grundigt igennem

Læs mere

Manual. Ultrasonisk Luftbefugter HACE MJS-400 - HACE MJS-500 MJS 400 MJS 500

Manual. Ultrasonisk Luftbefugter HACE MJS-400 - HACE MJS-500 MJS 400 MJS 500 Manual Ultrasonisk Luftbefugter HACE MJS-400 - HACE MJS-500 MJS 400 MJS 500 Vigtige sikkerhedsforskrifter Må ikke skilles ad, repareres eller ændres ved. Service skal udføres af uddannede serviceteknikere.

Læs mere

TX electronic controller

TX electronic controller TX electronic controller Version 1.1 Rev. 14. Dec. 2011 Side 1 af 20 1.0.0 Indhold 1.0.0 Indhold... 2 2.0.0 Oversigt... 3 3.0.0 Funktionsbeskrivelse... 4 3.1.0 Bruger funktioner... 4 3.1.1 Dagsdrift...

Læs mere

TROLLA ATV Slagleklipper 13 HK

TROLLA ATV Slagleklipper 13 HK TROLLA ATV Slagleklipper 13 HK Artikel nr.: 12025 DK montagevejledning 2009/12 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt kan

Læs mere

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 Chassis Chassis 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 4 Dæmper Cushion 5 861123 1 Bagagebærer Loading bracket 6 861124 4 Flangebolt M6 x 16 Flange

Læs mere

Karma 848 el-scooter. Hvis man skal køre langt og ønsker en komfortabel køreoplevelse på 4 hjul. Tekniske specifikationer:

Karma 848 el-scooter. Hvis man skal køre langt og ønsker en komfortabel køreoplevelse på 4 hjul. Tekniske specifikationer: Karma 848 el-scooter Hvis man skal køre langt og ønsker en komfortabel køreoplevelse på 4 hjul. Fuldt affejdret Programmerbar hastighed etc. Lys, blinklys, stoplys, katastrofeblink Lastevægt max. 180 kg

Læs mere

Titan V-600PD Crosstrainer

Titan V-600PD Crosstrainer Titan V-600PD Crosstrainer Manual Vigtigt: Læs afsnittet Vedligeholdelse grundigt inden ibrugtagning 1 2 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret

Læs mere

BRUGERMANUAL. Joy Sport Concept Air Power

BRUGERMANUAL. Joy Sport Concept Air Power BRUGERMANUAL Joy Sport Concept Air Power Kære kunde Tak fordi du har valgt et af vores produkter. Vi håber, du får masser af glæde af din træning. Sørg venligst for at gennemlæse denne brugermanual omhyggeligt.

Læs mere

Titan ST275 Løbebånd Manual

Titan ST275 Løbebånd Manual Titan ST275 Løbebånd Manual VIGTIGT Se side 21 vedr. smørring af løbebånd 1 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet

Læs mere

Kundeservice. Modelnavn: Serienummer:

Kundeservice. Modelnavn: Serienummer: Titan Løbebånd ST375 Manual VIGTIGT Se side 21 vedr. smørring af løbebånd 1 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet

Læs mere

BRUGERVEJLEDNING. Sportster A/S Birkegårdsvej 8 Birk - 7400 Herning Tlf. 97 11 68 46 - Fax. 97 20 91 86 www.sportster.dk - info@sportster.

BRUGERVEJLEDNING. Sportster A/S Birkegårdsvej 8 Birk - 7400 Herning Tlf. 97 11 68 46 - Fax. 97 20 91 86 www.sportster.dk - info@sportster. BRUGERVEJLEDNING Apollo 570 Apollo 735 Apollo 665 Apollo 740 Apollo 666 Apollo 745 Apollo 686 Apollo 850 Apollo 730 Apollo 890 Sportster A/S Birkegårdsvej 8 Birk - 7400 Herning Tlf. 97 11 68 46 - Fax.

Læs mere

MED FRONTMOTOR BRUGSVEJLEDNING

MED FRONTMOTOR BRUGSVEJLEDNING MED FRONTMOTOR BRUGSVEJLEDNING CEDK-016-C / version 1 Januar 2016 Sikkerhedsforanstaltninger ADVARSEL! Hvis sikkerhedsforanstaltningerne ikke overholdes, risikerer man at gøre skade på sig selv eller på

Læs mere

Titan GO-V100S Crosstrainer

Titan GO-V100S Crosstrainer Titan GO-V100S Crosstrainer Manual Vigtigt: Læs afsnittet Vedligeholdelse grundigt inden ibrugtagning 1 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret

Læs mere

BRUGER- VEJLEDNING. Sportster A/S Birkegårdsvej 8 Birk 7400 Herning Tlf. 97 11 68 46 Fax. 97 20 91 86

BRUGER- VEJLEDNING. Sportster A/S Birkegårdsvej 8 Birk 7400 Herning Tlf. 97 11 68 46 Fax. 97 20 91 86 BRUGER- VEJLEDNING Sportster A/S Birkegårdsvej 8 Birk 7400 Herning Tlf. 97 11 68 46 Fax. 97 20 91 86 1 www.sportster.dk sportster@sportster.dk Indholdsfortegnelse Side Husk 3 Færdselsregler 3 Gode råd

Læs mere

Titan ST890 Løbebånd

Titan ST890 Løbebånd Titan ST90 Løbebånd Manual Vigtigt: Læs afsnittet Vedligeholdelse grundigt inden ibrugtagning VIGTIGT Se side vedr. smøring af løbebånd VIGTIGT VED BRUG AF DIT LØBEBÅND Dette er med til at forlænge levetiden

Læs mere

INDUSTRIEL AFFUGTER BRUGSANVISNING. Model: DY-80L TAK FORDI DE VALGTE DETTE PRODUKT. LÆS VEJLEDNINGEN GRUNDIGT, FØR DU TAGER PRODUKTET I BRUG.

INDUSTRIEL AFFUGTER BRUGSANVISNING. Model: DY-80L TAK FORDI DE VALGTE DETTE PRODUKT. LÆS VEJLEDNINGEN GRUNDIGT, FØR DU TAGER PRODUKTET I BRUG. INDUSTRIEL AFFUGTER BRUGSANVISNING Model: DY-80L TAK FORDI DE VALGTE DETTE PRODUKT. LÆS VEJLEDNINGEN GRUNDIGT, FØR DU TAGER PRODUKTET I BRUG. GEM DENNE MANUAL TIL SENERE BRUG HUSK : MONTER DEN MEDSENDTE

Læs mere

BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT

BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT PEAK FITNESS SPRINT PRO Indholdsfortegnelse Samling. 3-4 Reservedels tegning.. 5 Reservedels liste. 6 Brugervejledning.. 7 Vedligeholdelses skema (Center-brug). 8 Vedligeholdelses

Læs mere

Brugermanual for styreskab Master Chain 4.0

Brugermanual for styreskab Master Chain 4.0 Fodermaskine 1: Manuel Brugermanual for styreskab 88.340 - DK INDHOLDSFORTEGNELSE INTRODUKTION Se side Styringens funktioner. 3 Styreskab, display og tastatur. 4-5 Hovedmenu oversigt. 6-7 Servicemenu oversigt.

Læs mere

CYLINDER VACUUM CLEANER BODYGUARD VCC 4950

CYLINDER VACUUM CLEANER BODYGUARD VCC 4950 CYLINDER VACUUM CLEANER BODYGUARD VCC 4950 DA F C S D J T B G U A R Q P O N M H I E K L 3 DANISH 04-11 4 SIKKERHED Inden ibrugtagning bedes du læse brugsanvisningen grundigt igennem. Følg alle sikkerhedsanvisninger

Læs mere

Emhætte Type: STANDARD W

Emhætte Type: STANDARD W Manual Emhætte Type: STANDARD W [2] NB: Producenten påtager sig intet ansvar for skader forårsaget af installation foretaget uden om denne guide. INDHOLD I Karakteristika II Komponenter III Tekniske data

Læs mere

6850 Quickguide. Find et egnet bord hvor du kan sidde og arbejde. Lav et rids over dit hjem hvor du planlægger at placere dine enheder.

6850 Quickguide. Find et egnet bord hvor du kan sidde og arbejde. Lav et rids over dit hjem hvor du planlægger at placere dine enheder. 6850 Quickguide Inden du fortsætter med at udtage delene i boksen, er det en fordel at finde nogle mærkesedler med klister frem til mærkning af dine systemdele. Find et egnet bord hvor du kan sidde og

Læs mere

Pælebor 52cc med 10-20-30 cm. bor

Pælebor 52cc med 10-20-30 cm. bor Pælebor 52cc med 0-20-30 cm. bor Bemærk! Læs denne vejledning grundigt inden du tager pæleboret i brug Kære Bruger Tak for at du har købt Hardmans Pælebor. Denne brugermanual bruges til, samling samt vedligeholdelse

Læs mere

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 305 Rondelsliber

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 305 Rondelsliber Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44 Manual SCANTOOL 305 Rondelsliber EF-overensstemmelseserklæring SCANTOOL A/S Industrivej 3-9 9460 Brovst www.scantool-group.dk Tlf: 98 23

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

Karma 737 el-scooter. Den perfekte allround-model til både land og by. Tekniske specifikationer:

Karma 737 el-scooter. Den perfekte allround-model til både land og by. Tekniske specifikationer: Karma 737 el-scooter Den perfekte allround-model til både land og by. Stabil, velkørende og lydsvag Affjedret undervogn Programmerbar hastighed etc. Lys, blinklys, stoplys Personvægt max. 135 kg Drejesæde

Læs mere

Palleløfter Højtløfter

Palleløfter Højtløfter Brugsanvisning Varenr.: 9041928 Palleløfter Højtløfter Sdr. Ringvej 1-6600 Vejen - Tlf. 70 21 26 26 - Fax 70 21 26 30 www.p-lindberg.dk Palleløfter højtløfter Varenummer: 9041928 Beskrivelse: Manuel palleløfter

Læs mere

Instruktionsmanual for TEK-ZW1005

Instruktionsmanual for TEK-ZW1005 Instruktionsmanual for TEK-ZW1005 Forsigtig: Læs venligst denne manual før du bruger produktet. Sikkerhedsadvarsel 1. Sørg for at bruge apparatet i overensstemmelse med hvad der står i denne manual, og

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

Datacard SR200 & SR300 Card Printers. Brugermanual

Datacard SR200 & SR300 Card Printers. Brugermanual Datacard SR200 & SR300 Card Printers Brugermanual Januar 2015 Brug af printeren SR200 & SR300 Forbrugsstoffer Ilægning af kort Isætning af farvebånd Isætning af retransfer film Tænde for printeren Kontrol

Læs mere

OLYMPUS ACTIVE RUNNER BRUGERMANUAL

OLYMPUS ACTIVE RUNNER BRUGERMANUAL OLYMPUS ACTIVE RUNNER BRUGERMANUAL MedicSport Retail ApS Gladsaxevej 356 2860 Søborg Tlf. 39 55 19 97 2 KUNDESERVICE Til lykke med dit nye Olympus Active Runner løbebånd! Vi håber, at det lever op til

Læs mere

Titan Løbebånd ST560 Manual

Titan Løbebånd ST560 Manual Titan Løbebånd ST560 Manual VIGTIGT Se side 20 vedr. smørring af løbebånd 1 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet

Læs mere

Brugervejledning ERX 300

Brugervejledning ERX 300 Brugervejledning ERX 300 1 Vejledning: Når strømforsyningen er sat i, tænd for strømmen, og displayet starter op og giver en lang biip -lyd. Står den i hvile mode, tryk på RESET tasten for at komme i gang.

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

Brugermanual til Reflex Lux badetoilet stol

Brugermanual til Reflex Lux badetoilet stol Brugermanual til Reflex Lux badetoilet stol Scan QR koden og læs mere om produktet INDHOLDSFORTEGNELSE Side Indledning 2 Sikkerhed 2 Bremser 3 Aktivering 3 Elektronisk stop knap/nødstop 3 Sidde ned / stå

Læs mere

Brugsanvisning Model BTFF 370 Frys BTKF 380 Køl/Frys BTKK 400 Køl

Brugsanvisning Model BTFF 370 Frys BTKF 380 Køl/Frys BTKK 400 Køl Brugsanvisning Model BTFF 370 Frys BTKF 380 Køl/Frys BTKK 400 Køl 05-02-10 Programfunktion Parameteroversigt Frys Parameterbeskrivelse Justeringsområde Parameter Set-punkt Indenfor øvre/nedre Set -18 grænse

Læs mere

Dansk Manual 2015 Dato: 31.03.15. Læs manualen før brug! RX-4 automatisk tablet tæller. Operatør Manual

Dansk Manual 2015 Dato: 31.03.15. Læs manualen før brug! RX-4 automatisk tablet tæller. Operatør Manual Dansk Manual 2015 Dato: 31.03.15 Læs manualen før brug! RX-4 automatisk tablet tæller Operatør Manual 1 Indhold Pakkens indhold:... 3 Beskrivelse af maskinen:... 3 Betjeningsvejledning:...:... 4 Placering

Læs mere

Udskiftning af mylarbånd

Udskiftning af mylarbånd Udskiftning af mylarbånd 90 90 A = Båndets omløbsretning H = Højre V = Venstre 1 = Trækvalse (valse 1) 2 = Medløbsvalse (valse 2) 3 = Indstillingsbolt for trækvalse 4 = Fast modhold 5 = Indstillingsbolt

Læs mere

BRUGSANVISNING KARMA

BRUGSANVISNING KARMA 1 BRUGSANVISNING KARMA Inden du kører ud på din Karma scooter venligst læs denne vejledning nøje igennem. Karma scooteren er forsynet med drejesæde, som kan låses i 4 positioner. Når man forflytter sig

Læs mere

Hellukket kassette markise

Hellukket kassette markise Hellukket kassette markise Del oversigt... 2 Beskrivelse... 3 Montering... 4 Indstilling af hældningsvinkel... 7 Motor... 8 Vedligeholdelse... 9 1 Vi anbefaler at midst 2-3 personer arbejder sammen om

Læs mere

Manual til Dæk - 291 Nimalift.dk Manual, installations- og monteringsvejledning

Manual til Dæk - 291 Nimalift.dk Manual, installations- og monteringsvejledning Nimalift 2014 Manual til Dæk - 291 Nimalift.dk Manual, installations- og monteringsvejledning Nimalift.dk, Søgårdparken 20, 7250 Hejnsvig 2 FORSIKRING)OM)OVERENSSTEMMELSE)) Søgårdparken20 7250Hejnsvig

Læs mere

DK Betjeningsvejledning Model

DK Betjeningsvejledning Model 2008/2 DK Betjeningsvejledning Model Whisper Texas A/S - Knullen 22 - DK-5260 Odense S - Danmark Tel: +45 6395 5555 - www.texas.dk Indholdsfortegnelse Registrering af produkt / reservedele... 3 Reklamationsbetingelser...

Læs mere

Compact Trappelift. Brugsanvisning. Juni 04

Compact Trappelift. Brugsanvisning. Juni 04 Brugsanvisning Compact Trappelift NEBA A/S - Baldersbuen 17 - Box 220 - DK-2640 Hedehusene - Telefon 46 59 01 77 Telefax 46 59 01 97 - e-mail: neba@neba.dk Juni 04 Brugsanvisning til Compact 2 Indholdsfortegnelse

Læs mere

Indholdsfortegnelse. Vigtige sikkerhedsregler...3. Grundlæggende instruktioner...4. Sikkerhedsforanstaltninger 5-7. Udpakning af dit bidet...

Indholdsfortegnelse. Vigtige sikkerhedsregler...3. Grundlæggende instruktioner...4. Sikkerhedsforanstaltninger 5-7. Udpakning af dit bidet... Indholdsfortegnelse Vigtige sikkerhedsregler....3 Grundlæggende instruktioner...4 Sikkerhedsforanstaltninger 5-7 Udpakning af dit bidet...8-9 Betjening via hoveddelen...10 Fjernbetjeningens opbygning...11

Læs mere

TROLLA Græsopsamler 120 cm

TROLLA Græsopsamler 120 cm TROLLA Græsopsamler 120 cm Artikel nr.: 12009 DK montagevejledning 2010/01 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt kan indeholde

Læs mere

2008/2. Clean Mate IVO. DK Betjeningsvejledning. Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - www.texas.dk - post@texas.

2008/2. Clean Mate IVO. DK Betjeningsvejledning. Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - www.texas.dk - post@texas. 2008/2 DK Betjeningsvejledning Clean Mate IVO Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - www.texas.dk - post@texas.dk 1. Indholdsfortegnelse 2. Sikkerhedsforskrifter... 3 3.

Læs mere

AFFUGTER FOLKE-DRY 30 RAM-301C

AFFUGTER FOLKE-DRY 30 RAM-301C AFFUGTER FOLKE-DRY 30 RAM-301C Indhold Tag dig tid til at læse denne manual grundigt før brug og gem den til senere brug. Specifikation Hvordan den virker Hvor skal den opstilles Før brug Dele Montering

Læs mere

Brugsanvisning. Flishugger, 13 HK benzin Varenr.: 90 35 973. Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.

Brugsanvisning. Flishugger, 13 HK benzin Varenr.: 90 35 973. Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg. Brugsanvisning Flishugger, 13 HK benzin Varenr.: 90 35 973 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg! Inden installering

Læs mere

REPARATIONS- VEJLEDNING NR. 4 PRO-MOVEC Electric Center display/integreret display Carrier 2 batteri.

REPARATIONS- VEJLEDNING NR. 4 PRO-MOVEC Electric Center display/integreret display Carrier 2 batteri. REPARATIONS- VEJLEDNING NR. 4 PRO-MOVEC Electric Center display/integreret display Carrier 2 batteri. Indholdsfortegnelse 1. Komponentplacering... 3 2. LCD Center Display... 4 2.1 LCD Center Display, Displaybeslag

Læs mere

Redskabsskur Model Classic

Redskabsskur Model Classic Redskabsskur Model Classic Behold Monteringsvejledninger, hvis du skulle få brug for den fremover Contents 1 2 22 3 MADE IN GREATBRITAIN Advarsel Der er gjort et stort arbejde for At undgå splinter i træet,

Læs mere

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: re VELA Latin 00 Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re 0 0 0..... Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re Mark. 0..... 0 0 Stk. 0

Læs mere

BRUGERMANUAL FOR MODEL MRT 1432 MRT 1542 MRT 1635 MRT 1742 MRT 1850 MRT 2150 MRT 2540

BRUGERMANUAL FOR MODEL MRT 1432 MRT 1542 MRT 1635 MRT 1742 MRT 1850 MRT 2150 MRT 2540 BRUGERMANUAL FOR MODEL MRT 1432 MRT 1542 MRT 1635 MRT 1742 MRT 1850 MRT 2150 MRT 2540 Denne manual Denne manual tilhører. og skal opbevares hos/ved.. Firma Serienummer.. Købsdato Garanti udløbsdato. Leverandør.

Læs mere