Brugervejledning for 3/8 og 1/2 CLIPSPISTOL NORSK

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "Brugervejledning for 3/8 og 1/2 CLIPSPISTOL NORSK"

Transkript

1 Brugervejledning for 3/8 og 1/2 CLIPSPISTOL NORSK

2 BRUGSANVISNING TIL CLIPSPISTOL NORSK Luftslangen fra kompressor kobles til pistolen. Kontroller lufttrykket, arbejdstrykket skal ligge på 7 bar. Det er meget vigtigt at trykket er korrekt. Såfremt trykket bliver for lavt, vil clipsene ikke blive klemt tilstrækkeligt sammen, og bliver trykket for højt, kan pistolen blive ødelagt. Clipspistolen er forbavsende let og smidig at arbejde med. Den er god at holde ved - pistolskæftet er formet således, at det ligger godt i hånden. Hvis man ønsker at aflaste hånden, kan pistolen hænges op i en fjederbelastet aflaster. Pistolen er forsynet med ophængsring i bagkanten til dette formål. Men i de fleste situationer vil det nok være mest praktisk at holde pistolen frit i hånden. Ladning af pistolen: Tilholderstykket trækkes af magasinarmen og hægtes i bagkant af hovedcylinderen. Hold tommelfingeren på tilholderfjeder - se billedet. Tag en magasinskinne med clips fra pakken, fjern spærreclipsen og sæt skinnen ind i bagkant af magasinarmen på pistolen. Clipsene glider let over på armen - der går 1 magasin på armen ved hver fyldning. Tilholdsstykket sættes på plads, clipsene bliver dermed strammet ind mod kammeret. BRUG ALTID ORIGINALE CLIPS Clipspistolen er klar til brug. Tryk aftrækkeren ind og første clips er på plads. Så længe aftrækkeren holdes inde, vil clipsen blive presset sammen omkring de to tråde som skal sættes sammen (forudsat at trykket selvfølgeligt ikke er for lavt). Når aftrækkeren slippes, går klemkæberne fra hinanden - de slipper taget og en ny clips bliver automatisk ført på plads.

3 Clipspistolen er kun beregnet til 3/8 clips. Der leveres både Bezinal og rustfrie clips. Der gives kun GARANTI på clipspistolen ved brug af originale clips. VEDLIGEHOLDELSE: Pistolens daglige vedligeholdelse er enkel. Alle bevægelige dele smøres med lidt tynd smøreolie (tynd maskinolie) efter ca. 50 driftstimer. Et par dråber olie ind i pistolen fra tid til anden til smøring af indvendige bevægelige dele er også nødvendig. Olie dryppes ind ved lufttilførslen. Hvis der er smøreapparat på kompressoren er dette ikke nødvendigt. TEKNISK DATA: Pistolens vægt: 2.5 kg med ladet magasin. Nødvendig luftmængde: Min. 50 ltr./min. Korrekt arbejds(luft)tryk: 7 bar. Max. antal clips i pistolens magasin: 1 magasinskinne stk. Clipspistolen er fremstillet af de bedste stålkvaliteter, alle sliddele er specialhærdet. Pistolskæftet og hovedcylinder er i aluminium for at gøre pistolen så let som muligt. Brug altid originale clips

4 CLIPSPISTOL NORSK 3/8 RESERVEDELE Del nr. Vare nr. Tekst Klemkæbe Klemkæbe Udstøder Glider Skrue Fjeder til udstøder Møtrik til centerbolt Kugle Udstøder - styrestykke Centerstykke Føringsstykke Monteringsplade, nedre del Monteringsplade, øvre del Spændestykke Afstandsring - 2 stk Fjeder til spændestykke Skrue til monteringsplade - 2 stk. 17A Møtrik til nr M6 låsemøtrik - 2 stk Skrue til magasinholder - 2 stk Magasinarm 19A Skrue til fastgørelse af del Holder til magasinarm Fastgørelsesmøtrikker - 2 stk Fjeder til magasinholder - 2 stk Tilholderstykke til sy-ringe 23A Rørstift Ø 3x20 til nr Skive Skrue Tilholderfjeder Skrue - 4 stk Beslag til fjederholder ø 6mm Beslag til fjederholder ø 10mm Fjederholder Skrue til fjederholder Stempelstang Stempel Bundstykke Pakning Afstrygningsring Pakningsring Glideleje Holder til del A Indsats Pakningsring ø2x2, Skruebolt til aftrækker Aftrækker Ventilstang Ventilhus 44B Indvend.pakningsring t/ventilhus - 4 stk Udvend.pakningsring t/ventilhus - 4 stk Ophængningsring Reguleringskrue til ventilhus

5 CLIPSPISTOL NORSK 1/ Skrue Fjeder til udstøder Møtrik til centerbolt Kugle Udstøder - styrestykke Centerstykke Føringsstykke Monteringsplade, nedre del Monteringsplade, øvre del Spændestykke Afstandsring - 2 stk Fjeder til spændestykke Skrue til monteringsplade - 2 stk. 17A Møtrik til nr M6 låsemøtrik - 2 stk Skrue til magasinholder - 2 stk Magasinarm 19A Skrue til fastgørelse af del Holder til magasinarm Fastgørelsesmøtrikker - 2 stk Fjeder til magasinholder - 2 stk Tilholderstykke til sy-ringe 23A Rørstift Ø 3x20 til nr Skive Skrue Tilholderfjeder Skrue - 4 stk. M4x Beslag til fjederholder ø 6mm Beslag til fjederholder ø 10mm Fjederholder Skrue til fjederholder Stempelstang Stempel Bundstykke Pakning - 3 stk Afstrygningsring Pakningsring Glideleje Holder til del A Indsats Pakningsring ø Skruebolt til aftrækker Aftrækker Ventilstang Ventilhus 44B Indvend.pakningsring t/ventilhus - 4 stk Udvend.pakningsring t/ventilhus - 4 stk Ophængningsring Reguleringskrue til ventilhus Ventilfjeder Bundskrue til ventilhus Lynkobling - han Bolt for montageplader Hus for syringspistol

2006/1. Vogn med tip. DK Samlevejledning. Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - www.texas.dk - post@texas.

2006/1. Vogn med tip. DK Samlevejledning. Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - www.texas.dk - post@texas. 2006/1 DK Samlevejledning Vogn med tip Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - - post@texas.dk 1. Indholdsfortegnelse 2. Sikkerhedsforeskrifter...3 3. Identifikation...4

Læs mere

Brugsvejledning. Aqua Basic Bade- & Toiletstol

Brugsvejledning. Aqua Basic Bade- & Toiletstol Brugsvejledning Aqua Basic Bade- & Toiletstol 90F05 & 90F06, DK Rev. 24/06-2011 Brugsvejledning Aqua Basic Bade- & Toiletstol Indhold: Side: 1. Mærkning 2 2. Generelle informationer 2 3. Mål & Vægt 3 3.

Læs mere

CN452S TRYKLUFT TROMESØMPISTOL MAX BRUGSVEJLEDNING

CN452S TRYKLUFT TROMESØMPISTOL MAX BRUGSVEJLEDNING CN452S TRYKLUFT TROMESØMPISTOL MAX BRUGSVEJLEDNING MAX 1. Sikkerhedsforskrifter Advarsel. Undgå alvorlig skade. Læs og forstå nedenstående sikkerhedsforskrifter inden værktøjet tages i brug. 1. Anvend

Læs mere

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 700 EL PUMPER

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 700 EL PUMPER BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 700 EL PUMPER november 2010 1 KIMADAN A/S 700 EL KIMADAN A/S 700 EL 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 700 EL - PUMPER, 10, 15, 20, 25 HK - 5 30 kw - 6 Fremstillingsår

Læs mere

Helena. Funktionskontrol. Læs altid brugsanvisningen. SystemRoMedic TM. Manual - Dansk

Helena. Funktionskontrol. Læs altid brugsanvisningen. SystemRoMedic TM. Manual - Dansk Helena SystemRoMedic TM Manual - Dansk Helena 3x3, art. nr: 50300009 Helena 4x3, art. nr: 50300010 Helena 5x4, art. nr: 50300011 SWL = 285kg / 628lbs Helena er et fritstående skinnesystem, som sammen med

Læs mere

Skydedørs beslag K-40/75

Skydedørs beslag K-40/75 se arbejdstegning på side 10 KG 40, beslagsæt til max. 40 kg. Dette skydedørs beslag er beregnet til en dør, som max vejer 40 kg. KG 40 er en tophængt skydedørs løsning. Systemet er specielt velegnet til

Læs mere

6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL 24155 10873 SKYVEDØRRULLE 75MM PORTRULLE - 390 X 75 X 10 MM /SKAFT - VARMFORZ SKYDEDØRSRULLE

6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL 24155 10873 SKYVEDØRRULLE 75MM PORTRULLE - 390 X 75 X 10 MM /SKAFT - VARMFORZ SKYDEDØRSRULLE Side: 1 6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 55,90 M/MVA 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 55,90 M/MVA 24155 10873 SKYVEDØRRULLE 75MM PRIS PR. STK 333,29 M/MVA PORTRULLE - 390 X 75 X 10 MM /SKAFT

Læs mere

HG Hovedskære Vinkel & Lige

HG Hovedskære Vinkel & Lige BETJENINGSVEJLEDNING HG Hovedskære Vinkel & Lige Tillykke med købet af din nye HG Hovedskære. Hos Hedensted Gruppen A/S bestræber vi os altid på, at producere kvalitetsprodukter, du kan regne med. Vi er

Læs mere

MANUAL TJEP GN 100 COMPACT Sømpistol

MANUAL TJEP GN 100 COMPACT Sømpistol MANUAL TJEP GN 100 COMPACT Sømpistol,! Advarsel: Inden dette værktøj tages i brug er det vigtigt, at alle der skal betjene værktøjet læser manualen omhyggeligt. Manualen bør opbevares sammen med værktøjet.

Læs mere

TRYKBEGRÆNSERE. A/S Erik Kluge & Co. Findes også i en lidt ændret udgave til pumpe 1002 under betegnelsen 1002DB

TRYKBEGRÆNSERE. A/S Erik Kluge & Co. Findes også i en lidt ændret udgave til pumpe 1002 under betegnelsen 1002DB TRYKBEGRÆNSERE Trykbegrænser 1001DB Idéen med at montere trykbegrænser er at et ønsket maksimal-tryk på f.eks. 100 bar indstilles på trykbegrænseren. Såfremt dette tryk overskrides, åbner en ventil og

Læs mere

MANUEL, LAKERET BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING

MANUEL, LAKERET BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING ORIGINAL INSTRUKTIONSBOG DANSK UDGAVE, VERSION 01, GÆLDENDE FRA 1. JULI 2008 HØJTLØFTER MANUEL, LAKERET BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING 192.836-E01

Læs mere

Galleriskinner og tilbehør

Galleriskinner og tilbehør Galleriskinner & billedophæng let at udskifte og justere billeder e.l. på vægen. De billigste samlede priser. Faste lave priser. Det største udvalg. Den bedste kvalitet og vejledning. Hurtig levering!

Læs mere

Model Nr. JA2000J. Installation, drift og. reservedeles manual. Donkraft Løfte kapacitet 2000KG. Forhandlet af:

Model Nr. JA2000J. Installation, drift og. reservedeles manual. Donkraft Løfte kapacitet 2000KG. Forhandlet af: Model Nr. Donkraft Løfte kapacitet 2000KG Installation, drift og reservedeles manual Forhandlet af: Læs venligst hele denne manual omhyggeligt og fuldstændigt før installation eller betjening af donkraften.

Læs mere

SANDBLÆSEKABINE MODEL FL220 BRUGERVEJLEDNING SPECIFIKATIONER Dimension: L: 93 x B: 62 x H: 144 cm Rist dimension: L: 86 x B: 55 cm Luftforbrug: 250-520 ltr./min. Vægt: 46 kg. Strøm: 230V/50Hz Bemærkning:

Læs mere

Skydeskabs beslag Kg 12 Kg 12 er til skabslåger med en vægt op til 12 kg. Ønskes 2 døre ved siden af hinanden benyttes 2 skinner i top og i bund..

Skydeskabs beslag Kg 12 Kg 12 er til skabslåger med en vægt op til 12 kg. Ønskes 2 døre ved siden af hinanden benyttes 2 skinner i top og i bund.. Skydeskabs beslag Kg 12 Kg 12 er til skabslåger med en vægt op til 12 kg. Ønskes 2 døre ved siden af hinanden benyttes 2 skinner i top og i bund.. Nr. 03104 Beslag sæt komplet til Kg 12 2 topstyr, 2 bundruller,

Læs mere

MANUAL TJEP GN 100 Sømpistol

MANUAL TJEP GN 100 Sømpistol MANUAL TJEP GN 100 Sømpistol,!Advarsel: Inden dette værktøj tages i brug er det vigtigt at alle der skal betjene værktøjet læser manualen omhyggeligt. Manualen bør opbevares sammen med værktøjet. Ved spørgsmål,

Læs mere

Luftkompressor. Art.nr. 85203024 / 85203025. EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784. Instruktions Manual

Luftkompressor. Art.nr. 85203024 / 85203025. EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784. Instruktions Manual Luftkompressor Art.nr. 85203024 / 85203025 EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT

Læs mere

(vist som kærresprøjte) BRUGSANVISNING: PULVEXEL Kærre/trailersprøjter. - 4 T Benzinmotor 102503. - 220V El-motor 102512. - 380V El-motor 102513

(vist som kærresprøjte) BRUGSANVISNING: PULVEXEL Kærre/trailersprøjter. - 4 T Benzinmotor 102503. - 220V El-motor 102512. - 380V El-motor 102513 (vist som kærresprøjte) BRUGSANVISNING: PULVEXEL Kærre/trailersprøjter - 4 T Benzinmotor 102503-220V El-motor 102512-380V El-motor 102513 INDHOLD 1 ANVENDELSESOMRÅDE 2 TEKNISKE SPECIFIKATIONER 3 FORENKLET

Læs mere

TROLLA Græsopsamler 120 cm

TROLLA Græsopsamler 120 cm TROLLA Græsopsamler 120 cm Artikel nr.: 12009 DK montagevejledning 2010/01 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt kan indeholde

Læs mere

Overensstemmelseserklæring Brugsvejledning Reservedelsliste

Overensstemmelseserklæring Brugsvejledning Reservedelsliste Overensstemmelseserklæring Brugsvejledning Reservedelsliste DK He-Va Tip-Roller 4,5m 5,4m 6,3m (ekskl. 6,3m m/620mm Cambridge) N. A. Christensensvej 34 DK-7900 Nykøbing Mors Tel: +45 9772 4288 Fax:+45

Læs mere

Reparation af Fiat Punto med defekt toppakning

Reparation af Fiat Punto med defekt toppakning Reparation af Fiat Punto med defekt toppakning Benyttede Haynes ISBN: 1 85960 561 3 som udgangspunkt. Symptomer: Efter påfyldning af kølervæske samt udluftning af kølersystemet (2 steder), så kørte den

Læs mere

TROLLA ATV Slagleklipper 13 HK

TROLLA ATV Slagleklipper 13 HK TROLLA ATV Slagleklipper 13 HK Artikel nr.: 12025 DK montagevejledning 2009/12 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt kan

Læs mere

Jack PCL-skinne. Brugsanvisning

Jack PCL-skinne. Brugsanvisning Brugsanvisning 1 2 Fastgørelse af skinnen 1. Forberedelse Justér længden på alle skinnens stropper til maksimum længde. Stropperne behøver ikke være trukket ud af deres huller. Slip de forreste stropper

Læs mere

Hydraulisk hammer HH10 HH10RV. HYCON A/S Juelstrupparken 11 DK-9530 Støvring Denmark

Hydraulisk hammer HH10 HH10RV. HYCON A/S Juelstrupparken 11 DK-9530 Støvring Denmark Hydraulisk hammer HH10 HH10RV HYCON A/S Juelstrupparken 11 DK-9530 Støvring Denmark Tel: +45 9647 5200 Fax: +45 9647 5201 Mail: hycon@hycon.dk www.hycon.dk Indholdsfortegnelse Side 1. Generelt... 2 2.

Læs mere

Manual BSH 50 Industribåndslibemaskiner

Manual BSH 50 Industribåndslibemaskiner KEF-MOTOR A/S Industrivej 3-9 DK 9460 Brovst Danmark Tel. +45 9823 6266 Fax. +45 9823 6144 Manual BSH 50 Industribåndslibemaskiner EU overensstemmelseserklæring KEF-MOTOR A/S Industrivej 3-9 Dk-9460 Brovst

Læs mere

TJEP. TJEP T-64C kombi MANUAL

TJEP. TJEP T-64C kombi MANUAL TJEP TJEP T-64C kombi MANUAL Advarsel: Inden dette værktøj tages i brug er det vigtigt at alle der skal betjene værktøjet læser manualen omhyggeligt. Manualen bør opbevares sammen med værktøjet. Ved spørgsmål,

Læs mere

Gennemlæs denne brugsanvisning og sikkerhedsforskrifter før brug. Vi anbefaler dig at gemme denne brugsanvisning til senere brug.

Gennemlæs denne brugsanvisning og sikkerhedsforskrifter før brug. Vi anbefaler dig at gemme denne brugsanvisning til senere brug. Sneslynge. Varenr.: 9043846 Beskrivelse: Selvkørende sneslynge med 212 ccm benzinmotor. Maskinen har 5 fremadgående gear, 2 bakgear og har en arbejdsbredde på 62 cm. Sneslyngen er forsynet med 220 V el-start

Læs mere

MANUAL TJEP TP45 tagpappistol

MANUAL TJEP TP45 tagpappistol MANUAL TJEP TP45 tagpappistol?,!advarsel: Inden dette værktøj tages i brug er det vigtigt at alle der skal betjene værktøjet læser manualen omhyggeligt. Manualen bør opbevares sammen med værktøjet. Ved

Læs mere

RULLEGITTER/RULLEJALOUSIER

RULLEGITTER/RULLEJALOUSIER DK MONTERINGSVEJLEDNING RULLEGITTER/RULLEJALOUSIER Sun & Safe Systems INDEXLISTE 4 Montagekontrol 4 Fastlæg montagetype 6 Montering af valserør 6 Montering af gittermåtte 8 Justering af motorens endestop

Læs mere

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE. 700 M (aksel ø25, fra marts 05)

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE. 700 M (aksel ø25, fra marts 05) BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE MØDDINGSAFT PUMPE 700 M (aksel ø25, fra marts 05) november 2010 Thyregod A/S 700 M - 1 - Thyregod A/S 700 M - 2 - BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 700 M Fremstillingsår

Læs mere

justeringer kan være farlige og bør udføres af kvalificeret/uddannet personer.

justeringer kan være farlige og bør udføres af kvalificeret/uddannet personer. Side 1 Side 1-2 Side 4 Vedlagt SIKKERHED INSTALLATIONSVEJLEDNING VEDLIGEHOLDELSESPLAN BORTSKAFFELSE EF OVERENSTEMMELSESERKLÆRING MOTOR INSTALLATIONSVEJLEDNING - Stykliste på motorindhold - Brugervejledning

Læs mere

M10 AGROBOLTS 2 M12 AGROBOLTS 4 M14 AGROBOLTS 9 M16 AGROBOLTS 11 M20 AGROBOLTS 16 7/16" AGROBOLTS 17 1/2" AGROBOLTS 18 5/8" AGROBOLTS 18

M10 AGROBOLTS 2 M12 AGROBOLTS 4 M14 AGROBOLTS 9 M16 AGROBOLTS 11 M20 AGROBOLTS 16 7/16 AGROBOLTS 17 1/2 AGROBOLTS 18 5/8 AGROBOLTS 18 Bolte katalog 2014 Indholdsfortegnelse: Bolte katalog M10 AGROBOLTS 2 M12 AGROBOLTS 4 M14 AGROBOLTS 9 M16 AGROBOLTS 11 M20 AGROBOLTS 16 7/16" AGROBOLTS 17 1/2" AGROBOLTS 18 5/8" AGROBOLTS 18 3/4" AGROBOLTS

Læs mere

Luna/200. Luna/275. Loftlift. Brugervejledning. Vigtigt - advarsel. Manualen skal læses inden Luna tages i brug.

Luna/200. Luna/275. Loftlift. Brugervejledning. Vigtigt - advarsel. Manualen skal læses inden Luna tages i brug. Luna/200 Luna/275 Loftlift Brugervejledning Vigtigt - advarsel! Manualen skal læses inden Luna tages i brug. Denne manual er udviklet til teknikere, installatører, ergoterapeuter og andet personel, i forbindelse

Læs mere

Gasfjedre KATG (08/14)DK. Lunikvej 32, DK-2670 Greve Telefon: +45 43600966 Telefax: +45 43690219 email: info@titgemeyer.dk Internet: www.titgemeyer.

Gasfjedre KATG (08/14)DK. Lunikvej 32, DK-2670 Greve Telefon: +45 43600966 Telefax: +45 43690219 email: info@titgemeyer.dk Internet: www.titgemeyer. Gasfjedre KATG (0/)DK Lunikvej 32, DK2670 Greve Telefon: +45 43966 Telefax: +45 43690219 email: info@titgemeyer.dk Internet: www.titgemeyer.dk Indhold Gastrykfjedre Type ST2 (NiSlide behandlede)... 3201

Læs mere

Brugervejledning Overensstemmelseserklæring Reservedelsliste. Front-Pakker 1,5 m / 1,65 m / 2,6 m / 3,0 m / 4,0 m (fast) 4,0 m /6,0 m (hydraulisk)

Brugervejledning Overensstemmelseserklæring Reservedelsliste. Front-Pakker 1,5 m / 1,65 m / 2,6 m / 3,0 m / 4,0 m (fast) 4,0 m /6,0 m (hydraulisk) DK Brugervejledning Overensstemmelseserklæring Reservedelsliste Front-Pakker,5 m /,65 m / 2,6 m / 3,0 m / 4,0 m (fast) 4,0 m /6,0 m (hydraulisk) Vigtig: Før maskinen tages i brug er det vigtig at gennemlæse

Læs mere

4 Pedalarrangement. 4/1 Speederpedal Speederpedal 4/1 1 Justering af speederpedal 4/1 2. 4/2 Bremsepedal Bremsepedal 4/2 1

4 Pedalarrangement. 4/1 Speederpedal Speederpedal 4/1 1 Justering af speederpedal 4/1 2. 4/2 Bremsepedal Bremsepedal 4/2 1 4 Pedalarrangement 4/1 Speederpedal Speederpedal 4/1 1 Justering af speederpedal 4/1 2 4/2 Bremsepedal Bremsepedal 4/2 1 4/3 Hovedcylinder og bremserør Hovedcylinder og bremserør 4/3 1 Renovering af hovedcylinder

Læs mere

Hafnia. Den ultra smalle rollator

Hafnia. Den ultra smalle rollator Hafnia Den ultra smalle rollator Smal Rollator HAFNIA - type 148 Smal Rollator, ideel til såvel inden- som udendørs brug. Som standard bliver den leveret med stor kurv i kraftigt materiale. Rollatoren

Læs mere

Mnteringsanvisninger til modellerne:

Mnteringsanvisninger til modellerne: Mnteringsanvisninger til modellerne: 96899930/LZ5C Udstyret med et af de følgende klippedæk: 968999343 TRD5 Tunnel Ram Deck, 968999344 TRD6 Tunnel Ram Deck, 968999348 CD5 Combi Deck, 968999349 CD6 Combi

Læs mere

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl.

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl. 1 10-02-2014 Varenr. Varenavn Pris 936 010 SKÅRBRÆT PLYWOOD H-V 549,00 936 010H SKÅRBRÆDT KPL H 3.374,00 936 010V SKÅRBRÆDT KPL V 3.374,00 936 020 SLIDPLADE F SKÅRBRÆT RUSTFRI STÅL H-V 375,00 936 030 SLIDSKIVE

Læs mere

Flex - delkomponenter

Flex - delkomponenter I denne brochure får du en oversigt over Flexarm systemets delkomponenter samt flexarm tilbehør fra Jysk Handi: Holdere Arme Beslag Montageelementer Tilbehør Loc-Line Flexarmen fra Jysk Handi leveres som

Læs mere

ELEKTRISK, LAKERET BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING

ELEKTRISK, LAKERET BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING ORIGINAL INSTRUKTIONSBOG DANSK UDGAVE, VERSION 01, GÆLDENDE FRA 1. JULI 2008 HØJTLØFTER ELEKTRISK, LAKERET BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING 192.840-E01

Læs mere

Kobelco - Kubota reservedele

Kobelco - Kubota reservedele Kobelco - Kubota reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 34462-01040A Brændstoffilter 15 218,00 50 CI0112350822 Bolt 10 4,25 75 CI0112350835 Bolt 10 5,00 75 CI0112360814

Læs mere

Facade punktholdere. Telefon: (+45) 36 70 66 33

Facade punktholdere. Telefon: (+45) 36 70 66 33 Facade punktholdere Stort udvalg i punktholdere og spidere til montering af glasplader på facader. Alle dele er udført i rustfrit stål med specielle gummipakninger som kan modstå UV-lys. Visse punktholdere

Læs mere

03 594 A408 DK. Pneumatisk olie- og dieselpumpe 1:1

03 594 A408 DK. Pneumatisk olie- og dieselpumpe 1:1 03 594 A408 DK Pneumatisk olie- og dieselpumpe 1:1 c Brugsanvisning Pneumatisk olie- og dieselpumpe 1:1 Indhold 1. Generelle oplysninger 2 1.1 Anvendelse i henhold til bestemmelser 2 1.2 Konstruktion-

Læs mere

MANUAL TJEP D15/50 dykkerpistol

MANUAL TJEP D15/50 dykkerpistol MANUAL TJEP D15/50 dykkerpistol?,!advarsel: Inden dette værktøj tages i brug er det vigtigt at alle der skal betjene værktøjet læser manualen omhyggeligt. Manualen bør opbevares sammen med værktøjet. Ved

Læs mere

MA01 VEJLEDNING HAMLET. World's Leading Maker of Storage Buildings R MODEL 108-A

MA01 VEJLEDNING HAMLET. World's Leading Maker of Storage Buildings R MODEL 108-A MA01 VEJLEDNING HAMLET World's Leading Maker of Storage Buildings R MODEL 108-A 709231207 - 1 - - 2 - - 3 - MA04 FITTINGS TIL MODEL 108-A 65103 #8-32 møtrik (163) 65900A #10Bx1/2" skrue (8) (Pakket med

Læs mere

Svingdørshængsler. www.svalk.dk

Svingdørshængsler. www.svalk.dk Svingdørshængsler www.svalk.dk Enkeltvirkende Enkeltvirkende svingdørshængsel, forniklet. 01114 Enkeltvirk. svingdørshængsel, 75 mm 8464422 01115 Enkeltvirk. svingdørshængsel, 100 mm 8464430 01116 Enkeltvirk.

Læs mere

Tvangsblander Manual. EF-overensstemmelseserklæring Maskindirektivets bilag II.A. Egegårdsvej 2-4, DK 2610 Rødovre

Tvangsblander Manual. EF-overensstemmelseserklæring Maskindirektivets bilag II.A. Egegårdsvej 2-4, DK 2610 Rødovre EF-overensstemmelseserklæring Maskindirektivets bilag II.A Fabrikant Tvangsblander Manual SoRoTo Maskiner Aps Ved Damhussøen 2720 Vanløse Danmark erklærer hermed, at SoRoTo Tvangsblander Typer: 40L/30,

Læs mere

STIGA VILLA 85 M 8211-3039-02

STIGA VILLA 85 M 8211-3039-02 STIGA VILLA 85 M 8211-3039-02 1. 2. A B 3. 4. 5. 6. 7. 8. 2 R L 9. 10. Y Z X W V 11. 3 DK DANSK SYMBOLER Maskinen er forsynet med følgende symboler for at understrege, at der skal udvises forsigtighed

Læs mere

BRUGSANVISNING. LCD 8940 HI-POWER LED-hærdelampe med lysstav Indbygningsmodel. LCD 8940 HI-POWER 1 Versionsdato: 11-02-2015 Versionsnr.

BRUGSANVISNING. LCD 8940 HI-POWER LED-hærdelampe med lysstav Indbygningsmodel. LCD 8940 HI-POWER 1 Versionsdato: 11-02-2015 Versionsnr. BRUGSANVISNING LCD 8940 HI-POWER LED-hærdelampe med lysstav Indbygningsmodel LCD 8940 HI-POWER 1 Versionsdato: 11-02-2015 INDHOLDSFORTEGNELSE: Side 1. Generelt 3 2. Pakkens indhold 3 3. Produktets opbygning

Læs mere

Børn i bilen Børn i bilen Side 1

Børn i bilen Børn i bilen Side 1 Side 1 Hvad siger loven? Vægt 0-13 kg 0-ca. 1 år Vægt 9-18 kg Ca. 1-4 år Alle i bilen skal være spændt fast. Der må ikke være flere i bilen, end der er seler til. Børn under 135 cm skal være spændt fast

Læs mere

TA-10. Manual. Feiyue Group Europé Aps Troensevej 7 DK 9220 Aalborg, Denmark

TA-10. Manual. Feiyue Group Europé Aps Troensevej 7 DK 9220 Aalborg, Denmark TA-10 Manual DK Feiyue Group Europé Aps Troensevej 7 DK 9220 Aalborg, Denmark Kære fru, hr. Hjertelig tillykke med købet af din affugter. Du har købt et kvalitetsprodukt, som du vil have glæde af i mange

Læs mere

Introduktion Gripit GI1319 Storyboard Detaljering

Introduktion Gripit GI1319 Storyboard Detaljering Produktrapport 7 8 1 16 Introduktion Gripit GI1319 Storyboard Detaljering Asbjørn Maigaard Axelsen Hans Toft Hornemann Ditte Maria Buus Nielsen Betina Røge Jensen Terkel Skou Steffensen 4 Projekttitel

Læs mere

Dørholdere. Nr. 01100. Dørholder forniklet i pose, til væg. Afstand mellem dør og væg: 38 mm. Nr. 01110

Dørholdere. Nr. 01100. Dørholder forniklet i pose, til væg. Afstand mellem dør og væg: 38 mm. Nr. 01110 Dørholdere Nr. 01100 Dørholder forniklet i pose, til væg. Afstand mellem dør og væg: 38 mm. Nr. 01110 Dørholder forniklet i pose, til gulv. Automatisk dørholder til væg eller til gulv med fjederbelastet

Læs mere

Frit (u-løsning) 100 x 100 x 100 cm. Komplet u-løsning: Pris inkl. hvidt el. sort forhæng & spejl. Varenr.: 2003 + farve 3.

Frit (u-løsning) 100 x 100 x 100 cm. Komplet u-løsning: Pris inkl. hvidt el. sort forhæng & spejl. Varenr.: 2003 + farve 3. PRØVERUM & TILBEHØR Hjørne 100 x 100 cm. Komplet hjørneløsning: Pris inkl. hvidt el. sort forhæng & spejl. Varenr.: 2004 + farve 2.899,- 2.295,- 1 side: Varenr.: 2007-05 + farve 1.995,- 2 sider: Varenr.:

Læs mere

AZENO Buffalo SAMLEMANUAL Tillykke med din nye flotte Azeno el bil

AZENO Buffalo SAMLEMANUAL Tillykke med din nye flotte Azeno el bil AZENO Buffalo SAMLEMANUAL Tillykke med din nye flotte Azeno el bil ZENO Buffalo 12v samle Manual Start med at sætte baghjulsakslen på plads. Sæt derefter de 2 motorer fast. Sæt derefter de små sorte rør

Læs mere

Brugsanvisning til HS-120BK

Brugsanvisning til HS-120BK Pladevibrator HS-120BK m/lifan motor Fremstillet i PRC EU-importør: Primus Industrivej 31 7080 Børkop Danmark Introduktion: For at du kan få mest mulig glæde af din nye pladevibrator, beder vi dig gennemlæse

Læs mere

Håndværktøj samt tilbehør

Håndværktøj samt tilbehør Håndværktøj samt tilbehør Nr. 07796 Fixertang m/stop Max. godstykkelse : 0,8 mm Max. udladning : 12 mm Nr. 07802 Fixertang to-hånds. En virkelig god fixertang til de store opgaver, hvor man skal nå højt

Læs mere

bilindretning Dansk samle- og montagevejledning - 1 -

bilindretning Dansk samle- og montagevejledning - 1 - bilindretning Dansk samle- og montagevejledning Download English version on www.raaco.com Download nederlandse versie op www.raaco.com Ladda ned den svenska versionen på www.raaco.com Last ned norsk versjon

Læs mere

Pneumatisk oliepumpe 3:1

Pneumatisk oliepumpe 3:1 Pneumatisk oliepumpe 3:1 Brugsanvisning Indhold: 1. Generelle oplysninger 1.1 Anvendelse i henhold til bestemmelser 1.2 Konstruktion- og funktionsbeskrivelse 1.3 Tekniske data. 1.4 Anvendelsesområde 1.5

Læs mere

BRUGSANVISNING. STERIFLOW SR 10/30 Alternativ Væskeforsyning. STERIFLOW SR 10/30 1 Versionsdato: 26-10-2006 Versionsnr.

BRUGSANVISNING. STERIFLOW SR 10/30 Alternativ Væskeforsyning. STERIFLOW SR 10/30 1 Versionsdato: 26-10-2006 Versionsnr. BRUGSANVISNING STERIFLOW SR 10/30 Alternativ Væskeforsyning STERIFLOW SR 10/30 1 Versionsdato: 26-10-2006 INDHOLDSFORTEGNELSE: Side 1. Generelt 3 2. Pakkens indhold 3 3. Produktets opbygning 4 4. Montering

Læs mere

Indbygningskarm. www.svalk.dk

Indbygningskarm. www.svalk.dk Indbygningskarm www.svalk.dk Indbygningskarm 70/95 Indbygningskarm 70/95 - træ/stål. Svalk indbygningskarm er en 1- fløjet karm med solidt rammeværk. Karmen er nem at montere. Indbygningskarmen leveres

Læs mere

Kampagnetilbud 2016 April - Oktober

Kampagnetilbud 2016 April - Oktober Kampagnetilbud 2016 April - Oktober 4-5-6-8-10-12 mm HSS-E Cobolt 118 spids 10,4-12,4-16,5-20,5-25 mm HSS-E Cobolt 764731/5 Kr. 595,- 760919SÆT 4-5-6-8-10-12 mm HSS-E Cobolt M3-M10 HSS-E Cobolt TiN 763831/1

Læs mere

CareLift. Brugervejledning. fra Pesoga

CareLift. Brugervejledning. fra Pesoga Brugervejledning CareLift fra Pesoga Visuel brugervejledning Udskiftelige rullebånd af lavfriktionsmateriale Pulverlakeret aluminium; sikrer en let og holdbar konstruktion - kan let rengøres Ergonomisk

Læs mere

MANUAL. for LUFTHYDRAULISK DONKRAFT

MANUAL. for LUFTHYDRAULISK DONKRAFT MANUAL for LUFTHYDRAULISK DONKRAFT MODEL 25-2(TH) (25 t / 10 t) MODEL 50-2(TH) (50 t / 25 t) 280605/DK Manual for lufthydrauliske donkrafte model 25-2 og 50-2 ADVARSLER - SIKKERHEDSFORANSTALTNINGER 1.

Læs mere

Monteringsanvisninger til modellerne:

Monteringsanvisninger til modellerne: Monteringsanvisninger til modellerne: 968999306/IZC Udstyret med: 96899934 TRD48 Tunnel Ram Deck eller 968999347 CD48 Combi Deck Montering Pak enheden ud. Dæk Monter baghjulene ved hjælp af møtrikkerne

Læs mere

MULTIPUMPE. m / KIMADANHANE fra jan. 2004. BRUGSANVISNING og RESERVEDELSLISTE

MULTIPUMPE. m / KIMADANHANE fra jan. 2004. BRUGSANVISNING og RESERVEDELSLISTE m / KIMADANHANE fra jan. 2004 BRUGSANVISNING og RESERVEDELSLISTE november 2010 1 KIMADAN A/S KIMADAN A/S 2 BRUGSANVISNING Fremstillingsår: INDHOLDSFORTEGNELSE 1. BESKRIVELSE...3 2. MONTERING...3 3. BETJENING...4

Læs mere

Brugsanvisning MILJØRIVE. Park Ranger 2150

Brugsanvisning MILJØRIVE. Park Ranger 2150 Brugsanvisning MILJØRIVE Park Ranger 2150 Introduktion Kære Kunde Tillykke med dit nye Nilfisk-Egholm produkt. Park Ranger 2150 er en dansk udviklet og produceret redskabsbærer, der er særdeles fleksibel

Læs mere

FM kopelevator er designet for vertikal transport af fine og granulerede produkter. Fremstillet til industriel brug.

FM kopelevator er designet for vertikal transport af fine og granulerede produkter. Fremstillet til industriel brug. Datablad nr. 02 01 KOPELEVATOR FM kopelevator er designet for vertikal transport af fine og granulerede produkter. Fremstillet til industriel brug. Top og bundsektionen er fremstillet af kraftige materialer,

Læs mere

Hvorfor virker koblingen ikke på min FS1? Spørgsmålet er stillet et utal af gange og der findes mange svar herpå. Jeg vil i denne guide gennemgå

Hvorfor virker koblingen ikke på min FS1? Spørgsmålet er stillet et utal af gange og der findes mange svar herpå. Jeg vil i denne guide gennemgå Hvorfor virker koblingen ikke på min FS1? Spørgsmålet er stillet et utal af gange og der findes mange svar herpå. Jeg vil i denne guide gennemgå samtlige de komponenter der enten er en del af koblingen

Læs mere

Servicevejledning. Indholdsfortegnelse SP 11A - SP 14A. 50/60 Hz 1/3~

Servicevejledning. Indholdsfortegnelse SP 11A - SP 14A. 50/60 Hz 1/3~ Servicevejledning SP 11A - SP 14A 50/60 Hz 1/3~ Indholdsfortegnelse 1. Typeidentifikation...2 1.1 Typeskilt... 2 1.2 Typenøgle... 2 2. Tilspændingsmomenter og smøremidler... 3 3. Serviceværktøj...4 4.

Læs mere

Affaldsbeholdere, plantekasser askebægre og miljøbokse

Affaldsbeholdere, plantekasser askebægre og miljøbokse Vedligeholdelsesfrit Udemiljø Affaldsbeholdere, plantekasser askebægre og miljøbokse Farveægte - Vejrbestandig - Slagfast E n m i l j ø r i g t i g l ø s n i n g E n k e lt o g r e n t d e s i g n Byinventar

Læs mere

Lille Viking. Brugervejledning. Etac a /s Parallelvej 1, 8751 Gedved Telefon 79 68 58 33 Fax 75 66 52 57 E-mail info@etac.dk Hjemmeside www.etac.

Lille Viking. Brugervejledning. Etac a /s Parallelvej 1, 8751 Gedved Telefon 79 68 58 33 Fax 75 66 52 57 E-mail info@etac.dk Hjemmeside www.etac. Lille Viking Brugervejledning Etac a /s Parallelvej 1, 8751 Gedved Telefon 79 68 58 33 Fax 75 66 52 57 E-mail info@etac.dk Hjemmeside www.etac.dk INDHOLDSFORTEGNELSE Indledning... 3 Betjeningsvejledning...

Læs mere

1399,- 169,- Bålkurv Med bundplade og 2 håndtag. Mål: 35 x 35 x 50 cm. 14-223. Er du klar til sommeren? Åbent hver søndag 10 16 *

1399,- 169,- Bålkurv Med bundplade og 2 håndtag. Mål: 35 x 35 x 50 cm. 14-223. Er du klar til sommeren? Åbent hver søndag 10 16 * Er du klar til sommeren? 169,- Bålkurv Med bundplade og 2 håndtag. Mål: 35 x 35 x 50 cm. 14-223 1399,- Gasgrill med 3 brændere 3 rustfrie brændere på i alt 9,7 kw. Komponenter af stål og gummitræ. Elektronisk

Læs mere

Maskingeværskyttens bog

Maskingeværskyttens bog Frigivet til internettransmission af Hjemmeværnsskolen hjemmeværnsskolen Maskingeværskyttens bog Navn: Enhed: HVS 4102-008-69 AUG 2008 Frigivet til internettransmission af Hjemmeværnsskolen Hvis du opdager

Læs mere

Monterings- og brugervejledning for luftsolfanger

Monterings- og brugervejledning for luftsolfanger Monterings- og brugervejledning for luftsolfanger Tillykke med din nye solfanger. Med den rette placering får du glæde af den i mange år fremover. Den medfølgende kontakt placeres på loftet eller på vægen

Læs mere

BRIO Sense. Brugsanvisning og råd om vedligeholdelse

BRIO Sense. Brugsanvisning og råd om vedligeholdelse BRIO Sense Brugsanvisning og råd om vedligeholdelse VIGTIGT! Læs denne brugsanvisning grundigt før Alt som hænger på styret indvirker på 2 vognen tages i brug, og gem den til fremtidig brug. vognens stabilitet.

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

TIPS & TRICKS TIL EN GOD TUR

TIPS & TRICKS TIL EN GOD TUR TIPS & TRICKS TIL EN GOD TUR Sådan sikrer du dig, at eleverne både får en sjov dag og noget fagligt med hjem. FØR TUREN Fortæl klassen om den tematur, de skal på. Lad eleverne drøfte de spørgsmål, som

Læs mere

Scantool TSM 1050/1300

Scantool TSM 1050/1300 Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44 Manual Scantool TSM 1050/1300 Pladesaks EU overensstemmelseserklæring SCANTOOL A/S Industrivej 3-9 9460 Brovst www.scantool-group.dk Tlf:

Læs mere

Betjenings- og vedligeholdelsesvejledning for Bendof DC-16M 881265920

Betjenings- og vedligeholdelsesvejledning for Bendof DC-16M 881265920 BENDOF DC-16M 1 El-hydraulisk betonjerns- klipper og bukker Advarsel Kom godt igang Klipning Vedligehold Stempel og returventil Trykstempel 2 ADVARSEL: Klippes kortere armeringsjern end 10 cm, kan det

Læs mere

HS130(CE) HØJTRYKSRAMMEVÆRKTØJ. BETJENINGS- og VEDLIGEHOLDELSESMANUAL

HS130(CE) HØJTRYKSRAMMEVÆRKTØJ. BETJENINGS- og VEDLIGEHOLDELSESMANUAL HS130(CE) HØJTRYKSRAMMEVÆRKTØJ BETJENINGS- og VEDLIGEHOLDELSESMANUAL DANSK FØR BRUG AF DETTE VÆRKTØJ BØR DENNE MANUAL LÆSES FOR AT SIKRE OVERHOLDELSE AF SIKKERHEDSADVARSLER OG INSTRUKTIONER. OPBEVAR DISSE

Læs mere

Dørlukkere, dørtillukkere, spiraler og fjeder

Dørlukkere, dørtillukkere, spiraler og fjeder Dørlukkere, dørtillukkere, spiraler og fjeder www.svalk.dk Dørlukker Dørlukker, Gr. 101. Inklusiv standard arm. Pumpehuset er produceret i aluminium og er udstyret med 2 skruer, en til justering af lukkehastighed

Læs mere

Beskrivelse BEKIDAN Pottemaskine

Beskrivelse BEKIDAN Pottemaskine Beskrivelse BEKIDAN Pottemaskine Beskrivelse af pottemaskinen. Pottemaskinen anvendes til fyldning af potter med sphagnum, med eller uden brug af bakker, samt boring af huller eller stabling af de fyldte

Læs mere

Brugsanvisning. Flishugger, 13 HK benzin Varenr.: 90 35 973. Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.

Brugsanvisning. Flishugger, 13 HK benzin Varenr.: 90 35 973. Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg. Brugsanvisning Flishugger, 13 HK benzin Varenr.: 90 35 973 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg! Inden installering

Læs mere

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel Topstykke Topstykke Nr Benævnelse Antal Bemærkning Varenummer 1 Bolt M8 30 2 GB/T5783 2 Skive Ø8 26 GB/T93 3 Termostathus (øvre) 1 4102L-WF-009 Termostat 1 QC2105-43001

Læs mere

AV K k o n t r a v e n t i l e r

AV K k o n t r a v e n t i l e r A V K I N T E R N A T I O N A L A / S AV K k o n t r a v e n t i l e r - H a r c h e c k p å f l o w e t 2 S e r i e 4 1 k o n t r a k l a p v e n t i l Det nyligt opdaterede program af kontraklapventiler

Læs mere

Kelvin. En unik kørestol til de individuelle løsninger. Denne brugsvejledning giver vigtig instruktion i sikker brug af Kelvin kørestol.

Kelvin. En unik kørestol til de individuelle løsninger. Denne brugsvejledning giver vigtig instruktion i sikker brug af Kelvin kørestol. Kelvin En unik kørestol til de individuelle løsninger Denne brugsvejledning giver vigtig instruktion i sikker brug af Kelvin kørestol. efter Læs venligst denne manual og brug kun Kelvin stolen grundigt

Læs mere

Rustfri skydedørs- og portbeslag100-600 Kg

Rustfri skydedørs- og portbeslag100-600 Kg Rustfri skydedørs- og portbeslag100-600 Kg www.svalk.dk Kg 100/180 KG 100/180, skinne. Skinneprofilens udvendig mål : H 35 x B 40 mm Godstykkelse 2 mm Max. længde på skinne er 7 meter. Passer sammen med

Læs mere

BRUGSANVISNING. LCD 8937B HI-POWER LED-hærdelampe Bordmodel. LCD 8937B HI-POWER 1 Versionsdato: 07-10-2008 Versionsnr.

BRUGSANVISNING. LCD 8937B HI-POWER LED-hærdelampe Bordmodel. LCD 8937B HI-POWER 1 Versionsdato: 07-10-2008 Versionsnr. BRUGSANVISNING LCD 8937B HI-POWER LED-hærdelampe Bordmodel LCD 8937B HI-POWER 1 Versionsdato: 07-10-2008 INDHOLDSFORTEGNELSE: Side 1. Generelt 3 2. Pakkens indhold 3 3. Produktets opbygning 4 4. Tilslutning

Læs mere

Gasgrill - Model Midi Brugermanual

Gasgrill - Model Midi Brugermanual 1. udgave: 12. marts 2010 2010 Gasgrill - Model Midi Brugermanual Vigtigt: Læs disse instruktioner nøje for at få kendskab til gasgrillen inden brug. Gem denne manual til fremtidig brug. 1 Stykliste Tjek

Læs mere

Standard skabe og monteringskasser

Standard skabe og monteringskasser Standard skabe og monteringskasser Valgguide fra Schneider Electric alsidighed tid effektivitet service Spacial S3D Spacial S3D vægmonterede stålskabe RAL 7035 IP66 rustfrit stål vægmonterede skabe Børstet

Læs mere

Enclosure solutions for you. MultiFlex MultiK

Enclosure solutions for you. MultiFlex MultiK Enclosure solutions for you. MultiFlex MultiK Eldon MultiFlex lakeret gulvskabe MultiFlex programmet omfatter: MultiFlex C. for kombinationenskabet med åbne sider. Rammen er fremstillet ved hjælp af 1.75mm

Læs mere

Portavant Glasskydedørssystem. Portavant Enkel og dobbelt glasskydedørssystem. Portavant nyd godt af det hele.. Glasberegning *

Portavant Glasskydedørssystem. Portavant Enkel og dobbelt glasskydedørssystem. Portavant nyd godt af det hele.. Glasberegning * 8-12,76 Samleled mm. glas Portavant Enkel og dobbelt glasskydedørssystem til de store løsninger. Med SOFTSTOP og AUTOLUK Portavant Glasskydedørssystem Priseks. enkeltdør 2 m. inkl. SOFTstop & AUTOluk.

Læs mere

SKJOLD SÆBY Afsnit 3: Formaling Slid- & Reservedele 3-40

SKJOLD SÆBY Afsnit 3: Formaling Slid- & Reservedele 3-40 SKJOLD SÆBY Afsnit 3: Formaling Slid- & Reservedele 3-40 Reservedele for BM-3, CM-3 og DM-3 3 7 8 9 10 12 Møllehus for slidstykke Møllehus uden slidstykke PROF-LINE møllehus for slidstykke Blæser komplet

Læs mere

i 1 2 3 4 5 6 Øvrigt tilbehør 7 8 9 10 11 12 kap7-dk 3 06-04-21, 10.12

i 1 2 3 4 5 6 Øvrigt tilbehør 7 8 9 10 11 12 kap7-dk 3 06-04-21, 10.12 kap-dk 0-0-,. Øvrigt tilbehør kap-dk 0-0-,. Øvrigt tilbehør Windjet blæsemundstykke Windjet blæsemundstykke, anvendes til bla. hurtig tørring af vandbaserede produkter, Windjet kan også anvendes i kombination

Læs mere

Ventiler Kompressions fittings Gevind fittings Lynfittings Lynkoblinger Slanger Rustfri fittings Plastfittings Luftbehandling

Ventiler Kompressions fittings Gevind fittings Lynfittings Lynkoblinger Slanger Rustfri fittings Plastfittings Luftbehandling 2015 Ventiler Kompressions fittings Gevind fittings Lynfittings Lynkoblinger Slanger Rustfri fittings Plastfittings Luftbehandling Rugvej 6-8920 Randers NV - Tlf. 86434144 - Fax. 86434323 1 INFORMATION

Læs mere

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele Regal Raptor DDE Mk IRON Reservedele ASIAN COMPANY MOTOR www.kinojserguru.dk Index ASIAN COMPANY MOTOR Stel (Frame) side Stel (Frame) side F - Stel F - Forlygte F - Blinklygter F - Baglygte F - Ledningsnet/låse

Læs mere

BådtrailerKatalog 2014. www.brenderup.dk. www.brenderup.dk 1

BådtrailerKatalog 2014. www.brenderup.dk. www.brenderup.dk 1 DK BådtrailerKatalog 2014 www.brenderup.dk www.brenderup.dk 1 2 Brenderup bådtrailere. Vær uafhængig af en fast bådplads - og stik til søs lige der, hvor du har lyst! PREMIUM Bådtrailere 9 stærke facts

Læs mere

Ordbog over fagudtryk indenfor låse

Ordbog over fagudtryk indenfor låse Ordbog over fagudtryk indenfor låse A-mål er et mål fra låsekassens midte til udvendig side. Anvendes til beregning af tilbehør. ABDL-anlæg (automatisk branddørlukningsanlæg) har til formål at tillade

Læs mere