K A T A L O G FOR AUKTION TORSDAG DEN 20. AUGUST 2015 KLOKKEN EFTERSYN FRA KLOKKEN
|
|
- Lotte Toft
- 7 år siden
- Visninger:
Transkript
1 K A T A L O G FOR AUKTION TORSDAG DEN 20. AUGUST 2015 KLOKKEN EFTERSYN FRA KLOKKEN AUKTIONSADRESSE: Norgesvej 51 S 6100 Haderslev Næste auktion lørdag den 19. september 2015 V/Design Classique Design Classique Ved Søen 1, Jels 6630 Rødding Hold øje med - Indlevering og afhentning aftale på telefon Haderslev Auktion er en del af
2 AUKTIONSVILKÅR 1. Alt sælges i den stand, hvori det er og forefindes ved hammerslaget. For mål, vægt, holdbarhed, lovlighed og deslige garanteres ikke. De solgte effekter er ikke godkendt, synet eller på anden måde kontrolleret for eventuelle ulovligheder medmindre dette udtrykkeligt fremgår af kataloget. Betegnelsen knallert dækker såvel knallert 45 som knallert 30 og andre. Mulige erstatningskrav må gøres gældende mod rekvirenten; auktionslederen og inkassator er fri for ethvert ansvar. 2. Det solgte skal afhentes straks efter auktionen og henligger fra hammerslaget for købers regning og risiko. Hvad der ikke afhentes straks eller ikke rettidigt betales, kan uden varsel påny bortsælges enten underhånden eller ved auktion for første købers regning, og denne er da pligtig at tilsvare de herved forårsagede omkostninger og tab uden krav på eventuelt overskud. 3. Den, der byder eller indestår for en anden, forpligter sig derved som selvskyldnerkautionist. Køber flere i forening, hæfter de solidarisk. 4. Mindste buds og overbuds størrelse beror på den, der foretager opråbet. Opstår der, efter at der er givet hammerslag, tvivl om, hvem der er højestbydende, eller byder flere samtidig, foretages nyt opråb. 5. Budsummen tillige med auktionsledersalær, og den til enhver tid gældende moms betales kontant senest ved auktionens slutning. Der kan betales med dankort på auktionsdagen. 6. Ved momsbelagte effekter (se kataloget!) beregnes 50 % tillæg til budsummen. Ved andre effekter tillægges budsummen 25 %. Biler min. 625,- max 3.750,- Hertil kommer 5 % følgeretsvederlag ved salg af kunst til bud over kr , Udebliver betalingen udover forfaldstid, er køberne og deres kautionister forpligtet til at betale renter fra forfaldstiden til betaling sker i henhold til renteloven og er i øvrigt underkastet reglerne i retsplejeloven om udlæg m.v. 8. Ejendomsretten til det solgte overgår først til køberen, når købesummen incl. evt. renter og omkostninger er fuldt erlagt. 9. Yderligere vilkår forbeholdes, derunder, at køber i det mindste har budt den pris, som rekvirenten forud for auktionen i en skriftlig meddelelse til auktionslederen har stillet som vilkår for bortsalg. Mogens Broe-Andersen advokat & auktionsleder Haderslev Auktion er en del af
3 MOMSTILLÆG 1 2 Fjernstyrede biler. 2 2 fjernstyrede entreprenørmaskiner til mindre virksomheder. 3 2 fjernstyrede entreprenørmaskiner til mindre virksomheder. 4 Frituresteger. 5 2 postkasser rustfri. 6 2 Fjernstyrede biler. 7 Fjernstyret model speedbåd. 8 Fjernstyret gyrostabiliseret helikopter med kamera. 9 2 AEG køkkenmaskiner vinglas Patrick Massot Coat vaser (Lilla) Patrick Massot Coat vaser (Lime) Patrick Massot Coat vaser (Rød). 14 Metaldetektor Blob vaser skifterammer 30 X 40 med passepartout termokander og 2 bordlamper. 18 Holmegaard apoteker bordlampe 25cm, sort. 19 Loftpendel "Colours", orange 42 cm. 20 Et parti smart porcelæn 3 X 16 stk..
4 21 Et parti smart porcelæn 3 X 16 stk.. 22 Vægophæng med 9 meter trykslange og luftværktøj, Stanley. 23 Luftgevær 4,5 mm med kikkertsigte (18 år). 24 Luftgevær 4,5 mm med kikkertsigte (18 år). 25 En kasse med grill lightere og 2 kasser med afskåret sandpapir stk. Wireless AV camera (*2) stk. Wireless AV camera (*1). 28 GPS Planet Navigation med flere funktioner. 29 Digitalt videokamera og kamera/kikkert. 30 Tablet computer Android styret (*2). 31 Tablet computer Android styret (*1). 32 Digitalt videokamera. 33 Mikro projektor LED med mange muligheder. 34 Mini projektor LED 800 lumen distance 1,2 3,8 meter billedstørrelse tommer. 35 Vitrineskab og skabskommode samt reol fyrlud. 36 Hyldeskab og skænk, lakeret fyr. 37 Skænk og vitrineskab med skuffer, lys fyr. 38 Chatol og skuffedarium, patineret fyr. 39 Skuffemøbel og "mediemøbel", patineret fyr spejle, 73 X 133 cm hvid ramme spejle, 73 X 133 cm mørk ramme.
5 42 Sovesofa med nedfældelige gavle. 43 Møkbejset fyrretræs skuffe /skabsmøbel. 44 Dækketøjsskab, hvid/bejset fyr. 45 Klædeskab med skuffer, hvid fyr sækkestole sækkestole sækkestole sækkestole sækkestole. 51 Sækkestol lilla sækkestole. 53 Sækkestol, engelsk inspireret design. 54 Høj barneseng med madras m.v. (*3). 55 Høj barneseng med madras m.v. (*2). 56 Høj barneseng med madras m.v. (*1) skriveborde, bøg natur/olie colli: seng m.v.. 59 Tvilum Scanbirk reol lys kirsebær, 89 X 113 X 40 cm. 60 Tvilum Scanbirk 2 fløjet garderobeskab, hvid og reol 221 X 80 X Kommode Emmy, lakeret fyr og reol, Mina168 X 80, lakeret fyr Tvilum Scanbirk reoler 221,4 X 42,7 X 35 hvid.
6 63 Steen for Kids skrivebord med 3 skuffer høje reoler "Provence". 65 Skrivebord, spejl og smart stol Tvilum Scanbirk skriveborde ( ), hvid Tvilum Scanbirk skriveborde (80120) hvid Tvilum Scanbirk skriveborde (80120) hvid pigmenteret egestruktur og reol egestruktur. 69 Tvilum Scanbirk skab hvid 178 X 69,2 X 35 (*2). 70 Tvilum Scanbirk skab hvid 178 X 69,2 X 35 (*1). 71 Sovesofa med skuffer (4 colli) Tvillum Scanbirk, hvid. 72 Tvilum Scanbirk kommode med 2X2 skuffer dekorative billeder dekorative billeder dekorative billeder dekorative billeder stk. 3D plakater og 2 malerier. 78 Spisebord Mammut Fredo 170 X 90 cm, kraftigt olieret træ colli Flexa m.v. (Order nr.: ) colli Flexa m.v. (Order nr.: ) colli Flexa m.v. (Order nr.: ). 82 HMS Messina seng 180X200 og Akva Waterbeds overdel til seng colli Flexa m.v. (Order nr.: ).
7 84 6 colli Flexa møbeldele. 85 Seng 90 X 200 cm Mojo Furniture "John" lakeret fyr. 86 Reol Sila 196 X 79 X 28 cm hvid. 87 El plæneklipper 32cm Power Craft med 35 l. opsamler. 88 El plæneklipper 32cm Power Craft med 35 l. opsamler. 89 Generator B&D 2200 W 6,5 HK benzinmotor. 90 Havebord alu/glas 150 X 90 cm. 91 Havebord alu/glas 150 X 90 cm. 92 Havebord metal/rattan/nonwood 151,5 X 87,5 cm. 93 Havebord metal/rattan/nonwood 151,5 X 87,5 cm. 94 Arbejdsbord/filebænk med skuffer 120 X 60,5 cm. 95 Havepavillion 3 X 9 meter Powercraft accuboremaskiner 2 gear 18V. 97 Accu multi havetrimmer stk. Seagull lysttofrør armaturer til kontor m.v. hver med 2 X 58w stk. Merkur lysttofrør armaturer til kontor m.v. hver med 2 X 36w loftarmaturer til hver 2X36w. 101 Skoreol, dannebrogsflag, trådreoler. 102 Hylde med spejle spejle spejle.
8 105 3 spejle. 106 Entresæt, eg (*4). 107 Entresæt, eg (*3). 108 Entresæt, eg (*2). 109 Entresæt, eg (*1). 110 Hylde med trafik /sikkerhedveste. 111 Toiletmøbel, hvid med skuffer og ovalt spejl X 210 w stereoforstærker med tuner, equalizer m.v. (*2) X 210 w stereoforstærker med tuner, equalizer m.v. (*1) højttalere 200W to vejs Hi Fi (*2) højttalere 200W to vejs Hi Fi (*1). 116 Stuebirk "replica" skal ikke vandes! Dekorations "planter" ca. 200 cm skal ikke vandes!.
9 MOMSFRI 140 Maleri, sydlandsk motiv, sign. L. Elgaard. 141 Banjobarometer, aneroid, Crawford, Perth. 142 Maleri, heste på gårdspladsen Frederik Ellgaard. Født i Haderslev Varmebækken, messing/træ. 144 Modelskib / sejlskib krigsskib med kanoner og lille modelskib do Hylde med diverse gamle glas, Holmegaard klukflaske, hedvinsglas og gammel karaffel. 146 Servietringe og dækketallerkener samt glasbakker. 147 Mælkekande, sukker/flødesæt Johannes Siggaard 3 tårnet sølv. Vægt: tårnet sølv: bonbonskål Johannes Siggaard og 2 præmier Hubertusjagten 1941 og Vægt i alt 246 gram 149 Hylde med plet m.v. opsats MED glasindsats. 150 Hylde med plet mange fine ting. 151 Hylde med plet også meget fint bordlamper m/skærme. 153 Figur. 528 "Gåsepigen" 1. sort., Royal Copenhagen. 154 Figur "Bror & Søster" 1. sort., Bing & Grøndahl. 155 Figur. 456 "Faun" 1. sort., Royal Copenhagen. 156 Figur. 498 "Pan siddende med ged" 1. sort., Royal Copenhagen Figurer. Royal Copenhagen/B&G, 1941/1808/2310.
10 158 Stel "Blå Blomst", Royal Copehagen mange dele. 159 Hylde med diverse herunder stager, cigaræsker, cigarbæger m.v Tin herunder Just Andersen Disko. 161 Figur. 772 "Dreng med kalv" 1. sort, Royal Copenhagen Figurer. 2220/2254 "Pige med høns/pige med gæs" 1. sort, Bing & Grøndahl. 163 Figur "Pige med mælkejunge" 1. sort., Royal Copenhagen. 164 Figur. 694 "Pige med 2 geder", Royal Copenhagen Royal Copenhagen krakelé herunder vaser og skål. 166 Figur /2239 "Bjørne", Royal Copenhagen og Bing & Grøndahl. 167 Royal Copenhagen/Bing & Grøndahl herunder vase (1302), vase (2676) og lille fad (1343). 168 Royal Copenhagen og Michael Andersen herunder fad (144), lampe (711) og vase. 169 Hans Hansen cigarkasse flot, Alumina Børnehjælpsfigurer Herluf Jensenius ,. 170 Div. B&G, Kgl. og Dahl Jensen glaskarafler. 172 Askebæger RC 963, figur L. Hiorth, Vase krakelé vaser, Kgl. nr. 2129, 3430, 949/239 + B&G nr. 72/ Wiinblad skjuler, Kgl. årskrus 1970 og årsklokker B&G
11 175 Vase, B&G Mågestellet nr X belysning pendler og prismekrone. 177 Avisholder, palisander. 178 Maleri 1880 Jagthistorier i krostuen. 179 Maleri, landskab Frederik Jørgensen Løjt. Haderslev tryk i rammer, Poul Jørgensen Sofabord, ovalt, mahogni 140 X 80 cm. 182 Hjørneskab engelsk stil mahogni / glas uden indhold. 183 Et parti messing skibsklokke, 6 mortere. 184 Spisestue, mørkbejset eg bord med 2 plader og 6 stole. 185 Et parti undervisningstavler bibelske og historiske motiver samt dyr og fysik/kemi. 186 Et parti undervisningstavler bibelske motiver. 187 Vægur, Junghans fjederværk, hvidmalet med gulddekorationer. 188 Søren Kongstrand keramikvase 38 cm fin stand. 189 Sakselampe teak og bordspejl pendler, industrielt design. 191 Pendel, Louis Poulsen værkstedslampe med emalje. 192 Pendel 60ér / 70ér design diameter ca. 56 cm. 193 PH 5 pendel hvid m.v PH 80 bordlampe (V ). 195 PH 4/3 bordlampe (V ).
12 196 PH 4/3 bordlampe (V ). 197 Bordlampe keramik med glasskærm formentlig tysk oprindelse. 198 TV 32", Panasonic model TX L32XM6E. 199 TV 32", Samsung model LE32B355F1WXXE ( ). 200 TV 32", LG model 32LH2000 ( ). 201 TV 37", Panasonic model TH 37PX7E ( ). 202 Surround sound, LG model LH RH7700P (S 505/14). 203 Bang & Olufsen, Beomaster 4500, Beocord 4500 og Beogram CD 4500 ( ). 204 X Box GB (NY). Spil medfølger herunder FIFA, Dead or Alive, Colin McRae, F1 Career og Desert Storm 205 Hewlett Packard Color Laserjet (CM3220nf) og Ibico Ibimaster 115E indbindingsmaskine. 206 Acoustic Export HøT. 207 Hylde med elekrtonik herunder LG, Sony og Panasonic. 208 Hylde med elekrtonik herunder Pioneer og Aiwa HøT. 209 Hylde med elekrtonik herunder Nintendo DS og Philips. 210 HP Pavillion G6 notebook og HP Pavillion a6239 desktop PC. 211 Hylde med elekrtonik herunder SEGA (klassiker), Logitech og Scansonic. 212 E Sky Honeybee RC helicopter. 213 Commodore 64 m/båndstation & EN KLASSIKER FOR ENTUSIASTER. 214 Amiga 600 med 2 båndstationer, joystick, mus og spil EN KLASSIKER FOR ENTUSIASTER. 215 Denon Hi Fi sæt PMA 700 AE og DCM 500 AE. 216 Autov CN robotstøvsuger.
13 217 Super Fliet RC helicopter. 218 Canon og Lowepro fotoudstyr herunder optik, batteri og taske. 219 Diverse boksset (musik) og Softgun (18 år) herunder Sebastian, Gasolin og Gnags Olielamper fra Menu. 221 Akvarie, model aa600lgc. 222 SpyBird RC og Pokersæt. 223 Cruiser by Crafter elguitar Stratocastermodel og Cruiser by Crafter CR 15G comboforstærker. 224 Bang & Olufsen Beomaster Bang & Olufsen model 6414 HøT. 226 Bosch Logixx opvaskemaskine til indbygning. 227 Whirlpool opvaskemaskine. 228 Whirlpool opvaskemaskine. 229 Gram KF køleskab. 230 Kasse med diverse tasker. 231 Kasse med diverse tasker Kasser med diverse herunder porcelæn, glas, billede m.v Kasse med diverse elektronik. 234 Kasse med diverse herunder Herstal og Menu. 235 Kasse med diverse herunder blendere og knivsæt. 236 Kasse med diverse porcelæn m.v. herunder Royal Copenhagen. 237 Kasse med diverse herunder Rosendahl og Menu.
14 238 Kasse med spil og legetøj herunder Stiga Playoff Hockey (klassiker). 239 Greenfield golfsæt m/bag. 240 Gran Tucano spisebord tegnet af Marc Berthier. 241 Spisebord m/udtræk & 4 stole. 242 Vask m/fod. 243 Stort parti pallerammer (S 524/14) Stålfælge med dæk (195/65 R15). 245 Værktøjskasse m/indhold og startkabler. 246 Hitachi DH24PB borehammer og ringgaffelnøgler Raze Wheels alufælge m/dæk (195/50 R15). 248 Hylde med diverse herunder silikone, trælak og trælim. 249 Makita 6316D accu boremaskine m/batterier, lader og kuffert ( ). 250 Hylde med diverse herunder pengeskab, klapbord og alukuffert. 251 Kraftig granitfod til parasol. 252 Bosch GWS H Proffesionel vinkelsliber ( ) Svævehylder (NYE). 254 Hylde med diverse dufte. 255 Diverse bælter herunder Friis & Co. 256 Parti Crazyworld beklædning (NYT). 257 Hylde med diverse herunder hængekøjer, sollamper og solarlight Maison Scotch jeans til kvinder (2X28/32 2X29/32) NY. Vejl.: 4800,
15 259 5 Maison Scotch jeans til kvinder (1X25/32 2X26/32 2X27/32) NY. Vejl.: 6000, Diesel jeans til kvinder (1X25/32 1X26/32 2X27/34) NY. Vejl.: 5200, Tramarossa jeans til kvinder (27) NY. Vejl.: 6000, Tramarossa jeans til kvinder (27) NY. Vejl.: 7400, Tramarossa jeans til kvinder (27) NY. Vejl.: 7400, Tramarossa/Liebeskind/Hugo Boss jeans til kvinder ( /32) NY. Vejl.: 3800, 265 Singer 150 justerbar sygine. 266 Liebeskind Berlin damejeakke (40) NY. Vejl.: 2300, 267 Liebeskind Berlin damejeakke (40) NY. Vejl.: 2300, herrejakker herunder Giant og Denim 77 (S M). 269 North Face 3i1 damejakke (XL). 270 Diverse beklædning herunder Weather Report og Hummel. 271 Diversebeklædning m.v. herunder Kérastase og og Iceman (S 489/14). 272 Hylde med krigsskibe herunder meget Matchbox. 273 Hylde med legetøjsbiler herunder meget Matchbox. 274 Hylde med legetøjsbiler herunder Matchbox. 275 Hylde med legetøjsbiler og fly herunder Matchbox. 276 Gamo AF 10 luftpistol (Cal. 4,5) minimum 18 år Nokia Lumia poser smykker herunder perler og rav. 279 Pose med smykker herunder guld og meget sølv. 1 Ring Anton Michelsen marguerit
16 280 Pose med smykker herunder guld (S 511, 569, 612, 619, 648/14). 2 Ringe Kæde Kæde Pose med smykker herunder meget sølv og Pandora (S 569,585,607,619,648). 282 Pose med ravsmykker. 283 Pose med smykker herunder guld. Ring Pose med diverse smykker. 285 Poser med diverse herunder sølv, mønter og sedler. 286 Sølvsmykke m/brilliant (S 714/14). 287 Pose m/8 ure herunder Calvin Klein (S 392,396,431,440,451,602/14). 288 Pose med bestik herunder sølv (plet), Raadvad og Bodum (S 517/14) Bakker med diverse bestik herunder sølv (plet). 290 Pose med smykker heunder guld (V 397/14,39/15,188/15). Ring 333 Ring 585 Kæde Ure herunder Skagen og Fossil (V 133/15,214/15,215/15) Bakker med sølvtøj (plet) herunder Raadvad. 293 BenQ projektor W1060 Full HD. 294 Kawasaki ZX 750 F (1988) PROJEKT. Stel.: ZX750F Synet.: 4 mdr Ændret.: 4 mdr Kilometerstand v/syn.: Art.: Motorcykel 295 CUBE LTD Series RFR mountainbike (WOW22751). 296 SYM Jet4 R Naked 50 (2012). Stel.: LXMJDB103BX Kilometerstand.: Art.: Lille knallert
17 297 Yamaha XVS1300 Midnight Star (2007). Stel.: JYAVP Synet.: 10 mdr Ændret.: 10 mdr Kilometerstand v/syn.: Art.: Motorcykel Fuldmagt medfølger 298 Mazda 323 1,3 I Kat. (1994). Stel.: JMZBG12C Synet.: 2 mdr Kilometerstand v/syn.: Art.: Personbil Registreringsattest medfølger 299 Nissan Primera 1,6 (1998). Stel.: SJNFAAP11U Synet.: 4 mdr Ændret.: 1 mdr Kilometerstand v/syn.: Art.: Personbil Fuldmagt medfølger 300 Mercedes Benz 124 (1990). Stel.: WDB B Synet.: 1 mdr Ændret.: 12 mdr Kilometerstand v/syn.: Art.: Personbil Fuldmagt medfølger 301 Peugeot 307 2,0 Hdi (2001). Stel.: VF33CRHYB Synet.: 3 mdr Ændret.: 2 mdr Kilometerstand v/syn.: Art.: Personbil Fuldmagt medfølger 302 Rover 600 2,0 Ti (1998). Stel.: SARRHWLVSWM Synet.: 9 mdr Ændret.: 4 mdr Kilometerstand v/syn.:
18 Art.: Personbil Fuldmagt medfølger 303 Mazda Premacy 1,8 (1999). Stel.: JMZCP19F Synet.: 4 mdr Kilometerstand v/syn.: Art.: Personbil Registreringsattest medfølger NB.: Tandrem skiftet v/ (2014) 304 Opel Astra G (1998) TYSKLAND. Stel.: W0L0TGF08X Motor.: X20XEV Kilometerstand.: Art.: Personbil Registreringsattest medfølger (TYSK) 305 Mercedes Benz Vito 115 CDI (2001) ITALIEN. Stel.: WDF Motor.:OM646 DE22LA 110KW (150HP) 3800RPM Kilometerstand.: Art.: Personbil/Bus Fuldmagt medfølger 306 Toyota Celica St 182 (1991). Stel.: JT164STJ Synet.: 2 mdr Ændret.: 4 mdr Kilometerstand v/syn.: Art.: Personbil Fuldmagt medfølger 307 Mercedes 200 D (1971). Stel.: Synet.: 12 mdr Ændret.: 4 mdr Kilometerstand v/syn.: Art.: Personbil Fuldmagt medfølger
19 Betingelser for indlevering til auktion: Indlevering kan ske efter aftale ring Gods modtages mod indleveringsgebyr kr. 400,00 inklusive moms pr. kunde. Gebyret bortfalder ved samlet hammerslag over kr ,00 pr. auktion. Provision hos sælger 20 % af budsummen + moms - i alt 25 %. Biler og campingvogne sælges uden provision fra sælger. Ved momspligtig omsætning afregnes indkommet moms til sælger. Afregning sker senest 14 dage efter auktionen ved overførsel til sælgers konto.
KATALOG. Auktionen paa Constantia. Bohatfe og JVIalemer. Dødsboerne. Tirsdag den 30. September 1913, Form. Kl. 11. over. tilhørende.
KATALOG til Auktionen paa Constantia Tirsdag den 30. September 1913, Form. Kl. 11 over Bohatfe og JVIalemer tilhørende Dødsboerne efter fhv. Proprietær J. H. Holm, Grosserer F. M. Oppenheim og Prokurist
Læs mereAuktionen. KATALOG til. Antikviteter, Broncer, Porcelæn, antikke Møbler, Galanterivarer. Torsdag den 29. April 1920, Form. Kl. 10
= AKTIESELSKABET % SAGFØRERNES AUKTIONER Farvergade 6 Telefon 7352 KATALOG til Auktionen Torsdag den 29. April 1920, Form. Kl. 10 og følg. Hverdag paa Vesterbrogade 41 efter Begæring af Overretssagfører
Læs mereKATALOG. Bohave m. v. tilhørende. Auktionen paa. Gentofte Hotel. Dødsboerne. Tirsdagen den 24. April 1917. til. Form. Kl.
i KATALOG til Auktionen paa Gentofte Hotel Tirsdagen den 24. April 1917 Form. Kl. 11V2 orer Bohave m. v. tilhørende Dødsboerne efter Enkefru Jørgine Esche og Enkefru Emm y F. C. Hartmann, født Bu gel,
Læs mereEftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Efter aftale. Auk: 3771 Kat: 2. Havebænk, varmgalvaniseret, L: 124 cm, vejl. pris 1999.
3771 - FLYTTE salg Bolig & Interiør Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Tirsdag d. 19. marts 2019 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej 11B 7800
Læs mereC M Lassen A/S IKKE under konkurs (Kontormøbler, sagsmapper, babyalarmer m.m.)
10. august 2012 C M Lassen A/S IKKE under konkurs (Kontormøbler, sagsmapper, babyalarmer m.m.) Eftersyn: Eftersyn aftales med sælger i Fredericia på telefon 24 64 24 74 Budfrist: 16. august 2012 kl. 15.00
Læs mereTyrkiet Eksperten ApS under konkurs (Driftsinventar samt IT udstyr)
19. november 2013 Tyrkiet Eksperten ApS under konkurs (Driftsinventar samt IT udstyr) Eftersyn: 27. november 2013 fra kl. 15.00 til kl. 16.00 København, Århus og Ålborg - for nærmere adresser se under
Læs mere12999,- 1999,- 299,- 99,95 49,95. Søndag den 7. marts åbent kl. 10.00-16.00. Betal over 12 eller 24 måneder
Flower gulvlampe Med lysdæmper. Højde 155 cm 1899,- Møbeltilbud 12999,- 24 Wellington hjørnesofa Stor hjørnesofa i slidstærkt sort læder. 12999,- Udb. 0 kr. md. á 542,-* 294 cm 226 cm Grønne vaser i glas
Læs mereKATALOG. Designermøbler mm.
KATALOG Designermøbler mm. Auktion: Torsdag den 24. okt. 2013 kl. 17 Eftersyn: Tirsdag d. 22. okt. - Onsdag d. 23. okt - Torsdag d. 24. okt. 2013 kl 13-15 Alle dage Live auktion!! Side 1 Indholdsfortegnelse
Læs mereSelskabet af 30.03.2016 A/S under konkurs v/mazanti-andersen Korsø Jensen (Hævesænkeborde, hårde hvidevare, IT udstyr m.m.)
9. juni 2016 Selskabet af 30.03.2016 A/S under konkurs v/mazanti-andersen Korsø Jensen (Hævesænkeborde, hårde hvidevare, IT udstyr m.m.) Eftersyn: 9. juni 2016 fra kl. 14.00 til kl. 14.30 Brydehusvej 30,
Læs mere21. maj 2015. 2 xs Ejendomme ApS. IKKE under konkurs (Kæmpe parti trævarer,brugskunt,isenkram,fotorammer)
21. maj 2015 2 xs Ejendomme ApS IKKE under konkurs (Kæmpe parti trævarer,brugskunt,isenkram,fotorammer) Eftersyn: I Brønderslev - kan aftales på tlf. 51 56 88 88 el. 30 25 05 80 Budfrist: 27. maj 2015
Læs mereAuktionskatalog. auktion torsdag 21. april 2016. kl. 17.30. Blå Kors Genbrug, Industrivej 60,6760 Ribe. for. hos
Auktionskatalog for auktion torsdag 21. april 2016. kl. 17.30 hos Blå Kors Genbrug, Industrivej 60,6760 Ribe Det er med stor glæde at vi kan præsentere dette katalog. Tak for alle de flotte effekter vi
Læs mereEftersyn. På adressen: Gødding Møllevej Randbøl (gammel XL Byg hal ) Efter aftale. Auk: 3524 Kat: 2. 6 stk. stabelstol, blå uldstof
3524 - Stole, borde, legetøj m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Gødding Møllevej 1 7183 Randbøl (gammel XL Byg hal ) Efter aftale Eftersyn På adressen: Gødding Møllevej
Læs mereInhouse IT-production A/S under konkurs v/bech-bruun (Kostbart kontorinventar, bl.a. Montana reoler, IT)
16. marts 2016 Inhouse IT-production A/S under konkurs v/bech-bruun (Kostbart kontorinventar, bl.a. Montana reoler, IT) Eftersyn: 21. marts 2016 fra kl. 10.30 til kl. 11.00 Nørrebrogade 47, 1., København
Læs mereEftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Søndag d. 30. september 2018 Efter aftale. Auk: 3526 Kat: 2.
3526 - Bolig & Interiør (7400 Herning) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 04. oktober 2018 10:00-17:00
Læs mereNr. Beskrivelse Vurdering. 1 Bord med 6 stole Bord RBM - Ø-120 cm. Stole FARSTRUP
1 Bord med 6 stole Bord RBM - Ø-120 cm. Stole FARSTRUP 2 Arbejdsplads: Skab med skydelåge 2 stk. skuffemoduler Whiteboard, skal nedtages af køber.el. hæve/sænke skrivebord - 200 x 100 cm. Skab med skydelåge
Læs mereEftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1990 Kat: 2. Posepakke anlæg m. 10 stk. gryder + transportbånd + vægt, Willi Machinenbau, type W40
1990 - - Ophør over Ejsing Møbeludsalg Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Geddalvej 13, Ejsing 7830 Vinderup Mandag d. 30. november -1 Efter aftale UDLEVERINGEN SKAL OVERHOLDES
Læs mere2454- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3
2454- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3 2454- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3 Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Fredag
Læs mereUdlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3. Udlevering. Eftersyn.
2454 - Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Fredag d. 09. december 2016, 10:00-14:00 Eftersyn
Læs mereKærkommen ApS under konkurs v/bech -Bruun Advokatfirma (Driftsinventar, 8 skriveborde h/s, 7 Iphones mm)
18. juni 2015 Kærkommen ApS under konkurs v/bech -Bruun Advokatfirma (Driftsinventar, 8 skriveborde h/s, 7 Iphones mm) Eftersyn: Intet eftersyn Budfrist: 22. juni 2015 kl. 15.00 Se mere på www.konkurser.dk
Læs mereUdlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Værktøj, tablets, GPS'er, kunstige planter, vaser m.v. Udlevering. Eftersyn.
1843 - - Værktøj, tablets, GPS'er, kunstige planter, vaser m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn
Læs mereMøbler, Indbo, Pianoer Flygel, Billard, Broderi, Manufaktur, Skotøj.
Møbler, Indbo, Pianoer Flygel, Billard, Broderi, Manufaktur, Skotøj. Mandag den 8. Marts Form. Kl. 11 sælges ifølge Rekvisition af Hr. Overretssagfører Otto Laage m. fl. ved Auktion, der afholdes Holbergsgade
Læs mereUdlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering. Eftersyn.
2577 - Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 4 6500 Vojens Fredag d. 17. marts 2017, 08:00-14:00 Eftersyn
Læs mere2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v.
2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. 2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 4 6500 Vojens Fredag d.
Læs mereLøkkenlandhandel - del 13
29. marts 2016 Løkkenlandhandel - del 13 IKKE under konkurs (Printere, Persienner, Tagmatriale m.m.) Eftersyn: 23. marts 2016 fra kl. 11.00 til kl. 16.00 Industrivej 8, 9480 Løkken Budfrist: 29. marts
Læs mereTorben Sejersen Rådgivende Ingeniørfirma A/S (Gentofte)
16. marts 2016 Torben Sejersen Rådgivende Ingeniørfirma A/S (Gentofte) Eftersyn: 15. marts 2016 fra kl. 10.00 til kl. 10.30 Ericavej 161, Gentofte Budfrist: 15. marts 2016 kl. 15.00 Se mere på www.konkurser.dk
Læs mereEftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 16. september :00-15:00. Auk: 3496 Kat: 2.
3496 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Du skal forevise din KVITTERING fra Damonline ved udlevering Fredag d. 21.
Læs mereEftersyn. På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm. Efter aftale. Auk: 2419 Kat: 2.
2419 - Holger Kristiansens Eftf. A/S & Solutors A/S UNDER konkurs Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm Tirsdag d. 29. november 2016, 08:00-15:00
Læs mereBolig & Interiør ( 7800 Skive )
3543 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) 3543 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Torsdag d. 11. oktober 2018 10:00-17:00 Eftersyn På
Læs mere26. januar 2015. Tomato - 54. IKKE under konkurs (Damesko, tørklæder, inventar, Loomringe,legetøj mm)
26. januar 2015 Tomato - 54 IKKE under konkurs (Damesko, tørklæder, inventar, Loomringe,legetøj mm) Eftersyn: 9. februar 2015 fra kl. 09.00 til kl. 15.00 Nybrovej 38, 2820 Gentofte eller efter på tlf.
Læs mereEftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Lørdag d. 06. oktober :00-15:00. Auk: 3543 Kat: 2.
3543 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Torsdag d. 11. oktober 2018 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej 11B
Læs mere29. april 2016. Danskb2b - del 47. IKKE under konkurs (Hjørnevaske, dametøj, dukker, dametøj, babytøj mm.)
29. april 2016 Danskb2b - del 47 IKKE under konkurs (Hjørnevaske, dametøj, dukker, dametøj, babytøj mm.) Eftersyn: 28. april 2016 fra kl. 10.00 til kl. 17.00 Korden 5, 8751 Gedved eller efter aftale på
Læs mereEftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 23. september :00-15:00. Auk: 3514 Kat: 2.
3514 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Torsdag d. 27. september 2018 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej
Læs mereKøbenhavn. Kørselsvejledning Inventar Praktiske oplysninger
København Kørselsvejledning Inventar Praktiske oplysninger Velkommen til ferielejligheden i København KØRSELSVEJLEDNING TIL FERIELEJLIGHEDEN i KØBENHAVN Thorshavnsgade 19, st.tv., Islands Brygge, 2300
Læs mereCM Lassen A/S IKKE under konkurs (Babyalarmer, kontormøbler, kuverter m.v.)
30. april 2013 CM Lassen A/S IKKE under konkurs (Babyalarmer, kontormøbler, kuverter m.v.) Eftersyn: Eftersyn i Fredericia aftales med sælger på tlf. 24 64 24 74 Budfrist: 5. maj 2013 kl. 15.00 Se mere
Læs mereEftersyn. På adressen: Taastrup Hovedgade T.V 2630 Taastrup. Efter aftale. Auk: 3872 Kat: 51.
3872 - Div. kontorinventar m.v. fra konkursbo (2630 Taastrup) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Taastrup Hovedgade 64-1 T.V. 2630 Taastrup Tirsdag d. 28. maj 2019 12:00-18:00
Læs mereBang & Olufsen. Keramik. AJ Royal. Mere keramik
Bang & Olufsen Kunne du tænke dig dette ikoniske danske mærke i dit hjem? Fungerer fint, men er mærket af tiden og stammer fra 80-erne. Mindstepris: 40 (2 stk.) (001) Keramik Særdeles betagende keramik
Læs mereTomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Smykker, ure, tørklæder, samleled m.m.)
5. november 2013 Tomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Smykker, ure, tørklæder, samleled m.m.) Eftersyn: 11. november 2013 fra kl. 14.00 til kl. 15.00 Nybrovej 83, 2820 Gentofte samt efter
Læs mereOprydningssalg
2924 - Oprydningssalg 2924 - Oprydningssalg Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Højskolevej 11, Birk 7400 Herning ( kør mellem sølvhuset og højhus - parker i gården ved Zink & Monday ) Ring til
Læs mereEftersyn. På adressen: Ferslevvej Svenstrup. Mandag d. 06. marts 2017, 11:00-13:00. Auk: 2575 Kat: 2.
2575 - Effekter fra 123 Lagersalg UNDER konkurs - DEL 3 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Ferslevvej 1 9230 Svenstrup Torsdag d. 09. marts 2017, 10:00-16:00 Ferslevvej 1
Læs mereInterFurn Møbelpakke 4
InterFurn Møbelpakke 4 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?
Læs mereTomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Kvalitetsbukser - Isabell Kristensen, Marc Lauge )
14. October 2014 Tomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Kvalitetsbukser - Isabell Kristensen, Marc Lauge ) Eftersyn: 13. October 2014 fra kl. 09.00 til kl. 15.00 samt efter forudgående aftale
Læs mereBager Høj ApS under tvangsopløsning Tølløse
under tvangsopløsning Tølløse Butiksinventar og bagerimaskiner Eftersyn den 24. marts 2009 kl. 15-16 Budfrist den 27. marts 2009 kl. 15 VILKÅR - Konkurser.dk Markedsføring og målrettet salg Sælgers navn
Læs mereTomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Tørklæder, dametøj, tilbehør til mobiltlf. m.v.)
6. september 2013 Tomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Tørklæder, dametøj, tilbehør til mobiltlf. m.v.) Eftersyn: 18. september 2013 fra kl. 14.00 til kl. 15.00 Nybrovej 83, 2820 Gentofte
Læs mereUdmærkede Møbler og Indbo. Onsdag den 10., Form. Kl. 11, bliver ved Auktion, som afholdes
RASMUS NIELSENS AUCTIONSFORRETNING NØRREGADE 41 TELEF. 1016 OG 8701 ^smsacøp Udmærkede Møbler og Indbo. Onsdag den 10., Form. Kl. 11, bliver ved Auktion, som afholdes Nørregade 41, 1ste Sal, bortsolgt
Læs mereEftersyn. På adressen: Højskolevej 11, Birk 7400 Herning ( kør mellem sølvhuset og højhus - parker i gården ved Zink & Monday ) Efter aftale
2924 - Oprydningssalg Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Højskolevej 11, Birk 7400 Herning ( kør mellem sølvhuset og højhus - parker i gården ved Zink & Monday ) Ring til Else
Læs mereTomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Tørklæder, samleled, Bijouteri m.m.)
4. december 2013 Tomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Tørklæder, samleled, Bijouteri m.m.) Eftersyn: 5. december 2013 fra kl. 13.00 til kl. 14.00 Nybrovej 83, 2820 Gentofte samt efter
Læs mereEftersyn. På adressen: AR Kjærbysvej Højer ( For besigtigelse ring tlf: ) Efter aftale. Auk: 2723 Kat: 2.
2723 - Møbler-/restlager fra Chedanthe Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: AR Kjærbysvej 1-3 6280 Højer Mandag d. 22. maj 2017, 09:00-16:00 Eftersyn På adressen: AR Kjærbysvej
Læs mereLEVERING: Møblerne kan leveres af sælger mod køber betaler for fragten - RING og forhør om pris
2723- Møbler-/restlager fra Chedanthe 2723- Møbler-/restlager fra Chedanthe Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: AR Kjærbysvej 1-3 6280 Højer Mandag d. 22. maj 2017, 09:00-16:00 Eftersyn På adressen:
Læs mereFei Hao ApS under konkurs v/lett (Driftsinventar fra restaurant. Inventar m.m)
14. juni 2016 Fei Hao ApS under konkurs v/lett (Driftsinventar fra restaurant. Inventar m.m) Eftersyn: 24. juni 2016 fra kl. 11.30 til kl. 12.00 Bagsværd Hovedgade 154, 2880 Bagsværd Budfrist: 27. juni
Læs mere2.2.Til identifikation og kommunikation med budvinderen, er det nødvendigt med den pågældendes personlige oplysninger.
AUKTIONSVILKÅR ON-LINE AUKTIONER. 1. Forord: 1.1.Ethvert salg på Hillerød Auktioners on-line auktionsside (i det følgende kaldet online) er underlagt den til enhver tid gældende danske lovgivning. 1.2.Betingelserne
Læs mereTomato/Skandinavisk Biuouteri ApS IKKE under konkurs (Samleled, ure, tørklæder m.m.)
25. november 2013 Tomato/Skandinavisk Biuouteri ApS IKKE under konkurs (Samleled, ure, tørklæder m.m.) Eftersyn: 26. november 2013 fra kl. 13.00 til kl. 14.00 Nybrovej 83, 2820 Gentofte samt efter aftale
Læs mereEftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 30. august :00-17:00. Auk: 3466 Kat: 2.
3466 - Bolig & Interiør ( 7400 Herning ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 06. september 2018 10:00-17:00
Læs mereFra dødsbo sælges kgl. porcelæn, sølvtøj, 18k guld medaljon og skab v/andersen & Svendsen Advokater
Hold øje med de løbende bud - læs om aktiverne Se varegruppeinddelingerne - byd på aktiverne 2. juni 2016 Fra dødsbo sælges kgl. porcelæn, sølvtøj, 18k guld medaljon og skab v/andersen & Svendsen Advokater
Læs mereZop Trading ApS - del 39
26. maj 2016 Zop Trading ApS - del 39 IKKE under konkurs (irection og Justin Bieber merchandise, DVD'er m.m.) Eftersyn: 9. juni 2016 fra kl. 12.00 til kl. 15.00 I Vejle efter tlf. aftale med sælger på
Læs mereKATALOG til. Havemøbler, en Samling Malerier, Tapeter. CONSTANTIA", Strandvej Nr. 231, Charlottenlund, AUKTIONEN. Kl
KATALOG til AUKTIONEN paa CONSTANTIA", Strandvej Nr. 231, Charlottenlund, Tirsdag den 4. Marts 1919, Form. Kl. 11V2 over Havemøbler, en Samling Malerier, Tapeter. Eftersyn: Søndag den 2. og Mandag- den
Læs mereTomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Samleled, tørklæder, bælter, brugskunst m.v.)
2. juli 2012 Tomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Samleled, tørklæder, bælter, brugskunst m.v.) Eftersyn: 12. juli 2012 fra kl. 14.00 til kl. 15.00 Nybrovej 83, 2820 Gentofte samt efter
Læs mereKick Klædeskab: (Flere butikker) Bianca Klædeskab: (Ilva) Line Klædeskab: (Idemøbler) Lock klædeskab: (Idemøbler) Firenze klædeskab: (Flere butikker)
Bianca Klædeskab: (Ilva) 101,9 cm grundmodul m/ standard indretning... Pr. stk. Kr. 200,- 50,3 og 100,6 cm tilbygningsmodul m/ standard indretning... Pr. stk. Kr. 150,- Hjørnemodul m/ standard indretning...
Læs mereDen selvejede uddannelsesinstitution, Frederikssund Lilleskole under konkurs (driftsinventar fra skole + Activ Board PROMOTHEAN )
28. maj 2014 Den selvejede uddannelsesinstitution, Frederikssund Lilleskole under konkurs (driftsinventar fra skole + Activ Board PROMOTHEAN ) Eftersyn: 27. maj 2014 fra kl. 14.00 til kl. 15.00 Løgismose
Læs mereUNG KUNST. A u k tio n : Tirsdag den 13. A pril 1915, Fm. Kl. 11 Malerisalen, Jernbanegade Nr. 9.1
UNG KUNST A u k tio n : Tirsdag den 13. A pril 1915, Fm. Kl. 11 Malerisalen, Jernbanegade Nr. 9.1 * CATALOG OVER MALERIER OQ STUDIER AF EBBA CARSTENSEN, CLEMMEN CLEMMENSEN, IMMANUEL IBSEN, JOH. JOHANNESEN,
Læs mereIndhold 3 CASØ 200. 4 Spisebord. 6 Spisestuestol. 8 Sofabord & Lampebord. 10 Hængevitrine & Skænk. 12 Vitrine & TV-bord.
CASØ 200 Indhold 3 CASØ 200 4 Spisebord 6 Spisestuestol 8 Sofabord & Lampebord 10 Hængevitrine & Skænk 12 Vitrine & TV-bord 14 Oversigt 2 CASØ 200 Spisestue med vægt på design og kvalitet Spisestue i tidsløs
Læs mereEftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 02. september :00-15:00. Auk: 3469 Kat: 2.
3469 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Fredag d. 07. september 2018 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej
Læs mereUDSALG. Livo chaiselongsofa. Vejl. 12.999,- 8.999,- Port spisebordsstol
KUNDESERVICE KVALITET DESIGN KOMFORT UDSALG 30% Livo chaiselongsofa Monteret med slidstærkt møbelstof, valgfrit i mange farver. Mål: 303 cm. Leveres spejlvendt efter ønske. Ekskl. nakkestøtte: 499,- Kan
Læs mereKaffeeco ApS under tvangsopløsning v/mazanti-andersen Korsø Jensen
25. januar 2016 Kaffeeco ApS under tvangsopløsning v/mazanti-andersen Korsø Jensen IKKE under konkurs (Varelager bestående af brugte kaffemaskiner mm. ) Eftersyn: 22. januar 2016 fra kl. 12.00 til kl.
Læs mereEsportnation A/S under konkurs
Esportnation A/S under konkurs København Kontorinventar og IT-udstyr Eftersyn: Tirsdag, den 16. juni 2009 kl. 15-16 Budfrist: Onsdag, den 17. juni 2009 kl. 15 VILKÅR - Konkurser.dk Markedsføring og målrettet
Læs mereInventarliste, Ejerforhold Ordregiver Beboer 3.M. Rum Inventar Antal Stand* Mærke Evt. Indkøbsår
Inventarliste, Rum Inventar Antal Stand* Mærke Evt. Indkøbsår Ejerforhold Ordregiver Beboer 3.M Bemærkninger *Stand N: Ny G: God D: Dårlig S: Slidt, men brugbar Stor EDB arb.plads m/ mousetrapper Stor
Læs mere- KONKURSAUKTION: imacs, designmøbler, Weber tilbehør, 3D printer m.v.
3197 - KONKURSAUKTION: imacs, designmøbler, Weber tilbehør, 3D printer m.v. 3197 - KONKURSAUKTION: imacs, designmøbler, Weber tilbehør, 3D printer m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Skudehavnsvej
Læs mereTomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Tørklæder, bælter, legetøj og meget mere)
24. februar 2014 Tomato/Skandinavisk Bijouteri ApS IKKE under konkurs (Tørklæder, bælter, legetøj og meget mere) Eftersyn: 6. marts 2014 fra kl. 14.00 til kl. 15.00 Nybrovej 83, 2820 Gentofte samt efter
Læs mereDESIGNPRODUKTER AF HØJ KVALITET TIL BOLIGEN
DESIGNPRODUKTER AF HØJ KVALITET TIL BOLIGEN XO Living udvikler, producerer og sælger designprodukter af høj kvalitet til boligen. Alle produkter fra XO LIVING er boligtilbehør i høj kvalitet. Alle produkterne
Læs mereYou Win I Win ApS - del 3
23. maj 2016 You Win I Win ApS - del 3 IKKE under konkurs (Apple Power Mac, 13 IP telefoner inkl central m.m.) Eftersyn: 6. juni 2016 fra kl. 10.00 til kl. 15.00 Hejreskovvej 28C 3490 Kvistgård kun efter
Læs mereNOVEMBER 2008 - NORGE N.KR
- NORGE N.KR 1 * -. ) * 4 1 ) 5 6 D EIJA @ L A! % _ ' $ '. A HHEJI A L 6 B " # ' & # #!! _. = N " # ' & # $ M M M E HA @ _ = E ( E HA @ Fleksible reolsystemer i højeste kvalitet fra KLIM Møbelfabrik Reolsystemer,
Læs mereGL.KATTRUPVEJ 10 A 8751 GEDVED Tlf. 75 66 66 66 Fax. 75 66 66 60 www.eldrup-lavpris.dk
INCL. 25% MOMS CEMBER 2015 KØKKEN / BAD / GARROBE - OG ELEMENTOVERSIGT GL.KATTRUPVEJ 10 A 81 GEDVED Tlf. 66 66 66 Fax. 66 66 www.eldrup-lavpris.dk K Ø K K E N E L E M E N T E R 102 102 UNRSKABE Underskab
Læs mereOverskud fra festudlejning
3657 - Overskud fra festudlejning 3657 - Overskud fra festudlejning Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Sverigesgade 10 4690 Haslev Fredag d. 14. december 2018 10:00-14:00 Eftersyn På adressen:
Læs mereUdlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Overskud fra festudlejning. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket.
3657 - Overskud fra festudlejning Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Sverigesgade 10 4690 Haslev Fredag d. 14. december 2018 10:00-14:00 Eftersyn På adressen: Sverigesgade
Læs mereI SELTA FØDSELSDAG. Kom til -54% -50% 169.- 2.199.- 399.- 1.999.- 400.- 200.- 300.- 2.000.- SPAR TAG TRAILER MED! VI HAR DE FLESTE VARER PÅ LAGER
Kom til FØDSELSDAG Brødkasse Med småfejl. Flere farver. Mål: 42x23x17 cm. Vejl. 369 kr. 169.- -54% I SELTA 200.- Gulvlampe sort m/3 ben. Vejl. pris 999 kr. 599.- 400.- Spisebord Hvid plade / sorte ben.
Læs mereKATALOG BLANDET INDBO & VIN. Pris: kr. 20,- Auktion: Torsdag D.9. Januar 2014 - kl: 17:00. Side 1. Live auktion!!
Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO & VIN Auktion: Torsdag D.9. Januar 2014 - kl: 17:00 Eftersyn: Torsdag D.9. Januar 2014 kl 10:00-17:00 Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere billeder på ww.kbhauktioner.dk
Læs mereEftersyn. På adressen: Håndværkervej Bredebro. Efter aftale. Auk: 2432 Kat: 2.
2432 - Effekter fra Centrum Tryk UNDER ophør Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Håndværkervej 6 6261 Bredebro Torsdag d. 24. november 2016, 09:00-16:00 Håndværkervej 6 6261
Læs mereUdlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Div. kontorinventar, printere, ipad Air m.v. Udlevering. På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm
2725 - Div. kontorinventar, printere, ipad Air m.v. 2725 - Div. kontorinventar, printere, ipad Air m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm Mandag d. 22. maj 2017,
Læs mereEftersyn. På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm. Onsdag d. 17. maj 2017, 08:00-15:00. Auk: 2725 Kat: 2.
2725 - Div. kontorinventar, printere, ipad Air m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm Mandag d. 22. maj 2017, 08:00-15:00 Eftersyn På adressen:
Læs mereKATALOG. Dødsbo-Bohave Malerier. Auktionen paa Constantia ved Charlottenlund. m. v. Fredag den 30. M a rts 1917. Form. Kl. 11 x/2. til.
KATALOG til Auktionen paa Constantia ved Charlottenlund. Fredag den 30. M a rts 1917 Form. Kl. 11 x/2 over Dødsbo-Bohave Malerier m. v. Eftersyn: Auktionsdagens Formiddag. Betalingen erlægges til Birkefuldmægtig,
Læs mereVi har i år valgt at sætte vores store udvalg af julevarer i et katalog, for at give vores kunder et godt overblik.
JUL 2014 Jul 2014 Vi har i år valgt at sætte vores store udvalg af julevarer i et katalog, for at give vores kunder et godt overblik. Alle fyrværkeriartikler her i kataloget, dvs. stjernekastere, er helårsfyrværkeri,
Læs mereMel:b v/camilla Blem under konkurs v/lind Advokataktieselskab (Butiksinventar,varelager i form af beklædning mm.)
21. september 2015 Mel:b v/camilla Blem under konkurs v/lind Advokataktieselskab (Butiksinventar,varelager i form af beklædning mm.) Eftersyn: 21. september 2015 fra kl. 14.00 til kl. 16.00 Algade 6a,
Læs mereTomato/Skandinavisk Bijouteri Aps IKKE under konkurs (Sterling sølv, smykker og samleled)
19. November 2014 Tomato/Skandinavisk Bijouteri Aps IKKE under konkurs (Sterling sølv, smykker og samleled) Eftersyn: 24. November 2014 fra kl. 09.00 til kl. 15.00 Nybroveje 83, Gentofte - og i øvrigt
Læs mereReelt.dk ApS under konkurs (Varelager (postkasseanlæg) samt kontorinventar)
23. juli 2012 Reelt.dk ApS under konkurs (Varelager (postkasseanlæg) samt kontorinventar) Eftersyn: 24. juli 2012 fra kl. 16.00 til kl. 17.00 Krondalvej 9A, st. og 1. sal, 2610 Rødovre Budfrist: 30. juli
Læs mereKATALOG. Indbo - kunst - moderne, mm.
KATALOG Indbo - kunst - moderne, mm. Auktion: Onsdag den 23. okt. 2013 kl. 17 Eftersyn: Tirsdag d. 22. okt. - Onsdag d. 23. okt 2013 kl 13-15 Alle dage Live auktion!! Side 1 Indholdsfortegnelse Generel
Læs mereEftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Efter aftale. Auk: 3784 Kat: 2. Metalskab, antiklook, L: 76 B: 40 H: 80 cm. vejl. pris 3999.
3784 - FLYTTE salg Bolig & Interiør Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Onsdag d. 27. marts 2019 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej 11B 7800
Læs mere2517- Globusbarer, højtalersæt, metaldetektor, ure m.v.
2517- Globusbarer, højtalersæt, metaldetektor, ure m.v. 2517- Globusbarer, højtalersæt, metaldetektor, ure m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Erantisvej 40 4700 Næstved Onsdag d. 08. februar
Læs mereSelskabet af maj 1995 ApS under konkurs v/ advokatfirmaet Poul Schmith (Canon EOS 7D,Canon linser, Dell&Samsung skærme mm.)
18. juni 2015 Selskabet af maj 1995 ApS under konkurs v/ advokatfirmaet Poul Schmith (Canon EOS 7D,Canon linser, Dell&Samsung skærme mm.) Eftersyn: 17. juni 2015 fra kl. 14.00 til kl. 15.00 Svanemøllevej
Læs mereEftersyn. På adressen: GRATIS FORSENDELSE til nærmeste pakkeshop (kun i Danmark) Efter aftale. Auk: 3818 Kat: 2.
3818 - Lagersalg af Designerlamper Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: GRATIS FORSENDELSE (KUN DANMARK) Når din faktura er BETALT sender vi en kopi af denne til sælger, som
Læs mereCa. 3.500 par og en stor del løse sko samt driftsinventar
Sko Max ApS, Vesterbrogade under konkurs Ca. 3.500 par og en stor del løse sko samt driftsinventar Besigtigelse den 29. juni 2009 kl. 15-16 Budfrist den 3. juli 2009 kl. 15 Konkursboets navn og CVRnr.:
Læs mereAuktioner Aps sælger for privat
28. september 2015 Auktioner Aps sælger for privat IKKE under konkurs (Velholdt Speedbåd velegnet til vandski.) Eftersyn: 28. april 2015 fra kl. 09.00 til kl. 15.00 Horsens efter aftale på tlf. 51 15 64
Læs mereKATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.7. Maj 2014 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!!
Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.7. Maj 2014 kl: 17:00 Eftersyn: Man d. 5/5 - Ons d.7/5 2014 kl 13:00-16:00 Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere billeder på ww.kbhauktioner.dk under
Læs mereKøbenhavn. Kørselsvejledning Inventar Praktiske oplysninger
København Kørselsvejledning Inventar Praktiske oplysninger Velkommen til ferielejligheden i København KØRSELSVEJLEDNING TIL FERIELEJLIGHEDEN i KØBENHAVN Thorshavnsgade 19, st.tv., Islands Brygge, 2300
Læs mereNYHED! Tegneprogram til Mistral til ipad og web. #MADE IN DENMARK# Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2014
#MADE IN DENMARK# NYHED! Tegneprogram til Mistral til ipad og web. Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2014 Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel sales@hammel-furniture.dk
Læs mereJE Trading v/jønne Engmark IKKE under konkurs (Udstillingsmøbler)
29. november 2012 JE Trading v/jønne Engmark IKKE under konkurs (Udstillingsmøbler) Eftersyn: Kjelllerup - efter aftale med sælger på tlf. 40 92 96 80 Budfrist: 11. december 2012 kl. 15.00 Se mere på www.konkurser.dk
Læs meregave idéer 20% Shop døgnet rundt på www.møbler.dk Spar op til
gave idéer Spar op til 20% Shop døgnet rundt på www.møbler.dk Silvia skærm Meget flot og dekorativ lampe i et tidsløst dansk design. Lavet i polypropylen og PC. Ø45 cm. Hvid skærm. Pris 399,- Kobber- eller
Læs mereAUKTIONSKATALOG DANSK KUNSTHANDEL VINGAARDSTRÆDE 21 TIRSDAG D. 2 0. OG ONSDAG D. 21. MAJ 1919 KL. 12. 6. Raoul Dufy: Rytterkomposition.
es AUKTIONSKATALOG DANSK KUNSTHANDEL 6. Raoul Dufy: Rytterkomposition. VINGAARDSTRÆDE 21 TIRSDAG D. 2 0. OG ONSDAG D. 21. MAJ 1919 KL. 12 es KUNSTAUKTION TIRSDAG D. 20. og ONSDAG D. 21. MAJ 1919 KL. 12
Læs mereVarelager og butiksinventar
SPORTSGRUPPEN.DK A/S under konkurs (Hillerød, Sjælland) Varelager og butiksinventar Eftersyn den 21. september 2009 kl. 15 16 Budfrist den 24. september 2009 kl. 15 Konkursboets navn og CVRnr.: VILKÅR
Læs mereTotempo Biler A/S under konkurs
Totempo Biler A/S under konkurs Hillerød 10 stk. biler Eftersyn den 24. juni 2009 kl. 15-16 Budfrist den 26. juni 2009 kl. 15 VILKÅR - Konkurser.dk Markedsføring og målrettet salg Konkursboets navn og
Læs mereCASØ 120. Populær spisestue i moderne retro design. Indhold. Spisebord. Koefoed by CASØ Peter stolen. Sofabord & Lampebord.
CASØ 120 CASØ 120 Populær spisestue i moderne retro design CASØ 120 serien er designet som udspringer af den moderne retro stil fra 50 erne. 2 Indhold 3 CASØ 120 4 Spisebord 6 Koefoed by CASØ Peter stolen
Læs mereEftersyn. På adressen: Skudehavnsvej 1 st Nordhavn. Mandag d. 05. marts :00-14:00. Auk: 3197 Kat: 2.
3197 - KONKURSAUKTION: imacs, designmøbler, Weber tilbehør, 3D printer m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skudehavnsvej 1 st. 2150 Nordhavn (ALT STÅR PÅ 1. SAL) Torsdag
Læs mere