KabelKataloget. Sommersalg. MicroLan. Fiberkabler OM3, Multimode og singlemode. Netværkskabler Kategori 5E i flere farver

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "KabelKataloget. Sommersalg. MicroLan. Fiberkabler OM3, Multimode og singlemode. Netværkskabler Kategori 5E i flere farver"

Transkript

1 KabelKataloget Sommersalg 15. Juni August 2011 Netværkskabler Kategori 5E i flere farver Fiberkabler OM3, Multimode og singlemode multimode 50/125 OM3 singlemode 9/125 multimode 62,5/125 multimode 50/125 PDS5x-* Netværks patchkabler kategori 5e Priser fra 4,84 FIB-LCLC-X/* Fiber patchkabel LC - LC, singlemode el multimode Priser fra 66,75 Netværkskabler Kategori 6 i flere farver Fibermoduler Kompatible SFP moduler Kompatible fibermoduler til førende netværks producenter. SFP-SX-x 1000Base-SX, SFP fibermodul, uoriginal Priser fra 299,00 PDS5x-* Netværks patchkabler kategori 6 Priser fra 6,60 SFP-LX-x 1000Base-LX, SFP fibermodul, uoriginal Priser fra 399,00

2 Netværkskabler farvede kategori 5e FARVET patchkabler kat. 5E Kvalitetskabler godkendt til Gigabit ethernet Fås også i andre farver på kabelkataloget.dk PDS505-* 0,5 meter farvet patchkabel kategori 5e, støbte tyller PDS51-* 1,0 meter farvet patchkabel kategori 5e, støbte tyller PDS51½-* 1,5 meter farvet patchkabel kategori 5e, støbte tyller PDS52-* 2,0 meter farvet patchkabel kategori 5e, støbte tyller PDS53-* 3,0 meter farvet patchkabel kategori 5e, støbte tyller PDS55-* 5,0 meter farvet patchkabel kategori 5e, støbte tyller PDS57-* 7,0 meter farvet patchkabel kategori 5e, støbte tyller PDS510-* 10,0 meter farvet patchkabel kategori 5e, støbte tyller sommerpris 5,50 sommerpris 6,00 sommerpris 7,50 sommerpris 8,00 sommerpris 11,00 sommerpris 17,00 sommerpris 22,00 sommerpris 29,00 v./50 styk 4,84 v./50 styk 5,28 v./50 styk 6,60 v./50 styk 7,04 v./50 styk 9,68 v./25 styk 14,96 v./25 styk 19,36 v./25 styk 25,52 * Farvekode : R = rød, S=sort, G=gul, GR=grøn, O=orange, B=blå, H=hvid Mængde priserne gælder ved samme længde og farve 2 kundeservice Der tages for behold for fejl samt udgåede varer

3 Netværkskabler farvede kategori 6 FARVET patchkabler kat. 6 Kvalitetskabler til dit netværk PDS605-* 0,5 meter farvet patchkabel kategori 6, støbte tyller PDS61-* 1,0 meter farvet patchkabel kategori 6, støbte tyller PDS62-* 2,0 meter farvet patchkabel kategori 6, støbte tyller PDS63-* 3,0 meter farvet patchkabel kategori 6, støbte tyller PDS65-* 5,0 meter farvet patchkabel kategori 6, støbte tyller PDS610-* 10,0 meter farvet patchkabel kategori 6, støbte tyller sommerpris 7,50 sommerpris 10,50 sommerpris 13,50 sommerpris 16,00 sommerpris 21,00 sommerpris 36,00 v./50 styk 6,60 v./50 styk 9,24 v./50 styk 11,88 v./50 styk 14,08 v./25 styk 18,48 v./25 styk 31,68 * Farvekode : R = rød, S=sort, G=gul, GR=grøn, B=blå Mængde priserne gælder ved samme længde og farve Alle priser er eksklusiv moms 3

4 Fiber patchkabler multimode LC <--> SC Lange fiberkabler op til 100 m. på kabelkataloget.dk Fiber patchkabler LC <--> SC Multimode 50/125 eller 62.5/125 FIB-LCSC-0,5/* 0,5 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-1/* 1,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-1,5/* 1,5 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-2/* 2,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-3/* 3,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-5/* 5,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer sommerpris 89,00 v./10 styk 78,32 sommerpris 99,00 v./10 styk 87,12 sommerpris 104,00 v./10 styk 91,52 sommerpris 109,00 v./10 styk 95,92 sommerpris 119,00 v./10 styk 104,72 sommerpris 139,00 v./10 styk 122,32 v./25 styk 66,75 v./25 styk 74,25 v./25 styk 78,00 v./25 styk 81,75 v./25 styk 89,25 v./25 styk 104,25 FIB-LCSC-10/* sommerpris 179,00 10 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer v./25 styk 134,25 v./10 styk 157,52 FIB-LCSC-15/* 15 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer sommerpris 299,00 v./10 styk 263,12 v./25 styk 224,25 * kabeltype : 50=multimode 50/125, 62,5=multimode 62,5/125 Mængde priserne gælder ved samme længde og type 4 kundeservice Der tages for behold for fejl samt udgåede varer

5 Fiber patchkabler multimode LC <--> LC Stort udvalg af fiberkabler kabelkataloget.dk Fiber patchkabler LC <--> LC Multimode 50/125 eller 62.5/125 FIB-LCLC-0,5/* 0,5 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-1/* 1,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-1,5/* 1,5 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-2/* 2,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-3/* 3,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-5/* 5,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer sommerpris 89,00 v./10 styk 78,32 sommerpris 99,00 v./10 styk 87,12 sommerpris 104,00 v./10 styk 91,52 sommerpris 109,00 v./10 styk 95,92 sommerpris 119,00 v./10 styk 104,72 sommerpris 139,00 v./10 styk 122,32 v./25 styk 66,75 v./25 styk 74,25 v./25 styk 78,00 v./25 styk 81,75 v./25 styk 89,25 v./25 styk 104,25 FIB-LCLC-10/* sommerpris 179,00 10 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer v./25 styk 134,25 v./10 styk 157,52 FIB-LCLC-15/* 15 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer sommerpris 299,00 v./10 styk 263,12 v./25 styk 224,25 * kabeltype : 50=multimode 50/125, 62,5=multimode 62,5/125 Mængde priserne gælder ved samme længde og type Alle priser er eksklusiv moms 5

6 Fiber patchkabler OM3 og singlemode LC <--> SC Vi har også pigtails for både multimode singlemode og OM3 Fiber patchkabler LC <--> SC Singlemode eller OM3 FIB-LCSC-0,5/* 0,5 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-1/* 1,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-1,5/* 1,5 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-2/* 2,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-3/* 3,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer FIB-LCSC-5/* 5,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer sommerpris 99,00 v./10 styk 87,12 sommerpris 109,00 v./10 styk 95,92 sommerpris 115,00 v./10 styk 101,20 sommerpris 120,00 v./10 styk 105,60 sommerpris 131,00 v./10 styk 115,28 sommerpris 153,00 v./10 styk 134,64 v./25 styk 74,25 v./25 styk 81,75 v./25 styk 86,25 v./25 styk 90,00 v./25 styk 98,25 v./25 styk 114,75 FIB-LCSC-10/* sommerpris 189,00 10 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer v./25 styk 141,75 v./10 styk 166,32 FIB-LCSC-15/* 15 meter fiber patchkabel duplex LC <--> SC konnektorer sommerpris 299,00 v./10 styk 263,12 v./25 styk 224,25 * kabeltype : 9=singlemode 9/125, OM3=multimode OM3 Mængde priserne gælder ved samme længde og type 6 kundeservice Der tages for behold for fejl samt udgåede varer

7 Fiber patchkabler OM3 og singlemode LC <--> LC Stort udvalg af fiberkabler kabelkataloget.dk Fiber patchkabler LC <--> LC Singlemode eller OM3 FIB-LCLC-0,5/* 0,5 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-1/* 1,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-1,5/* 1,5 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-2/* 2,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-3/* 3,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer FIB-LCLC-5/* 5,0 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer sommerpris 99,00 v./10 styk 87,12 sommerpris 109,00 v./10 styk 95,92 sommerpris 115,00 v./10 styk 101,20 sommerpris 120,00 v./10 styk 105,60 sommerpris 131,00 v./10 styk 115,28 sommerpris 153,00 v./10 styk 134,64 v./25 styk 74,25 v./25 styk 81,75 v./25 styk 86,25 v./25 styk 90,00 v./25 styk 98,25 v./25 styk 114,75 FIB-LCLC-10/* sommerpris 189,00 10 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer v./25 styk 141,75 v./10 styk 166,32 FIB-LCLC-15/* 15 meter fiber patchkabel duplex LC <--> LC konnektorer sommerpris 299,00 v./10 styk 263,12 v./25 styk 224,25 * kabeltype : 9=singlemode 9/125, OM3=multimode OM3 Mængde priserne gælder ved samme længde og type Alle priser er eksklusiv moms 7

8 Fibermoduler & tilbehør Fibermodul SFP/MiniGBIC Multimode 1000Base-SX, LC Kompatible fibermoduler til førende netværks producenter. Fibermodul SFP/MiniGBIC Singlemode 1000Base-LX, LC Kompatible fibermoduler til førende netværks producenter. SFP-SX-H 1000Base-SX, 850nm, Kompatibel med HP J4858c Pris 349,00 SFP-LX-H 1000Base-LX, 1310nm, Kompatibel med HP J4859c Pris 449,00 SFP-SX-C 1000Base-SX, 850nm, Kompatibel med GLC-SX-MM Pris 349,00 SFP-LX-C 1000Base-LX, 1310nm, Kompatibel med GLC-LH-SM Pris 449,00 SFP-SX-CSB 1000Base-SX, 850nm, Kompatibel med MGBSX1 Pris 299,00 SFP-LX-CSB 1000Base-LX, 1310nm, Kompatibel med MGBLX1 Pris 399,00 Digital termostat Panelmeter med relæ udgang Begrænset antal Fiberkonvertere Gigabit SFP eller 100 Mbps Digital panelmeter med relæ udgang for styring af blæser i rackskab.leveres med temperatursensor Max. - Min. indstillinger for relæ udgang. Tilslutning med skrueterminaler. Skal monteres af EL-installatør 230 VAC MC100CM 100 Mbps fiberkonverter, 100Base-FX, SC, MM Kr. 299,00 ETC-100+ Digital termostat, penelmeter, inkl sensor Sommerpris 149,00 MC220L Gibabit konverter 1000Base-T <-> SFP slot* Kr. 249,00 *Leveres uden SFP modul 8 kundeservice Der tages for behold for fejl samt udgåede varer

9 Tilbehør & Velcro Velcro bånd i hele ruller Dobbeltsidet velcro til kabler Powerkabel IEC C13/C14 Powerkabel VELC10-25-S 10 mm dobbeltsidet Velcro, 25 meter Sommerpris 249,00 POW-IEC-10 1,0 meter IEC C13/C14 powerkabel Sommerpris 16,00 VELC16-25-S 16 mm dobbeltsidet Velcro, 25 meter Sommerpris 299,00 POW-IEC-18 1,8 meter IEC C13/C14 powerkabel Sommerpris 18,00 VELC25-25-S 25 mm dobbeltsidet Velcro, 25 meter Sommerpris 399,00 POW-IEC-30 3,0 meter IEC C13/C14 powerkabel Sommerpris 24,00 Accesspoint 300 Mbps MultiSSID, VLAN, PoE Power Y-Kabel IEC Powerkabel C14-C13-C13 Begrænset antal Begrænset antal EW-7415PDN 300 Mbps accesspoint med PoE Sommerpris 399,00 POW-IEC-17-Y Y-Powerkabel C14 - C13 - C13 Sommerpris 50,00 Alle priser er eksklusiv moms 9

10 Racktilbehør Væg rackskab 19" Kampagne rackskab Hylder til rackskabet Standard hylder for 19" Leveres usamlet Max. monteringsdybde 350 mm. RT-SH25-1U-S Hylde for 19" rackskab, 1U, 250 mm dyb, 1HE, sort Pris 139,00 RW S Vægrack 6U, 570x465x368 mm., sort, frontprofiler Pris 795,00 RT-SH30-2U-S Hylde for 19" rackskab, 300 mm dyb, 2HE, sort Pris 199,00 RW S Vægrack 9U, 570x465x505 mm., sort, frontprofiler Pris 895,00 RT-SH40-3U-S Hylde for 19" rackskab, 400 mm dyb, 3HE, sort Pris 269,00 PowerPanel 19" EDB stik eller standard med jord Rackskruer Skrue,skive, clipsmøtrik POW-P8E-R 8 udtag Powerpanel EDB, 19" Sommerpris 349,00 RT-MNT sæt rack skruer, skive & clipsmøtrik Kr. 199,00 POW-P8J-R 8 udtag Powerpanel standard, 19" Sommerpris 299,00 RT-MNT sæt rack skruer, skive & clipsmøtrik Kr. 299,00 10 kundeservice Der tages for behold for fejl samt udgåede varer

11 Opmærkning IDPAL labelprinter gør professionel kabelopmærkning til et «must» selv i mindre netværksinstallationer. Brady har udviklet en kabellabel kasette til IDPAL, der er bygget på samme teknologi, som de kendte IDXPERT kabellabels, men designet mere fleksibelt i endeløse baner. Med de solide «Nylon cloth» labels, får du ekstremt holdbare labels, der kan bruges, enten på jævne flader, eller som «flag» omkring kabler. Rekkvirer den komplette brochure, og få et overblik over de mange professionelle labels, der findes i sortimentet, det holder selv i hårde miljøer. Brady er blandt de førende leverandører af label systemer til industrien, og håndværkere. Og er det professionelle valg, til opmærkning af din netværksinstallation. Kabel opmærkning Komplet startsæt IDPAL IDPAL BMP21 label printer starter kit 1 stk BMP21 IDPAL labelprinter 1 stk Hardcase plastkuffert 1 stk AC adaptor strømforsyning 6 stk batterier 1 x M mm hvid nylon cloth, sort tekst 1 x M ,7 mm hvid polyester label sort tekst 1 x M kabellabels (passer til netværkskabel) hvid, sort tekst Nylon «cloth» solide labels for IDPAL M Nylon «cloth» 9,52 mm, 4,87 meter 149,00 M Nylon «cloth» 12,7 mm, 4,87 meter 169,00 M Nylon «cloth» 19,05 mm, 4,87 meter 199,00 Selvlaminerende kabellabels for IDPAL Sommerpris 1.399,00 M Selvlaminerende kabellabel 19 mm, 4,26 meter 219,00 M Selvlaminerende kabellabel 25,4 mm, 4,26 meter 249,00 M Selvlaminerende kabellabel 30,4 mm, 4,26 meter 249,00 - Anbefales til netværkskabel kategori 5e/6 samt vores fiberkabler M Selvlaminerende kabellabel 38,1 mm, 4,26 meter 249,00 Alle priser er eksklusiv moms 11

12 KabelKataloget HUSK! Vi holder Ferielukket 18/7-29/7 ApS Mårkærvej 13 M 2630 Tåstrup

MicroLan. KabelKataloget. 2nd edition 2011. Netværkskabler Kategori 5E i flere farver

MicroLan. KabelKataloget. 2nd edition 2011. Netværkskabler Kategori 5E i flere farver KabelKataloget 2nd edition 2011 Netværkskabler Kategori 5E i flere farver Racktilbehør Fiberkabler Netværkskabler Skærmkabler AV kabler Netværkskabler grå og farvede kategori 5e 5e kategori rabat stykpris

Læs mere

02 COFERRO MERCODAN. Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har brug for yderligere information:

02 COFERRO MERCODAN. Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har brug for yderligere information: COFERRO NETVÆRK Patchkabler PoE kort Fiberkabler PCI kort Fiber konverter Trådløs USB adapter Netværks switche Access Point PoE switche Værktøj og tester 02 COFERRO MERCODAN Du er altid velkommen til at

Læs mere

EL-INSTALLATØRENS NETTOKATALOG DATAPRODUKTER #1. EL-MATERIEL EN GROS

EL-INSTALLATØRENS NETTOKATALOG DATAPRODUKTER #1.  EL-MATERIEL EN GROS EL-INSTALLATØRENS NETTOKATALOG DATAPRODUKTER #1 fra Jens A. Jacobsen www.jaj.dk EL-MATERIEL EN GROS Indholdsfortegnelse Side 3: Datakabler Patch paneler Side 4: RJ45 Jack Udtag Side 5: Telekabler Tele

Læs mere

Find os på mercodan.dk og prøv vores kabelguide. Kabler & stik. Data. Strøm A/V. Tilbehør. Alt i kabler & stik

Find os på mercodan.dk og prøv vores kabelguide. Kabler & stik. Data. Strøm A/V. Tilbehør. Alt i kabler & stik Find os på mercodan.dk og prøv vores kabelguide Kabler & stik Data Strøm A/V Tilbehør Alt i kabler & stik Data Den bedste præstation og kvalitet til dit netværk KAT 6/5E UTP Patch kabler 2 x RJ45 konnektorer

Læs mere

Kabler & stik. Alt i kabler & stik. Data. Strøm A/V. Tilbehør. Find os på coferrodetail.dk og prøv vores kabelguide

Kabler & stik. Alt i kabler & stik. Data. Strøm A/V. Tilbehør. Find os på coferrodetail.dk og prøv vores kabelguide er en division i Coferro A/S, der har eget lager i Herlev, og kan levere fra dag til dag, hvis varerne er på lager. Med vores erfaring og faglige viden er vi i dag veletablerede på det danske marked. Ud

Læs mere

NaviTEK II. idealnwd.co.uk. Besparelse af penge da man bruger et multifunktions testinstrument for test af kobber - og fibernetværk

NaviTEK II. idealnwd.co.uk. Besparelse af penge da man bruger et multifunktions testinstrument for test af kobber - og fibernetværk Besparelse af penge da man bruger et multifunktions testinstrument for test af kobber - og fibernetværk Forøget effektivitet ved simpel og hurtigt netværkstest - og problemløsning Reduceret testtid med

Læs mere

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har brug for yderligere information: WEBSHOP VI ER DIN SPECIALISEREDE PARTNER 02 COFERRO MERCODAN

Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har brug for yderligere information: WEBSHOP VI ER DIN SPECIALISEREDE PARTNER 02 COFERRO MERCODAN COFERRO NETVÆRK Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har brug for yderligere information: WEBSHOP VI ER DIN SPECIALISEREDE PARTNER 02 COFERRO MERCODAN NETVÆRK Patch kabler Fiber kabler Fiber

Læs mere

PDS System. Hvordan vælger jeg komponenter til Connectix PDS system? Fyldt Patchpanel. eller Keystone konnector + Tomt Patchpanel

PDS System. Hvordan vælger jeg komponenter til Connectix PDS system? Fyldt Patchpanel. eller Keystone konnector + Tomt Patchpanel PDS System Hvordan vælger jeg komponenter til Connectix PDS system? Vælg patchpanel 24 ports eller 48 ports Vælg patchkabler Fyldt Patchpanel eller Keystone konnector Tomt Patchpanel Vælg inst. kabel 45mm

Læs mere

Indholdsfortegnelse transmission

Indholdsfortegnelse transmission Videoovervågning Indholdsfortegnelse transmission Introduktion til transmission... 69 Overblik, med mange muligheder... 70 Overblik 2-tråds transmission... 71 2-tråds transmission... 72 Fiber Video...

Læs mere

Hospitalsenheden Horsens. Teknisk afdeling. Tekniske Standarder. Bips nr. 64.2 Dataanlæg. Rev. 2015.04.20. Revision: 2015.04.20

Hospitalsenheden Horsens. Teknisk afdeling. Tekniske Standarder. Bips nr. 64.2 Dataanlæg. Rev. 2015.04.20. Revision: 2015.04.20 Teknisk afdeling Tekniske Standarder Revision: 2015.04.20 Indholdsfortegnelse 64.21 IT-Infrastruktur...3 64.21.1 Indledning... 3 64.21.2 Generelle principper... 3 64.21.3 Installation/udførelse... 3 64.21.4

Læs mere

Cat5 UTP 1 Giga 125mHz

Cat5 UTP 1 Giga 125mHz Cat5 UTP 1 Giga 125mHz Uskærmet cat. 5e, 19" patchpaneler incl. RJ45 stik Halogenfri R305886 Patchpanel UTP Cat.5e 1he 16xRJ45 57 07028 00601 8 Lager 825,00 R305118 Patchpanel UTP Cat.5e 1he 24xRJ45 (snap

Læs mere

SignalTEK II. 56 63 30 10 / www.blackbox.dk

SignalTEK II. 56 63 30 10 / www.blackbox.dk Spar penge ved køb af en multifunktionstester, som både kan teste kobber, fiber Power over Ethernet (PoE) på samme tid derved eliminieres brugen af flere testinstrumenter på en gang Forøg effektiviteten

Læs mere

Fiber produkter. Freenet Danmark leverer

Fiber produkter. Freenet Danmark leverer Fiber produkter Freenet Danmark leverer DRAKA Fiberkabler Optix Fiberkabler Konnektorer Patchpaneler Vægudtag Splidse kassetter Pigtails Patchkabler ODF kabinetter - 37 Fiberkabler inden eller udendørs

Læs mere

Kravspecifikation og retningslinjer vedr. netværk.

Kravspecifikation og retningslinjer vedr. netværk. Kravspecifikation og retningslinjer vedr. netværk. Indledning Denne kravspecifikation beskriver, hvorledes eksisterende eller nye krydsfelter skal etableres eller udvides i Region Syddanmark. Retningslinjerne

Læs mere

LK LexCom. Vælg det rigtige datanetværk

LK LexCom. Vælg det rigtige datanetværk LK LexCom Vælg det rigtige datanetværk Dansk produceret kvalitet LK LexCom er en dansk produceret data-netværksløsning med fokus på høj kvalitet. Uanset kravene til netværksydeevne og applikationsvalg,

Læs mere

Optical Distribution Frame

Optical Distribution Frame Optical Distribution Frame Effektiv løsning - Modul opbygget - Ekstrem høj fiber tæthed - Let og hurtig udvidelse Stabil og driftsikker - 40mm bøjningsradius på alt - Hurtigt overblik - Opmærkning - Let

Læs mere

Udarbejdelse og levering af fuldstændig driftsdokumentation af den samlede PDS installation.

Udarbejdelse og levering af fuldstændig driftsdokumentation af den samlede PDS installation. Freenet Danmark PDS tilbud Indledning. Nærværende tilbud omfatter projektering. levering, montering, tilslutning, afprøvning og idriftsættelse af installationer nævnt i udbudsmaterialet med tilhørende

Læs mere

KOMFORT & SIKKERHED. NYHED ST660 Trådløst system. Komfort og Sikkerhed med COMFORTVIDEO TM KAMERASYSTEMER. Komplette Kamerasystemer

KOMFORT & SIKKERHED. NYHED ST660 Trådløst system. Komfort og Sikkerhed med COMFORTVIDEO TM KAMERASYSTEMER. Komplette Kamerasystemer Komfort og Sikkerhed med COMFORTVIDEO TM KAMERASYSTEMER NYHED ST660 Trådløst system KOMFORT & SIKKERHED Til din Autocamper, Campingvogn og bil Komplette Kamerasystemer WWW.JEPOTECH.DK KAMERA SYSTEMER og

Læs mere

COFERRO RACK OG TILBEHØR

COFERRO RACK OG TILBEHØR COFERRO Rackskabe Hylder Skuffer Keystones El paneler UPS Patchpaneler Tilbehør Cable Management Du er altid velkommen til at kontakte os, hvis du har brug for yderligere information: Rackskabe Hylder

Læs mere

LK LexCom. Office Line. Rackskabe til ethvert formål

LK LexCom. Office Line. Rackskabe til ethvert formål LK LexCom Office Line Rackskabe til ethvert formål Lauritz Knudsen Industriparken 32 2750 Ballerup Telefon 44 20 70 00 www.lk.dk 000 Lauritz Knudsen 01.2007 Et bredt program som giver mange muligheder

Læs mere

LexCom. Vælg det rigtige datanetværk

LexCom. Vælg det rigtige datanetværk LexCom Vælg det rigtige datanetværk 2 Indhold En kvalitetsløsning............................... 4 Patchpaneler, powerpaneler, patch- og kabelholder...... 5 Fiberpatchpaneler og telepatchpanel.................

Læs mere

LexCom. Vælg det rigtige datanetværk

LexCom. Vælg det rigtige datanetværk LexCom Vælg det rigtige datanetværk 2 Indhold En kvalitetsløsning............................... 4 Patchpaneler, powerpaneler, patch- og kabelholder...... 5 Fiberpatchpaneler og telepatchpanel.................

Læs mere

INSTALLATØR KATALOG. Installationskabler Gummikabler Forlængerkabel CEE PTSH PTH kabler

INSTALLATØR KATALOG. Installationskabler Gummikabler Forlængerkabel CEE PTSH PTH kabler COFERRO INSTALLATØR KATALOG Installationskabler Gummikabler Forlængerkabel CEE PTSH PTH kabler Gulv rackskabe Væg rackskabe Rack og tilbehør Patchkabler Siemon Datakabler Aluminiumskabler Securi flame

Læs mere

Tera Cat7A 10 giga 1000 mhz

Tera Cat7A 10 giga 1000 mhz Tera Cat7A 10 giga 1000 mhz Patchpaneler LKD9A90 2201 0000 LKD9A90 2202 0000 LKD9A90 2201 0000 24 ports Megaline 1HE patchpanel Lys Grå Lager 295,00 LKD9A90 2202 0000 24 ports Megaline 1HE patchpanel Sort

Læs mere

Fredensborg Kommune. Passiv Infrastruktur

Fredensborg Kommune. Passiv Infrastruktur Fredensborg Kommune Passiv Infrastruktur Krav til passiv infrastruktur v.1.0 Side 1/34 Indholdsfortegnelse 1. Formål... 5 1.1. Gyldighedsområde... 5 1.2. Ejerskab... 5 2. Byggeprojekter generelt... 6 2.1.

Læs mere

NaviTEK II. idealnwd.co.uk. Besparelse af penge da man bruger et multifunktions testinstrument for test af kobber - og fibernetværk

NaviTEK II. idealnwd.co.uk. Besparelse af penge da man bruger et multifunktions testinstrument for test af kobber - og fibernetværk Besparelse af penge da man bruger et multifunktions testinstrument for test af kobber - og fibernetværk Forøget effektivitet ved simpel og hurtigt netværkstest - og problemløsning Reduceret testtid med

Læs mere

LanXPLORER. 56 63 30 10 / www.blackbox.dk

LanXPLORER. 56 63 30 10 / www.blackbox.dk Spar penge ved køb af et håndholdt instrument, i stedet for en bærbar PC, netværkstester og Ethernet (PoE) tester Forøg effektiviteten og forbedre brugerproduktiviteten gennem reduceret netværksnedetid,

Læs mere

AM-Rack Salgskatalog - inkluderet prisliste og detaljerede beskrivelser

AM-Rack Salgskatalog - inkluderet prisliste og detaljerede beskrivelser AM-Rack Salgskatalog - inkluderet prisliste og detaljerede beskrivelser Væg racks Micro racks Gulv racks PC Væg racks PC Gulv racks Server racks Udnyt AM-Rack vores Din foretrukne erfaring leverandør til

Læs mere

LanXPLORER. idealnwd.com. Spar penge ved brug af kun et håndholdt instrument, i stedet for en bærbar PC, netværkstester og Ethernet (PoE) tester

LanXPLORER. idealnwd.com. Spar penge ved brug af kun et håndholdt instrument, i stedet for en bærbar PC, netværkstester og Ethernet (PoE) tester Spar penge ved brug af kun et håndholdt instrument, i stedet for en bærbar PC, netværkstester og Ethernet (PoE) tester Forøg effektiviteten og forbedr brugerproduktiviteten gennem reduceret netværksnedetid,

Læs mere

Produktinformation 3 2011-2012

Produktinformation 3 2011-2012 Produktinformation 3 2011-2012 Velkommen til Produktinformation 3, 2011-2012. I dette nummer bringer vi en række spændende nyheder. Jeg vil her fremhæve nogle enkelte af dem. LK FUGA dåser for isætning

Læs mere

NetKey -kabelsystem. besøg www.panduit.com/netkey

NetKey -kabelsystem. besøg www.panduit.com/netkey NetKey -kabelsystem besøg www.panduit.com/netkey NetKey -kabelsystem NetKey -kobber og fiber-kabelsystem udgør en komplet kabelinfrastrukturløsning i overensstemmelse med standarderne til tale-, data-

Læs mere

Kom godt i gang med AirTies 7410

Kom godt i gang med AirTies 7410 VI GI R DIG Kom godt i gang med AirTies 7410 Læs, hvordan du tilslutter din TV-boks. Indhold Velkommen...5 Medfølgende udstyr...6 AirTies 7410...7 Når du skal installere TV-boksen...8 Når du skal hente

Læs mere

Actassi. Vælg det rigtige datanetværk

Actassi. Vælg det rigtige datanetværk Actassi Vælg det rigtige datanetværk Actassi - den totale netværksløsning Actassi står for datanetværksløsninger med fokus på høj kvalitet. Uanset kravene til netværksydeevne og applikationsvalg, findes

Læs mere

Mi-Light kontroller/router for iphone/android for styring af RGB+RGBW+CW/WW+DÆMP

Mi-Light kontroller/router for iphone/android for styring af RGB+RGBW+CW/WW+DÆMP Mi-Light kontroller/router for iphone/android for styring af RGB+RGBW+CW/WW+DÆMP Rækkevidde : 30m Farve : Hvid Materiale: Plast WiFi frekvens: 2,4 GHz Strømforsyning: USB DC5V, 500mA (MEDFØLGER IKKE) Kabel

Læs mere

Nye LexCom udtag og montagebokse

Nye LexCom udtag og montagebokse Nye LexCom udtag og montagebokse Nemt, fleksibelt og gennemtænkt 3 LexCom dataudtag - LK FUGA og LK OPUS 66 Uanset om din kunde har valgt LK FUGA eller LK OPUS 66 til sin installation, er der et LexCom

Læs mere

Tilslutning af udstyr Sådan forbinder du computer, telefon og TV til fiberboksen

Tilslutning af udstyr Sådan forbinder du computer, telefon og TV til fiberboksen Tilslutning af udstyr Sådan forbinder du computer, telefon og til fiberboksen Tilslutning - Trin for trin 2 Forbind Start med at sætte fiberboksens strømstik i stikkontakten og tryk herefter Tænd/sluk

Læs mere

Produktoversigt Nexans Cabling Solutions

Produktoversigt Nexans Cabling Solutions Produktoversigt Nexans Cabling Solutions Diverse produkter 3 Plastikdele 3 Udtag Snap-in ( kan bruges I Clickline ) 3 Rammer 3 Værktøj 3 Presseværktøj for presning af Snap-in konnektorer 3 Værktøj for

Læs mere

14. Varme Gulvvarmekabel 10W/m 14.1. 863351 Æske 150W 5989898 1 140 mm 280 mm 330 mm 1,647 Kg

14. Varme Gulvvarmekabel 10W/m 14.1. 863351 Æske 150W 5989898 1 140 mm 280 mm 330 mm 1,647 Kg 14. Varme Gulvvarmekabel 10W/m 14.1 Gulvvarmekabel 10W/m 150W (15m) Kablet kan bruges i hvilket som helst rum uanset hvor irrregulær rummet er. To leder teflon isoleret varmekabel. 10W/m 863351 Æske 150W

Læs mere

Kbhkol. Foreningen Kollegienet København Foreningsmøde torsdag 11/4-2002 på Frankrigsgade kollegiet. http://kbhkol.dk/

Kbhkol. Foreningen Kollegienet København Foreningsmøde torsdag 11/4-2002 på Frankrigsgade kollegiet. http://kbhkol.dk/ Kbhkol Foreningen Kollegienet København Foreningsmøde torsdag 11/4-2002 på Frankrigsgade kollegiet http://kbhkol.dk/ marker@anc.dk 1 marker@anc.dk 2 Etablering af lokalnetværk på et kollegie Både om kabling

Læs mere

Actassi udtag og montagebokse

Actassi udtag og montagebokse Actassi udtag og montagebokse Ny generation af Actassi udtag og montagebokse - nemt, fleksibelt og gennemtænkt Velkommen til en helt ny serie Actassi udtag og montagebokse - som tidligere var kendt under

Læs mere

Side 1. Installationsvejledning for. systemet. Version 1 December 2004

Side 1. Installationsvejledning for. systemet. Version 1 December 2004 Side 1 Installationsvejledning for µ-pc systemet µ-pc Version 1 December 2004 Side 2 µ-pc systemet µ-pc systemet er opbygget af moduler som vist på figur 1. Hvert modul består af en kasse med stikforbindelser,

Læs mere

DCC digital dekoder til magnetiske produkter

DCC digital dekoder til magnetiske produkter Viessmann 5212 Digital Dekoder Dansk Brugervejledning DCC digital dekoder til magnetiske produkter med fire udgangsgrupper Indhold 1. Vigtige oplysninger... 2 2. Indledning / Egenskaber... 3 3. Montering...

Læs mere

Liftsystemer vejl. udsalgspriser. Komplet liftsystem LIFTSYSTEMER I KASSETTE SK,SKÅB,SKÅ. Liftgardinsystemer

Liftsystemer vejl. udsalgspriser. Komplet liftsystem LIFTSYSTEMER I KASSETTE SK,SKÅB,SKÅ. Liftgardinsystemer Liftsystemer vejl. udsalgspriser Komplet liftsystem Liftgardinsystemer Alle systemer leveres som SB system, og betegnes som f.eks SB 8900/00, SB 990/50, SB 30/20, SB 3003/30 etc. (Se de kommende sider)

Læs mere

Mi-Light 6W WiFi LED pære E27 RGBW (Kold Hvid)

Mi-Light 6W WiFi LED pære E27 RGBW (Kold Hvid) Mi-Light 6W WiFi LED pære E27 RGBW (Kold Hvid) Kun så længe lager haves Vær opmærksom på at den hvide farve er kold hvid (6000K) WiFi 6W LED RGBW E27 pære Kan styres via iphone og android (kræver kontroller)

Læs mere

DATASYSTEMER INTRODUKTION. Afsnit 6 Side 444. Actassi - et netværkssystem udviklet til elbranchen

DATASYSTEMER INTRODUKTION. Afsnit 6 Side 444. Actassi - et netværkssystem udviklet til elbranchen Afsnit Side 444 Actassi - et netværkssystem udviklet til elbranchen Fordelingsnet Kobber fordelingsnet: Actassi Kat. 5, Kat. og Kat. A kan udføres med en maks. længde på 90 meter. Netværkskablingen kan

Læs mere

SignalTEK II. idealnwd.co.uk

SignalTEK II. idealnwd.co.uk Spar penge ved brug af kun en multifunktions tester, som kan teste kobber, fiber Power over Ethernet (PoE) på samme tid - derved eliminieres brugen af flere testinstrumenter på en gang Forøg effektiviteten

Læs mere

Betjeningsvejledning LANTEK 6, 6A & 7G LAN-Tester

Betjeningsvejledning LANTEK 6, 6A & 7G LAN-Tester Betjeningsvejledning LANTEK 6, 6A & 7G LAN-Tester ELMA LANTEK 6/7 Side 2 De fire funktionstaster, som er placeret umiddelbart under displayet, giver brugeren mulighed for vælge de soft-tast funktioner,

Læs mere

NEXT STEP multirack. NEXT STEP tilbehør. NEXT MOVE multirack BASIC (vægrack)

NEXT STEP multirack. NEXT STEP tilbehør. NEXT MOVE multirack BASIC (vægrack) Racks Quick Guide Solar Danmark A/S, Industrivej Vest 43. 6600 Vejen. Telf. 76 96 12 00. www.solar.dk Brøndby. Frederikshavn. Hillerød. Kolding. Kbh NV. Kbh SV. Nykøbing F. Odense. Randers. Silkeborg.

Læs mere

Galleriskinner og tilbehør

Galleriskinner og tilbehør Galleriskinner & billedophæng let at udskifte og justere billeder e.l. på vægen. De billigste samlede priser. Faste lave priser. Det største udvalg. Den bedste kvalitet og vejledning. Hurtig levering!

Læs mere

Original betjeningsvejledning 3.2. Læs den grundigt, før maskinen tages i brug! Version: 09/2011, v. 1.4. Order No.: 00600-3-091

Original betjeningsvejledning 3.2. Læs den grundigt, før maskinen tages i brug! Version: 09/2011, v. 1.4. Order No.: 00600-3-091 Original betjeningsvejledning 3.2 Læs den grundigt, før maskinen tages i brug! Version: 09/2011, v. 1.4 Order No.: 00600-3-091 2 KVALITET TIL PROFESSIONELLE Det må IKKE føles ubekvemt og overflødigt at

Læs mere

Rigtigt tilbehør fuldender din installation...

Rigtigt tilbehør fuldender din installation... Kabel management: Det er nødvendigt at vælge et system for håndtering af kabler og med tanke for overlængde på kablerne. Få inspiration til både vertikal og horisontal føring. Powerpaneler: Trenden er

Læs mere

Giga-Lan / Lan-Optic installations guide for strukturerede kablingsystemer & optisk fiber

Giga-Lan / Lan-Optic installations guide for strukturerede kablingsystemer & optisk fiber Giga-Lan / Lan-Optic installations guide for strukturerede kablingsystemer & optisk fiber Indholdsfortegnelse 1. Giga-Lan kabelsystem... 4 1.1 Hvad er et struktureret kabelsystem?... 4 1.2 Kategorier...

Læs mere

LTC 46xx-serien og LTC 47xx-serien af fiberoptiske transmissionsenheder

LTC 46xx-serien og LTC 47xx-serien af fiberoptiske transmissionsenheder ITV LTC 46xx-serien og LTC 47xx-serien af fiberoptiske transmissionsenheder LTC 46xx-serien og LTC 47xx-serien af fiberoptiske transmissionsenheder Video- og datamodeller fås Ingen justering Høj sikkerhed

Læs mere

OPTAC overførselsenhed Brugermanual

OPTAC overførselsenhed Brugermanual OPTAC overførselsenhed Brugermanual Telefonnummer support: +44 870 887 9256 E-Mail: optac@elc.stoneridge.com Document version 2.0 Document No. 6939-170 1 1 TERMINOLOGI... 4 2 INTRODUKTION... 4 2.1 Hvad

Læs mere

Brugerhåndbog og installationsvejledning Styrecentral RV24-24

Brugerhåndbog og installationsvejledning Styrecentral RV24-24 Brugerhåndbog og installationsvejledning Styrecentral RV24-24 Neptunvej 6, 9293 Kongerslev Tlf. 96771300 www.domexovenlys.dk Brandventilation Komfortventilation 24VDC max. 24A 2 aktuatorudgange 1 brandventilationsgruppe,

Læs mere

KT-M14AD Frostsikringstermostat

KT-M14AD Frostsikringstermostat Installationsvejledning KT-M14AD Frostsikringstermostat Revision 1.0 Indhold Beskrivelse af KT-M14AD... 2 Indikatorer... 2 Kompensering af kabelmodstand... 3 Tilslutning... 4 Specifikationer... 5 1 Beskrivelse

Læs mere

START HER. Ønsker du at slutte printeren til et trådløst netværk? Trådløs USB Kabeltilsluttet. Brug Trådløs opsætning og tilslutning.

START HER. Ønsker du at slutte printeren til et trådløst netværk? Trådløs USB Kabeltilsluttet. Brug Trådløs opsætning og tilslutning. START HER Hvis du kan svare "Ja" til et af de følgende spørgsmål, skal du gå til det angivne afsnit for at få vejledning til opsætning og tilslutning. Ønsker du at slutte printeren til et trådløst netværk?

Læs mere

Installation & brugervejledning IMage Pool Kontrol Type 34-015040

Installation & brugervejledning IMage Pool Kontrol Type 34-015040 Installation & brugervejledning IMage Pool Kontrol Type 34-015040 Der tages forbehold for evt. produktændringer. Copyright. International Marketing A/S Edition 2.0 09-2002. Sprog / language: DK, GB, D,

Læs mere

SIKOM A/S SIKKERHED & KOMMUNIKATION Samsøvej 17 DK-8382 Hinnerup Vandtårnsvej 77 DK-2860 Søborg Tel. +45 8764 6000 Fax. +45 8764 6001.

SIKOM A/S SIKKERHED & KOMMUNIKATION Samsøvej 17 DK-8382 Hinnerup Vandtårnsvej 77 DK-2860 Søborg Tel. +45 8764 6000 Fax. +45 8764 6001. SIKOM A/S SIKKERHED & KOMMUNIKATION Samsøvej 17 DK-8382 Hinnerup Vandtårnsvej 77 DK-2860 Søborg Tel. +45 8764 6000 Fax. +45 8764 6001 M100 Centraler Prisliste 2009 LBB 7112/00 SB-80 Central kr 43.500 SB-80

Læs mere

Opsætning og installation af NMEA 2000 netværk. Generel information

Opsætning og installation af NMEA 2000 netværk. Generel information Dansk vejledning NMEA LowranceNet.qxp 26-01-2006 17:18 Side 1 Opsætning og installation af NMEA netværk Generel information NMEA er en databus specielt til både. Det er en industristandard udviklet af

Læs mere

Mi-Light 4W WiFi LED pære GU10 RGBW (Varm Hvid)

Mi-Light 4W WiFi LED pære GU10 RGBW (Varm Hvid) Mi-Light 4W WiFi LED pære GU10 RGBW (Varm Hvid) WiFi 4W LED RGBW Gu10 pære Kan styres via fjernbetjening eller iphone og android (kræver kontroller) Vurdering: Endnu ikke vurderet Pris: Pris: 194.00 kr

Læs mere

Digital tæller Programerbar for MIX magnetisk målebånd

Digital tæller Programerbar for MIX magnetisk målebånd SERIE Z-20E.SN005 Digital tæller Programerbar for MIX magnetisk målebånd ELGO - ELECTRIC Gerätebau und Steuerungstechnik GMBH D - 78239 Rielasingen, Postfach 11 30, Carl - Benz - Straße 1 Telefon 07731

Læs mere

Tv-boks til dig med Tv i flere rum. Installationsvejledning (model: VIP2502EW med VAP2404E)

Tv-boks til dig med Tv i flere rum. Installationsvejledning (model: VIP2502EW med VAP2404E) Tv-boks til dig med Tv i flere rum Installationsvejledning (model: VIP2502EW med VAP2404E) Indholdsfortegnelse Trin 1 Inden installation af trådløs tv-boks 4 Trin 2 Placering af trådløs tv-boks 5 Trin

Læs mere

Brugervejledning for SCANNER 410SMD

Brugervejledning for SCANNER 410SMD Brugervejledning for SCANNER 0SMD KNOP ELEKTRIK A/S Fabriksvej 0=7600 Struer=Mail: knop@knop.dk=web: www.knop.dk=tlf.: 978 0=Fax.: 978 0666 Indhold: Rengøring side Bortskaffelse side Tilslutning side Ind

Læs mere

NoteLocker NoteCart NoteCase. Sikker og fleksibel opbevaring og opladning af elektronisk udstyr

NoteLocker NoteCart NoteCase. Sikker og fleksibel opbevaring og opladning af elektronisk udstyr NoteLocker NoteCart NoteCase Sikker og fleksibel opbevaring og opladning af elektronisk udstyr 2 Indhold NoteLocker 4 Fleksibel opbevaring og opladning af bærbare computere, ipod, mobiltlf. o.l. Nyt dansk

Læs mere

Retningslinjer for IP-netværk

Retningslinjer for IP-netværk Informationskategori Retningslinjer for IP-netværk Januar 2015 Version 0.93 Side 1 Revisionshistorik Version Dato Ansvarlig Bemærkning (udkast, endelig, godk.) 0.9 30. december 2014 JJ Udkast 0.91 28.

Læs mere

Vejledende udsalgspriser

Vejledende udsalgspriser Beefeater beefeater range range european Danmark 2016 Brochure Vejledende udsalgspriser Kode Komplette Barbecues med Trolley 2016 Vejl. udsalgspris Kode Komplette Barbecues med Trolley 2016 Vejl. udsalgspris

Læs mere

Actassi udtag og montagebokse

Actassi udtag og montagebokse Actassi udtag og montagebokse Ny generation af Actassi udtag og montagebokse - nemt, fleksibelt og gennemtænkt Velkommen til en helt ny serie Actassi udtag og montagebokse - som tidligere var kendt under

Læs mere

Installationskanal. indebærer betydeligt mindre dimensioner, hurtig installation og stor fleksibilitet installation.

Installationskanal. indebærer betydeligt mindre dimensioner, hurtig installation og stor fleksibilitet installation. Installationskanal MAXCOMBI MAXCOMBI er baseret på 45 mm systemet og har et komplet sortiment af installation komponenter. Kanal systemet giver hurtig installation af både stærk og svage strøm. Systemet

Læs mere

Prisliste inkl. moms. Skydedøre Garderobeindretning Foldedøre JANUAR 2011. Miljøcertifieret ISO 14001

Prisliste inkl. moms. Skydedøre Garderobeindretning Foldedøre JANUAR 2011. Miljøcertifieret ISO 14001 liste inkl. moms Skydedøre Garderobeindretning Foldedøre JANUAR 2011 Miljøcertifieret ISO 14001 er pr. dør Wood Royal Royal Panel Hvid Eg Finérede døre i klarlakeret eg samt døre i hvidlakeret MDF, med

Læs mere

INDUSTRIEN. Ethernet i. Hvad er ethernet?

INDUSTRIEN. Ethernet i. Hvad er ethernet? Ethernet i INDUSTRIEN Ethernet er i dag den dominerende LAN (Local Area Network) teknologi, og op i mod 85% af alle PCér og arbejdsstationer i lokalnet anvender ethernet. Mange har anset ethernet for at

Læs mere

Til samtlige modtagere af udbudsmateriale vedrørende entreprise: 1052-075 ITS INSTALLATION

Til samtlige modtagere af udbudsmateriale vedrørende entreprise: 1052-075 ITS INSTALLATION DATO DOKUMENT UDARBEJDET AF 05.03.2012 Rettelsesbrev 1 Preben Rolighed Til samtlige modtagere af udbudsmateriale vedrørende entreprise: 1052-075 ITS INSTALLATION Motorvejen: M10 Køge bugt motorvejen, København

Læs mere

FIber konnekter typer

FIber konnekter typer FIber konnekter typer Fiber konnekter typer Der findes mange typer af konnekter i omløb, men efterhånden er der ved at tegne sig et billede. Den mest populære i fortiden var ST typen, en bajonetkonnekter,

Læs mere

Kom godt i gang. Sådan forbinder du computer, telefon og TV til fiberboks/router. med router HG2381

Kom godt i gang. Sådan forbinder du computer, telefon og TV til fiberboks/router. med router HG2381 Kom godt i gang Sådan forbinder du computer, telefon og TV til fiberboks/router med router HG2381 Håndværkervej 27 9700 Brønderslev Telefon 98 88 99 90 bredbaandnord.dk Fiberboksens dioder og display Power

Læs mere

EL & Teknik 06. Aktiv universal fordelerboks. Løsninger til Industriel Ethernet. Rod i forbindelserne? Se løsningen. Hager-Gruppen - samles hos Wexøe

EL & Teknik 06. Aktiv universal fordelerboks. Løsninger til Industriel Ethernet. Rod i forbindelserne? Se løsningen. Hager-Gruppen - samles hos Wexøe SIDE 2 SIDE 4 SIDE 6 SIDE 8 Hager-Gruppen - samles hos Wexøe Rod i forbindelserne? Se løsningen Løsninger til Industriel Ethernet Aktiv universal fordelerboks Vi ses på stand C 3900 TIDSSKRIFT OM ELEKTRONIK

Læs mere

Betjeningsvejledning LANTEK 6, 6A & 7G LAN-tester til certificering.

Betjeningsvejledning LANTEK 6, 6A & 7G LAN-tester til certificering. Betjeningsvejledning LANTEK 6, 6A & 7G LAN-tester til certificering. Generelt...1 Funktionstaster og softtaster...1 Farvedisplay...1 Display Håndsæt (DH)...2 Batteri og AC/DC adapter...2 Remote Håndsæt

Læs mere

Teknisk bilag og montasjeveiledning Type RWA 1-1-1-V 24V

Teknisk bilag og montasjeveiledning Type RWA 1-1-1-V 24V Ventilasjonssentral Teknisk bilag og montasjeveiledning Type RWA 1-1-1-V 24V 1 Før montering... 3 2 Funktionsprincip... 4 3 Beskrivelse og tekniske data... 5 4 Centraltegning... 6 4.1 Afprøvning af komfortventilationsfunktion...

Læs mere

Brugerhåndbog og installationsvejledning Styrecentral RV 24-24 / RV 24-32

Brugerhåndbog og installationsvejledning Styrecentral RV 24-24 / RV 24-32 Brugerhåndbog og installationsvejledning Styrecentral RV 24-24 / RV 24-32 Brandventilation Komfortventilation 24VDC max. 24/32A 2 aktuatorudgange 1 brandventilationsgruppe, 2 komfortgrupper Tilslutning

Læs mere

Ring til os på 4716 2224 eller e-mail: freenet@freenet-danmark.dk Alle priser er ex. moms og afgifter. Der tages forbehold for ændringer.

Ring til os på 4716 2224 eller e-mail: freenet@freenet-danmark.dk Alle priser er ex. moms og afgifter. Der tages forbehold for ændringer. - 89 Stor fleksibilitet med Leoni s 2000 MHz kobber netværk. Monteringen i 19 paneler er med samme tæthed som normale konnektorer 2000 MHz netværks kabel med basis modul vælg selv konnektering til: 40

Læs mere

Golan Pipe Systems Lollandsvej 14 DK-5500 Middelfart info@golan.dk

Golan Pipe Systems Lollandsvej 14 DK-5500 Middelfart info@golan.dk 1 Gulvvarme Rørforbrug: Kredslængde: 16x2,0 + 17x2,0 mm rør 200 mm bukkeradius = 5,00 m pr. m² max. 80 m 16x2,0 + 17x2,0 mm rør 250 mm bukkeradius = 4,70 m pr. m² max. 80 m 20x2,0 mm rør 300 mm bukkeradius

Læs mere

Brandventilationscentral type 1 1 1 - Basic INSTALLATIONSVEJLEDNING. Tekniske bilag og. montagevejledning

Brandventilationscentral type 1 1 1 - Basic INSTALLATIONSVEJLEDNING. Tekniske bilag og. montagevejledning Brandventilationscentral type 1 1 1 - Basic Max. Belastning 1,1A / 24V DC 1 x Komfortventilationsgruppe 1 x Brandventilationsgruppe INSTALLATIONSVEJLEDNING Tekniske bilag og montagevejledning WINTECH A/S

Læs mere

Actassi systemoversigt

Actassi systemoversigt Actassi Håndbog 2 Indhold Actassi systemoversigt Actasse netværk det sikre valg... 6 Vælg den rigtige løsning... 7 Strukturerede fordelingsnet... 9 Materialekategori... 11 Actassi Cat. 5/Cat. 6/Cat. 6A

Læs mere

Totalleverandør af elektriske løsninger til danske kontorer. Installationsmateriel i gulv, væg og loft samt strømdistribution under skrivebordet.

Totalleverandør af elektriske løsninger til danske kontorer. Installationsmateriel i gulv, væg og loft samt strømdistribution under skrivebordet. Totalleverandør af elektriske løsninger til danske kontorer. Installationsmateriel i gulv, væg og loft samt strømdistribution under skrivebordet. Indholdsfortegnelse Hvem er vi... 3 Gulvsøjler/gulvstandere...

Læs mere

bilindretning Dansk samle- og montagevejledning - 1 -

bilindretning Dansk samle- og montagevejledning - 1 - bilindretning Dansk samle- og montagevejledning Download English version on www.raaco.com Download nederlandse versie op www.raaco.com Ladda ned den svenska versionen på www.raaco.com Last ned norsk versjon

Læs mere

IT installationskoncept

IT installationskoncept IT installationskoncept Version 1.9 12. september 2012 Herning Kommune Udarbejdet af: Skulle der være behov for yderligere udbygning står både Herning Kommunes Koncern IT og Kommunale Ejendomme til rådighed.

Læs mere

El-forvarmeflade Til aggregater

El-forvarmeflade Til aggregater INSTRUKTIONSMANUAL El-forvarmeflade Til aggregater Version 1.0 17/06-2014 www.geovent.dk Indhold 1.0 Generelle sikkerhedsforskrifter...2 1.1 Fare...2 1.2 Anvendelsesområde...2 1.3 Beskrivelse...2 1.4 Mærkning...............................

Læs mere

PRISLISTE 2016 BOLIGVENTILATION

PRISLISTE 2016 BOLIGVENTILATION PRISLISTE 2016 BOLIGVENTILATION HCV og HCH boligventilation 01.01.2016 Produkter 352425 HCV 4 Boligventilationsaggregat 19.300,00 Komplet ventilationsaggregat med modstrømsveksler, vertikal model, inkl.

Læs mere

Maling til entré, gang og bryggers

Maling til entré, gang og bryggers Maling til entré, gang og bryggers Maling til entré, gang og bryggers Skal du bruge maling til gangen, entréen eller bryggerset, finder du den her. Maling til gangarealer skal helst være solid, slidstærk

Læs mere

Ethernet teknologi. - hvordan fungerer det? Netteknik 1

Ethernet teknologi. - hvordan fungerer det? Netteknik 1 Ethernet teknologi - hvordan fungerer det? Netteknik 1 Ethernet & OSI modellen Lag 7 Applikation Giver netværks adgang for programmer uden for OSI modellen fx til fil overførsel, regneark, ETB og terminal

Læs mere

KP4.6 Installations- & Brugsvejledning

KP4.6 Installations- & Brugsvejledning Hea KP4.6 Installations- & Brugsvejledning ding Place your message here. For maximum impact, use two or three sentences. 2 Tillykke Tillykke og tak fordi du valgte Jamo KP4.6 tastatur. Tastaturet åbner

Læs mere

Monteringsvejledning EVRP - 895 Regulator

Monteringsvejledning EVRP - 895 Regulator Monteringsvejledning EVRP - 895 Regulator Transmotor ApS. Lemtorpvej 13 17. DK-7620 Lemvig Tel. 45 9664 0977 Fax. 45 9664 0982 e-mail: info@transmotor.com www.transmotor.com - 3 - Vejledning for 24V spændingsforsyninger.

Læs mere

TILBEHØR ER KRONEN PÅ VÆRKET PROFESSIONELLE AV-LØSNINGER VIDEOKONFERENCE SPØRG FOR PRISER PÅ FULDT SORTIMENT VEJL. MARKEDSPRIS KR. 29.

TILBEHØR ER KRONEN PÅ VÆRKET PROFESSIONELLE AV-LØSNINGER VIDEOKONFERENCE SPØRG FOR PRISER PÅ FULDT SORTIMENT VEJL. MARKEDSPRIS KR. 29. PROFESSIONELLE AV-LØSNINGER TILBEHØR ER KRONEN PÅ VÆRKET Effektiv mødeafvikling kræver effektive mødelokaler, hvor teknikken virker, og AV-udstyret passer til lokalet. Med et stort udbud af komplette AV-løsninger

Læs mere

TRAKTORVIDEO SIKKERHED & EFFEKTIVITET. Udviklet til landbruget

TRAKTORVIDEO SIKKERHED & EFFEKTIVITET. Udviklet til landbruget TRAKTORVIDEO KAMERA SYSTEMER & TILBEHØR Udviklet til landbruget Nye og bedre produkter Nyhed: LED til marksprøjter Endnu flere tilslutningskabler til fabriksmonterede terminaler SIKKERHED & EFFEKTIVITET

Læs mere

Din brugermanual HP PAVILION T200 http://da.yourpdfguides.com/dref/850721

Din brugermanual HP PAVILION T200 http://da.yourpdfguides.com/dref/850721 Du kan læse anbefalingerne i brugervejledningen, den tekniske guide eller i installationsguiden. Du finder svarene til alle dine spørgsmål i i brugermanualen (information, specifikationer, sikkerhedsråd,

Læs mere

KOBBER MÅLEINSTRUMENTER ELMA

KOBBER MÅLEINSTRUMENTER ELMA KOBBER MÅLEINSTRUMENTER ELMA 6398 204 774 Elma 45 Lan kabel tester til UTP & Coax 57 07028 01421 1 995,00 6398 204 758 Terminator kit 2-4 57 07028 01422 8 335,00 6398 204 761 Terminator kit 5-8 57 07028

Læs mere

Installationsvejledning. DEVIreg 610. Elektronisk termostat. www.devi.com

Installationsvejledning. DEVIreg 610. Elektronisk termostat. www.devi.com Installationsvejledning DEVIreg 610 Elektronisk termostat www.devi.com Indholdsfortegnelse 1 Introduktion............... 3 1.1 Tekniske specifikationer..... 4 1.2 Sikkerhedsinstruktioner..... 5 2 Instruktioner

Læs mere

Modem og lokale netværk

Modem og lokale netværk Modem og lokale netværk Brugervejledning Copyright 2007 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Oplysningerne indeholdt heri kan ændres uden varsel. De eneste garantier for HP's produkter og serviceydelser

Læs mere

Standard krav ved ny kabling i Faaborg-Midtfyn

Standard krav ved ny kabling i Faaborg-Midtfyn IT-Staben DATO Standard krav ved ny kabling i Faaborg-Midtfyn Formelle krav i henhold til Danmarks/EU s lovgivning: Leverancen skal udføres i nøje overensstemmelse med såvel nationale regler som EU regler

Læs mere

Frit (u-løsning) 100 x 100 x 100 cm. Komplet u-løsning: Pris inkl. hvidt el. sort forhæng & spejl. Varenr.: 2003 + farve 3.

Frit (u-løsning) 100 x 100 x 100 cm. Komplet u-løsning: Pris inkl. hvidt el. sort forhæng & spejl. Varenr.: 2003 + farve 3. PRØVERUM & TILBEHØR Hjørne 100 x 100 cm. Komplet hjørneløsning: Pris inkl. hvidt el. sort forhæng & spejl. Varenr.: 2004 + farve 2.899,- 2.295,- 1 side: Varenr.: 2007-05 + farve 1.995,- 2 sider: Varenr.:

Læs mere

Guide montering af og fejlfinding på ledningsnettet på Yamaha FS1-DX med tændingslås ved styret.

Guide montering af og fejlfinding på ledningsnettet på Yamaha FS1-DX med tændingslås ved styret. Guide montering af og fejlfinding på ledningsnettet på Yamaha FS1-DX med tændingslås ved styret. Denne guide omfatter også montering af omdrejnings tæller. Lednings nette på en Yamaha FS1 har grundlæggende

Læs mere