TG500 Cylinder block assembly

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "TG500 Cylinder block assembly"

Transkript

1

2 Model TG500 Cylinder block assembly Short block Cylinder block Bolt for olie aftapning Drain plug Pakning for olie aftapning Gasket for drain plug Pakdåse Oil seal Toppakning Headgasket Bolt til ventildæksel Cylinder head cover bolt Styretap for topstykke Cylinder head cover alignment pin Styretap for short block Crankcase cover alignment pin Leje Ball bearing Pakning til shortblock Crankcase cover gasket Sidedæksel, shortblock Crankcase cover Bolt, short block M8x33,5 Crankcase cover bolt M8x33, Olie påfyldnings dæksel Oil filler cap Pakning, oliepåfyldningsdæksel Oil filler cap gasket Regulator arm Governor arm sharft Plade for luftindtag Air inducting plate Luftføringsplade. Air guidance plate

3

4 Model TG500 Cylinder head Møtrik for vippearm Rocker arm pivot adjusting nut Bøs for vippearm Rocker arm pivot Vippearm Air valve rocker arm Støttebolt for vippearm Rocker arm pivot bolt Styrplade for stødstang Push rod guidance plate Bøs Adjusting cushin of exhuast valve Sæde, udstødningsventil fjeder Exhaust valve spring seat Sæde, indsugningsventil fjeder Inlet valve spring seat Fjeder for ventil Valve spring Udstødningspakning Exhaust pipe gasket Møtrik M8 Nut M Støttebolt M8x20 Stud M8x Topstykke Cylinder head cover machinery unit Udstødningsventil Exhaust valve Indsugningsventil Inlet valve Pakning, indsugning Inlet pipe gasket Støttebolt, insugning Inlet pipe stud Møtrik M6 Nut M Pakdåse Oil seal of inlet valve conduit Insulator Insulation cushion of carburator Pakning, karburator Carburator gasket A

5

6 Model TG500 Cylinder head cover Ventildæksel Cylinder head cover unit Ånderør Rubber pipe Ventildækselspakning Cylinder head cover gasket Bolt M6x12 Bolt M6x12

7

8 Model TG500 Piston and connecting rod Stempelring First air ring Stempelring Second air ring Olieskrabe ring Oil ring Stempel. Piston Krydspind Piston pin Lås for krydspind Retainder ring Plejlstang Connecting rod body Lejeoverfald Connecting rod cover Bolt til plejlstang Connecting rod bolt

9

10 Model TG500 Crankshaft assembly Gearhjul. Timing gear Krumtap Crankshaft Not, krumtap gear Woodruff key Tandhjul Variable gear Svinghjul Flywheel unit Blæserhjul Impeller Starttrisse Starting ratchet reel Starttrisse NY TYPE Starting ratchet reel NEW TYPE Møtrik, svinghjul Flywheel nut

11

12 Model TG500 Camshaft assembly Knastaksel Camshaft Ventilløfter Air valve tappet Stødstang Air valve push rod

13

14 Model TG500 Air cleaner assembly Luftfilter komplet Air cleaner assembly Holder for luftfilter. Bottom seat unit Pakning Carburator gasket Bundplade for luftfilter Element under cover Luftfilter element Element, air filter Øverste luftfilter dæksel Air filte upper case Gummi skive Rubber washer Skive Plain washer Vingemøtrik Wing nut M6 TG500 Generator Luftfilter top Air cleaner cover Element, luftfilter Element, air filter Seperator Separator Pakning, luftfilter Air cleaner gasket Bund, luftfilterhus Air cleaner bottom cover

15

16 Model TG500 Exhaust assembly Udstødning komplet Exhaust assembly Varmeskjold Muffler case Lyddæmper Muffler Gnistfanger Spark arrestor Støttebeslag Support Skrue M5x10 Screw M5x Skive Washer Skive Washer KG500 Generator Mellemrør, udstødning Exhaust pipe Bolt, M6x15 Bolt M6x Pakning til udstødning Muffler gasket Varmeskjold Muffler outside frame Lyddæmper Muffler Nederste varmeskjold Muffler inside frame Gummi underlag for lyddæmper. Muffler seal gasket Bolt M6x12 Bolt M6x12

17

18 Model TG500 Fuel tank and piping Tankdæksel Fuel tank cover Filter, benzinpåfyldning Filter screen Benzintank Fuel tank welding assembly Tankstuds Fuel drain unit Benzinslange Fuel pipe Beskytter, benzinslange Fuel pipe sheath Clips Hold-down clip

19

20 Model TG500 Carburetor Karburator Carburator assembly Karburator hus Carburator body Dyse Pilot Jet Tomgangsskrue Throttle stop screw Blandingsskrue Pilot screw Fjeder, blandingsskrue Pilot screw spring O-ring O-ring Pin, svømmer Float pin Nåleventil Float valve Fjeder, nåleventil Spring, float valve Svømmer Float Strålerør Main nozzle Dyse Main jet Svømmerhus Float chamber Bolt M8x10 Bolt M8x Chokerarm Arm, choke

21

22 Model TG500 Throttle governor Gasregulering Throttle control assembly Gasregulator fjeder Governor spring Møtrik Nut Bolt, for gasregulering Bolt Gasregulerings arm Governor arm Retur fjeder Throttle returns pring Regulator stang Governor rod Split Snap ring Pakning Gasket Stang Speed-limiting push rod Glidebøs Slide sheath Skive Slide sheath gasket Låsering Retainer ring Vægt Weight Pin sæt for vægt Weight pin Regulator Variable gear

23 Starterhus Starter outside case Startsnor Starter rope Starthåndtag Starter handle Snorhjul Starter reel Startfjeder Recoil starter spring Fjeder for pal metal Spring for ratchet metal Pal Ratchet Palholder Reel cover Starterhus Starter outside case Snorhjul Starter reel Fjeder Steel spring Pal Plastik Ratchet plastic Lille ring for pal Ratchet ring Palholder Reel cover Låsebolt Lock bolt Bolt M6x12 Bolt M6x Blæserhus Fan cover Startfjeder Recoil starter spring Komplet rekylstart med metalpaler Recoilstarter assy / metal ratches Startertrisse Starterratchet reel for new starter

24

25 Model TG500 Ignistion system Tændrør Spark plug Tændspole Ignition winding Kontakt Engine switch Bolt M6x25 Bolt M6x Olie alarm Low oil alarm Bolt M6x16 Bolt M6x16

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 290253 PAKDÅSE OIL SEAL 2 290471 BOLT M8X33,5 BOLT M8X33,5 3 290263 PAKNING FOR OLIEPROP OIL FILLER CAP GASKET 4 290262 OLIEPROP OIL FILLER CAP 5 290259 SIDEDÆKSELPAKNING

Læs mere

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel 1 730134 2 Kugleleje 6202/P5 Ball bearing 6202/P5 2 730135 1 Balanceaksel Balance shaft 3 730136 2 Feder Key 4 730137 1 Gear Gear 5 730138 1

Læs mere

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly Metalbolt Diesel Pro Trac 412014 Model TD600 / E Cylinder Block Assembly 1 730001 1 Bolt for olieaftapning Drain screw 1-1 730401 1 Folængerbolt for oilepind Connection bolt 2 730002 1 Skive Washer 3 730003

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Model Texas King 150 ATV Frame assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

Varenr. 277200-00181 1. BRUGSANVISNING Driving Force Nødstrømsanlæg Model: SPG2700

Varenr. 277200-00181 1. BRUGSANVISNING Driving Force Nødstrømsanlæg Model: SPG2700 Varenr. 277200-00181 1 BRUGSANVISNING 1. VIGTIGE BEMÆRKNINGER Læs denne betjeningsvejledning grundigt og vær opmærksom på alle de anførte oplysninger. Læs vejledningen for at blive bekendt med korrekt

Læs mere

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Airfilter engine hanger, silencer and engine compl 3 Fuelfilter - 70001011-14A... 6 Fuelfilter 2-70001011-14B... 9 Radiator - 70001011-11A... 11 Radiator 2-70001011-11B...

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION CYLINDERDÆKSEL CYLINDER HEAD COVER BOLT BOLT BOLT BOLT SKIVE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION CYLINDERDÆKSEL CYLINDER HEAD COVER BOLT BOLT BOLT BOLT SKIVE POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 401686 CYLINDERDÆKSEL CYLINDER HEAD COVER 2 3 401687 BOLT BOLT 3 1 401688 BOLT BOLT 4 1 401689 SKIVE WASHER 5 1 401690 PAKNING GASKET 6 4 401691 MØTRIK NUT

Læs mere

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt Gepard 150cc Reservedelskatalog Motor Gepard I Type: LO150 Modelstart: 2009 Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt - 2 - RES ATV Gepard 150 Motor dk V3 Indholdsfortegnelse Side FIG. 1 Motor,

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 10 MØTRIK RUSTFRI A M STAINLESS NUT M 2 2 20 SKRUE MX SCREW MX 1001 SKRUE MED INDV. -KT. CYL. MX12 1 12 REMSKIVE BELT PULLEY 1 1 KILEREM V-BELT 1 1 BAGPLADE REAR PLATE 010210 PLANSKIVE M FZ FACE PLATE

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

Texas Reservedelsprisliste 2003 Søg = CTRL + B eller CTRL + F

Texas Reservedelsprisliste 2003 Søg = CTRL + B eller CTRL + F Texas Reservedelsprisliste 2003 Søg = CTRL + B eller CTRL + F Der tages forbehold for pris-, nummerændringer og trykfejl i prislisten Res. nr. Betegnelse Pris 0026000545 SKRUE 3,00 0026010308 BRUG 026010308

Læs mere

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 Chassis Chassis 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 4 Dæmper Cushion 5 861123 1 Bagagebærer Loading bracket 6 861124 4 Flangebolt M6 x 16 Flange

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN"

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model KITTEN Reservedelskatalog LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN" Side Fig. 1 Topstykke 4 Fig. 2 Dæksler, topstykke 6 Fig. 3 Knastaksler, ventiler 8 Fig. 4 Knastkæde 10 Fig. 5 Krumtaphus, oliepumpe 12 Fig. 6 Stempel,

Læs mere

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-a... 3 Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-b... 5 Fuel tank/filter 90001051-3-02-a... 7 Fuel tank/filter 90001051-3-02-b...

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk Model: -29-32 -45-69 -73 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Frame, cabinet 3 MOTOR 5 Pump 8 Pump, kits 10 Pump NP5 12 Pump, kits NP5 14 Control safety block (A) 16 Control safety block (B) 18 Electric

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

Jincheng JC 250-6 250cc 2006

Jincheng JC 250-6 250cc 2006 Jincheng JC 0-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Side Index for Jincheng JC 0-0cc 00 Side Ventildæksel Speedometer Topstykke Forlygte Ventiler Baglygte Knastkæde Blinklygter Cylinder

Læs mere

ATV 150 cc. LO150 Gepard

ATV 150 cc. LO150 Gepard Reservedelskatalog ATV 150 cc. LO150 Gepard Rødlersvej 9-4733 Tappernøje- Tlf+fax 55 96 96 16 Mobil 30 23 20 90 ATV150 FIG.1 Motor, krumtaphus V 1-1 LO150F1-1 Motorside, venstre 1 JL-111000-01 1-2(1-10)

Læs mere

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Electric box 6 Motor pump 8 Cylinder head 10 Unloader PA 12 Default accessories 14 ANBEFALEDE RESERVEDELE

Læs mere

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870 Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Løsdele pose pakket, afdækninger, skaftkonsol, skaft højre og venstre. Lose parts plastic bag, covers, handle

Læs mere

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13 R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING Introduktion Indholdsfortegnelse Tillykke med dit køb af denne romaskine. Dette produkt er konstrueret og fremstillet til at opfylde behov og krav ved privat brug.

Læs mere

Jinlun JL 250 V. 250cc Reservedele. Materiale venligst udlånt af Bike Danmark

Jinlun JL 250 V. 250cc Reservedele. Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Jinlun JL 0 V 0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) Side E - 0 - Topstykker Side F - 0 - Kronrørslejer E - 0 - Cylindre F - 0 - Forgaffel E

Læs mere

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel Topstykke Topstykke Nr Benævnelse Antal Bemærkning Varenummer 1 Bolt M8 30 2 GB/T5783 2 Skive Ø8 26 GB/T93 3 Termostathus (øvre) 1 4102L-WF-009 Termostat 1 QC2105-43001

Læs mere

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 RESERVEDELS KATALOG ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 1 - Dør, udvendige dele Side 2 1 - Dør, udvendige dele 1 39281100 ALUMINIUM WING 7200 2 31162200S POSTER FRAME ASS. 3 39737500 POSTER GLASS 4 09029814

Læs mere

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B RESERVEDELS MANUAL Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B NPMOTOR v. Niels Peter Bjerring Rødlersvej 9 4733 Tappernøje E-mailadresse:

Læs mere

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Motor pump unit compl. (a) 7 Motor pump unit, compl. (b) 9 Motor pump unit, compl. (c) 11 Fan, compl. 13 Flow switch, (outlet)

Læs mere

TEKNISKE REGLER 2012

TEKNISKE REGLER 2012 Læs følgende regler grundigt og glem ikke, at enhver form for modifikation eller ændring af motor eller dens tilbehør IKKE er tilladt, med mindre det er godkendt af X30 DK. X30 DK ser enhver form for modifikation

Læs mere

National homologeringsattest

National homologeringsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: Group: DK og E Valid from: 31. marts 2009 Fabrikat: Manufacturer: Peugeot Model: Teknisk typekode Model: 106 Type E7848 Motorvolumen:

Læs mere

Toorx Compact S. Brugermanual

Toorx Compact S. Brugermanual Toorx Compact S Brugermanual Vigtig information Dette løbebånd er designet og opbygget til hjemmebrug. Sikkerheds foranstaltninger: Selv om vi gør meget for at sikre at produktet er i høj kvalitet, kan

Læs mere

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE R9 ROMASKINE INTRODUKTION: Dette produkt er designet til at blive brugt til hjemmebrug/familiebrug. Hvis produktet Ikke bruges ud fra forskrifterne vil garantien

Læs mere

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HSSIS 3 MOTOR 5 ontrol safety block () 7 ontrol safety block (B) 9 Pump 11 Pump, kits 14 Electric box

Læs mere

Reparation af Fiat Punto med defekt toppakning

Reparation af Fiat Punto med defekt toppakning Reparation af Fiat Punto med defekt toppakning Benyttede Haynes ISBN: 1 85960 561 3 som udgangspunkt. Symptomer: Efter påfyldning af kølervæske samt udluftning af kølersystemet (2 steder), så kørte den

Læs mere

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct.

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. Vibromax reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 1971/37005 Gummiliste A`3m. 4 412,00 75 1973/00500 Pakning ( Pr. Mtr. ) 1 35,00 75 1973/00800 Tætningssnor Pr. M. 8 51,00

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: DK Gyldig fra: 08. Apr. 2015 Group: DK Valid from: Apr. 08. 2015 Fabrikat: Mercedes Benz Typegodkendelsesnummer: 201.034 Manufacturer: Mercedes

Læs mere

Pro. acces. - Spray handles & hoses

Pro. acces. - Spray handles & hoses Model: Spray handles and hoses Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse ERGO 3000 Spray handle with swivel lock - from 15. 3 ERGO 3000 Spray handle - from 01.02.02 5 ERGO 2000 Spray handle 7 ERGO 2000 VP Spray

Læs mere

TDME-380 TDME-380. Marine Diesel. TD Marine ApS, salg@tdmarine.dk www.tdmarine.dk

TDME-380 TDME-380. Marine Diesel. TD Marine ApS, salg@tdmarine.dk www.tdmarine.dk Marine Diesel Motorblok Nr Benævnelse Antal Varenummer Pakning QC80Q 000- Leje for knastaksel (bagerst) QC80Q 008- Bolt Mx5 GB/T578 Skive Ø GB/T97. 5 Skive Ø GB/T9 Skive Ø GB/T9 7 Motorblok QC80Q 00 8

Læs mere

ODES800 ATV Reservedele Spareparts

ODES800 ATV Reservedele Spareparts ODES800 ATV - 9054458 Reservedele Spareparts INDHOLDSFORTEGNELSE / INDEX STEL / CHASSIS MOTOR / ENGINE Fig 1: Hjul ophæng, front /wheel suspension, front Fig 20: Front cylinder / front cylinder Fig 2:

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk Model: -22 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 RAMME 5 Fueltank and detergent tank 7 Motor pump unit 9 El-box 11 Burner unit 13 Distributor, Flow switch 15 Heat exchanger 17 Heat exchanger assy.,

Læs mere

VINKELSLBER INSTRUKTIONSMANUAL

VINKELSLBER INSTRUKTIONSMANUAL NAG -A 05 / Vinkelsliber instruktionsmanual NPK Luftværktøj NAG -A 05 VINKELSLBER INSTRUKTIONSMANUAL AMP-TEKNIK A/S * GLENTEVEJ 33 * 4600 KØGE * TLF: 4883089 2 NAG -A 05 / Vinkelsliber instruktionsmanual

Læs mere

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Produktkatalog Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Januar 2013 Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group Levnedsmiddelfittings Levnedsmiddelfittings Index - Levnedsmiddelfittings Aktuator

Læs mere

RESERVEDELE/SLIDDELE 2015

RESERVEDELE/SLIDDELE 2015 RESERVEDELE/SLIDDELE 2015 ART. nr Produkt navn Produkt billede Version 07052015 R12002-1 Trækkæde R12003-1 Løs plaasse til 12003 R12003-2 Hjul løs med fjel R12003-3 Håndtag løs R12005-1 Hjul løs med fjel

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: DK Gyldig fra: 22. Sep. 2014 Group: DK Valid from: Sep. 22. 2014 Fabrikat: Manufacturer: Renault Renault Model: Clio Teknisk typekode: CR0N

Læs mere

TG 800. Betjeningsvejledning. Power Line Motor 2003 / 1

TG 800. Betjeningsvejledning. Power Line Motor 2003 / 1 2003 / 1 Betjeningsvejledning Power Line Motor TG 800 Texas Andreas Petersen A/S Knullen 2 DK-5260 Odensse S Tlf. 6395 5555 Fax 6395 5558 post@texas.dk - www.texas.dk ADVARSEL - Læs altid betjeningsvejledningen

Læs mere

DANSK AUTOMOBIL SPORTS UNION. National homologeringsattest PRØVETRYK. Group: DK og E Valid from: 24. september 2012

DANSK AUTOMOBIL SPORTS UNION. National homologeringsattest PRØVETRYK. Group: DK og E Valid from: 24. september 2012 Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: Group: DK og E Valid from: 24. september 2012 Fabrikat: Typegodkendelsesnummer: Manufacturer: FIAT Approval no.: S 4743 Model:

Læs mere

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1 0 re VELA Hip Hop 00 SiiS Größe Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re ( pcs) ( pcs) ( pcs) ( pcs) 0 ( pcs) ( pcs) 0 Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg -

Læs mere

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk Model: P 160.1-10 B X-TRA P 160.1-15 P 160.1-15 SPECIAL P 160.1-15 X-TRA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B X-TRA 9 Hose reel X-TRA 11

Læs mere

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K 23-10-2013 Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T +45 75 80 52 00. tp@linddana.com. www.linddana.com Figur

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: Group: DK Valid from: 29. juli 2013 Fabrikat: Mazda Typegodkendelsesnummer: Manufacturer: Approval no.: S 2970 Model: 323 Teknisk

Læs mere

det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med

det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med i rower s DK Kære Kunde, det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske Norm EN 957-1/5. Før du

Læs mere

REVIDERET OKT. 08. Brugermanual. Titan Home Gym HG4044A

REVIDERET OKT. 08. Brugermanual. Titan Home Gym HG4044A REVIDERET OKT. 08 Brugermanual Titan Home Gym HG4044A Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

Renovering af Yamaha FS1 motor. Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1

Renovering af Yamaha FS1 motor. Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1 Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1 Data: Motor: Model 381 (Danmark) En cylinder luftkølet Boring / slaglængde: 40 x 39,7 mm Plejlstangs længde: 84 mm Slagvolumen: 49 ccm Kompression forhold: 5,2

Læs mere

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W V. Brøndum A/S RONDA 200H GreenTech 1100 W A0.80.1007 07-2012 1 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste - Motorkopf 2 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: Group: DK Valid from: 19. juni 2012 Fabrikat: Manufacturer: Peugeot Model: Teknisk typekode Model: 205 Rally Type 741C57 Stelnummer:

Læs mere

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl.

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl. 1 10-02-2014 Varenr. Varenavn Pris 936 010 SKÅRBRÆT PLYWOOD H-V 549,00 936 010H SKÅRBRÆDT KPL H 3.374,00 936 010V SKÅRBRÆDT KPL V 3.374,00 936 020 SLIDPLADE F SKÅRBRÆT RUSTFRI STÅL H-V 375,00 936 030 SLIDSKIVE

Læs mere

BETJENINGSVEJLEDNING

BETJENINGSVEJLEDNING BETJENINGSVEJLEDNING TEXAS JORDBOR MODEL NEG 52 E HUSK : OLIEBLANDET BENZIN FORHOLD 25 : 1 (4%) Registrering af produkt / Reservedele Registrer dit produkt online på Mit Texas. Mit Texas findes på www.texas.dk

Læs mere

Tlf.89 14 14 89 - FLEX TRADING A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1

Tlf.89 14 14 89 - FLEX TRADING A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1 Passende til Best. Nr. Original nr. Str. 25016692 17210-ZE2-505 17210-ZE2-515 17210-ZE2-821 17210-ZE2-822 17210-ZE2-882 Luftfilter t/8 9 HK Motor mdl. GX240 GX270 Incl. forfilter 25016693 17218-ZE2-821

Læs mere

TGP 15 H. Betjeningsvejledning. Texas Power Line Pumper 2003 / 2

TGP 15 H. Betjeningsvejledning. Texas Power Line Pumper 2003 / 2 2003 / 2 Betjeningsvejledning Texas Power Line Pumper TGP 15 H Texas Andreas Petersen A/S Knullen 2 DK-5260 Odense S Tlf. 6395 5555 Fax 6395 5558 post@texas.dk - www.texas.dk ADVARSEL - Læs altid betjeningsvejledningen

Læs mere

VELA Hip Hop 210 SIIS High

VELA Hip Hop 210 SIIS High 0 re VELA Hip Hop 0 SIIS High Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Stk.

Læs mere

Servicevejledning til TA INDOOR

Servicevejledning til TA INDOOR Servicevejledning til TA INDOOR INDHOLDSFORTEGNELSE: KØREPARAMETRE... 1 UDSKIFTNING AF BETJENINGSBOKS... 1 UDSKIFTNING AF ELEKTRONIKKASSE TIL ELFUNKTIONER... 2 UDSKIFTNING AF STYREBOKS... 2 UDSKIFTNING

Læs mere

TDME-480 og TDME 485 Marine Diesel

TDME-480 og TDME 485 Marine Diesel TDME-480 og TDME 485 Marine Diesel Ventildæksel Ventildæksel Nr Benævnelse Antal Bemærkning Varenummer 1 Låg 1 N85Q-01100 2 Ventildæksel 1 N485Q-01200 3 Pakning 1 N485-01001-1 Topstykke Topstykke Nr Benævnelse

Læs mere

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16 SkyVision Linear Installation manual, comfort 5.6.07_06, Comfort, Item no. 0606 Version 0/6 Installation Manual VITRAL SkyVision Linear Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must

Læs mere

EURO 220,00. New. Elektronisk tænding med performance tændspole DKK 1.600,00 EURO 27,00. Main box electronic ignition.

EURO 220,00. New. Elektronisk tænding med performance tændspole DKK 1.600,00 EURO 27,00. Main box electronic ignition. Fiat Bertone X1/9 Parts and accessories / reservedele og tilbehør Part/reservedel Model Condition /stand Lumenition Electronic Magneti ignition with Marelli S135 performance coil Price/Pris EURO 220,00

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1509-01 EDITION 25.2007 List of issues Group Gruppe WA172/NY32/OS52 130T,130TK,130TLE,132T,132TC,TT130,TT130C,TT130LE

Læs mere

fakta Det er imidlertid ikke altid fejl på motoren, der er årsag til driftsforstyrrelser.

fakta Det er imidlertid ikke altid fejl på motoren, der er årsag til driftsforstyrrelser. 89 Et er jo forskellige motortyper, et andet er deres virkemåde. Selv om man passer og plejer sin motor efter alle kunstens regler sker det jo at noget ikke helt går efter planen. Det er derfor vigtig

Læs mere

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 1065 COMBI

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 1065 COMBI Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44 Manual SCANTOOL 1065 COMBI EF-overensstemmelseserklæring SCANTOOL A/S Industrivej 3-9 9460 Brovst Danmark www.scantool.dk Tlf: 98 23 60

Læs mere

Yamaha FS1 karburator

Yamaha FS1 karburator Yamaha FS1 karburator Vejledning i renovering og justering af karburator til Yamaha FS1. Mikuni Karburator data: Standard 10mm karburator (ny model med træk choker): Type: VM10SC Hoved dyse: #110 Pilot

Læs mere

CV karburatoren. Af forskellige fabrikater kan nævnes : Sheng Wey type VE 26mm. Mikuni. Keihin. Sheng Wey. epoulsen@youseepost.dk

CV karburatoren. Af forskellige fabrikater kan nævnes : Sheng Wey type VE 26mm. Mikuni. Keihin. Sheng Wey. epoulsen@youseepost.dk CV karburatoren Sheng Wey type VE 26mm Af forskellige fabrikater kan nævnes : Mikuni Keihin epoulsen@youseepost.dk Sheng Wey PD Side 2 Snittegning over CV karburatoren 1 Luftblandeskrue 5 Luftdyse 9 Gasspjæld

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B P 150.1-10 BP P 150.1-10 P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B

Læs mere

Tlf. 89 14 14 89 - Flex Trading A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1

Tlf. 89 14 14 89 - Flex Trading A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1 Passende til motorer. Best. Nr. Original nr. Str. 25011359 298425 391494 493982 Benzindæksel t/2 4 hk motorer Tidligere modeller D:38 mm 250113228 393156 395005 69221 791545 25016593 397974 493017 Benzindæksel

Læs mere

Vejledning i udskiftning af starterkobling, YAMAHA XVS 1100.

Vejledning i udskiftning af starterkobling, YAMAHA XVS 1100. Vejledning i udskiftning af starterkobling, YAMAHA XVS 1100. Dette er en vejledning udarbejdet på grundlag af dels manualer, dels min egen erfaring. Det er helt på eget ansvar at gå i gang med opgaven

Læs mere

Indbygningshåndtag og låse / Deep-dish paddles

Indbygningshåndtag og låse / Deep-dish paddles 50.9576X Aluminiumsdrejelås, eloxceret. 90 x 90 mm. 8 mm firkant + 20 mm længere med rille. Aluminium turnlock, anodized, 8 mm square + pin 20 mm longer with grove. 15.525 Indbygningshåndtag uden lås.

Læs mere

Luftkompressor Art.nr / /

Luftkompressor Art.nr / / Luftkompressor Art.nr. 85203024 / 85203025 / 85203026 EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784 / 5709133851019 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT

Læs mere

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk Model: 02V Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Chassis (a) 5 Chassis (b) 7 Quick coupling 9 Fuel filter 11 Level switch 13 Machine, mount 15 Pump f. softener 17 Chemical dosing 19 MOTOR 21 Cylinder

Læs mere

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: re VELA Latin 00 Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re 0 0 0..... Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re Mark. 0..... 0 0 Stk. 0

Læs mere

Luftkompressor. Art.nr. 85203024 / 85203025. EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784. Instruktions Manual

Luftkompressor. Art.nr. 85203024 / 85203025. EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784. Instruktions Manual Luftkompressor Art.nr. 85203024 / 85203025 EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT

Læs mere

Kobelco - Kubota reservedele

Kobelco - Kubota reservedele Kobelco - Kubota reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 34462-01040A Brændstoffilter 15 218,00 50 CI0112350822 Bolt 10 4,25 75 CI0112350835 Bolt 10 5,00 75 CI0112360814

Læs mere

Kursus Kverneland Hydraulik vendeventil 012740 Antal

Kursus Kverneland Hydraulik vendeventil 012740 Antal Maskintype Emne Kursus Kverneland Hydraulik vendeventil 012740 Antal sider Afsnit 5.4 11 Automatisk hydraulik vendeventil type 012740 Ventilen er en kombineret tryk-og flowventil til automatisk vending

Læs mere

5100 Instant DOC. N. : K002X02

5100 Instant DOC. N. : K002X02 RESERVEDELS KATALOG 5100 Instant DOC. N. : K002X02 1 - Dør, indvendige dele Side 2 1 - Dør, indvendige dele VarenummerBeskrivelse 1 39579300 LÅG FOR ALUPROFIL 2 41707700 INVERTER 3 42380700 HARNESS FOR

Læs mere

ROTAX DD2. Non-tech elementer: ikke-originale beslag, clips, underlagsskive, yder- inderkabler, benzinslanger er tilladt med mindre andet er angivet.

ROTAX DD2. Non-tech elementer: ikke-originale beslag, clips, underlagsskive, yder- inderkabler, benzinslanger er tilladt med mindre andet er angivet. Denne tekniske specifikation sætter den tekniske kontrollant og / eller det tekniske udvalg i stand til at bekræfte den originale stand af ROTAX 125 DD2 MAX og 125 DD2 MAX EVO. Kun originale ROTAX komponenter,

Læs mere

DK Prisliste. Blackheat CoRayVac. Lav intensitets direkte fyret strålevarme. Gældende fra 1. juni 2010

DK Prisliste. Blackheat CoRayVac. Lav intensitets direkte fyret strålevarme. Gældende fra 1. juni 2010 JUNI 2010 Lav intensitets direkte fyret strålevarme DK Prisliste Gældende fra 1. juni 2010 Blackheat CoRayVac E-mail info@energispecialisten.dk Telephone: 23 43 41 38 CVR Nr. 27504949 www.rg-inc.com www.combat.co.uk

Læs mere

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 RESERVEDELS KATALOG 7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 1 - Door - External side Side 2 1 - Door - External side 1 31048000S POSTERRAMME MONTERET 2 09029814 PT SKRUE 35X8 3 39710500 GLAS TIL POSTERRAMME 4 254167

Læs mere

HR-2-50 HR-2-80 HR-8-80

HR-2-50 HR-2-80 HR-8-80 Instruktionsblad P/N 1 9 G Danish HR-X-X Fødebeholdere ADVARSEL: Lad kun kvalificeret personale udføre de følgende opgaver. Læs og følg sikkerhedsregler, der er i dette dokument og al anden relateret dokumentation.

Læs mere

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY Model: 1640 1840 2340 3040 3840 40HA MASTER 840 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Summary 3 Motor pump unit 6 Auto start/stop housing 10 Electric components 12 Boiler 16 Flow switch 19 Fuel tank 21 Cover

Læs mere

Montering af læsseudstyr Mounting of Loading Equipment. SupraVac 2000

Montering af læsseudstyr Mounting of Loading Equipment. SupraVac 2000 Montering af læsseudstyr Mounting of Loading Equipment SupraVac 2000 DK Montering af læsseudstyr på SupraVac 2000 Det er vigtigt, at læsseudstyret monteres og justeres som angivet nedenfor. Forkert justering

Læs mere

Tlf. 89 14 14 89 - Flex Trading A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1 Side 1-1

Tlf. 89 14 14 89 - Flex Trading A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1 Side 1-1 Best. Nr. Original nr. Str. 25011359 493982 298425 493982 Benzindæksel t/2 4 hk. motorer Tidlige modeller D:38mm 25019315 497929 5057 Benzindæksel 3,5 og 3,75 hk. Classic & Sprint + 4 hk Quatro D:38mm

Læs mere

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning A 35/50 Plus Magnetboremaskine Brugsvejledning 1 Indhold Side 9 14 Side 21 22 Side 23 26 Brugsvejledning Tilbehør Reservedele 2 Tekniske data: Varenr.: Effekt: A35/50Plus 1200 Watt O/min.: 570 Borholder

Læs mere

Yamaha XV 750 Model 5G5 Type nr. XV 750 Årgang

Yamaha XV 750 Model 5G5 Type nr. XV 750 Årgang SERVICE - DATA. Mærke Yamaha XV 750 Model 5G5 Type nr. XV 750 Årgang 1981 1984 MOTOR Antal cl. 4 takt cyl. Luftkølet Boring x slaglængde, volume 83.0mm 69.2 mm 749 cm³ Cylinder kompressionsforhold 8.7:

Læs mere

ROTAX MAX MINI JUNIOR SENIOR

ROTAX MAX MINI JUNIOR SENIOR Denne tekniske specifikation sætter den tekniske kontrollant og / eller det tekniske udvalg i stand til at bekræfte den originale stand af ROTAX motor typen 125 MINI MAX, 125 JUNIOR MAX, 125 SENIOR MAX

Læs mere