03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk"

Transkript

1 Model: 4403K-44K 44KRA 5203K-52K Stykliste Dansk

2 Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Motor pump unit mounted in chassis 5 CHASSIS 7 Motor pump unit 1 9 Motor pump unit 2 11 Motor pump unit 3 13 Electric parts KA 16 Electric parts 03K 18

3 Cabinet KA02 3

4 Cabinet KA02 4 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse Kabinet, Alto LOGO 4403K ALTO 4403K LOGO 5203K ALTO 5203K LOGO 52KA. ALTO 52KA LOGO 40KA. ALTO 40KA LOGO 44KA 44KA LOGO 44KR 44KR LOGO 44KRA 44KRA Pladeskrue B12X13 M/Skiv e SET SCREW SYMBOL FOR WATER REGULATIN Alto Logo LOGO WAP KEW TECHNO Kew Technology Logo LOGO WAP KEW TECHNO.

5 Motor pump unit mounted in chassis KA04 5

6 Motor pump unit mounted in chassis KA04 6 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse Pumpeolie (1 liter) 1 1 USE LINK MOTOR PUMP UNIT 2 1 USE LINK CHASSIS TOOTHED LOCK WASHER M10 FZB DIN Taptite Skrue M10X Slamglaslåg Mont Slamglas Manometer Bar Spændesty kke F. Manometer "Manometerring 1/4"" " Manometerf orskruning KEW kobling, indv. gev ind 3/4'' Pakning Ø24,5Xø16X O-ring 20X3 Nitril 3/4" KEW kobling slange-ende 3/4'' han 3/4" Stiknippel Lav try k 5/8" CH Stiknippel 3/4" USA GEKA kobling - slange-ende 3/4'' han 3/4" WAP GEKA kobling, indv. gev ind, 3/4'' 3/4" WAP Moulded Gasket Geka Coup Ling WAP Låg til olieglas Olieglas Studs Kobberskiv e Ø27Xø21X1, Filter "Kontramøtrik 3/4"" " Filterhus Filterhus Messing BRASS Spændebånd Slange

7 CHASSIS KA06 7

8 CHASSIS KA06 8 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse BRACKET REAR BRACKET REAR STAINLESS STEEL 03KR FERRULE Ø SCREW STAINLESS STEEL 03KR Stelskrue Stjernegreb FERRULE 22 DPD BASE FRAME F. CDN, J BASE FRAME BASE FRAME STAINLESS STEEL 03KR Endenav shjul Grå Gummi 03KR Kørehjul Nav kapsel komplet Ø Nav kapsel Komp. Rf STAINLESS STEEL Drejehjul, Rf Ø100 03KR Drejehjul M/Bremse Møtrik M8 STAINLESS STEEL 03KR HEXAGON NUT M SCREW M8X16 STAINLESS STEEL 03KR Plan Skiv e M8 Rf STAINLESS STEEL 03KR Stjerneskiv e M Kontramøtrik LOCK NUT F. CDN, J Trækaf lastning BRACKET F. CDN, J

9 Motor pump unit 1 KA08 9

10 Motor pump unit 1 KA08 10 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse Taptite M4X Ventilatorskærm Ventilatorv inge A Rep.Sæt, Pakninger 03K C Rep.Sæt Olietætning Låsering Ø25Xø HEXAGON NUT M Fjederskiv e M Rear Bearing Cov er From week (EME) N-Lejedæksel Up to week (ATB) Bøsning O-RING 51.6X2.4 NBR Leje Feder Stagbolt F. Statorhus L=261MM Stagbolt F. Statorhus L=306MM Front Bearing Cov er Compl Ete From week (EME) - TSB-PPW Pump D-Lejedæksel Komp. 03 Up to week (ATB) - TSB-PPW Pum Skiv e Sty restif t Lejeskive Nåleleje Ina K 40X46X Rulleleje Skråskive 1 2.4KW, 50/60 HZ Skråskive 3 3.7KW, 60 HZ Skråskive Skråskive Skråskive KW, 50 HZ Skråskive KW, 50 HZ Seegerring U 28 X 1, MOTOR COMP. 5.5KW 50HZ 5.5 KW,50HZ, 3X380/415V (disc 11) MOTOR COMPL. 5.5KW 50HZ 5.5 KW, 50HZ, 3X220/380V (disc 11) MOTOR COMP. 5.5KW. 60HZ 5.5 KW, 60HZ, 3X220/460V (disc 4) MOTOR COMP. 6.5KW. 50HZ 6.5KW, 50HZ, 3X380/415V (disc 12) MOTOR COMP. 6.5KW 50HZ 6.5KW, 50HZ, 3X220/380V (disc 12) MOTOR COMP. 6.5KW 60HZ 6.5KW, 60HZ, 3X440V (disc 6) MOTOR COMP. 5.0KW. 60HZ 5.0KW, 60HZ, 3X208/230V (disc 4) Stagbolt F. Pumpe M10X Stagbolt Nåleleje Rulleleje Lejeskive A Reparationskit pakninger

11 Motor pump unit 2 KA10 11

12 Motor pump unit 2 KA10 12 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse A Rep.Sæt, Pakninger 03K B Rep.Sæt Pakninger Reduc. 03K C Rep.Sæt Olietætning 03 D Reparationskit til v entiler O Skiv e F. Stagbolt Try kring Møtrik M Seeger Springring Ring F. Returfjeder PISTON SPARE Trykstempel-Keramik Returfjeder K Fjeder Retur Cy linderblok Dryptud Cy linderblok Komplet Cy linderblok Komp Bundprop Try kring & støttering (1 stk) Try kring Cy linder Topsty kke Afstandsstykke A Reparationskit pakninger B Pakningssæt (Reduceret) D Rep.Sæt, Ventilsystem

13 Motor pump unit 3 KA12 13

14 Motor pump unit 3 KA12 14 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse E Rep.Sæt Reguleringsv entil F Rep.Sæt F. Omløbsv entil K F Rep.Sæt F. Omløbsv entil KA F Rep.Kit For Omløbsv entil 3000C G Rep.Sæt, Sikkerhedsv entil Spændering Møtrik M O-Ring 39,6X2,4 Nitril Bøsning F. Justerspindel Kraterskrue M4X6 Rf O-Ring 11X2 Nitril Ventilkegle K Ventilkegle KA Fjeder Stempel F. Omløbsv entil Stempel F. Omløbsv entil 3000C Stempelring O-ring 35,1X1,6 Nitril Låsering F. Fjedersty r Ring F. Motorpumpeenhed Sty restif t Ventildæksel "Ligef orskruning Ø4X1/8"" " Låseskiv e Skrue M6X "Rørprop 1/8"" " A Rep.Sæt Pakninger F.Omløb "Slangestuds 16Mm 1/2"" " Justerskrue Kontramøtrik Omløbsv entil Komp O-ring 14,1X1,6 Nitril Studs Tætningsskiv e 3/8'' Stempel K Stempel-Kontrav entil KA Ergo højtry kskobling DN10 3/8'' han Ergo højtry kskobling DN10 RF han STAINLESS STEEL Converter WAP Støtterør F. Banjorør KA O-Ring 12,3X2,4 KA O-Ring 13,6X2,4 Nitril KA Strømningskontakt F. Ka KA

15 Motor pump unit 3 KA12 15 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse Blændprop M. O-Ring Stempel O-Ring 20,24X2,62 Nitril Reedkontakt Komp.

16 Electric parts KA KA14 16

17 Electric parts KA KA14 17 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse Start/Stop Kontakt Kompl Drejeknap F. Kontakter Skalaplade Skrue M4X COVERING FOR CONTROL PANE COVERING FOR CONTROL PANE HEAVY DUTY. LOGO CONTROL PANEL Pakdåse Tet 5-7C TET 5-7C CABLE GROMMET TET 7-10C TET 7-10C Pakdåse Tet 10-14C TET 10-14C Pakdåse Tet 14-20C TET 14-20C CABLE GLAND PG Start/stop kontakt Pakning Pakning F.Instrumentkasse Printstag Tcbs-6N Print F. Aut. Start/Stop BAR STEERING TRANSFORMER 24V/220V 220V PRIM Sty retransf ormer 24V/380V 380V PRIM STEERING TRANSFORMER 24AT 415V PRIM Sty retransf ormer 24V/440V 440V PRIM STEERING TRANSFORMER 220/ V PRIM STEERING TRANSFORM V PRIM Låseskiv e END STOP END STOP FROM TERMINAL CLIP WK4/D 1/2U FROM Rækkeklemme END STOP TW Contactor Cjx2-D18-B7 24V CONTACTOR CJX2-D18 18A 24V 3P+NC CA , CH Contactor 12-25A 50/60Hz 24V CA FROM Contactor Cjx2-D32-B7 24V START/STOP SWITCH. COMPL. Y/DELTA SCALE FOR REVERSING SWITCH 440/ CAPACITOR 80MICRONFOR 420V USA 80 ÁF 400 VDB SUPPORT FOR CAPACITOR COMPL.

18 Electric parts 03K KA16 18

19 Electric parts 03K KA16 19 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse Start/Stop Kontakt Komp Drejeknap F. Kontakter Skalaplade Skrue M4X COVERING FOR CONTROL PANE Y/DELTA COVERING FOR CONTROL PANE CDN Start/Stop Kontakt Start/Stop Kontakt Komp. D CONTROL PANEL Pakdåse Tet 5-7C TET 5-7C CABLE GROMMET TET 7-10C TET 7-10C Pakdåse Tet 10-14C TET 10-14C UP TO Pakdåse Tet 14-20C TET 14-20C UP TO CABLE GLAND PG21 FROM TERMINAL STRIP UP TO Pakning Pakning F.Instrumentkasse TERMINAL STRIP 3 ~ D CONNECTION BLOCK 3 ~ D BIPOLAR SPLICES. TERMINAL 3 ~ D END PLATE FOR FUSE HOLDER 3 ~ D FUSE HOLDER 3 ~ D Sikring 1A 400V Ø5X25 3 ~ D AUXILIARY SWITCH 3 ~ UP TO AUXILIARY SWITCH FROM END STOP FROM END STOP FROM TERMINAL CLIP WK4/D 1/2U FROM WIRE TERMINAL 10MM KIT Rækkeklemme FROM END STOP TW FROM DIAL PLATE 380/ SCALE FOR REVERSING SWITCH 440/ RESISTANTE 6 K-8.5PCT 11 W 6 K8, 5%-17W OFF-SHORE, B RESISTOR 8.2 KOHM 5PCT 8 K2, 5%-9W B CAPACITOR 80MICRONFOR 420V USA, CDN 80 ÁF 400 VDB SUPPORT FOR CAPACITOR COMPL ENDPLATE CDN Endeholder CDN Contactor Cjx2-D18-V V, 50HZ/460V, 60HZ Contactor Cjx2-D18-V V, 50HZ HK, SGP * NOTE: 190V, 50HZ / 220V, 60HZ J, OFF-SHORE 3X220V ** NOTE: 220V, 50HZ / 254V, 60HZ B, N UP TO

20 Electric parts 03K KA16 20 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse Contactor Cjx2-D18-P7 230 V * SEE NOTE Contactor Cjx2-D25-P7 230 V ** SEE NOTE CONTACTOR COMPL. CA V, 50HZ 1 CA CONTACTOR 500V, 50HZ / 575V, 60HZ S, CDN * NOTE: 190V, 50HZ / 220V, 60HZ J, OFF-SHORE 3X220V ** NOTE: 220V, 50HZ / 254V, 60HZ B, N UP TO

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Motor pump unit compl. (a) 7 Motor pump unit, compl. (b) 9 Motor pump unit, compl. (c) 11 Fan, compl. 13 Flow switch, (outlet)

Læs mere

PARTS LIST

PARTS LIST 2017.04.21 PARTS LIST TABLE OF CONTENTS Overview 1 Chassis 4 Power module box, 2 & 3 pumps 6 Power module box 8 Overflow valve 11 Overflow switch 13 Motor 15 Cylinder block 18 Valve cover 20 Pressostat

Læs mere

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk Model: MULTICLEANER 7 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Gear nozzle turn 3 Wheel ass.- gear motor 5 Arm turn 7 Arm rotate 9 Arm 11 Water outlet 13 Water supply 15 RØR 17 Electric box high voltage 19

Læs mere

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Electric box 6 Motor pump 8 Cylinder head 10 Unloader PA 12 Default accessories 14 ANBEFALEDE RESERVEDELE

Læs mere

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk Model: -29-32 -45-69 -73 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Frame, cabinet 3 MOTOR 5 Pump 8 Pump, kits 10 Pump NP5 12 Pump, kits NP5 14 Control safety block (A) 16 Control safety block (B) 18 Electric

Læs mere

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk Model: P 160.1-10 B X-TRA P 160.1-15 P 160.1-15 SPECIAL P 160.1-15 X-TRA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B X-TRA 9 Hose reel X-TRA 11

Læs mere

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk Model: 02V Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Chassis (a) 5 Chassis (b) 7 Quick coupling 9 Fuel filter 11 Level switch 13 Machine, mount 15 Pump f. softener 17 Chemical dosing 19 MOTOR 21 Cylinder

Læs mere

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk Model: -22 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 RAMME 5 Fueltank and detergent tank 7 Motor pump unit 9 El-box 11 Burner unit 13 Distributor, Flow switch 15 Heat exchanger 17 Heat exchanger assy.,

Læs mere

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY Model: 1640 1840 2340 3040 3840 40HA MASTER 840 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Summary 3 Motor pump unit 6 Auto start/stop housing 10 Electric components 12 Boiler 16 Flow switch 19 Fuel tank 21 Cover

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HSSIS 3 MOTOR 5 ontrol safety block () 7 ontrol safety block (B) 9 Pump 11 Pump, kits 14 Electric box

Læs mere

PARTS LIST

PARTS LIST 2017.06.07 PARTS LIST TABLE OF CONTENTS Overview 1 1 Overview 2 3 Electrical components 5 Water tank D and G 7 Motor 7 9 Cylinder block 7 12 Connection plate 7 14 Unloader 7 (a) 16 Unloader 7 (b) 18 Fan

Læs mere

POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA.

POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Hose reel 6 Electic box 8 MOTOR 11 ylinder block

Læs mere

Pro. acces. - Injectors, valves and spec

Pro. acces. - Injectors, valves and spec Model: Injectors, valves and specials Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Ball valves 3 Flow booster, housing 5 Flow booster, suction hose 7 Flow booster, spray handle 9 Flow booster, single spray lance

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B P 150.1-10 BP P 150.1-10 P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B

Læs mere

Pro. acces. - Spray handles & hoses

Pro. acces. - Spray handles & hoses Model: Spray handles and hoses Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse ERGO 3000 Spray handle with swivel lock - from 15. 3 ERGO 3000 Spray handle - from 01.02.02 5 ERGO 2000 Spray handle 7 ERGO 2000 VP Spray

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS Model: Smart Chainsaw 400 Partnumber: 90068150 Year: 2016 1 1 434311 KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY 2 1 431965 SKRUE M5X40 SCREW M5X40 3 1 406151 BØS 5X6.3X30 BUSHING 5X6.3X30 4 1 406152 BØS 6.3X9X15

Læs mere

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO Model: B ALTO Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Oversigtsbillede 3 Chassissystem 5 SIDEKOSTSAMLING 7 Skidtkassesystem 9 Transmission 11 Right and left hatch assemblies 13 Belt tensioner assemblies 15

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1509-01 EDITION 25.2007 List of issues Group Gruppe WA172/NY32/OS52 130T,130TK,130TLE,132T,132TC,TT130,TT130C,TT130LE

Læs mere

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers Model: Hose reels Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hose reel POSEIDON 3 3 Hose reel POSEIDON 5 5 Hose reel POSEIDON 7 7 Basket for hose reel, NEPTUNE 5, 7 9 Hose reel x-models, NEPTUNE 5, 7 11 Hose

Læs mere

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 1-900010 3 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 2-900010 5 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 3-900010 7 Wheel

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 10 MØTRIK RUSTFRI A M STAINLESS NUT M 2 2 20 SKRUE MX SCREW MX 1001 SKRUE MED INDV. -KT. CYL. MX12 1 12 REMSKIVE BELT PULLEY 1 1 KILEREM V-BELT 1 1 BAGPLADE REAR PLATE 010210 PLANSKIVE M FZ FACE PLATE

Læs mere

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Filtersystem H and M PC 5 Filtersystem M XC 7 Motor PC 9 Motor XC 11 Container ATTIX 30

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel 1 730134 2 Kugleleje 6202/P5 Ball bearing 6202/P5 2 730135 1 Balanceaksel Balance shaft 3 730136 2 Feder Key 4 730137 1 Gear Gear 5 730138 1

Læs mere

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly Metalbolt Diesel Pro Trac 412014 Model TD600 / E Cylinder Block Assembly 1 730001 1 Bolt for olieaftapning Drain screw 1-1 730401 1 Folængerbolt for oilepind Connection bolt 2 730002 1 Skive Washer 3 730003

Læs mere

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 290253 PAKDÅSE OIL SEAL 2 290471 BOLT M8X33,5 BOLT M8X33,5 3 290263 PAKNING FOR OLIEPROP OIL FILLER CAP GASKET 4 290262 OLIEPROP OIL FILLER CAP 5 290259 SIDEDÆKSELPAKNING

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 30T/TT300 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 30T/TT300 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog 30T/TT300 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1541-61 EDITION 27.2007 List of issues Group Gruppe WA175/NY34 TT300 Illustration Page Table of contents 101037

Læs mere

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 RESERVEDELS KATALOG 7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 1 - Door - External side Side 2 1 - Door - External side 1 31048000S POSTERRAMME MONTERET 2 09029814 PT SKRUE 35X8 3 39710500 GLAS TIL POSTERRAMME 4 254167

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

2100 EXTRA. Stykliste Dansk. Model: 2100 EXTRA

2100 EXTRA. Stykliste Dansk. Model: 2100 EXTRA Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Lamp bracket with light, low - 90203041-7-01-a 3 Lamp bracket with light, high - 90203031-7-02-a 5 Large radiator cover 2150, 2100 & PF - 90203071-01 7 Coupling

Læs mere

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT Model: ALT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse GENERAL SYSTEM 3 OPLØSNINGSSYSTEM 5 FILTER AND WHEELS SYSTEM 7 GENINDVINDINGSSYSTEM 9 HANDLE AND DASHBOARD SYSTEM 11 SQUEEGEE AND LIFT SYSTEM 13 Børstesystem

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1503-81 EDITION 3.2006 List of issues Group Gruppe WA67/NY22 TT165 Illustration Page Table of contents 100488

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

GD 930 GD 930S2. Model: GD 930 GD 930 S2. Stykliste Dansk

GD 930 GD 930S2. Model: GD 930 GD 930 S2. Stykliste Dansk Model: GD 930 GD 930 S2 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Fan unit and cord 3 Filters and upper parts 5 Wheel and lower parts 7 Nozzles Ø 32 mm 9 Hose and tubes 11 Power brush UZ 984 line drawing 13

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. MESODRY,MAXIDRY/ TT200,T270 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. MESODRY,MAXIDRY/ TT200,T270 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog MESODRY,MAXIDRY/ TT200,T270 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1544-80 EDITION 32.2006 List of issues Group Gruppe WA171/NY30/OS27 200T,270T,TT200,TT270 Illustration

Læs mere

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 Chassis Chassis 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 4 Dæmper Cushion 5 861123 1 Bagagebærer Loading bracket 6 861124 4 Flangebolt M6 x 16 Flange

Læs mere

TG500 Cylinder block assembly

TG500 Cylinder block assembly Model TG500 Cylinder block assembly 1 290250 1 Short block Cylinder block 2 290251 2 Bolt for olie aftapning Drain plug 3 290252 2 Pakning for olie aftapning Gasket for drain plug 4 290253 2 Pakdåse Oil

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 210T/TT210 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 210T/TT210 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog 210T/TT210 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1503-11 EDITION 27.2007 List of issues Group Gruppe WA62/NY23 TT210,TT210R Illustration Page Table of contents

Læs mere

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Industrivej 69 DK 6740 Bramming Telefon +45 75173266 www.bramidan.com CVR/VAT No. DK 82116117 Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Katalog nr.: 7815-002 Tegning/Liste nr. PEZ51001 PEZ51001-1 PEZ51002 PEZ51002-1

Læs mere

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K 23-10-2013 Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T +45 75 80 52 00. tp@linddana.com. www.linddana.com Figur

Læs mere

NEPTUNE 4. Model: NEPTUNE 4-25 NEPTUNE 4-30 NEPTUNE 4-42 NEPTUNE 4-49 NEPTUNE 4-54. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4. Model: NEPTUNE 4-25 NEPTUNE 4-30 NEPTUNE 4-42 NEPTUNE 4-49 NEPTUNE 4-54. Stykliste Dansk Model: -25-30 -42-49 -54 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse RAMME 3 Cabinet 5 Fueltank 7 Water break tank 9 Anti-scale pump 11 Electric box (motor) 13 MOTOR 15 Pump 17 Pump, kits 20 Control safety block

Læs mere

Mobile højtryksrensere, hedtvand NEPTUNE 2

Mobile højtryksrensere, hedtvand NEPTUNE 2 En evolution inden for hedtvandsrensere Produkt fakta Innovativ, kompakt og mobil hedtvandsrenser i opretstående pladsbesparende design til lettere rengøringsopgaver inden for auto/transport, industri

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T1000 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T1000 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog T1000 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 438 9192-31 EDITION 21.2006 List of issues Group Gruppe T1000 Illustration Page Table of contents 102016 9 Cabinet complete

Læs mere

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk NEPTUNE 4 F Model: NEPTUNE 4-25 FX NEPTUNE 4-28 F NEPTUNE 4-36 F NEPTUNE 4-39 F NEPTUNE 4-43 F NEPTUNE 4-47 F NEPTUNE 4-50 F NEPTUNE 4-55 F Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse NEPTUNE 4 F abinet 3 RMME

Læs mere

2200 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2200 CABIN

2200 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2200 CABIN Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Doors - 70201001-01A 3 Windscreen, wiper, frame and seatbelt - 70201001-0 5 Rear windows - 70201001-03B 7 Light and mirrors - 70201001-04B 9 Roof and windscreen

Læs mere

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt Gepard 150cc Reservedelskatalog Motor Gepard I Type: LO150 Modelstart: 2009 Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt - 2 - RES ATV Gepard 150 Motor dk V3 Indholdsfortegnelse Side FIG. 1 Motor,

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 6 POSEIDON 6 - Høj vandmængde eller højt tryk? Industriel koldtvandsrenser med ergonomi, pålidelighed og holdbarhed i højsædet. POSEIDON 6 fås med 1600 l/time til at skylle store mængder snavs

Læs mere

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W V. Brøndum A/S RONDA 200H GreenTech 1100 W A0.80.1007 07-2012 1 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste - Motorkopf 2 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 8

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 8 Koldtvandsrensere med højt tryk og stor vandmængde En koldtvandsrenser i topklasse - forener højt tryk og stor vandmængde. Ideel til de mest krævende, dagligt tilbagevendende rengøringsopgaver i landbruget,

Læs mere

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Airfilter engine hanger, silencer and engine compl 3 Fuelfilter - 70001011-14A... 6 Fuelfilter 2-70001011-14B... 9 Radiator - 70001011-11A... 11 Radiator 2-70001011-11B...

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T3190, D190E, D190G Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T3190, D190E, D190G Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog T3190, D190E, D190G Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 438 9191-61 EDITION 34.2007 List of issues Group Gruppe T3190 Illustration Page Table of contents 101800

Læs mere

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk NEPTUNE 4 F Model: NEPTUNE 4-25 FX NEPTUNE 4-28 F NEPTUNE 4-36 F NEPTUNE 4-39 F NEPTUNE 4-43 F NEPTUNE 4-47 F NEPTUNE 4-50 F NEPTUNE 4-55 F Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse NEPTUNE 4 F abinet 3 RMME

Læs mere

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-a... 3 Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-b... 5 Fuel tank/filter 90001051-3-02-a... 7 Fuel tank/filter 90001051-3-02-b...

Læs mere

RESERVEDELE & TILBEHØR

RESERVEDELE & TILBEHØR RESERVEDELE & TILBEHØR Side Afsnit 0 UZO OZI ENO LEZ LEQ USP ECO ECO 10 LEC LEG LEX ECO-Oxy & 1 ECO-Oxy & 10 1 ECO-Oxy & 0 1 ECO-Oxy 0 1 UVC 1 & 1 UV-Tron 1 UV-Blue 0 UV-Pro 1 > 0 1 UV-Pro 0 > 0 FIL-Reset

Læs mere

GD 1000 Family/Business

GD 1000 Family/Business Model: Fam/Bus Key Acc. Nilfisk CDB 3000 Nilfisk CDB 3020 Nilfisk CDB 3025 Nilfisk CDB 3040 Nilfisk CDB 3050 Nilfisk CDB 3055 Nilfisk CDB 3060 Nilfisk CDF 2000 Nilfisk CDF 2010 Nilfisk CDF 2040 Nilfisk

Læs mere

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 RESERVEDELS KATALOG ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 1 - Dør, udvendige dele Side 2 1 - Dør, udvendige dele 1 39281100 ALUMINIUM WING 7200 2 31162200S POSTER FRAME ASS. 3 39737500 POSTER GLASS 4 09029814

Læs mere

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Produktkatalog Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Januar 2013 Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group Levnedsmiddelfittings Levnedsmiddelfittings Index - Levnedsmiddelfittings Aktuator

Læs mere

5100 Instant DOC. N. : K002X02

5100 Instant DOC. N. : K002X02 RESERVEDELS KATALOG 5100 Instant DOC. N. : K002X02 1 - Dør, indvendige dele Side 2 1 - Dør, indvendige dele VarenummerBeskrivelse 1 39579300 LÅG FOR ALUPROFIL 2 41707700 INVERTER 3 42380700 HARNESS FOR

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29 Mobile koldtvandsrensere til lettere opgaver Produkt fakta Serie af kompakte koldtvandsrensere til alle lettere, lejlighedsvise rengøringsopgaver. God rengøringseffekt, professionelt spuleudstyr, let at

Læs mere

Jincheng JC 250-6 250cc 2006

Jincheng JC 250-6 250cc 2006 Jincheng JC 0-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Side Index for Jincheng JC 0-0cc 00 Side Ventildæksel Speedometer Topstykke Forlygte Ventiler Baglygte Knastkæde Blinklygter Cylinder

Læs mere

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17 SkyVision Comfort Installation manual 5.6.02_0517, Comfort, Item no. 2022 Version 05/17 Installation Manual VITRAL SkyVision Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must always be kept

Læs mere

GS/GM 80 consumer + GM 80C

GS/GM 80 consumer + GM 80C Model: GA 80 H GM 80 GM 80 Limited Edition GM 80C Black GMP 80/38 GS/GM 80 GS/GM 80 SAC VARIANTS Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Motorhoved, alle modeller 3 MOTOR- OG MOTORTILSLUTNING, ALLE MODELLER

Læs mere

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver EcoPower-kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. BA-ventil, mulighed for konstant

Læs mere

Mulch mower Multiklipper Type MUL

Mulch mower Multiklipper Type MUL Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 60 Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 61 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse 0 E90101481 1 1 E01302080 1 2 E60000348 1 3 E03902030

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T3250 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T3250 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog T3250 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 438 9191-71 EDITION 25.2006 List of issues Group Gruppe T3250 Illustration Page Table of contents 101811 45 Interference

Læs mere

Mobile højtryksrensere

Mobile højtryksrensere EcoPower kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. Mulighed for konstant temperatur

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand

Mobile højtryksrensere, koldtvand 1. klasses koldtvandsrenser Produkt fakta Robust, pålidelig, ergonomisk og omkostningseffektiv. kombinerer den velkendte kvalitet og holdbarhed fra C3 pumpen med optimal ergonomi i en uovertruffen koldtvandsrenser

Læs mere

PROFLEX ventilreguleringsprogram

PROFLEX ventilreguleringsprogram PROFLEX ventilreguleringsprogram 2-vejs reguleringsventiler 3-vejs reguleringsventiler Pneumatiske aktuatorer, type T Pneumatiske aktuatorer, type S Indstikstermostater Driftsinstruktion Udgave Juni 2002

Læs mere

Mobile koldtvandsrensere

Mobile koldtvandsrensere 2C 2C serien indeholder en række modeller designet til brug af semiprofessionelle brugere som håndværkere, mindre bygge/anlægsopgaver samt til udlejningsbrug. Mobile koldtvandsrensere med god ergonomi

Læs mere

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16 SkyVision Linear Installation manual, comfort 5.6.07_06, Comfort, Item no. 0606 Version 0/6 Installation Manual VITRAL SkyVision Linear Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel / Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller varebil.

Læs mere

Mobile højtryksrensere, hedtvand

Mobile højtryksrensere, hedtvand Hedtvandsrensere med flowstyret kontrolsystem til mellemsvære opgaver Ved det flowstyrede er det vandets bevægelse, der via en flowsensor sender start-/stopimpulser til motoren og oliefyr. Systemet gør

Læs mere

Brugsanvisning. TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550

Brugsanvisning. TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550 Brugsanvisning TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg! Inden

Læs mere

2100 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2100 CABIN

2100 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2100 CABIN Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Right door, lower window, door handle, frame - 902 3 Right door, topwindow frame - 90201071-11a 5 Left door, buttom window, door handle, frame - 902 7 Left door,

Læs mere

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870 Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Løsdele pose pakket, afdækninger, skaftkonsol, skaft højre og venstre. Lose parts plastic bag, covers, handle

Læs mere

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018 Dato: 11/4-2018 AGM Skruepresser Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Fælledvej 10 7200 Grindsted Tlf. 76 72 1 00 Fax 76 72 1 97 www.agrometer.dk agrometer@agrometer.dk AGM Skruepresser HMR250K,

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller

Læs mere

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela. re Reservedelsliste VELA Hip Hop 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Reservedelsliste 0 0 0 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Mark. 0 0 0 RESERVEDELE

Læs mere

Stationært 1-pumpe-højtryksrenseranlæg til fleksibel rengøring

Stationært 1-pumpe-højtryksrenseranlæg til fleksibel rengøring 5M / 6P / 7P Det ideelle og kraftfulde valg -modellerne introducerer et nyt, innovativt skumkabinet, der overholder særlig skrappe hygiejnekrav, eksempelvis inden for fødevareindustrien, og samtidig er

Læs mere

Mobile pulverfødesystem med kasseføder

Mobile pulverfødesystem med kasseføder Instruktionsblad - Danish - ADVARSEL: Lad kun kvalificeret personale udføre de følgende opgaver. Læs og følg sikkerhedsregler, der er i dette dokument og al anden relateret dokumentation. Beskrivelse Denne

Læs mere

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr.

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. pos. 01 EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. Pumpehus 3 indløb/ 2 afgang, rørgevind 1C150-001002606- 3 pos. 02 Løbehjul Ø145 mm. 4P0226 pos. 03 Bagplade for pumpehus 302274

Læs mere

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor Wooden casing not shown (part of 050) Fan and fan housing mounted in this drawing; in delivery the fan and fan housing have to be stored in the boiler Pos Vare Nr Vare betegnelse Type Enhed Antal * 050-06

Læs mere

Reservdelslista till HARSØ m

Reservdelslista till HARSØ m Reservdelslista till HARSØ 16-20-24 m Droppfri släpslangspridare (med uppvik) med 2 skärringsfördelare Utgåva 2008 Original reservdels bok sidorna 34-61 Side 34 af 61 7.1 Monteringsbeslag til 16-20-24

Læs mere

Væske og trykluftskoblinger

Væske og trykluftskoblinger Væske og trykluftskoblinger Vandkoblinger Lavtrykskoblinger Højtrykskoblinger Trykluftskoblinger AG Mini lynkoblinger Push-In fittings Push-On fittings 02.2 02.5 02.6 02.7 02.10 02.11 02.13 AG koblingshus

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct.

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. Vibromax reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 1971/37005 Gummiliste A`3m. 4 412,00 75 1973/00500 Pakning ( Pr. Mtr. ) 1 35,00 75 1973/00800 Tætningssnor Pr. M. 8 51,00

Læs mere

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Model Texas King 150 ATV Frame assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description

Læs mere