RESERVEDELE & TILBEHØR

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "RESERVEDELE & TILBEHØR"

Transkript

1 FAMILY RESERVEDELE & TILBEHØR HD EL My-Netti.dk 075/0

2 TILBEHØR OG RESERVEDELE Ramme Hovedstøtte Armlæn Benstøtter & tilbehør Hjul & tilbehør Sæde- og rygtilbehør El Diverse tilbehør INTERESSERET I PUDER? Se selvstændigt katalog med alle vores sidde- og rygpuder. Netti Cushions Family katalog Velkommen til dette katalog, hvor du let og overskueligt kan finde alle de reservedele og tilbehør, som kan fåes til din kørestol. Skulle du have spørgsmål, hjælper vi gerne og du kan kontakte os på telefon eller per mail Tel MY-NETTI.DK

3 5 SÆDEPLADE KOMFORT Position Description Item no. Pieces per cha Seating plate - 5cm width - 0cm depth 076 Seating plate - 5cm width - cm depth 00 Seating plate - 5cm width - 6cm depth 06 Seating plate - 5cm width - 5cm depth 5 Seating plate - 8cm width - 0cm depth 090 Seating plate - 8cm width - cm depth 0 Seating plate - 8cm width - 6cm depth 0758 Seating plate - 8cm width - 5cm depth 65 Seating plate - 0cm width - 0cm depth 09 Seating plate - 0cm width - cm depth 0 Seating plate - 0cm width - 6cm depth 0550 Seating plate - 0cm width - 5cm depth 6 Seating plate - cm width - 0cm depth 095 Seating plate - cm width - cm depth 0 Seating plate - cm width - 6cm depth 055 Seating plate - cm width - 5cm depth 7 Seating plate - 5cm width - 0cm depth 096 Seating plate - 5cm width - cm depth 0 Seating plate - 5cm width - 6cm depth 055 Seating plate - 5cm width - 5cm depth 8 Seating plate - 50cm width - 0cm depth 097 Seating plate - 50cm width - cm depth 05 Seating plate - 50cm width - 6cm depth 055 Seating plate - 50cm width - 5cm depth 9 Screw M5x5 098 Seat washer high Seat washer low 08 5 Screw M8x0 095 Sædeplade Komfort. SB: 5 cm ST: 0 cm Sædeplade Komfort. SB: 5 cm ST: 6 cm Sædeplade Komfort. SB: 8 cm ST: 0 cm Sædeplade Komfort. SB: 8 cm ST: 6 cm Sædeplade Komfort. SB: 8 cm ST: 5 cm Sædeplade Komfort. SB: 0 cm ST: 0 cm Sædeplade Komfort. SB: 0 cm ST: 6 cm Sædeplade Komfort. SB: 0 cm ST: 5 cm 6 95 Sædeplade Komfort. SB: cm ST: 0 cm Sædeplade Komfort. SB: cm ST: 6 cm Sædeplade Komfort. SB: cm ST: 5 cm 7 95 Sædeplade Komfort. SB: 5 cm ST: 0 cm Sædeplade Komfort. SB: 5 cm ST: 6 cm Sædeplade Komfort. SB: 5 cm ST: 5 cm 8 95 Sædeplade Komfort. SB: 50 cm ST: 0 cm Sædeplade Komfort. SB: 50 cm ST: 6 cm Sædeplade Komfort. SB: 50 cm ST: 5 cm 9 95 Møtrik M5 x Afstandsstykke til Sædeplade Komfort, Stor Afstandsstykke til Sædeplade Komfort, Lille 08 5 Skruv m 6 kantigt huvud DIN9 M8x0 mm SP B My-Netti RAMME MY-NETTI.DK Tel

4 5 Prototype SÆDEPLADE Sædeplade. SB: 55 cm ST: 0 cm Sædeplade. SB: 55 cm ST: 6 cm Slide seat - 50cm (depth. 0cm) Sædeplade. SB: 55 cm ST: 5 cm Slide seat - 50cm (depth. 6cm) Slide seat - 50cm (depth. 5cm) Sædeplade. SB: 60 cm ST: 0 cm Slide seat - 55cm (depth. 0cm) Slide seat - 55cm (depth. 6cm) 065 Sædeplade. SB: 60 cm ST: 6 cm Slide seat - 55cm (depth. 5cm) Sædeplade. SB: 60 cm ST: 5 cm Slide seat - 60cm (depth. 0cm) 066 Slide seat - 60cm (depth. 6cm) Slide seat - 60cm (depth. 5cm) 6 Møtrik M5 x 5 mm Screw M5x Afstandsstykke til sædeplade, stor Seat washer high Seat washer low 08 Afstandsstykke til sædeplade, lille 5 Screw M8x Skruv m 6 kantigt huvud DIN9 M8x0 mm SP C 5 GASCYLINDER 7 End sleeve wire 969 EN-AW 6 M8x0 Hex Socket Head ISO 76 BFZB 00 5 M8 Locknut DIN Cylinder hinge tilt PA6 End sleeve 97 EN-AW Wire 00/ Gas cylinder tilt 50N 0650 Pos. Qty. Name Item no. Drawing M Tolerance for Bedriftsveien, N-5 Klepp Stasjon non-tolerance Tel.: Fax.: ISO 768-m APPROVALS DATE TITLE Position Beskrivelse DO NOT Varenr. DRAWING Antal pr. stol Cylinder tilt kit Pris DRAWN MATERIAL Nancy /5/0 CREATED DATE TREATMENT SIZE PROJECTION ITEM NO. DWG NO. Sæt til cylinder for rygvinkel 07 A FINISH REPLACED BY 09. g :5 Sæt til cylinder for tilt This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. Cylinder for tilt 7 80 Cylinder for rygvinkel 7 55 RAMME TRANSPORT AF KØRESTOL Øjebolt til biltransport af kørestol 07 5 Tel MY-NETTI.DK

5 MATERIAL TREATMENT FINISH DRAWN TITLE SIZE PROJECTION ITEM NO. DWG NO. REPLACED BY SÆDEVINKELBEGRÆNSER TIL GASCYLINDER 7 M6x0x80 Latch lever 69 M0 Lock nut DIN 985 FZB G080 0 M0x60 Hex Socket Head ISO BFZB 9 9 M6x5 Hex Socket Head ISO 76 BFZB 9 8 Clamp Right Al 606-T6 7 Bushing Ø8 x Ø.8 x Black PA 6 Washer Ø.5 x Ø6. x Black PA Position Beskrivelse Varenr. Nut DIN Antal pr. 096 stol Pris 5 Clamp left Al 606-T6 M6 Square Washer Ø0 x Ø6. x Black PA Ø6,xØ8x,5 Washer ISO S-5 Bracket Sædevinkelbegrænser, par structure 0 Bedriftsveien 95 Pos. Qty. Name Item no. Drawing Material Tolerance for, N-5 Klepp Stasjon Tel.: Fax.: non-tolerance Spærre til sædetilt APPROVALS DRAWING 0 meihua.fan for Netti Ring ISO 768-m DATE DO NOT Tilt lock STK. PER STOL VED NETTI HD 69.9 g This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. A :.6 GLIDESÆDE Glidesæde. SB: 5 cm ST: 5 cm Glidesæde. SB: 8 cm ST: 5 cm Glidesæde. SB: 0 cm ST: 5 cm Glidesæde. SB: cm ST: 5 cm Glidesæde. SB: 5 cm ST: 5 cm Glidesæde. SB: 50 cm ST: 5 cm Glidesæde. SB: 55 cm ST: 5 cm Glidesæde. SB: 60 cm ST: 5 cm RAMMEFORLÆNGER Rammeforlænge, par Frame extender set cmpl R+L 08 Sammen med disse skal der bestilles bremser (side 7) og ekstra lange anti-tip (side 9,). SP7..07 A LÅSEHOVED TIL RYG Låsehoved til ryg, 8 mm til siddedybde 0 og,5 cm 08 5 Låsehoved til ryg, 96 mm til siddedybde 5, 7,5 og 50 cm Låsehoved til ryg, 66 mm til specialsiddedybde RAMME MY-NETTI.DK Tel

6 Washer PA6 Ø5 x Ø x 088 PA6 Bearing brass for tiltehinge Brass Ø0 Washer wave spring DIN 7 09 M0x0 Hex Socket Button Head ISO 780 BFZB B66 Pos. Qty. Name Item no. Drawing Material Tolerance for non-tolerance ISO 768-m TITLE DO NOT DRAWING APPROVALS DATE Back hinge screw kit DRAWN MATERIAL sigve.tjessem CREATED DATE Bedriftsveien, N-5 Klepp Stasjon Tel.: Fax.: TREATMENT SIZE PROJECTION ITEM NO. DWG NO. A FINISH REPLACED BY 0.8 g : This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission RYGENHED 5 Rygenhed 5 cm Netti komplet 69 Ring Back - 5 cm cmpl 69 Rygenhed 8 cm Netti komplet Back - 8 cm cmpl Ring Back - 0 cm cmpl 69 Rygenhed 0 cm Netti komplet Back - cm cmpl Back - 5 cm cmpl 696 Ring Rygenhed 5 cm Netti komplet Back - 50 cm cmpl Back - 55 cm cmpl 698 Rygenhed 5 cm Netti komplet Back - 60 cm cmpl Rygenhed 50 cm Netti komplet Cylinder hinge 0 Back hinge Ring Release handle tilt/back 06 Rygenhed 55 cm Netti komplet * Screw M6x0 0 5 Back - 5 cm cmpl Rygenhed 60 cm 69Netti komplet 6 * Latch lever M6x Back - 8 cm cmpl 69 7 Head support adapter 005 Ring Back - 0 cm cmpl Hængsel til cylinder 69 8 * Square nut M Back - cm cmpl * Plug 5x5 87 Back - 5 cm cmpl Holder til ryghængsel Velcro 5-50 cm Back - 50 cm cmpl Velcro cm 865 Back - 55 cm cmpl Udløserhåndtag 698 til tilt/ryg, venstre Pushbow bracket cmpl Back - 60 cm cmpl 699 Back hinge extra long 076 Cylinder hinge Udløserhåndtag 0 til tilt/ryg, højre Back hinge reinforced Back hinge 06 Skubbebøjle med gummi og hovedstøtteadaptor, komplett * Available 5 cm on request Release handle tilt/back * Screw M6x0 Skubbebøjle med 0gummi og 5hovedstøtteadaptor, NO. Date komplett Rev. 8 cm 6 * Latch lever M6x SP A Head support adapter Skubbebøjle med 005gummi og hovedstøtteadaptor, komplett 0 cm * Square nut M * Plug 5x5Skubbebøjle med 87gummi og hovedstøtteadaptor, komplett cm Velcro 5-50 cm Velcro Skubbebøjle cm med 865 gummi og hovedstøtteadaptor, komplett 5 cm Pushbow bracket cmpl 605 Back hinge extra Skubbebøjle long med 076gummi og hovedstøtteadaptor, komplett 50 cm Back hinge reinforced 06 Skubbebøjle med gummi og hovedstøtteadaptor, komplett 55 cm * Available on request Skubbebøjle med gummi og hovedstøtteadaptor, komplett 60 cm Date Rev A 5 Møtrik M6 x 0 mm Håndtag M6 x 6 mm, dybdeindstillelig Adaptor til hovedstøtte Firkantmøtrik M Firkantet dække 5 x 5 mm Netti Velcro SB 5-50 cm, velkrolukning Skubbebøjle, kit til klemme 605 Ring Holder til ryghængsel, sidedybde 5-56 cm, 90 mm Ryghængsel, forstærket, 0 mm, 5 huller Polster til skubbebøjle 5-8 cm Polster til skubbebøjle 0- cm Polster til skubbebøjle 5-50 cm Polster til skubbebøjle cm Lav krydsstang til ryg 5 cm 050 Ring 5 Lav krydsstang til ryg 8 cm 05 Ring 5 Lav krydsstang til ryg 0 cm 05 Ring RAMME 5 Lav krydsstang til ryg cm 05 Ring 5 Lav krydsstang til ryg 5 cm 05 Ring 5 Lav krydsstang til ryg 50 cm 055 Ring 6 Rygrør, komplet, venstre Rygrør, komplet, højre Ryghængsel skrue-kit Tel MY-NETTI.DK

7 MATERIAL TREATMENT FINISH DRAWN CREATED DATE TITLE SIZE PROJECTION ITEM NO. DWG NO. REPLACED BY FAST RYGENHED I ALUMINIUM Fast rygenhed i aluminium, SB: 5-5 cm RH: 8 cm Fast rygenhed i aluminium, SB: cm RH: 8 cm Aluminium back Fast rygenhed i aluminium, SB: cm RH: 8 cm Rygforlænger i aluminium, ryghøjde 60 cm, SB: 5-5 cm til Netti puder Rygforlænger i aluminium, ryghøjde 60 cm, SB: cm til Netti puder 9 98 Rygforlænger i aluminium, ryghøjde 60 cm, SB: cm til Netti puder 9 95 SP A RYGFORLÆNGER Rygforlænger 60 cm Lock fabric by screw SKUBBEHÅNDTAG Aftageligt skubbehåndtag til ledsager, 00 mm Ekstra lange skubbehåndtag til ledsager, 500 mm Låsemøtrik M Møtrik M6 x 5 mm Body screw,8x Black 05 DIN 798 Extender fabric 5cm-60cm Back extender attachment rail cmpl Pos. Qty. Name Item no. Drawing Material Tolerance for non-tolerance ISO 768-m DO NOT DRAWING APPROVALS meihua.fan DATE Bedriftsveien, N-5 Klepp Stasjon Tel.: Fax.: Back rest extender Netti cmpl.5cm-60cm This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. A : NOTE: Rubber grip are glued to the profile and can't be purchase separate. (reference to the safety code). REV. Decription of change Adj. by Date HØJDEINDSTILLELIG SKUBBEBØJLE A Add item no delete BOM and view for width 8,, 55 and 60cm st Position Description item no. Pieces per chair Driving handle 00 mm cmpl 75 Driving handle 500 mm cmpl 808 * Nut M * Screw M6x5 099 * Available on request Tighten set screw M5x8 on both side Vinkelreg. skubbebøjle Netti 5 cm Vinkelreg. skubbebøjle Netti 8 cm Tighten screw M8x5 Vinkelreg. skubbebøjle Netti 0 cm 879 on both side.890 SP..07 B Vinkelreg. skubbebøjle Netti cm Vinkelreg. skubbebøjle Netti 5 cm Vinkelreg. skubbebøjle Netti 50 cm Vinkelreg. skubbebøjle Netti 55 cm Vinkelreg. skubbebøjle Netti 60 cm RAMME MY-NETTI.DK Tel

8 CREATED DATE CREATED DATE CREATED DATE CREATED DATE CREATED DATE CREATED DATE Prototype REV. Decription of change Adj. by Date A Update part in position Carl B Add table and item no. for Easy Care fabric (ID:5) st Back foam 8 Glue the foam to the after the screws and c are attached.use glu TaiWan JIGA s-6060 A B C D 5 7 Back foam for head rest E Assembly Middle foam for head rest E Side foam for head rest E Headsupport rack X6 body screw 00 DIN 798 POZ Headsupport D D cover D w/ball for joint head pipe rest E X6 body screw 00 Plywood DIN w/pillow 798 POZ D head support B X6 body 6 screw 00 DIN 798 POZ Head support Domed vertical cap bar nut with Din latch 587 leverbfzb Plywood w/pillow D head support A Plasticover headrest B 0868 Plywood 5 w/pillow D ABS head support C Pos. Qty. Nut Name stop in head rest Item no. Drawing Material Tolerance for Headsupport A China level Headsupport rack 786 Headsupport 60 C china level Bedriftsveien, N-5 Klepp Stasjon Prototype Fabric Head support D w/ball joint pipe Item no. non-tolerance 0 Spring washer D9.7*d6.*h.7 Tel.: Fax.: Pos. Qty. Name Item Pos. no. Qty. Drawing NameMaterial Pos. Qty. Item Name no. Drawing Material 7D 80 Item no. 80Drawing Material ISO 768-m 9 0 APPROVALS Washer M6 DATE ISO 7089 TITLE BFZB B006 Tolerance for Bedriftsveien, Tolerance N-5 Klepp for Stasjon Bedriftsveien Tolerance, forn-5 Klepp Stasjon Easy Care 898 Bedriftsveien 8986 DO NOT DRAWING, N-5 Klepp Stasjon Headsupport D D cmpl. DRAWN non-tolerance Tel.: non-tolerance Fax.: Tel.: non-tolerance Fax.: Tel.: Fax.: MATERIAL M6x75 sigve.tjessem Hex Socket.0.0 Head ISO 76 BFZB 507 Glue the foam to the plywood Glue the foam to the plywood ISO 768-m ISO 768-m ISO 768-m APPROVALS after DATE the screws TITLE and clawnuts APPROVALS DATE after TITLEthe screws and clawnuts are attached. APPROVALS DATE TITLE 7 TREATMENT M5x0 Pan Head Cross Recess (Phillips) SIZE PROJECTION ISO 705 BFZB ITEM NO. DWG NO. B08 DO NOT DRAWING DO NOT DRAWING DO NOT DRAWING Head support A D cmpl. Head support B D cmpl. Head support C D cmpl DRAWN are attached.use glue DRAWN Use glue TaiWan JIGA s-6060 A DRAWN MATERIAL MATERIAL MATERIAL FINISH st TaiWan JIGA s-6060 st st ØxØx, Washer ISO REPLACED BY g : TREATMENT SIZE PROJECTION ITEM NO. TREATMENT DWG NO. SIZE PROJECTIONTREATMENT ITEM NO. DWG NO. SIZE PROJECTION ITEM NO. DWG NO. 5 0 x8 Pop Rivet Al/steel A A A This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. FINISH FINISH FINISH 0 Hinge for Adjustable headrest REPLACED BY REPLACED BY REPLACED BY 8.09 g : g : g : Plastic cover for head rest E This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without This our drawing permission. Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms This or agents drawing without is Alu our Rehab permission. A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. Side plywood for head rest E Plywood and clawnut for head rest E Pos. Qty. Name Item no. Drawing 5 5 Tolerance for Bedriftsveien, N-5 Klepp St 8 non-tolerance Tel.: Fax.: ISO 768-m APPROVALS DATE TITLE 7 DO NOT DRAWING Head rest E with D cover Fabric Cover item no. DRAWN MATERIAL Robert /6/0 6 D TREATMENT SIZE PROJECTION ITEM NO. DWG NO. A Easy care FINISH REPLACE g : E 7 Fabric Cover Item no. Easy care D Left and Right side foam Middle foa This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. F 8 Back foam for head rest F Assembly PUR foam 7 Side foam for head rest F Assembly PUR foam 6 D cover for head rest F D fabric 5 Claw nut M5x6 00 S-5 M5x0 Pan Head Cross Recess (Phillips) ISO 705 BFZB B08 Headsupport rack Domed cap nut Din 587 BFZB 88 6 HOVEDSTØTTE - KOMPLET Nut stop in head rest ØxØx, Washer ISO PA6 0%GF S-5 9 M6x75 Hex Socket Head ISO 76 BFZB 507 Glue the foam to the plywood 8 Spring washer D9.7*d6.*h S-5 after the screws and clawnuts are attached.use glue 7 0 Washer M6 ISO 7089 BFZB B006 Position Beskrivelse TaiWan JIGA s x8 Pop Rivet Al/steel Varenr. Antal pr. stol Pris 5 Plastic cover for head rest F 857 ABS 6066 Middle foam for head rest F Assembly PUR foam 8585 Side wood plate for head rest F A Hovedstøtte A D betræk plywood A Hovedstøtte A Easy Care betræk Item plywood Material 0 Hinge for Adjustable headrest PA6 0%GF 8589 Middle plywood for head rest F Pos. Qty. Name no. Drawing Bedriftsveien Tolerance for, N-5 Klepp Stasjon 857 Hovedstøtte A med pandebånd, D betræk 8585 Tel.: rest F with D cover 95 non-tolerance Fax.: ISO 768-m APPROVALS DATE DO NOT DRAWING Head Robert /5/0 B Hovedstøtte B D betræk PROJECTION 088 ITEM NO. 795 Middle foam Side foam Back foam B Hovedstøtte B Easy Care betræk firms or agents without 795 A 6066 g :5 This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other our permission C Hovedstøtte C D betræk C Hovedstøtte C Easy Care betræk D Hovedstøtte D D betræk D Hovedstøtte D Easy Care betræk E Hovedstøtte E med justerbare sidestøtter, D betræk E Hovedstøtte E med justerbare sidestøtter, Easy Care betræk F Hovedstøtte F med kindunderstøttelse, D betræk F Hovedstøtte F med kindunderstøttelse, Easy Care betræk HOVEDSTØTTER 8 Tel MY-NETTI.DK

9 MATERIAL TREATMENT FINISH DRAWN CREATED DATE TITLE SIZE PROJECTION ITEM NO. DWG NO. REPLACED BY REV. Decription of change Adj. by Date A Update part in position Carl B Add item no. for Easy Care fabric on table (ID:5) st x 50mm 50mm 80mm HOVEDSTØTTE, TILBEHØR Description Ball joint pipe Plywood w/pillow item no. Headsupport D D w/ball joint (50mm) 06 (50mm) Headsupport D D w/ball joint (50mm) 08 (50mm) - 80 Headsupport D D w/ball joint (80mm) 07 (80mm) - 80 Headsupport D Easy Care w/ball joint (50mm) 06 (50mm) Headsupport D Easy Care w/ball joint (50mm) 08 (50mm) Headsupport D Easy Care w/ball joint (80mm) 07 (80mm) M5x0 Pan Head Cross Recess (Phillips) ISO 705 BFZB B08 Plywood w/pillow D headsupport D Balljoint pipe std. 50mm 06 8 Plastic cover headsupport D ABS Pos. Qty. Name Item no. Drawing Material Tolerance for non-tolerance ISO 768-m DO NOT DRAWING Hovedstøtteholder, vertikal stang 00 mm 0 0 Hovedstøtteholder, vertikal stang 50 mm (Standard) 0 0 Hovedstøtteholder, vertikal stang 500 mm 0 0 Hovedstøtte A, inkl. 50 mm kuglerør, (Standard) Easy Care betræk Hovedstøtte A, inkl. 50 mm kuglerør, (Standard) D betræk Hovedstøtte A, inkl. 50 mm kuglerør, Easy Care betræk 7 65 Hovedstøtte A, inkl. 50 mm kuglerør, D betræk 7 65 Hovedstøtte A, inkl. 80 mm kuglerør, Easy Care betræk Hovedstøtte A, inkl. 80 mm kuglerør, D betræk Ekstra betræk til hovedstøtte A (Easy Care) Ekstra betræk til hovedstøtte A (D) Hovedstøtte B inkl. 50 mm kuglerør (Standard), Easy Care betræk Hovedstøtte B inkl. 50 mm kuglerør (Standard), D betræk Hovedstøtte B inkl. 50 mm kuglerør, Easy Care betræk 6 65 Hovedstøtte B inkl. 50 mm kuglerør, D betræk 6 65 Hovedstøtte B inkl. 80 mm kuglerør, Easy Care betræk Hovedstøtte B inkl. 80 mm kuglerør, D betræk Ekstra betræk til hovedstøtte B (EasyCare) Ekstra betræk til hovedstøtte B (D) Hovedstøtte C inkl. 50 mm kuglerør (Standard), Easy Care betræk Hovedstøtte C inkl. 50 mm kuglerør (Standard), D betræk Hovedstøtte C inkl. 50 mm kuglerør 50, Easy Care 5 65 Hovedstøtte C inkl. 50 mm kuglerør, D betræk Hovedstøtte C inkl. 80 mm kuglerør, Easy Care betræk Hovedstøtte C inkl. 80 mm kuglerør, D betræk Ekstra betræk til hovedstøtte C (Easy Care) Ekstra betræk til hovedstøtte C (D) Hovedstøtte D inkl. 50 mm kuglerør (standard), D betræk Hovedstøtte D inkl. 50 mm kuglerør, D betræk Hovedstøtte D inkl. 80 mm kuglerør, D betræk Hovedstøtte D inkl. 50 mm kuglerør, Easy Care betræk Hovedstøtte D inkl. 50 mm kuglerør, Easy Care betræk APPROVALS sigve.tjessem g DATE.0.0 Bedriftsveien, N-5 Klepp Stasjon Tel.: Fax.: Headsupport D D w/ball joint pipe This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. A : 5 Hovedstøtte D inkl. 80 mm kuglerør, Easy Care betræk Håndtag M6 x 0 mm til hovedstøttestativ, højdeindstillelig 08 0 Spændeskive M Stjernehåndtag M Spændeskive M Plastholder 0 x 0 x 7 mm med hul til hovedstøtte Plastholder rund (hovedstøtte) HOVEDSTØTTER MY-NETTI.DK Tel

10 D Stort udvalg af størrelser D Lav vægt D Designet til enkel forflytning D Vaskbar og genbrugsvenlig INTERESSERET I PUDER? Se selvstændigt katalog med alle vores sidde- og rygpuder. CUSHIONS UNIKKE EGENSKABER D Altid klar til brug D Meget god trykfordeling D Ventilerende D Temperaturstabil D Stabiliserende egenskaber D Rygpuder med enkel og stabil montering med velcro D Højderegulerbarer rygpuder BREDT SORTIMENT SIKRER DEN RIGTIGE LØSNING TIL DIG HOVEDPUDE MED ELASTIK Position Beskrivelse Varenr. Antal pr. stol Preis Hovedpude med elastikbånd, grå KOMFORTPUDE TIL HOVEDSTØTTE Position Beskrivelse Varenr. Antal pr. stol Preis Komfort pude til hovedstøtte HOVEDSTØTTE STABILISATOR Hovedstøtte stabilisator i aluminium SB HOVEDSTØTTER Hovedstøtte stabilisator i aluminium SB Hovedstøtte stabilisator i aluminium SB Hovedstøtte stabilisator i aluminium SB Position Description 09 Item no. Pieces per chair 85 Hovedstøtte stabilisator i aluminium SB 5 Head support fixation bracket 5cm Head support fixation bracket 0cm Hovedstøtte stabilisator i aluminium SB 50 Head support fixation bracket cm Hovedstøtte stabilisator i aluminium SB 55 Head support fixation bracket 5cm 00 0 Head support fixation bracket 50cm 0 85 Hovedstøtte stabilisator i aluminium SB 60 Head support fixation bracket 55cm Head support fixation bracket 60cm 0 Hovedstøtte stabilisatoren monteres på skubbebøjlen. 0 Tel MY-NETTI.DK

11 ARMLÆN Armlæn 9,5 cm standard, højre Armrest right cmpl 68 Armrest pad PU cmpl 799 * Square plug 0x0x 06 * Screw M5x5 5 * Washer M5 wide 59 6 * Nut M * Screw M6x Clothe protector armrest 09 9 * Pop rivet, x 9, Armlæn 9,5 cm standard, venstre Armlæn Netti HD, højre Armlæn Netti HD, venstre Armlæn forstærket, højre 807 Armlæn forstærket, venstre 807 Armlæn +5 cm,,5 cm, højre Armlæn +5 cm,,5 cm, venstre Armlæn +0 cm 9,5 cm, højre Armlæn +0 cm, 9,5 cm, venstre * Available on request Polster til armlæn, standard 85 x 58 mm Endeprop, firkantet, til armlæn 0 x 0 x mm 06 Møtrik M5 x 5 mm 0 5 Spændeskive M Møtrik M6 x 0 mm Møtrik M SP C 8 Tøjbeskytter til standardarmlæn inkl. rivet Tøjbeskytter, Alu til armlæn Sort rivet ø. x 9.7 mm Udløserhåndtag med kugle ARMLÆN MY-NETTI.DK Tel

12 ription Item no. Pieces per chair ket right cmpl 00 cket left cmpl 00 t M8 008 lon M8x INTERESSERET I PUDER? er quantity in service kit or refill package ARMLÆN ARMLÆNHOLDER Position Description Ite Armrest bracket right cmpl Armrest bracket left cmpl * Nut M8 * Screw nylon M8x0 Holder til armlæn m. vinkelbeslag, just. møtrikker, højre 00 5 Holder til armlæn m. vinkelbeslag, just. møtrikker, venstre 00 5 Møtrik M M8 x 0 mm nylonmøtrik til armlænsholder Se selvstændigt katalog med alle vores sidde- og rygpuder. BREDT SORTIMENT SIKRER DEN RIGTIGE LØSNING TIL DIG CUSHIONS UNIKKE EGENSKABER D Altid klar til brug D Meget god trykfordeling D Ventilerende D Temperaturstabil D Stabiliserende egenskaber D Rygpuder med enkel og stabil montering med velcro D Højderegulerbarer rygpuder D Stort udvalg af størrelser D Lav vægt D Designet til enkel forflytning D Vaskbar og genbrugsvenlig SP A * Only available in larger quantity in service NO. Date SP0.. Tel MY-NETTI.DK

13 POLSTER TIL ARMLÆN Polster til Armlæn, standard 85 x 58 mm Polster til Armlæn PU, 5 x 68 mm Polster til Armlæn PU, 0 x 80 mm Polster til Armlæn PU, 55 x 80 mm Position Description 98 Item no. Pieces per chair 05 Armrest pad std 85x58 pu 799 Polster til Armlæn, nedbøjet i bagkant PU, 55 x 80 mm 99 Armrest pad pu 58x Polster til Armlæn (ekstra blød) 85 x 58 mm Armrest pad long pu 68x Armrest wide/wide long pu 80 x0 97 Polster til Armlæn (ekstra blød) 0 x 80 mm Armrest wide long 80 x Armrest pad with bend pu. 80x55 99 Hemiplegia armrest right long 0757 Hemiplegia armrest left long 758 Armrest pad std 85x58 pu 799 Armrest NO. pad pu Date 58x5 Rev. 95 Armrest SP0 pad long..07 pu 68x5 B 96 Armrest wide/wide long pu 80 x0 97 Armrest wide long 80 x55 98 Armrest pad with bend pu. 80x55 99 Hemiplegia armrest right long 0757 Position Description Item no. Hemiplegia Pieces per armrest chair left long 758 Armrest pad std 85x58 pu 799 Armrest pad pu 58x5 95 Armrest pad long pu 68x5 96 Armrest wide/wide long pu 80 x0 97 Armrest wide long 80 x55 98 Armrest pad with bend pu. 80x55 99 SP0..07 B Hemiplegia armrest right long 0757 Hemiplegia armrest left long 758 ARMLÆN SIDEPOLSTER Rev. 07 B Position Description Item no. Pices per chair Comfort pad,5cm 9 Comfort pad,5cm 50 Comfort pad,5cm 5 Sidepolster 5 mm m/velcro 9 5 SP A HEMIPLEGI PUDE Hemiplegi pude 95 / 895 ARMLÆN MY-NETTI.DK Tel

14 D Lav vægt D Designet til enkel forflytning D Vaskbar og genbrugsvenlig 6 5 HEMIPLEGI ARMLÆN Hemiplegiarmlæn, komplet, højre Hemiplegiarmlæn, Position komplet, venstre Description Item no. Pieces 85 per chair 095 Hemi armrest right cmpl 86 Pude til hemiplegiarmlæn, øverste del, højre Hemi armrest left cmpl 85 Pude til hemiplegiarmlæn, øverste del, Armrest venstre std right Armrest std left 0090 Betræk til hemiarmlæn 650 / Ring 5 Hemiplegia armrest right long Hemiplegia armrest left long 758 INTERESSERET I PUDER? SP A Se selvstændigt katalog med alle vores sidde- og rygpuder. CUSHIONS UNIKKE EGENSKABER D Altid klar til brug D Meget god trykfordeling D Ventilerende D Temperaturstabil D Stabiliserende egenskaber D Rygpuder med enkel og stabil montering med velcro D Højderegulerbarer rygpuder D Stort udvalg af størrelser BREDT SORTIMENT SIKRER DEN RIGTIGE LØSNING TIL DIG ARMLÆN Tel MY-NETTI.DK

15 UDTRÆKSTYKKE, STANDARD Position Beskrivelse Description Item no. Pieces per chair Varenr. Antal pr. stol Pris Extension part R cmpl. Graphite grey 876 Extension Udtrækstykke, part L cmpl. Graphite sølv, grey højre Locking bracket R w/screw 9555 Locking Udtrækstykke, bracket L w/screw sølv, venstre Holder af kunstof til udtræksstykke, komplet, højre Holder af kunstof til udtræksstykke, komplet, venstre P B Extension part R cmpl. Graphite grey 876 Extension part L cmpl. Graphite grey 877 Locking bracket R w/screw 9555 Locking bracket L w/screw 9556 UDTRÆKSSTYKKE MED EKSTRA ABDUKTION Position Beskrivelse Varenr. Antal pr. stol Pris SP B Udtræksstykke med.5 cm ekstra abduktion, højre 8007 Ring Udtræksstykke med.5 cm ekstra abduktion, venstre Position Description 8007Item no. Pieces per chair Ring Abduction front right 09 Abduction front left 0 Abduction front right 09 Abduction front left 0 FORSTÆRKET UDTRÆKSSTYKKE SP6..07 A Position Beskrivelse Varenr. Antal pr. stol Pris SP6..07 A Forstærket udtræksstykke, højre Forstærket udtræksstykke, venstre BENSTØTTER MY-NETTI.DK Tel

16 ELEVERBARE BENSTØTTER Benstøtte kompl. SB 5, eleverbar, knæpolster D, sort, højre Benstøtte kompl. SB 5, eleverbar, knæpolster D, sort, venstre Benstøtte kompl. SB 8, eleverbar, knæpolster D, schwarz, højre Benstøtte kompl. SB 8, eleverbar, knæpolster D, schwarz, venstre Benstøtte kompl. SB 0, eleverbar, knæpolster D, sort, højre Benstøtte kompl. SB 0, eleverbar, knæpolster D, sort, venstre Benstøtte kompl. SB, eleverbar, knæpolster D, sort, højre Benstøtte kompl. SB, eleverbar, knæpolster D, sort, venstre 95 5 Benstøtte kompl. SB 5, eleverbar, knæpolster D, sort, højre Benstøtte kompl. SB 5, eleverbar, knæpolster D, sort, venstre 95 5 Benstøtte kompl. SB 50, eleverbar, knæpolster D, sort, højre Benstøtte kompl. SB 50, eleverbar, knæpolster D, sort, venstre 95 5 Benstøtte kompl. SB 55, eleverbar, knæpolster D, sort, højre Benstøtte kompl. SB 55, eleverbar, knæpolster D, sort, venstre 95 5 Benstøtte kompl. SB 60, eleverbar, knæpolster D, sort, højre Benstøtte kompl. SB 60, eleverbar, knæpolster D, sort, venstre BENSTØTTER POLSTER TIL LÆGSTØTTE Polster til lægstøtte Tel MY-NETTI.DK

17 CREATED DATE REV. Decription of change Adj. by Date 50mm A knurl pins are replaced with M6x6 and M6 furniture button TR..006 B Item no.55 replaced of item no.05/change table st C Replace screw 7 (M6x button head) with 99 st BENSTØTTE UNIVERSAL My-Netti A Washer M5 ISO 7089 BFZB B7 Position 7 Body screw POZ,8x5 790 DIN Beskrivelse 6 Holder heelstrap PA6 5%GF Varenr. Antal pr. stol Pris 5 Heel strap Spring x6x Benstøtte Universal, Body screw sort,,8x højre Black 05 DIN Ø6,xØ8x,5 Washer ISO S M6 Square Nut DIN 557 Benstøtte Universal, sort, venstre 0 M6x Hex Socket Head ISO BFZB 99 9 M6x6 Hex Socket Head ISO 76 BFZB B855 Fodplade m, 8hælebånd M6 K- 8x05 furniture cm, button højre Plain Carbon Steel M8 Lock nut DIN 985 BFZB B0 Fodplade m, 6hælebånd M8x8 Hex Socket 5 CTSK cm, Head venstre ISO 06 BFZB A 5 Foot plate PA6 0%GF 606-T6 B Mounting disc w/cone Fodplade m, hælebånd Hinge w/cone8 cm, højre EN-AW ADC Al. disc 77 0 EN-AW 606-T6 8 Fodplade m, hælebånd Adjust piece 5mm 8 cm, venstre Pos. Qty. Name 7 Item no. 068 EN-AW 606-T6 Drawing Material Tolerance for Fabrikkveien, N- Sandnes Fodplade m, hælebånd non-tolerance 0 cm, højre Tel: Fax: ISO 768-m TITLE APPROVALS DATE DO NOT DRAWING Footrest R w/heelstrap Fodplade m, DRAWN MATERIAL hælebånd 0 cm, venstre ok PROJECTION TREATMENT Fodplade m, FINISHhælebånd cm, højre SIZE A ITEM NO DWG NO. 69 REPLACED BY g REVISION : This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. KNÆPOLSTER Fodplade m, hælebånd cm, venstre Fodplade m, hælebånd 5 cm, højre Fodplade m, hælebånd 5 cm, venstre Fodplade m, hælebånd 50 cm, højre Fodplade m, hælebånd 50 cm, venstre Fodplade m, hælebånd 55 cm, højre Fodplade m, hælebånd 55 cm, venstre Fodplade m, hælebånd 60 cm, højre Fodplade m, hælebånd 60 cm, venstre Velcro male (reverse side) REV. Decription of change Adj. by Date A Add item no.97 (D fabric) ta table st Zip-fastener (reverse side) 0 0 Knæpolster, universal D, L 97 5 R0 Knæpolster, universal D, R 97 5 Velcro female (reverse side) 0 0 Knæpolster, universal EC, L Knæpolster, universal EC, R mm foam rubber inside 80 Textile outside POLSTER TIL LÆGPUDE 75 Zip-fastener Polster til lægpude 5-8 cm 67 5 (reverse side) Polster til lægpude 8-0 cm 68 5 Polster til lægpude -5 cm Item no. Textile 860 Easy Care 907 Mars 97 D TREATMENT SIZE PROJECTION ITEM NO. FINISH REVISION Tolerance for Fabrikkveien, N- Sandnes non-tolerance Tel: Fax: ISO 768-m Polster til lægpude 50 cm DO NOT 60 DRAWING APPROVALS DATE TITLE Knee protector 5 Easy Care L universal footsupport MATERIAL Easy Care DRAWN st DWG NO. A g : REPLACED BY This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. CREATED DATE MY-NETTI.DK Tel BENSTØTTER

18 MATERIAL Tolerance for non-tolerance ISO 768-m DO NOT DRAWING TREATMENT FINISH APPROVALS DRAWN DATE CREATED DATE TITLE SIZE PROJECTION ITEM NO. DWG NO. REPLACED BY Note: Pack parts in zipper plastic bag Seeger ring A8 DIN Lockbolt EN-AW 606-T6 Pos. Qty. Name Item no. Drawing Material sigve.tjessem g Foot plate lockbolt w/seeger ring Bedriftsveien, N-5 Klepp Stasjon Tel.: Fax.: This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. A : BENSTØTTER Note: Pack parts in zipper plastic bag 8 Tel MY-NETTI.DK Lock pin Compression spring 5x6x0.55 Lock Pos. Qty. Name It Tolerance for non-tolerance Bedrif Tel.: +

19 TILBEHØR TIL VINKELREGULERBARE BENSTØTTE Eleverbare benstøtte, højre, D Eleverbare benstøtte, venstre, D Knæpolster lang, D Knæpolster lang, Easy Care Lægstøtte med holder 5 cm Lægstøtte med holder 8-0 cm Lægstøtte med holder -5 cm Lægstøtte med holder 50 cm Lægstøtte med holder 55 cm Lægstøtte med holder 60 cm Fodplade SB 5 med 50 mm justerstykke, komplet, højre Fodplade SB 5 med 50 mm justerstykke, komplet, venstre Fodplade SB 8 med 50 mm justerstykke, komplet, højre Fodplade SB 8 med 50 mm justerstykke, komplet, venstre Fodplade SB 0 med 50 mm justerstykke, komplet, højre Fodplade SB 0 med 50 mm justerstykke, komplet, venstre Fodplade SB med 50 mm justerstykke, komplet, højre Fodplade SB med 50 mm justerstykke, komplet, venstre Fodplade SB 5 med 50 mm justerstykke, komplet, højre Fodplade SB 5 med 50 mm justerstykke, komplet, venstre Fodplade SB 50 med 50 mm justerstykke, komplet, højre Fodplade SB 50 med 50 mm justerstykke, komplet, venstre Fodplade SB 55 med 50 mm justerstykke, komplet, højre Fodplade SB 55 med 50 mm justerstykke, komplet, venstre Fodplade SB 60 med 50 mm justerstykke, komplet, højre Fodplade SB 60 med 50 mm justerstykke, komplet, venstre Justerstykke 5 mm 7 95 Justerstykke 50 mm, standard 7 55 Justerstykke 50 mm, forstærket Fjeder til fodplade x 6 x 80 mm - Model Møtrik M6 x 99 0 Mellemskive Justerstang, mekanisk, komplet med skruer, højre Justerstang, mekanisk, komplet med skruer, venstre Møtrik M6 x 0 mm Stjernehåndtag M6 x 0 mm til benstøtte Hængsel af aluminium til fodplade Adaptor til lægstøtte Møtrik M Messingstykke til låsemekanisme Møtrik M Lås til fodplade, komplet, højre Lås til fodplade, komplet, venstre Polster til knæled, sort 99 Ring Møtrik af messing til justerstykke Møbelmøtrik til justerstykke Rem til fodplade 6 95 Læg bånd m/ poster 9 95 BENSTØTTER MY-NETTI.DK Tel

20 MATERIAL TREATMENT FINISH DRAWN MATERIAL TREATMENT FINISH CREATED DATE TITLE SIZE PROJECTION DRAWN ITEM NO. DWG NO. CREATED DATE TITLE SIZE REPLACED BY PROJECTION MATERIAL TREATMENT FINISH ITEM NO. DWG NO. DRAWN REPLACED BY CREATED DATE SIZE PROJECTION ITEM NO. DWG NO. REPLACED BY 8 9 REV. Decription of change Adj. by Date REV. Decription of change Adj. by Date pos, OLE B Replace component 0555 in with 880 B component 0555 in pos Replace, with 880 OLE Add black to table, 8 replaced of 80 and 0 replaced of C Add black to table, 8 st replaced of 80 and 0 replaced of 555 C st C C Glue with Loctite 70/70 when mounting gas cylinder on foot support 0 9 Glu with LOCTITE 70/70 7 Glue with LOCTITE 70/ C 6 Knee protector R Knee protector L Artificial leather Artificial leather Furniture screw M6x Furniture screw M6x 880 S S-5 0 Brassnut M6/Ø9x7 0 Brassnut M6/Ø9x A CU ZN9 PB A CU ZN9 PB 8 9 Brassnut M6/Ø7.9x7 9 Brassnut M6/Ø7.9x A CU ZN9 PB 58 00A CU ZN9 PB Brassnut M6/7.9x B CU ZN9 PB M6x6 K6SNV5 furniture screw 0555 Steel.6 8 Brassnut M6/7.9x B CU ZN9 PB Brassnut M6/7.9x B CU ZN9 PB 7 Nylonwasher 0x0x0.5 7 Nylonwasher 0x0x PA PA6 Brassnut M6/Ø7.9x A CU ZN9 PB 6 M6x0 Hex Head ISO 0 BFZB 6 M6x0 Hex Head ISO 0 B076 BFZB B076 Gascylinder footsupport Pivot adj. Foot support 5 Pivot adj. Foot support POM Pos. Qty POM Name Item no. Drawing Material Upperarm with slot Tolerance for Bedriftsveien, N-5 Klepp Stasjon Upperarm with slot non-tolerance Tel.: Fax.: Gascylinder footsupport FORSTÆRKEDE BENSTØTTER 8 Gascylinder footsupport ISO m 00 TITLE DO NOT DRAWING APPROVALS DATE Swingelement cmpl Swingelement cmpl Gas cylinder foot support w/screw and brassnut sigve.tjessem.0.0 Swinglock w/release R Swinglock w/releaser L Pos. Qty. Name Item no. Drawing Material Pos. Qty. Name Item no. Drawing Material A Tolerance for Tolerance for Bedriftsveien, N-5 Klepp Stasjon 98.5 g : Glue with Bedriftsveien, N-5 Klepp Stasjon Glue with non-tolerance non-tolerance Tel.: Fax.: This drawing Tel.: +7 is Alu Rehab A.S property Fax.: +7 and should 5786 not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. LOCTITE ISO 768-m LOCTITE APPROVALS DATE ISO 768-m DO NOT DRAWING APPROVALS DATE DO NOT Adj. DRAWING footsupport w/gas R Adj. footsupport w/gas L ok ok A A Forstærkede benstøtter med 8.6 D g knæpolster, : højre (sommer 05) 9.9 g : 87 This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. This drawing is Alu Rehab A.S property and should not be copied or delivered to other firms or agents without our permission. Forstærkede benstøtter med D knæpolster, venstre (sommer 05) 87 Svinglås med udløser, højre Svinglås med udløser, venstre Vinkelregulerbar benstøtte overdel, GAS, D knæpolster Vinkelregulerbar benstøtte overdel, GAS, D knæpolster Forstærket vinkelregulerbar benstøtte overdel, GAS, sølvfarvet, højre Forstærket vinkelregulerbar benstøtte overdel, GAS, sølvfarvet, venstre Gascylinder til fodstøtte Udløserknap 00 8 Knæpolster Skai, højre Knæpolster D, højre (sommer 05) Knæpolster Skai, venstre Knæpolster D, venstre (sommer 05) 8780 BENSTØTTER ELEKTRISK BENSTØTTE Benstøtte, elektrisk højre 96 Ring Benstøtte, elektrisk, venstre 97 Ring Kun som reservedel. 0 Tel MY-NETTI.DK

Grundpris for SB 35-50 cm: 21.990,- DKK Grundpris for SB 55-60 cm: 25.195,- DKK

Grundpris for SB 35-50 cm: 21.990,- DKK Grundpris for SB 55-60 cm: 25.195,- DKK Dato Fakturerings adresse EAN-nr. Faktureringsadresse = leveringsadresse Kunde nr. Kontaktperson Reference Alternativ leveringsadresse Tilbud Grundpris for SB 35-50 cm: 21.990,- DKK Grundpris for SB 55-60

Læs mere

Next Bred. Det har aldrig været nemmere. Sædebredde fra 52,5-57,5 cm. God kørekomfort. Suveræn nem at indstille. Optimal funktionalitet

Next Bred. Det har aldrig været nemmere. Sædebredde fra 52,5-57,5 cm. God kørekomfort. Suveræn nem at indstille. Optimal funktionalitet Next Bred Det har aldrig været nemmere Sædebredde fra 52,5-57,5 cm God kørekomfort Suveræn nem at indstille Optimal funktionalitet Indstilles med kun to stykker værktøj Kan løftes i de låsbare benstøtter

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870 Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Løsdele pose pakket, afdækninger, skaftkonsol, skaft højre og venstre. Lose parts plastic bag, covers, handle

Læs mere

Balder Senior. Elektriske kørestole

Balder Senior. Elektriske kørestole Balder Senior Elektriske kørestole Indhold Side Balder Finesse 4 Balder Liberty 6 Balder Finesse Forhjulsdreven el-kørestol Crashtestet Mulighed for stå-funktion Elektrisk rygvinkling Aftageligt betræk

Læs mere

El-kørestole, senior

El-kørestole, senior El-kørestole, senior Indhold Side Balder Finesse 4 Balder Liberty 6 Balder Finesse Forhjulsdreven el-kørestol Crashtestet Mulighed for stå-funktion Elektrisk rygvinkling Aftageligt betræk Elektrisk sædetilt

Læs mere

TITAN FITNESS HOMEGYM

TITAN FITNESS HOMEGYM TITAN FITNESS HOMEGYM Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske norm EN 957. Før du

Læs mere

BRUGSANVISNING. Svipp Basic. Dette produkt er i overensstemmelse med direktiv 93/42/EØF om medicinsk udstyr.

BRUGSANVISNING. Svipp Basic. Dette produkt er i overensstemmelse med direktiv 93/42/EØF om medicinsk udstyr. BRUGSANVISNING Svipp Basic Dette produkt er i overensstemmelse med direktiv 93/42/EØF om medicinsk udstyr. 1. INTRODUKTION 4 1.1 Anvendelsesområder for Svipp Basic 5 1.2 Kontraindikationer 5 1.3 Kvalitet

Læs mere

Angulus Altitudo Altus. Sid bedre. Etac sætter ny standard for kørestole. Igen.

Angulus Altitudo Altus. Sid bedre. Etac sætter ny standard for kørestole. Igen. Angulus Altitudo Altus Sid bedre. Etac sætter ny standard for kørestole. Igen. Etac har siden 1981 udviklet innovative og intelligente løsninger til kørestole. Det startede med den første sammenklappelige

Læs mere

Mobil stol med høj eller lav ryg

Mobil stol med høj eller lav ryg Mobil stol med høj eller lav ryg fra Rifton Alle modeller er med kipbart sæde Med eller uden affjedring Justerar ryg 0-15 grader Bredt tilbehørsprogram Montering uden brug af værktøj Rifton mobil stol

Læs mere

BUZZ 1, 2 og 5 (HMI-nr. 25178, 27054 og 49822)

BUZZ 1, 2 og 5 (HMI-nr. 25178, 27054 og 49822) BUZZ 1, 2 og 5 (HMI-nr. 25178, 27054 og 49822) Ved sidelæns forflytning: 1. Slå stolens armlæn () for at lette forflytningen. 2. Slå armlænet ned igen, når brugeren sidder bekvemt på stolen. 3. Til urolige

Læs mere

REV-12401- Reebok Fusion Romaskine Bruger manual DK.

REV-12401- Reebok Fusion Romaskine Bruger manual DK. REV-12401- Reebok Fusion Romaskine Bruger manual DK. Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

Den intelligente el-kørestolserie E800

Den intelligente el-kørestolserie E800 Den intelligente el-kørestolserie E800 Velkommen til en ny verden Indhold Etac E800 - Tænk anderledes 3 Opnå mere med mindre 4 En unik stol 5 Køreglæde 5 Etac E880 / E885 6 Etac E890 / E895 7 Tilbehør

Læs mere

Assembly Guide Monteringsvejledning. 60/30 - wood end panels

Assembly Guide Monteringsvejledning. 60/30 - wood end panels Assembly Guide Monteringsvejledning 60/30 - wood end panels Wood end panels 1. When installing wood end panels, insert the top fittings into the upper crossbar slots and place the Z brackets over the foot

Læs mere

Produktions og samle vejledning for AMICO S 50 ZIP. Vindtæt screen (Solid) AMICO S 50_zip_ Solidscreen

Produktions og samle vejledning for AMICO S 50 ZIP. Vindtæt screen (Solid) AMICO S 50_zip_ Solidscreen Produktions og samle vejledning for AMICO S 50 ZIP Vindtæt screen (Solid) AMICO S 50_zip_ Solidscreen General information AMICO S 50 Dimensioner og head head box typer Nedenstående diagram viser alle størrelses

Læs mere

Dørlukkere, dørtillukkere, spiraler og fjeder

Dørlukkere, dørtillukkere, spiraler og fjeder Dørlukkere, dørtillukkere, spiraler og fjeder www.svalk.dk Dørlukker Dørlukker, Gr. 101. Inklusiv standard arm. Pumpehuset er produceret i aluminium og er udstyret med 2 skruer, en til justering af lukkehastighed

Læs mere

Alment tilbehør (som kan anvendes på FORSKELLIGE modeller) har et bestillingsnummer uden tilknytning til HMI-numre:

Alment tilbehør (som kan anvendes på FORSKELLIGE modeller) har et bestillingsnummer uden tilknytning til HMI-numre: dan-rehab a/s var det første firma til at anvende HMI-numre som bestillingsnumre. Det letter registreringen og styringen af hjælpemidler i hjælpemiddeldepoterne og sikrer samtidigt, at både kunde og leverandør

Læs mere

Premier Crosstrainer Brugermanual

Premier Crosstrainer Brugermanual Premier Crosstrainer Brugermanual 1 Brugermanual Reebok Premier Crosstrainer Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug

Læs mere

KOM UD OG MÆRK FORÅRET

KOM UD OG MÆRK FORÅRET KOM UD OG MÆRK FORÅRET Traditionelle kørestole er alt for dyre og stive til bumlede og mudrede stier og veje, men med en jogger, kan store som små børn med fysiske handicaps nyde udflugter til stranden,

Læs mere

Ormesa ståstøttestativ

Ormesa ståstøttestativ Ormesa ståstøttestativ Ståstøttestativ til unge og voksne Indstillelig bækkenstøtte Indstillelige hælstøtter Justerbare knæstøtter Højde- og dybdeindstilleligt bord Selvbetjening af rygstøtte Ormesa ståstøttestativ

Læs mere

Sjækler, Green Pin G-4151 / Shackles, Green Pin G-4151

Sjækler, Green Pin G-4151 / Shackles, Green Pin G-4151 Sjækler TVS / Shackles TVS TVS Varenr. / Stock no. WLL t a mm b mm c mm ød mm e mm t mm Vægt / Weight kg TVS6 1,12 13,5 30 10 10 20 29 0,10 TVS8 2,00 17,0 39 13 12 24 35 0,18 TVS10 3,15 23,0 49 15 16 31

Læs mere

... Inventar & Salgsfremmere... Tilbudene gælder til og med 29/7 2011. Telefon: 75 71 15 99. VÈD du at prisen er den bedste du kan finde på markedet.

... Inventar & Salgsfremmere... Tilbudene gælder til og med 29/7 2011. Telefon: 75 71 15 99. VÈD du at prisen er den bedste du kan finde på markedet. ... Inventar & Salgsfremmere... Tilbudene gælder til og med 29/7 2011. Telefon: 75 71 15 99 SUPEROFFER På 6 udvalgte varer / varegrupper tilbyder vi nu - til og med 29/7-2011 helt Led efter symbolet på

Læs mere

corpus Der er mange situationer hvor man har brug for ekstra udstyr, det kan være et bord, en taske på armlænet eller bespændingssystem 2013-11-01

corpus Der er mange situationer hvor man har brug for ekstra udstyr, det kan være et bord, en taske på armlænet eller bespændingssystem 2013-11-01 Tilbehør der giver ekstra muligheder. Vores stole er, som udgangspunkt, konstrueret med henblik på individuel tilpasning, men ind imellem kan man have brug for yderligere tilbehør corpus Med hjælp fra

Læs mere

Surrings- & Dockingkit

Surrings- & Dockingkit MONTERINGSMANUAL Surrings- & Dockingkit DK PASSER TIL: VELA Blues 100, 210, 300 & 1100 Manual. nr. 105900 INDHOLDSFORTEGNELSE 1.0. INDLEDNING 3 1.1. SIKKERHED 4 1.2. REKLAMATIONSRET 5 1.3. UDPAKNING AF

Læs mere

Samlevejledning til tremmeseng 70 x 140 Assembly instruction for cot 70 x 140

Samlevejledning til tremmeseng 70 x 140 Assembly instruction for cot 70 x 140 Samlevejledning til tremmeseng 70 x 140 Assembly instruction for cot 70 x 140 Læs vejledningen godt igennem før du begynder. Read the assembly instruction carefully before you start. OLIVER FURNITURE /

Læs mere

Brugsanvisning for TA elektrisk Kontor/arbejdsstol

Brugsanvisning for TA elektrisk Kontor/arbejdsstol Brugsanvisning for TA elektrisk Kontor/arbejdsstol Karakteristika: Kontor/arbejdsstol med ekstra højt / lavt løft og elektrisk betjent centralbremse. Anvendelse: 1. Hjælp til at rejse sig op 2. Sideforflytning

Læs mere

Next Comfort. Dansk manual 74868C 2010-05-06

Next Comfort. Dansk manual 74868C 2010-05-06 Next Comfort Dansk manual 74868C 2010-05-06 Indhold Overskrift Side 1. Generelt... 3 2. Håndtering/Transport... 4-5 3. Produktbeskrivelse... 6 4. Konfiguration... 7 5. Tilbehør... 8-10 6. Quick-guide...

Læs mere

how to save excel as pdf

how to save excel as pdf 1 how to save excel as pdf This guide will show you how to save your Excel workbook as PDF files. Before you do so, you may want to copy several sheets from several documents into one document. To do so,

Læs mere

SCANTOOL SB 30/35 og SB 40

SCANTOOL SB 30/35 og SB 40 Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44 Manual SCANTOOL SB 30/35 og SB 40 Søjleboremaskine EU overensstemmelseserklæring SCANTOOL A/S Industrivej 3-9 9460 Brovst www.scantool-group.dk

Læs mere

Bestillingsskema 2 Orderform 2

Bestillingsskema 2 Orderform 2 Bestillingsskema 1 Orderform 1 nr. No. Pakkeløsning, leje af / "Ready go go" package, rent of Pakkløsning med barbord og hvid disk / 8301 1.540 "Ready go go" package with bar table and white counter Pakkløsning

Læs mere

Prisliste 2014 REEF COLLECTION

Prisliste 2014 REEF COLLECTION Prisliste 14 2 Indholdsfortegnelse Stofprogram Side 4 sofa Side 5 bord Side 8 LOUNGE Side 9 HIGH Side Salgs- og leveringsbetingelser Side 11 Leveringsterminer Leveringstiden på, LOUNGE og HIGH er cirka

Læs mere

Kantlister / Edge trims / Kantenschütze

Kantlister / Edge trims / Kantenschütze Kantlister / Edge trims / Kantenschütze 33.306 33.409 33.004 33.401G Edge trim: PVC black + bi Grip range: 0,8-1 (1-2 ) Hardness: SH 8 / 65 Insert: 15 x 0,3 steel Edge trim: PVC black Grip range: 1-2 Hardness:

Læs mere

5.02 Hoening. 2 hjulede tandems. 3 hjulede tandems. Cykel med kørestol. Cykler med 2 hjul foran. Cykler med hjælpemotor. Stort udvalg i tilbehør

5.02 Hoening. 2 hjulede tandems. 3 hjulede tandems. Cykel med kørestol. Cykler med 2 hjul foran. Cykler med hjælpemotor. Stort udvalg i tilbehør 2 hjulede tandems 5.02 Hoening 3 hjulede tandems Cykel med kørestol Cykler med 2 hjul foran Cykler med hjælpemotor 2009 Stort udvalg i tilbehør Co-Pilot 24 Roll Fiets T-Bike Senior Co-Pilot 3 m T-Bike

Læs mere

Manual Smart Trykluft passepartout maskine. Version 1 dk

Manual Smart Trykluft passepartout maskine. Version 1 dk Manual Smart Trykluft passepartout maskine Version 1 dk Oversat af Lista Bella April 2011 Indholds fortegnelse. Klargøring 3 Montering på gulvstativ (Tilkøb) 4 Oversigt Smart mat-cutter 7 Montering væghængt

Læs mere

MISTRAL AiR. Danish Design by Hammel. Helvetica Neue 35 Thin. 30 punkt og en tracking

MISTRAL AiR. Danish Design by Hammel. Helvetica Neue 35 Thin. 30 punkt og en tracking MISTRAL AiR Danish Design by Hammel Helvetica Neue 35 Thin. 30 punkt og en tracking H forside. frontpage. snehvid. pure white.: 9*025 lys grå. light grey.: 2*065 orange.: 065 snehvid. pure white.: 3*041+051+031

Læs mere

LEJRELET - Tube. Manual. Ver. 2.05. Vers. 1.2. All rights reserved. Copyright 2012 Vendlet ApS

LEJRELET - Tube. Manual. Ver. 2.05. Vers. 1.2. All rights reserved. Copyright 2012 Vendlet ApS LEJRELET - Tube Manual Ver. 2.05 Vers. 1.2 All rights reserved. Copyright 2012 Vendlet ApS Dansk Anvendelse LEJRELET Tube er en lang blød cylinder, fyldt med trykaflastende skum granulat. Den er let at

Læs mere

Mobile Hospitals. A world on wheels

Mobile Hospitals. A world on wheels Mobile Hospitals A world on wheels 01 HMK bilcon presentation history, products, facts 02 Mobile Blood Donation Units 3D film Examples Standard specifications Fully custom made solutions Film preparing

Læs mere

3-18 cykler med tre hjul Forvent meget

3-18 cykler med tre hjul Forvent meget med tre hjul Forvent meget Standard: Fast nav, pedalbremse eller frinav Parkeringsbremse, ny type som er enkel at betjene Mindre bremsehåndtag Ny gearskifte (med trykknap-funktion) Ringeklokke Skærme (ikke

Læs mere

PJ Production Produktprogram 2010

PJ Production Produktprogram 2010 PJ Production Produktprogram 2010 Indhold: CPU-holder Tilbehør til CPU-holder Kabelbakke Rekvisitskuffe Opbevaring og udtræk til laptop Fladskærmsbeslag Projektorophæng Kabelgennemføring og div. Svingarm

Læs mere

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer TOP RAILING Glasværn Gelændersystemer MAB TOP RAILING SYSTEM -en rigtig løsning til ethvert formål! Top Railing Systemerne er det rigtige produkt valg, til alle værn løsninger, hvor æstetik, flot udseende,

Læs mere

Regal Raptor 125cc-150cc-250cc-300cc. epoulsem@youseepost.dk

Regal Raptor 125cc-150cc-250cc-300cc. epoulsem@youseepost.dk Regal Raptor 125cc-150cc-250cc-300cc epoulsem@youseepost.dk Mig bekendt er alle Regal Raptor baghjul ens, i hvert fald på dem vi kender fra 2005 og indtil 2007, det gælder således DD125-DD150-DD250 luft

Læs mere

Produktkatalog Save Time - Use Alulock

Produktkatalog Save Time - Use Alulock Produktkatalog Save Time - Use Alulock Stilladser Glasfiberstiger Stiger Alukasser Spec. produkter Scaffold Towers Ladders - Fiberglass Ladders Aluboxes Special products s. 3-22 s. 23 s. 24-35 s. 36-38

Læs mere

Michael Holm sidst opdateret onsdag, 11 januar 2012 side 1 af 9

Michael Holm sidst opdateret onsdag, 11 januar 2012 side 1 af 9 Michael Holm sidst opdateret onsdag, 11 januar 2012 side 1 af 9 Skift af venstre forhjulsleje på Citroen Berlingo 1.8i årgang 2000 Haynes er skrevet til biler, som ikke er rustne. Her kommer en praktisk

Læs mere

MI-300K Bruger manual

MI-300K Bruger manual MI-300K Bruger manual 1 Indholdsfortegnelse: Basis information Produkt specifikationer Side 5 Produkt indhold Side 6 Enheds betegnelse Side 7 Programmering Kom godt i gang Side 8 Personlig brugerkode Side

Læs mere

TROLLA Gødning og saltspreder 36 l

TROLLA Gødning og saltspreder 36 l TROLLA Gødning og saltspreder 36 l Artikel nr.: 12006 DK montagevejledning 2010/01 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt

Læs mere

TORO farvekoder Side 4 TORO stole + borde Side 5 Salgs og leveringsbetingelser Side 7

TORO farvekoder Side 4 TORO stole + borde Side 5 Salgs og leveringsbetingelser Side 7 Prisliste 2014 TORO 2 Indholdsfortegnelse TORO farvekoder Side 4 TORO stole + borde Side 5 Salgs og leveringsbetingelser Side 7 Leveringsterminer Leveringstiden for TORO stole er 2-3 uger. Leveringstiden

Læs mere

PROMENADE TaskeRollator [ inclusion ] by AKP Design Design Registreret og Brugsmodel Beskyttet

PROMENADE TaskeRollator [ inclusion ] by AKP Design Design Registreret og Brugsmodel Beskyttet Brugervejledning Side 1 af 10 PROMENADE TaskeRollator Dansk Design: [inclusion] By AKP Design EU design registreret og brugsmodel registreret. Udviklet og testet i henhold til international standard for

Læs mere

Power. Brugervejledning. Pro C om fort Aps - Broholmvej 9-5463 Harndrup Tlf: 70 23 50 10 - Fax: 70 23 50 12 Email:info@procomfort.

Power. Brugervejledning. Pro C om fort Aps - Broholmvej 9-5463 Harndrup Tlf: 70 23 50 10 - Fax: 70 23 50 12 Email:info@procomfort. Power Brugervejledning Pro C om fort Aps - Broholmvej 9-5463 Harndrup Tlf: 70 23 50 10 - Fax: 70 23 50 12 Email:info@procomfort.dk Indholdsfortegnelse 1. Indledning/formål 2. Elkørestolens dele 3. Elkørestolens

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

PILLEFLISHUGGER BRUGER MANUAL. Læs og forstå denne manual før ibrugtagning. Side 1 af 24

PILLEFLISHUGGER BRUGER MANUAL. Læs og forstå denne manual før ibrugtagning. Side 1 af 24 PILLEFLISHUGGER BRUGER MANUAL Læs og forstå denne manual før ibrugtagning Side 1 af 24 INDHOLDSFORTEGNELSE Side 1. Introduktion 3 2. Opsætning/samling af maskine 4 2.1 Løft af maskine 4 2.2 Tilslutning

Læs mere

KARISMA PROMO MADE IN ITALY 20% Leasing forslag: NY salon kr. 40.000,- KARISMA rabat. trends, ideer, kampagner og detailer

KARISMA PROMO MADE IN ITALY 20% Leasing forslag: NY salon kr. 40.000,- KARISMA rabat. trends, ideer, kampagner og detailer KARISMA PROMO MADE IN ITALY Leasing forslag: Stil - Kvalitet - Fornuftige priser NY salon kr. 40.000,- Betal over 36 mdr a kr. 870,- Ved kr. 6.800,- i udbetaling & 20% KARISMA rabat SOPHISTICATED WHITE

Læs mere

GB Instruction for use DK Brugsanvisning! PBC-S1-01-2015. POWERTEX Beam Clamp model PBC-S1

GB Instruction for use DK Brugsanvisning! PBC-S1-01-2015. POWERTEX Beam Clamp model PBC-S1 GB Instruction for use DK Brugsanvisning! PBC-S1-01-2015 POWERTEX Beam Clamp model PBC-S1 1 POWERTEX Beam Clamp PBC-S1 1 10 ton Assembly / Instruction for use (GB) (Original instructions) Read through

Læs mere

Vejledning til at tjekke om du har sat manuel IP på din computer.

Vejledning til at tjekke om du har sat manuel IP på din computer. Indhold Vejledning til at, komme på nettet. (DANSK)... 2 Gælder alle systemer.... 2 Vejledning til at tjekke om du har sat manuel IP på din computer.... 2 Windows 7... 2 Windows Vista... 2 Windows XP...

Læs mere

BellisTM. Manual. Dansk

BellisTM. Manual. Dansk ellistm Manual Dansk Invacare Rea Vi har gjort os mange anstrengelser for at sikre, at indholdet af denne brochure er fuldstændig opdateret ved tidspunktet for trykning. Da der til stadighed vil blive

Læs mere

Menneskenært design. Humerus Comfort unik humerus frakturortose

Menneskenært design. Humerus Comfort unik humerus frakturortose Skulderortoser Menneskenært design NordiCare udvikler egne ortoser med den målsætning at finde løsninger, som gør livet lettere for såvel patienter som plejepersonale. Vi kalder det menneskenært design.

Læs mere

Turtle. Optimale formstøbte løsninger for et langt større v elbefindende

Turtle. Optimale formstøbte løsninger for et langt større v elbefindende Turtle Optimale formstøbte løsninger for et langt større v elbefindende 1 I trygge hænder Hvem har brug for en formstøbt enhed? Etac og R82 har siden 1997 arbejdet tæt sammen om produktionen af formstøbte

Læs mere

Video Projector Controller. Brugermanual

Video Projector Controller. Brugermanual Jægergårdsgade 152/05A DK-8000 Aarhus C DENMARK WWW.WAHLBERG.DK l Video Projector Controller Brugermanual WWW.WAHLBERG.DK TELEPHONE +45 86 18 14 20 CELL PHONE +45 40 52 20 88 EMAIL: mads@wahlberg.dk Feb

Læs mere

QUICK START Updated: 18. Febr. 2014

QUICK START Updated: 18. Febr. 2014 QUICK START Updated: 18. Febr. 2014 For at komme hurtigt og godt igang med dine nye Webstech produkter, anbefales at du downloader den senest opdaterede QuickStart fra vores hjemmeside: In order to get

Læs mere

EnkEl og EffEktiv lejring af sengeliggende OVERSKUD TIL OMSORG

EnkEl og EffEktiv lejring af sengeliggende OVERSKUD TIL OMSORG OVERSKUD TIL OMSORG Enkel og effektiv lejring af sengeliggende Stabilitet Tryghed afslapning nedsat tonus nedsat arousel Hvorfor er lejring vigtig? Lejring har afgørende betydning for borgerens komfort

Læs mere

PRÆSTEGAARD MODULAR SYSTEM. katalog 2 DK fittings 2014.01

PRÆSTEGAARD MODULAR SYSTEM. katalog 2 DK fittings 2014.01 PRÆSTEGAARD MODULAR SYSTEM katalog 2 DK fittings 2014.01 INDHOLD 01 02 04 06 08 12 16 17 21 25 salgs- og leveringsbetingelser hylder, metal skråtstillet hylder, metal små hylder, metal hylder - indsats,

Læs mere

TILBEHØR TIL LASTBILER & VAREVOGNE

TILBEHØR TIL LASTBILER & VAREVOGNE Produktkatalog TILBEHØR TIL LASTBILER & VAREVOGNE Skal redigeres i ny version A-Z- Snedkeriet salgs- og leveringsbetingelser 2010 Bestilling af vare Vare kan bestilles pr. telefon (75 126599). Ved bestilling

Læs mere

Produktinformation facadepersienner Modelprogram

Produktinformation facadepersienner Modelprogram Produktinformation facadepersienner Modelprogram Standardfarve Profiler Naturanodiseret aluminium Facadepersienne A80 Facadepersienne A80 er beregnet for udendørs montering og er en effektiv sol- og varmeafskærmning

Læs mere

Easy. Easier. Mhouse. Prisliste 2010

Easy. Easier. Mhouse. Prisliste 2010 Easy. Easier. Mhouse. Prisliste 2010 Det revolutionerende system til automatisering af din private bolig i en utrolig hurtig og let måde. Nu også med mulighed for tilslutning for solenergi. Mhouse Gør

Læs mere

RentCalC V2.0. 2012 Soft-Solutions

RentCalC V2.0. 2012 Soft-Solutions Udlejnings software Vores udvikling er ikke stoppet!! by Soft-Solutions RentCalC, som er danmarks ubetinget bedste udlejnings software, kan hjælpe dig med på en hurtigt og simple måde, at holde styr på

Læs mere

Emineo Brugsanvisning

Emineo Brugsanvisning Emineo Brugsanvisning Inledning Vi håber, De får glæde af stolen i hverdagen. Kvalitet og funktioner er nøgleord for alle kørestole i Handicare serien. Emineo bliver fremstillet af Handicare. For en sikkerheds

Læs mere

EuroForm OCR-B Installation Guide

EuroForm OCR-B Installation Guide EuroForm OCR-B Installation Guide Dansk For HP LaserJet Printers Installation Guide NOTE The information contained in this document is subject to change without notice. EuroForm makes no warranty of any

Læs mere

Betjeningsvejledning Bruseleje. Luxal. Vigtigt! Læs denne vejledning omhyggeligt, før bruselejet tages i brug.

Betjeningsvejledning Bruseleje. Luxal. Vigtigt! Læs denne vejledning omhyggeligt, før bruselejet tages i brug. Betjeningsvejledning Bruseleje Luxal Vigtigt! Læs denne vejledning omhyggeligt, før bruselejet tages i brug. Dato for ibrugtagning: Serienummer: Fabrikationsår: Bruger: Navn: Adresse: Bygning: Afdeling:

Læs mere

15.693,- Spisebord m/2 plader og 6 stole

15.693,- Spisebord m/2 plader og 6 stole MØBELkup! fra Danmarks største møbelkæde 15.693,- Spisebord m/2 plader og 6 stole SPAR 4.000,- skovby 71 spisebord m/2 plader: Sort/hvid laminat. Mål 109x190/290 cm. Kr. 9.499,- stol 66 monteret med stof

Læs mere

Priserne er gældende indtil 31. december 2012 Priserne er ekskl. moms, miljø- og leveringstillæg samt fragt. Der tages forbehold for evt. trykfejl.

Priserne er gældende indtil 31. december 2012 Priserne er ekskl. moms, miljø- og leveringstillæg samt fragt. Der tages forbehold for evt. trykfejl. DEN PERFEKTE GARDEROBE TIL ALLE FORMÅL... Vi tilbyder et bredt sortiment af fritstående eller vægophængte garderobeskabe, alle i en høj kvalitet og med mange kombinationsmuligheder på udstyr, låsesystemer

Læs mere

KNAPPER OG TILSLUTNINGER PÅ BAGSIDEN AF SOUNDBAR KNAPPER OVEN PÅ SOUNDBAR OG FJERNKONTROL. EQ-kontakt. Tænd/slukknap. Surroundknap.

KNAPPER OG TILSLUTNINGER PÅ BAGSIDEN AF SOUNDBAR KNAPPER OVEN PÅ SOUNDBAR OG FJERNKONTROL. EQ-kontakt. Tænd/slukknap. Surroundknap. KNAPPER OG TILSLUTNINGER PÅ BAGSIDEN AF SOUNDBAR KNAPPER OVEN PÅ SOUNDBAR OG FJERNKONTROL EQ-kontakt Tænd/ slukknap Kildeknap Lydstyrkeknapper Surroundknap Bluetoothknap Optisk indgangsstik Auxindgangsstik

Læs mere

P Radius Møbler Tolsagervej 9 8370 Hadsten Denmark Tel. +45 8761 3400 Fax +45 8761 3401 www.radius-moebler.dk SHAR

P Radius Møbler Tolsagervej 9 8370 Hadsten Denmark Tel. +45 8761 3400 Fax +45 8761 3401 www.radius-moebler.dk SHAR SHARP SHARP Design: Thore Lassen SHARP-serien er den ideelle løsning til fleksibel møblering i forbindelse med møder konferencer, kantiner og undervisning. SHARP-stolen er let håndterbar, stabelbar og

Læs mere

FORSIDE. Cykelkatalog

FORSIDE. Cykelkatalog FORSIDE Cykelkatalog VALG AF CYKEL Alu Rehab tilbyder et bredere cykeludvalg end nogensinde. Målet er, at give vores kunder en god cykel oplevelse og hjælpe med at finde den rigtige cykel og brugerdefineret

Læs mere

Tillykke, du er nu ejer af en Gloworm X2. Forbered dig på at opleve revolutionen inden for LED lys

Tillykke, du er nu ejer af en Gloworm X2. Forbered dig på at opleve revolutionen inden for LED lys Tillykke, du er nu ejer af en Gloworm X2 Forbered dig på at opleve revolutionen inden for LED lys Sikkerhedsanvisning: Et alternativ lys skal bæres til hver en tid. Varme: Aluminiumshovedet er designet

Læs mere

SØKORTRETTELSER 15-16

SØKORTRETTELSER 15-16 25. april 2014 26. årgang SØKORTRETTELSER 15-16 DANISH CHART CORRECTIONS 2014 Rettelse nr. / Correction no. 135-151 Kort / Chart Rettelse nr. / Correction no. Kort / Chart Rettelse nr. / Correction no.

Læs mere

INDEHOLDER: & x 10 stk. = x 6 stk. @ x 1 stk. % x 2 stk. ; x 6 stk. ( x 10 stk. x 2 stk. x 2 stk. ) x 4 stk. / x 2 stk. : x 2 stk. + x 1 stk. x 2 stk.

INDEHOLDER: & x 10 stk. = x 6 stk. @ x 1 stk. % x 2 stk. ; x 6 stk. ( x 10 stk. x 2 stk. x 2 stk. ) x 4 stk. / x 2 stk. : x 2 stk. + x 1 stk. x 2 stk. A4 Size 80G 双 胶 纸 印 刷 Cykelholder med lygtebom - 3 cykler Brugsvejledning Bicycle trailer with lighting equipment Installation Manual Modelnr. 10993 Læs og følg alle instruktionerne før montering og være

Læs mere

Stativvarer. Stativvarer - Side 1

Stativvarer. Stativvarer - Side 1 Stativvarer Stativvarer - Side 1 Indholdsfortegnelse Aluminiumskniv...7 Dykkere 1,2 x 20 mm...5 Filtsko BGF...4 Filtsko K...4 Filtsko Universal...4 Filtsøm ø 20 mm...3 Filtsøm ø 24 mm...3 Filtplader 10

Læs mere

I nva c a r e Action 3. NG Yes, you can. BRUGERMANUAL

I nva c a r e Action 3. NG Yes, you can. BRUGERMANUAL I nva c a r e ction 3 NG Yes, you can. DK BRUGERMNUL Forord Invacare forbeholder sig retten til ændringer. Dele af informationer i denne brugermanual er underlagt copyright alle rettigheder tilhører og

Læs mere

Enkel guide til mytnt-brugere mytnt Quick Guide mytnt enkelt og hurtigt. TNT Curve Positive orange/g

Enkel guide til mytnt-brugere mytnt Quick Guide mytnt enkelt og hurtigt. TNT Curve Positive orange/g Enkel guide til mytnt-brugere mytnt Quick Guide mytnt enkelt og hurtigt TNT Curve Positive orange/g TNT Curve Positive orange/g 2. Log på mytnt 3. Send en forsendelse 4. Udfyld oplysninger om forsendelse

Læs mere

2014-03. Reservedelsliste

2014-03. Reservedelsliste 2014-03 Reservedelsliste CutMa arbejder hele tiden på at udvide varesortimentet af kvalitets produkter, derfor vil der løbende komme nye produkter i reservedele kataloget. Indhold: Side 1. Senderør, vakuumpumpe,

Læs mere

Prisliste DK 2014 VILLA 550 og 650. Villa 550 fra kr. 52.264,00 Villa 650 fra kr. 57.242,00

Prisliste DK 2014 VILLA 550 og 650. Villa 550 fra kr. 52.264,00 Villa 650 fra kr. 57.242,00 Prisliste DK 2014 VILLA 550 og 650. Villa kan leveres med moduler i fronten efter eget valg til samme pris. Villa 550 fra kr. 52.264,00 Villa 650 fra kr. 57.242,00 Villa Basis: Leveres komplet med 40x40

Læs mere

BALL-TIK. Skydeportbeslag

BALL-TIK. Skydeportbeslag BALL-TIK Skydeportbeslag Produktoversigt A/S Tobias Jensen Production Februar 2012 BALL-TIK Skydeportbeslag Februar 2012 Forord BALL-TIK Styrke 0 BALL-TIK Styrke 1 BALL-TIK Styrke 1 Rustfri BALL-TIK Styrke

Læs mere

SWL: 160 kg. Foretag regelmæssige funktionskontroller af løfteren. Kontroller, at materialet er helt og ikke udviser tegn på skader.

SWL: 160 kg. Foretag regelmæssige funktionskontroller af løfteren. Kontroller, at materialet er helt og ikke udviser tegn på skader. StandUp SystemRoMedic TM Manual - Dansk REF 60800001 StandUp med strømkabel REF 60800002 StandUp, med batteri SWL: 160 kg StandUp er en løftestol, der er udviklet til at hjælpe personer op fra gulv til

Læs mere

Brugsanvisning. Bure Rise & Go. Gangbord med oprejsning

Brugsanvisning. Bure Rise & Go. Gangbord med oprejsning Brugsanvisning Bure Rise & Go Gangbord med oprejsning 1 Kære Bruger Tillykke! Du har anskaffet et Bure Gangbord Rise & Go. I denne brugsanvisning får du vigtige oplysninger om, hvordan du bruger gangbordet,

Læs mere

12B40, DK Rev. 22/02-2006. Brugsvejledning Rise II Eleverbar Bade-, Toilet- & Plejestol med Sædetilt

12B40, DK Rev. 22/02-2006. Brugsvejledning Rise II Eleverbar Bade-, Toilet- & Plejestol med Sædetilt 12B40, DK Rev. 22/02-2006 Brugsvejledning Rise II Eleverbar Bade-, Toilet- & Plejestol med Sædetilt Brugsvejledning Rise II - Eleverbar Bade-, Toilet- & Plejestol med Sædetilt Indhold: Side: 1. Mærkning

Læs mere

D D K GB I Løbebånd T3.1 CZ H RO SLO

D D K GB I Løbebånd T3.1 CZ H RO SLO DK D GB Løbebånd T3.1 I CZ H RO SLO DK Kære kunde, Tak fordi du har valgt vores Reebok Løbebånd. Dette kvalitetsprodukt er designet til brug i dit hjem, og er blevet testet og certificeret efter den europæiske

Læs mere

BRUGSANVISNING MB3195-DK-B

BRUGSANVISNING MB3195-DK-B BRUGSANVISNING DA -B Indledning Tillykke med den nye manuelle kørestol Kvalitet og funktioner er nøgleord for alle kørestole i Handicare serien. Exigo 10 bliver fremstillet af Handicare. For din egen sikkerhed

Læs mere

HK Værktøj 4500 Nykøbing Sj. hkvt@hkvt.dk Tlf. 59913484 Fax 59913454 Mobil 61750852 SIKKERHEDSSKO mm

HK Værktøj 4500 Nykøbing Sj. hkvt@hkvt.dk Tlf. 59913484 Fax 59913454 Mobil 61750852 SIKKERHEDSSKO mm SIKKERHEDSSKO mm Forbehold for trykfejl og udsolgte vare Priser er excl. fragt og moms 899,- Varenummer 6624 Goaltender Mærke Cofra Overlæder Åndbart og slidstærkt TPU Størrelse 39-47 Vægt (42) 600 g.

Læs mere

MEKANISK OVERLASTSIKRING SM4067 SM4068

MEKANISK OVERLASTSIKRING SM4067 SM4068 MEKANISK OVERLASTSIKRING SM4067 SM4068 BRUGERMANUAL 1 VIGTIG INFORMATION DENNE VEJLEDNING ER UDELUKKENDE RETTET MOD KVALIFICEREDE INSTALLATØRER. DISSE OPLYSNINGER MÅ IKKE UDLEVERES TIL SLUTBRUGERE. LÆS

Læs mere

Læg lågen med fronten nedad på et blødt materiale for at beskytte lakken.

Læg lågen med fronten nedad på et blødt materiale for at beskytte lakken. Dansk Deutsch Francais - English Varenr. 51075 Udskiftning af pakning ved glas: Pakken indeholder: 1 stk. Pakning Vejledning: Aduro 4 Er pakningerne blevet hårde og utætte kan de skiftes på følgende måde:

Læs mere

SMART OPBEVARING AF VÆRKTØJ

SMART OPBEVARING AF VÆRKTØJ SMART OPBEVARING AF VÆRKTØJ 2 VÆRKTØJSTASKER 3 VÆRKTØJSBÆLTER 7 SØMPOSER 12 VÆRKTØJSORDNERE 12 TILBEHØR TIL BÆLTER 13 DIVERSE 19 SALGSMATERIALER NOTER 22 INDHOLDSFORTEGNELSE MED VARENUMRE 23 INDHOLD 3

Læs mere

Reha. Pleje & Senge - Produkter Medical equipment. Hovedkatalog General catalogue. Version 13.03

Reha. Pleje & Senge - Produkter Medical equipment. Hovedkatalog General catalogue. Version 13.03 Vores idéer holder folk i bevægelse... Our inventions move people... Pleje & Senge - Produkter Medical equipment Reha 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Hovedkatalog General catalogue Version 13.03 Vores idéer holder

Læs mere

Brannmur 100x130. Monteringsanvisning User manual. Produkt nr: HP-00000-000 Sintef nr: 120-0223 Sist oppdatert: 11.05.11

Brannmur 100x130. Monteringsanvisning User manual. Produkt nr: HP-00000-000 Sintef nr: 120-0223 Sist oppdatert: 11.05.11 Brannmur 100x130 NO GB DK Monteringsanvisning User manual Monteringsanvisning Produkt nr: HP-00000-000 Sintef nr: 120-0223 Sist oppdatert: 11.05.11 Nordpeis Brannmur 100x130 Nordpeis brannmursplate limes

Læs mere

JAIME Hayón 1974- MILJØ & TESTS DESIGN BESKRIVELSE MÅL GARANTI

JAIME Hayón 1974- MILJØ & TESTS DESIGN BESKRIVELSE MÅL GARANTI FAVN FAVN er en sofa designet af Jaime Hayón for Fritz Hansen. Favn; det danske ord for omfavnelse, er resultatet af en kreativ dialog mellem den spanske designer og Fritz Hansen. JAIME Hayón 1974- Spansk

Læs mere

Dagsorden. v./udbudskonsulent, Anders Kristian Holck. Sagsnummer: Lyngby-Taarbæk Kommune Center for Social Indsats. Senest revideret: 24.10.

Dagsorden. v./udbudskonsulent, Anders Kristian Holck. Sagsnummer: Lyngby-Taarbæk Kommune Center for Social Indsats. Senest revideret: 24.10. Lyngby-Taarbæk Kommune Center for Social Indsats Sagsnummer: Sagsansvarlig: Lone Nygaard Jensen Senest revideret: 24.10.2014 Dagsorden Emne: Dagsorden til Handicaprådsmødet Data om mødet Dato: 29. oktober

Læs mere

BEVÆGELSESFRIHED. Du finder en praktisk, aflåselig opbevaringsboks under sædet. Lige til hjelmen eller varer fra indkøb.

BEVÆGELSESFRIHED. Du finder en praktisk, aflåselig opbevaringsboks under sædet. Lige til hjelmen eller varer fra indkøb. MER FRIHED MED PGO! BEVÆGELSESFRIHED Denne 3-hjulede scooter byder på et frækt og tidsløst design med fokus på driftsikkerhed, nem vedligehold og mange praktiske detaljer, der sikrer dig en god bevægelsesfrihed

Læs mere

BRUGSANVISNING MB3197-DK-B

BRUGSANVISNING MB3197-DK-B BRUGSANVISNING DA -B Tillykke med den nye manuelle kørestol Indledning Kvalitet og funktioner er nøgleord for alle kørestole i Handicare serien. Exigo 30 bliver fremstillet af Handicare Produktion AS.

Læs mere

Elektrisk golfvogn 1-7

Elektrisk golfvogn 1-7 Elektrisk golfvogn 1-7 Golfvognsskitse 2-7 Opstart Drej koblingen og skub hjulet på aksen indtil Quick Release røret lukker. Vær opmærksom på forskellen på højre og venstre hjul Tryk foldeleddet, løsgør

Læs mere

medemagruppen MC Jazzy 1121 Service manual P9-0220-S ver. 2.0.2 - September 2011

medemagruppen MC Jazzy 1121 Service manual P9-0220-S ver. 2.0.2 - September 2011 medemagruppen P9-0220-S ver. 2.0.2 - September 2011 DK Service manual MC Jazzy 1121 Medema Danmark A/S Enggårdvej 7 Snejbjerg 7400 Herning Telefon: 70 10 17 55 Telefax: 97 18 88 35 Service manual P9-0220-S

Læs mere

Byrum. Transport. ScanCell vogne. Moduler. Åbne vogne. vogne. reoler. Transport. vogne. og tilbehør

Byrum. Transport. ScanCell vogne. Moduler. Åbne vogne. vogne. reoler. Transport. vogne. og tilbehør Byrum ScanCell Åbne Transport Skabe ScanMo reoler Moduler Transport og tilbehør Transport Generelt... Åbne transport... Tilbehør for åbne transport... Lukkede transport... Udstyr til lukkede transport...

Læs mere