MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk"

Transkript

1 Model: Stykliste Dansk

2 Indholdsfortegnelse Frame, cabinet 3 MOTOR 5 Pump 8 Pump, kits 10 Pump NP5 12 Pump, kits NP5 14 Control safety block (A) 16 Control safety block (B) 18 Electric box 20 Default accessoires 23 Tilbehør 25

3 Frame, cabinet MAXXI409 3

4 Frame, cabinet MAXXI409 4 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse COLLAPSIBLE CARDBOARD BOX SKRUE WASHER 6,4X1, LABEL "MAX. 3MIN" F KLÆBESKILT KØREBØJLE F KABINET F VINGEMØTRIK SKRUE M6X45 DIN CHASSIS F. -29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A CHASSIS F. -69, 4-73, 4-73A NAVKAPSEL KOMP. Ø HJUL Ø250X55 F SKRUE M8X STØTTEFOR Ø62X MØTRIK M EAN

5 MOTOR MAXXI401 5

6 MOTOR MAXXI401 6 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse MOTOR ELD KW 230V 1PH 230/1/ , 4-29A MOTOR 2.0KW 110V/1 WITH PLUG 4-29A 110/1/ MOTOR 2.3KW 230V 4-32, 4-32A MOTOR 4.5KW 230/ , 4-45A MOTOR 7,0 KW 230/ , 4-73, 4-73A SKRUE M6X , 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A SKRUE 4-69, 4-73, 4-73A MOTORFLANGE 4-69, 4-73, 4-73A LEJEDÆKSEL 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A ROTOR 230/1/ , 4-29A ROTOR MOTOR 2.3KW 4-32, 4-32A ROTOR MOTOR 4.5KW 4-45, 4-45A ROTOR MOTOR 2.0KW 4-29A, 110/1/ ROTOR MOTOR 7.0KW 4-69, 4-73, 4-73A KUGLELEJE 4-69, 4-73, 4-73A RULLELEJE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A FASTGØRELSESBÅND 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A LÅSESKIVE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A SKRUE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A KONDENSATOR 60µF 230/1/ , 4-29A CAPACITOR 4-32, 4-32A CAPACITOR 4-29A, 110/1/ LEJESKIVE BAGERSTE 4-69, 4-73, 4-73A LEJESKIVE BAGERSTE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A VINTILATORVINGE 4-69, 4-73, 4-73A VINTILATORVINGE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A KLEM RING VENTILATOR HUS 4-69, 4-73, 4-73A VENTILATOR HUS 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A SKRUE 3.5X SKRUE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A WASHER 10,5X2,5 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A MOTOR FOD 4-69, 4-73, 4-73A MOTOR FOD 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A MØTRIK SEKSKANTET M , 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A MØTRIK SKRUE PAKNING 10,5X2 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A SKRUE 4-69, 4-73, 4-73A SKIVE 4-69, 4-73, 4-73A SVINGNINGSDÆMPER 4-69, 4-73, 4-73A WASHER 10,5X2,5 4-69, 4-73, 4-73A EAN

7 MOTOR MAXXI401 7 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse MØTRIK M8 4-69, 4-73, 4-73A TERMINAL PLUG AND TERMINA L PINS EAN

8 Pump MAXXI403 8

9 Pump MAXXI403 9 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse STØTTERING 52X2 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A SIKRINGSRING 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A RULLELEJE 6304 DIN , 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A OLIEPIND G3/8" F. -29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A STANG F. -29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A SKRUE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A PROP 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A O-RING 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A PLEJLSTANG 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A PLEJLSTANG F. NP3-PUMPE 4-45, 4-45A STEMPEL STANG F. NP3-PUMP 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A O-RING Ø4,48X1,78 SH , 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A AFSTANDSKIVE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A PAKNING 8,0X13X0,5 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A MØTRIK 6KT M8 SW13X5 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A CRANKSHAFT FOR M , 4-32A KRUMTAP FOR M , 4-45A KRUMTAP 4-29, 4-29A RULLELEJE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A SIKRINGSRING Ø62/Ø54XØ1 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A FJEDE A 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A THERMOSTAT-VENTIL F.-29, 4-32, PROP 4-29A, 4-32A, 4-45A PAKNINGSRING 4-29A, 4-32A, 4-45A PROP 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A O-RING 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A CYLINDERBLOK F. -29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A TRYKRING Ø15 NP3 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A TRYKRING Ø15 NP3 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A O-RING 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A PROP 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A TOPSTYKKE F. -29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A LÅSESKIVE Ø6 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A SKRUE M6X60 ISO , 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A O-RING 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A PROP M22 SW21X22,5 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A TOPSTYKKE KOMPL. F. -32, 4-32A, 4-45, 4-45A TOPSTYKKE, KOMPL. 4-29, 4-29A PUMPE NP3 4-29, 4-29A PUMPE M , 4-45A PUMP M4 170 BAR ALTO 4-32, 4-32A EAN

10 Pump, kits MAXXI404 10

11 Pump, kits MAXXI Pos Vare nr. Ant Beskrivelse TOPSTYKKE KOMPL. F. -32, 4-32A, 4-45, 4-45A TOPSTYKKE, KOMPL. 4-29, 4-29A VENTIL KIT 6 FOR PUMPE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A STEMPEL PAKNINGSSÆT Ø , 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A STØTTERINGSSÆT Ø , 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A OLIE PAKNINGSSÆT F.-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A STEMPEL SÆT Ø , 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A EAN

12 Pump NP5 MAXXI405 12

13 Pump NP5 MAXXI Pos Vare nr. Ant Beskrivelse SKRUE 4-69, 4-73, 4-73A LEJEDÆKSEL LUKKET 4-69, 4-73, 4-73A LEJEDÆKSEL 4-69, 4-73, 4-73A PASNINGSSKIVE 4-69, 4-73, 4-73A PASNINGSSKIVE 4-69, 4-73, 4-73A PASNINGSSKIVE 4-69, 4-73, 4-73A RULLELEJE 4-69, 4-73, 4-73A OLIEPIND G3/8" F. -69, 4-73, 4-73A O-RING 7,66X1,78 NITRIL 4-69, 4-73, 4-73A STANG 4-69, 4-73, 4-73A SKRUE 4-69, 4-73, 4-73A DÆKSEL 4-69, 4-73, 4-73A PROP 4-69, 4-73, 4-73A O-RING 4-69, 4-73, 4-73A PLEJLSTANG 4-69, 4-73, 4-73A STEMPEL STANG 4-69, 4-73, 4-73A STØTTERING 8,0X11,0X1,0 4-69, 4-73, 4-73A AFSTANDSSKIVE 4-69, 4-73, 4-73A PAKNING 4-69, 4-73, 4-73A MØTRIK 4-69, 4-73, 4-73A KRUMTAP F. NP5-PUMPE 4-69, 4-73, 4-73A FJEDE A 4-69, 4-73, 4-73A RULLELEJE 4-69, 4-73, 4-73A LEJEDÆKSEL 4-69, 4-73, 4-73A FJEDERRING 4-69, 4-73, 4-73A SKRUE M8X30 ISO , 4-73, 4-73A CYLINDERBLOK 4-69, 4-73, 4-73A O-RING 4-69, 4-73, 4-73A PROP 4-69, 4-73, 4-73A THERMOSTAT-VENTIL F.-69, PAKNINGSRING 4-73A PROP 4-73A PAKNING 4-69, 4-73, 4-73A PROP 4-69, 4-73, 4-73A LÅSESKIVE Ø8 4-69, 4-73, 4-73A SKRUE M8X , 4-73, 4-73A O-RING 4-69, 4-73, 4-73A PROP 4-69, 4-73, 4-73A TOPSTYKKE 4-69, 4-73, 4-73A TRYKRING 4-69, 4-73, 4-73A TOPSTYKKE 4-69, 4-73, 4-73A PUMPE NP F. -69, 4-73, 4-73A EAN

14 Pump, kits NP5 MAXXI406 14

15 Pump, kits NP5 MAXXI Pos Vare nr. Ant Beskrivelse TOPSTYKKE 4-69, 4-73, 4-73A VENTIL KIT 6 FOR PUMPE 4-69, 4-73, 4-73A STEMPEL PAKNINGS KIT 4-69, 4-73, 4-73A STØTTE RING KIT 4-69, 4-73, 4-73A OLIE PAKNINGS KIT 4-69, 4-73, 4-73A STEMPEL KIT 4-69, 4-73, 4-73A EAN

16 Control safety block (A) MAXXI407 16

17 Control safety block (A) MAXXI Pos Vare nr. Ant Beskrivelse REP.SÆT VENTILSTEMPEL LÅSERING VENTILSÆDE O-RING O-RING O-RING BANJO BOLT BLÆNDPROP OMLØBSVENTILHUS F SKRUE 4-29A, 4-32A, 4-45A, 4-73A KONTAKTBESLAG MØTRIK M8 4-29A, 4-32A, 4-45A, 4-73A SKRUE 4-29A, 4-32A, 4-45A, 4-73A END SWITCH 250V 5A W.WIRE FSH/FS 6.3 KIT 4-45A, 4-73A MIKROKONTAKT 4-29A, 4-32A HUS F. MICRO SWITCH 4-29A, 4-32A, 4-45A, 4-73A KAPPE Ø20X45 F MØTRIK GEVINDSTIFT OMLØBER MØTRIK JUSTERSKRUE FJEDERSTYR FJEDER CONTROL SAFETY BLOCK 250BAR EAN

18 Control safety block (B) MAXXI408 18

19 Control safety block (B) MAXXI Pos Vare nr. Ant Beskrivelse PROP G1/8 DIN 908 => PAKNING => BANJO BOLT O-RING O-RING 23,47X2, O-RING 257X2, O-RING 28,24X2, O-RING STEMPEL TRYKFJEDER O-RING BANJO BOLT M16X FILTER BANJO BOLT G1/2"-G3/4"X O-RING RETURLØB Ø30,9X , 4-73, 4-73A RETURLØB F. -29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A O-RING OVERGANG, TRITON => O-RING => INJEKTOR 4-69, 4-73A => INJEKTORDYSE Ø1,8X2,6 4-29, 4-29A, 4-32A => INJEKTORDYSE, KEMI 4-45*NO*, 4-45A => O-RING => O-RING 14X => FILTER => PVC-SLANGE, KLAR Ø6/Ø => PLS. INDICATE LENGTH IN METRES KEMIDOSERING => KUGLE Ø5,5 DIN => FJEDER 0,3X4, => LYNKOBLINGSNIPPEL *GB* => LYNKOBLING 3/4" LAVTRYK *GB* => PAKNING Ø24,5XØ16X3 *GB* => EAN

20 Electric box MAXXI402 20

21 Electric box MAXXI Pos Vare nr. Ant Beskrivelse MODSTAND 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A START KONDENSATOR 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A CABLE STRAP 4,7X1,3X , 4-29A, 4-32, 4-32A SCREW M4X8 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A BRACKET 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A LEDNING MED STIK 400/3/50 *EU* MØTRIK HEXAGON THIN NUT M25X1.5 EN PA 4-29A 110/1/ KABELAFLASTNING Cord Fixing M25x1,5 4-29A 110/1/ LEØING 230/1/50 *EU* TOPDÆKSEL 4-29A 110/1/ POWER CORD H07RN-F 3G1.5X /1/50 *GB* ELKASSE OVERDEL EJOT-SKRUE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A STARTRELÆ 230V 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A PRINT 4-29A, 4-32A, 230/1/ ELECTRONIC /1/ PAKDÅSE TET 5-7C 4-29, 4-32, 4-45, 4-69, HEXAGON NUT M4 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A SPONGE RUBBER Ø4 L 1M ADAPTERPLADE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A PAKNING START/STOP KONTAKT SPONGE RUBBER Ø4 L 1M ELKASSE OVERDEL F O-RING 10.0X DREJEKNAP SKRUE M4X PT-SKRUE K30X RÆKKEKLEMME 3X4 QMM 4-45, 4-45A, 4-73, 4-73A CAGE CLAMP TERMINAL 5POL 4-29A 110/1/ END SWITCH 250V 5A W.WIRE FSH/FS 6.3 KIT 4-45A, 4-73A MIKROKONTAKT 4-29A, 4-32A MODTAGESKINNE PLEASE INDICATE LENGTHS IN METRES WHEN ORDERING KLEMRÆKKE GRÅ (GB) 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A STOPPLADE 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A CONTACTOR CJX2-D18-V *EU*, 4-45A, 4-73, 4-73A CONTACTOR CJX2-D18-P7 230 V 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A CONTACTOR CJX2-D25-P7 230 V 4-45*NO* CONTACTOR CJX2-D32-P7 230V CONTACTOR CJX2-D32-F7 110V 4-29A 110/1/ EAN

22 Electric box MAXXI Pos Vare nr. Ant Beskrivelse IRE TERMINAL 10QMM 4-29A 110/1/ KLEMMERÆKKE, JORD SKRUE M5X , 4-29A, 4-32, 4-32A, 4-45, 4-45A SKRUE M5X6 4-69, 4-73, 4-73A Pow er Cord H07RN-F 4G2,5 x6 230/3/50 *NO* CURRENT LIMITER 5W 4-29, 4-29A, 4-32, 4-32A TRANSFORMER BOARD 115V/24V 2VA 4-29A 110/1/ CIRCUIT BOARD 1PH 24VAC 4-29A 110/1/ EAN

23 Default accessoires MAXXI Ingen tegning

24 Default accessoires MAXXI Pos Vare nr. Ant Beskrivelse HØJTRYKS-DYSE, 2508, 1/8" HØJTRYKS-DYSE, 5003, 1/8" NPT SLANGE 10M. SUPER DYSERØR 950 MM. F SPULEHÅNDTAG DYSE, 25055, 1/8" NPT DYSE, 25045, 1/8" NPT 4-32, EAN

25 Tilbehør MAXXI20 25 Ingen tegning

26 Tilbehør MAXXI20 26 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse SLANGERULLE F. 50M HP HOSE DN8X0,9M M27X1,5 250bar/150 CONNECTS MACHINE TO REEL PROPORTIONING DEVICE PROPORTIONING DEVICE KEMI-INJEKTORSÆT F SÆBEDOSERING-FLEXOPOWER PROPORTIONING DEVICE EAN

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HSSIS 3 MOTOR 5 ontrol safety block () 7 ontrol safety block (B) 9 Pump 11 Pump, kits 14 Electric box

Læs mere

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk Model: P 160.1-10 B X-TRA P 160.1-15 P 160.1-15 SPECIAL P 160.1-15 X-TRA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B X-TRA 9 Hose reel X-TRA 11

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk Model: 02V Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Chassis (a) 5 Chassis (b) 7 Quick coupling 9 Fuel filter 11 Level switch 13 Machine, mount 15 Pump f. softener 17 Chemical dosing 19 MOTOR 21 Cylinder

Læs mere

03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk

03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk Model: 4403K-44K 44KRA 5203K-52K Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Motor pump unit mounted in chassis 5 CHASSIS 7 Motor pump unit 1 9 Motor pump unit 2 11 Motor pump unit 3 13 Electric parts

Læs mere

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Electric box 6 Motor pump 8 Cylinder head 10 Unloader PA 12 Default accessories 14 ANBEFALEDE RESERVEDELE

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B P 150.1-10 BP P 150.1-10 P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B

Læs mere

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY Model: 1640 1840 2340 3040 3840 40HA MASTER 840 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Summary 3 Motor pump unit 6 Auto start/stop housing 10 Electric components 12 Boiler 16 Flow switch 19 Fuel tank 21 Cover

Læs mere

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk Model: -22 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 RAMME 5 Fueltank and detergent tank 7 Motor pump unit 9 El-box 11 Burner unit 13 Distributor, Flow switch 15 Heat exchanger 17 Heat exchanger assy.,

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers Model: Hose reels Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hose reel POSEIDON 3 3 Hose reel POSEIDON 5 5 Hose reel POSEIDON 7 7 Basket for hose reel, NEPTUNE 5, 7 9 Hose reel x-models, NEPTUNE 5, 7 11 Hose

Læs mere

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Motor pump unit compl. (a) 7 Motor pump unit, compl. (b) 9 Motor pump unit, compl. (c) 11 Fan, compl. 13 Flow switch, (outlet)

Læs mere

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Filtersystem H and M PC 5 Filtersystem M XC 7 Motor PC 9 Motor XC 11 Container ATTIX 30

Læs mere

NEPTUNE 4. Model: NEPTUNE 4-25 NEPTUNE 4-30 NEPTUNE 4-42 NEPTUNE 4-49 NEPTUNE 4-54. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4. Model: NEPTUNE 4-25 NEPTUNE 4-30 NEPTUNE 4-42 NEPTUNE 4-49 NEPTUNE 4-54. Stykliste Dansk Model: -25-30 -42-49 -54 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse RAMME 3 Cabinet 5 Fueltank 7 Water break tank 9 Anti-scale pump 11 Electric box (motor) 13 MOTOR 15 Pump 17 Pump, kits 20 Control safety block

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

Pro. acces. - Spray handles & hoses

Pro. acces. - Spray handles & hoses Model: Spray handles and hoses Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse ERGO 3000 Spray handle with swivel lock - from 15. 3 ERGO 3000 Spray handle - from 01.02.02 5 ERGO 2000 Spray handle 7 ERGO 2000 VP Spray

Læs mere

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr.

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. pos. 01 EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. Pumpehus 3 indløb/ 2 afgang, rørgevind 1C150-001002606- 3 pos. 02 Løbehjul Ø145 mm. 4P0226 pos. 03 Bagplade for pumpehus 302274

Læs mere

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly Metalbolt Diesel Pro Trac 412014 Model TD600 / E Cylinder Block Assembly 1 730001 1 Bolt for olieaftapning Drain screw 1-1 730401 1 Folængerbolt for oilepind Connection bolt 2 730002 1 Skive Washer 3 730003

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1509-01 EDITION 25.2007 List of issues Group Gruppe WA172/NY32/OS52 130T,130TK,130TLE,132T,132TC,TT130,TT130C,TT130LE

Læs mere

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT Model: ALT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse GENERAL SYSTEM 3 OPLØSNINGSSYSTEM 5 FILTER AND WHEELS SYSTEM 7 GENINDVINDINGSSYSTEM 9 HANDLE AND DASHBOARD SYSTEM 11 SQUEEGEE AND LIFT SYSTEM 13 Børstesystem

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA.

POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Hose reel 6 Electic box 8 MOTOR 11 ylinder block

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

Kobelco - Kubota reservedele

Kobelco - Kubota reservedele Kobelco - Kubota reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 34462-01040A Brændstoffilter 15 218,00 50 CI0112350822 Bolt 10 4,25 75 CI0112350835 Bolt 10 5,00 75 CI0112360814

Læs mere

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 RESERVEDELS KATALOG 7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 1 - Door - External side Side 2 1 - Door - External side 1 31048000S POSTERRAMME MONTERET 2 09029814 PT SKRUE 35X8 3 39710500 GLAS TIL POSTERRAMME 4 254167

Læs mere

TG500 Cylinder block assembly

TG500 Cylinder block assembly Model TG500 Cylinder block assembly 1 290250 1 Short block Cylinder block 2 290251 2 Bolt for olie aftapning Drain plug 3 290252 2 Pakning for olie aftapning Gasket for drain plug 4 290253 2 Pakdåse Oil

Læs mere

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN"

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model KITTEN Reservedelskatalog LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN" Side Fig. 1 Topstykke 4 Fig. 2 Dæksler, topstykke 6 Fig. 3 Knastaksler, ventiler 8 Fig. 4 Knastkæde 10 Fig. 5 Krumtaphus, oliepumpe 12 Fig. 6 Stempel,

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 8

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 8 Koldtvandsrensere med højt tryk og stor vandmængde En koldtvandsrenser i topklasse - forener højt tryk og stor vandmængde. Ideel til de mest krævende, dagligt tilbagevendende rengøringsopgaver i landbruget,

Læs mere

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W V. Brøndum A/S RONDA 200H GreenTech 1100 W A0.80.1007 07-2012 1 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste - Motorkopf 2 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste

Læs mere

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42 VAREGRUPPE INDEKS 1810 RES.DELE KOMET Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-1 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-2 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-3 Komet TWIN 202 PLUS Side 1810-4 Komet TWIN 202 PLUS Side

Læs mere

Luftkompressor Art.nr / /

Luftkompressor Art.nr / / Luftkompressor Art.nr. 85203024 / 85203025 / 85203026 EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784 / 5709133851019 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29 Mobile koldtvandsrensere til lettere opgaver Produkt fakta Serie af kompakte koldtvandsrensere til alle lettere, lejlighedsvise rengøringsopgaver. God rengøringseffekt, professionelt spuleudstyr, let at

Læs mere

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 Chassis Chassis 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 4 Dæmper Cushion 5 861123 1 Bagagebærer Loading bracket 6 861124 4 Flangebolt M6 x 16 Flange

Læs mere

RESERVEDELE & TILBEHØR

RESERVEDELE & TILBEHØR RESERVEDELE & TILBEHØR Side Afsnit 0 UZO OZI ENO LEZ LEQ USP ECO ECO 10 LEC LEG LEX ECO-Oxy & 1 ECO-Oxy & 10 1 ECO-Oxy & 0 1 ECO-Oxy 0 1 UVC 1 & 1 UV-Tron 1 UV-Blue 0 UV-Pro 1 > 0 1 UV-Pro 0 > 0 FIL-Reset

Læs mere

Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE

Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE 1 Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE 4 662971-5 LEDNINFG 1.0-6-1.56 (LF1000) 5 682506-6 KABELBESKYTTER 12-90

Læs mere

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt Gepard 150cc Reservedelskatalog Motor Gepard I Type: LO150 Modelstart: 2009 Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt - 2 - RES ATV Gepard 150 Motor dk V3 Indholdsfortegnelse Side FIG. 1 Motor,

Læs mere

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1 0 re VELA Hip Hop 00 SiiS Größe Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re ( pcs) ( pcs) ( pcs) ( pcs) 0 ( pcs) ( pcs) 0 Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg -

Læs mere

5100 Instant DOC. N. : K002X02

5100 Instant DOC. N. : K002X02 RESERVEDELS KATALOG 5100 Instant DOC. N. : K002X02 1 - Dør, indvendige dele Side 2 1 - Dør, indvendige dele VarenummerBeskrivelse 1 39579300 LÅG FOR ALUPROFIL 2 41707700 INVERTER 3 42380700 HARNESS FOR

Læs mere

Brugsanvisning. Varmekanon, Galaxy 29 og 40 Varenr.: og

Brugsanvisning. Varmekanon, Galaxy 29 og 40 Varenr.: og Brugsanvisning Varmekanon, Galaxy 29 og 40 Varenr.: 90 21 201 og 90 21 202 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg!

Læs mere

VELA Hip Hop 210 SIIS High

VELA Hip Hop 210 SIIS High 0 re VELA Hip Hop 0 SIIS High Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Stk.

Læs mere

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel Topstykke Topstykke Nr Benævnelse Antal Bemærkning Varenummer 1 Bolt M8 30 2 GB/T5783 2 Skive Ø8 26 GB/T93 3 Termostathus (øvre) 1 4102L-WF-009 Termostat 1 QC2105-43001

Læs mere

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning A 35/50 Plus Magnetboremaskine Brugsvejledning 1 Indhold Side 9 14 Side 21 22 Side 23 26 Brugsvejledning Tilbehør Reservedele 2 Tekniske data: Varenr.: Effekt: A35/50Plus 1200 Watt O/min.: 570 Borholder

Læs mere

GS/GM 80 consumer + GM 80C

GS/GM 80 consumer + GM 80C Model: GA 80 H GM 80 GM 80 Limited Edition GM 80C Black GMP 80/38 GS/GM 80 GS/GM 80 SAC VARIANTS Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Motorhoved, alle modeller 3 MOTOR- OG MOTORTILSLUTNING, ALLE MODELLER

Læs mere

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk Model: MULTICLEANER 7 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Gear nozzle turn 3 Wheel ass.- gear motor 5 Arm turn 7 Arm rotate 9 Arm 11 Water outlet 13 Water supply 15 RØR 17 Electric box high voltage 19

Læs mere

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 290253 PAKDÅSE OIL SEAL 2 290471 BOLT M8X33,5 BOLT M8X33,5 3 290263 PAKNING FOR OLIEPROP OIL FILLER CAP GASKET 4 290262 OLIEPROP OIL FILLER CAP 5 290259 SIDEDÆKSELPAKNING

Læs mere

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16 SkyVision Linear Installation manual, comfort 5.6.07_06, Comfort, Item no. 0606 Version 0/6 Installation Manual VITRAL SkyVision Linear Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must

Læs mere

Mobile højtryksrensere

Mobile højtryksrensere EcoPower kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. Mulighed for konstant temperatur

Læs mere

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor Wooden casing not shown (part of 050) Fan and fan housing mounted in this drawing; in delivery the fan and fan housing have to be stored in the boiler Pos Vare Nr Vare betegnelse Type Enhed Antal * 050-06

Læs mere

MANUAL. for LUFTHYDRAULISK DONKRAFT

MANUAL. for LUFTHYDRAULISK DONKRAFT MANUAL for LUFTHYDRAULISK DONKRAFT MODEL 25-2(TH) (25 t / 10 t) MODEL 50-2(TH) (50 t / 25 t) 280605/DK Manual for lufthydrauliske donkrafte model 25-2 og 50-2 ADVARSLER - SIKKERHEDSFORANSTALTNINGER 1.

Læs mere

GD 2000-Commercial. Model: GD 2000 GDP 2000 GDS 2000 HDS 2000. Stykliste Dansk

GD 2000-Commercial. Model: GD 2000 GDP 2000 GDS 2000 HDS 2000. Stykliste Dansk Model: GD 2000 GDP 2000 GDS 2000 HDS 2000 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Motor- og ledningstyper, alle modeller 3 Øverste dele, alle modeller 5 Servicesæt til elektrisk afbrydere 7 Filter, HEPA-filter

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

Toorx Compact S. Brugermanual

Toorx Compact S. Brugermanual Toorx Compact S Brugermanual Vigtig information Dette løbebånd er designet og opbygget til hjemmebrug. Sikkerheds foranstaltninger: Selv om vi gør meget for at sikre at produktet er i høj kvalitet, kan

Læs mere

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B RESERVEDELS MANUAL Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B NPMOTOR v. Niels Peter Bjerring Rødlersvej 9 4733 Tappernøje E-mailadresse:

Læs mere

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct.

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. Vibromax reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 1971/37005 Gummiliste A`3m. 4 412,00 75 1973/00500 Pakning ( Pr. Mtr. ) 1 35,00 75 1973/00800 Tætningssnor Pr. M. 8 51,00

Læs mere

ATV 150 cc. LO150 Gepard

ATV 150 cc. LO150 Gepard Reservedelskatalog ATV 150 cc. LO150 Gepard Rødlersvej 9-4733 Tappernøje- Tlf+fax 55 96 96 16 Mobil 30 23 20 90 ATV150 FIG.1 Motor, krumtaphus V 1-1 LO150F1-1 Motorside, venstre 1 JL-111000-01 1-2(1-10)

Læs mere

Compact and handy high pressure washers for basic outdoor cleaning tasks

Compact and handy high pressure washers for basic outdoor cleaning tasks This high pressure washer offers a maximal pressure of 110 bar - enough to be efficient on light to moderately dirty surfaces. With Click&Clean connectivity a broad range of accessories ranging from nozzles,

Læs mere

GD 1000 Family/Business

GD 1000 Family/Business Model: Fam/Bus Key Acc. Nilfisk CDB 3000 Nilfisk CDB 3020 Nilfisk CDB 3025 Nilfisk CDB 3040 Nilfisk CDB 3050 Nilfisk CDB 3055 Nilfisk CDB 3060 Nilfisk CDF 2000 Nilfisk CDF 2010 Nilfisk CDF 2040 Nilfisk

Læs mere

Reservedele Koblinger og udstyr 2011 VBG GROUP SALES A/S Udgave m, 2010-11-25

Reservedele Koblinger og udstyr 2011 VBG GROUP SALES A/S Udgave m, 2010-11-25 RESERVEDELE 0 V i gør livet lettere for brugerne ved hele tiden at udvikle bedre systemer med høj driftsikkerhed og lang levetid. Koblinger, manuelle, automatiske og luftassisterede til påhængsvogne og

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K 23-10-2013 Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T +45 75 80 52 00. tp@linddana.com. www.linddana.com Figur

Læs mere

Brugsanvisning. TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550

Brugsanvisning. TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550 Brugsanvisning TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg! Inden

Læs mere

Luftkompressor. Art.nr. 85203024 / 85203025. EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784. Instruktions Manual

Luftkompressor. Art.nr. 85203024 / 85203025. EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784. Instruktions Manual Luftkompressor Art.nr. 85203024 / 85203025 EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand

Mobile højtryksrensere, koldtvand 1. klasses koldtvandsrenser Produkt fakta Robust, pålidelig, ergonomisk og omkostningseffektiv. kombinerer den velkendte kvalitet og holdbarhed fra C3 pumpen med optimal ergonomi i en uovertruffen koldtvandsrenser

Læs mere

Pumpevogn. Agrometer a/s. Reservedelsliste for DP201 Årgang 2008 - Dato: 24/6-2014 DK

Pumpevogn. Agrometer a/s. Reservedelsliste for DP201 Årgang 2008 - Dato: 24/6-2014 DK Dato: /6-01 DK Fælledvej 10 DK - 00 Grindsted Postbox 8 Tlf.: 6 13 00 Fax 6 13 8 Pumpevogn Reservedelsliste for DP01 Pumpevogn DP01 Dato: /6-01 Indholdsfortegnelse Tromle... 3 Hydrauliktank... Slangebeskyttelse...

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1503-81 EDITION 3.2006 List of issues Group Gruppe WA67/NY22 TT165 Illustration Page Table of contents 100488

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller

Læs mere

Mobile højtryksrensere, hedtvand

Mobile højtryksrensere, hedtvand Hedtvandsrensere med flowstyret kontrolsystem til mellemsvære opgaver Ved det flowstyrede er det vandets bevægelse, der via en flowsensor sender start-/stopimpulser til motoren og oliefyr. Systemet gør

Læs mere

Bruttoprisliste ERMAX produkter - gældende pr. 18.2.2013

Bruttoprisliste ERMAX produkter - gældende pr. 18.2.2013 003024900 Dyse B2 1 400,00 003028000 Dyse B2 1 401,00 003033000 Dyse B2 1 400,00 003335797 Pumpeelement B2 1 755,00 003367527 Pumpeelement B2 1 670,00 028057002 Luftslangefilter S4 1 206,00 028157008 Luftkobling

Læs mere

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk NEPTUNE 4 F Model: NEPTUNE 4-25 FX NEPTUNE 4-28 F NEPTUNE 4-36 F NEPTUNE 4-39 F NEPTUNE 4-43 F NEPTUNE 4-47 F NEPTUNE 4-50 F NEPTUNE 4-55 F Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse NEPTUNE 4 F abinet 3 RMME

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Pålidelige Honda motorer sikrer lang levetid og høj pålidelighed. Højt tryk og vandmængde reducerer rensningstiden til et minimum. Højtryksrenserne er designet til brug i aggressive miljøer. Robuste

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

RESERVEDELE/SLIDDELE 2015

RESERVEDELE/SLIDDELE 2015 RESERVEDELE/SLIDDELE 2015 ART. nr Produkt navn Produkt billede Version 07052015 R12002-1 Trækkæde R12003-1 Løs plaasse til 12003 R12003-2 Hjul løs med fjel R12003-3 Håndtag løs R12005-1 Hjul løs med fjel

Læs mere

5100 Espresso DOC. N. : K003X02

5100 Espresso DOC. N. : K003X02 RESERVEDELS KATALOG 5100 Espresso DOC. N. : K003X02 1 - Dør, indvendige dele Side 2 1 - Dør, indvendige dele VarenummerBeskrivelse 1 39577800 UDV. RUSTFRI SVØB, ØVERST 2 39577900 UDV. RUSTFRI SVØB, NEDERST

Læs mere

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl.

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl. 1 10-02-2014 Varenr. Varenavn Pris 936 010 SKÅRBRÆT PLYWOOD H-V 549,00 936 010H SKÅRBRÆDT KPL H 3.374,00 936 010V SKÅRBRÆDT KPL V 3.374,00 936 020 SLIDPLADE F SKÅRBRÆT RUSTFRI STÅL H-V 375,00 936 030 SLIDSKIVE

Læs mere

,744 kg GODKENDT. Stk. SHEET 1 OF 6. VARE BETEGNELSE HK4 kpl. HK4 DATO INIT BV VG VARE NR. REV F2 ENHED VÆGT:

,744 kg GODKENDT. Stk. SHEET 1 OF 6. VARE BETEGNELSE HK4 kpl. HK4 DATO INIT BV VG VARE NR. REV F2 ENHED VÆGT: Wooden casing not shown (part of 070) Fan and fan housing mounted in this drawing; in delivery the fan and fan housing have to be stored in the boiler Pos Vare Nr Vare betegnelse Enhed Antal * 070-0 delivery

Læs mere

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 11/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for KSE Årgang 2008 - Selvkørende Vandingsmaskine KSE Dato:

Læs mere

Desiccant Dryer Mobile-V. Go to R B Styringsdele Side 2. Go to R B Blæserdele LT3-I - LT6-I Side 3. Go to R B Ventildele Side 4

Desiccant Dryer Mobile-V. Go to R B Styringsdele Side 2. Go to R B Blæserdele LT3-I - LT6-I Side 3. Go to R B Ventildele Side 4 Type: 60 120 180 Fra serie nr: 0KN66601388 0KN65703121 0KN66801693 Indholdsfortegnelse Go to R-029.01.B Styringsdele Side 2 Go to R-029.02.B Blæserdele LT3-I - LT6-I Side 3 Go to R-029.03.B Ventildele

Læs mere

Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98. Agrometer a/s. Pumpevogn. Reservedelsliste for DP201 årgang 2008 -

Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98. Agrometer a/s. Pumpevogn. Reservedelsliste for DP201 årgang 2008 - Agrometer a/s Fælledvej 10 DK - 00 Grindsted Postbox 8 Tlf.: 6 13 00 Fax 6 13 8 Pumpevogn Reservedelsliste for DP01 årgang 008 - Side Side 3 Indholdsfortegnelse AGM Turbofiller... 1 Batterikasse... 3 Bauer

Læs mere

Robust semi-professionel højtryksrenser

Robust semi-professionel højtryksrenser P 150.2 (X-) For at opnå ekstra styrke og holdbarhed, er P 150.2 udstyret med stålarmeret Superflex højtryksslange, messingtopstykke og metalpumpe. Af P 150's andre suveræne egenskaber, kan nævnes trykregulering,

Læs mere

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 RESERVEDELS KATALOG ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 1 - Dør, udvendige dele Side 2 1 - Dør, udvendige dele 1 39281100 ALUMINIUM WING 7200 2 31162200S POSTER FRAME ASS. 3 39737500 POSTER GLASS 4 09029814

Læs mere

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Produktkatalog Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Januar 2013 Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group Levnedsmiddelfittings Levnedsmiddelfittings Index - Levnedsmiddelfittings Aktuator

Læs mere

Brugsanvisning. Højtryksrenser Aqua Cleaner. Serie Nr. Fabrikationsår Transportmængde Driftstryk Driftsomdrejningstal

Brugsanvisning. Højtryksrenser Aqua Cleaner. Serie Nr. Fabrikationsår Transportmængde Driftstryk Driftsomdrejningstal Brugsanvisning Højtryksrenser Aqua Cleaner Serie Nr. Fabrikationsår Transportmængde Driftstryk Driftsomdrejningstal L/min bar omdr/min 2011 Indhold Brugsanvisning stationær højtryksrenser type 15L200Bar

Læs mere

Hobbyrensere C

Hobbyrensere C C 120.7 er velegnet til mindre til mellemsvære rengøringsopgaver omkring dit hjem; til havemøblerne, indkørslen, terrassen, bilen, motorcyklen m.m. Det er en kraftfuld, kompakt og ergonomiske højtryksrenser

Læs mere

Renovering af Yamaha FS1 motor. Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1

Renovering af Yamaha FS1 motor. Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1 Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1 Data: Motor: Model 381 (Danmark) En cylinder luftkølet Boring / slaglængde: 40 x 39,7 mm Plejlstangs længde: 84 mm Slagvolumen: 49 ccm Kompression forhold: 5,2

Læs mere

Servicevejledning til TA INDOOR

Servicevejledning til TA INDOOR Servicevejledning til TA INDOOR INDHOLDSFORTEGNELSE: KØREPARAMETRE... 1 UDSKIFTNING AF BETJENINGSBOKS... 1 UDSKIFTNING AF ELEKTRONIKKASSE TIL ELFUNKTIONER... 2 UDSKIFTNING AF STYREBOKS... 2 UDSKIFTNING

Læs mere

Mobile koldtvandsrensere

Mobile koldtvandsrensere 2C 2C serien indeholder en række modeller designet til brug af semiprofessionelle brugere som håndværkere, mindre bygge/anlægsopgaver samt til udlejningsbrug. Mobile koldtvandsrensere med god ergonomi

Læs mere

9200re5. Reservedelsliste. VELA Mobile Maxi. Ab identnr.: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.

9200re5. Reservedelsliste. VELA Mobile Maxi. Ab identnr.: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela. 900re5 VELA Mobile Maxi VELA DK900 Aalborg Tlf.: +45 964 600 Fax: +45 988 66 www.vela.dk 4060 900re5.4.5....5.5....9.0.6.8..8.4.0..4..6..0.6..9.8..6..0...0..9.4..5..9.5.9..8..4.....9.. VELA DK900 Aalborg

Læs mere

Modulerende kuglehane

Modulerende kuglehane 690 Modulerende kuglehane Cim 690 Modulerende kugleventil Cim 690 kuglehane er en modulerende ventil på grund af venturi boring som gør det muligt at op linear eller logaritmisk flow. Cim 690 kuglehaner

Læs mere

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver EcoPower-kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. BA-ventil, mulighed for konstant

Læs mere

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-a... 3 Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-b... 5 Fuel tank/filter 90001051-3-02-a... 7 Fuel tank/filter 90001051-3-02-b...

Læs mere

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 13/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for MSE Selvkørende Vandingsmaskine MSE Dato: 13/6-2014 2

Læs mere

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 305 Rondelsliber

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 305 Rondelsliber Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44 Manual SCANTOOL 305 Rondelsliber EF-overensstemmelseserklæring SCANTOOL A/S Industrivej 3-9 9460 Brovst www.scantool-group.dk Tlf: 98 23

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 30T/TT300 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 30T/TT300 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog 30T/TT300 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1541-61 EDITION 27.2007 List of issues Group Gruppe WA175/NY34 TT300 Illustration Page Table of contents 101037

Læs mere