Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt"

Transkript

1 Gepard 150cc Reservedelskatalog Motor Gepard I Type: LO150 Modelstart: 2009 Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt

2 - 2 - RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

3 Indholdsfortegnelse Side FIG. 1 Motor, krumtaphus, venstre 4 FIG. 2 Motor, krumtaphus, venstre 6 FIG. 3 Motor, krumtaphus, højre 8 FIG. 4 Motor, krumtaphus, højre 10 FIG. 5 Gearkassehus, venstre 12 FIG. 6 Gearkasse, sidedæksel, højre 14 FIG. 7 Sidedæksel, venstre 16 FIG. 8 Gearkassedele 18 FIG. 9 Motor, topstykke 20 FIG. 10 Motor, krumtap, cylinder 24 FIG. 11 Motor, sidedæksel, højre 26 FIG. 12 Generator 28 FIG. 13 Variatorgear, CVT 30 FIG. 14 Starter, smørepumpe 32 FIG. 15 Karburator RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

4 FIG. 1 Motor, krumtaphus V RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

5 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Motorside, venstre 1 150M Gummibøsning, for 1 150M Gummibøsning, bag 1 150M Kugleleje 1 150M Kugleleje 1 150M Kugleleje 1 150M Kugleleje 1 150M1 8 Slangestuds 1 150M1 9 Bolt 1 150M1 10 Pakningsskive (14x21x1.2) 1 150M Fjeder 1 150M Stålkugle (Ø9.5) 1 150M1 13 Banjobolt 1 150M1 14 Skive 1 150M Støttebolt RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

6 FIG.2 Motor, krumtaphus V RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

7 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Motorside, venstre (set udefra) 1 150M Pakdåse M Pakdåse M Kædestyr 1 150M Skive 1 150M Olieprop 1 150M Skive 1 150M Bundprop 1 150M Bolt til kædestyr 1 150M O-ring RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

8 FIG.3 Motor, krumtaphus H RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

9 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Motorside, højre (set indefra) 1 150M Gummibøsning, for 2 150M Pakning for krumtaphus 1 150M Styretap M Støttebolt RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

10 FIG.4 Motor, krumtaphus H RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

11 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Motorside, højre ( set udefra) 1 150M Bolt RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

12 FIG.5 Gearkassehus V RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

13 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M5 1 Geardæksel, V 1 150M5 2 Bøsning bag 1 150M Kugleleje 1 150M Kugleleje 1 150M Pakdåse 52*32* M Kugleleje 1 150M Kugleleje 1 150M Pakning f. geardæksel 1 150M Styretap RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

14 FIG.6 Gearkasse, sidedæksel H RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

15 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Geardæksel, H 1 150M Føler f. gersensor 1 150M6 3 Ledningsholder 150M Sensor f. gearføler 1 150M Pakdåse 14x22x M Pakdåse 14x26x M Gearstang kpl M6 8 Gearbeslag 150M6 9 Hakplade 150M6 10 Gearstang løs 150M6 11 Knop f. gearstang 150M6 12 Nagle 150M6 13 Splitpin 150M6 14 Skive 150M6 15 Returfjeder 150M6 16 Bolt 6x35 150M6 17 Bolt 6x40 150M6 18 Bolt 6x RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

16 FIG.7 Sidedæksel RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

17 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Sidedæksel V 1 150M Pakning f. sidedæksel 1 150M Styrestift M Slange f. sidedæksel 1 150M7 5 Bolt M7 6 Klips 150M7 7 Bolt M7 8 Beslag 150M7 9 Bolt M7 10 Bolt M7 11 Bolt M7 12 Klips 150M7 13 Bolt M7 14 Klips f. bremsekabel 150M7 15 Bolt RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

18 FIG.8 Gearkassedele RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

19 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Udgangsaksel 1 150M Indgangsaksel 1 150M Mellemaksel 1 150M Shims 25x17x M Bakgearaksel kpl M Skiftegaffel 1 150M Skifteaksel 1 150M Skiftetromle kpl M Gearskifteaksel RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

20 FIG.9 Motor, topstykke RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

21 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Ventildæksel 1 150M Ventildækselpakning 1 150M Slange (ånderør) 1 150M9 4 Spændebånd 150M Flangebolt 5 150M Topstykke 1 150M Ventillås 4 150M Låseskive f. ventilfjeder 2 150M Ventilfjeder, udv M Ventilfjeder, indv M Sædering f. ventilfjeder 2 150M Ventilkappe 2 150M Indsugningventil 1 150M Udstødningventil 1 150M Toppakning 2 150M Styretap (rør) M Tændrør 2 150M Bolt M Støttebolt 6 32 f. udst M Støttebolt 6 63 f. inds M Indsugningspakning M Indsugningspakning M Indsugningsslange 62 mm til årg M indsugningsslange 108 mm fra årg M9 23 Møtrik 150M Knastaksel 1 150M Styretap (rør) M Aksel f. vippearm, inds M Aksel f. vippearm, udst M Vippearm f. inds M Vippearm f. udst M Overfald/Knastleje RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

22 150M9 31 Skive 8MM 150M9 32 Møtrik RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

23 RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

24 FIG.10 Motor, krumtap & cylinder RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

25 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Cylinder kpl M Pakningsskive 1 150M10 3 Bolt M Pakning f. kædestrammer 1 150M Kædestrammer 1 150M10 6 Bolt M Pakning f. cyl M Styretap (rør) M Stempelringsæt 1 150M Stempel 1 150M Krydspind 1 150M Låsering f. krydspind 2 150M Not f. krumpap M Krumtap 1 150M Kædestyr, bevægelig 1 150M Kædestyr, fast 1 150M Knastkæde 1 150M Bolt f. kædestyr 2 150M O-ring RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

26 FIG.11 Motor, sidedæksel H RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

27 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Sidedæksel, h. krumtaphus 1 150M Pakning f. sidedæksel 1 150M Pakdåse M Låsestift (rør) M Dæksel f. oliefilter 1 150M O-ring 30 8MM 1 150M Fjeder f. oliefilter 1 150M Oliefilter, filtersi 1 150M Oliepind 1 150M11 10 Bolt M11 11 Bolt M11 12 Bolt M11 13 Bolt M11 14 Underlag RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

28 FIG.12 Generator RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

29 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Blæsekappe Ned M12 2 Skrue M12 3 Bolt M Blæsekappe Øv 1 150M12 5 Bolt M12 6 Holder 150M Blæserhus 1 150M12 8 Wireholder 150M Blæser 1 150M12 10 Bolt M12 11 Skive 12MM 150M Flange møtrik 12,2X29X2, M Svinghjul, magnet 1 150M Stator f. generator 1 150M12 15 Bolt M12 16 Bolt RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

30 FIG.13 Variatorgear RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

31 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Tandhjul f. start 1 150M Variatorrem 1 150M Variatorskive 1 150M13 4 Skive M Møtrik M12 x 1, M Variator bag m. kobling 1 150M13 7 Skive M Møtrik 12MM RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

32 FIG.14 Starter & Oliepumpe RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

33 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Kæde til oliepumpe 1 150M Plade 1 150M Kædehjul f. oliepumpe 1 150M14 4 Møtrik f. oliepumpe 150M Oliepumpe kpl M14 6 Bolt M14 7 Bolt M Startfriløb 1 150M14 9 Kile M14 10 Skive M14 11 Låsemøtrik 22MM 150M Startmotor 1 150M Starterdrev 1 150M Aksel f. starterdrev 1 150M14 15 Bolt M RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

34 FIG.15 Karburator RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

35 Figurnr. Pos. LO150 Tekst Code Bemærkninger Antal 150M Karburator kpl RES ATV Gepard 150 Motor dk V3

ATV 150 cc. LO150 Gepard

ATV 150 cc. LO150 Gepard Reservedelskatalog ATV 150 cc. LO150 Gepard Rødlersvej 9-4733 Tappernøje- Tlf+fax 55 96 96 16 Mobil 30 23 20 90 ATV150 FIG.1 Motor, krumtaphus V 1-1 LO150F1-1 Motorside, venstre 1 JL-111000-01 1-2(1-10)

Læs mere

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN"

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model KITTEN Reservedelskatalog LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN" Side Fig. 1 Topstykke 4 Fig. 2 Dæksler, topstykke 6 Fig. 3 Knastaksler, ventiler 8 Fig. 4 Knastkæde 10 Fig. 5 Krumtaphus, oliepumpe 12 Fig. 6 Stempel,

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B RESERVEDELS MANUAL Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B NPMOTOR v. Niels Peter Bjerring Rødlersvej 9 4733 Tappernøje E-mailadresse:

Læs mere

Jinlun JL 250 V. 250cc Reservedele. Materiale venligst udlånt af Bike Danmark

Jinlun JL 250 V. 250cc Reservedele. Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Jinlun JL 0 V 0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) Side E - 0 - Topstykker Side F - 0 - Kronrørslejer E - 0 - Cylindre F - 0 - Forgaffel E

Læs mere

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 290253 PAKDÅSE OIL SEAL 2 290471 BOLT M8X33,5 BOLT M8X33,5 3 290263 PAKNING FOR OLIEPROP OIL FILLER CAP GASKET 4 290262 OLIEPROP OIL FILLER CAP 5 290259 SIDEDÆKSELPAKNING

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

Jincheng JC 250-6 250cc 2006

Jincheng JC 250-6 250cc 2006 Jincheng JC 0-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Side Index for Jincheng JC 0-0cc 00 Side Ventildæksel Speedometer Topstykke Forlygte Ventiler Baglygte Knastkæde Blinklygter Cylinder

Læs mere

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel Topstykke Topstykke Nr Benævnelse Antal Bemærkning Varenummer 1 Bolt M8 30 2 GB/T5783 2 Skive Ø8 26 GB/T93 3 Termostathus (øvre) 1 4102L-WF-009 Termostat 1 QC2105-43001

Læs mere

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Airfilter engine hanger, silencer and engine compl 3 Fuelfilter - 70001011-14A... 6 Fuelfilter 2-70001011-14B... 9 Radiator - 70001011-11A... 11 Radiator 2-70001011-11B...

Læs mere

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct.

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. Vibromax reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 1971/37005 Gummiliste A`3m. 4 412,00 75 1973/00500 Pakning ( Pr. Mtr. ) 1 35,00 75 1973/00800 Tætningssnor Pr. M. 8 51,00

Læs mere

TDME-480 og TDME 485 Marine Diesel

TDME-480 og TDME 485 Marine Diesel TDME-480 og TDME 485 Marine Diesel Ventildæksel Ventildæksel Nr Benævnelse Antal Bemærkning Varenummer 1 Låg 1 N85Q-01100 2 Ventildæksel 1 N485Q-01200 3 Pakning 1 N485-01001-1 Topstykke Topstykke Nr Benævnelse

Læs mere

TG500 Cylinder block assembly

TG500 Cylinder block assembly Model TG500 Cylinder block assembly 1 290250 1 Short block Cylinder block 2 290251 2 Bolt for olie aftapning Drain plug 3 290252 2 Pakning for olie aftapning Gasket for drain plug 4 290253 2 Pakdåse Oil

Læs mere

TDME-380 TDME-380. Marine Diesel. TD Marine ApS, salg@tdmarine.dk www.tdmarine.dk

TDME-380 TDME-380. Marine Diesel. TD Marine ApS, salg@tdmarine.dk www.tdmarine.dk Marine Diesel Motorblok Nr Benævnelse Antal Varenummer Pakning QC80Q 000- Leje for knastaksel (bagerst) QC80Q 008- Bolt Mx5 GB/T578 Skive Ø GB/T97. 5 Skive Ø GB/T9 Skive Ø GB/T9 7 Motorblok QC80Q 00 8

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS Model: Smart Chainsaw 400 Partnumber: 90068150 Year: 2016 1 1 434311 KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY 2 1 431965 SKRUE M5X40 SCREW M5X40 3 1 406151 BØS 5X6.3X30 BUSHING 5X6.3X30 4 1 406152 BØS 6.3X9X15

Læs mere

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl.

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl. 1 10-02-2014 Varenr. Varenavn Pris 936 010 SKÅRBRÆT PLYWOOD H-V 549,00 936 010H SKÅRBRÆDT KPL H 3.374,00 936 010V SKÅRBRÆDT KPL V 3.374,00 936 020 SLIDPLADE F SKÅRBRÆT RUSTFRI STÅL H-V 375,00 936 030 SLIDSKIVE

Læs mere

Texas Reservedelsprisliste 2003 Søg = CTRL + B eller CTRL + F

Texas Reservedelsprisliste 2003 Søg = CTRL + B eller CTRL + F Texas Reservedelsprisliste 2003 Søg = CTRL + B eller CTRL + F Der tages forbehold for pris-, nummerændringer og trykfejl i prislisten Res. nr. Betegnelse Pris 0026000545 SKRUE 3,00 0026010308 BRUG 026010308

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel 1 730134 2 Kugleleje 6202/P5 Ball bearing 6202/P5 2 730135 1 Balanceaksel Balance shaft 3 730136 2 Feder Key 4 730137 1 Gear Gear 5 730138 1

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 10 MØTRIK RUSTFRI A M STAINLESS NUT M 2 2 20 SKRUE MX SCREW MX 1001 SKRUE MED INDV. -KT. CYL. MX12 1 12 REMSKIVE BELT PULLEY 1 1 KILEREM V-BELT 1 1 BAGPLADE REAR PLATE 010210 PLANSKIVE M FZ FACE PLATE

Læs mere

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly Metalbolt Diesel Pro Trac 412014 Model TD600 / E Cylinder Block Assembly 1 730001 1 Bolt for olieaftapning Drain screw 1-1 730401 1 Folængerbolt for oilepind Connection bolt 2 730002 1 Skive Washer 3 730003

Læs mere

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 13/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for MSE Selvkørende Vandingsmaskine MSE Dato: 13/6-2014 2

Læs mere

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 11/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for KSE Årgang 2008 - Selvkørende Vandingsmaskine KSE Dato:

Læs mere

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct.

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. Schaeff reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 411FDA Låsebolt F. 411FD 4 43,00 75 58EX1285-1306 Starter - HR12 - Deutz Lombard 1 2.450,00 75 58EXS5411656410 Omb. Starter

Læs mere

Reservdelslista till HARSØ m

Reservdelslista till HARSØ m Reservdelslista till HARSØ 16-20-24 m Droppfri släpslangspridare (med uppvik) med 2 skärringsfördelare Utgåva 2008 Original reservdels bok sidorna 34-61 Side 34 af 61 7.1 Monteringsbeslag til 16-20-24

Læs mere

Kobelco - Kubota reservedele

Kobelco - Kubota reservedele Kobelco - Kubota reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 34462-01040A Brændstoffilter 15 218,00 50 CI0112350822 Bolt 10 4,25 75 CI0112350835 Bolt 10 5,00 75 CI0112360814

Læs mere

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

Luftkompressor Art.nr / /

Luftkompressor Art.nr / / Luftkompressor Art.nr. 85203024 / 85203025 / 85203026 EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784 / 5709133851019 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT

Læs mere

OMME Mobil vandingsmaskine

OMME Mobil vandingsmaskine Agrometer a/s Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 OMME Mobil vandingsmaskine Reservedelsliste for KSE-MSE årgang 2001 til 2004 Oprettet d.16-02-15 Rev. d. Rev.nr.

Læs mere

Tlf. 89 14 14 89 - Flex Trading A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1

Tlf. 89 14 14 89 - Flex Trading A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1 Passende til motorer. Best. Nr. Original nr. Str. 25011359 298425 391494 493982 Benzindæksel t/2 4 hk motorer Tidligere modeller D:38 mm 250113228 393156 395005 69221 791545 25016593 397974 493017 Benzindæksel

Læs mere

Reparation af Fiat Punto med defekt toppakning

Reparation af Fiat Punto med defekt toppakning Reparation af Fiat Punto med defekt toppakning Benyttede Haynes ISBN: 1 85960 561 3 som udgangspunkt. Symptomer: Efter påfyldning af kølervæske samt udluftning af kølersystemet (2 steder), så kørte den

Læs mere

Luftkompressor. Art.nr. 85203024 / 85203025. EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784. Instruktions Manual

Luftkompressor. Art.nr. 85203024 / 85203025. EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784. Instruktions Manual Luftkompressor Art.nr. 85203024 / 85203025 EAN-nr: 5709133850777 / 5709133850784 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT

Læs mere

Reservedelsoversigt. Sneslynge

Reservedelsoversigt. Sneslynge Reservedelsoversigt 1 9043847 Reservedelskatalog dk V3 Fig 1 Hovedmaskine 2 9044517 Kugleled 1 16 9044518 Afgangstud 1 17 9044486 Fjeder f. afgangsklap 1 21 9044842 Sikkerhedsnagle 2 24 9044483 Kabel f.

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION CYLINDERDÆKSEL CYLINDER HEAD COVER BOLT BOLT BOLT BOLT SKIVE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION CYLINDERDÆKSEL CYLINDER HEAD COVER BOLT BOLT BOLT BOLT SKIVE POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 401686 CYLINDERDÆKSEL CYLINDER HEAD COVER 2 3 401687 BOLT BOLT 3 1 401688 BOLT BOLT 4 1 401689 SKIVE WASHER 5 1 401690 PAKNING GASKET 6 4 401691 MØTRIK NUT

Læs mere

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42 VAREGRUPPE INDEKS 1810 RES.DELE KOMET Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-1 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-2 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-3 Komet TWIN 202 PLUS Side 1810-4 Komet TWIN 202 PLUS Side

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

Renovering af Yamaha FS1 motor. Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1

Renovering af Yamaha FS1 motor. Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1 Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1 Data: Motor: Model 381 (Danmark) En cylinder luftkølet Boring / slaglængde: 40 x 39,7 mm Plejlstangs længde: 84 mm Slagvolumen: 49 ccm Kompression forhold: 5,2

Læs mere

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr.

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. pos. 01 EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. Pumpehus 3 indløb/ 2 afgang, rørgevind 1C150-001002606- 3 pos. 02 Løbehjul Ø145 mm. 4P0226 pos. 03 Bagplade for pumpehus 302274

Læs mere

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 1-900010 3 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 2-900010 5 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 3-900010 7 Wheel

Læs mere

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-a... 3 Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-b... 5 Fuel tank/filter 90001051-3-02-a... 7 Fuel tank/filter 90001051-3-02-b...

Læs mere

Teknisk billedbog for Yamaha PW50 speedwaymaskine

Teknisk billedbog for Yamaha PW50 speedwaymaskine Teknisk billedbog for Yamaha PW50 speedwaymaskine Udgave 1, opdateret den 22-06-2017 Denne billedbog er tænkt som en hjælp til mikrospeedwayforældre. Billedbogen indeholder eksempler på, hvad man bør tjekke

Læs mere

Brugsanvisning. Brændekløver, 20 T Vandret 6,5 HK benzin Varenr.:

Brugsanvisning. Brændekløver, 20 T Vandret 6,5 HK benzin Varenr.: Brugsanvisning Brændekløver, 20 T Vandret 6,5 HK benzin Varenr.: 90 36 774 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg!

Læs mere

Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE

Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE 1 Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE 4 662971-5 LEDNINFG 1.0-6-1.56 (LF1000) 5 682506-6 KABELBESKYTTER 12-90

Læs mere

PLAN 1 CYLINDERBLOK-STEMPLER-KRUMTAP SVINGHJUL-KICKSTARTER-KOBLING. Eingebaut Bestell Bezeichnung Bemerkungen von Nr. bis Nr. Nr.

PLAN 1 CYLINDERBLOK-STEMPLER-KRUMTAP SVINGHJUL-KICKSTARTER-KOBLING. Eingebaut Bestell Bezeichnung Bemerkungen von Nr. bis Nr. Nr. 1 PLAN 1 CYLINDERBLOK-STEMPLER-KRUMTAP SVINGHJUL-KICKSTARTER-KOBLING Eingebaut Bestell Bezeichnung Bemerkungen von Nr. bis Nr. Nr. Plan 1 A 1551 8043 Cylinderblok med Underfald 1301 1551 8042 * Cylinderblok

Læs mere

Tlf. 89 14 14 89 - Flex Trading A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1 Side 1-1

Tlf. 89 14 14 89 - Flex Trading A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 1 Side 1-1 Best. Nr. Original nr. Str. 25011359 493982 298425 493982 Benzindæksel t/2 4 hk. motorer Tidlige modeller D:38mm 25019315 497929 5057 Benzindæksel 3,5 og 3,75 hk. Classic & Sprint + 4 hk Quatro D:38mm

Læs mere

Selvkørende gylleudlægger

Selvkørende gylleudlægger Fælledvej 10 DK - 700 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 7 1 00 Fax 76 7 1 98 Selvkørende gylleudlægger Reservedelsliste for Spredebom m Side Side Indholdsfortegnelse Vinge m, befæstigelse... Vinge m, drejeled

Læs mere

Mulch mower Multiklipper Type MUL

Mulch mower Multiklipper Type MUL Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 60 Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 61 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse 0 E90101481 1 1 E01302080 1 2 E60000348 1 3 E03902030

Læs mere

Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98. Agrometer a/s. Pumpevogn. Reservedelsliste for DP201 årgang 2008 -

Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98. Agrometer a/s. Pumpevogn. Reservedelsliste for DP201 årgang 2008 - Agrometer a/s Fælledvej 10 DK - 00 Grindsted Postbox 8 Tlf.: 6 13 00 Fax 6 13 8 Pumpevogn Reservedelsliste for DP01 årgang 008 - Side Side 3 Indholdsfortegnelse AGM Turbofiller... 1 Batterikasse... 3 Bauer

Læs mere

Yamaha XV 750 Model 5G5 Type nr. XV 750 Årgang

Yamaha XV 750 Model 5G5 Type nr. XV 750 Årgang SERVICE - DATA. Mærke Yamaha XV 750 Model 5G5 Type nr. XV 750 Årgang 1981 1984 MOTOR Antal cl. 4 takt cyl. Luftkølet Boring x slaglængde, volume 83.0mm 69.2 mm 749 cm³ Cylinder kompressionsforhold 8.7:

Læs mere

Fortænding i grader (F mærke) Avancering grad v. omdr/min Tændrørstype NGK DPR8EA-9 Elektrodeafstand 0,7 mm - 0,8 mm Åbning mellem platiner

Fortænding i grader (F mærke) Avancering grad v. omdr/min Tændrørstype NGK DPR8EA-9 Elektrodeafstand 0,7 mm - 0,8 mm Åbning mellem platiner SERVICE - DATA. Mærke Model GS500E Type nr. GM1B Årgang 1989-1995 MOTOR Suzuki Antal cyl. 2 cyl. Luftkølet Boring x slaglængde, volume 74 mm 56.6 mm 487 cm³ Cylinder kompressionsforhold 9,0 : 1 Cylinder

Læs mere

Pumpevogn. Agrometer a/s. Reservedelsliste for DP201 Årgang 2008 - Dato: 24/6-2014 DK

Pumpevogn. Agrometer a/s. Reservedelsliste for DP201 Årgang 2008 - Dato: 24/6-2014 DK Dato: /6-01 DK Fælledvej 10 DK - 00 Grindsted Postbox 8 Tlf.: 6 13 00 Fax 6 13 8 Pumpevogn Reservedelsliste for DP01 Pumpevogn DP01 Dato: /6-01 Indholdsfortegnelse Tromle... 3 Hydrauliktank... Slangebeskyttelse...

Læs mere

P.T. findes der 3 forskellige typer ( 2008 ) og kan bla. købes her www.mc-butikken.dk

P.T. findes der 3 forskellige typer ( 2008 ) og kan bla. købes her www.mc-butikken.dk epoulsen@dbmail.dk Mange har lidt problemer med koblingen på vores kinesere og ved nærnere eftersyn ser det ud til, at det oftest er Regal Raptor cyklerne der har de største problemer. Vi vil her gennemgå

Læs mere

Linhai ATV RESERVEDELSKATALOG LH200B

Linhai ATV RESERVEDELSKATALOG LH200B Linhai ATV RESERVEDELSKATALOG LH200B Fig 1 Styr & betjening Fig 1 Styr & betjening PL-No Pos. nummer Varenavn Antal Part No. LH200F1-1 1 Speedometer hus 1 25001 LH200F1-2 2 Kontakt 1 25002 LH200F1-3 3

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018 Dato: 11/4-2018 AGM Skruepresser Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Fælledvej 10 7200 Grindsted Tlf. 76 72 1 00 Fax 76 72 1 97 www.agrometer.dk agrometer@agrometer.dk AGM Skruepresser HMR250K,

Læs mere

Brugsanvisning. benzindrevet Varenr.: Varenr.: 90 xx xxx

Brugsanvisning. benzindrevet Varenr.: Varenr.: 90 xx xxx Brugsanvisning Overskrift Vandpumpe 2, Varenr.: 90 xx xxx benzindrevet Varenr.: 90 42 637 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt

Læs mere

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk Model: -29-32 -45-69 -73 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Frame, cabinet 3 MOTOR 5 Pump 8 Pump, kits 10 Pump NP5 12 Pump, kits NP5 14 Control safety block (A) 16 Control safety block (B) 18 Electric

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

Vejledning i udskiftning af starterkobling, YAMAHA XVS 1100.

Vejledning i udskiftning af starterkobling, YAMAHA XVS 1100. Vejledning i udskiftning af starterkobling, YAMAHA XVS 1100. Dette er en vejledning udarbejdet på grundlag af dels manualer, dels min egen erfaring. Det er helt på eget ansvar at gå i gang med opgaven

Læs mere

HÆNGBAR SUGENDE OG TRYKKENDE TRANSPORTØR (med flertrinsventilator) (med flertrinsventilator) S 5000T

HÆNGBAR SUGENDE OG TRYKKENDE TRANSPORTØR (med flertrinsventilator) (med flertrinsventilator) S 5000T Silovej, Assentoft DK-90 Randers SØ, Denmark Phone +5 95, www.assentoftsilo.dk HÆNGBAR SUGENDE OG TRYKKENDE TRANSPORTØR (med flertrinsventilator) S 5000 L FLYTBAR SUGENDE OG TRYKKENDE TRANSPORTØR (med

Læs mere

VOLVODELE 240/260 1975 93

VOLVODELE 240/260 1975 93 PRISKATALOG 29.09.2015 VOLVODELE 240/260 1975 93 Volvo reservedele Dam Enge 2, DK-3660 Stenløse Tlf. +45 47 17 37 91 Fax +45 47 17 37 92 www.spare-parts.dk FORRETNINGSBETINGELSER Hos Volvo reservedele

Læs mere

TG 800. Betjeningsvejledning. Power Line Motor 2003 / 1

TG 800. Betjeningsvejledning. Power Line Motor 2003 / 1 2003 / 1 Betjeningsvejledning Power Line Motor TG 800 Texas Andreas Petersen A/S Knullen 2 DK-5260 Odensse S Tlf. 6395 5555 Fax 6395 5558 post@texas.dk - www.texas.dk ADVARSEL - Læs altid betjeningsvejledningen

Læs mere

Rensning af oliesi på Regal Raptor DD 250E-9

Rensning af oliesi på Regal Raptor DD 250E-9 Rensning af oliesi på Regal Raptor DD 250E-9 Kan også bruges til den luftkølede 250cc model fra Regal Raptor, Lifan, Jinlun, Geely mm. og så er det oven i købet lidt nemmere på disse luftkølede modeller.

Læs mere

CLAAS SKÆREBORDSVOGN

CLAAS SKÆREBORDSVOGN CLAAS SKÆREBORDSVOGN LEXION 10.5 (35 fods) BETJENINGSVEJLEDNING & RESERVEDELSKATALOG A/S FASTERHOLT MASKINFABRIK EJSTRUPVEJ 22, DK-7330 BRANDE DENMARK TLF: +45 97 18 80 66 FAX: +45 97 18 80 40 LAGER: +45

Læs mere

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele Regal Raptor DDE Mk IRON Reservedele ASIAN COMPANY MOTOR www.kinojserguru.dk Index ASIAN COMPANY MOTOR Stel (Frame) side Stel (Frame) side F - Stel F - Forlygte F - Blinklygter F - Baglygte F - Ledningsnet/låse

Læs mere

VOLVODELE 740/760 1982 92 940/960 1991-98

VOLVODELE 740/760 1982 92 940/960 1991-98 PRISKATALOG 12.01.2010 VOLVODELE 740/760 1982 92 940/960 1991-98 Volvo reservedele Dam Enge 2, DK-3660 Stenløse Tlf. +45 47 17 37 91 Fax +45 47 17 37 92 www.spare-parts.dk FORRETNINGSBETINGELSER Hos volvo

Læs mere

Terex-Fermec reservedele

Terex-Fermec reservedele Terex-Fermec reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 206008 Union 1 224,00 75 490786 Pakning 7 8,00 75 566004 Skærering 10 9,00 0 826403 Støtte 3 30,50 60 920154 Skive

Læs mere

Af ) ) ---, ~---"-- 1952' A.J.S. \

Af ) ) ---, ~----- 1952' A.J.S. \ Af A.J.S. \ 1952' ---, ~---"-- i A.J.S.motorerne findes både som encylindrede og tocylindrede typer.. pe encylindn:de findes i størrelserne.350 og 500 cm3 med forskellig udormning af stellet, således at

Læs mere

Road Racing og Drag Racing reglement. Afsnit 4 RR Specifikationer

Road Racing og Drag Racing reglement. Afsnit 4 RR Specifikationer Road Racing og Drag Racing reglement Afsnit 4 RR Specifikationer Ændringer fra 2007 til er markeret med. Forkortelser: FIM = Federation Internationale de Motocyclisme (verdensforbund). UEM = European Motorcycle

Læs mere

Reservedele Koblinger og udstyr 2011 VBG GROUP SALES A/S Udgave m, 2010-11-25

Reservedele Koblinger og udstyr 2011 VBG GROUP SALES A/S Udgave m, 2010-11-25 RESERVEDELE 0 V i gør livet lettere for brugerne ved hele tiden at udvikle bedre systemer med høj driftsikkerhed og lang levetid. Koblinger, manuelle, automatiske og luftassisterede til påhængsvogne og

Læs mere

INDEX. JS komponenter. 4. PEITZ og BPW Reservedele

INDEX. JS komponenter. 4. PEITZ og BPW Reservedele INDEX 4. PEITZ og Reservedele Side PEITZ Bremser 1 Gummifjederaksler - 1, EBG 6,5 U/R 160-76 2 Gummifjederaksler - 2, EBG 8,5 U/12 U-R 234-76 3 Påløbsbremser - 1, PAV/SR 0,85-2,0 udførsel M 4 Påløbsbremser

Læs mere

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Model Texas King 150 ATV Frame assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description

Læs mere

VOLVODELE 740/760 1982 92 940/960 1991-98

VOLVODELE 740/760 1982 92 940/960 1991-98 PRISKATALOG 15.10.2015 VOLVODELE 740/760 1982 92 940/960 1991-98 Volvo reservedele Dam Enge 2, DK-3660 Stenløse Tlf. +45 47 17 37 91 Fax +45 47 17 37 92 www.spare-parts.dk FORRETNINGSBETINGELSER Hos volvo

Læs mere

Opel/Vauxhall Corsa B 1,2 - X12XE (B)

Opel/Vauxhall Corsa B 1,2 - X12XE (B) Modeldetaljer Stelnummer placering Stelnummerinformation Typeplade placering Diagnosestik Vognbund ved højre forsæde/ panel 10. ciffer = modelår S=1995, T=1996, V=1997, W1998, X=1999 Y=2000, 1=2001, 2=2002,

Læs mere

Ducati Pantah 600SL med Ducati Monster M600 motor

Ducati Pantah 600SL med Ducati Monster M600 motor Ducati Pantah 600SL med Ducati Monster M600 motor Før Efter Indledning En Pantah er efterhånden en ældre Ducati, og var den første der blev udstyret med den nyudviklede motor med remdrevne knastaksler.

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

Betjeningsvejledning for søløven

Betjeningsvejledning for søløven Betjeningsvejledning for søløven Almindelig betjening: 1. Udfyld sejladsprotokollen før afgang. 2. Båden lænses 3. Brændstofbeholdningen (diesel) kontrolleres. Der skal være min. 1/3 tank fuld 4. Rød knap

Læs mere

Goliat tallerkenharve. Reservedelskatalog 3,0 m 4,0 m 4,8 m 5,6 m

Goliat tallerkenharve. Reservedelskatalog 3,0 m 4,0 m 4,8 m 5,6 m Goliat tallerkenharve Reservedelskatalog 3,0 m 4,0 m 4,8 m 5,6 m CMN Goliat tallerkenharve, indholdsfortegnelse Side 1 Side Bagerste ramme 2 Led hængsel 3 Stang 4 Chassis 4,0 m 5 Hjulaksel 6 Anordning

Læs mere

Tlf. 89 14 14 89- FLEX TRADING A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 2

Tlf. 89 14 14 89- FLEX TRADING A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 2 Passende til Yardman - White havemaskiner Best. Nr. Original nr. Tekst Str. 25017433 754-0327 754-0143 Kilerem til 46 cm 45SPS 46SP-46SPB-46SPS YM6018SPS- 3/8 x 28 25017573 754-0157 Kilerem t/ fræser 5/8

Læs mere

Teckno- Trading-dk BRUGERMANUAL PA 250-500-800-990. www.elspil.com tel: +45 40 40 72 25

Teckno- Trading-dk BRUGERMANUAL PA 250-500-800-990. www.elspil.com tel: +45 40 40 72 25 BRUGERMANUAL PA 250-500-800-990 Brugermanual 220V elhejs Indledning: Denne manual dækker alle PA spil. Tilslutning 220 volt 50 Hz Anvendelse: Elhejsene er kun fremstillet tilløfteopgaver og bør kun betienes

Læs mere

Skal vi ikke betale din værkstedsregning? ServiceSikring din bils egen forsikring

Skal vi ikke betale din værkstedsregning? ServiceSikring din bils egen forsikring Skal vi ikke betale din værkstedsregning? ServiceSikring din bils egen forsikring PRIVAT A personbil fra 0-5 år B personbil fra 5-10 år ERHVERV C fra 0-5 år D fra 5-10 år Vi kan ikke forhindre, at din

Læs mere

Montering. Gasknastsæt Workman HDX-Auto-arbejdskøretøj ADVARSEL. Løsdele. Monteringsvejledning

Montering. Gasknastsæt Workman HDX-Auto-arbejdskøretøj ADVARSEL. Løsdele. Monteringsvejledning Gasknastsæt Workman HDX-Auto-arbejdskøretøj Modelnr. 132-6715 Form No. 3396-435 Rev A Monteringsvejledning ADVARSEL CALIFORNIEN Advarsel i henhold til erklæring nr. 65 Dette produkt indeholder et eller

Læs mere

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12. Version 01.12

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12. Version 01.12 RESERVEDELE Kedler type M, ME, MCS & CPI Version 0. Kedel Variant AAA8... side Brænderrør M0 solgt fra januar 00 og frem... side 3 Brænderrør M0 solgt fra 995 frem til januar 00... side Brænderrør M0...

Læs mere

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Industrivej 69 DK 6740 Bramming Telefon +45 75173266 www.bramidan.com CVR/VAT No. DK 82116117 Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Katalog nr.: 7815-002 Tegning/Liste nr. PEZ51001 PEZ51001-1 PEZ51002 PEZ51002-1

Læs mere

Linhai 800 Utv reservedelskatalog ():OPTION 1

Linhai 800 Utv reservedelskatalog ():OPTION 1 Linhai 800 Utv reservedelskatalog ():OPTION 1 Inholdsfortegnelse Fig 1. Ramme/stel Fig 2. Ramme t tag Fig 21. Forreste kofanger Fig 3. Front plastdele Fig 22. Varerum/lad Fig 4. Låsetøj Fig 23. Bremsesystem

Læs mere

TROLLA Græsopsamler 120 cm

TROLLA Græsopsamler 120 cm TROLLA Græsopsamler 120 cm Artikel nr.: 12009 DK montagevejledning 2010/01 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt kan indeholde

Læs mere

TROLLA Gødning og saltspreder 36 l

TROLLA Gødning og saltspreder 36 l TROLLA Gødning og saltspreder 36 l Artikel nr.: 12006 DK montagevejledning 2010/01 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt

Læs mere

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12 RESERVEDELE Kedler type M, ME, MCS & CPI Kedel Variant AAA8...side Brænderrør M0...side 3 Brænderrør M0...side Brænderrør M80...side 5 Brændselsmagasin 300500700 liter...side 67 Brændselsmagasin 00 liter...side

Læs mere

Eltrækspil, 12 V. DC Varenr.: , , og

Eltrækspil, 12 V. DC Varenr.: , , og Brugsanvisning Eltrækspil, 12 V. DC Varenr.: 90 18 291, 90 18 292, 90 18 293 og 90 28 455 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra

Læs mere

DASU DATABLADE FORMEL YAMAHA

DASU DATABLADE FORMEL YAMAHA DASU DATABLADE FORMEL YAMAHA 2014 Indholdsfortegnelse Sidenummer Indhold Dato Udgave 1 Indholdsfortegnelse 15/2-06 1 2014 2 Foto - Motor 01/1-99 1 2014 3 Sprængtegning 01/1-99 1 2014 4 Specifikationer

Læs mere

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor Wooden casing not shown (part of 050) Fan and fan housing mounted in this drawing; in delivery the fan and fan housing have to be stored in the boiler Pos Vare Nr Vare betegnelse Type Enhed Antal * 050-06

Læs mere

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning Ladcykel Med kaleche Samlevejledning Side 2 Læs og forstå denne vejledning inden monteringen påbegyndes. Det anbefales, at være 2 personer om at samle ladcyklen. Udpak forsigtigt alle dele og læg dem på

Læs mere

Regal Raptor 125cc-150cc-250cc-300cc. epoulsem@youseepost.dk

Regal Raptor 125cc-150cc-250cc-300cc. epoulsem@youseepost.dk Regal Raptor 125cc-150cc-250cc-300cc epoulsem@youseepost.dk Mig bekendt er alle Regal Raptor baghjul ens, i hvert fald på dem vi kender fra 2005 og indtil 2007, det gælder således DD125-DD150-DD250 luft

Læs mere

VOLVODELE 140 1966-74 164 1969 75

VOLVODELE 140 1966-74 164 1969 75 PRISKATALOG 18.09.2015 VOLVODELE 140 1966-74 164 1969 75 Volvo reservedele DAM ENGE 2, DK-3660 STENLØSE Tlf. +45 47 17 37 91 Fax +45 47 17 37 92 www.spare-parts.dk FORRETNINGSBETINGELSER Hos Volvo reservedele

Læs mere

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk Model: 02V Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Chassis (a) 5 Chassis (b) 7 Quick coupling 9 Fuel filter 11 Level switch 13 Machine, mount 15 Pump f. softener 17 Chemical dosing 19 MOTOR 21 Cylinder

Læs mere

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K 23-10-2013 Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T +45 75 80 52 00. tp@linddana.com. www.linddana.com Figur

Læs mere

Thyregod A/S Borgergade 46, Thyregod 7323 Give 700 PTO - PUMPE VINKELTRÆK

Thyregod A/S Borgergade 46, Thyregod 7323 Give 700 PTO - PUMPE VINKELTRÆK Thyregod A/S Borgergade 46, Thyregod 7323 Give 700 PTO - PUMPE VINKELTRÆK november 2010 1 KIMADAN A/S 700 VT KIMADAN A/S 700 VT 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 700 PTO - VINKELTRÆKSPUMPE 5 Fremstillingsår

Læs mere

TROLLA Transportvogn M/tiplad 200 kg

TROLLA Transportvogn M/tiplad 200 kg TROLLA Transportvogn M/tiplad 200 kg Artikel nr.: 12003 DK montagevejledning 2010/01 (Kan bruges som trillebør) Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen

Læs mere

T 120 PLANMIXER februar 2011

T 120 PLANMIXER februar 2011 T 120 PLANMIXER februar 2011 1 KIMADAN A/S PLANMIXER T 120 KIMADAN A/S PLANMIXER T 120 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for PLANMIXER, T 120 Fremstillingsår INDHOLDS FORTEGNELSE side 1. Beskrivelse

Læs mere