Gammel Mønt 2 &4 MALERIER. , Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). TIRSDAG DEN 7. APRIL 1914 KL 1\ (COLOSSEUM)
- Tove Søndergaard
1 , Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, V - / \* J W TIRSDAG DEN 7. APRIL 1914 KL 1\ OG FØLGENDE DAGE KL. Il1/* AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION PAA Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MALERIER AF KENDTE DANSKE KUNSTNERE EFTERSYN: SØNDAG DEN f>. AFRIL KL 11-4 MANDAG DEN 6. APRIL KL * * G. E. NØHRMflNN - AUKTIONSHOLDER GL. MØNT 2 & 4 (COLOSSEUM) TELEFONER 9720, 9774
2 Konditioner. 1. Alt sælges under Forbehold af nærmere Approbation i den Stand, hvori det ved Hammerslaget er og forefindes, samt uden Ansvar for Undertegnede i nogen Retning og henligger samme for Køberens Regning og Risiko i.enhver Henseende. 2. Udlevering af det Købte foregaar selve Auktionsdagen Kl. 3 6 fra Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). Dersom det Købte ikke afhentes til rette Tid, kan det uden videre Varsel paany bortsælges for første Købers Regning enten underhaanden eller ved Auktion, og er første Køber da pligtig skadesløst at erstatte det deraf flydende Tab uden at have Adgang til det mulige Overskud.. Ejendomsretten over det Solgte overgaar først til Køberen ved Købesummens fulde Erlæggelse. Den, der byder for en Anden, forpligter sig derved som Selvskyldnerkautionist til skadesløs Betaling. 3. Betalingen, foruden Auktionsbudet 10 pct. af samme i Auktionsomkostninger, erlægges til Undertegnede enten ved Hammerslaget eller paa Anfordring, dog kan mig personlig bekendte vederhæftige Købere forvente 4 Ugers rentefri Kredit. Sikkerhed kan affordres de Bydende saavel under som efter Auktionen til hvilken som helst Tid, og stilles Sikkerhed ikke paa Anfordring, er det skyldige Beløb straks forfalden til Betaling. 4. De Købere, der ikke betale i rette Tid, have, hvad enten de blive sagsøgte eller ikke, at tilsvare i Rente 6 % p. a. fra Hammerslagets Dato, indtil Betaling sker, samt alle Omkostninger skadesløst. 1 Søgsmaalstilfælde er de pligtige uden Hensyn til, hvor de bo eller opholde sig at give Møde for Københavns Forligskommission og Jurisdiktion efter Varsel som til indenbys Boende, underkastede den hurtige Retsforfølgning efter Forordningen af 25. Januar 1828 samt undergivne Udpantning efter Lov af 29. Marts , 10 a, hvorhos de betale skadesløse Omkostninger, derunder Sagfører og Inkassationssalær samt eventuelt Befordringsudgifter, uden Hensyn til Forordningen af 6. August Tillægskonditioner forbeholdes. København, den 4. April 15J14. G. E Nøhrmann, Gammel Mønt 2 & 4, Stuen. (Colosseum) 1 M ALERIER SÆLGES TIRSDAG DEN 7. APRIL KL C. W. ECKERSBER G: Solguden. Akvarel L. NORDSKOV: Parti ved Sorø. 3. M. LVTKEN: Fra Klintebjerg Havn. 4. E. LANGE: Interiør. 5. Hollandsk Kunstner: En Ryger. 6. I! M. HENRIKSEN: Lyngbakker ved Ræbild. 7. ALFRED LARSEN: Solnedgang over Heden. 7a. II. JESPERSEN: Lyngbakker ved Silkeborg. 8. A. BOKSEN: Motiv fra Tyrol. 9. /. HARTUNG: Hunde. 10. /. NEV MAN N : En Or logsfregat staar Sundet ud. 11. HANS LUND: Sommerdag ved Virklund, Silkeborg 12. NIELS CHRISTIANSEN: Køerne drives hjem.
3 _ /. X EU MANN: Fiskerkvasen bugseres til Khhvn. 13a. EMIL WENNERWALD: Stubmark v. Gisselfeldt. 14. L. VOLKERSEN: Blomsterbillede. Akvarel. 15. KROGH-PETERSEN: Gade i Ribe. 16. E. ROSSI (ital. Kunstner) : Pige fra Capri. 17. Pr of. HEINRICH BU N TZEN: Skovparti. 18. Prof. CHR. ZACHO: Ved Aaen i Sæbygaard Skov. 19. JOHANNES JENSEN: Den lille Regnemester. 19a. C. EMIL LUND: Ved Gudhjem paa Bornholm LUNDE: En '/andmølle i Bayern. 21. OLUF JENSEN: Paa Heden ved Varde ALFRED LARSEN: Hes.tene vandes. 23. Prof. CHR. BLACHE: Fiskerbaadene gaar ud. 24. CARSTEN HENRIKSEN: Sommeraften ved Furesøen. 25. N FE LS CH R IS 7 /. 1NS EN: Køer paa E ngen. 26. Ubekendt Kunstner (sign. Rom 07) : Romerinde. 26a. JU L. ANDERSEN: Parti fra Grønland. 27. Prof. F. C. KIÆRSKOIJ: Fra Ramsau i Tyrol. 28. V. BILLE: Københavns Yderrhed. Nr 29. F. WENNERW ALD: En Gartnerhave 1 Nørreallé LA US KJERSGA A RD: I nteriør. 30a. PRAM HENNINGSEN: Skovpigen. 31- Prof. \'ILFI. MELBYE: Damper i høj Sø /. 11. S FARTS: Gaard-Interiør. 33- J. NEUMANN: Episode af Slaget paa Københavns Rhed. 34- NIELS CHRISTIANSEN: Motiv fra Jyderup. 35- RUD. BISSEN: Efteraarsdag ved Sæby. 36. JENS SINDING: Sommerlandskab. 37- C. ECKARDT: Kysten ved Rungsted. 38. MARIE LØVMANN: Frugter. 38a. SIMONY JENSEN: Skagensfisker. 39- ALFRIM) LARSEN: Middagshvil. 40. I f L. FAGERKRANTZ: Lille Pige i Nationaldragt. 4 1 Prof. J. EXNER: Studiehoved Prof. A. V. BOESEN: Ved Søllerød Sø. 43- KROGH-PETERSEN: Kanalparti i Niirnberg. 44- /. NEUMANN: Sejlere udfor Kronborg. 45- VIGGO BRANDT: Interiør med læsende Dame,
4 _ 6 _ 45a., IR TII UR N I ELS EN: Sommerlandskab. 46. YTLH. P. JENSEN: Foraar. Motiv fra Susaaen. 47. Prof. VILH. ROSENSTAND: Ved Bondegaarden. 48. J. N E U MA N N : I >odsbaad i rum Sø. 49- HANS LUN1): Udsigt mod Ry fra Virklund. 50. Prof. J. MØLLER: I Klosterhaven. 51 PA UL S TEFFENSEN: I lestehoved. 51a. L. TERNI: Fra Neapel s Golf. 52. S. CONSTANTIN (fr. Kunstn.) : I Skipperknejpen. 53. HANS SMIDT li: Studie fra Egnen ved Skive. 54. EMIL LIEBERT: Parti ved Heidelberg. * 55. BET'I Y ALLER: Junidag i Dyrehaven. 56. G. ] ERMEHREN: Landskab ved Sorø. 57. A. Jl UL: Parti ved Herregaarden Frederikslund. 58. Prof. ]. L. JENSEN: Blomster i et Glas. 59. LOUIS PETERSEN: Motiv fra Norge. 59a. NIELS CHRISTIANSEN: Heste paa Marken. 60. H. HAL YORSEN: Udsigt over København fra Fortunen. 6j.. 1. F. NORM ANN : 1 Landsbyen y. HOFMANN: I Klosterkælderen. A63. A. JACOBSEN: Foraarsdag ved en Skovsø. 64. F. LANGE: Sommeraften i Svejts. 65. P. THOREN DAHL: Ved Lyngby Sø. 66. F. WENNERWALD: I rum Sø. 67. C. EMIL LUND: Parti fra Capri. 68. HANS AGERSNAP: Parti fra Varde Aa. 68a. A. P. MADSEN: Landskab ved Gandløse. 69. A LFRED LARSEN: Fader og Barn. 70. Prof. VILH. MARSTRAND: Pennetegning. 71. TH. BRENDSTRUP: Fra Herregaarden Spholts Park. 72. L. FAGERKRANTZ: Ved en Bondegaard. 72a. ]. NEUMANN: Sommermorgen udfor København V. RADEMACHER: Ved Roskilde Domkirke. 74. KROGH-PETERSEN: Motiv fra Nurnberg. Vinter. 75. J. NEUMANN: Fiskerbaade i Gilleleje gi. Havn. 76. A. G]ØDESEN: Sommermorgen ved Hald Sø. 76a. L. YOLKERSEN: Blomsterbillede. Akvarel. 77- FANNY PETERSEN: Studiehoved.
5 /. HARTUNG: En Bonde fra Steiermark. 79. CHR. HU C hl: Vej ved Mosgaard. 80. A. F. NORMANN: Ved Sol nedgangstid paa Landet 81. JULIUS PETERSEN: Jagtvejen E. ROSSI (ital. Kunstner) : GI. Fisker fra Capri. 83. Praj. F. C. KLERSKOU: Ved en Mindesten. Akvarel. 83a.. 1R TH U R NIELS EN: Solnedgang. 84. /. B IS G A ARD : Blomster. 85. F. KLVHS: Skibe ved Havnen 1 Børsgade. 8b. C. LEV: Jeronimus. Akvarel. 86a. C HR. RASMUSSEN: Kyst ved Rø, Bornholm. 87. C. JØRGENSEN: Vinterlandskab. 88. C. CARLSEN: Landskab med Køer. Henrik Erbs Bogtrykkeri, Kobenhavn.
Læs mereGammel Mønt 2 &-4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner j Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). (COLOSSEUM) TIRSDAG DEN 10. NOVEMBER 1914 KL 12
Nøhrmanns Auktioner j Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 10. NOVEMBER 1914 KL 12 OG FØLGENDE DAGE KL. Il1/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &-4 (COLOSSEUM)
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER CITY AUKTIONS-LOKALER TIRSDAG DEN 10. FEBRUAR 1914 KL. 12 OG FØLGENDE DAGE KL. II1/* (COLOSSEUM)
C ity A u k t i o n s l o k a l e r Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 10. FEBRUAR 1914 KL. 12 OG FØLGENDE DAGE KL. II1/* AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2 &4 CITY AUKTIONS-LOKALER TIRSDAG DEN 13. JANUAR 1914 KL. 12 OG FØLGENDE DAGE KL. II1/. (COLOSSEUM)
C ity A u k t i o n s l o k a l e r Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 13. JANUAR 1914 KL. 12 OG FØLGENDE DAGE KL. II1/. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2 &4 CITY AUKTIONS-LOKALER. TIRSDAG DEN 10. MARTS 1914 KL 12 OG FØLGENDE DAGE KL. I l 1/* (COLOSSEUM)
C ity A u k t i o n s l o k a l e r Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Coiosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 10. MARTS 1914 KL 12 OG FØLGENDE DAGE KL. I l 1/* AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2&4. Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 4, Stuen (Colosseum). TIRSDAG DEN 18. Maj 1915 KL. 12 (COLOSSEUM)
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 18. Maj 1915 KL. 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2&4 (COLOSSEUM) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MALERIER
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2 &4. Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Coiosseum). (COIOSSEUM) ONSDAG DEN 5 Maj 1915 KL 1 2
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Coiosseum). Telefoner 9720, 9774. ONSDAG DEN 5 Maj 1915 KL 1 2 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION 1 Gammel Mønt 2 &4 (COIOSSEUM) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MALERIER
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 4, Stuen (Colosseum).
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAGEN DEN 29. SEPTBR. 1914 KL 12 OG FØLGENDE DAGE KL. 11V* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM)
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2 &4. C ity A u k t i o n s l o k a l e r Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). CITY AUKTIONS-LOKALER (COLOSSEUM)
C ity A u k t i o n s l o k a l e r Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 27. JANUAR 1914 KL 1 ' OG FØLGENDE DAGE KL. 11'/* AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER
Læs mereGammel Mønt 2&4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 h 4, Stuen (Colosseum). (COLOSSEUM) TIRSDAG DEN 24. NOVEMBER 1914 KL.
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 h 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 24. NOVEMBER 1914 KL. 1 OG FØLGENDE DAGE KL. 11'/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2&4 (COLOSSEUM)
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner TIRSDAG DEN 7. SEPTEMBER 1915 KL. 12. (Colosseum)
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774 TIRSDAG DEN 7. SEPTEMBER 1915 KL. 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION 1 Gammel Mønt 2 &4 (Colosseum) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MALERIER
Læs mereMALERIER. City A u k tio n s lo k a le r G'. Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). CITY AUKTIONS-LOKALER GL. MØNT 2 & 4 (COLOSSEUM)
City A u k tio n s lo k a le r G'. Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 2. DECEMBER 1913 KL 12 OG FØLGENDE DAGE KL. Il1/* AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER
Læs mereMabERigR. Gammel Mønt 2 &4. Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). TT"* 1 m w. TIRSDAG DEN 11 Maj 1915 KL.
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TT"* 1 m w i TIRSDAG DEN 11 Maj 1915 KL. 1 2 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM) OVER EN UDMÆRKET SAMLING
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2&4. Nøhrmanns Auktioner TIRSDAG DEN 5. OKTOBER 1915 KL. J. (OolossevL32D.) EFTERSYN: Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum)
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774 TIRSDAG DEN 5. OKTOBER 1915 KL. J AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2&4 (OolossevL32D.) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MALERIER
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER. Nohrmanns Auktioner i Gammel Mønt 2 4, Stuen (Colosseum). (COLOSSEUM) TIRSDAG DEN 9. FEBRUAR 1915 KL 12
Nohrmanns Auktioner i Gammel Mønt 2 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 9. FEBRUAR 1915 KL 12 OG FØLGENDE DAGE KL. Il 1/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM)
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner Gammel Ment 2 $ 4, Stuen (Colosseum). TIRSDAG DEN 13. APRIL 1915 KL. 12 (COLOSSEUM)
(fty Nøhrmanns Auktioner Gammel Ment 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. I \*j TIRSDAG DEN 13. APRIL 1915 KL. 12 OG FØLGENDE DAGE KL. 11*/«FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION 1 Gammel Mønt 2 &4
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2 &4. I Nøhrmanns Auktioner TIRSDAGEN DEN 23. MARTS 1915 KL. 1 (COLOSSEUM)
I Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2*4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. W K.J TIRSDAGEN DEN 23. MARTS 1915 KL. 1 OG FØLGENDE DAGE KL. Il1/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I. Gammel Mønt 2 &4
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). (COLOSSEUM) TIRSDAGEN DEN 8. SEPTBR.
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAGEN DEN 8. SEPTBR. 1914 KL 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MALERIER
Læs mereGammel Mønt 2&4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner j TIRSDAG DEN 15. FEBRUAR 1916 KL 1 3. (Colosseum)
Nøhrmanns Auktioner j Gammel Mønt 2 # 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 15. FEBRUAR 1916 KL 1 3 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2&4 (Colosseum) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MALERIER
Læs mereMALERIER. City A u k tio n s lo k a le r GI. Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). CITY AUKTIONS-LOKALER GL. MØNT 2 & 4 (COLOSSEUM)
City A u k tio n s lo k a le r GI. Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. ONSDAG DEN 29 OKTOBER 1913 KL. 12 OG FØLGENDE DAGE KL. II1/* AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER GL.
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner i (COLOSSEUM) TIRSDAG DEN 1. DECEMBER 1914 KL 12
% Nøhrmanns Auktioner i / I Gammel Mønt 2 ft 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 1. DECEMBER 1914 KL 12 CG FØLGENDE DAGE KL. II1/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2 &4. Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). TIRSDAGEN DEN 30 MARTS 1915 KL.
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. i TIRSDAGEN DEN 30 MARTS 1915 KL. 12 OG FØLGENDE DAGE KL, 11V* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM)
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2 &4. Nøhrmanns Auktioner Gammel Møn! 2 4, Stuen (Goiosseum). (COLOSSEUM) ONSDAG DEN 7 APRIL 1915 KL. 1 2
Nøhrmanns Auktioner Gammel Møn! 2 4, Stuen (Goiosseum). Telefoner 9720. 9774. ONSDAG DEN 7 APRIL 1915 KL. 1 2 OG FØLGENDE DAGE KL. I I 1/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM)
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner i (COLOSSEUM) TIRSDAG DEN 12. JANUAR 1915 KL. 12
Nøhrmanns Auktioner i Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 12. JANUAR 1915 KL. 12 OG FØLGENDE DAGE KL. Il1/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM)
Læs mereMaleri-Auktionen. Katalog. Alaska. 54, Købmagergade 54, M a n d a g e n den 11. J a n u a r 1915 K i 1 pr. over
Katalog over Maleri-Auktionen 54, Købmagergade 54, Alaska M a n d a g e n den 11. J a n u a r 1915 K i 1 pr. Eftersyn paa Auktionsstedet Lørdag den 9. og Søndag den 10. Januar fra Kl. 10 6. Kommissioner
Læs mereMALERIER. i PUSTERVIG 6 KØBMAGERGADE O n s d a g d en 20. M a r t s 1918 K l 12. tionslok ale
J. J. CHRISTENSENS AUKTIONER, j Pustervig 6 Te efon 5 Telefon 8106 8106 t ------------ Købmagergade 62-64 O n s d a g d en 20. M a r t s 1918 K l 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I i PUSTERVIG 6 KØBMAGERGADE
Læs mereMALERIER CITY AUKTIONS-LOKALER GL. MØNT 2 & 4 (COLOSSEUM) TIRSDAG DEN 14 OKTOBER 1913 KL. 1% OG FØLGENDE DAGE KL. Il1/*
City A u k tio n s lo k a le r GI. Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 14 OKTOBER 1913 KL. 1% OG FØLGENDE DAGE KL. Il1/* AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2&4. Nøhrmanns Auktioner TIRSDAG DEN 28 NOVEMBER 1916 KL (Colosseum)
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774. K.J S \^J TIRSDAG DEN 28 NOVEMBER 1916 KL. 1 2 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2&4 (Colosseum) OVER EN UDMÆRKET SAMLING
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2 &4. Nøhrmanns Auktioner j Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). TIRSDAGEN DEN 16. MARTS 1915 KL 12 (COLOSSEUM)
Nøhrmanns Auktioner j Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAGEN DEN 16. MARTS 1915 KL 12 OG FØLGENDE DAGE KL. 11V* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM)
Læs mereMALERI AUKTIONEN. CITY AUKTIONS-LOKALER t e l f. 9720 KRISTEN BERNIKOWGÅDE 2 t e l f. 9720 G. E. NØHRHANN KATALOG
Læs mereMALERIER CITY AUKTIONS-LOKALER KRISTEN BERNIKOWGADE 2 - STUEN EFTERSYN: LØRDAG DEN 25. MARTS KL. 11 6 SØNDAG DEN 26. MARTS KL.
City A u k t i o n s l o k a l e r Kristen Bernikowgade 2 Telf. 9720 (Hjørnet af Citygade). MANDAG DEN 27. MARTS 1911 KL. 1 EFTRM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER KRISTEN BERNIKOWGADE
Læs mereMALERIER CITY AUKTIONS-LOKALER EFTERSYN: SØNDAG DEN 31. AUGUST KL MANDAG DEN 1. SEPTBR. KL. 10-G TIRSDAC DEN 2. SEPTBR. KL. 12 OG FØLG.
City A u k t i o n s l o k a l e r GI. Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAC DEN 2. SEPTBR. KL. 12 OG FØLG. DAGE AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER GL. MØNT 2 & 4
Læs mereGammel Mønt 2 &4. Nøhrmanns Auktioner i Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). TIRSDAGEN DEN 9. MARTS 1915 KL 12 (COLOSSEUM)
Nøhrmanns Auktioner i Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. W W W TIRSDAGEN DEN 9. MARTS 1915 KL 12 OG FØLGENDE DAGE KL li1/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 &4 (COLOSSEUM)
Læs mereMALERIER CITY AUKTIONS-LOKALER KRISTEN BERNIKOWGADE 2 - STUEN. G. E. NØHRMflNN - AUKTIONSHOLDER KRISTEN BERNIKOWGADE 2
City A u k tio n s lo k a le r Kristen Bernikowgade 2 Telf. 9720 (Hjørnet af Citygade). I TIRSDAG DEN 22. OKTOBER 1912 KL. 1 EFTRM. OG FØLGENDE DAGE KL. 11'/* AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER
Læs mereMflbERlER. Gammel Mønt 2&4. Nøhrmanns Auktioner i TIRSDAG DEN 11. JANUAR 1916 KL 12. (Oolosse-a.xxi)
Nøhrmanns Auktioner i Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774 TIRSDAG DEN 11. JANUAR 1916 KL 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION 1 Gammel Mønt 2&4 (Oolosse-a.xxi) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MflbERlER
Læs mereGammel Mønt 2&4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner TIRSDAG DEN 25. JANUAR 1916 KL, 12. (OolosseuLrci) EFTERSYN; Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum)
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774 W W u " """ TIRSDAG DEN 25. JANUAR 1916 KL, 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2&4 (OolosseuLrci). OVER EN UDMÆRKET
Læs mereFredagen den 19. November 1920 Kl. 1
i I Falkenbergs Auktioner... Fredagen den 19. November 1920 Kl. 1 bliver ved Auktion, der afholdes ffif. JStmgeoej 27 & 29 (Det ny Theater) bortsolgt en Samling EFTERSYN: Onsdag den 17. November Kl. 10
Læs mereMaleri-Auktionen. Katalog. Alaska. K/j. Onsdag den 16. Decem ber 1914 Kl. 1 pr. 54, Købmagergade 54, Kommissioner modtages af den Tilsynshavende.
K/j Katalog y over Maleri-Auktionen 54, Købmagergade 54, Alaska Onsdag den 16. Decem ber 1914 Kl. 1 pr. Eftersyn paa Auktionsstedet Søndag den 13, Mandag den 14 og Tirsdag den 15. December Kl. 10 6 Kommissioner
Læs mereMflbERiGR. City AuktionS'Lokaler Kristen Bernikowgade 2 Telf CITY AUKTIONS-LOKALER KRISTEN BERNIKOWGADE 2 - STUEN
City AuktionS'Lokaler Kristen Bernikowgade 2 Telf. 9720 (Hjørnet af Citygade). TIRSDAGEN DEN 23. JANUAR J 912 KL. 12 ) c/ ( g. OG FØLGENDE DAGE -» AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER KRISTEN
Læs mereMflbERlE PUSTERVIG 6 KØBMAGERGADE I J. J. CHRISTENSENS AUKTIONER, j. T i r s d a g d e n 5. M a r t s 1918 K l 12
I J. J. CHRISTENSENS AUKTIONER, j ) Telefon 8106 r7, P u s t e i v i g ^ Telefon 8106 j ----------- Købmagergade bz-bi ----------- T i r s d a g d e n 5. M a r t s 1918 K l 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION
Læs mereGammel Mønt 2 l4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum).
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telbfoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 8. DECEMBER 1914 KL. 1 OG FØLGENDE DAGE KL. II 1/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 l4 (COLOSSEUM)
Læs mereGammel Mønt 2&4 MALERIER. I Nøhrmanns Auktioner j TIRSDAGEN DEN 14. MARTS 1916 KL. 1 2
I Nøhrmanns Auktioner j Gammel Mønt 2 # 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774 TIRSDAGEN DEN 14. MARTS 1916 KL. 1 2 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2&4 (Colosseum) OVER EN UDMÆRKET SAMLING
Læs mereMaleri - Auktionen 54, Købmagergade 54,
Katalog over Maleri - Auktionen 54, Købmagergade 54, Mezzaninen, Alaska Onsdag d. 24. M arts 1915 Kl. 1 pr. Eftersyn paa Auktionsstedet Søndag den 21, Mandag den 22. og Tirsdag den 23. Marts fra Kl. 10
Læs mereMflbERlER. Gammel Mønt 2&4. Nøhrmanns Auktioner TIRSDAGEN DEN 17. OKTOBER 1916 KL (Colosseum) u u u
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774. > u u u TIRSDAGEN DEN 17. OKTOBER 1916 KL. 1 3 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION 1 Gammel Mønt 2&4 (Colosseum) OVER EN UDMÆRKET SAMLING
Læs mereMaleri-Auktionen 54, Købmagergade 54,
\ tø} Katalog over Maleri-Auktionen 54, Købmagergade 54, Alaska Tirsdag den 22. D ecem ber 1914 Kl. 1 pr. Eftersyn paa Auktionsstedet Mandag den 21. December Kl. 10-6. Kommissioner modtages af den Tilsynshavende.
Læs mereMALERIER CITY AUKTIONS-LOKALER EFTERSYN: SØNDAG DEN 27. APRIL KL MANDAG DEN 28. APRIL KL TIRSDAG DEN 29. APRIL KL OG FØLG.
---------------------------------- bif'il City A u k t i o n s l o k a l e r Kristen Bernikowgade 2 Tef. 9774 (Hjørnet af Citygade). TIRSDAG DEN 29. APRIL KL. 117. OG FØLG. DAGE AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION
Læs mereGammel Mønt 2 s, 4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner TIRSDAG DEN 9. NOVEMBER 1915 KL 1
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Coiosseum) Telefoner 9720, 9774 TIRSDAG DEN 9. NOVEMBER 1915 KL 1 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2 s, 4 (O o lo s s s ia n c L ) OVER EN UDMÆRKET
Læs mereMALERIER. Gammel Mønt 2&4. Nøhrmanns Auktioner TIRSDAG DEN 19. SEPFEMBER 1916 KL. 12. (Colosseum)
I Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 & 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774 TIRSDAG DEN 19. SEPFEMBER 1916 KL. 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2&4 (Colosseum) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MALERIER
Læs mereKUNST-flUKTlON. City Auktionslokaler Kristen Bernikowgade 2 Telf. 9720 CITY AUKTIONS-LOKALER. TIRSDAG DEN 29. NOVEMBER.KL.
sm City Auktionslokaler Kristen Bernikowgade 2 Telf. 9720 (Hjørnet af Citygade). KUNST-flUKTlON * KJIO TIRSDAG DEN 29. NOVEMBER.KL. l l 1^ FORMIDDAG AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER KRISTEN
Læs mereMaleri - Auktionen 54, Købmagergade 54, Mezzaninen,
Katalog over Maleri - Auktionen 54, Købmagergade 54, Mezzaninen, Alaska, T irsdag d. 9. M arts 1915 Kl. 12 pr. Eftersyn paa Auktionsstedet Søndag den 7. og Mandag den 8. Marts fra Kl. 10 4. Kommissioner
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner TIRSDAGEN DEN 4. APRIL 1916 KL, 12. (Oolosse'u.na.)
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum) Telefoner 9720, 9774 TIRSDAGEN DEN 4. APRIL 1916 KL, 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION 1 Gammel Mønt 2 &4 (Oolosse'u.na.) OVER EN UDMÆRKET SAMLING MALERIER
Læs mereMALERIER. City AuktionS'Lokaler Kristen Bernikowgade 2 Telf CITY AUKTIONS-LOKALER KRISTEN BERNIKOWGADE 2 - STUEN
City AuktionS'Lokaler Kristen Bernikowgade 2 Telf. 9720 (Hjørnet af Citygade). MANDAG DEN 9. DECEMBER 1912 KL. 1 EFTRM AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I CITY AUKTIONS-LOKALER KRISTEN BERNIKOWGADE 2 - STUEN
Læs mereMflbERlE PUSTERVIG 6 KØBMAGERGADE M a n d a g d en 2a J a n u a r 1018 K l 12. Auktion s lokale J. J. CHRISTENSEN, AUKTIONSHOLDER.
J. J. CHRISTENSENS AUKTIONER, Telefon 8106 Tr, * u s t e r v io b Telefon 8106 ------------- Købmagergade b2-bt ------------- M a n d a g d en 2a J a n u a r 1018 K l 12 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I PUSTERVIG
Læs mereGammel Mønt 2 &4 MALERIER. Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum).
Nøhrmanns Auktioner Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). mmsmmm Telefoner 9720, 9774. I TIRSDAGEN DEN 6. OKTOBER 1914 KL 12 OG FØLGENDE DAGE KL. 111/* FORM. AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION I Gammel Mønt 2
Læs mereMALERIER PUSTERVIG 6 KØBMAGERGADE J. J. CHRISTENSENS AUKTIONER, M a n d a g d e n 22. A pril 1918 K l. 1 2 ' / 2
J. J. CHRISTENSENS AUKTIONER, Telefon 8106, P u s t e r v i g «^ Telefon 8106 ------------- Købmagergade 62 64: ------------- M a n d a g d e n 22. A pril 1918 K l. 1 2 ' / 2 AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION
Læs mereMaleri-Auktionen. Katalog over. Alaska. Onsdagen den 9. D ecem ber 1914 Kl. 1 pr. 54, Købmagergade 54, Kommissioner modtages af den Tilsynshavende.
Katalog over Maleri-Auktionen 54, Købmagergade 54, Alaska Onsdagen den 9. D ecem ber 1914 Kl. 1 pr. Eftersyn paa Auktionsstedet Søndag den 6., Mandag den 7. og Tirsdag den 8. December fra Kl. 10 6. Kommissioner
Læs mereAAF KENDTE DANSKE KUNSTNERE
AAF KENDTE DANSKE KUNSTNERE City A u k tio n s lo k a le r Gammel Mønt 2 $ 4, Stuen (Colosseum). Telefoner 9720, 9774. TIRSDAG DEN 3. FEBRUAR 1914 KL. 12 OG FØLGENDE DAGE KL. U1/* AFHOLDES OFFENTLIG AUKTION
Læs mereFalkenbergs Auktioner