POSEIDON PE, POSEIDON DE

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "POSEIDON PE, POSEIDON DE"

Transkript

1 Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk

2 Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36 PE 7 Pump 5-47 PE 10 Pump 5-53 PE 12 Pump 5-67 PE 14 Unloader 5-47, 5-53 PE 17 Unloader 5-67 PE 19 Throttle controller - PE XT 22 Hose reel - PE XT 24 Chassis and motor POSEIDON DE 26 Pump 5-54 DE 28 Unloader 5-54 DE 31 Gearbox 33 Default accessories 2-31 PE BASIC (GC160) 35 Default accessories PE 37 Default accessories DE 39 Recommende spare parts 41

3 Chassis and motor POSEIDON PE POSPE02 3

4 Chassis and motor POSEIDON PE POSPE HOLDER FOR DYSERØR KØREHÅNDTAG, FRONT EJOT-SKRUE K40X12 WN FRAME SKRUE REAR HANDLE CLAMP HOLDER SKRUE 5x DRIVING HANDLE FOLDABLE NAVKAPSEL KOMP. Ø HJUL WASHER 6,4X1, MØTRIK M Buffer Ø39x FJEDERSKIVE M SÆTSKRUE M8X12 DIN 933 RF SKÅL SKRUE HONDA GC 160 MOTOR 2-31PE HONDA GX 160 MOTOR 3-36PE HONDA GX 270 MOTOR 5-47PE HONDA GX 340 MOTOR 5-53PE HONDA GX 390 MOTOR 5-67PE SHACKLE WITH SET SCREW WELDED LÅSEMØTRIK M/NYLONRING RF HEX. SCREW M10X35 ISO 4017 A UNDERLAGSSKIVE ENCORE 26/28/ MØTRIK SEKSKANTET M LOCK CAP BLACK D STJERNEGREB SPACING PIECE HEXAGON SOCKET HEAD CAP S CREW M6X A BUSHING

5 Pump 2-31 PE POS2PE04 5

6 Pump 2-31 PE POS2PE PUMP GXD PROP PLUG O-RING KIT VALVE [6X] KNOB REGULATION VALVE COMPL VENTILSÆDESÆT CYLINDER HEAD Ø NIPPLE 3/4" SKRUE CHECK VALVE KIT INJEKTOR BODY KIT CHEMICAL COUPLING KIT PAKNINGSSÆT FOR STEMPEL SUCTION VALVE PLUG KIT FILTER HOLDER FILTER SLANGESTUDS Ø20X3/4 CUZN NIPPEL TÆTNINGSSKIVE 3/8" RG LYNKOBLINGSNIPPEL 3/8" OLIEPROP HUS PAKNINGSSÆT FOR STEMPEL Up to pump serial no Ø 14 MM PISTON KIT PAKNINGSSÆT SCREW M8X22 UNI , SKIVE O-RING Ø85X Thermal dump valve PACKING RING Ø14/28X11,5 From pump serial no PACKING RETAINER Up to pump serial no NIPPLE KIT A PISTON SEAL KIT From pump serial no

7 Pump 3-36 PE POS3PE04 7

8 Pump 3-36 PE POS3PE Pumpe AXD PROP CYLINDER SCREW M8X55 ISO 4762 ST 8.8/ZN KIT VALVE [6X] SPACER SLEEVE Ø O-RING PLUG REGULATION VALVE COMPL KNOB SPRING 12,6X41, SPRING SPACER VENTILSÆDESÆT PAKNING PROP 1/2" SPRING O-RING 20,24X2,62 NITRIL STIK SUPPORT OIL SEAL 40X55X O-RING HOLLOW SHAFT 3/ BALL BEARING 40X80X SKRÅSKIVE 10,5 'E' KUGLELEJE SKIVE SCREW M8X22 UNI , HUS SKRUE NOTE COMMENT Included in kit O-RING 12.42X1.78 NITRIL 70SH O-RING 1,78X12,42 NBR INJEKTOR BODY KIT FJEDER NOTE COMMENT Included in kit O-RING 2,4X4,3 NBR 70SH CHECK VALVE KIT PAKNINGSRING PROP PLUG CHEMICAL COUPLING KIT NOTE COMMENT Included in kit BALL

9 Pump 3-36 PE POS3PE FJEDER CYLINDER HEAD Ø PROP NIPPEL MANOMETER SHEET METAL PLATE WELDED MANOMETER POSEIDON FILTER HOLDER FILTER NIPPLE KIT NIPPEL TÆTNINGSSKIVE 3/8" RG LYNKOBLINGSNIPPEL 3/8" Thermal dump valve SKIVE SLANGESTUDS Ø20X3/4 CUZN PVC-SLANGE, KLAR Ø6/Ø SLANGEKLEMME Ø10/ FILTER FITTING TÆTN.SKIVE 1/8"PP45C BOND KIT VALVE [6X] KIT THRUST COLLAR contains parts for all pistons x PISTON KIT VALVE MAINTENANCE KIT SCREW M 8X LÅSEMØTRIK M/NYLONRING RF

10 Pump 5-47 PE POS5PE02 10

11 Pump 5-47 PE POS5PE PUMPE ZWD PLUG O-RING 20,24X2,62 NITRIL VENTIL SÆT CYLINDER SCREW M8X55 ISO 4762 ST 8.8/ZN CYLINDER HEAD Ø NIPPLE 3/4" WASHER 16,7X22X1, PLUG WASHER 21,2X27X1, O-RING 2.0 X 14 NBR PAKNINGSSÆT FOR STEMPLER OIL LEVEL STICK TÆTN.SKIVE 1/8"PP45C BOND NIPPEL MANOMETER PLUG MANOMETER POSEIDON PROTECTIVE PLATE HEXAGON SOCKET HEAD CAP S SKIVE CRANKCASE COVER AFSTANDSSTYKKE O-RING 3,53X44, LÅSERING Ø KUGLELEJE, 20X52X RULLE 40X47X BUSHING SNAP RING Ø O-RING Ø 2,62X94, VENTIL SÆT PAKNINGSSÆT FOR STEMPLER STEMPELSÆT ( 3 STK.) PAKNINGSSÆT Thermal dump valve XT FITTING BACK RING 15 MM 3 PCS

12 Pump 5-53 PE POS5PE04 12

13 Pump 5-53 PE POS5PE Pump ZWD PLUG O-RING 20,24X2,62 NITRIL VENTIL SÆT CYLINDER SCREW M8X55 ISO 4762 ST 8.8/ZN CYLINDER HEAD Ø NIPPLE 3/4" WASHER 16,7X22X1, PLUG WASHER 21,2X27X1, O-RING 2.0 X 14 NBR PAKNINGSSÆT FOR STEMPLER OIL LEVEL STICK TÆTN.SKIVE 1/8"PP45C BOND NIPPEL MANOMETER PLUG MANOMETER POSEIDON PROTECTIVE PLATE HEXAGON SOCKET HEAD CAP S SKIVE CRANKCASE COVER AFSTANDSSTYKKE O-RING 3,53X44, LÅSERING Ø KUGLELEJE, 20X52X RULLE 40X47X BUSHING SNAP RING Ø O-RING Ø 2,62X94, VENTIL SÆT PAKNINGSSÆT FOR STEMPLER STEMPELSÆT ( 3 STK.) PAKNINGSSÆT Thermal dump valve XT FITTING BACK RING 15 MM 3 PCS

14 Pump 5-67 PE POS5PE06 14

15 Pump 5-67 PE POS5PE PUMP HW CYLINDER HEAD Ø SCREW M8X80 UNI O-RING 20,24X2,62 NITRIL PLUG PACKING RETAINER Ø PLUG FITTING PACKING RETAINER Ø OLIEMANCHET STEMPELSTANG GUDGEON PIN 10X CON. ROD ASSEMBLY PUMP CRANKCASE OIL LEVEL STICK OUTER SEEGER Ø OIL INDICATOR O-RING 1,78X23,52 NBR O-RING 3X108 NBR 70SH CRANKCASE COVER Kit. 32, 33, 34 and 35 for pos PLUG O-RING 2.0 X 14 NBR PLUG WASHER 16,7X22X1, PLUG WASHER 21,2X27X1, Thermal dump valve XT FLANGE SHIM 62-0,05MM SHIM 62-0,10MM SHIM 62-0,19MM SHIM 62-0,25MM OIL SEAL 25X52X O-RING 1,78X56,87 NBR ROLLER BEARING 25X62X18, KEY 8X7X30 UNI THROUGH SHAFT ROLLER BEARING 25X62X18, O-RING 1,78X56,87 NBR FLANGE SCREW M6X20 UNI NIPPELMUFFE 1/4X1/

16 Pump 5-67 PE POS5PE NIPPEL MANOMETER KABINET MANOMETER POSEIDON SKRUE M8X SKIVE VENTIL SÆT PAKNINGSSÆT STEMPEL SÆT

17 Unloader 5-47, 5-53 PE POS5PE08 17

18 Unloader 5-47, 5-53 PE POS5PE OMLØBSVENTIL GREB REGULERINGSVENTIL VENTILSÆDESÆT VALVE O-RING 20,24X2,62 NITRIL KONTRAVENTIL INJEKTOR-SÆT O-RING FILTER HOLDER FILTER SLANGESTUDS Ø20X3/4 CUZN NIPPEL TÆTNINGSSKIVE 3/8" RG LYNKOBLINGSNIPPEL 3/8"

19 Unloader 5-67 PE POS5PE10 19

20 Unloader 5-67 PE POS5PE UNLOADER VB 10/ VALVE REGULATING KNOB SCREW M4X10 UNI NUT M8X9,5 DIN 982-6S SEAT RING NUT M16X STOP ADJUSTABLE NUT M5X WASHER 19X26X1, RING NUT M8X1, SPRING 4,2X23,2X BODY WASHER 16,7X22X1, PLUG G3/ STEMPEL O-RING 2,62X15,08 INCL. IN KIT RING 15,Z19,9X2 INCL. IN KIT O-RING 2,6X15,08 INCL. IN KIT O-RING 1X4 INCL. IN KIT SPACER VALVE SEAT INCL. IN KIT NUT M UPPER SPACER STIFT LOWER SPACER SPRING 2,5X10,1X SEAT SUPPORT 1,78X11, O-RING 1.78X20.35 NBR 70SH INCL. IN KIT SÆDE 5X13,9X RING INCL. IN KIT O-RING 1.78 X X VB 10/2 NITRIL 85 INCL. IN KIT BALL INCL. IN KIT KUGLE SPRING O-RING 1,78X10,85 INCL. IN KIT PLUG ELASTIC PIN Ø 3X O-RING 3X6 NBR 70SH INCL. IN KIT VENTIL FJEDER REGULATION VALVE O-RING 1.78X18.77 NBR 70SH INCL. IN KIT INJEKTORDYSE-SÆT

21 Unloader 5-67 PE POS5PE DETERGENT REG. KNOB COUPLING O-RING 1,78X4, SPRING COUPLING VITON O-RING 1,78X5, BALL SPRING INJECTOR NOZZLE COUPLING TÆTNINGSSKIVE 3/8" RG LIGEFORSKRUNING Pipe for by-pass LIGE STUDS SKÆRERINGSFORSKRUNING Banjo compl HOSE TAIL 1/2 INCH.X16MM SPÆNDEBÅND SLANGE FILTERHOUSING ANGLE FOR FILTER KONTRAMØTRIK 3/4" FILTER SLANGESTUDS Ø20X3/4 CUZN SELVTÆTTENDE SPÆNDESKIVE NUT HEX M8-8.8 A2K DIN439B DISCHARGER KIT COPPER WASHER Ø14.5X PVC-SLANGE, KLAR Ø6/Ø SLANGEKLEMME Ø10/ FILTER NIPPLE 3/8-3/

22 Throttle controller - PE XT POSPE06 22

23 Throttle controller - PE XT POSPE AUTOMATIC THROTTLE CONTR THROTTLE CONTROL AND COPP ER WASHER KIT KABEL NUT PRESSURE HOSE KOBBERSKIVE Ø12XØ8X

24 Hose reel - PE XT POSPE08 24

25 Hose reel - PE XT POSPE SKRUE M6X HOLDER HOLDER SKRUE MØTRIK EJOT-SKRUE K60X SLANGERULLE HALVDEL RØR FOR SLANGERULLE SLANGEFØRING OVERDEL SLANGEFØRING FORMONTERET SKRUE SLANGEFØRING UNDERDEL SLANGEFØRING - GLIDER SIKRINGSRING FORSKRUNING LEJEBØSNING O-RING BACK-UP RING BANJO BOLG G3/8" TÆTNINGSSKIVE 3/8" RG LYNKOBLINGSNIPPEL 3/8" HOLDER DREJEHÅNDTAG ANKERPLADE HUS TRYKFJEDER STIFT INDEXING BOLT Ï12X AKSEL Ø28X HØJTRYKSSLANGE Ø8X MØTRIK 6KT-G3/8" PACKING RING 8X15X

26 Chassis and motor POSEIDON DE POS5DE02 26

27 Chassis and motor POSEIDON DE POS5DE PUMP L100N6CJ1FJAS5 YANMAR MOTOR EL-STYRING FJEDERSKIVE M SÆTSKRUE M8X HOLDER SKRUE 5x FRAME HJUL NAVKAPSEL KOMP. Ø WHEEL LÅSEMØTRIK M UNDERLAGSSKIVE ENCORE 26/28/ VIBRATIONSDÆMPER Ø LÅSEMØTRIK M MOTOR PLATE BATTERY TERMINAL PLUS POLE AKKUMULATOR 12V BATTERY TERMINAL -NEGATIVE SKRUE M6X BATTERY HOLDER LÅSEMØTRIK M/NYLONRING M A BUSHING

28 Pump 5-54 DE POS5DE04 28

29 Pump 5-54 DE POS5DE PUMP Crankshaft P5-54DE PLUG O-RING 20,24X2,62 NITRIL VENTIL SÆT SCREW M8X CYLINDER HEAD Ø NIPPLE 3/4" WASHER 16,7X22X1, PLUG WASHER 21,2X27X1, O-RING 2.0 X 14 NBR PAKNINGSSÆT OIL LEVEL STICK TÆTN.SKIVE 1/8"PP45C BOND NIPPEL MANOMETER PLUG MANOMETER POSEIDON OLIEMANCHET PUMP CRANKCASE FLANGE SHIM 62-0,05MM SHIM 62-0,10MM SHIM 62-0,19MM SHIM 62-0,25MM OIL SEAL 25X52X O-RING 1,78X56,87 NBR ROLLER BEARING 25X62X18, KEY 8X7X30 UNI STEMPELSTANG GUDGEON PIN 10X CON. ROD ASSEMBLY OUTER SEEGER Ø OIL INDICATOR O-RING 1,78X23,52 NBR O-RING 3X108 NBR 70SH CRANKCASE COVER ROLLER BEARING 25X62X18, O-RING 1,78X56,87 NBR FLANGE SCREW M6X20 UNI TRUST COLLAR KIT (3 pcs.)

30 Pump 5-54 DE POS5DE STEMPEL SÆT O-RING SÆT FITTING

31 Unloader 5-54 DE POS5DE10 31

32 Unloader 5-54 DE POS5DE UNLOADER VB 10/ VALVE REGULATING KNOB DISCHARGER KIT TÆTNINGSSKIVE 3/8" RG LIGEFORSKRUNING TUPE COMPL LIGEFORSKRUNING Ø12X1/4" SKÆRERINGSFORSKRUNING Banjo compl HOSE TAIL 1/2 INCH.X16MM SPÆNDEBÅND SLANGE FILTERHOUSING SUPPORT KONTRAMØTRIK 3/4" FILTER SLANGESTUDS Ø20X3/4 CUZN SELVTÆTTENDE SPÆNDESKIVE COPPER WASHER Ø14.5X2 Only for by-pass accessory

33 Gearbox POS5PE11 33

34 Gearbox POS5PE O-RING PLUG O-RING 2.9 X 13.8 NBR OIL LEVEL INDICATOR SCREW SPECIAL WASHER WASHER EXTERNAL GEAR O-RING 2.62 X NBR FLANGE O-RING 2.62 X55.25 NBR WASHER WITH SEALS SCREW PINION INNER SEEGER BALL BEARING SPACER OUTER SEEGER OIL SEAL OIL CAP WASHER SCREW SKRUE 3/8X UNDERLAGSSKIVE ENCORE 26/28/ SKIVE GEARBOX COMPLETE

35 Default accessories 2-31 PE BASIC (GC160) POS2PE06 35

36 Default accessories 2-31 PE BASIC (GC160) POS2PE SPULEHÅNDTAG KOMP.PRO/DYN DYSERØR M. O-RING HØJTRYKSSLANGE 10M. ARM TORNADO DYSERØR, KOMPL

37 Default accessories PE POS2PE10 37 Ingen tegning

38 Default accessories PE POS2PE FLEXOPOWER (UDEN DYSE) LÆNGDE: 99 CM SPULEHÅNDTAG ERGO TORNADO /8" SLANGE 2W. 10M. 5/16" FLEXOPOWER U. DYSE L=92CM FLEXOPOWER LANCE W/O NOZZLE SPULEHÅNDTAG ERGO

39 Default accessories DE POS5DE12 39 Ingen tegning

40 Default accessories DE POS5DE TORNADO /8" SLANGE 2W. 10M. 5/16" TORNADO 3000 U.DYSE L= SPULEHÅNDTAG ERGO

41 Recommende spare parts POS2PE14 41 Ingen tegning

42 Recommende spare parts POS2PE14 42 A FILTER A A FILTER A A REGULATION VALVE COMPL. A A REGULERINGSVENTIL A A CHECK VALVE KIT A A VENTILSÆDESÆT A A PAKNINGSSÆT FOR STEMPLER A A PAKNINGSSÆT FOR STEMPLER A A PAKNINGSSÆT A A VENTIL SÆT A A PAKNINGSSÆT FOR STEMPEL A A DISCHARGER KIT A A PAKNINGSSÆT A A PAKNINGSSÆT A A PAKNINGSSÆT A A O-RING SÆT A A VALVE MAINTENANCE KIT A A RING 15,Z19,9X2 A A VALVE SEAT A A REGULATION VALVE A A KIT THRUST COLLAR A A KIT VALVE [6X] A A PACKING RING Ø14/28X11,5 A A PAKNINGSRING A A PACKING RETAINER A A PISTON SEAL KIT A B INJEKTORDYSE-SÆT B B O-RING 20,24X2,62 NITRIL B B VALVE B C PRESSURE HOSE C C STEMPELSÆT ( 3 STK.) C C Ø 14 MM PISTON KIT C C STEMPEL SÆT C C PISTON KIT 14 C C HØJTRYKSSLANGE 10M. ARM. C C MANOMETER POSEIDON 5 C C HØJTRYKSSLANGE Ø8X1175 C C TORNADO DYSERØR, KOMPL. C

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Electric box 6 Motor pump 8 Cylinder head 10 Unloader PA 12 Default accessories 14 ANBEFALEDE RESERVEDELE

Læs mere

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk Model: P 160.1-10 B X-TRA P 160.1-15 P 160.1-15 SPECIAL P 160.1-15 X-TRA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B X-TRA 9 Hose reel X-TRA 11

Læs mere

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers Model: Hose reels Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hose reel POSEIDON 3 3 Hose reel POSEIDON 5 5 Hose reel POSEIDON 7 7 Basket for hose reel, NEPTUNE 5, 7 9 Hose reel x-models, NEPTUNE 5, 7 11 Hose

Læs mere

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk Model: -29-32 -45-69 -73 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Frame, cabinet 3 MOTOR 5 Pump 8 Pump, kits 10 Pump NP5 12 Pump, kits NP5 14 Control safety block (A) 16 Control safety block (B) 18 Electric

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HSSIS 3 MOTOR 5 ontrol safety block () 7 ontrol safety block (B) 9 Pump 11 Pump, kits 14 Electric box

Læs mere

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel 1 730134 2 Kugleleje 6202/P5 Ball bearing 6202/P5 2 730135 1 Balanceaksel Balance shaft 3 730136 2 Feder Key 4 730137 1 Gear Gear 5 730138 1

Læs mere

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk Model: -22 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 RAMME 5 Fueltank and detergent tank 7 Motor pump unit 9 El-box 11 Burner unit 13 Distributor, Flow switch 15 Heat exchanger 17 Heat exchanger assy.,

Læs mere

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Motor pump unit compl. (a) 7 Motor pump unit, compl. (b) 9 Motor pump unit, compl. (c) 11 Fan, compl. 13 Flow switch, (outlet)

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B P 150.1-10 BP P 150.1-10 P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B

Læs mere

Pro. acces. - Spray handles & hoses

Pro. acces. - Spray handles & hoses Model: Spray handles and hoses Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse ERGO 3000 Spray handle with swivel lock - from 15. 3 ERGO 3000 Spray handle - from 01.02.02 5 ERGO 2000 Spray handle 7 ERGO 2000 VP Spray

Læs mere

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Produktkatalog Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Januar 2013 Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group Levnedsmiddelfittings Levnedsmiddelfittings Index - Levnedsmiddelfittings Aktuator

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 10 MØTRIK RUSTFRI A M STAINLESS NUT M 2 2 20 SKRUE MX SCREW MX 1001 SKRUE MED INDV. -KT. CYL. MX12 1 12 REMSKIVE BELT PULLEY 1 1 KILEREM V-BELT 1 1 BAGPLADE REAR PLATE 010210 PLANSKIVE M FZ FACE PLATE

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

Pro. acces. - Injectors, valves and spec

Pro. acces. - Injectors, valves and spec Model: Injectors, valves and specials Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Ball valves 3 Flow booster, housing 5 Flow booster, suction hose 7 Flow booster, spray handle 9 Flow booster, single spray lance

Læs mere

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly Metalbolt Diesel Pro Trac 412014 Model TD600 / E Cylinder Block Assembly 1 730001 1 Bolt for olieaftapning Drain screw 1-1 730401 1 Folængerbolt for oilepind Connection bolt 2 730002 1 Skive Washer 3 730003

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA.

POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Hose reel 6 Electic box 8 MOTOR 11 ylinder block

Læs mere

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1 0 re VELA Hip Hop 00 SiiS Größe Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re ( pcs) ( pcs) ( pcs) ( pcs) 0 ( pcs) ( pcs) 0 Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg -

Læs mere

TG500 Cylinder block assembly

TG500 Cylinder block assembly Model TG500 Cylinder block assembly 1 290250 1 Short block Cylinder block 2 290251 2 Bolt for olie aftapning Drain plug 3 290252 2 Pakning for olie aftapning Gasket for drain plug 4 290253 2 Pakdåse Oil

Læs mere

PARTS LIST

PARTS LIST 2017.04.21 PARTS LIST TABLE OF CONTENTS Overview 1 Chassis 4 Power module box, 2 & 3 pumps 6 Power module box 8 Overflow valve 11 Overflow switch 13 Motor 15 Cylinder block 18 Valve cover 20 Pressostat

Læs mere

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk Model: 02V Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Chassis (a) 5 Chassis (b) 7 Quick coupling 9 Fuel filter 11 Level switch 13 Machine, mount 15 Pump f. softener 17 Chemical dosing 19 MOTOR 21 Cylinder

Læs mere

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela. re Reservedelsliste VELA Hip Hop 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Reservedelsliste 0 0 0 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Mark. 0 0 0 RESERVEDELE

Læs mere

PARTS LIST

PARTS LIST 2017.06.07 PARTS LIST TABLE OF CONTENTS Overview 1 1 Overview 2 3 Electrical components 5 Water tank D and G 7 Motor 7 9 Cylinder block 7 12 Connection plate 7 14 Unloader 7 (a) 16 Unloader 7 (b) 18 Fan

Læs mere

Mobile højtryksrensere, hedtvand NEPTUNE 2

Mobile højtryksrensere, hedtvand NEPTUNE 2 En evolution inden for hedtvandsrensere Produkt fakta Innovativ, kompakt og mobil hedtvandsrenser i opretstående pladsbesparende design til lettere rengøringsopgaver inden for auto/transport, industri

Læs mere

VELA Hip Hop 210 SIIS High

VELA Hip Hop 210 SIIS High 0 re VELA Hip Hop 0 SIIS High Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Stk.

Læs mere

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO Model: B ALTO Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Oversigtsbillede 3 Chassissystem 5 SIDEKOSTSAMLING 7 Skidtkassesystem 9 Transmission 11 Right and left hatch assemblies 13 Belt tensioner assemblies 15

Læs mere

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K 23-10-2013 Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T +45 75 80 52 00. tp@linddana.com. www.linddana.com Figur

Læs mere

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 RESERVEDELS KATALOG ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 1 - Dør, udvendige dele Side 2 1 - Dør, udvendige dele 1 39281100 ALUMINIUM WING 7200 2 31162200S POSTER FRAME ASS. 3 39737500 POSTER GLASS 4 09029814

Læs mere

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 290253 PAKDÅSE OIL SEAL 2 290471 BOLT M8X33,5 BOLT M8X33,5 3 290263 PAKNING FOR OLIEPROP OIL FILLER CAP GASKET 4 290262 OLIEPROP OIL FILLER CAP 5 290259 SIDEDÆKSELPAKNING

Læs mere

Brugsanvisning. TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550

Brugsanvisning. TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550 Brugsanvisning TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg! Inden

Læs mere

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 Chassis Chassis 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 4 Dæmper Cushion 5 861123 1 Bagagebærer Loading bracket 6 861124 4 Flangebolt M6 x 16 Flange

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29 Mobile koldtvandsrensere til lettere opgaver Produkt fakta Serie af kompakte koldtvandsrensere til alle lettere, lejlighedsvise rengøringsopgaver. God rengøringseffekt, professionelt spuleudstyr, let at

Læs mere

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT Model: ALT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse GENERAL SYSTEM 3 OPLØSNINGSSYSTEM 5 FILTER AND WHEELS SYSTEM 7 GENINDVINDINGSSYSTEM 9 HANDLE AND DASHBOARD SYSTEM 11 SQUEEGEE AND LIFT SYSTEM 13 Børstesystem

Læs mere

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W V. Brøndum A/S RONDA 200H GreenTech 1100 W A0.80.1007 07-2012 1 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste - Motorkopf 2 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste

Læs mere

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: re VELA Latin 00 Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re 0 0 0..... Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re Mark. 0..... 0 0 Stk. 0

Læs mere

03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk

03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk Model: 4403K-44K 44KRA 5203K-52K Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Motor pump unit mounted in chassis 5 CHASSIS 7 Motor pump unit 1 9 Motor pump unit 2 11 Motor pump unit 3 13 Electric parts

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 6 POSEIDON 6 - Høj vandmængde eller højt tryk? Industriel koldtvandsrenser med ergonomi, pålidelighed og holdbarhed i højsædet. POSEIDON 6 fås med 1600 l/time til at skylle store mængder snavs

Læs mere

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE R9 ROMASKINE INTRODUKTION: Dette produkt er designet til at blive brugt til hjemmebrug/familiebrug. Hvis produktet Ikke bruges ud fra forskrifterne vil garantien

Læs mere

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13 R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING Introduktion Indholdsfortegnelse Tillykke med dit køb af denne romaskine. Dette produkt er konstrueret og fremstillet til at opfylde behov og krav ved privat brug.

Læs mere

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Filtersystem H and M PC 5 Filtersystem M XC 7 Motor PC 9 Motor XC 11 Container ATTIX 30

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

Prisliste 2016. Ejner A. Wilsons A/S. PVC-rør og -fittings Ventilation. Ingeniør-,Handels- og produktionsvirksomhed

Prisliste 2016. Ejner A. Wilsons A/S. PVC-rør og -fittings Ventilation. Ingeniør-,Handels- og produktionsvirksomhed Prisliste 2016 PVC-rør og -fittings Ventilation Ejner A. Wilsons A/S Ingeniør-,Handels- og produktionsvirksomhed PVC-rør og fittings. Ventilation Vejledende prisliste 2016 Denne prisliste refererer til

Læs mere

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY Model: 1640 1840 2340 3040 3840 40HA MASTER 840 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Summary 3 Motor pump unit 6 Auto start/stop housing 10 Electric components 12 Boiler 16 Flow switch 19 Fuel tank 21 Cover

Læs mere

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870 Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Løsdele pose pakket, afdækninger, skaftkonsol, skaft højre og venstre. Lose parts plastic bag, covers, handle

Læs mere

Servicevejledning til TA INDOOR

Servicevejledning til TA INDOOR Servicevejledning til TA INDOOR INDHOLDSFORTEGNELSE: KØREPARAMETRE... 1 UDSKIFTNING AF BETJENINGSBOKS... 1 UDSKIFTNING AF ELEKTRONIKKASSE TIL ELFUNKTIONER... 2 UDSKIFTNING AF STYREBOKS... 2 UDSKIFTNING

Læs mere

Kobelco - Kubota reservedele

Kobelco - Kubota reservedele Kobelco - Kubota reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 34462-01040A Brændstoffilter 15 218,00 50 CI0112350822 Bolt 10 4,25 75 CI0112350835 Bolt 10 5,00 75 CI0112360814

Læs mere

GD 930 GD 930S2. Model: GD 930 GD 930 S2. Stykliste Dansk

GD 930 GD 930S2. Model: GD 930 GD 930 S2. Stykliste Dansk Model: GD 930 GD 930 S2 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Fan unit and cord 3 Filters and upper parts 5 Wheel and lower parts 7 Nozzles Ø 32 mm 9 Hose and tubes 11 Power brush UZ 984 line drawing 13

Læs mere

Mobile koldtvandsrensere

Mobile koldtvandsrensere 2C 2C serien indeholder en række modeller designet til brug af semiprofessionelle brugere som håndværkere, mindre bygge/anlægsopgaver samt til udlejningsbrug. Mobile koldtvandsrensere med god ergonomi

Læs mere

MVM Mullerup Vertikal Mixer

MVM Mullerup Vertikal Mixer Vertikal Mixer RESERVEDELSOVERSIGT SPARE PART LIST 06-2010 770250 2 / 57 Information DANSK Produkt MVM blander Type Reservedelsoversigt Nummer 770250 Sprog Dansk (originalsprog) Version 06-2010 Erstatter

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1509-01 EDITION 25.2007 List of issues Group Gruppe WA172/NY32/OS52 130T,130TK,130TLE,132T,132TC,TT130,TT130C,TT130LE

Læs mere

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 RESERVEDELS KATALOG 7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 1 - Door - External side Side 2 1 - Door - External side 1 31048000S POSTERRAMME MONTERET 2 09029814 PT SKRUE 35X8 3 39710500 GLAS TIL POSTERRAMME 4 254167

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Pålidelige Honda motorer sikrer lang levetid og høj pålidelighed. Højt tryk og vandmængde reducerer rensningstiden til et minimum. Højtryksrenserne er designet til brug i aggressive miljøer. Robuste

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Airfilter engine hanger, silencer and engine compl 3 Fuelfilter - 70001011-14A... 6 Fuelfilter 2-70001011-14B... 9 Radiator - 70001011-11A... 11 Radiator 2-70001011-11B...

Læs mere

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk Model: MULTICLEANER 7 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Gear nozzle turn 3 Wheel ass.- gear motor 5 Arm turn 7 Arm rotate 9 Arm 11 Water outlet 13 Water supply 15 RØR 17 Electric box high voltage 19

Læs mere

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct.

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. Vibromax reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 1971/37005 Gummiliste A`3m. 4 412,00 75 1973/00500 Pakning ( Pr. Mtr. ) 1 35,00 75 1973/00800 Tætningssnor Pr. M. 8 51,00

Læs mere

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Model Texas King 150 ATV Frame assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description

Læs mere

SCANTOOL SB 30/35 og SB 40

SCANTOOL SB 30/35 og SB 40 Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44 Manual SCANTOOL SB 30/35 og SB 40 Søjleboremaskine EU overensstemmelseserklæring SCANTOOL A/S Industrivej 3-9 9460 Brovst www.scantool-group.dk

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand

Mobile højtryksrensere, koldtvand 1. klasses koldtvandsrenser Produkt fakta Robust, pålidelig, ergonomisk og omkostningseffektiv. kombinerer den velkendte kvalitet og holdbarhed fra C3 pumpen med optimal ergonomi i en uovertruffen koldtvandsrenser

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

Toorx Compact S. Brugermanual

Toorx Compact S. Brugermanual Toorx Compact S Brugermanual Vigtig information Dette løbebånd er designet og opbygget til hjemmebrug. Sikkerheds foranstaltninger: Selv om vi gør meget for at sikre at produktet er i høj kvalitet, kan

Læs mere

Alsidighed i udstyr og effektivitet Produkt fakta

Alsidighed i udstyr og effektivitet Produkt fakta Alsidighed i udstyr og effektivitet Produkt fakta POSEIDON 5 PA/FA er alsidige mellemklasse koldtvandsrensere i ergonomisk og robust design. POSEIDON 5 PA/FA er designet til hårdt arbejde i landbruget,

Læs mere

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 1065 COMBI

Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44. Manual SCANTOOL 1065 COMBI Industrivej 3-9 DK-9460 Brovst Tlf.: 98 23 60 88 Fax: 98 23 61 44 Manual SCANTOOL 1065 COMBI EF-overensstemmelseserklæring SCANTOOL A/S Industrivej 3-9 9460 Brovst Danmark www.scantool.dk Tlf: 98 23 60

Læs mere

GH833 Sæt til direkte nedsænkning

GH833 Sæt til direkte nedsænkning Vejledning GH833 Sæt til direkte nedsænkning 311569B - Til installation af tårnbeslag. - Delnr. 287843 Vigtige sikkerhedsforskrifter Læs alle advarsler og vejledninger i denne brugerhåndbog. Gem disse

Læs mere

Varenr. 277200-00181 1. BRUGSANVISNING Driving Force Nødstrømsanlæg Model: SPG2700

Varenr. 277200-00181 1. BRUGSANVISNING Driving Force Nødstrømsanlæg Model: SPG2700 Varenr. 277200-00181 1 BRUGSANVISNING 1. VIGTIGE BEMÆRKNINGER Læs denne betjeningsvejledning grundigt og vær opmærksom på alle de anførte oplysninger. Læs vejledningen for at blive bekendt med korrekt

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1503-81 EDITION 3.2006 List of issues Group Gruppe WA67/NY22 TT165 Illustration Page Table of contents 100488

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller

Læs mere

ODES800 ATV Reservedele Spareparts

ODES800 ATV Reservedele Spareparts ODES800 ATV - 9054458 Reservedele Spareparts INDHOLDSFORTEGNELSE / INDEX STEL / CHASSIS MOTOR / ENGINE Fig 1: Hjul ophæng, front /wheel suspension, front Fig 20: Front cylinder / front cylinder Fig 2:

Læs mere

GS/GM 80 consumer + GM 80C

GS/GM 80 consumer + GM 80C Model: GA 80 H GM 80 GM 80 Limited Edition GM 80C Black GMP 80/38 GS/GM 80 GS/GM 80 SAC VARIANTS Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Motorhoved, alle modeller 3 MOTOR- OG MOTORTILSLUTNING, ALLE MODELLER

Læs mere

Sanitary Dairy Fittings. Issue 1-2014

Sanitary Dairy Fittings. Issue 1-2014 Sanitary Dairy Fittings Issue 1-2014 Sanitær fittings: Sanitary fittings: Sanitär fittings: Page: Bøjninger Bends Bogen 1-5 T-stykker Tees T-Stücke 6-10 X stykker X s X Stücke 10 Konusser Reducers Reduzierungen

Læs mere

2100 EXTRA. Stykliste Dansk. Model: 2100 EXTRA

2100 EXTRA. Stykliste Dansk. Model: 2100 EXTRA Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Lamp bracket with light, low - 90203041-7-01-a 3 Lamp bracket with light, high - 90203031-7-02-a 5 Large radiator cover 2150, 2100 & PF - 90203071-01 7 Coupling

Læs mere

RESERVEDELE/SLIDDELE 2015

RESERVEDELE/SLIDDELE 2015 RESERVEDELE/SLIDDELE 2015 ART. nr Produkt navn Produkt billede Version 07052015 R12002-1 Trækkæde R12003-1 Løs plaasse til 12003 R12003-2 Hjul løs med fjel R12003-3 Håndtag løs R12005-1 Hjul løs med fjel

Læs mere

Compact and handy high pressure washers for basic outdoor cleaning tasks

Compact and handy high pressure washers for basic outdoor cleaning tasks This high pressure washer offers a maximal pressure of 110 bar - enough to be efficient on light to moderately dirty surfaces. With Click&Clean connectivity a broad range of accessories ranging from nozzles,

Læs mere

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 DK C2.5 cross trainer USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk NEPTUNE 4 F Model: NEPTUNE 4-25 FX NEPTUNE 4-28 F NEPTUNE 4-36 F NEPTUNE 4-39 F NEPTUNE 4-43 F NEPTUNE 4-47 F NEPTUNE 4-50 F NEPTUNE 4-55 F Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse NEPTUNE 4 F abinet 3 RMME

Læs mere

Mobile højtryksrensere

Mobile højtryksrensere EcoPower kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. Mulighed for konstant temperatur

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 8

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 8 Koldtvandsrensere med højt tryk og stor vandmængde En koldtvandsrenser i topklasse - forener højt tryk og stor vandmængde. Ideel til de mest krævende, dagligt tilbagevendende rengøringsopgaver i landbruget,

Læs mere

5100 Instant DOC. N. : K002X02

5100 Instant DOC. N. : K002X02 RESERVEDELS KATALOG 5100 Instant DOC. N. : K002X02 1 - Dør, indvendige dele Side 2 1 - Dør, indvendige dele VarenummerBeskrivelse 1 39579300 LÅG FOR ALUPROFIL 2 41707700 INVERTER 3 42380700 HARNESS FOR

Læs mere

Kompendium til CAD/CAM redigering og overførsel til bearbejdning Nr

Kompendium til CAD/CAM redigering og overførsel til bearbejdning Nr CD/CM redigering og overførsel til bearbejdning Udarbejdet af Københavns Tekniske Skole og EUC-Syd, Sønderborg, for Undervisningsministeriet 1 CD/CM redigering og overførsel til bearbejdning Kursusbeskrivelse:

Læs mere

Ventiler Kompressions fittings Gevind fittings Lynfittings Lynkoblinger Slanger Rustfri fittings Plastfittings Luftbehandling

Ventiler Kompressions fittings Gevind fittings Lynfittings Lynkoblinger Slanger Rustfri fittings Plastfittings Luftbehandling 2015 Ventiler Kompressions fittings Gevind fittings Lynfittings Lynkoblinger Slanger Rustfri fittings Plastfittings Luftbehandling Rugvej 6-8920 Randers NV - Tlf. 86434144 - Fax. 86434323 1 INFORMATION

Læs mere

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr.

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. pos. 01 EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. Pumpehus 3 indløb/ 2 afgang, rørgevind 1C150-001002606- 3 pos. 02 Løbehjul Ø145 mm. 4P0226 pos. 03 Bagplade for pumpehus 302274

Læs mere

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver EcoPower-kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. BA-ventil, mulighed for konstant

Læs mere

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele Regal Raptor DDE Mk IRON Reservedele ASIAN COMPANY MOTOR www.kinojserguru.dk Index ASIAN COMPANY MOTOR Stel (Frame) side Stel (Frame) side F - Stel F - Forlygte F - Blinklygter F - Baglygte F - Ledningsnet/låse

Læs mere

Hydraulisk påfyldningsmaskine. Type PHX 40

Hydraulisk påfyldningsmaskine. Type PHX 40 Hydraulisk påfyldningsmaskine Producent: Type PHX 40 Volt: Frekvens: Produktionsdato: Fransk produceret SA DADAUX Le Bouchaud 39 800 Bersaillin Mail :dadaux@dadaux.com -Tel. 03-84-85-51-71 Fax 03-84-85-53-

Læs mere

FASTERHOLT VANDINGSMASKINE FM 5500H

FASTERHOLT VANDINGSMASKINE FM 5500H FASTERHOLT VANDINGSMASKINE FM 5500H BETJENINGSVEJLEDNING & RESERVEDELSKATALOG A/S FASTERHOLT MASKINFABRIK EJSTRUPVEJ 22, DK-7330 BRANDE DENMARK TLF: +45 97 18 80 66 FAX: +45 97 18 80 40 LAGER: +45 96 29

Læs mere

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning A 35/50 Plus Magnetboremaskine Brugsvejledning 1 Indhold Side 9 14 Side 21 22 Side 23 26 Brugsvejledning Tilbehør Reservedele 2 Tekniske data: Varenr.: Effekt: A35/50Plus 1200 Watt O/min.: 570 Borholder

Læs mere

Kursus Kverneland Hydraulik vendeventil 012740 Antal

Kursus Kverneland Hydraulik vendeventil 012740 Antal Maskintype Emne Kursus Kverneland Hydraulik vendeventil 012740 Antal sider Afsnit 5.4 11 Automatisk hydraulik vendeventil type 012740 Ventilen er en kombineret tryk-og flowventil til automatisk vending

Læs mere

Fransgård VHZ Skovtang m.spil Forestry tong / winch Rückezange mit Seilwinde Pince Forestiére/treuil Juontokoura vinssillä

Fransgård VHZ Skovtang m.spil Forestry tong / winch Rückezange mit Seilwinde Pince Forestiére/treuil Juontokoura vinssillä Fransgård Reservedele Resevdelar Spare parts Reservdelar Ersatzteile Pièces détachées Varaosaluettelo Skovtang m.spil Forestry tong / winch Rückezange mit Seilwinde Pince Forestiére/treuil Juontokoura

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 210T/TT210 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 210T/TT210 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog 210T/TT210 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1503-11 EDITION 27.2007 List of issues Group Gruppe WA62/NY23 TT210,TT210R Illustration Page Table of contents

Læs mere

Goliat tallerkenharve. Reservedelskatalog 3,0 m 4,0 m 4,8 m 5,6 m

Goliat tallerkenharve. Reservedelskatalog 3,0 m 4,0 m 4,8 m 5,6 m Goliat tallerkenharve Reservedelskatalog 3,0 m 4,0 m 4,8 m 5,6 m CMN Goliat tallerkenharve, indholdsfortegnelse Side 1 Side Bagerste ramme 2 Led hængsel 3 Stang 4 Chassis 4,0 m 5 Hjulaksel 6 Anordning

Læs mere