PARTS LIST

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "PARTS LIST"

Transkript

1 PARTS LIST

2 TABLE OF CONTENTS Overview 1 1 Overview 2 3 Electrical components 5 Water tank D and G 7 Motor 7 9 Cylinder block 7 12 Connection plate 7 14 Unloader 7 (a) 16 Unloader 7 (b) 18 Fan 20 Distributor 7, 8 22 Boiler 24 Burner unit from Dec Burner unit 28 Default accessories 30 OPTION Multiply machine connection box 32 OPTION Water inlet security 34 OPTION Automatic pressure release 36 OPTION No-scale 38 OPTION Remote control 40 OPTION 1x Detergent electric 42 OPTION 2x Detergent electric 44 OPTION 1x Manuel detergent - 5 and 7 46 Recommended spare parts 48

3 Overview

4 Overview Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Supporting Block Ø60 M12X NUT M SLEEVE PVC 45/ Front Label Solar Booster Kabinet [1] HANDLE FOR CABINET Screw M5X16 [2] 9 1 El-box [3] Møtrik M SPACER SCREW M8X25 STAINLESS KEW kobling slange-ende 3/4'' han Pakning Ø24,5Xø16X KEW kobling, indv. gevind 3/4'' Filter "Kontramøtrik 3/4"" " Filterhus Spændebånd A4 (SS) Slange 5/8 2M Ergo højtrykskobling DN10 RF han Tætningsskive 3/8'' Skotforskruning Kontramøtrik M18X1, HIGH PRESSURE HOSE 3/ Manometer Spændestykke F. Manometer Slange Part Notes: [1] - 5 [2] - STOCK COVERS GUARANTEE [3] - El-box See Electric parts 2

5 C 0 Overview

6 Overview Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Exhaust Safety Thermostat Kit COVER FOR EL-BOX SOLAR D+G SCREW TAPTITE M4X Sponge Rubber Ø4 L 1M Klemmerække, Jord WIRE TERMINAL JUMPER 2-POL CABLE GROMMET TET 7-10C Pakdåse Tet 5-7C BRACKET FOR EL-BOX Møtrik M40X1, Kabelbøsning Drejeknap O-ring 10.0X LABEL TEMP. SCALA 30-99DGC SCREW WN 1423 K40X Sokkel For Drejeknap (Ter Mo) O-RING 60.0X2.62 NITRIL 70SH Aksle POTENTIOMETER KIT FOR SOLAR BOOSTER Skrue RUBBER BUSH CENTRAL TUBE 4

7 (A) (B) ESC + OK MIT S UB IS HI AB Electrical components RELAY OUTPUT OUTPUT 20A DCINPUT MIT S UB IS HI A

8 Electrical components Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Key Greb for hovedafbryder MAIN SWITCH 25A 03A SHAFT FOR MAIN SWITCH 194L-G HANDLEBAR FOR MAIN SWITCH 25 A Circuit Board Solar Boos Ter [1] Lampekontakt, Grøn Signal Light Attechment, Red SIGNAL LIGHT ATTACHMENT YELLOW Lampekontakt, Krop-Slutte Lampekontakt, Krop-Bryde Contactor Cjx2-D18-B7 24V [2] Contactor 12-25A 50/60Hz 24V [3] Thermal Relay 17-25Amp [4] Relæ Amp [5] CONTROL TRANSFORMER 230V 24/ Sikkerhedstransf. 400V Sikring Ø5X Circuit Board Plc M/Alto-Program Solar D [6] PLC M/ALTO-PROGRAM SOLAR GH [7] PLC M/ALTO-PROGRAM SOLAR G [1] PLC W/ALTO-PROGRAM SOLAR GW [8] 20A EXPANDER AL2-4EYR SAFETY DEVICE 2 POL 6A DIN-END STOP WO/SCREW WAGO WIRE TERMINAL END PLATE JUMPER 4-POL NUT M25X1.5 PA/L GREY Møtrik M40X1, REDUCTION M40/M Kabelbøsning POWER CORD SOLAR D 1 PHASE Strømkabel Solar Booster D NUT M20X CABLE BUSHING Pakdåse Tet 10-14C Mini Relay 1P 230V [9] BASE FOR MINI RELAY 1POL [9] Mini Relay 2P 24Vac [10] BASE [10] Endeplade Wago 4Q WIRE TERMINAL WAGO V 4MM Laske Wago 4Q Protection Cover 5 Pcs. Part Notes: [1] - G [2] - 400V [3] - 230V [4] A [5] A [6] - D [7] - GH [8] - SOLAR BOOSTER 7-58GW [9] - K3, K5 (G, GH) [10] - K2, K2,1 (GW) 6

9 Water tank D and G

10 Water tank D and G Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Vandtank Låg Skrue 4x RUBBER BUSH Svømmerventil Gummimenbran Filter Afdækning [1] Svømmer HOSE TAIL 16X3/4 INCH Pakning Spændebånd A4 (SS) Slange 5/8 2M NUT 1/2IN PLUG D36X18 WATERTANK HOSE TAIL 1/2 INCH.X16MM HIGH PRESSURE HOSE DN8 Part Notes: [1] - PLEASE CONTACT CARWASH DIRECTLY 8

11 Motor ,

12 Motor Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes MOTOR 6.5KW /3/50 [1] MOTOR 5.5KW /3/50 [2] MOTOR 5.5KW /3/50 [3] Låsering Ø25 x Ø FAN AND RETAINING RING [4] Ventilatorvinge m. lås [5] COVER FOR FAN [4] Ventilatorskærm [6] SCREW M4X 8 EE DIN 7500 A Møtrik M Fjederskive M N-Lejedæksel [7] Rear Bearing Cover [8] REAR BEARING COVER [4] Leje O-RING 51.6X2.4 NBR Feder Stagbolt F. Statorhus Stagbolt F. Statorhus [9] D-Lejedæksel Komp. 03 [10] Front Bearing Cover Compl Ete [11] Skive Styrestift Lejeskive Nåleleje Ina K 40X46X Rulleleje Skråskive 4 [12] Skråskive 12 [13] Skråskive 10 [14] Skråskive 3 [15] Seegerring U 28 X 1, Nåleleje Rulleleje Lejeskive Stagbolt Skrue Dæksel Indsats Møtrik Elkasse Pakning Terminal Plug And Termina L Pins SCREW INSEX M8X Underlagsskive Encore 26/28/ VIBRATION DAMPER M Taptite Skrue M10X Rep. sæt olietætning Rep. sæt pakninger C3 Part Notes: [1] D / 170/1200D 7-58E / 170/1200E 7-58G / 170/1200G7-66D (DISC no. 12)TSB-PPW C3 Pump information [2] E / 135/875E (DISC no. 3) [3] GH / 150/1100GH(DISC no. 10) [4] - RF has Nilfisk letter on the motor type plate [5] - EME with 2 holes EME has EME letter on the motor type plate [6] - EME has EME letter on the motor type plate 10

13 Motor [7] - Up to week (ATB) [8] - From week EME has EME letter on the motor type plate [9] - STOCK COVERS GUARANTEE [10] - Up to week (ATB) - TSB-PPW C3 Pump informationtsb-ppw C3 Pump information [11] - From week RF has Nilfisk letter on the motor type platetsb-ppw C3 Pump information [12] - 5,5kW 440,220/3/60 [13] - 6,5kW 400,230/3/50 [14] - 5,5kW ,230/3/50 [15] - 5,5kW ,230/3/50 11

14 Cylinder block , , , , ,

15 Cylinder block Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Pumpeolie ISO 150 (1 liter) [1] Level Indicator, Pump Oil Dæksel Oliebeholder Float Switch Skive F. Stagbolt Trykring Stagbolt Møtrik M Cylinderblok Komp Seeger Springring Ring til returfjeder Trykstempel keramik C Returfjeder C3K Cylinderblok Bundprop Rep.Sæt Trykring/Back-Up Cylinder HOLDING WASHER PE [2] Rep. sæt ventilsystem Rep. sæt (pakningssæt, reduceret) [3] Rep. sæt olietætning Rep. sæt pakninger C3 [3] Part Notes: [1] - 1,1 l - OIL TYPES_QUANTITY for HPW_APRIL 2017 [2] - TSB-PPW Locking ring for oil level switch falling off [3] - TSB-PPW Rep kit and potential have wrong O-ring in kit DE TSB-PPW Rep Kit und beinhalten möglicherweise einen falschen O-Ring 13

16 Connection plate

17 Connection plate Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Mellemplade Prop O-Ring 5,1X1,6 Nitril "Stik 1/8"" " O-Ring 7,66X1,78 Nitril Ring F. Motorpumpeenhed Spændering Møtrik M Tilgangsstuds Rep. sæt tilgangsvinkel SPRING LOCK FOR BY-PASS VALVE O-Ring D13X Filter Motorpumpeenhed [1] Motor Pump Unit [2] Motorpumpeenhed [3] MOTOR PUMP UNIT SOLAR [4] Slange 5/8 2M Spændebånd BRACKET FOR C3 Part Notes: [1] - for 7-63D [2] - for 7-51D, 7-51GH and 7-52GH [3] - for 7-57 and 7-58D, 7-58E, 7-58G [4] - for 7-37E and 7-38E 15

18 Unloader 7 (a)

19 Unloader 7 (a) Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Drejeknap [1] Møtrik [2] Omløber [2] Gevindstift [2] Justerskrue [2] Møtrik [2] Fjederstyr [2] Fjeder [2] Sæde [2] Omløbsventil Kompl. 3Ph [3] Fjeder [2] Hus til microswitch Skrue Mikrokontakt Møtrik M Kontaktbeslag [2] SCREW HEX M4X A2K DIN Reparationskit ventilstempel [4] Låsering [4] Ventilsæde [4] O-Ring [4] O-Ring [4] O-Ring [4] Banjo Bolt [2] Rep. Sæt Omløbsventil [5] Rep.Sæt Omløbsventil [6] Part Notes: [1] - part of pos. 99 [2] - part of pos. 100 [3] - 250BAR [4] - part of pos. 99 and 100 [5] - 51, 57 [6]

20 Unloader 7 (b)

21 Unloader 7 (b) Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Trykudligner Socket Fitting Sikkerhedsventil [1] Sikkerhedsventil 200Bar [2] O-ring [3] O-Ring [3] O-ring [3] Banjo Bolt [3] "Tætn.Skive 1/8""Pp45C Bond " Banjo Bolt, Inlet Omløbsventil Kompl. 3Ph [4] O-ring [5] Tilslutningsstykke O-ring [3] O-Ring [6] Stempel [6] O-Ring [6] Hus [7] Kontakt Stempel [8] Kontaktstempel [9] Fjeder [3] Skrue [10] Holder [11] O-Ring [3] High Pressure Hose Reed Contact "Tætn.Skive 1/8""Pp45C Bond " PLUG Rep.Sæt Omløbsventil [2] Rep. Sæt Omløbsventil [12] Part Notes: [1] - 51,57 [2] - 37 [3] - part of pos. 99 [4] - 250BAR [5] - part of pos. 99 PLEASE CONTACT CARWASH DIRECTLY [6] - part of pos. 99 and 100 [7] - part of pos. 100 [8] - part of pos. 99 for 51,57 [9] - part of pos. 99 for 37 [10] - part of pos 100 [11] - part of pos.100 [12] - 51, 57 19

22 Fan

23 Fan Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Kedelblæser Hus Komplet Dælsel For Kedelblæserhus SCREW M5X Kedelblæsehjul Kedelblæse Hus MOTOR BURNER KW/230V/50HZ/1PH HEADLESS SCREW M5X10 DIN 914 ST/ZN SCREW M6X Oil Pump Sp55B 431 Kit [1] OIL PUMP SP55B 4316M KEROSENE [2] Magnetventil 24V O-ring 10.0X O-ring Filterpatron Forskruning - Lige Rep.kit, oliepumpe Rustfri Kugle Ø TUBE D6 X 1 MEWA DIN METERS T-PIECE D Kobling Møtrik M HOSE LINER PROTECTIVE CAP Rep.kit, oliepumpe [3] Part Notes: [1] - *EU*BE*NO* [2] - *GB*US*JP*KR* Kerosene [3] - Can replace pos

24 Distributor 7,

25 Distributor 7, Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Forskruning Slange [1] HIGH PRESSURE HOSE DN COUPLING KIT 90D ISO 8434 M18X1.5 THREAD Føler F.Temp.Reg.+Overk Spiralafgangsvinkel Tilslutningsmøtrik, Galv Skærering, Galv. [2] Tætningsskive 3/8'' HIGH PRESSURE HOSE 3/ Tændingstransformator Skrue M5 x 50 DIN Møtrik Part Notes: [1] [2] - PLEASE CONTACT CARWASH DIRECTLY 23

26 Boiler

27 Boiler Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes HEAT EXCHANGER B7 SS, MH [1] BOILER COMPLETE NEPTUNE 7 KIT [2] Skorstens-adapter Ø150 [3] Møtrik Kedellåg Ydre BUSHING Ø22X1.5X Møtrik M HEXAGON NUT M BOILER COVER INNER SOLAR [4] BOILER COVER INNER SOLAR [5] Spiral NEPTUNE 7 [5] "Coil Stainless ""NEPTUNE 7+8""" [5] Spiral NEPTUNE 5 [4] COIL B5 SS, MH [4] Isolation BOILER JACKET COMPLETE N5 [4] BOILER JACKET COMPLETE N7 [5] Skrue M6X Møtrik M6 Part Notes: [1] - SH SOLAR 7P-170/1200 DSS [2] D, 8-103D [3] - Accessory [4] - 5 [5]

28 Burner unit from Dec

29 Burner unit from Dec Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Skrue Tændingskabel [1] Tændingskabel [2] Circlips Elbow 4/M5 Push-In Slange Metal Skrue Holder Flammeføler Flammeføler Skrue 2,9X9, Holder Temperaturføler Dæksel Oil Nozzle Holder Oliedyse [3] Oliedyse 2.25 Gal/H 60 [2] Tændelektrode Fjederskive Skrue Air Distributor Ø94X59,2 [3] Luftfordeler [2] Skrue Part Notes: [1] [2] - 7 not 7-25 [3] and 5 27

30 Burner unit

31 Burner unit Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Skrue Tændingskabel [1] Tændingskabel [2] Skrue 2,9X9, Metal Skrue Holder Temperaturføler Holder Flammeføler Flammeføler Møtrik Dæksel Holder For Oliedyse Oliedyse 2.25 Gal/H 60 [3] Oliedyse [4] Tændelektrode Fjederskive Skrue Luftfordeler [5] Air Distributor Ø94X59,2 [6] Skrue Omløber Ø Skærering Ø Pipe Bended Ø4X582 Part Notes: [1] - N5 [2] - N7+N8 [3] [4] - 5 [5] - FOR BOILER 7 [6] - FOR BOILER 5 29

32 Default accessories

33 Default accessories Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Ekstern injektor 02 lavtryk [1] Tornado Plus dyse 1/8'' 1100 Orange [2] Tornado Plus dyse 1/8'' 0550 Neongrøn [3] Tornado Plus dyse 1/8'' 0680 Grå [4] Tornado Plus dyse 1/8'' 0600 Metalblå [5] Tornado Plus dyse 1/8'' 0700 Rødorange [6] Frostbeskyttelse Deluxe [7] Frostbeskyttelse standard [7] Part Notes: [1] - OPTION SOLAR 8 [2] D [3] D [4] D (3x400V) [5] D [6] D (3x230V) Injector 02, POSEIDON 8 and SOLAR 8 [7] - Frost protection - ANTI FROST 31

34 OPTION Multiply machine connection box

35 OPTION Multiply machine connection box Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Multiple Machine Option kit SWITCH WITH CONTACT NUT M12X1.5 PA CABLE BUSHING PLC M/ALTO-PROGRAM OPTION BOX RECTIFIER CONTROL TRANSFORMER 230V 24/ CAPACITOR 2200Ø F END PLATE WIRE TERMINAL FUSE HOLDER Sikring 2,5A [1] EARTH TERMINAL DIN-END STOP WO/SCREW WAGO Pressostat Coded For 3Ph Fitting Ergo højtrykskobling DN10 3/8'' hun Part Notes: [1] - PLEASE CONTACT CARWASH DIRECTLY 33

36 OPTION Water inlet security

37 OPTION Water inlet security Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Sikring af tilgangsvand Ventil Coil 24Vdc 3 Watt Pakning [1] AMP.SOCKET F. SOLENOID VALVE Skrue M3X25 [1] Part Notes: [1] - PLEASE CONTACT CARWASH DIRECTLY 35

38 OPTION Automatic pressure release

39 OPTION Automatic pressure release Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Trykaflastning Pakning [1] Coupler 1,5 M Skrue M3X25 [1] Magnetventil 24VDC SUPPORT FOR SOLENOID VALVE SET SCREW M6X Tætningsskive f. 1/4'' RG "Muffe 1/4""" Spændebånd 6-16MM A HOSE Ø6X HIGH PRESSURE HOSE DN2 1 M "Ligeforskruning Ø6 X 1/4"" " FITTING M8X6 [2] T-CONNECTION [2] Fitting [3] THREE-WAY TERMINAL WIRE TERMINAL Pakdåse Tet 5-7C Kabelgennemføring Part Notes: [1] - PLEASE CONTACT CARWASH DIRECTLY [2] - For pump 5 [3] - For pump 7 and 8 37

40 OPTION No-scale

41 OPTION No-scale Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes No Scale kit BRACKET FOR NO-SCALE HOSE PVC 4/ HOSE CLIP KS-PUMP ST 15 24V WIRE FOR FLOW SWITCH 1200MM Maskinskrue M4X WIRE TERMINAL 39

42 OPTION Remote control

43 OPTION Remote control Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Fjernbetjeningsbokse 2 knapper Fjernbetjeningsbokse 3 knapper Fjernbetjeningsbokse 4 knapper Fjernbetjeningsbokse 5 knapper BULB 24V [1] SHOULDER LUMINOUS BUTTON [2] SIGNAL LIGHT ATTACHMENT White [3] PUSH BUTTON, GREEN [3] PUSH BUTTON, RED [3] Kontrolkabel 9 X 0,75 Mm [4] CABLE [5] CONTROL CABLE [6] CABLE PVC MEWA12X0,75 [7] Push Button, White [8] Lampekontakt, Grøn [8] Signal Light Attechment, Red [8] LAMP ELEMENT ZAL-VB4 WHITE [8] LAMP ELEMENT GREEN [8] LAMP ELEMENT RED [8] CONTACT ELEMENT NO 3-4 [8] CONTACT ELEMENT NC 1-2 M/1 [8] LABEL SIGN FOR REMOTE CON Part Notes: [1] - UP TO [2] - UP TO See STI SPW-015 [3] - See STI SPW-015 [4] - 3 buttons [5] - 5 buttons [6] - 2 buttons [7] - 4 buttons [8] - FROM

44 OPTION 1x Detergent electric

45 OPTION 1x Detergent electric Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes x rengøringsmiddel elektronisk Kemipumpe Max 18 L/Time FILTER AND LOCK FOR CHEMICAL PUMP Hose Tail Elbow 4 x 1/ Reduction 1/2 x 1/ T-HOSE CONNECTION D19X1/2XD19 BLUE PE [1] T Connection 1/4 x 1/ Relæ WIRE TERMINAL EXPANDER AL2-4EYR HOSE SILICONE 6/ 4X5M Slange F Kemipumpe NUT M20X INSERT 3X CABLE BUSHING Part Notes: [1] - Only on NP8 pumps 43

46 OPTION 2x Detergent electric

47 OPTION 2x Detergent electric Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes x rengøringsmiddel elektronisk Kemipumpe Max 18 L/Time FILTER AND LOCK FOR CHEMICAL PUMP T CONNECTION 4X1/ Reduction 1/2 x 1/ T-HOSE CONNECTION D19X1/2XD19 BLUE PE [1] T Connection 1/4 x 1/ Relæ WIRE TERMINAL EXPANDER AL2-4EYR HOSE SILICONE 6/ 4X5M Slange F Kemipumpe NUT M20X INSERT 3X CABLE BUSHING Part Notes: [1] - Only on NP8 pumps 45

48 OPTION 1x Manuel detergent - 5 and

49 OPTION 1x Manuel detergent - 5 and Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes Manual til rengøringsmiddel O-Ring 7,66X1,78 Nitril Slangestuds [1] "Muffe 1/4""" [2] Spændebånd 6-16MM A HOSE Ø6X Hose Socket, Elbow Needle Valve Tap Sticker Spændebånd Ø10,8/12, Strainer Valve Compl. Kit Reduktion [3] Blænde [4] Blænde [5] Part Notes: [1] - C3 [2] - UNO, DUO [3] - UNO, DUO [4] - C3-5,5kW STOCK COVERS GUARANTEE [5] - C3-6,5 kw NO LONGER AVAILABLE 47

50 Recommended spare parts

51 Recommended spare parts Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes 0A WATER SEAL KIT W. NEW SUPPORT RING - NA5 [1] 0A Unloader Rep. Kit 1 - Na5 F. Dss [1] 0A Oliedyse [1] 0A Rep.Sæt Unloader Ventil [1] 0A Oil Pump Sp55B 431 Kit [1] 0A Ventilsæt [1] 0A Rep. sæt olietætning 03 [1] 0A Oliedyse [1] 0A Kit Piston Sealing Ø22 [1] 0A Pumpeolie ISO 150 (1 liter) [1] 0A Filter [1] 0A Filterpatron [1] 0A Oliedyse 2.25 Gal/H 60 [1] 0A OIL PUMP SP55B 4316M KEROSENE [2] 0A O-Ring [1] 0A Rep. sæt ventilsystem [1] 0A Stempel [1] 0A Rep. sæt pakninger C3 [1] 0A Rep.Sæt Omløbsventil [1] 0A Unloader Rep. Kit 3 - Na5 [1] 0A Rep.Sæt Olietætning [1] 0A Reparationskit ventilstempel [1] 0A Rep. Sæt Omløbsventil [1] 0A Sikring Ø5X20 [1] 0A Rep. sæt (pakningssæt, reduceret) [1] 0A Kit Support Ring Ø22 [1] 0A Oliemanchet Kit - Na5 [1] 0A Ventil Kit Na5 [1] 0A Filter [1] 0A Tændelektrode [1] 0B Svømmerventil [3] 0B VIBRATION DAMPER M8 [3] 0B Svømmerventil, Kompl. [3] 0B Vibration Damper M10 [3] 0C D-BEARING COVER COMPLETE NA5.2 [4] 0C Reed Contact [4] 0C MOTOR 6.5KW /3/50 [4] 0C Nåleleje [4] 0C Magnetventil 24V [4] 0C Leje [4] 0C Micro-Switch [4] 0C Contactor 12-25A 50/60Hz 24V [4] 0C Mini Relay 1P 230V [4] 0C Reed-Kontakt [4] 0C Exhaust Safety Thermostat Kit [4] 0C MOTOR BURNER KW/230V/50HZ/1PH [4] 0C Leje, Rf [4] 0C Skråskive 4 [4] 0C Thermal Relay 17-25Amp [4] 0C MOTOR 5.5KW /3/50 [4] 0C Circuit Board Solar Boos Ter [4] 0C Spændering [4] 0C Flammeføler [4] 0C Tændingskabel [4] 0C Seegerring U 28 X 1,5 [4] 0C Flowswitch, Komplet [4] 0C Sikkerhedstransf. 400V [4] 0C Lejeskive [4] 0C MOTOR 5.5 KW 220/230/400/440/3/50/60 EU [4] 49

52 Recommended spare parts Pos. Vare-nr Antal Beskrivelse Notes 0C Skråskive 12 [4] 0C WOBBLE DISC 10.9 DEG. BEARING KIT NA5.2 [4] 0C Slange [4] 0C MOTOR MEC /400V 3PH 11KW [4] 0C HIGH PRESSURE HOSE DN8 [4] 0C D-Lejedæksel Komp. 03 [4] 0C Dæksel [4] 0C SAFETY DEVICE 2 POL 6A [4] 0C Relæ Amp [4] 0C POTENTIOMETER KIT FOR SOLAR BOOSTER [4] 0C High Pressure Hose [4] 0C Skråskive 10 [4] 0C Føler F.Temp.Reg.+Overk. [4] 0C PISTON KIT - NA5.2 [4] 0C Contactor Cjx2-D18-B7 24V [4] 0C Mikrokontakt [4] 0C Rep. sæt kontraventil [4] 0C Injektor - Na5 [4] 0C Tændingstransformator [4] 0C ROTOR MOTOR 11KW [5] 0C MOTOR 6.7 KW /440/3 50/60HZ - EU [4] 0C Rep.Sæt Trykring/Back-Up [4] 0C Circuit Board [4] 0C Rulleleje [4] 0C CYLINDER BLOCK W/O-RING NA5.2 [4] 0C Tilslutningsstykke [4] 0C Skråskive 3 [4] 0C Højtryksslange Ø8X1175 [4] 0C Rep.Sæt Stempler [4] 0C WOBBLE DISC 12 DEG. BEARING KIT NA5.2 [4] 0C MOTOR 5.5KW /3/50 [4] 0C Nåleleje Ina K 40X46X17 [4] 0C Manometer [4] 0C HIGH PRESSURE HOSE 3/8 [4] 0C Trykstempel keramik C3 [4] 0C HP HOSE [4] 0C CONTROL TRANSFORMER 230V 24/19 [4] 0C H.P. Hose Dn8 L=370 [4] 0C Water Inlet Kit 1 - Na5 [4] 0C Tændingskabel [4] 0C REAR BEARING EME [4] 0C Front Bearing Cover Compl Ete [4] Part Notes: [1] - A [2] - A Kerosene [3] - B [4] - C [5] - C ONLY COMPLETE MOTOR 50

53

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Electric box 6 Motor pump 8 Cylinder head 10 Unloader PA 12 Default accessories 14 ANBEFALEDE RESERVEDELE

Læs mere

PARTS LIST

PARTS LIST 2017.04.21 PARTS LIST TABLE OF CONTENTS Overview 1 Chassis 4 Power module box, 2 & 3 pumps 6 Power module box 8 Overflow valve 11 Overflow switch 13 Motor 15 Cylinder block 18 Valve cover 20 Pressostat

Læs mere

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk Model: -29-32 -45-69 -73 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Frame, cabinet 3 MOTOR 5 Pump 8 Pump, kits 10 Pump NP5 12 Pump, kits NP5 14 Control safety block (A) 16 Control safety block (B) 18 Electric

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Motor pump unit compl. (a) 7 Motor pump unit, compl. (b) 9 Motor pump unit, compl. (c) 11 Fan, compl. 13 Flow switch, (outlet)

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk Model: -22 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 RAMME 5 Fueltank and detergent tank 7 Motor pump unit 9 El-box 11 Burner unit 13 Distributor, Flow switch 15 Heat exchanger 17 Heat exchanger assy.,

Læs mere

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk Model: P 160.1-10 B X-TRA P 160.1-15 P 160.1-15 SPECIAL P 160.1-15 X-TRA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B X-TRA 9 Hose reel X-TRA 11

Læs mere

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HSSIS 3 MOTOR 5 ontrol safety block () 7 ontrol safety block (B) 9 Pump 11 Pump, kits 14 Electric box

Læs mere

03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk

03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk Model: 4403K-44K 44KRA 5203K-52K Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Motor pump unit mounted in chassis 5 CHASSIS 7 Motor pump unit 1 9 Motor pump unit 2 11 Motor pump unit 3 13 Electric parts

Læs mere

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk Model: 02V Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Chassis (a) 5 Chassis (b) 7 Quick coupling 9 Fuel filter 11 Level switch 13 Machine, mount 15 Pump f. softener 17 Chemical dosing 19 MOTOR 21 Cylinder

Læs mere

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY Model: 1640 1840 2340 3040 3840 40HA MASTER 840 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Summary 3 Motor pump unit 6 Auto start/stop housing 10 Electric components 12 Boiler 16 Flow switch 19 Fuel tank 21 Cover

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B P 150.1-10 BP P 150.1-10 P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS Model: Smart Chainsaw 400 Partnumber: 90068150 Year: 2016 1 1 434311 KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY 2 1 431965 SKRUE M5X40 SCREW M5X40 3 1 406151 BØS 5X6.3X30 BUSHING 5X6.3X30 4 1 406152 BØS 6.3X9X15

Læs mere

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk Model: MULTICLEANER 7 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Gear nozzle turn 3 Wheel ass.- gear motor 5 Arm turn 7 Arm rotate 9 Arm 11 Water outlet 13 Water supply 15 RØR 17 Electric box high voltage 19

Læs mere

Pro. acces. - Spray handles & hoses

Pro. acces. - Spray handles & hoses Model: Spray handles and hoses Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse ERGO 3000 Spray handle with swivel lock - from 15. 3 ERGO 3000 Spray handle - from 01.02.02 5 ERGO 2000 Spray handle 7 ERGO 2000 VP Spray

Læs mere

POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA.

POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Hose reel 6 Electic box 8 MOTOR 11 ylinder block

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

Pro. acces. - Injectors, valves and spec

Pro. acces. - Injectors, valves and spec Model: Injectors, valves and specials Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Ball valves 3 Flow booster, housing 5 Flow booster, suction hose 7 Flow booster, spray handle 9 Flow booster, single spray lance

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Produktkatalog Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Januar 2013 Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group Levnedsmiddelfittings Levnedsmiddelfittings Index - Levnedsmiddelfittings Aktuator

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Model Free 50-4 Motorcycle Pos Vare nr. / Qty Beskrivelse Description Part no.

Læs mere

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel 1 730134 2 Kugleleje 6202/P5 Ball bearing 6202/P5 2 730135 1 Balanceaksel Balance shaft 3 730136 2 Feder Key 4 730137 1 Gear Gear 5 730138 1

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1509-01 EDITION 25.2007 List of issues Group Gruppe WA172/NY32/OS52 130T,130TK,130TLE,132T,132TC,TT130,TT130C,TT130LE

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 6 POSEIDON 6 - Høj vandmængde eller højt tryk? Industriel koldtvandsrenser med ergonomi, pålidelighed og holdbarhed i højsædet. POSEIDON 6 fås med 1600 l/time til at skylle store mængder snavs

Læs mere

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly Metalbolt Diesel Pro Trac 412014 Model TD600 / E Cylinder Block Assembly 1 730001 1 Bolt for olieaftapning Drain screw 1-1 730401 1 Folængerbolt for oilepind Connection bolt 2 730002 1 Skive Washer 3 730003

Læs mere

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers Model: Hose reels Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hose reel POSEIDON 3 3 Hose reel POSEIDON 5 5 Hose reel POSEIDON 7 7 Basket for hose reel, NEPTUNE 5, 7 9 Hose reel x-models, NEPTUNE 5, 7 11 Hose

Læs mere

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT Model: ALT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse GENERAL SYSTEM 3 OPLØSNINGSSYSTEM 5 FILTER AND WHEELS SYSTEM 7 GENINDVINDINGSSYSTEM 9 HANDLE AND DASHBOARD SYSTEM 11 SQUEEGEE AND LIFT SYSTEM 13 Børstesystem

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 10 MØTRIK RUSTFRI A M STAINLESS NUT M 2 2 20 SKRUE MX SCREW MX 1001 SKRUE MED INDV. -KT. CYL. MX12 1 12 REMSKIVE BELT PULLEY 1 1 KILEREM V-BELT 1 1 BAGPLADE REAR PLATE 010210 PLANSKIVE M FZ FACE PLATE

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand

Mobile højtryksrensere, koldtvand 1. klasses koldtvandsrenser Produkt fakta Robust, pålidelig, ergonomisk og omkostningseffektiv. kombinerer den velkendte kvalitet og holdbarhed fra C3 pumpen med optimal ergonomi i en uovertruffen koldtvandsrenser

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

Alsidighed i udstyr og effektivitet Produkt fakta

Alsidighed i udstyr og effektivitet Produkt fakta Alsidighed i udstyr og effektivitet Produkt fakta POSEIDON 5 PA/FA er alsidige mellemklasse koldtvandsrensere i ergonomisk og robust design. POSEIDON 5 PA/FA er designet til hårdt arbejde i landbruget,

Læs mere

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk NEPTUNE 4 F Model: NEPTUNE 4-25 FX NEPTUNE 4-28 F NEPTUNE 4-36 F NEPTUNE 4-39 F NEPTUNE 4-43 F NEPTUNE 4-47 F NEPTUNE 4-50 F NEPTUNE 4-55 F Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse NEPTUNE 4 F abinet 3 RMME

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Filtersystem H and M PC 5 Filtersystem M XC 7 Motor PC 9 Motor XC 11 Container ATTIX 30

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 RESERVEDELS KATALOG 7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 1 - Door - External side Side 2 1 - Door - External side 1 31048000S POSTERRAMME MONTERET 2 09029814 PT SKRUE 35X8 3 39710500 GLAS TIL POSTERRAMME 4 254167

Læs mere

Mobile højtryksrensere, hedtvand NEPTUNE 2

Mobile højtryksrensere, hedtvand NEPTUNE 2 En evolution inden for hedtvandsrensere Produkt fakta Innovativ, kompakt og mobil hedtvandsrenser i opretstående pladsbesparende design til lettere rengøringsopgaver inden for auto/transport, industri

Læs mere

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO Model: B ALTO Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Oversigtsbillede 3 Chassissystem 5 SIDEKOSTSAMLING 7 Skidtkassesystem 9 Transmission 11 Right and left hatch assemblies 13 Belt tensioner assemblies 15

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1503-81 EDITION 3.2006 List of issues Group Gruppe WA67/NY22 TT165 Illustration Page Table of contents 100488

Læs mere

GD 930 GD 930S2. Model: GD 930 GD 930 S2. Stykliste Dansk

GD 930 GD 930S2. Model: GD 930 GD 930 S2. Stykliste Dansk Model: GD 930 GD 930 S2 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Fan unit and cord 3 Filters and upper parts 5 Wheel and lower parts 7 Nozzles Ø 32 mm 9 Hose and tubes 11 Power brush UZ 984 line drawing 13

Læs mere

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K 23-10-2013 Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T +45 75 80 52 00. tp@linddana.com. www.linddana.com Figur

Læs mere

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 Chassis Chassis 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 4 Dæmper Cushion 5 861123 1 Bagagebærer Loading bracket 6 861124 4 Flangebolt M6 x 16 Flange

Læs mere

Uni-Valve A /S. UNI-EL Elektrisk aktuator Electric actuator UNI-EL 0020 - UNI-EL 0080. Tekniske data. Technical data (UNI-EL-0020, 0040, 0080)

Uni-Valve A /S. UNI-EL Elektrisk aktuator Electric actuator UNI-EL 0020 - UNI-EL 0080. Tekniske data. Technical data (UNI-EL-0020, 0040, 0080) Uni-Valve A /S VENTILER & INSTRUMENTER Telefon (+45) 43 43 82 00 Telefax (+45) 43 43 74 75 mail@uni-valve.com www.uni-valve.com UNI-EL Elektrisk aktuator Electric actuator Tekniske data Technical data

Læs mere

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk NEPTUNE 4 F Model: NEPTUNE 4-25 FX NEPTUNE 4-28 F NEPTUNE 4-36 F NEPTUNE 4-39 F NEPTUNE 4-43 F NEPTUNE 4-47 F NEPTUNE 4-50 F NEPTUNE 4-55 F Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse NEPTUNE 4 F abinet 3 RMME

Læs mere

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 290253 PAKDÅSE OIL SEAL 2 290471 BOLT M8X33,5 BOLT M8X33,5 3 290263 PAKNING FOR OLIEPROP OIL FILLER CAP GASKET 4 290262 OLIEPROP OIL FILLER CAP 5 290259 SIDEDÆKSELPAKNING

Læs mere

GS/GM 80 consumer + GM 80C

GS/GM 80 consumer + GM 80C Model: GA 80 H GM 80 GM 80 Limited Edition GM 80C Black GMP 80/38 GS/GM 80 GS/GM 80 SAC VARIANTS Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Motorhoved, alle modeller 3 MOTOR- OG MOTORTILSLUTNING, ALLE MODELLER

Læs mere

Mobile højtryksrensere, hedtvand

Mobile højtryksrensere, hedtvand Hedtvandsrensere med flowstyret kontrolsystem til mellemsvære opgaver Ved det flowstyrede er det vandets bevægelse, der via en flowsensor sender start-/stopimpulser til motoren og oliefyr. Systemet gør

Læs mere

Mobile højtryksrensere

Mobile højtryksrensere EcoPower kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. Mulighed for konstant temperatur

Læs mere

TG500 Cylinder block assembly

TG500 Cylinder block assembly Model TG500 Cylinder block assembly 1 290250 1 Short block Cylinder block 2 290251 2 Bolt for olie aftapning Drain plug 3 290252 2 Pakning for olie aftapning Gasket for drain plug 4 290253 2 Pakdåse Oil

Læs mere

Mobile koldtvandsrensere

Mobile koldtvandsrensere 2C 2C serien indeholder en række modeller designet til brug af semiprofessionelle brugere som håndværkere, mindre bygge/anlægsopgaver samt til udlejningsbrug. Mobile koldtvandsrensere med god ergonomi

Læs mere

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver EcoPower-kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. BA-ventil, mulighed for konstant

Læs mere

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela. re Reservedelsliste VELA Hip Hop 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Reservedelsliste 0 0 0 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Mark. 0 0 0 RESERVEDELE

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. MESODRY,MAXIDRY/ TT200,T270 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. MESODRY,MAXIDRY/ TT200,T270 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog MESODRY,MAXIDRY/ TT200,T270 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1544-80 EDITION 32.2006 List of issues Group Gruppe WA171/NY30/OS27 200T,270T,TT200,TT270 Illustration

Læs mere

GD 1000 Family/Business

GD 1000 Family/Business Model: Fam/Bus Key Acc. Nilfisk CDB 3000 Nilfisk CDB 3020 Nilfisk CDB 3025 Nilfisk CDB 3040 Nilfisk CDB 3050 Nilfisk CDB 3055 Nilfisk CDB 3060 Nilfisk CDF 2000 Nilfisk CDF 2010 Nilfisk CDF 2040 Nilfisk

Læs mere

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W V. Brøndum A/S RONDA 200H GreenTech 1100 W A0.80.1007 07-2012 1 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste - Motorkopf 2 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 30T/TT300 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. 30T/TT300 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog 30T/TT300 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1541-61 EDITION 27.2007 List of issues Group Gruppe WA175/NY34 TT300 Illustration Page Table of contents 101037

Læs mere

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 RESERVEDELS KATALOG ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 1 - Dør, udvendige dele Side 2 1 - Dør, udvendige dele 1 39281100 ALUMINIUM WING 7200 2 31162200S POSTER FRAME ASS. 3 39737500 POSTER GLASS 4 09029814

Læs mere

Stationært 1-pumpe-højtryksrenseranlæg til fleksibel rengøring

Stationært 1-pumpe-højtryksrenseranlæg til fleksibel rengøring 5M / 6P / 7P Det ideelle og kraftfulde valg -modellerne introducerer et nyt, innovativt skumkabinet, der overholder særlig skrappe hygiejnekrav, eksempelvis inden for fødevareindustrien, og samtidig er

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

NEPTUNE 4. Model: NEPTUNE 4-25 NEPTUNE 4-30 NEPTUNE 4-42 NEPTUNE 4-49 NEPTUNE 4-54. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4. Model: NEPTUNE 4-25 NEPTUNE 4-30 NEPTUNE 4-42 NEPTUNE 4-49 NEPTUNE 4-54. Stykliste Dansk Model: -25-30 -42-49 -54 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse RAMME 3 Cabinet 5 Fueltank 7 Water break tank 9 Anti-scale pump 11 Electric box (motor) 13 MOTOR 15 Pump 17 Pump, kits 20 Control safety block

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T1000 Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T1000 Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog T1000 Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 438 9192-31 EDITION 21.2006 List of issues Group Gruppe T1000 Illustration Page Table of contents 102016 9 Cabinet complete

Læs mere

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Model Texas King 150 ATV Frame assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Pålidelige Honda motorer sikrer lang levetid og høj pålidelighed. Højt tryk og vandmængde reducerer rensningstiden til et minimum. Højtryksrenserne er designet til brug i aggressive miljøer. Robuste

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

Modulerende kuglehane

Modulerende kuglehane 690 Modulerende kuglehane Cim 690 Modulerende kugleventil Cim 690 kuglehane er en modulerende ventil på grund af venturi boring som gør det muligt at op linear eller logaritmisk flow. Cim 690 kuglehaner

Læs mere

Toorx Compact S. Brugermanual

Toorx Compact S. Brugermanual Toorx Compact S Brugermanual Vigtig information Dette løbebånd er designet og opbygget til hjemmebrug. Sikkerheds foranstaltninger: Selv om vi gør meget for at sikre at produktet er i høj kvalitet, kan

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel / Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller varebil.

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller

Læs mere

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16 SkyVision Linear Installation manual, comfort 5.6.07_06, Comfort, Item no. 0606 Version 0/6 Installation Manual VITRAL SkyVision Linear Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must

Læs mere

5100 Instant DOC. N. : K002X02

5100 Instant DOC. N. : K002X02 RESERVEDELS KATALOG 5100 Instant DOC. N. : K002X02 1 - Dør, indvendige dele Side 2 1 - Dør, indvendige dele VarenummerBeskrivelse 1 39579300 LÅG FOR ALUPROFIL 2 41707700 INVERTER 3 42380700 HARNESS FOR

Læs mere

MVM Mullerup Vertikal Mixer

MVM Mullerup Vertikal Mixer Vertikal Mixer RESERVEDELSOVERSIGT SPARE PART LIST 06-2010 770250 2 / 57 Information DANSK Produkt MVM blander Type Reservedelsoversigt Nummer 770250 Sprog Dansk (originalsprog) Version 06-2010 Erstatter

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29 Mobile koldtvandsrensere til lettere opgaver Produkt fakta Serie af kompakte koldtvandsrensere til alle lettere, lejlighedsvise rengøringsopgaver. God rengøringseffekt, professionelt spuleudstyr, let at

Læs mere

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 1-900010 3 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 2-900010 5 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 3-900010 7 Wheel

Læs mere

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17 SkyVision Comfort Installation manual 5.6.02_0517, Comfort, Item no. 2022 Version 05/17 Installation Manual VITRAL SkyVision Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must always be kept

Læs mere

DK Prisliste. Blackheat CoRayVac. Lav intensitets direkte fyret strålevarme. Gældende fra 1. juni 2010

DK Prisliste. Blackheat CoRayVac. Lav intensitets direkte fyret strålevarme. Gældende fra 1. juni 2010 JUNI 2010 Lav intensitets direkte fyret strålevarme DK Prisliste Gældende fra 1. juni 2010 Blackheat CoRayVac E-mail info@energispecialisten.dk Telephone: 23 43 41 38 CVR Nr. 27504949 www.rg-inc.com www.combat.co.uk

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

RESERVEDELE & TILBEHØR

RESERVEDELE & TILBEHØR RESERVEDELE & TILBEHØR Side Afsnit 0 UZO OZI ENO LEZ LEQ USP ECO ECO 10 LEC LEG LEX ECO-Oxy & 1 ECO-Oxy & 10 1 ECO-Oxy & 0 1 ECO-Oxy 0 1 UVC 1 & 1 UV-Tron 1 UV-Blue 0 UV-Pro 1 > 0 1 UV-Pro 0 > 0 FIL-Reset

Læs mere

Mobile pulverfødesystem med kasseføder

Mobile pulverfødesystem med kasseføder Instruktionsblad - Danish - ADVARSEL: Lad kun kvalificeret personale udføre de følgende opgaver. Læs og følg sikkerhedsregler, der er i dette dokument og al anden relateret dokumentation. Beskrivelse Denne

Læs mere

ELECTRONIC CONTROL BOX 20-0344

ELECTRONIC CONTROL BOX 20-0344 ELECTRONIC CONTROL BOX 20-0344 Specifications Rated voltage: Rated power: Rated current: Pump load: Blower (aux) load: Light load: Heater load: 400V, 50 Hz 11000 W 3 x 16 A Max. 3 x 3000 W Total sum of

Læs mere

Compact and handy high pressure washers for basic outdoor cleaning tasks

Compact and handy high pressure washers for basic outdoor cleaning tasks This high pressure washer offers a maximal pressure of 110 bar - enough to be efficient on light to moderately dirty surfaces. With Click&Clean connectivity a broad range of accessories ranging from nozzles,

Læs mere

Servicevejledning til TA INDOOR

Servicevejledning til TA INDOOR Servicevejledning til TA INDOOR INDHOLDSFORTEGNELSE: KØREPARAMETRE... 1 UDSKIFTNING AF BETJENINGSBOKS... 1 UDSKIFTNING AF ELEKTRONIKKASSE TIL ELFUNKTIONER... 2 UDSKIFTNING AF STYREBOKS... 2 UDSKIFTNING

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 8

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 8 Koldtvandsrensere med højt tryk og stor vandmængde En koldtvandsrenser i topklasse - forener højt tryk og stor vandmængde. Ideel til de mest krævende, dagligt tilbagevendende rengøringsopgaver i landbruget,

Læs mere

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning A 35/50 Plus Magnetboremaskine Brugsvejledning 1 Indhold Side 9 14 Side 21 22 Side 23 26 Brugsvejledning Tilbehør Reservedele 2 Tekniske data: Varenr.: Effekt: A35/50Plus 1200 Watt O/min.: 570 Borholder

Læs mere

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: re VELA Latin 00 Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re 0 0 0..... Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re Mark. 0..... 0 0 Stk. 0

Læs mere

Simulator : Koldt skib (opstart af hjælpe DG)

Simulator : Koldt skib (opstart af hjælpe DG) Simulator : Koldt skib (opstart af hjælpe DG) MD70. Electrical power plant. Emergency generator skal startes op, det kan gøres ved hjælp af batteri eller håndkraft for at få EL til at drive fuell systemet

Læs mere

Sanitary Dairy Fittings. Issue 1-2014

Sanitary Dairy Fittings. Issue 1-2014 Sanitary Dairy Fittings Issue 1-2014 Sanitær fittings: Sanitary fittings: Sanitär fittings: Page: Bøjninger Bends Bogen 1-5 T-stykker Tees T-Stücke 6-10 X stykker X s X Stücke 10 Konusser Reducers Reduzierungen

Læs mere

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Industrivej 69 DK 6740 Bramming Telefon +45 75173266 www.bramidan.com CVR/VAT No. DK 82116117 Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Katalog nr.: 7815-002 Tegning/Liste nr. PEZ51001 PEZ51001-1 PEZ51002 PEZ51002-1

Læs mere

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1 0 re VELA Hip Hop 00 SiiS Größe Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re ( pcs) ( pcs) ( pcs) ( pcs) 0 ( pcs) ( pcs) 0 Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg -

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T3190, D190E, D190G Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. T3190, D190E, D190G Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog T3190, D190E, D190G Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 438 9191-61 EDITION 34.2007 List of issues Group Gruppe T3190 Illustration Page Table of contents 101800

Læs mere

Brugsanvisning. TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550

Brugsanvisning. TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550 Brugsanvisning TRAILERSPRØJTE m/3 dyser, 12 V, 70l. Varenr.: 90 15 550 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg! Inden

Læs mere

AQ70 Cylinder for water hydraulics

AQ70 Cylinder for water hydraulics AQ70 Cylinder for water hydraulics Dimensions AQ70 is a double acting hydraulic cylinder made entirely of stainless materials, designed for tap water as hydraulic fluid. Standard cylinder diameters from

Læs mere

BAK-, STOP-, OG TÅGEBAGLYGTER / REVERSING-, STOP-, AND REAR FOG LAMPS

BAK-, STOP-, OG TÅGEBAGLYGTER / REVERSING-, STOP-, AND REAR FOG LAMPS BAK-, STOP-, OG TÅGBAGLYGTR / RVRSING-, STOP-, AND RAR FOG LAMPS Baglygte med nummerpladelys. Bundplade udført i sort kunststof. Fladstiktilslutning med kabelgennemføring Tail lamp with numberplate lamp.

Læs mere