Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl."

Transkript

1

2 Varenr. Varenavn Pris SKÅRBRÆT PLYWOOD H-V 549, H SKÅRBRÆDT KPL H 3.374, V SKÅRBRÆDT KPL V 3.374, SLIDPLADE F SKÅRBRÆT RUSTFRI STÅL H-V 375, SLIDSKIVE F SKÅRBRÆT NYLON H-V 44, BUNDSKINNE H 808, BUNDSKINNE V 808, BELASTNINGSFJEDER H+V 138, BESLAG F FJEDER RUSTFRI STÅL H 127, BESLAG F FJEDER RUSTFRI STÅL V 127, LEDEGREN FORRESTE H+V 173, H LEDEGREN MIDERSTE & BAGESTE H 177, V LEDEGREN MIDERSTE & BAGESTE V 177, AKSEL 280, REMSKIVE 513, YDERSKO M OPSTANDER F DREJEBESLAG 2.672, STRÅSKILLER F YDERSKO 337, AFVISERSKÆRM F YDERSKO RUSTFRI STÅL 223, KONSOL M OPSTANDER F DREJEBESLAG V 808, DREJEBESLAG F SKÅRBRÆT H 808, SPÆNDESTYKKE F DREJEBESLAG H 265, DREJEBESLAG F SKÅRBRÆT V 808, SPÆNDESTYKKE F DREJEBESLAG V 260, SMØRENIPPEL 8, BOLT M8-16 2, BOLT 3, SÆTSKRUE 8X25 2, BOLT 8 X 30 6, BOLT 8X35 8, SÆTSKRUE 8X40 2, BOLT M8-65 6, BOLT SPECIAL 6X35MM M/SKIVE 15, BOLT 10X30 5, BOLT 10X30 5, BOLT M8X15X1,0 6,

3 BOLT 11, BOLT M10X1, , BOLT 5, UNBRACOSKRUE US 8X12MM 5, MØTRIK 7, MØTRIK 11, MØTRIK SP 8MM 2, MØTRIK 4, MØTRIK M20X1,5 18, MØTRIK 2, PINBOLT 10X30MM 28, STØTTEBOLT 10X40MM 12, FLAD SKIVE 8, SKIVE 2, SKIVE 58, SKIVE 5, SKIVE 12, SKIVE 14, SKIVE 48, SKIVE 4, SKIVE 11, SKIVE 13, SKIVE 2, SKIVE 0, NITTER 5,2X14MM 0, NITTE 1, LÅSERING 10, LÅSERING 9, LÅSERING E55 5, KILEREM 695, KILEREMME DUPLEX GOLD 410, BRUG RS SPORKUGLELEJE RS BRUG RS

4 SPORKUGLELEJE RS NÅLELEJE 21304CC/C , NÅLELEJE 125, MANCHET 40, SKRABERING 113, MANCHET 37, TÆTNING 45, SKRABERING 95, TÆTNING 43, ORING 2, O-RING 5, O-RING 63,17X2,62 11, PAKDÅSE , O-RING 55, O-RING 63, SIMMERRING 48, REMSKIVE 942, UNDERKNIV 172, TILHOLDER 280, TILHOLDER 305, FLANGE 336, FLANGE UDVENDIG 221, KNIVHOVED 670, BRUG KNIVHOVED 750, KNIVHOVED 680, KRUMTAP 2.150, KNIVHOVED 930, BRUG , HUS = , DÆKSEL 480, DÆKSEL 550, TILSLUTNINGSMUFFE 490, REMSKIVE Ø , HUS 3.260, HUS 1.590, PAKDÅSE 12, BØSNING 66, SLIDSTYKKE 40, MELLEMLÆG 40, BESLAG 92, SLÆBESKO 268, SLIDSTYKKE 24, BOLT 41,

5 STØTTEBEN 284, SLÆBESKO NEDRE 276, UNDERLAGSPLADE 23, HOLDEPLADE 53, SLIDSTÅL INDV 245, STYRERULLE 155, AFSTANDSRING 52, STANG 3, MANCHET 50, BESLAG 86, SLIDSTYKKE 25, BØJLE 52, BOLT 43, STØTTEBEN 284, SLÆBESKO NEDRE 282, REMSKIVE BRUG , UNDERLAGSPLADE 23, HOLDEPLADE 53, SLIDSTÅL INDV 248, MELLEMLÆG GOLD STONE 29, BØSNING 130, MANCHET 50, REMSKÆRM T/GOLD 1.020, BESLAG 189, FLANGE 59, NIPPEL 73, VINKELBESLAG 63, SKIVE 48, TILHOLDER 94, SLIDSTYKKE 78, SLIDSTYKKE 107, BØSNING M8 GEVIND 53, BØSNING 57, AKSEL 881, SLIDSTYKKE 69, SLIDSTYKKE 72, MELLEMLÆG 66, KNIVBJÆLKE 6" 5.626, KNIVBJÆLKE 7" 5.752, SKINNE NEDERSTE 6` 232, SKINNE NEDERSTE 7` 264, SKINNE ØVERST 6 162, SKINNE ØVERSTE 7` 215, KNIVBJÆLKE , SLIDSKINNE 8 ØVERSTE 300, SLIDSKINNE NEDERSTE 8 DUPLEX 298, AKSEL 888, SLIDSKINNE NEDERSTE 6 GOLD 403,

6 SLIDSKINNE NEDERSTE 7 GOLD 453, SLIDSKINNE NEDERSTE 8 GOLD 492, SLIDSTYKKE 69, MELLEMLÆG 65, SKINNE ØVERSTE 6 173, SKINNE ØVERSTE 7 181, SLIDSKINNE ØVERST 8' DUPLEX GOLD 256, MELLEMLÆG 29, BOLT 108, BOLT 66, KNIVBJÆLKE 6` 4.178, KNIVBJÆLKE , KNIVBJÆLKE , PIND 56, BØSNING 22X28 120, BØSNING 222, AKSEL CYLINDER 388, BØSNING 25, STIFT 2, KNIVBLADE DOBB 103, TILHOLDER 146, BØSNING 142, FJEDER 22, GRÆSSTOK 63, KNIV KPL. 5 1/2' 559, KNIV KPL 6' 696, KNIV KPL 7 816, KNIVBLADE 21, MODKNIV 37, TÆTNING 45, MANCHET 44, KÆDE 404, FJEDER 65, BOLT 67, ØJEBOLT 131,

7 TRANSFER BCS 115, BØSNING 70, SIKRINGSSTANG 242, FJEDER 452, BARDUNSTRAMMER 57, BOLT 70, KNIVBLAD GOLD 21, BOLT SPEC 32, KNIV KPL 8' 940, BØJLE 343, BOLT 70, FJEDER 489, WIRE F/LÅSEBESLAG 78, HYDR.SLANGE 528, KNIV KPL 6` GOLD 703, KNIV KPL 7` GOLD 829, KNIV KPL 8 GOLD 1.027, PAKNING 8, PAKNING 8, SLANGE 479, FJEDER 104, WIRE 104, STANG 61, REMSKIVE 1.574, REMSKIVE 861, PAKSÆT HYDR.CYLINDER NY 365, HYDR.CYLINDER 3.195, STEMPELSTANG 1.008, RING 21, SKÆRM 182, HOLDER 195, FINGER - BRUG ARM 416, BRUG

8 ARM TIL KNIVDREV 1.830, ARM TIL FINGERDREV 1.838, SKÅRBRÆDT H KPL 1.596, SLÆBEFOD KPL 1.030, SLÆBESKO ØVRE 613, STYRSTANG 1.766, MODKNIV 728, PAL 215, LEJEKONSOL 2.225, SLÆBESKO UDV F ALM BRÆDT 1.438, ENDESTYKKE CYLINDER 526, KNIVBESKYTTELSE 6` 395, KNIVBESKYTTELSE 7 FODS 391, BRUG HUS 1.547, BRUG SKO INDV 993, BESLAG 710, BESLAG 275, BESLAG 498, TOPSTANGSBOLT 280, LEJEKONSOL 3.255, ARM 809, PAL 172, SLÆBESKO UDV.F/ALM.BRÆT , FINGER 268, FINGER GOLD STONE = , FINGER INDV GOLD STONE 628, VINGEMØTRIK 66, VENSTRE SPYD F/AVANT KPL , SLÆBESKO VENSTRE F/AVANT 676, SKÅRBRÆDT V 475, CYLINDER KPL 3.908, LÅSEBESLAG 230, BJÆLKE KPL , PAHLBESLAG 230, KILE 21, MALING BLÅ BCS 1,LITER 237,

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 13/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for MSE Selvkørende Vandingsmaskine MSE Dato: 13/6-2014 2

Læs mere

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42 VAREGRUPPE INDEKS 1810 RES.DELE KOMET Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-1 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-2 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-3 Komet TWIN 202 PLUS Side 1810-4 Komet TWIN 202 PLUS Side

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

Kobelco - Kubota reservedele

Kobelco - Kubota reservedele Kobelco - Kubota reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 34462-01040A Brændstoffilter 15 218,00 50 CI0112350822 Bolt 10 4,25 75 CI0112350835 Bolt 10 5,00 75 CI0112360814

Læs mere

Selvkørende Vandingsmaskine

Selvkørende Vandingsmaskine Dato: 11/6-2014 DK Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 Selvkørende Vandingsmaskine Reservedelsliste for KSE Årgang 2008 - Selvkørende Vandingsmaskine KSE Dato:

Læs mere

Reservdelslista till HARSØ m

Reservdelslista till HARSØ m Reservdelslista till HARSØ 16-20-24 m Droppfri släpslangspridare (med uppvik) med 2 skärringsfördelare Utgåva 2008 Original reservdels bok sidorna 34-61 Side 34 af 61 7.1 Monteringsbeslag til 16-20-24

Læs mere

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct.

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. Vibromax reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 1971/37005 Gummiliste A`3m. 4 412,00 75 1973/00500 Pakning ( Pr. Mtr. ) 1 35,00 75 1973/00800 Tætningssnor Pr. M. 8 51,00

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 10 MØTRIK RUSTFRI A M STAINLESS NUT M 2 2 20 SKRUE MX SCREW MX 1001 SKRUE MED INDV. -KT. CYL. MX12 1 12 REMSKIVE BELT PULLEY 1 1 KILEREM V-BELT 1 1 BAGPLADE REAR PLATE 010210 PLANSKIVE M FZ FACE PLATE

Læs mere

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt Gepard 150cc Reservedelskatalog Motor Gepard I Type: LO150 Modelstart: 2009 Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt - 2 - RES ATV Gepard 150 Motor dk V3 Indholdsfortegnelse Side FIG. 1 Motor,

Læs mere

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct.

Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. Schaeff reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 411FDA Låsebolt F. 411FD 4 43,00 75 58EX1285-1306 Starter - HR12 - Deutz Lombard 1 2.450,00 75 58EXS5411656410 Omb. Starter

Læs mere

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr.

EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. pos. 01 EFI Pumpe SE26E2055H Varegruppe 425 Model. Beskrivelse. Vare nr. Pumpehus 3 indløb/ 2 afgang, rørgevind 1C150-001002606- 3 pos. 02 Løbehjul Ø145 mm. 4P0226 pos. 03 Bagplade for pumpehus 302274

Læs mere

Skydeport beslag Kg 150 / Kg 300 samt tilbehør

Skydeport beslag Kg 150 / Kg 300 samt tilbehør Nr. 05502 Kg 150 beslagsæt komplet. Bestående af 2 stk. enkel skydeport ruller, 2 stk. justerbolte med nylon foring, 2 stk. bæreplader, 2 stk. endestop, 1 stk. bundstyr, monteringsvejledning og skruer.

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

Katalog 2015 Gylleteknik

Katalog 2015 Gylleteknik Katalog 2015 Gylleteknik WEST-MASKINLAND TLF.: 86 98 75 00 FAX.: 86 98 74 20 Mobil. 40 18 75 00 Webshop: www.west-maskinland.dk - www.weiling.dk e-mail: weilingco@gmail.com - www.weiling.dk S-tænder og

Læs mere

Rustfri skydedørs- og portbeslag100-600 Kg

Rustfri skydedørs- og portbeslag100-600 Kg Rustfri skydedørs- og portbeslag100-600 Kg www.svalk.dk Kg 100/180 KG 100/180, skinne. Skinneprofilens udvendig mål : H 35 x B 40 mm Godstykkelse 2 mm Max. længde på skinne er 7 meter. Passer sammen med

Læs mere

RUSTFRIT STÅL BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING

RUSTFRIT STÅL BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING ORIGINAL INSTRUKTIONSBOG DANSK UDGAVE, VERSION 02, GÆLDENDE FRA 1. SEPTEMBER 2012 PALLEVOGN RUSTFRIT STÅL BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING 192.819-E02

Læs mere

Pris og lager liste med data og foto. Side 1

Pris og lager liste med data og foto. Side 1 Dato. 01/12-2015 Udgave 4. JSØ42400 Pris og lager liste med data og foto. Side 1 Ø42 x 400 mm. Jordskrue Åben indv. Ø36/37 mm. kan bruges til bach flag op til 4,5 meter i højde. Skilte, Vindsikring og

Læs mere

Prisliste Hvidemøllevej Randers. Telefon Telefax Cvr nr

Prisliste Hvidemøllevej Randers. Telefon Telefax Cvr nr 01.06.2007 Hvidemøllevej 9 11. 8900 Randers. Telefon 89 14 14 89. Telefax 89 14 14 90. Cvr nr. 12 51 67 70. www.flextradingonline.dk online@flextrading.dk. Varegruppe Varenuer Pris Varenavn Side 2 Varegruppe:

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K 23-10-2013 Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T +45 75 80 52 00. tp@linddana.com. www.linddana.com Figur

Læs mere

OMME Mobil vandingsmaskine

OMME Mobil vandingsmaskine Agrometer a/s Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98 OMME Mobil vandingsmaskine Reservedelsliste for KSE-MSE årgang 2001 til 2004 Oprettet d.16-02-15 Rev. d. Rev.nr.

Læs mere

Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE

Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE 1 Nr. Reservedelsnr. Navn 1 265999-8 SKRUE M4X25###(266374-1) 2 265995-6 BLIKSKRUE 4x18###(266326-2) 3 687054-0 KABELKLEMMEPLADE 4 662971-5 LEDNINFG 1.0-6-1.56 (LF1000) 5 682506-6 KABELBESKYTTER 12-90

Læs mere

Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98. Agrometer a/s. Pumpevogn. Reservedelsliste for DP201 årgang 2008 -

Fælledvej 10 DK - 7200 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 72 13 00 Fax 76 72 13 98. Agrometer a/s. Pumpevogn. Reservedelsliste for DP201 årgang 2008 - Agrometer a/s Fælledvej 10 DK - 00 Grindsted Postbox 8 Tlf.: 6 13 00 Fax 6 13 8 Pumpevogn Reservedelsliste for DP01 årgang 008 - Side Side 3 Indholdsfortegnelse AGM Turbofiller... 1 Batterikasse... 3 Bauer

Læs mere

Regal Raptor 125cc-150cc-250cc-300cc. epoulsem@youseepost.dk

Regal Raptor 125cc-150cc-250cc-300cc. epoulsem@youseepost.dk Regal Raptor 125cc-150cc-250cc-300cc epoulsem@youseepost.dk Mig bekendt er alle Regal Raptor baghjul ens, i hvert fald på dem vi kender fra 2005 og indtil 2007, det gælder således DD125-DD150-DD250 luft

Læs mere

Dørlukkere, dørtillukkere, spiraler og fjeder

Dørlukkere, dørtillukkere, spiraler og fjeder Dørlukkere, dørtillukkere, spiraler og fjeder www.svalk.dk Dørlukker Dørlukker, Gr. 101. Inklusiv standard arm. Pumpehuset er produceret i aluminium og er udstyret med 2 skruer, en til justering af lukkehastighed

Læs mere

Pumpevogn. Agrometer a/s. Reservedelsliste for DP201 Årgang 2008 - Dato: 24/6-2014 DK

Pumpevogn. Agrometer a/s. Reservedelsliste for DP201 Årgang 2008 - Dato: 24/6-2014 DK Dato: /6-01 DK Fælledvej 10 DK - 00 Grindsted Postbox 8 Tlf.: 6 13 00 Fax 6 13 8 Pumpevogn Reservedelsliste for DP01 Pumpevogn DP01 Dato: /6-01 Indholdsfortegnelse Tromle... 3 Hydrauliktank... Slangebeskyttelse...

Læs mere

Aluminiumsprofiler. Varenr. AP4040LI. Dimension: 40 x 40. 1 x 11,27 cm 4. 1 y 11,27 cm 4

Aluminiumsprofiler. Varenr. AP4040LI. Dimension: 40 x 40. 1 x 11,27 cm 4. 1 y 11,27 cm 4 Katalog CH værktøjs og maskinproduktion tilbyder aluminiumsprofiler og komponenter for fremstilling af stativer. Dette katalog indeholder de mest almindelige standard komponenter, men vi leverer et stort

Læs mere

Skydeport beslag Kg

Skydeport beslag Kg 150-300 Kg www.svalk.dk Kg 150/300 Se arbejdstegning på side 10-15 KG 150, beslagsæt til max. 150 kg. Dette skydeport beslag er beregnet til en port, som max. vejer 150 kg. KG 150 er en tophængt skydeports

Læs mere

PRISLISTE Tilbehør Varenr. Navn Kr. incl. moms

PRISLISTE Tilbehør Varenr. Navn Kr. incl. moms PRISLISTE Tilbehør Varenr. Navn Kr. incl. moms 60101 Sidestang til RC 6000 562,00 60102 Contender sidestang 1.112,00 60111 venstre bøjle fra hjul til stang til RC 6000 med stålstænger 449,00 60112 højre

Læs mere

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B RESERVEDELS MANUAL Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B NPMOTOR v. Niels Peter Bjerring Rødlersvej 9 4733 Tappernøje E-mailadresse:

Læs mere

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele Regal Raptor DDE Mk IRON Reservedele ASIAN COMPANY MOTOR www.kinojserguru.dk Index ASIAN COMPANY MOTOR Stel (Frame) side Stel (Frame) side F - Stel F - Forlygte F - Blinklygter F - Baglygte F - Ledningsnet/låse

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS Model: Smart Chainsaw 400 Partnumber: 90068150 Year: 2016 1 1 434311 KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY 2 1 431965 SKRUE M5X40 SCREW M5X40 3 1 406151 BØS 5X6.3X30 BUSHING 5X6.3X30 4 1 406152 BØS 6.3X9X15

Læs mere

Ophængssystemer EL & VVS

Ophængssystemer EL & VVS Ophængssystemer EL & VVS Forord Velkommen til Solar's nye ophængskatalog I det nye ophængskatalog, har vi sammensat et fælles program for El- og VVS-branchen fra Walraven i Holland. Kataloget er opdelt

Læs mere

Selvkørende gylleudlægger

Selvkørende gylleudlægger Fælledvej 10 DK - 700 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 7 1 00 Fax 76 7 1 98 Selvkørende gylleudlægger Reservedelsliste for Spredebom m Side Side Indholdsfortegnelse Vinge m, befæstigelse... Vinge m, drejeled

Læs mere

Tlf. 89 14 14 89- FLEX TRADING A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 2

Tlf. 89 14 14 89- FLEX TRADING A/S - Fax. 89 14 14 90 Erstatningsdele. Afsnit 2 Passende til Yardman - White havemaskiner Best. Nr. Original nr. Tekst Str. 25017433 754-0327 754-0143 Kilerem til 46 cm 45SPS 46SP-46SPB-46SPS YM6018SPS- 3/8 x 28 25017573 754-0157 Kilerem t/ fræser 5/8

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 RESERVEDELS KATALOG 7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 1 - Door - External side Side 2 1 - Door - External side 1 31048000S POSTERRAMME MONTERET 2 09029814 PT SKRUE 35X8 3 39710500 GLAS TIL POSTERRAMME 4 254167

Læs mere

Prisliste A-01-10. DVS 42001 Mandehulsdæksel på karm. DVS 42002 Mandehulsdæksel på ring. DVS 42003 Mandehulsdæksel, neds. - let

Prisliste A-01-10. DVS 42001 Mandehulsdæksel på karm. DVS 42002 Mandehulsdæksel på ring. DVS 42003 Mandehulsdæksel, neds. - let Fa. +45 98 85 41 59 Prisliste A-01-10 Ifølge ISO/DIS 5894 1978 Trykhøjder godkendt af Lloyds Register of Shipping og Det Norske Veritas DVS 42001 Mandehulsdæksel på karm Dim. Trykhøjde m kg 8 2,6 61,3

Læs mere

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel

TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel TDME-4102 og TDME-4105 Marine Diesel Topstykke Topstykke Nr Benævnelse Antal Bemærkning Varenummer 1 Bolt M8 30 2 GB/T5783 2 Skive Ø8 26 GB/T93 3 Termostathus (øvre) 1 4102L-WF-009 Termostat 1 QC2105-43001

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

T 120 PLANMIXER februar 2011

T 120 PLANMIXER februar 2011 T 120 PLANMIXER februar 2011 1 KIMADAN A/S PLANMIXER T 120 KIMADAN A/S PLANMIXER T 120 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for PLANMIXER, T 120 Fremstillingsår INDHOLDS FORTEGNELSE side 1. Beskrivelse

Læs mere

Servicepartner TBS Maskinpower A/S Ørderup Kirkevej 43 6520 Toftlund Tlf. 75 38 11 22 www.tbs.dk

Servicepartner TBS Maskinpower A/S Ørderup Kirkevej 43 6520 Toftlund Tlf. 75 38 11 22 www.tbs.dk Forside AB 2013 BOM Forside AB 2013 BOM Date 05-02-2015 Hovednummer: +45 98 67 42 33 Vagttelefon: (april til oktober): +45 40 43 12 33 Fax: +45 98 67 34 88 E-mail: Adresse: danfoil a/s Jellingvej 14 Servicepartner

Læs mere

Brugervejledning for 3/8 og 1/2 CLIPSPISTOL NORSK

Brugervejledning for 3/8 og 1/2 CLIPSPISTOL NORSK Brugervejledning for 3/8 og 1/2 CLIPSPISTOL NORSK BRUGSANVISNING TIL CLIPSPISTOL NORSK Luftslangen fra kompressor kobles til pistolen. Kontroller lufttrykket, arbejdstrykket skal ligge på 7 bar. Det er

Læs mere

ATV 150 cc. LO150 Gepard

ATV 150 cc. LO150 Gepard Reservedelskatalog ATV 150 cc. LO150 Gepard Rødlersvej 9-4733 Tappernøje- Tlf+fax 55 96 96 16 Mobil 30 23 20 90 ATV150 FIG.1 Motor, krumtaphus V 1-1 LO150F1-1 Motorside, venstre 1 JL-111000-01 1-2(1-10)

Læs mere

Thyregod A/S Borgergade 46, Thyregod 7323 Give 700 PTO - PUMPE VINKELTRÆK

Thyregod A/S Borgergade 46, Thyregod 7323 Give 700 PTO - PUMPE VINKELTRÆK Thyregod A/S Borgergade 46, Thyregod 7323 Give 700 PTO - PUMPE VINKELTRÆK november 2010 1 KIMADAN A/S 700 VT KIMADAN A/S 700 VT 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 700 PTO - VINKELTRÆKSPUMPE 5 Fremstillingsår

Læs mere

AB Svejseteknik ApS Disella prisliste 2014 Tryk på tasten (CTRL+ F ) og skriv varenummeret uden mellemrum.

AB Svejseteknik ApS Disella prisliste 2014 Tryk på tasten (CTRL+ F ) og skriv varenummeret uden mellemrum. Vare Nr. Beskrivelse Beskrivelse Antal Enhed Pris Excl. Moms 10125150 Plastic skydelære 0-150 mm x 0,05 mm, kæbelgd. 40 1 STK kr. 18,00 10130150 Skydelære alm 0-150 mm x 0,05 mm kæbelgd. 40 mm 1 STK kr.

Læs mere

Brugsanvisning. Brændekløver, 20 T Vandret 6,5 HK benzin Varenr.:

Brugsanvisning. Brændekløver, 20 T Vandret 6,5 HK benzin Varenr.: Brugsanvisning Brændekløver, 20 T Vandret 6,5 HK benzin Varenr.: 90 36 774 Sdr. Ringvej 1 I 6600 Vejen I Tlf. 70 21 26 26 I Fax 70 21 26 30 I www.p-lindberg.dk Tillykke med dit produkt fra P. Lindberg!

Læs mere

TRIAL MODE a valid license will remove this message. See the keywords property of this PDF for more information.

TRIAL MODE a valid license will remove this message. See the keywords property of this PDF for more information. Forside AB 2013 BOM Forside AB 2013 BOM Date 15-03-2014 Hovednummer: +45 98 67 42 33 Vagttelefon: (april til oktober): +45 40 43 12 33 Fax: +45 98 67 34 88 E-mail: Adresse: danfoil a/s Sjællandsvej 8 DK-9670

Læs mere

Sdr. Ringvej 1-6600 Vejen - Tlf. 70 21 26 26 - Fax 70 21 26 30 www.p-lindberg.dk

Sdr. Ringvej 1-6600 Vejen - Tlf. 70 21 26 26 - Fax 70 21 26 30 www.p-lindberg.dk Brugsanvisning Varenr.: 9043628-629 Plænesweeper 45 cc Sdr. Ringvej 1-6600 Vejen - Tlf. 70 21 26 26 - Fax 70 21 26 30 www.p-lindberg.dk Plænesweeper Varenr.: 9043628-629 Beskrivelse: Plænesweeper på enten

Læs mere

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN"

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model KITTEN Reservedelskatalog LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN" Side Fig. 1 Topstykke 4 Fig. 2 Dæksler, topstykke 6 Fig. 3 Knastaksler, ventiler 8 Fig. 4 Knastkæde 10 Fig. 5 Krumtaphus, oliepumpe 12 Fig. 6 Stempel,

Læs mere

0835 ALU. SKINNE K40/K75(5M) 470,77

0835 ALU. SKINNE K40/K75(5M) 470,77 Side: 1 0835 ALU. SKINNE K40/K75(5M) 470,77 SVAL1010000 SKINNE ALU K75 5M Kg 75 Aluminiumsskinne 5,0M Skinneprofilens udvendige mål: B 31 mm x H 24,5 mm. Aluskinne anbefales kun til Kg 75 beslag Nr.00862

Læs mere

ORIGINALE RESERVEDELE OG TILBEHØR

ORIGINALE RESERVEDELE OG TILBEHØR ORIGINALE RESERVEDELE OG TILBEHØR BRUTTOPRISLISTE Variant A/S Godthåbsvej 5 7100 Vejle Tlf: 75 72 04 00 Fax: 75 82 81 71 Mail: res@variant.dk Web: www.variant.dk Alle priser er ekskl. moms. Forbehold for

Læs mere

Texas Reservedelsprisliste 2003 Søg = CTRL + B eller CTRL + F

Texas Reservedelsprisliste 2003 Søg = CTRL + B eller CTRL + F Texas Reservedelsprisliste 2003 Søg = CTRL + B eller CTRL + F Der tages forbehold for pris-, nummerændringer og trykfejl i prislisten Res. nr. Betegnelse Pris 0026000545 SKRUE 3,00 0026010308 BRUG 026010308

Læs mere

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018 Dato: 11/4-2018 AGM Skruepresser Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Fælledvej 10 7200 Grindsted Tlf. 76 72 1 00 Fax 76 72 1 97 www.agrometer.dk agrometer@agrometer.dk AGM Skruepresser HMR250K,

Læs mere

INDEX. JS komponenter. 3. KNOTT Reservedele

INDEX. JS komponenter. 3. KNOTT Reservedele INDEX 3. Reservedele Side Bremser - 1, 16-1635 (160 x 35) 1 Bremser - 2, 20-2425/1 (200 x 50) 2 Bremser - 3, 25-2025 (250 x 40) 3 Påløbsbremser 1, KF 13-C, KF 17-C, KF 20-A udførsel HF 4 Påløbsbremser

Læs mere

Goliat tallerkenharve. Reservedelskatalog 3,0 m 4,0 m 4,8 m 5,6 m

Goliat tallerkenharve. Reservedelskatalog 3,0 m 4,0 m 4,8 m 5,6 m Goliat tallerkenharve Reservedelskatalog 3,0 m 4,0 m 4,8 m 5,6 m CMN Goliat tallerkenharve, indholdsfortegnelse Side 1 Side Bagerste ramme 2 Led hængsel 3 Stang 4 Chassis 4,0 m 5 Hjulaksel 6 Anordning

Læs mere

MULTIPUMPE. m / KIMADANHANE fra jan. 2004. BRUGSANVISNING og RESERVEDELSLISTE

MULTIPUMPE. m / KIMADANHANE fra jan. 2004. BRUGSANVISNING og RESERVEDELSLISTE m / KIMADANHANE fra jan. 2004 BRUGSANVISNING og RESERVEDELSLISTE november 2010 1 KIMADAN A/S KIMADAN A/S 2 BRUGSANVISNING Fremstillingsår: INDHOLDSFORTEGNELSE 1. BESKRIVELSE...3 2. MONTERING...3 3. BETJENING...4

Læs mere

CLAAS SKÆREBORDSVOGN

CLAAS SKÆREBORDSVOGN CLAAS SKÆREBORDSVOGN LEXION 10.5 (35 fods) BETJENINGSVEJLEDNING & RESERVEDELSKATALOG A/S FASTERHOLT MASKINFABRIK EJSTRUPVEJ 22, DK-7330 BRANDE DENMARK TLF: +45 97 18 80 66 FAX: +45 97 18 80 40 LAGER: +45

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

Slagleklipper 240 cm Sideforskydelig

Slagleklipper 240 cm Sideforskydelig Brugsanvisning Varenr.: 9047514 Slagleklipper 240 cm Sideforskydelig Sdr. Ringvej 1-6600 Vejen - Tlf. 70 21 26 26 - Fax 70 21 26 30 www.p-lindberg.dk PTO drevet slagleklipper til trepunktsophæng. Varenummer:

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

Renovering af Yamaha FS1 motor. Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1

Renovering af Yamaha FS1 motor. Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1 Guide til renovering af Motor på Yamaha FS1 Data: Motor: Model 381 (Danmark) En cylinder luftkølet Boring / slaglængde: 40 x 39,7 mm Plejlstangs længde: 84 mm Slagvolumen: 49 ccm Kompression forhold: 5,2

Læs mere

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 1-900010 3 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 2-900010 5 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 3-900010 7 Wheel

Læs mere

SORTJORDNEDFÆLDER NF 6000 S / NF 8000 S. m / KIMADANLIFT

SORTJORDNEDFÆLDER NF 6000 S / NF 8000 S. m / KIMADANLIFT SORTJORDNEDFÆLDER NF 6000 S / NF 8000 S m / KIMADANLIFT marts 2009 1 THYREGOD A/S NF 6000 S THYREGOD A/S NF 6000 S 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for SORTJORDNEDFÆLDER NF 6000 S + KIMADANLIFT Fremstillingsdato:

Læs mere

Jincheng JC 250-6 250cc 2006

Jincheng JC 250-6 250cc 2006 Jincheng JC 0-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Side Index for Jincheng JC 0-0cc 00 Side Ventildæksel Speedometer Topstykke Forlygte Ventiler Baglygte Knastkæde Blinklygter Cylinder

Læs mere

Tegningsmappe. Indholdsfortegnelse A: BREMSEKLODS B: BREMSEGREB C: CYKELSTEL. SAMLINGSTEGNING: A side 1. BOM & EXPLODED VIEW: A side 2

Tegningsmappe. Indholdsfortegnelse A: BREMSEKLODS B: BREMSEGREB C: CYKELSTEL. SAMLINGSTEGNING: A side 1. BOM & EXPLODED VIEW: A side 2 Tegningsmappe Indholdsfortegnelse A: BREMSEKLODS B: BREMSEGREB C: CYKELSTEL SAMLINGSTEGNING: A side 1 BOM & EXPLODED VIEW: A side ARBEJDSTEGNINGER HUS side 3 BREMSEKLODS side HJUL side 5 BOLT side 6 ARM

Læs mere

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 1400 - EL PUMPE

BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 1400 - EL PUMPE BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE 1400 - EL PUMPE november 2010 1 Thyregod A/S Thyregod A/S 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for 1400 EL - PUMPER 15, 20, 25 HK - 5 30 kw - 6 Fremstillingsår INDHOLDS

Læs mere

LAKERET BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING

LAKERET BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING ORIGINAL INSTRUKTIONSBOG DANSK UDGAVE, VERSION 01, GÆLDENDE FRA 1. OKTOBER 1998 PALLEVOGN LAKERET BRUGSANVISNING VEDLIGEHOLDELSESMANUAL RESERVEDELSOVERSIGT OVERENSSTEMMELSESERKLÆRING 192.815-E01 GENERELLE

Læs mere

Terex-Fermec reservedele

Terex-Fermec reservedele Terex-Fermec reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 206008 Union 1 224,00 75 490786 Pakning 7 8,00 75 566004 Skærering 10 9,00 0 826403 Støtte 3 30,50 60 920154 Skive

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL 6511 M.FKR.M. SKYVEDØRSSKÅL 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL 934 TREKKSTANG (ERST. 936)

6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL 6511 M.FKR.M. SKYVEDØRSSKÅL 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL 934 TREKKSTANG (ERST. 936) Side: 1 6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 47,22 M/MVA 6511 M.FKR.M. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 47,22 M/MVA 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 42,45 M/MVA 934 TREKKSTANG (ERST. 936) PRIS PR. STK

Læs mere

Bestil online på. portal.mi.dk. Lift- og trækdele

Bestil online på. portal.mi.dk. Lift- og trækdele Bestil online på portal.mi.dk Lift- og trækdele Prodsøjer/træk Varenummer Varenavn Længde Indv. diameter Træk Type Udv. diameter agm 8356004 Agmaster drejebar prodsøje/træk 270 mm Ø35 2 tons drejebar 80

Læs mere

Dele til Lervad Sløjdbænk i Gruppe. Dele til bilad og samling af grupper. Dele til montering af bænkværktøj - 2 -

Dele til Lervad Sløjdbænk i Gruppe. Dele til bilad og samling af grupper. Dele til montering af bænkværktøj - 2 - Reservedele Dele til Lervad Sløjdbænk i Gruppe 626 00 78 50 00 66 56 10 66 56 20 620 00 00 43 76 46 33 43 76 Bænkplade incl. 4 ståldupper 620 00 00 bænkplade, 800 mm, højre-håndet kr. 3500,00 620 01 00

Læs mere

Fittings og tilbehør. SCAN-TECH er leveringsdygtig i følgende typer smøresystemer: 5 fordele ved centralsmøring: 1- strengs olie- og fedtsystemer

Fittings og tilbehør. SCAN-TECH er leveringsdygtig i følgende typer smøresystemer: 5 fordele ved centralsmøring: 1- strengs olie- og fedtsystemer er leveringsdygtig i følgende typer smøresystemer: 1- strengs olie- og fedtsystemer 2- strengs fedtsystemer Levnedsmiddelsystemer Progressive systemer Flerstrengs systemer 5 fordele ved centralsmøring:

Læs mere

Skydeskabs beslag Kg 12 Kg 12 er til skabslåger med en vægt op til 12 kg. Ønskes 2 døre ved siden af hinanden benyttes 2 skinner i top og i bund..

Skydeskabs beslag Kg 12 Kg 12 er til skabslåger med en vægt op til 12 kg. Ønskes 2 døre ved siden af hinanden benyttes 2 skinner i top og i bund.. Skydeskabs beslag Kg 12 Kg 12 er til skabslåger med en vægt op til 12 kg. Ønskes 2 døre ved siden af hinanden benyttes 2 skinner i top og i bund.. Nr. 03104 Beslag sæt komplet til Kg 12 2 topstyr, 2 bundruller,

Læs mere

SKJOLD SÆBY Afsnit 3: Formaling Slid- & Reservedele 3-40

SKJOLD SÆBY Afsnit 3: Formaling Slid- & Reservedele 3-40 SKJOLD SÆBY Afsnit 3: Formaling Slid- & Reservedele 3-40 Reservedele for BM-3, CM-3 og DM-3 3 7 8 9 10 12 Møllehus for slidstykke Møllehus uden slidstykke PROF-LINE møllehus for slidstykke Blæser komplet

Læs mere

HØJDEFORSKYDELIG TÅRNMIXER

HØJDEFORSKYDELIG TÅRNMIXER HØJDEFORSKYDELIG TÅRNMIXER februar 2011 1 KIMADAN A/S KIMADAN A/S 2 BRUGSANVISNING & RESERVEDELSLISTE for Fremstillingsår INDHOLDS FORTEGNELSE side 1. Beskrivelse 3 2. Monteringsvejledning 3 3. Betjeningsvejledning

Læs mere

TÅRNMIXER februar 2011

TÅRNMIXER februar 2011 februar 2011 1 KIMADAN A/S KIMADAN A/S 2 BRUGSANVISNING OG RESERVEDELSLISTE Fremstillingsår: INDHOLDSFORTEGNELSE 1. Beskrivelse ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 3 2. Monteringsvejledningen

Læs mere

ønsker tillykke med din nye port som du selv ønsker at montere. For at få et godt resultat, følg denne Monterings og brugervejledning

ønsker tillykke med din nye port som du selv ønsker at montere. For at få et godt resultat, følg denne Monterings og brugervejledning Nordisk Port Import ønsker tillykke med din nye port som du selv ønsker at montere. For at få et godt resultat, følg denne Monterings og brugervejledning Læs denne vejledning igennem inden du starter Vigtige

Læs mere

JERNVARER. Jernvarer Beslag Bøjler. Katalog nr.1 5

JERNVARER. Jernvarer Beslag Bøjler. Katalog nr.1 5 JERNVARER Jernvarer Beslag Bøjler Katalog nr.1 5 Teleskopmaster varmgalvaniseret Type Længde m Diameter mm Godstykkelse mm 19015 Bundrør 2 35 2 19016 Bundrør 2 42 2 19017 Bundrør 2 50 2 19018 Bundrør 2

Læs mere

Reservedele Koblinger og udstyr 2011 VBG GROUP SALES A/S Udgave m, 2010-11-25

Reservedele Koblinger og udstyr 2011 VBG GROUP SALES A/S Udgave m, 2010-11-25 RESERVEDELE 0 V i gør livet lettere for brugerne ved hele tiden at udvikle bedre systemer med høj driftsikkerhed og lang levetid. Koblinger, manuelle, automatiske og luftassisterede til påhængsvogne og

Læs mere

DK Version 07.2004 RESERVEDELS- KATALOG SPARE PARTS CATALOGUE ERSATZTEILS- KATALOG DK3MK25 DK25

DK Version 07.2004 RESERVEDELS- KATALOG SPARE PARTS CATALOGUE ERSATZTEILS- KATALOG DK3MK25 DK25 RESERVEDELS- KATALOG SPARE PARTS CATALOGUE ERSATZTEILS- KATALOG DK25 DK3MK25 DK Version 07.2004 Liftbeskrivelse DK 25 På denne side forklares en del funktioner og begreber, der anvendes i reservedelskataloget.

Læs mere

Værktøjskasser & skærme

Værktøjskasser & skærme Værktøjskasser & skærme Lunikvej 32, DK-2670 Greve Telefon: +45 43600966 Telefax: +45 43690219 email: info@titgemeyer.dk Internet: www.titgemeyer.dk Indhold Værktøjskasser Rustfri værktøjskasser, bundhængt...

Læs mere

A/S DANSK KUGLELEJE CENTER. Bestil på Tlf. 44 843 388 dkc@dkc-as.dk Fax 44 845 620

A/S DANSK KUGLELEJE CENTER. Bestil på Tlf. 44 843 388 dkc@dkc-as.dk Fax 44 845 620 A/S DANSK KUGLELEJE CENTER Bestil på Tlf. 44 843 388 dkc@dkc-as.dk Fax 44 845 620 INDEX Introduktion.. side Side 3 Kuglelejer.. side Side 44 Rullelejer...side Side 66 Stå og flangelejer..side Side 88 Nålelejer.side

Læs mere

Containerkran. Nu samles de 4 ende stykker som på billedet

Containerkran. Nu samles de 4 ende stykker som på billedet 1 Containerkran. Læs denne vejledning grundigt igennem, inden du begynder at samle, start med at kontrollere at der ikke mangler noget. Alle delene skæres forsigtigt ud, evt. med en stemmejerns kniv, rens

Læs mere

Vejledning i udskiftning af starterkobling, YAMAHA XVS 1100.

Vejledning i udskiftning af starterkobling, YAMAHA XVS 1100. Vejledning i udskiftning af starterkobling, YAMAHA XVS 1100. Dette er en vejledning udarbejdet på grundlag af dels manualer, dels min egen erfaring. Det er helt på eget ansvar at gå i gang med opgaven

Læs mere

Reservedels katalog. Opus 5 V

Reservedels katalog. Opus 5 V Reservedels katalog Opus V 0-0- Låseknap mm Rf. 0.. Sekskantaksel Nv x0 0.. Bremsepedal, Sv. f. FIH Skive DIN nylon ø/x, 0 Låseknap 0 mm Rørben øx- Stopskr. DIN Mx m/spids 0 Sikringsskive type mm 0 Rf.

Læs mere

Overensstemmelseserklæring Brugsvejledning Reservedelsliste

Overensstemmelseserklæring Brugsvejledning Reservedelsliste Overensstemmelseserklæring Brugsvejledning Reservedelsliste DK He-Va Tip-Roller 4,5m 5,4m 6,3m (ekskl. 6,3m m/620mm Cambridge) N. A. Christensensvej 34 DK-7900 Nykøbing Mors Tel: +45 9772 4288 Fax:+45

Læs mere

specialkatalog låsesmede MILA BESLAG A/S H C Ørsteds Vej 18 DK-3000 Helsingør Telefon: +45 49 13 99 00 www.mila.dk info@mila.dk

specialkatalog låsesmede MILA BESLAG A/S H C Ørsteds Vej 18 DK-3000 Helsingør Telefon: +45 49 13 99 00 www.mila.dk info@mila.dk specialkatalog låsesmede MILA BESLAG A/S H C Ørsteds Vej 18 DK-3000 Helsingør Telefon: +45 49 13 99 00 www.mila.dk info@mila.dk Indholdsfortegnelse: indstikslåse.... 3-24 flerpunktslåse.... 25-34 slutblik....

Læs mere

Katalog 2015-2016. Sliddele passende for CLASS Jaguar 800/900 WEST-MASKINLAND. TLF.: 86 98 75 00 FAX.: 86 98 74 20 Mobil.

Katalog 2015-2016. Sliddele passende for CLASS Jaguar 800/900 WEST-MASKINLAND. TLF.: 86 98 75 00 FAX.: 86 98 74 20 Mobil. Katalog 2015-2016 Sliddele passende for CLASS Jaguar 800/900 Græshøsteknive / rivetænder / pick up fjedre snitteknive for pressere og snittevogne / rivetænder snittedele for Claas 800 og 900 serie Type

Læs mere

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer TOP RAILING Glasværn Gelændersystemer MAB TOP RAILING SYSTEM -en rigtig løsning til ethvert formål! Top Railing Systemerne er det rigtige produkt valg, til alle værn løsninger, hvor æstetik, flot udseende,

Læs mere

Reservedelskatalog for HALMPRESSERE

Reservedelskatalog for HALMPRESSERE Reservedelskatalog for HALMPRESSERE KATALOG 2013 Indholdsfortegnelse BIG BALER SERIE BB9000...5... 33... 69 SERIE BBA... 91... 125 ROUND BALER SERIE BR7000... 151... 221 COMBI... 241... 273... 307 Læsning

Læs mere

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: 00re VELA Optima VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax: + 7 www.vela.dk 00 00re.7...0.0.7..7......7......0.....0....0................... 00 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax: + 7 www.vela.dk Reservedelsliste

Læs mere

0910 R-L BESLAG KOMPLET. Skinnemål : H 37 mm x B 33 mm 0917 BÆREVINKEL ROLL LOCK

0910 R-L BESLAG KOMPLET. Skinnemål : H 37 mm x B 33 mm 0917 BÆREVINKEL ROLL LOCK Side: 1 0910 R-L BESLAG KOMPLET PRIS PR. SETT 322,65 SVAL1019000 ROLLLOCK BESLAG KOMPLET U/SKINNE RollLock beslagsæt komplet. Indeholder 2 ruller m/bolt, 2 endestop, 2 bæreplader, samt 1 bundstyr og en

Læs mere

Skydedørs beslag K-40/75

Skydedørs beslag K-40/75 se arbejdstegning på side 10 KG 40, beslagsæt til max. 40 kg. Dette skydedørs beslag er beregnet til en dør, som max vejer 40 kg. KG 40 er en tophængt skydedørs løsning. Systemet er specielt velegnet til

Læs mere

BIS Rustfrit Stål Rør Support Befæstelse

BIS Rustfrit Stål Rør Support Befæstelse M BIS Rustfrit Stål Rør Support Befæstelse BIS Rørbøjler med indlæg BIS Bifix 1301 Rustfrit Stål (M8, M10) BIS Rustfri Rørbøjler med EPDM indlæg (M8/10) BIS Rørbøjler BIS Bifix 300 Rustfrit Stål (M8, M10)

Læs mere

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning Ladcykel Med kaleche Samlevejledning Side 2 Læs og forstå denne vejledning inden monteringen påbegyndes. Det anbefales, at være 2 personer om at samle ladcyklen. Udpak forsigtigt alle dele og læg dem på

Læs mere

P100 BESKRIVELSE DIMENSIONER MATERIALER VARIANTER GREBSVARIANTER GODKENDELSER TEKNISKE SPECIFIKATIONER

P100 BESKRIVELSE DIMENSIONER MATERIALER VARIANTER GREBSVARIANTER GODKENDELSER TEKNISKE SPECIFIKATIONER TEKNISKE SPECIFIKATIONER P100 BESKRIVELSE P100 Pres x pres kraftig kuglehane med fuldt gennemløb. Grønt stålgreb. TEA overfladebehandling. I henhold til EN 1254/7 og EN13828 DIMENSIONER 35 42 54 d 15 15

Læs mere

TROLLA Græsopsamler 120 cm

TROLLA Græsopsamler 120 cm TROLLA Græsopsamler 120 cm Artikel nr.: 12009 DK montagevejledning 2010/01 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt kan indeholde

Læs mere