Indbo & Samleauktion. 28. Okt. Kl Onsdag 28 Okt Kevi; to kontorstole Kevi; to kontorstole med justerbar sæde.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Download "Indbo & Samleauktion. 28. Okt. Kl. 17.00 Onsdag 28 Okt 2015. Kevi; to kontorstole Kevi; to kontorstole med justerbar sæde."

1 DKK Spisebord af egetræ samt fire stole Spisebord af egetræ H. 75 L. 160 B. 80 cm. samt fire stole betrukkede med brun skai, alt af nyere dato. Varunummer: DKK Kevi; to kontorstole Kevi; to kontorstole med justerbar sæde. Varunummer: DKK Glass Samling diverse glas samt to karafler Samling diverse glas: flerfarvet cognac og likørglas, kaffeglas med diverse stål bakke og tagtøj samt to dekorations nord afrikanske karafler af brun glas. Varunummer: DKK Older art Ubekendt kunstner; Køer på mark Ubekendt kunstner; køer på mark, olie på lærred, usigneret, 100 x125 cm. Varunummer: DKK Spejl i rokokostil, 20 årh. begyndelse Spejl i rokokostil af forgyldt træ og guesso 20 årh. begyndelse, H. 86 B. 44 cm. Varunummer: DKK Dansk møbelproducent; bord af egetræ med hollandsk udtræk Dansk møbelproducent; bord af egetræ med kvadratiske plade og hollandsk udtræk, to tillægsplader à 30 cm. H. 78 B/L 85 L. 145 cm. udslået. Varunummer: DKK Dansk møbelproducent; kommode af teak 1950/60 erne Dansk møbelproducent; kommode af teak, tilspidsede ben af fire skuffer i front, 1950/60 erne H. 80 B. 75 D. 45 cm. 1 nøgle medfølger Varunummer: DKK Kommode af mahogni i empire stil, 20 årh. Kommode af mahogni i empire stil, let buet front, med fire skuffer, 20 årh. H. 78 B. 78 D. 48 cm. Varunummer: DKK Et par kommoder af egetræ samt sofabord af nyere dato Et par kommoder af egetræ H. 100 B. 80 D. 48 samt sofabord af sortlakeret metal på forkromet fod H. 42 B. 70 D. 45 cm., alt af nyere dato. Varunummer: DKK LP samling ca. 250 stk samt nogle singler. LP samling ca. 250 stk., blandet rock samt nogle singler. Varunummer: Sida 1

2 DKK Syv caféstole samt to lænestole Syv caféstole af sort lakeret træ, samt to lænestole med ben af bejdset bøgetræ, ryg, sider og løse hynder betrukket med uldstof. Varunummer: DKK Furs to mink kapper/stolaer En lysgrå og en i brun. Opbevaret i tilhørende kasse. Varunummer: DKK Tre paller blandet inbo, teak havestole mm. Tre paller blandet inbo, teak havestole, hynder, bil opladere, vin reol mm. Varunummer: DKK Seks kasser blandet indbo Seks kasser blandet indbo med to messing standerlamper, diverse dekorations kunst, mm. Varunummer: DKK Bikes Tre herrecykler, Mustang, Active bikes og Everton. Mustang ennergy herrecykel med sram S7 gearskifter. Active bikes Spine herrecykel med Quickshift 6 og Everton med sram S7 gearskifter. Varunummer: DKK Samling ca LP'er, maxi singler og CD'er En samling blandede LP'er, maxi singler og CD'er. Varunummer: DKK Silver Cohr, cigaræske af hammerslået sølv, København 1930 Cohr, cigaræske af hammerslået sølv, låg med perleborde, stemplet Cohr, og København 1930 H. 6,5 L. 19,5 B. 13,5 cm. Varunummer: DKK Thorens TD 316 med pick up Thorens TD 316 med pick up og tilbehør, original transportkasse samt brochure medfølger. Varunummer: DKK fire kasser blandet indbo Porcelæn, messing ting, køkkenting, glas mm. Varunummer: DKK Carpets Gobelin med nord afrikansk motiv Gobelin med nord afrikansk motiv, H125 B190 cm. Varunummer: Sida 2

3 DKK Pedrali Italien, seks armstole model Allure 737 Pedrali Italien, Seks armstole, model Allure 737., ben af forkromet stål. skal med egetræsfinér, sæade betrukket med stof, H. 73 B. 58 D. 53 Sh. 46 cm. Varunummer: DKK Porcelain W.J.S. København, 12 stk. kaffekopper W.J.S. København, 12 stk. kaffekopper med tilhørende underkopper dekorerede i farver og guld. Varunummer: DKK 1 palle ca LP og 140 singler blandet En palle med blandede LP'er ca stk. og singler ca. 140 stk. Varunummer: DKK Modern art Axel Halldin CD; Gl. tolbod, Nykøbing Falster 1947 Axel Halldin CD; Gl. tolbod, Nykøbing Falster, olie på lærred, sign. A. Halldin og dateret x 80 cm. Varunummer: DKK Modern art Otto Larsen CD; landskab 1942 Otto Larsen CD; Landskab, olie på lærred, sign. Otto Larsen og dateret 1942, 68 x 95 cm. Varunummer: DKK Electronics Projektor, Dell M110 Dell M110 Ultra-Mobile projektor. Intet at bemærke. Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten. Varunummer: DKK Electronics Videokamera, Sony Sony Handycam. HDR-TG5E/TG5VE/TG7VE. Videokamera med flash-hukommelse. Betjeningsvejledning medfølger. Kameraet er tændt og kan optage. Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten. Varunummer: DKK Electronics Mikrofon fra Blue, model Yeti, USB Mikrofon Blue Microphones, Yeti. Ultimativ USB mikrofon til professionel Recording. Varunummer: DKK Modern art Johan Behrens CD; olie på lærred Johan Behrens CD; kystparti, olie på lærred, sign. Johan Behrens og dateret 1946, 71 x 117 cm. Varunummer: DKK To tandlægelamper To tandlægelamper, Dr. Mach, Trigenflex. fremstår afmonteret på palle, KBH Auktioner indestår ikke for funktionaliteten. Varunummer: Sida 3

4 DKK Poul Henningsen for Louis Poulsen: PH 4/3 - pendel Blå Poul Henningsen for Louis Poulsen PH 4/3 pendel med skærme af blålakeret aluminium samt røde og hvide detaljer. Ø. 40 cm. Varunummer: DKK Older lightning To lysekroner af messing To lysekroner af messing stamme med hendholdsvis 8 arme på den ene (H. 60, Ø. 62 cm.) og ni arme på den anden (H. 76, Ø. 60 cm.). Lysarme med montering til el. Københavns Auktioner garanterer ikke for funktionaliteten. Varunummer: DKK Older art Lauritz Sørensen CD, marine Lauritz Sørensen ( ) CD, marine, olie på lærred Sign. Lauritz Sørensen, 36 x 50 cm. Varunummer: DKK Older art Aksel Martin Lassen CD; landskab med trær 1909 Aksel Martin Lassen ( ) CD, landskab med trær, olie på lærred, sign. monogram AL og dateret 09. Varunummer: DKK Older art Einar Johansen CD; moleparti Einar Johansen ( ) CD. Moleparti, olie på træ, sign. monogram EJ, 49 x 62 cm. Varunummer: DKK Porcelain Samling fem porcelænsfigurer; Royal Copenhagen og Bing og Grøndahl Samling fem porcelænsfigurer; Royal Copenhagen, Knud Kyhn, Legende Isbjørne nr. 1107, 1. sortering, 14 cm. Bing og Grøndahl, Mandolinspiller nr. 1600, 1. sortering, H. 28 cm. Royal Copenhagen, Dreng med Kost nr. 3250, 2. sortering. Royal Copenhagen, Pige med Dukke nr. 1938, 1. sortering. Niels Nielsen for Bing & Grøndahl, Murer nr , 1. sortering. H. 29 cm. Varunummer: DKK Older art Anton Dorph, parti fra Grenaa fjord 1898 Anton Dorph ( ) parti fra Grenaa fjord, olie på lærred, sign. monogram A D og dateret 98, 24 x 40 cm. Varunummer: DKK Older art Einar Johansen CD; havneparti akvarel Einar Johansen ( ) CD, havneparti, mix media; akvarel og olie på papir monteret på karton, sign. monogram EJ, 49 x 61 cm. Varunummer: DKK Porcelain Dahl Jensen for Bing og Grøndahl - Gøg Dahl Jensen for Bing og Grøndahl nr. 1770, Gøg, H. 25, 1. sortering. Varunummer: DKK Max Lau for HA Grubert og sønner; et par pendler af kobber, messing og glas. 1960'erne Max Lau for HA Grubert og sønner lampeproducent, et par cylindriske pendler af patineret kobber, messing og flerfarvet pustet glas, H. 41 Ø 15 cm. 1960'erne. Varunummer: Sida 4

5 DKK Older art Aksel Martin Lassen CD, landskab med køer 1917 Aksel Martin Lassen ( ) CD, landskab med trær og køer, olie på karton, sign. monogram AL og dateret x 40 cm. Varunummer: DKK Nyrokoko toiletmøbel/smikebord af valnød 19 årh slutning Nyrokoko toiletmøbel/smikebord af valnød, top med trefløjet spejl, bord med to skabe og svungne ben. H. 140 L. 125 D. 45 cm., 19 årh. slutning Varunummer: DKK Glass Holmegaard glassamling: snapsehund, klukflasker og karafler (7) Holmegaard: snapsehund af klar og blåfarvetglas H. 18 L. 25 cm. (uden prop). tre klukflasker H cm., og tre forskellige karafler H cm., i alt syv dele. Varunummer: DKK Older lightning Heiberg lampe af opalineglas Heiberg lampe af opalineglas med messingmontering og bakelitfatning, H. 69 cm. inkl. skærmholder. Varunummer: DKK Prints Robert Thew efter Robert Smirke; To engelske kobberstik med Shakespeare motiver. Robert Thew ( ) efter Robert Smirke ( ): To engelske kobberstik med Shakespeare motiver: Taming of the Shrew samt King henry the Fourth, 19 årh. Begge 58 x 70 cm. Varunummer: DKK C.B. Hansen, København: Spisestue i renæssance stil C.B. Hansen, København: Spisestue i renæssance stil af udskåret egetræ bestående af: bord med hollandsk udtræk H. 78 L. 165 B. 105 cm., to tillægsplader à 75 cm., 12 stole betrukket med sømbeslået læder, lang og kort skænk H.80 B. 105/195 D. 50 cm. Varunummer: DKK Modern art Arne Tipsmark; Fornæs Fyr, to akvareller Arne Tipsmark ( ); Fornæs Fyr, to akvareller, på papir, begge sign. Arne Tipsmark, begge 30 x 41,5 cm. Varunummer: DKK Older lightning To franske bordlamper af porcelæn, 19 årh slutning To franske bordlamper af porcelæn dekoreret i farver med blomstermotiver, bronzemontering, 19 årh slutning, senere monterede til el, H. ca. 50 cm. inkl. skærmholdere. Varunummer: DKK Older lightning Fransk standerlampe af messing 20 årh. Fransk standerlampe af blank og sort patineret messing, fod støbt med blade, tre svungen arme med lyskilder i toppen, tilhørende skærm medfølger, 20 årh. H. 163 inkl. skærm,ø 50 cm. Varunummer: DKK Nyrokoko skab af mahogni, 19 årh. slutning. Nyrokoko skab af mahogni, buet front med skuffe i toppen, to døre bag hvilke hylder, let svungne ben, 1 nøgle samt løs del medfølger, 19 årh. slutning. H.140 B. 95 D. 57 cm. Varunummer: Sida 5

6 DKK Glass Glasservice med bælteslibning, 19 årh. Glasservice med bælteslibning bestående af: vinkaraffel H. 20 cm., fløde/mælkekande H. 11 cm., fem hvidvinsgas H. 11 cm., otte hedvinsglas H. 11 cm., to hedvinsglas H. 10 cm., 12 snapseglas H. 10 cm. samt skål, alt 19 årh. delvis Berlinois. Varunummer: DKK Buddahhoved relief i 3 D, af nyere dato Buddahhoved relief i 3 D, af bemalet træ og glasfiber, 52 x 40 cm. af nyere dato. Varunummer: DKK Porcelain Royal Copenhagen og Bing og Grøndahl (9) Parti Royal Copenhagen og Bing og Grøndahl, bestående af 9 dele, krakelé lysestage samt skål, diverse vaser mm. Varunummer: DKK Severin Hansen for Haslev møbelfabrik: Entremøbel og spejl af palisander Severin Hansen for Haslev møbelfabrik: Entremøbel af palisander med skuffe i sargen, plade indlagt med kakler fra Royal Copenhagen dekoreret i farver H.50 L. 59 B. 36 cm. samt tilhørende spejl, ramme af palisander dekoreret med kakler, 110 x 75 cm. Varunummer: DKK Dansk møbelsnedker: sofabord af mahogni Dansk møbelsnedker: sofabord af lakeret mahogni, rund plade med profileret sarg, fire tilspidsede ben. H. 52 Ø 90 cm. Varunummer: DKK Porcelain Barberskål samt vase af krakelé porcelæn, 20 årh. midte Barberskål L. 28 samt ophængt vase H. 29 cm. af krakelé porcelæn, 20 årh midte. Varunummer: DKK Silver Diverse sølv, Georg Jensen pudderdåse, dåbs sæt mm. Diverse sølv, Georg Jensen pudderdåse dessin 231 B stemplet HN 925S Sterling Denmark, dåbs sæt serviet holder, diverse bestik mm. Vægt uden pudderdåse og knive: 465 gr. Varunummer: DKK Older art Et parti blandet Malerier, foto, akvarel, broderi mm. Et parti blandet Malerier, foto, akvarel, broderi mm. Blandede motiver og rammer. Varunummer: DKK 17 kasser blandet indbo samt 2 overpolstrede lænestol, elektronik, tin, kobber, legetøj mm Varunummer: DKK Bronzes and Sculptures 7 små bronzefigurer 7 Små bronzefigurer. H cm. Varunummer: Sida 6

7 DKK Furs Tre pelse tre pelse, 2 frakker og en kappe/stola. Varunummer: DKK Palle blandet indbo Glas, karafler, lysestager, bøger, retro B&O Beomaster2200, bronze figurer, pletsølv, skammel mm. Varunummer: DKK Glass Glasservice med slibninger, 34 dele Glasservice med slibninger bestående af: 8 rødvinsglas H. 20 cm., 9 hvidvinsglas H. 16 cm., 7 hvidvinsglas med grønne cuppa H. 14 cm., fire vandglas H. 13 cm., to ølglas H. 14 cm., samt med andre slibning: to ølglas H. 13,8 cm. rødvindsglas H. 15 cm og hedevinsglas H. 12 cm., I alt: 34 dele Varunummer: DKK Lænestol, læder Lænestol, læder, stel og ben af bejdset bøgetræ, betrukket med brun læder, fremstår som ny H. 90, B. 90 D. 70 cm Varunummer: DKK Porcelain samling blandet figurer fra Kgl Porcelæn og B&G. Bing & Grøndahl Nr. 2072, Ruhåret fox terrier H 9 cm.(knækket hale, limet på). Nr. 1926, Sankt Bernhardt hundehvalp H 12 cm. Nr. 2168, Liggende Kalv, H 8 cm. samt Kgl. Porcelæn Nr , Islandsk danserinde af blanc de chine H 16 cm. Varunummer: DKK To glas loftlamper To glas loftlamper, med stel af messing monterede med rund frostet nubret krystalglas. H. 50 cm. Ø. 38 cm. Varunummer: DKK Kimer, lagerreol Kimer, lagerreol, 1 enkelt fag består af 2 gavle (blå) 6 bjælker (orange) samt 3 spånplader til hylder, nyere dato, skruer mangler, H. 200, B. 185 cm Varunummer: DKK 14 kasser blandet indbo 14 kasser blandet indbo samt Beomaster 2800 pladespiller Varunummer: DKK Acer golfsæt Acer golfsæt, bag og køller, jern mm, fremstår i næsten ny stand Varunummer: DKK Fashionation, 36 stk karafler med underskål samt 3 lysholdere 36 stk, Fashionation vand/vin karafler af glas med underskål. Dansk design. H. 25,5 cm. Uåbnet i original æske, samt 3 lysholdere, i emballage Varunummer: Sida 7

8 DKK Porcelain Bing og Grøndahl: Empire stel dele, ca. 50 dele Bing og Grøndahl: Empire stel dele, mange dele med skår, ca. 50 dele Varunummer: DKK Ni badekåber i hvide Ni badekåber i hvide med logo på. Nye. Bælter mangler til alle. Varunummer: DKK Glass Luminarc: 24 stk. flute rosé champagneglas, 15 stk. Champagneglas samt seks isskåle. Luminarc: 24 stk. flute rosé champagneglas (fremstår ubrugte i org. emballage), 13 stk. Champagneglas H. 24 cm, 2 stk. millenium champagneglas H. 22,5 cm., samt seks isskåle H. 7 cm. Varunummer: DKK 10 kasser blandet indbo mm 10 kasser blandet indbo babybadekar samt tobaksskab i fyrretræ Varunummer: DKK 20 stk. fugle stativer 20 stk. fugle stativer Varunummer: DKK Seks biker læder jakker. Nye. Seks biker læder jakker. Nye. Alle ens og i str. M. Varunummer: DKK Ca. 400 stk. lightere Ca. 400 stk. lightere. Forskellige motiver. Varunummer: DKK ca lynlås forskellige størrelse garn, mm. Ca lynlåse i forskellige strørrelser, en kasse garn samt Linningsvlies pres og fold, til nederdels- og bukselinninger, universelt linningsindlæg. Varunummer: DKK Glass Ældre glasservice 19/20 årh. 59 styk. Ældre glasservice bestående af: fem rødvinsglas H. 15 cm., 13 stk. hvidvinsglas H. 11 cm., 12 stk. hedvinsglas H. 9,5-10 cm., to sherry glas H. 11,5 cm., syv stk. portvinsglas H. 7 cm., 20 stk. snapseglas H. 7,5-9 cm. 19/20 årh. i alt 59 styk. Varunummer: DKK Electronics Bang & Olufsen, 2 Fjernbetjening B&O fjernbetjening, model Beo4 samt B&O fjernbetjening, model Beolink Varunummer: Sida 8

9 DKK Kaffemaskine, Bosch, model Tassimo Kaffemaskine, Bosch, model Tassimo, til kapsler, maskinen er tændt og virker, men Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten Varunummer: DKK Et parti kontorartikler, ringbind, bon ruller mm. Et parti kontorartikler, ringbind, bon ruller mm. Varunummer: DKK sofabord med plade af egetræ, ben af stål Sofabord af eg sæbe, ben af stål. Brugt som demo model i butik. H. 48, L. 140, B. 80 cm. Varunummer: DKK Et hestevognshjul til dekoration Et hestevognshjul til dekoration Ø 117cm. Varunummer: DKK Silver Samling sølvplet; korpus og diverse, 23 stk. Samling sølvplet; korpus, to visitkortholder med hanke i form af egern, to saucekander, samt diverse fade, fire vinbakker, dækketallerkner fra Hotel D'angleterre, ranke, jordbærske, tagtøg samt stor ske af tin. i alt 23 stk. Varunummer: DKK Carpets koskind Koskind IKEA "Koldby" m² Varunummer: DKK Asiatisk sofabord af teaktræ samt Odense stolefabrik to kontorstole Asiatisk sofabord af teaktræ H. 43 L. 127 B. 89 cm. samt Odense stolefabrik: to kontorstole af egetræ, sæde og ryg betrukket med blå skai. Varunummer: DKK skammel af bøgetræ hynder med sort læder skammel af bøgetræ hynder med sort læder H. 43, B. 62, D. 51 cm. Varunummer: DKK Tre sofaborde af mahogni i engelsk stil Tre sofaborde af mahogni i engelsk stil med skuffe i sargen, den ene med plade indlagt med rødt læder, fremstår med knækket ben (løs dele medfølger) samt med løshed i stellet. Varunummer: DKK Rain It: 24 stk. regnjakker størrelse M og sko overtræk Rain It: 24 stk. regnjakker størrelse M og sko overtræk. Varunummer: Sida 9

10 DKK Porcelain ca. 85 stk. skåle af porcelæn ca. 85 stk. skåle af porcelæn H. 3 L/B 18 cm. Varunummer: DKK Et parti sideborde reol og stole, fem dele Sidebord med sort bejdset stel med tre glashylder H. 55,5 B./L. 43 cm., sofabord af egetræ med plade indlagt med fliser H. 45 B./L. 60 cm., to stole af egetræ med sæde betrukket med sort og lys alcantara, grålakeret reol med fire rum, H. 83 B. 83 D. 35 cm. Varunummer: DKK Et parti blandet indbo Et parti blandet indbo med bla. andet: to armstole af bøgetræ; sofabord af mahogni H. 55 L. 120 B. 54 cm., grøn bemalet standur H. 195 cm., Spejl i forgyldt ramme (af nyere dato); 90 x 50 cm., uld maskinvævettæppe 300 x 400 cm. mm. Varunummer: DKK Dansk møbelproducent to og tre-pers. sofaer af bøgetræ og læder Dansk møbelproducent to og tre-pers. sofaer af bøgetræ sider ryg og løse hynder betrukkede med lyst brun læder. H. 80 L. 140 og 190 D. 80 cm. Varunummer: DKK samling LP ca. 500 stk. samling LP samt nogle singler, ca. 500 stk. Varunummer: DKK Dansk møbelproducent: reolsystem af palisander Dansk møbelproducent: reolsystem af palisander med rum, og skydelåger bag hvilke hylder, samt fem skuffer, H. 160 L. 205 D. 42 cm. Varunummer: DKK Stor bogreol i renæssance stil af bejdset og udskåret egetræ Stor bogreol i renæssance stil af bejdset og udskåret egetræ, overdel med flytbare hylder, underdel med to skabe, hylder samt fire skuffer, H. 186 L. 325 D. 36 cm. To nøgler medfølger. Varunummer: DKK Glass Samling diverse glas 19/20 årh. 48 dele Samling diverse glas; Wellington mm. seks vinglas H. 13 cm., syv hvidvinsglas H. 11,5/12 cm., fire snapseglas H. 9 cm. Otte vinglas med egeløv motiver H. 10,5/11 cm., seks glas med lilje medaillon og fire forskellige, nogle med motiver H cm., otte diverse glas, tre ølkrus og to flødekander. 19/20 årh. i alt 48 dele Varunummer: DKK Wine 6 flasker Priorat Gr-174 årgang 2014 Rødvin 1 kasse - ialt 6 flasker. 35 % Garnatxa, 30% Carinyena og 35% Cabernet Sauvignon. Vinen er opkaldt efter den mest vidunderlige vandresti, der krydser Priorat, hvorfra man virkelig kan se distriktets skønhed. Druerne til vinen kommer fra i alt 11 dale, der ligger spredt i Priorat distriktet. Markerne ligger som terrasser på skråninger, og klimaet er her mere ekstremt end i de fleste kontinentale områder. Her er kolde vinde fra nord og den varme mistral vind, der kommer fra øst. Sommerdagene er lange, tørre og varme, men temperaturen kan falde til nul om vinteren. Druerne høstes separat ved håndkraft. Druemosten holdes i kontakt med skallerne så længe som muligt for at trække mest mulig farve og smag ud. Herefter lagres vinen i 9 måneder på barriques lavet på den franske egesort, der hedder Allier. Vinen er mørk kirsebærfarvet med en intens og kraftfuld aroma, der vidner om friske blomsternoter med et strejf af mint. Smagen er frugtig, rund og kompleks. Vinen er elegant og velafbalanceret. Varunummer: DKK 2 rumdelere/reoler; 8 rum samt 20 rums 2 reoler/rumdelere hvidmalet, 9 rum på hjul H 107 B 158 D 38 cm samt 20 rum, 2 ud af 3 emballage er i original emballage, B 140 D 34 H 181 cm. Varunummer: Sida 10

11 DKK 20 kasser blandet indbo 20 kasser blandet indbo Varunummer: DKK Ceramics Et part pynte/dekorations keramik, ca. 300 stk. Et parti pynte/dekorations keramik, små kander og vaser fire askebærger, i alt ca. 300 stk Varunummer: DKK Electronics LCD-TV, Samsung 22" Samsung 22" LCD-TV Syncmaster 225MW Model: LS22CRASB/EDC. B 52 cm x D 20.4 cm x H 43.9 cm. Vægt ca: 7.4 kg. Fjernbetjening medfølger. Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten. Varunummer: DKK Magasin du Nord Rullemaskine Magasin du Nord Rullemaskine/presse af støbejern og træ, H. 150 B. 105 D. 60 cm. Varunummer: DKK 2 salonstole samt sortlakeret armstol 2 salonstole samt sortlakeret armstol delvis forgyldt, 19. årh. Vurdering Varunummer: DKK Chr. VIII sofa af mahogni, ca Chr. VIII sofa af mahogni med svungne ben og sider, betrukket med rød stof. H. 90 L. 190 D. 70 cm. ca Varunummer: DKK 2 gadeskilte samt Bartscher kaffemaskine 2 gadeskilte, det ene på hjul H. 150, det andet H. 160 cm, samt Bartscher kaffemaskine, model Regina 40, kan brygge 15 L kaffe af gangen Varunummer: DKK Reol i Japansk stil L. 210 cm. 20 årh. Reol i Japansk stil af rød og guld bemalet træ, H.110 L. 210 D. 38 cm. 20 årh. Varunummer: DKK To kommoder af teaktræ 1950'erne To kommoder af teaktræ, sort bemalet kommode H. 71 L. 99 D. 42 cm. samt lille kommode H. 70 L. 65 B. 42 cm., begge med runde ben og tre skuffer i front, 1950'erne. Varunummer: DKK Parti sengerammer og tilhørende spejle Entrespejl H. 190 B. 50 cm samt 2 sengerammer H. 140 B. 100 cm i hvidmalet metal samt 2 stk sengerammer H. 140 B. 100 cm & 1 stk H. 150 B. 160 cm i mørk patineret metal. 1 mørkbejdset sengeramme H. 150 B. 160 med tilhørende spejl H.100 B. 90 cm. Varunummer: Sida 11

12 DKK Wine 6 flasker Priorat Gr-174 årgang 2014 Rødvin 1 kasse - ialt 6 flasker. 35 % Garnatxa, 30% Carinyena og 35% Cabernet Sauvignon. Vinen er opkaldt efter den mest vidunderlige vandresti, der krydser Priorat, hvorfra man virkelig kan se distriktets skønhed. Druerne til vinen kommer fra i alt 11 dale, der ligger spredt i Priorat distriktet. Markerne ligger som terrasser på skråninger, og klimaet er her mere ekstremt end i de fleste kontinentale områder. Her er kolde vinde fra nord og den varme mistral vind, der kommer fra øst. Sommerdagene er lange, tørre og varme, men temperaturen kan falde til nul om vinteren. Druerne høstes separat ved håndkraft. Druemosten holdes i kontakt med skallerne så længe som muligt for at trække mest mulig farve og smag ud. Herefter lagres vinen i 9 måneder på barriques lavet på den franske egesort, der hedder Allier. Vinen er mørk kirsebærfarvet med en intens og kraftfuld aroma, der vidner om friske blomsternoter med et strejf af mint. Smagen er frugtig, rund og kompleks. Vinen er elegant og velafbalanceret. Varunummer: DKK To kommoder 1940/50'erne Kommode af birketræ med skråstillede ben, fornt med tre skuffer foroven og to skuffer, H. 68 L. 90 D. 50 cm., høj kommode af palisander og bøgetræ med let buet front og seks skuffer i front, H. 113 L. 78 D. 45 cm. Varunummer: DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: DKK Older lightning Holmegaard opaline lampe samt Heiberg lampe af porcelæn Holmegaard opaline lampe H. 38 cm. samt Heiberg lampe af porcelæn H. 35 cm. Varunummer: DKK Trænings ribbe af fyr og bøgetræ (ny) Trænings ribbe, stel af fyrretræ med 11 ovale ribber af bøgetræ (ny) H. 235 B. 71 D. 16 cm. Varunummer: DKK Slagbænk af hvidbemalet fyrretræ Slagbænk af hvidbemalet fyrretræ med udtræksskuffe, H. L. D. cm. Varunummer: DKK To paller blandet indbo To paller blandet indbo med diverse stole spejle små møbler og indbokasser samt elevationsbord. Varunummer: DKK Dansk møbelproducent, øreklapstol samt lænestol Dansk møbelproducent, øreklapstol samt lænestol med stel af bejdset bøgetræ, sider, ryg og løse hynder betrukket med brun læder. Varunummer: DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: DKK Bikes Carbon/Kulfiber, Cykel MTB Focus Raven 29R Hvid MTB, Focus Raven 29R med Carbon/Kulfiber, Stelnummer: D monteret med skivebremser, Indvendig kabelføring, Manitou forgaffel, SLX bagskifter, Deore bremser og forskifter. Varunummer: Sida 12

13 DKK Silver 6 stk. H.C. Andersen jubileumsmønter af sterlingssølv 6 stk. H.C. Andersen 200 års jubileumsmønter af sterlingssølv: Ole Lukøje, Svinedrengen, Kejseren nye klæder, Lille Claus og stor Claus, 2 stk. Hyrdinden og Skorstensfejeren, æske medfølger. Varunummer: DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: Slimline Led armatur pendel. Matsort, 2 stk. Benny Frandsen for Frandsen Lightning: Slimline pendel af sort mat malet aluminium. Længde: 110 cm. Ingen synlige ledninger. Tynd stålvire som holder lampen, men på samme tid, giver strøm til lampen. Mulighed for justering af højden op til 150 cm. Lampen er produceret med 60 stk små LED chip Energi AA+. Dette giver det helt optimale arbejds belysning. Varunummer: DKK Et par lænestole af forkromet metal og sort læder Et par lænestole; stel af forkromet metal, sæde betrukket med sort læder. Varunummer: DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: DKK Flemming Agger for Le klint standerlampe af sort lakeret metal model 368 Flemming Agger for Le klint: standerlampe af sort lakeret metal model 368. vippe skærm. etiket Le Klint under foden, H. 146 cm., skærm Ø 38 cm. Varunummer: DKK Pedrali Italien, seks armstole model Allure 737 Pedrali Italien, Seks armstole, model Allure 737., ben af forkromet stål. skal med egetræsfinér, sæade betrukket med stof, H. 73 B. 58 D. 53 Sh. 46 cm. Varunummer: DKK Pedrali Italien, seks armstole model Allure 737 Pedrali Italien, Seks armstole, model Allure 737., ben af forkromet stål. skal med egetræsfinér, sæade betrukket med stof, H. 73 B. 58 D. 53 Sh. 46 cm. Varunummer: DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: Slimline Led armatur pendel. Mathvid, 2 stk. Benny Frandsen for Frandsen Lightning: Slimline pendel af hvid mat malet aluminium. Længde: 110 cm. Ingen synlige ledninger. Tynd stålvire som holder lampen, men på samme tid, giver strøm til lampen. Mulighed for justering af højden op til 150 cm. Lampen er produceret med 60 stk. små LED chip Energi AA+. Dette giver det helt optimale arbejds belysning. Varunummer: DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: DKK Aage Petersen for Le Klint: standerlampe af messing model 339 Aage Petersen for Le Klint: standerlampe af messing model 339, stamme med teleskopisk højdejustering: H cm. Etiket Le klint under foden. Varunummer: Sida 13

14 DKK Fog og Mørup: Kongelys, bordlampe af messing Fog og Mørup: Kongelys, bordlampe af messing, skærm af akryl med messingkant, H. 54 cm. Testet og virker. Varunummer: DKK Sort bjørneskind,190 x 175 cm. Sort bjørneskind, 190 x 175 cm. Alle ben med klør. Varunummer: DKK Poul Henningsen for Louis Poulsen: PH-5 pendel hvid Poul Henningsen for Louis Poulsen: PH-5 pendel af hvid lakeret aluminium, Ø 50 cm. Varunummer: DKK Le Klint: bordlampe model 305 samt to loftlamper Le Klint: bordlampe model 305 af sort lakeret stål H. 45 cm.inkl. skærmholder samt to loftlamper med plisserede skærme. Ø 45 cm. Varunummer: DKK Poul Henningsen for Louis Poulsen: PH-80 bordlampe Poul Henningsen for Louis Poulsen: PH-80 bordlampe; sort fod med fodafbryder, forkromet stamme og skærme af akryl, topdæksel af sort plast mangler. Testet og virker. Varunummer: DKK Clocks and Watches Dansk standur, hvidmalet kasse, 20 årh. anden halvdel Dansk standur, hvidbemalet kasse, urskive af messing "Tempus Fugit" med sorte romertal, H. 202 cm. Pendul og lodder medfølger, 20 årh. anden halvdel, pendul knækket Varunummer: DKK Porcelain Bing & Grøndahl, spise- og kaffestel, kaktus, 82 dele Bing & Grøndahl, spise- og kaffestel, kaktus best. af: 9 middags- 11 forret- 9 dybe tallerkener, 5 fade, 2 skåle, 1 sovseskål, 1 vase, 7 små askebæger, 1 stor kande, 1 lysestage, 2 bølgeskåle, 1 sukkerskål, 1 flødekande, 15 kagetallerkener, 15 kopper med underkopper, 1 kaffekande ialt 82 dele Varunummer: DKK Glass Glasservice, slebet krystal, 40 dele. Glasservice, slebet krystal, 40 dele. Varunummer: DKK Pedrali Italien, fire armstole, model Allure 737. Pedrali Italien, fire armstole, model Allure 737., ben af forkromet stål. skal med egetræsfinér, sæade betrukket med stof, H. 73 B. 58 D. 53 Sh. 46 cm. Varunummer: DKK Electronics Beocenter 9000, Beogram 3400 samt medfølgende højtalere Beocenter 9000 samt Beogram 3400, fjernbetjening medfølger, 1 højtaler Beovox800 med ramme af palisander, 2 stk Bose model 301 series II Varunummer: Sida 14

15 DKK Clocks and Watches Et parti dame, herre samt lommeure, 15 stk. Et parti diverse qvartzure, dameure med similibrillanter, herreure samt to lommeure, i alt 15 stk. Nogle ubrugte. Varunummer: DKK Jørgen Gammelgaard for Pandul: stander og bordlamper Swing vip samt Luxo mfl. 6 stk. lamper Jørgen Gammelgaard for Pandul: standerlampe H. 90 samt 3 bordlamper model Swing Vip alle ca. H. 55 cm. Luxo: LED bordlampe af grå pulverlakeret metal, multijusterbar (løshed) H. 55 cm., samt halogen loftlampe af hvidlakeret metal og glas Ø 52 cm. Varunummer: DKK Cars 4 stk. mega fælge, 15" 4 stk. mega fælge, 15", monteret med Nokiandæk. 205/54 R 15 Varunummer: DKK Older lightning To ampel 1900 tallet begyndelse samt fire diverse lamper To ampel 1900 tallet begyndelse, samt et par lamper, guldbemalet porcelæn samt porcelænslampe og keramiklampe Varunummer: DKK Et parti blandet inbo, dåser lamper, mm. Samling dåser, bordlampe, med stofskærm H. 35 cm. gulvlampe af glas med lysdæmper H. 102 cm., bijouteri samt blandet inbo. Varunummer: DKK Blandet indbo, glas, Bjørn Wiinblad mm. Blandet indbo, glas, Bjørn Wiinblad nymølle mm. Varunummer: DKK 4 stk BMW fælge, 18" 4 stk BMW fælge, 18", monteret på Pirelli dæk, 255/55 R18 Varunummer: DKK LP samling samt blandet indbo LP samling samt blandet indbo, samt småmøbler Varunummer: DKK Julehatte, ca. 80 stk. Ca. 80 stk. julehatte, filthat med fjermontering i kanten, monteret således de kan lyse, dog virker batteri ikke. Varunummer: DKK 26 kasser blandet indbo samt Prosonic fladskærmstv 26 kasser blandet indbo, diverse billeder, broderier mm, Philips lysterapilampe, samt Prosonic fladskærmstv, 23", fjernbetjening medfølger, er tændt og virker, men Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten Varunummer: Sida 15

16 DKK Older art Ingolf Due Olufsen, olie på lærred, byliv ved kanalerne Byliv ved kanalerne af Ingolf Due Olufsen, født 1904, olie på lærred, sign. Ingolf Due, H. 60 B. 120 cm Varunummer: DKK Reolsystem samt spisebord, teak Reolsystem i teak bestående af 7 moduler, 3 underdele med sokler samt 2 overdele med låger bag hvilke hylder samt 2 åbne overdele med hylder, Samlet H. 190 L. 180 D. 40 cm samt spisebord, teak, med tillægsplade L. 120 B. 80 H. 70, tillægsplade L. 40 cm Varunummer: DKK 1 palle julepynt *nyt* 1 palle blandet julepynt, *nyt*, 500 stk engangsdækkeservietter, julehjerter sølv/guld til ophæng, til/fra kort mm. Varunummer: DKK Ca 100 plakater Tuborg motiver, 6 forskellige slags Varunummer: DKK 6 stole samt diverse småmøbler 4 stole med stel af eg, betrukket med lys alcantara, 2 armstole betrukket med rødt stof samt tilhørende skammel, samt lille sidebord af teak. Varunummer: DKK 2 mapper med julepostkort 2 mapper med b.la ældre julepostkort Varunummer: DKK 15 par Von Dutch sko, *nye* 15 par blandede Von Dutch sneakers, Nypris ,- Varunummer: DKK To tøjstativer med frakker og Tshirts til store piger, ca 200 dele. To tøjstativer med frakker og Tshirts til store piger, ca 200 dele. Sorte og røde frakker i str M- XXL. Blå og hvide rib Tshirts med krave. Alt med mærke på. Stativer medfølger ikke men kan købes for 300kr. stk. Varunummer: DKK 15 par Von Dutch sko, *nye* 15 par Von Dutch sneakers, blandede farver og størrelser, nypris ,- Varunummer: DKK Parti uniformer mm 2 gamle postkasketter, 1 kaptajnkasket, 2 gamle postregnfrakker, 2 lædertasker samt kurv med hårbørster Varunummer: Sida 16

17 DKK Books Anders And & Co, den komplette årgang Anders And & Co, den komplette årgang , 16 bind ialt, fremstår som nye Varunummer: DKK Otto Käszner, Københavnerlampen Otto Käszner, født 1938, Københavnerlampen af patineret glasfiber med topdæksel af aluminium, Ø 54 cm. Industriel lampe tegnet af stadsarkitekt Otto Käszner, fremstillet til Københavns Kommune ca Varunummer: DKK Ceramics Samling keramik Ditlev keramik, 7 dele, Lars Syberg, Hedebo Keramik, 2 tallerkener, Arabia stentøj, 2 fade samt Cari Zalloni 2 stager, stor i blå, nr 150/25 og mindre i brunlig nuance Varunummer: DKK Rokado balance, dobbeltseng med elevation Hvid sengeramme med elevation og madrasser. L. 200 B. 180, Elevationen er testet, men Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten. Varunummer: DKK 5 paller blandet indbo 5 paller blandet indbo, ialt 28 kasser samt Pfaff symaskine, 4 sække med tøj og ca 15 par damesko samt diverse småmøbler Varunummer: DKK Fritstående skrivebord, teaktræ Fritstående skrivebord i teaktræ, front med låger bag hvilke skuffer (den ene låge er låst og uden nøgle) og bagside med hylder, L. 145, B. 75 H. 75 cm Varunummer: DKK Office furniture 2 Hæve/sænkeborde 2 hæve/sænkeborde, L. 180 D. 80 cm, bordene er testet og virker, men Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten Varunummer: DKK Ceramics Arne Bang, Keramikvase Arne Bang, keramikvase, sign. AB. H. 18 cm Har et lille afslag i toppen. Varunummer: DKK Antik brandslukker Antik brandslukker, dekorationsgenstand, H. 75 cm Varunummer: DKK D-line 2 stk dispenser til papirhåndklæder samt 2 dispenser til affald 2 stk D-line dispenser til papirhåndklæder samt 2 stk d-line affaldsbeholder til papirhåndklæder. Alle 4 fremstår helt nye og i original emballage. Der medfølger beslag til vægmontering. Varunummer: Sida 17

18 DKK Brudekiste, Ca år 1850 Brudekiste i bemalet fyrretræ med jernbeslag, fremstår med lås og en nøgle, L. 130 D. 60 H. 65 cm Varunummer: DKK Kommode teaktræ Kommode teaktræ, let buet front, 6 skuffer, skjold på topplade, H. 115 B. 80 D. 45 cm Varunummer: DKK Georg Jensen lysholdere og pynt. Georg Jensen lyseholdere, 13 stk. samt 2 stk juletræs ophæng. Kasser er checket og billedet på kassen passer med indhold. Varunummer: DKK 6 spisestole, lyst læder 6 spisestole betrukket med lyst læder, stel af forkromet stål Varunummer: DKK Carpets et parti små tæpper et parti små tæpper, det største måler 140X90 cm, 2 maskinvævet resten håndknyttede Varunummer: DKK Hammel Møbelfabrik, Mistral reolsystem Hammel Møbelfabrik, Mistral reolsystem i bøgetræ, bestående af 5 væghængte moduler, 2 moduler med glåslåge og montering af spots, 1 modul med blå skuffer samt 2 moduler med hylder og skuffer, lister til vægophæng medfølger, der ses flader der er falmet af sollys Varunummer: DKK Tv-møbel samt kontorstol Tv-møbel, sort i højglans, L. 180 D. 45 H. 45 cm samt kontorstol på hjul Varunummer: DKK Ole Wanscher sofasæt Ole Wanscher sofasæt, sofa med stel af mahogni, hyndesæt betrukket med mønstret stof, L. 180 H. 80 D. 70 cm, 2 hvilestole med stel af mahogni og hyndesæt med mønstret stof, fremstillet af P.Jeppesen, både stel og hynder ses med brugsslidtage og porøst skum Varunummer: DKK Samling kander i rustfri stål, fade mm. Samling kander i rustfri stål, fade mm. Beståedne af bland andet 7 kander. Varunummer: DKK Samling Bodum kander mm. Samling Bodum kander mm. Bodum kedel i stål med glaskugle og hank i træ, design C. Jørgensen. H. 23 cm. stempelkande, samt en tekande i glas. Varunummer: Sida 18

19 DKK Music instruments Diverse Musikinstrumenter Fire fløjter og fire mundharmonikaer, forskellige størrelser og kvaliteter. Varunummer: DKK D-line 2 stk dispenser til papirhåndklæder samt 2 dispenser til affald 2 stk D-line dispenser til papirhåndklæder samt 2 stk d-line affaldsbeholder til papirhåndklæder. Alle 4 fremstår helt nye og i original emballage. Der medfølger beslag til vægmontering. Varunummer: DKK Electronics Zanussi Køleskab/fryseskab samt kombiog microovn Zanussi Køleskab/fryseskab samt Daewoo kombi- og microovn (Schou) Varunummer: DKK Samling af kameraer og fotoudstyr Samling af kameraer og fotoudstyr bestående af:. Olympus, Nikon, Samsung mm. Fire stk. Fremstår med aldersrelaterede og alm. brugsspor. Københavns Auktioner står ikke indefor funktionaliteten. Varunummer: DKK Porcelain Samling Kgl Porcelæn og Bing & Grøndahl. Samling Kgl Porcelæn og Bing & Grøndahl. Royal Copenhagen Aluminia fajance Riflet blå Tepotte nr. 2225, H 15, B 24 cm ca To Ølkrus i brunt stentøj - H 12,5 cm. fra L. Hjorth Denmark. To årskrus fra Kgl Porcelæn, 1987 samt Samt Vase fra Bing & Grøndahl nr H 15 cm. Varunummer: DKK Electronics En samling billedfremvisere. En samling billedfremvisere med film samt Teknik legetøj. Fremstår med aldersrelaterede og alm. brugsspor. Fejl og mangler kan/må påregnes. Københavns Auktioner står ikke indefor funktionaliteten. Varunummer: DKK Samling div kikkerter Samling div kikkerter, blandt andet teater kikkerter, sports kikkerter mm. Varunummer: DKK Spejl af guldbemalet træ Spejl af guldbemalet træ, fremstår med afskalninger, 140x105 cm Varunummer: DKK D-line 2 stk dispenser til papirhåndklæder samt 2 dispenser til affald 2 stk D-line dispenser til papirhåndklæder samt 2 stk d-line affaldsbeholder til papirhåndklæder. Alle 4 fremstår helt nye og i original emballage. Der medfølger beslag til vægmontering. Varunummer: DKK Samling jagt udstyr. Samling jagt udstyr bestående af: Gevær pudsesæt, høreværn, hundefløjter 2 stk. samt sigte til skarpskytte. Varunummer: Sida 19

20 DKK Spejl med ramme af teaktræ Spejl med ramme af teaktræ. H:123cm B:37,5cm. Varunummer: DKK Cair; massagebriks med tilhørende stol. Cair; massagebriks med tilhørende stol. Fremstår testet og motor ikke funktionsdygtig. H 50-96, L 193, B 73 cm.vægt: 85 kg. Varunummer: DKK Office furniture Camloc, 2 hejsearbejdsborde Camloc, 2 hejsearbejdsborde Varunummer: DKK Børge Mogensen lænestol i uld Børge Mogensen. Lænestol betrukket med blåt uld, ben af egetræ. Formgivet Fremstillet hos Fredericia Stolefabrik, model Fremstår snavset og med mange hundehår. Varunummer: DKK Reoler 2 stk reoler med hylder. H.230cm, B.190cm, D.35cm Varunummer: DKK Blandet indbo samt haveredskaber Blandet indbo, lille skab, gulvlampe, sofabord H. 55 L. 100 B. 50 cm. diverse ordbøger, mm. samt haveredskaber: Bosch Blæser/støvsuger (testet og virker) ukrudt brander, manuelt græsslåmaskine. Varunummer: Butiksdisplay 1 stk butiksdisplay med skuffer og glashylde. H 120 cm, L 135 cm, D 45 cm Varunummer: DKK Airspeed vacumposer 15 store ruller med Airspeed vacuum poser til storkøkken Varunummer: Butiksdisplays 2 displays med påmonterede Phillips fladskærmstv. Medfølger hylder. H 180 cm, B 150 cm, D 105 cm Varunummer: DKK Reoler 3 stk reoler med hattehylde og garderobestang. b.120cm, h.213cm Varunummer: Sida 20

21 DKK Spisebord af hvidolieret egetræ samt 6 stole Spisebord L. 195 (295) B. 95 H. 75 cm, med 2 udtræksplader a L. 50 cm, hvidolieret egetræ og 6 tilhørende spisestole betrukket med lyst stof. Varunummer: DKK Electronics DJ Tech Vinyl Encoder 10 V2 Turntable (silver) DJ-Tech Vinyl Encoder 10, Professional USB Turnable. Ledning mangler. Københavns Auktioner står ikke inde for funktionaliteten. Varunummer: DKK 3 paller blandet indbo 3 paller blandet indbo, motionscykel mm Varunummer: DKK NESPRESSO GEMINI CS 220 kaffemaskine NESPRESSO GEMINI CS 220 kaffemaskine Indhold: Aftagelig vandbeholder: 2 x 3 ltr Mål: B560 x D392 x H370 mm Vægt: 18 kg El: 230 V - 2,41 kw. Maskinen er testet og tænder. Københavns Auktioner står ikke indefor funktionaliteten. Varunummer: DKK Electronics Samsung 32", LCD Samsung LE32S86BDX/XEE, 32", LCD. Fjernbetjening samt manual medfølger. Københavns Auktioner står ikke indefor funktionaliteten. Varunummer: DKK Et par lænestole i gammelrosa velour Et par lænestole i gammelrosa velour. H 78 cm, B 64 cm, D 70 cm. Varunummer: DKK Et par lænestole i brunt læder med bøgestel To lænestole med stel af formspændt lakeret bøgetræ, hynder betrukkede med patineret lys brunt læder. Varunummer: DKK Books 2 paller bøger 2 paller med blandet bøger, mange er læderindbundet Varunummer: DKK Spisestue i Renæssance-stil fra tallet Spisestue i Renæssance-stil fra 1900-tallet udført i egetræ, spisebord med udtræk, L. 150 B. 95 H. 75 cm, 6 stole betrukket med lyst patineret læder Varunummer: DKK Chatol af egetræ Chatol af egetræ, overdel med to låger med glasparti bag hvilke hylder, underdel med skriveklap bag hvilke små skuffer og rum, herunder tre større skuffer, H. 180 B. 95 D. 45 cm Varunummer: Sida 21

22 DKK Havemøbelsæt Havemøbelsæt i flet. Bord med glasplade samt 4 stole med hynder og puder. Bord: H 73 cm, Diameter 90 cm Stole: H 75 cm, B 59 cm, D 65 cm Skrammer i flet bag på alle 4 stole samt slidtage. Varunummer: DKK En stor samling snedkerværktøj, høvlbænk samt værktøjsskab mm. En stor samling ældre Snedkerværktøj bestående af bla. profilhøvle, stemmejern, vinkel, ruban, høvle samt børste, høvlbænk, værktøjsskab m.m. Fremstår med brugsslitage. Varunummer: DKK Wine 30 flasker Cuvée Prestige Les Allées Du Midi. 30 flasker Cuvée Prestige Les Allées Du Midi. Varunummer: DKK Ceramics Samling keramik; lamper, vaser mm. ca 17 dele. Samling keramik lamper, vaser mm. ca 17 dele. Loftlampe; Axella, udført af designer Jette Hellerøe. To skåle fra Sus Ask. Varunummer: DKK Havemøbelsæt Havemøbelsæt i flet. Bord med glasplade samt 4 stole med hynder og puder. Bord: H 73 cm, Diameter 90 cm Stole: H 75 cm, B 59 cm, D 65 cm Skrammer i flet bag på alle 4 stole samt slidtage. Varunummer: DKK Wine 30 flasker Cuvée Prestige Les Allées Du Midi. 30 flasker Cuvée Prestige Les Allées Du Midi. Varunummer: DKK Sidebord i mahogni Sidebord i mahogni, H 52 cm, B 56,5 cm, D 36,5 cm. Varunummer: DKK Havemøbelsæt Havemøbelsæt i flet. Bord med glasplade samt 4 stole med hynder og puder. Bord: H 73 cm, Diameter 90 cm Stole: H 75 cm, B 59 cm, D 65 cm Skrammer i flet bag på alle 4 stole samt slidtage. Varunummer: DKK Older art Axel Søborg mfl; fire diverse malerier/akvarel Axel Søborg, landskab med træhus, sign. monogram, 32 x 40 cm. Gårdparti olie på lærred, sign. V. Skovby, 18 x 22 cm., vej med træer, olie på lærred, sign. L. Mühlbach, 28 x 34 cm. samt byparti fra Ribe, akvarel, 26 x 36 cm. Varunummer: Sida 22

23

Kunst, design & antik. 26. Sep. Kl. 10.00 Lördag 26 Sep 2015

Kunst, Design & Antik. 27. Okt. Kl. 17.00 Tisdag 27 Okt 2015

Indbo & Samleauktion. 11. Nov. Kl. 17.00 Onsdag 11 Nov 2015. 1 palle julepynt *nyt* 1 palle med blandet julepynt, engangsdækkeservietter,

Indbo & Samleauktion. 11. Nov. Kl. 17.00 Onsdag 11 Nov 2015. 1 palle julepynt *nyt* 1 palle med blandet julepynt, engangsdækkeservietter, 1 1200 DKK 10 kasser blandet indbo 10 kasser blandet indbo samt en IRobot robotstøvsuger Varunummer: 10722 6 500 DKK Clocks and Watches Et parti quartzure i Demin stil Et parti dame og herre quartzure

Indbo & Samleauktion. 25. November. Kl. 17.00 Onsdag 25 Nov 2015

Indbo & Samleauktion. 25. November. Kl. 17.00 Onsdag 25 Nov 2015 1 600 DKK Prints 2 plakater, Socialdemokratiet, offsettryk 'Stem med mig! Sæt X ved socialdemokratiet, valgplakat fra 1920'erne, senere genoptryk samt 'Arbejde og tryghed - Stem paa liste A, Socialdemokratiet'

gave idéer 20% Shop døgnet rundt på www.møbler.dk Spar op til

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.26. August 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!!

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.26. August 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!! Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.26. August 2015 kl: 17:00 Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 9:00-16:00 Torsdag fra kl. 9:00-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere billeder

InterFurn Møbelpakke 2

InterFurn Møbelpakke 2 InterFurn Møbelpakke 2 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

Salg af Melancholia regi

InterFurn Møbelpakke 5

InterFurn Møbelpakke 5 InterFurn Møbelpakke 5 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

InterFurn Møbelpakke 1

InterFurn Møbelpakke 1 InterFurn Møbelpakke 1 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. Juli 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!!

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. Juli 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!! Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. Juli 2015 kl: 17:00 Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 9:00-16:00 Torsdag fra kl. 9:00-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere billeder

Find inspiration til din opstillng på www.hammel-furniture.dk

Find inspiration til din opstillng på www.hammel-furniture.dk Design din egen reol og AV Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2012-13/4 Find samlevejledninger og plejeanvisninger på www.hammel-furniture.dk. Klik på Kundeservice øverst på hjemmesiden.

2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v.

2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. 2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. 2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 4 6500 Vojens Fredag d.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering. Eftersyn. 2577 - Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 4 6500 Vojens Fredag d. 17. marts 2017, 08:00-14:00 Eftersyn

Indbo & Samleauktion. 16. December. Kl. 17.00 Onsdag 16 Dec 2015

Indbo & Samleauktion. 16. December. Kl. 17.00 Onsdag 16 Dec 2015 1 3000-5000 DKK Books Bøger Samling, 17/18/19 og 20 årh. Bøger Samling: Fransk litteratur: Corneille (udgave fra slutning af 1600 tallet), dansk digte, bibel mm. fra 17/18/19 Årh. (i ca. tre/fire kasser)

15.693,- Spisebord m/2 plader og 6 stole

InterFurn Møbelpakke 3

InterFurn Møbelpakke 3 InterFurn Møbelpakke 3 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

LEVERING: Møblerne kan leveres af sælger mod køber betaler for fragten - RING og forhør om pris 2723- Møbler-/restlager fra Chedanthe 2723- Møbler-/restlager fra Chedanthe Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: AR Kjærbysvej 1-3 6280 Højer Mandag d. 22. maj 2017, 09:00-16:00 Eftersyn På adressen:

HUSBÅD PÅ BORNHOLM INDRETNING MØBELPAKKE 02 CHARLOTTE KJØLLER - RØNNE

DK design for your life

2999- Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v.

2999- Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v. 2999- Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v. 2999- Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Onsdag d. 15. november 2017 - kl. 13:25 Vigtig

2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2

2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Fredag

DK design for your life

9.999,- 7.999,- Møbler SPISEBORD 200 X 105 CM.

9.999,- 7.999,- Møbler SPISEBORD 200 X 105 CM. PISA SOFASÆT 3+2 Flot sofasæt, med fokus på høj comfort. Sofaerne er i sort læder. Mål: 3 pers. 215 cm. - 2 pers. 160 cm. 9.999,- SÆTPRIS Sofasætkan også leveres i stof fra 6.999,- SPISEBORD 536 Hvid laminatplade,

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering. 2460 - Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Torsdag d. 15. december 2016, 08:00-16:00 UDLEVERINGEN

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2460- Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. 2460- Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Torsdag

Indhold 3 CASØ 500. 4 Spisebord. 6 Koefoed by CASØ Eva, Peter og Lis. 8 CASØ 500 / CASØ 501 sofaborde. 10 Skænk og skrive/konsol - bord

Indhold 3 CASØ 500. 4 Spisebord. 6 Koefoed by CASØ Eva, Peter og Lis. 8 CASØ 500 / CASØ 501 sofaborde. 10 Skænk og skrive/konsol - bord CASØ 500 Indhold 3 CASØ 500 4 Spisebord 6 Koefoed by CASØ Eva, Peter og Lis 8 CASØ 500 / CASØ 501 sofaborde 10 Skænk og skrive/konsol - bord 12 CASØ 500 TV-bord 14 Reol og vitrine 16 CASØ 501 TV-bord og

KATALOG. Antik & Moderne møbler Auktion: Lørdag D.25. Oktober 2014 kl: 10:00

KATALOG. Antik & Moderne møbler Auktion: Lørdag D.25. Oktober 2014 kl: 10:00 Pris: kr. 20,- KATALOG Antik & Moderne møbler Auktion: Lørdag D.25. Oktober 2014 kl: 10:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 10:00 15:00 Torsdag fra kl. 10:00 18:00. Live auktion!! Side

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. April 2015 kl: 17:00

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. April 2015 kl: 17:00 Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. April 2015 kl: 17:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 8:30-15:30 Torsdag fra kl. 8:30-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se

tegninger møbelpakker02

tegninger møbelpakker02 tegninger møbelpakker tegninger & illustrationer indretning TEGNINGER & ILLUSTRATIONER - KØKKEN TEGNINGER & ILLUSTRATIONER - KØKKEN / TERRASSE TEGNINGER & ILLUSTRATIONER - STUE TEGNINGER & ILLUSTRATIONER

Inventar m.m.: Beskrivelse. 8 Runde borde af sortmalet MDF- stel af stål Stand: fremstår med brugsslidtage

Inventar m.m.: Beskrivelse. 8 Runde borde af sortmalet MDF- stel af stål Stand: fremstår med brugsslidtage Inventar m.m.: 8 Runde borde af sortmalet MDF- stel af stål 8 Stole beklædt med sort skej 1 Sofa i rød uld af ældre dato Stand: fremstår med alm. bruggslidtage 4 Pendler udført i hvid plast Stand: godt

Design for your life

Design for your life Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2017/1 MADE IN DENMARK Design for your life Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel - sales@hammel-furniture.dk www.mistral-furniture.dk

Udstillingsmodeller sofaer

Udstillingsmodeller sofaer Udstillingsmodeller sofaer NOVA 21/2 PERS. SOFA 2 PERS. SOFA Vælg selv stof. Vælg selv stof. Før: 14.154,- NU 8.499.- KADETT SOFAGRUPPE M/ 1 STK. LAV STOL Før: 57.306,- NU 39.999. Før: 10.935,- NU 7.699.-

Senge. Madrasmål B: 85/90 L: 190/200/210. Madrasmål B: 100/120 L: 190/200/210. Madrasmål B: 70/80 L: 190/200/210

Senge. Madrasmål B: 85/90 L: 190/200/210. Madrasmål B: 100/120 L: 190/200/210. Madrasmål B: 70/80 L: 190/200/210 45 rislister Senge 45 Model Træsort B: 70/80 B: 85/90 B: 100/120 B: 140 m/midtersprosse B: 160/170/180 m/midtersprosse nr. 420 Bøg 1849,- 1849,- 2010,- 2236,- 2322,- Brunbejdset 1957,- 1957,- 2107,- 2365,-

Soveværelser KAAGAARD SIDEN 1960

Soveværelser KAAGAARD SIDEN 1960 Soveværelser KAAGAARD SIDEN 1960 Senge Seng nr. 421 hvid 180 x 200 cm Sengeborde nr. 215037 hvid til vægophæng Seng nr. 421 hvid 180 x 200 cm Rullelamelbunde nr. 500 Madrasser nr. 540 9.181,- Seng nr.

Prisliste. Simple Reolen

Prisliste. Simple Reolen Prisliste Alle priser er ekskl. Moms forbehold for trykfejl og ændringer Simple Reolen fairpris.nu Reoler Alle reoler er incl. ophængsliste Dybde 34 cm Dybde 42 cm Dybde 20 cm Modul 01 1/1 Square med 4

Prisliste (inkl. Moms)

Prisliste (inkl. Moms) Tallerkner Flad Tallerken, 24 cm. 1,90 kr. Flad Tallerken, 28 cm 2,75 kr. Dyb Tallerken 1,90 kr. Frokost Tallerken, 21 cm 1,90 kr. Dessert Tallerken, 17 cm. 1,90 kr. Glas Rødvinsglas 1,60 kr. Hvidvinsglas

Nyt logo Samme gode kvalitet! #MADE IN DENMARK# Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes April 2016/5

Nyt logo Samme gode kvalitet! #MADE IN DENMARK# Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes April 2016/5 #MADE IN DENMARK# Nyt logo Samme gode kvalitet! Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes April 2016/5 Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel - sales@hammel-furniture.dk NY:

HEMNES Dagligstue og arbejdsplads

HEMNES Dagligstue og arbejdsplads 36_015 Produktguide HEMNES Dagligstue og arbejdsplads DESIGN Carina Bengs VEDLIGEHOLDELSE Tørres af med en fugtig klud tilsat et mildt rengøringsmiddel. Tør efter med en ren, tør klud. GODT AT VIDE Følg

BESTILLINGSFORMULAR. Til manuel udfyldelse og fremsendelse pr. brev til Glostrup Fest- & Serviceudlejning.

BESTILLINGSFORMULAR. Til manuel udfyldelse og fremsendelse pr. brev til Glostrup Fest- & Serviceudlejning. BESTILLINGSFORMULAR Til manuel udfyldelse og fremsendelse pr. brev til Glostrup Fest- & Serviceudlejning. Udfyld venligst formularen med navn og adresse oplysninger m.v., og angiv antallet af ønskede genstande

Fødselsdagstilbud for de morgen friske Gældende søndag den 02/10/2016 fra kl

Fødselsdagstilbud for de morgen friske Gældende søndag den 02/10/2016 fra kl Fødselsdagstilbud for de morgen friske Gældende søndag den 02/10/2016 fra kl. 1000-1600 Disse tilbud kan kun købes ved personligt fremmøde, søndag den 02/10/2016 mellem kl. 1000-1600 på AP Møllers Alle

InterFurn Møbelpakke 4

InterFurn Møbelpakke 4 InterFurn Møbelpakke 4 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.24. Juni 2015 kl: 17:00

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.24. Juni 2015 kl: 17:00 Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.24. Juni 2015 kl: 17:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 8:30-15:30 Torsdag fra kl. 8:30-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere

Prisliste. November 2014

Nyt logo Samme gode kvalitet! Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes April 2016/3

Nyt logo Samme gode kvalitet! Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes April 2016/3 Nyt logo Samme gode kvalitet! Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes April 2016/3 Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel - sales@hammel-furniture.dk NY: www.mistral-furniture.dk

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.25. Marts 2015 kl: 17:00

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.25. Marts 2015 kl: 17:00 Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.25. Marts 2015 kl: 17:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 10:00 15:00 Torsdag fra kl. 10:00 18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se

2454- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3

Eftersyn. På adressen: Skuerupvej Stenlille (tlf.: ) Efter aftale. Auk: 2273 Kat: 2. 2273 - Kontormøbler bl.a. Fritz Hansen, PH, Magnus Olsen m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag d. 23. august 2016, 08:00-16:00 Skuerupvej

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2273- Kontormøbler bl.a. Fritz Hansen, PH, Magnus Olsen m.v. 2273- Kontormøbler bl.a. Fritz Hansen, PH, Magnus Olsen m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adresserne: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag

Indledning. Hvad er formålet med at lave en god rendering?

Indledning. Hvad er formålet med at lave en god rendering? DK 12.10.2012 Indledning Hvad er formålet med at lave en god rendering? Indledning Er der nogen retningslinjer eller tips som vi kan følge, for at forbedre renderings kvaliteten? Indledning Retningslinjer

CLASSIC KOLLEKTION MADE IN DENMARK

CLASSIC KOLLEKTION MADE IN DENMARK CLASSIC KOLLEKTION MADE IN DENMARK Stouby Furniture a/s, haremarksvej 7, dk-8723 løsning, telefon +45 75 65 01 00, email: stouby@stouby.com, www.stouby.com STOUBY CLASSIC KOLLEKTION 02 STOUBY CLASSIC KOLLEKTION

HOME COLLECTION 2013 / 2014 D W R E T A I L. dw@dwretail.dk www.dwretail.dk

HOME COLLECTION 2013 / 2014 D W R E T A I L. dw@dwretail.dk www.dwretail.dk HOME COLLECTION 2013 / 2014 D W R E T A I L dw@dwretail.dk www.dwretail.dk Kære Kunde, Vi vil gerne have lov til at byde velkommen ind i en verden med flotte designs, unikke former, elegance og kunst.

H O L D B A R T HÅNDVÆRK A N N O

H O L D B A R T HÅNDVÆRK A N N O H O L D B A R T HÅNDVÆRK A N N O 1 9 6 7 ATBO REOLEN ER EN DANSK MØBELKLASSIKER Fremstillet efter solid, dansk snedkertradition og med utallige kombinationsmuligheder. Reolen er stilren og klassisk i sit

KASSEHUSET INVENTARLISTE September 2016

KASSEHUSET INVENTARLISTE September 2016 FESTLOKALE Borde 180 x 70 Rektangulære 33 Borde 140 x 70 Rektangulære 4 Borde 120 x 80 Rektangulære 1 Borde 130 diameter Runde 10 Stole Polstrede 230 Stole Plast 50 Stofafskærmer høje 3 Stofafskærmer lave

NYHED! Tegneprogram til Mistral til ipad og web. #MADE IN DENMARK# Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2014

NYHED! Tegneprogram til Mistral til ipad og web. #MADE IN DENMARK# Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2014 #MADE IN DENMARK# NYHED! Tegneprogram til Mistral til ipad og web. Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2014 Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel sales@hammel-furniture.dk

CASØ 120. Populær spisestue i moderne retro design. Indhold. Spisebord. Koefoed by CASØ Peter stolen. Sofabord & Lampebord. CASØ 120 CASØ 120 Populær spisestue i moderne retro design CASØ 120 serien er designet som udspringer af den moderne retro stil fra 50 erne. 2 Indhold 3 CASØ 120 4 Spisebord 6 Koefoed by CASØ Peter stolen

FUMAC VEJLEDENDE PRISLISTE DKK FRIMANN & VEJE DESIGN.

FUMAC VEJLEDENDE PRISLISTE DKK FRIMANN & VEJE DESIGN. FRIMANN & VEJE DESIGN FUMAC H O M E VEJLEDENDE PRISLISTE DKK www.fumac.dk 2 VEJLEDENDE PRISLISTE OKTOBER 2015 INDHOLDSFORTEGNELSE Introduktion til træsorter, farver og prisgrupper... 4 lågemodeller...

lagersalg! ...så er muligheden her igen for at gøre et godt køb!

lagersalg! ...så er muligheden her igen for at gøre et godt køb! ...så er muligheden her igen for at gøre et godt køb! Præstegaard lagersalg tilbyder et varieret udvalg af gode tilbud på butiks inventar. Du kan spare helt op til. Tilbud gælder så længe lager haves.

Prisliste September 2015. Danmark. Vejl. udsalg. www.skovby.com

Prisliste September 2015. Danmark. Vejl. udsalg. www.skovby.com Prisliste September 2015 Danmark Vejl. udsalg www.skovby.com INDHOLDSFORTEGNELSE Side 1-6 Borde 7-8 Sofaborde 9-12 Stole 13-16 Opbevaringsmøbler 17 TV/Hi-Fi Lowboards 18-21 Opbevaringsmøbler MODO 22-24

Godt design der holder...

Godt design der holder... Godt design der holder... VesterbyDesign 2 VesterbyDesign borde er udviklet og designet til daglig brug af hele familien Vi anvender de bedste materialer og vores medarbejdere i produktionen sikrer dig

2778- Effekter fra Puk og Co UNDER konkurs

2778- Effekter fra Puk og Co UNDER konkurs 2778- Effekter fra Puk og Co UNDER konkurs 2778- Effekter fra Puk og Co UNDER konkurs Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Mandag d. 12. juni 2017 - kl. 11:18 Vigtig information VIGTIGT - VIGTIGT VIGTIGT

a table story KATALOG

a table story KATALOG a 2017 KATALOG a - 04 - TALLERKENER - 18 - GLAS - 30 - BESTIK - 36 - FADE / SKÅLE - 38 - TILBEHØR TALLERKENER KHWÜRTZ KERAMISK STEL Ikke to tallerkener er ens, og ofte kan den ene ikke være foruden den

Oprydningssalg fra Kiosk bl.a. Baksi pillefyr m.v.

Oprydningssalg fra Kiosk bl.a. Baksi pillefyr m.v. 2927 - Oprydningssalg fra Kiosk bl.a. Baksi pillefyr m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Fredag d. 06. oktober 2017 - kl. 12:18 Auk: 2927 Kat: 1. Auk: 2927 Kat: 2. Auk: 2927 Kat: 3. Parti div.

2927- Oprydningssalg fra Kiosk bl.a. Baksi pillefyr m.v.

2927- Oprydningssalg fra Kiosk bl.a. Baksi pillefyr m.v. 2927- Oprydningssalg fra Kiosk bl.a. Baksi pillefyr m.v. 2927- Oprydningssalg fra Kiosk bl.a. Baksi pillefyr m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Fredag d. 06. oktober 2017 - kl. 12:18 Auk: 2927

HEMNES Dagligstue og arbejdsplads 44_015 Produktguide HEMNES Dagligstue og arbejdsplads DESIGN Carina Bengs VEDLIGEHOLDELSE Tørres af med en fugtig klud tilsat et mildt rengøringsmiddel. Tør efter med en ren, tør klud. GODT AT VIDE Følg

august 2013 square square reolen aps Industriskellet 3 3540 Lynge Danmark Tlf. 44 32 20 11 Fax 44 32 20 12 square@kidi.dk www.kidi.

august 2013 square square reolen aps Industriskellet 3 3540 Lynge Danmark Tlf. 44 32 20 11 Fax 44 32 20 12 square@kidi.dk www.kidi. august 2013 square square reolen Industriskellet 3 3540 Lynge Danmark Tlf. 44 32 20 11 Fax 44 32 20 12 square@kidi.dk www.kidi.dk aps Square reolen Square Reolen Det naturlige valg - den alsidige reol,

Sommerlund s EFTF. Finlandsvej 8 - DK-8700 Horsens - Telefon (+45) 81 10 20 30 MER SALGS AVIS. www.inventarbutik.dk/kajsommerlund

Sommerlund s EFTF. Finlandsvej 8 - DK-8700 Horsens - Telefon (+45) 81 10 20 30 MER SALGS AVIS. www.inventarbutik.dk/kajsommerlund Sommerlund s EFTF Finlandsvej 8 - DK-8700 Horsens - Telefon (+45) 81 10 20 30 MER SALGS AVIS www.inventarbutik.dk/kajsommerlund DS-6701 DS-6713 Pænt design til montering på væg, dispenser rack eller Multi

Podie/pedistal. Håndlavet i hånd sorteret gammelt Tysk stilladstræ. Unik overflade. Kan nemt bestykkes med top montre i glas.

Podie/pedistal. Håndlavet i hånd sorteret gammelt Tysk stilladstræ. Unik overflade. Kan nemt bestykkes med top montre i glas. Podie/pedistal. Håndlavet i hånd sorteret gammelt Tysk stilladstræ. Unik overflade. Kan nemt bestykkes med top montre i glas. Lager: 4 stk Str.: H.800XB.400xD.400 mm Stk pris 3.000,- Dkr. 1.500,- Dkr.

Samlere tjener tykt på sjældne Wegner-møbler

Nyt tegneprogram til Mistral til ipad og web (se bagsiden) #MADE IN DENMARK# Danish Design by Hammel

Nyt tegneprogram til Mistral til ipad og web (se bagsiden) #MADE IN DENMARK# Danish Design by Hammel #MADE IN DENMARK# Danish Design by Hammel Nyt tegneprogram til Mistral til ipad og web (se bagsiden) Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2015/3 Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 -

INSTRUKS KØKKEN EGENSE FORSAMLINGSHUS

INSTRUKS KØKKEN EGENSE FORSAMLINGSHUS INSTRUKS KØKKEN EGENSE FORSAMLINGSHUS Vigtige telefonnumre Alle problemområder: Eva Agger: 40144926 Gas/vandproblem: Jacob Ussing: 29423824 Ellers ring dagens vagt: Dagens vagt: INFORMATIONER KØKKEN Velkommen

Parasoller. og Fødder' forskellige Sider 367 til 398. 41. sæson. Åbningstider: HUSK! Havemøbler har vi hele året Med sjællands største udvalg

Parasoller. og Fødder' forskellige Sider 367 til 398. 41. sæson. Åbningstider: HUSK! Havemøbler har vi hele året Med sjællands største udvalg Parasoller og Fødder' 2011 41. sæson 122 Opdateret 1. April forskellige Sider 367 til 398 Åbningstider: i sommer halvåret 1. April til 30. Sep. Mandag kl. 11 00-19 00 Tirs-Ons-Tors kl.11 00-17 30 Fredag

H O L D B A R T H Å N D V Æ R K A N N O P R I S L I S T E

H O L D B A R T H Å N D V Æ R K A N N O P R I S L I S T E HOLDBART HÅNDVÆRK A N N O 1 9 6 7 PRISLISTE 2016 KVALITETER Prisliste 2016 MASSIVE FINGERTAPPEDE REOLER ATBO indkøber og udvælger nøje råtræ fra hele verden. Vi køber kun fra træleverandører, der kan garantere,

Prisliste 2012. Vejl. DKK ex. moms Gældende fra 1. januar 2012

Prisliste 2012. Vejl. DKK ex. moms Gældende fra 1. januar 2012 Prisliste 2012 Vejl. DKK ex. moms Gældende fra 1. januar 2012 Indholdsfortegnelse Salgs- og leveringsbetingelser... 3 Emballagedimensioner... 4-5 Materialeinformation... 6 Design af Hans J. Wegner Stole...7-17

Indhold. Introduktion Omgivelser Borde og stole Salen og køkken Service Ordensregler Aftale

Indhold. Introduktion Omgivelser Borde og stole Salen og køkken Service Ordensregler Aftale Mosedamgaard Salen Beskrivelse af salen og omgivelser. Placering af service samt hvor dette skal stå efter brug. Forslag til gå tur rundt om foldene og ned til engen. Indhold Introduktion Omgivelser Borde

Scandichem A/S under konkurs Gilleleje, Sjælland

Scandichem A/S under konkurs Gilleleje, Sjælland Scandichem A/S under konkurs Gilleleje, Sjælland VARO VALENTI SAMT GIMENEZ LUKSUSMØBLER FRA SPANIEN Samt diverse havemøbler Besigtigelse den 13. august 2009 kl. 14 15.30 Budfrist den 19. august 2009 kl.

KLIM reolens profil. Grundmoduler leveres i 4 bredder... KLIM REOLEN KLIM reolens profil Klims reolsystemer er bygget op omkring en række grundmoduler. Grundmodulerne leveres i 7 forskellige højder og 4 forskellige bredder (se nedenfor). Grundmodulerne leveres

Husk at tænde for opvaskemaskinen 1 time før du skal bruge den. Temperaturen skal være oppe på 55 0 før maskinen vasker optimalt rent

Husk at tænde for opvaskemaskinen 1 time før du skal bruge den. Temperaturen skal være oppe på 55 0 før maskinen vasker optimalt rent Opgave Husk Husk at tænde for opvaskemaskinen 1 time før du skal bruge den. Temperaturen skal være oppe på 55 0 før maskinen vasker optimalt rent Til en kande god kaffe skal du bruge 1 målebæger med top.

BRØDRENE ANDERSEN MØBELSNEDKERI

BRØDRENE ANDERSEN MØBELSNEDKERI BRØDRENE ANDERSEN MØBELSNEDKERI INDHOLD Der er sket meget siden møbelsnedkeriets start i 1916. Nye træsorter, nye designere og mange nye møbler er kommet til, men håndværket er det samme, og det er filosofien

- vi sidder på kvaliteten

- vi sidder på kvaliteten - vi sidder på kvaliteten Vesterby borde Vi holder bordskik Vi går ikke på kompromis med kvaliteten, hverken i materialevalg eller i detajler. Som eksempel er bordbenene fræset op i bordpladen, så de sidder

H O L D B A R T H Å N D V Æ R K A N N O P R I S L I S T E HOLDBART HÅNDVÆRK A N N O 1 9 6 7 PRISLISTE 2017 KVALITETER Prisliste 2017 MASSIVE FINGERTAPPEDE REOLER ATBO indkøber og udvælger nøje råtræ fra hele verden. Vi køber kun fra træleverandører, der kan garantere,

2.495,- 2.995,- Kampagnepris 1000,- 1400,- Roomz chär b sic. Roomz chär w1n. års garanti. Kampagnepris. Kampagnepris. Kampagnepris SPAR SPAR

2.495,- 2.995,- Kampagnepris 1000,- 1400,- Roomz chär b sic. Roomz chär w1n. års garanti. Kampagnepris. Kampagnepris. Kampagnepris SPAR SPAR Roomz chär b sic - Synkron vippefunktion - Justerbar vippemodstand - Låsbar vippefunktion - Sædeforskydning - Gashøjde justering - Ryghøjde justering - Justerbart armlæn - 5 stjernet fodkryds - Sort polstring

MØBEL KATALOG. SILO ved amagerbanen 13 tel +45 70 220 840 mail@silo-dk.com

MØBEL KATALOG. SILO ved amagerbanen 13 tel +45 70 220 840 mail@silo-dk.com MØBEL KATALOG 2010 STOLE & BÆNKE #100 KARMSTOL klassisk karmstol bønnelycke mdd 1998 MATERIALER SÆDE VARIANTER TRÆ VARIANTER massiv træ polstret med skind europæisk eg polstret sæde polstret med tekstil

Dørholdere. Nr. 01100. Dørholder forniklet i pose, til væg. Afstand mellem dør og væg: 38 mm. Nr. 01110

Dørholdere. Nr. 01100. Dørholder forniklet i pose, til væg. Afstand mellem dør og væg: 38 mm. Nr. 01110 Dørholdere Nr. 01100 Dørholder forniklet i pose, til væg. Afstand mellem dør og væg: 38 mm. Nr. 01110 Dørholder forniklet i pose, til gulv. Automatisk dørholder til væg eller til gulv med fjederbelastet

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.27. Maj 2015 kl: 17:00

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.27. Maj 2015 kl: 17:00 Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.27. Maj 2015 kl: 17:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 8:30-15:30 Torsdag fra kl. 8:30-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere

KATALOG OVER EFFEKTER TIL CARLSBERG CHARITY BAR & AUCTION

Jubii-Pris. SPAR 40% på mange udvalgte Altan & Havemøbel Sæt

Jubii-Pris. SPAR 40% på mange udvalgte Altan & Havemøbel Sæt SPAR 40% på mange udvalgte Altan & Havemøbel Sæt www.havemoebel-centret.dk ALBERTSLUND Det glæder os at byde Dem velkommen i Havemøbel-Centret Vi har i år lavet 3 hovedkataloger: Dette: 1xx Havemøbel-katalog