ISOflex A/S Katalog sept. 2012

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "ISOflex A/S Katalog sept. 2012"

Transkript

1 DKR Hjørne-profil 100 5, Hjørne-profil 150 7, Hjørne-profil 200 9, Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , Hjørne-profil , s Hjørne-profil komplet for 200 dyb 15, s Hjørne-profil komplet for 250 dyb 17, s Hjørne-profil komplet for 300 dyb 19, F-profil med skrå ender 3, F-profil med skrå ender 4, F-profil med skrå ender 4, F-profil med skrå ender 4, F-profil med skrå ender 4, F-profil med skrå ender 4, F-profil med skrå ender 5, F-profil med skrå ender 5, F-profil med skrå ender 5, F-profil med skrå ender 6, F-profil med skrå ender 6, F-profil med skrå ender 7, F-profil med skrå ender 7, F-profil med skrå ender 8, F-profil med skrå ender 8, F-profil med skrå ender 8, F-profil med skrå ender 9, F-profil med skrå ender 9, F-profil med skrå ender 10, F-profil med skrå ender 10, F-profil med skrå ender 10,98 1

2 Samleliste for ramme 150 2, Samleliste for ramme 175 2, Samleliste for ramme 200 2, Samleliste for ramme 225 3, Samleliste for ramme 250 3, Samleliste for ramme 275 3, Samleliste for ramme 300 3, Samleliste for ramme 350 4, Samleliste for ramme 400 4, Samleliste for ramme 450 5, Samleliste for ramme 500 5, Samleliste for ramme 550 6, Samleliste for ramme 600 6, Samleliste for ramme 650 7, Samleliste for ramme 700 7, Samleliste for ramme 850 9, Samleliste for ramme , Hjørneklods 3,30 Plade farve RAL 7035, selvsluk V0 123x248 ABS 3 mm for ramme 175x300 13,61 448x948 ABS 3 mm for ramme 500x ,78 ABS 3 mm pr M2 315,00 ( m2 pris + kr. 10,00 pr. plade udskæring ) M36 blindklods 9 mm 5, M36 blindklods 17 mm 5, M36 blindklods 35 mm 7, M36 blindklods 70 mm 9, M36 klemmeafd. 70mm, en fod 35, M36 klemmeafd. 100mm, en fod 38, M36 klemmeafd. For 300 felt 45, M36 klemmeafd. For 350 felt 48, M36 klemmeafd. For 500 felt 52, M36 afdækning top/bund for felt , M36 afdækning top/bund for felt , M36 afdækning top/bund for felt , M36 afdækning top/bund for felt , M36 afdækning mellem gr. for felt , M36 afdækning mellem gr. for felt , M36 afdækning mellem gr. for felt , M36 afdækning mellem gr. for felt ,00 2

3 Hjørnejern 2 0, Hjørnejern 3 0, Hjørnejern 4 1, Hjørnejern 5 1, Hjørnejern 6 1, Hjørnejern 7 2, Hjørnejern 8 2, Hjørnejern 9 2, Hjørnejern 10 3, Hjørnejern 12 3, Hjørnejern 14 4, Hjørnejern 16 5, Hjørnejern 18 5, Hjørnejern 20 6, Hjørnejern 22 6, Hjørnejern 24 7, Hjørnejern 26 8, Hjørnejern 28 8, Hjørnejern 30 9, Hjørnejern 32 10, Hjørnejern 34 10, Hjørnejern 36 11, Dybdejern for 200 dyb m låge 8, Dybdejern for 250 dyb m låge 9, Dybdejern for 300 dyb m låge 9, Hulbånd 2x30, hul 2 1, Hulbånd 2x30, hul 3 1, Hulbånd 2x30, hul 4 2, Hulbånd 2x30, hul 5 3, Hulbånd 2x30, hul 6 3, Hulbånd 2x30, hul 7 4, Hulbånd 2x30, hul 8 5, Hulbånd 2x30, hul 9 5, Hulbånd 2x30, hul 10 6, Hulbånd 2x30, hul 12 7, Hulbånd 2x30, hul 14 8, Hulbånd 2x30, hul 16 10, Hulbånd 2x30, hul 18 11, Hulbånd 2x30, hul 20 12, Hulbånd 2x30, hul 22 13,86 3

4 Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 1 3, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 2 3, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 3 4, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 4 5, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 6 6, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 8 7, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 10 8, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 12 10, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 14 11, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 16 12, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 18 13, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 20 15, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 22 16, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 24 17, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 26 18, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 28 20, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 30 21, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 32 22, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 34 23, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 36 25, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 38 26, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 40 27, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 42 28, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 44 30, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 46 31, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 48 32, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 50 33, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 52 35, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 54 36, Hulbånd 2x30, 45 gr., hul 56 37,50

5 Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 20 22, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 22 24, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 24 26, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 26 27, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 28 29, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 30 31, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 32 33, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 34 35, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 36 37, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 38 39, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 40 41, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 42 43, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 44 45, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 46 47, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 48 49, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 50 51, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 52 52, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 54 54, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 56 56, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 58 58, Topjern 2x40, 90 gr., midte, hul 60 60, Nøglehulsjern for dinskinne 4,00 Din250s Dinskinne med beslag for felt ,00 Din300s Dinskinne med beslag for felt ,80 Din350s Dinskinne med beslag for felt ,60 Din450s Dinskinne med beslag for felt , Ophængsbeslag, højre 6, Ophængsbeslag, venstre 6, Plumpebeslag med plast skrue M6x20 4,50 5

6 Isobeslag for trafolaske i 300 felt 21, Isobeslag for trafolaske i 350 felt 23, Isobeslag for trafolaske i 400 felt 25, Trafolaske 400A kort 44, Trafolaske 400A lang 63, Trafolaske 304 mm 69, s Skinneholder komplet 14, Skinneholder U-beslag galv. med styr 1, Skinneholder U-beslag galv. med styr 1, Spændeplade gavlvaniseret 27,5x25x3 1, Mellemlæg CU styr 25x25x3 2, Mellemlæg CU 25x25x5 2, CU blindstykke for enkelt CU, 160A 2,50 M8x30 Stålsæt bolt, 8.8 FZB M8x30, DIN 931 1,14 M8 Møtrik M8, DIN 934 0,37 M8T Tallerkenskive M8, DIN ,37 M10T Tallerkenskive M10, DIN ,55 M12T Tallerkenskive M12, DIN ,20 6

7 Form 2 afdækning skinneholder, midte 15, Form 2 afdækning skinneholder, ende 16, Form 2 holder med endeafd. 18,00 Lette låger med Ø22 lukketøj L20x25 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 109,00 L20x30 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 118,00 L20x35 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 129,00 L20x40 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 147,00 L20x45 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 148,00 L20x50 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 152,00 L20x55 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 178,00 L20x60 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 178,00 L20x65 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 178,00 L20x70 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 179,00 L20x75 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 236,00 L20x80 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 237,00 L20x85 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 237,00 L20x90 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 239,00 L20x95 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 241,00 L20x100 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 241,00 L30x25 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 138,00 L30x30 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 138,00 L30x35 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 154,00 L30x40 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 176,00 L30x45 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 178,00 L30x50 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 181,00 L30x55 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 217,00 L30x60 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 222,00 L30x65 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 224,00 L30x70 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 226,00 L30x75 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 294,00 L30x80 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 296,00 L30x85 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 296,00 L30x90 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 296,00 L30x95 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 297,00 L30x100 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 297,00 7

8 L35x25 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 153,00 L35x30 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 176,00 L35x35 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 199,00 L35x40 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 200,00 L35x45 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 202,00 L35x50 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 236,00 L35x55 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 293,00 L35x60 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 294,00 L35x65 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 295,00 L35x70 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 296,00 L35x75 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 340,00 L35x80 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 341,00 L35x85 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 341,00 L35x90 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 343,00 L35x95 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 343,00 L35x100 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 346,00 L50x25 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 178,00 L50x30 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 179,00 L50x35 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 202,00 L50x40 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 236,00 L50x45 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 237,00 L50x50 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 241,00 L50x55 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 294,00 L50x60 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 296,00 L50x65 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 303,00 L50x70 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 410,00 L50x75 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 410,00 L50x80 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 411,00 L50x85 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 413,00 L50x90 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 417,00 L50x95 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 421,00 L50x100 Låge, Natur elokseret ALU 1,5mm 413, Tegningsholder for låge 300 bred 14, Tegningsholder for låge 350 bred 14, Tegningsholder for låge 500 bred 15,50 Fyldingslåger med pakning og ø22 lukketøj LF20x55 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 406,00 LF20x70 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 440,00 LF20x85 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 474,00 LF20x100 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 509,00 LF30x55 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 460,00 LF30x70 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 506,00 LF30x85 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 556,00 LF30x100 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 602,00 LF35x55 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 485,00 LF35x70 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 539,00 LF35x85 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 599,00 LF35x100 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 653,00 LF50x55 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 569,00 LF50x70 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 662,00 LF50x85 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 716,00 LF50x100 Låge, Natur elokseret ALU 3mm i ramme 794,00 8

9 Dele for fyldingslåger Lukkebeslag til låge 5, Tegningsholder for låge 300 bred 18, Tegningsholder for låge 350 bred 18, Tegningsholder for låge 500 bred 19,50 M5x8 Gevindformende skrue, Taptite, panhoved 0,36 M5x10 Gevindformende skrue, Taptite, panhoved 0,36 M5x12 Gevindformende skrue, Taptite, panhoved 0,40 M5x16 Gevindformende skrue, Taptite, panhoved 0,45 M5x20 Gevindformende skrue, Taptite, panhoved 0,55 LG Håndtag 56,00 Dele for begge lågetyper Hængsel 5, s Fingergreb med omløber 20, s Snapskrue, kærv med omløber 18, s Snapskrue, kærv med oml. for plombe 25, S Trekantlås 190,00 RUKO RUKO lås med nøgle og afstandsring 260, Lukkebeslag Ruko / EMKA 8,50 9

DOKUMENTATION VÆGRACK GULVRACK PC RACK TILBEHØR. www.am-rack.dk

DOKUMENTATION VÆGRACK GULVRACK PC RACK TILBEHØR. www.am-rack.dk DOKUMENTATION VÆGRACK GULVRACK PC RACK TILBEHØR www.am-rack.dk Indholdsfortegnelse Side Index 1 Beskrivelse Vægrack. 2 Beskrivelse Gulvrack. 3 Beskrivelse PC Rack. 4 Bagplade 6he, 10he, 15he, 20he. Stabiliseringsvinkler.

Læs mere

Dele til Lervad Sløjdbænk i Gruppe. Dele til bilad og samling af grupper. Dele til montering af bænkværktøj - 2 -

Dele til Lervad Sløjdbænk i Gruppe. Dele til bilad og samling af grupper. Dele til montering af bænkværktøj - 2 - Reservedele Dele til Lervad Sløjdbænk i Gruppe 626 00 78 50 00 66 56 10 66 56 20 620 00 00 43 76 46 33 43 76 Bænkplade incl. 4 ståldupper 620 00 00 bænkplade, 800 mm, højre-håndet kr. 3500,00 620 01 00

Læs mere

Udløbsrør, rørbøjninger, spændebånd og lynkoblinger

Udløbsrør, rørbøjninger, spændebånd og lynkoblinger Udløbsrør, rørbøjninger, spændebånd og lynkoblinger Ø-100 rørdele for udløb (ikke alle dele er lagervare) Ø-100 mm x 0,5 m udløbsrør 9.04.0158 62,- Ø-100 mm x 1,0 m udløbsrør 9.04.0154 87,- Ø-100 mm x

Læs mere

Hængsler og beslag... 2.2. Låse og beslag... 2.19. Gasfjedre... 2.25. Gummibuffere... 2.28. Rullebuffer... 2.32. Dørholdere... 2.33. Trin... 2.

Hængsler og beslag... 2.2. Låse og beslag... 2.19. Gasfjedre... 2.25. Gummibuffere... 2.28. Rullebuffer... 2.32. Dørholdere... 2.33. Trin... 2. GRUPPE 2 Hængsler og beslag... 2.2 Låse og beslag... 2.19 Gasfjedre... 2.25 Gummibuffere... 2.28 Rullebuffer... 2.32 Dørholdere... 2.33 Trin... 2.36 Håndtag... 2.43 Aluminiumsprofiler... 2.44 Boxer-lås...

Læs mere

2200 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2200 CABIN

2200 CABIN. Stykliste Dansk. Model: 2200 CABIN Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Doors - 70201001-01A 3 Windscreen, wiper, frame and seatbelt - 70201001-0 5 Rear windows - 70201001-03B 7 Light and mirrors - 70201001-04B 9 Roof and windscreen

Læs mere

SALGKONSULENTER. Jacob B. Madsen. Andrei Nanboe M. 23 72 41 40 M. 23 45 09 29

SALGKONSULENTER. Jacob B. Madsen. Andrei Nanboe M. 23 72 41 40 M. 23 45 09 29 SALGKONSULENTER Logistikmanager Nord-/Østjylland Fyn/Sydjylland Midtjylland Sjælland Thomas H. Nielsen Lindy Christensen Jacob B. Madsen Peder Krøjgaard Andrei Nanboe M. 23 72 41 40 M. 23 72 23 61 M. 23

Læs mere

Reservedels katalog. Opus 5 V

Reservedels katalog. Opus 5 V Reservedels katalog Opus V 0-0- Låseknap mm Rf. 0.. Sekskantaksel Nv x0 0.. Bremsepedal, Sv. f. FIH Skive DIN nylon ø/x, 0 Låseknap 0 mm Rørben øx- Stopskr. DIN Mx m/spids 0 Sikringsskive type mm 0 Rf.

Læs mere

Klembeslag Klembeslag

Klembeslag Klembeslag Klembeslag Klembeslag Ø9 2 Vare nr. Farve Enhed Pris 10.0011A * Alu lakeret stk 10.0011B * Børstet RS look stk 10.0011K Krom stk Ø6 10.0011M Matkrom stk 10.0011U * Rå / ubehandlet stk 8- Nyhed Klembeslag

Læs mere

Pris og lager liste med data og foto. Side 1

Pris og lager liste med data og foto. Side 1 Dato. 01/12-2015 Udgave 4. JSØ42400 Pris og lager liste med data og foto. Side 1 Ø42 x 400 mm. Jordskrue Åben indv. Ø36/37 mm. kan bruges til bach flag op til 4,5 meter i højde. Skilte, Vindsikring og

Læs mere

Servicepartner TBS Maskinpower A/S Ørderup Kirkevej 43 6520 Toftlund Tlf. 75 38 11 22 www.tbs.dk

Servicepartner TBS Maskinpower A/S Ørderup Kirkevej 43 6520 Toftlund Tlf. 75 38 11 22 www.tbs.dk Forside AB 2013 BOM Forside AB 2013 BOM Date 05-02-2015 Hovednummer: +45 98 67 42 33 Vagttelefon: (april til oktober): +45 40 43 12 33 Fax: +45 98 67 34 88 E-mail: Adresse: danfoil a/s Jellingvej 14 Servicepartner

Læs mere

Produkt Oversigt Januar 2014 Side 10

Produkt Oversigt Januar 2014 Side 10 Produkt Oversigt Januar 2014 Side 10 Galvaniserede Trinriste Trinriste 400 X 900 20 X 40 20 X 2 Galv. trinrist 123202.049 OBS: UDGÅET! 400 X 1000 20 X 40 20 X 2 Galv. trinrist 123202.410 OBS: UDGÅET! 400

Læs mere

AC Produkter Danmark christian@acprodukter.dk Tlf.2539 4001

AC Produkter Danmark christian@acprodukter.dk Tlf.2539 4001 Type Ø er til opsætning af småvasketøjsstaiv, skilte, fastgøring af telte og andre Mini Jordskrue med rør afslutning med ø16 hul igennem Jord Typer Brutto salgspris Vare nr. Diameter Længde Indv. Diameter

Læs mere

AC Produkter Danmark Tlf

AC Produkter Danmark Tlf Type Ø er til opsætning af småvasketøjsstaiv, skilte, fastgøring af telte og andre Mini Jordskrue med rør afslutning med ø16 hul igennem Jordskrue med øje bolt til vindsirkring og med plast indlæg til

Læs mere

TM DESIGN KOMPLET KATALOG

TM DESIGN KOMPLET KATALOG TM DESIGN KOMPLET KATALOG GLASHÆNGSLER 2 Varenr. 10101 System KE. Glashængsel afrundet hjørner. Forkromet messing til vægmontage. Max. dørvægt 50 kg. max dørbredde 900 mm Varenr. 10104 System KE. Satin

Læs mere

TRIAL MODE a valid license will remove this message. See the keywords property of this PDF for more information.

TRIAL MODE a valid license will remove this message. See the keywords property of this PDF for more information. Forside AB 2013 BOM Forside AB 2013 BOM Date 15-03-2014 Hovednummer: +45 98 67 42 33 Vagttelefon: (april til oktober): +45 40 43 12 33 Fax: +45 98 67 34 88 E-mail: Adresse: danfoil a/s Sjællandsvej 8 DK-9670

Læs mere

Aluminiumsprofiler. Varenr. AP4040LI. Dimension: 40 x 40. 1 x 11,27 cm 4. 1 y 11,27 cm 4

Aluminiumsprofiler. Varenr. AP4040LI. Dimension: 40 x 40. 1 x 11,27 cm 4. 1 y 11,27 cm 4 Katalog CH værktøjs og maskinproduktion tilbyder aluminiumsprofiler og komponenter for fremstilling af stativer. Dette katalog indeholder de mest almindelige standard komponenter, men vi leverer et stort

Læs mere

SYSTEM INTEGRA. Glasdøre Glasvægge Glasfoldedøre

SYSTEM INTEGRA. Glasdøre Glasvægge Glasfoldedøre SYSTEM INTEGRA Glasdøre Glasvægge Glasfoldedøre INTEGRA Dørkarm MAB Integra dørkarme er et profilsystem, der forarbejdes til en dørkarm på ønskede mål. En dørkarm er normalt beslået med 2-3 hængselbeslag,

Læs mere

PRISLISTE Tilbehør Varenr. Navn Kr. incl. moms

PRISLISTE Tilbehør Varenr. Navn Kr. incl. moms PRISLISTE Tilbehør Varenr. Navn Kr. incl. moms 60101 Sidestang til RC 6000 562,00 60102 Contender sidestang 1.112,00 60111 venstre bøjle fra hjul til stang til RC 6000 med stålstænger 449,00 60112 højre

Læs mere

Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Batterianhænger

Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Batterianhænger Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Batterianhænger Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse 6 1........... Vareanhænger Lux 7 4........... Gul refleks 8 2........... Rød refleks 9 3........... Mini

Læs mere

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor Wooden casing not shown (part of 050) Fan and fan housing mounted in this drawing; in delivery the fan and fan housing have to be stored in the boiler Pos Vare Nr Vare betegnelse Type Enhed Antal * 050-06

Læs mere

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018

AGM Skruepresser. Agrometer a/s. Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Årgang Dato: 11/4-2018 Dato: 11/4-2018 AGM Skruepresser Reservedelsliste for HMR250K, HMR250S og TSR250 Fælledvej 10 7200 Grindsted Tlf. 76 72 1 00 Fax 76 72 1 97 www.agrometer.dk agrometer@agrometer.dk AGM Skruepresser HMR250K,

Læs mere

Selvkørende gylleudlægger

Selvkørende gylleudlægger Fælledvej 10 DK - 700 Grindsted Postbox 89 Tlf.: 76 7 1 00 Fax 76 7 1 98 Selvkørende gylleudlægger Reservedelsliste for Spredebom m Side Side Indholdsfortegnelse Vinge m, befæstigelse... Vinge m, drejeled

Læs mere

LAGERSALG. Vi holder lagersalg og har samlet nogle kvalitetsprodukter. Der er få stk. af nogle varenummer, og det er først til mølle...

LAGERSALG. Vi holder lagersalg og har samlet nogle kvalitetsprodukter. Der er få stk. af nogle varenummer, og det er først til mølle... LAGERSALG Vi holder lagersalg og har samlet nogle kvalitetsprodukter. Spar op til 80 % på mange ting. Der er få stk. af nogle varenummer, og det er først til mølle... Alle priser er excl. moms. KONTAKT

Læs mere

,744 kg GODKENDT. Stk. SHEET 1 OF 6. VARE BETEGNELSE HK4 kpl. HK4 DATO INIT BV VG VARE NR. REV F2 ENHED VÆGT:

,744 kg GODKENDT. Stk. SHEET 1 OF 6. VARE BETEGNELSE HK4 kpl. HK4 DATO INIT BV VG VARE NR. REV F2 ENHED VÆGT: Wooden casing not shown (part of 070) Fan and fan housing mounted in this drawing; in delivery the fan and fan housing have to be stored in the boiler Pos Vare Nr Vare betegnelse Enhed Antal * 070-0 delivery

Læs mere

[07] - Udendørs belysning

[07] - Udendørs belysning [07] - Udendørs belysning Facadebelysning 1 Side 2 - Fluospot Side 3 - Mygdahl Side 3 - UNO-Sign 10W Side 4 - UNO-Sign 30W [07] - Udendørs belysning / Facadebelysning FLUOSPOT G24 2 A D B C Spænding: 230V/12V

Læs mere

Her får du en praktisk og effektiv indretning af din varevogn

Her får du en praktisk og effektiv indretning af din varevogn Her får du en praktisk og effektiv indretning af din varevogn Vi kan tilbyde dig en konkurrencedygtig og praktisk indretning af din varevogn. Hemmeligheden bag vores indretninger af arbejdsvogne, er vores

Læs mere

Mini-truck type El Model Forende

Mini-truck type El Model Forende WWW.GMR.DK Mini-truck type El Model 2012-03.10.2012 Forende 43 11 31 41 45 31 21 14 62 34 49 1 55 25 53 35 48 29 19 20 30 10 40 24 5 4 7 17 42 22 32 33 16 37 6 26 54 36 46 60 27 57 52 58 35 48 34 30 9

Læs mere

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer

TOP RAILING. Glasværn Gelændersystemer TOP RAILING Glasværn Gelændersystemer MAB TOP RAILING SYSTEM -en rigtig løsning til ethvert formål! Top Railing Systemerne er det rigtige produkt valg, til alle værn løsninger, hvor æstetik, flot udseende,

Læs mere

Katalog 31. august 2010

Katalog 31. august 2010 Katalog 31. august 2010 1/50 Indhold Dørgreb 3 Dørgrebstilbehør 9 Dørtilbehør 19 Låse og tilbehør 22 Vinduesbeslag 29 Småbeslag 32 Grovbeslag 37 Møbelgreb 39 Møbelknopper 41 Kroge og knage 42 Husnumre

Læs mere

Børste- og automatiske tætningslister

Børste- og automatiske tætningslister Børste- og automatiske tætningslister www.svalk.dk Børstetætningslister Børsteliste h-profil, 30-14 mm. Total højde : 30 mm Børstehøjde (S) : 14 mm 06856 Børsteliste h-profil 30-14, 1 meter 5733737 06840

Læs mere

MONTERINGSVEJLEDNING FOR HYUNDAI I30 10/2007- TRÆK NUMMER: AFTAGELIGT SYSTEM

MONTERINGSVEJLEDNING FOR HYUNDAI I30 10/2007- TRÆK NUMMER: AFTAGELIGT SYSTEM FOR HYUNDAI I30 10/2007- TRÆK NUMMER: 21-2304-20 AFTAGELIGT SYSTEM Godkendelsesnummer: D-værdi: Max belastning (horisontalt) Max belastning (vertikalt) e6*94/20*0656*00 8,5 kn 1500 Kg 75 Kg GEJLHAVEGÅRD

Læs mere

MONTERINGSVEJLEDNING FOR OPEL Karl CYKELSTATIV NUMMER: Stænger/Fast/Aftageligt system T43 K039

MONTERINGSVEJLEDNING FOR OPEL Karl CYKELSTATIV NUMMER: Stænger/Fast/Aftageligt system T43 K039 FOR OPEL Karl 2015- CYKELSTATIV NUMMER: 33-2917-10 Stænger/Fast/Aftageligt system T43 K039 Max belastning: 60 Kg GEJLHAVEGÅRD 4 Tel: +45 7550 0390 Fax: +45 7550 1959 Side 2 af 7 Før montage af trækket:

Læs mere

0835 ALU. SKINNE K40/K75(5M) 470,77

0835 ALU. SKINNE K40/K75(5M) 470,77 Side: 1 0835 ALU. SKINNE K40/K75(5M) 470,77 SVAL1010000 SKINNE ALU K75 5M Kg 75 Aluminiumsskinne 5,0M Skinneprofilens udvendige mål: B 31 mm x H 24,5 mm. Aluskinne anbefales kun til Kg 75 beslag Nr.00862

Læs mere

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12

Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Industrivej 69 DK 6740 Bramming Telefon +45 75173266 www.bramidan.com CVR/VAT No. DK 82116117 Reservedele Type PEZ, model 3-X 12 Katalog nr.: 7815-002 Tegning/Liste nr. PEZ51001 PEZ51001-1 PEZ51002 PEZ51002-1

Læs mere

Linolie 1 2 3. Knud Bro Alle 4 E, 3660 Stenløse. Telefon 48184302. www.linolie123.dk

Linolie 1 2 3. Knud Bro Alle 4 E, 3660 Stenløse. Telefon 48184302. www.linolie123.dk Greb & Beslag der bliver hængende Dørgreb Cupe model Vedbæk Dørgreb Cupe model Vedbæk Dørgreb 785 / 954 model Humlebæk Dørgreb 785 / 954 model Humlebæk 200128 200129 200130 200131 Dørgreb Cupe model Vedbæk

Læs mere

Anvendes til forlængelse af vægskinne 22V, LV eller 50 V. Monteres med 2 boltesæt pr. forlængelse.varmforzinket efter fremstillingen

Anvendes til forlængelse af vægskinne 22V, LV eller 50 V. Monteres med 2 boltesæt pr. forlængelse.varmforzinket efter fremstillingen Vægskinner Elnr. EAN nr. 3837+ 5703796+ Dim. 01.149 01.147 00mm VÆGSKINNE V 01.165 01.161 300mm V - Anvendes hvor flere bakker 01.181 01.185 0mm placeres over hinanden eller hvor 01.04 01.08 0mm forholdene

Læs mere

El truck 48VAC 100 D. Max speed 20 km/h Electric power 4 kw Turnradius 3450 mm Weight 1008 kg (725 kg + 283 kg batteries) Max load 1000 kg

El truck 48VAC 100 D. Max speed 20 km/h Electric power 4 kw Turnradius 3450 mm Weight 1008 kg (725 kg + 283 kg batteries) Max load 1000 kg El truck VAC 00 D Max speed 0 km/h Electric power kw Turnradius 0 mm Weight 00 kg (7 kg + kg batteries) Max load 000 kg, " 7 00 El truck VAC med drejelad Tegnet /0-00 KJ 7 0 WWW.GMR.DK El-Truck VAC 00D

Læs mere

07-05-2010. Ara-El Aps Telefon : +45 56 28 65 50 Fax : +45 56 28 65 44 www.ara-el.dk ara-el@ara-el.dk. A Company in Bournonville Group ApS

07-05-2010. Ara-El Aps Telefon : +45 56 28 65 50 Fax : +45 56 28 65 44 www.ara-el.dk ara-el@ara-el.dk. A Company in Bournonville Group ApS 07-0-2010 Ara-El Aps www.ara-el.dk A Company in Bournonville Group ApS G 1000 Schyller Side 8-1 Monteringskasser IK8 Kassebund og grå låg af Noryl, farve RAL 70. Halogenfri, kemisk og vejrbestandig, Lågskruer

Læs mere

TROLLA Gødning og saltspreder 36 l

TROLLA Gødning og saltspreder 36 l TROLLA Gødning og saltspreder 36 l Artikel nr.: 12006 DK montagevejledning 2010/01 Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen med dit nye Trolla produkt

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42

Scanregn A/S Thorsvej 105 DK-7200 Grindsted Tlf 75 32 52 22 Fax 75 32 52 42 VAREGRUPPE INDEKS 1810 RES.DELE KOMET Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-1 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-2 Komet TWIN 101-140 PLUS Side 1810-3 Komet TWIN 202 PLUS Side 1810-4 Komet TWIN 202 PLUS Side

Læs mere

INDHOLDSFORTEGNELSE. Side af. NSH NORDIC A/S Virkefeltet 4 DK-8740 Brædstrup Tlf Fax

INDHOLDSFORTEGNELSE. Side af. NSH NORDIC A/S Virkefeltet 4 DK-8740 Brædstrup Tlf Fax INDHOLDSFORTEGNELSE 3D Panelhegn... 3D Panelhegn... Låge 3D Panelhegn,... Stolpe til 3D Panelhegn,... 2 Hjørnestolpe til 3D Panelhegn,... 2 Panelhegn... Panelhegn 000 x 2000 mm... Låge for panelhegn 030

Læs mere

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC

2100 HYDRAULIC. Stykliste Dansk. Model: 2100 HYDRAULIC Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 1-900010 3 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 2-900010 5 Flywheelhouseing hydrostat, drive cable 3-900010 7 Wheel

Læs mere

40101 kr 289,00 4820 Til 8+10 mm glas - max. vægt 25 kg. 40201 kr 289,00 4820. 40100 kr 289,00 4820. 40200 kr 289,00 4820

40101 kr 289,00 4820 Til 8+10 mm glas - max. vægt 25 kg. 40201 kr 289,00 4820. 40100 kr 289,00 4820. 40200 kr 289,00 4820 Varenr. Beskrivelse Billede Bruttopris excl. moms Udskæring,, m.m. Glas hængsel justerbar, halv plade - Blank krom 40101 kr 289,00 4820 Glas hængsel justerbar, halv plade - Børstet stål 40201 kr 289,00

Læs mere

Monterings- og brugsanvisning. Pallereoler

Monterings- og brugsanvisning. Pallereoler Monterings- og brugsanvisning Pallereoler MONTERING AF PALLESTIGER Bolte til stigerne: M0x5, spændingsmoment ca. 5Nm e Hilti M0x90 FZB HST eller tilsvarende e Hilti Mx00 FZB HST eller tilsvarende e Hilti

Læs mere

CN KATALOG www.svalk.dk

CN KATALOG www.svalk.dk CN KATALOG www.svalk.dk Piccolo, Medio & Grande serien. Belastning: 100Kg, 500Kg og 700kg Montageinformation vedr. Piccolo, Medio og Grande-skinner Ved maksimal belastning skal skinnen monteres med bolt

Læs mere

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl.

Priser BCS reservedele februar 2014 Vejledende udsalgspriser ekskl. moms. Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl. 1 10-02-2014 Varenr. Varenavn Pris 936 010 SKÅRBRÆT PLYWOOD H-V 549,00 936 010H SKÅRBRÆDT KPL H 3.374,00 936 010V SKÅRBRÆDT KPL V 3.374,00 936 020 SLIDPLADE F SKÅRBRÆT RUSTFRI STÅL H-V 375,00 936 030 SLIDSKIVE

Læs mere

EL-TEKNIK APO KATALOG

EL-TEKNIK APO KATALOG EL-TEKNIK APO KATALOG EL-TEKNIK APO KATALOG HF APO KATALOG APO beskrivelse: APO er velegnet til anbringelse, hvor som helst: Udendørs, i industri, mejerier, slagterier, pumpestationer, vandværker o.s.v.

Læs mere

Plannja Tagrender og nedløb

Plannja Tagrender og nedløb Vare Varenummer Produkt Lgd. CS Tagrende 100 mm 350101100 100 mm 2 m 5 350101100 100 mm 3 m 5 350101100 100 mm 4 m 3 350101100 100 mm 5 m 3 350101100 100 mm 6 m 3 Tagrende 125 mm 350101125 125 mm 2 m 5

Læs mere

Tekniske instruktioner

Tekniske instruktioner T H E R M I Q U E Tekniske instruktioner Kedelmontage for lavtemperaturkedel og Diematic Milton A/S Kornmarksvej 8 10 2605 Brøndby Tlf.: 46 97 00 00 Fax: 46 97 00 01 Albuen 58 6000 Kolding Tlf.: 75 50

Læs mere

VEKSELLADS KOMPONENTER

VEKSELLADS KOMPONENTER VEKSELLADS KOMPONENTER NOLAKO A/S - Kornbuen 4 - DK-4700 Næstved - Tlf. +45 5570 0201 - Fax +45 5570 0543 - CVR.nr.: 32261795 Mail: tj@nolako.dk - www.nolako.dk Containerbomme Kombi containerbom Kombi-bom

Læs mere

Mulch mower Multiklipper Type MUL

Mulch mower Multiklipper Type MUL Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 60 Mulch mower 2100 - Multiklipper Type MUL120-9010 EGHAT25 61 Pos Vare nr. Ant Beskrivelse 0 E90101481 1 1 E01302080 1 2 E60000348 1 3 E03902030

Læs mere

6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL 24155 10873 SKYVEDØRRULLE 75MM PORTRULLE - 390 X 75 X 10 MM /SKAFT - VARMFORZ SKYDEDØRSRULLE

6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL 24155 10873 SKYVEDØRRULLE 75MM PORTRULLE - 390 X 75 X 10 MM /SKAFT - VARMFORZ SKYDEDØRSRULLE Side: 1 6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 55,90 M/MVA 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 55,90 M/MVA 24155 10873 SKYVEDØRRULLE 75MM PRIS PR. STK 333,29 M/MVA PORTRULLE - 390 X 75 X 10 MM /SKAFT

Læs mere

BC 1110050-100 STÅLBOLT 10X50 100 M10 X 50 1,50 BC 1110120-25 STÅLBOLT 10X120 25 M10 X 120 1,50

BC 1110050-100 STÅLBOLT 10X50 100 M10 X 50 1,50 BC 1110120-25 STÅLBOLT 10X120 25 M10 X 120 1,50 6 kantet stålbolt med skaft DIN 931 Elforz. - kvalitet 8.8 Gevindstigning BC 1104060-100 STÅLBOLT 4X60 100 M4 X 60 0,70 BC 1105070-100 STÅLBOLT 5X70 100 M5 X 70 0,80 BC 1106050-100 STÅLBOLT 6X50 100 M6

Læs mere

Prisliste Alu profiler

Prisliste Alu profiler Prisliste Alu profiler Alle priser er excl. Moms og fragt. Priser er opgivet pr. M eller stk. Der tages forbehold for trykfejl. Micro-line 6mm Aluminium ikke behandlet kr195,00 Aluminium der er vejrbestandig(anodized)

Læs mere

BUTIKSservice A/S. Varekatalog. Varenummer Beskrivelse Bemærkninger. Relæ til kassesluse Pan Oston (PO-diske) '09157 Kondensator til kassesluser

BUTIKSservice A/S. Varekatalog. Varenummer Beskrivelse Bemærkninger. Relæ til kassesluse Pan Oston (PO-diske) '09157 Kondensator til kassesluser levering fra dag-dag, udgået men kan produceres, ikke på lager, 3-5 dg leveringstid Relæ til kassesluse Pan Oston (PO-diske) Hvis du har en anden type kassesluse eller er i tvivl om det er den rigtige,

Læs mere

AB Svejseteknik ApS Disella prisliste 2014 Tryk på tasten (CTRL+ F ) og skriv varenummeret uden mellemrum.

AB Svejseteknik ApS Disella prisliste 2014 Tryk på tasten (CTRL+ F ) og skriv varenummeret uden mellemrum. Vare Nr. Beskrivelse Beskrivelse Antal Enhed Pris Excl. Moms 10125150 Plastic skydelære 0-150 mm x 0,05 mm, kæbelgd. 40 1 STK kr. 18,00 10130150 Skydelære alm 0-150 mm x 0,05 mm kæbelgd. 40 mm 1 STK kr.

Læs mere

Ophængssystemer EL & VVS

Ophængssystemer EL & VVS Ophængssystemer EL & VVS Forord Velkommen til Solar's nye ophængskatalog I det nye ophængskatalog, har vi sammensat et fælles program for El- og VVS-branchen fra Walraven i Holland. Kataloget er opdelt

Læs mere

6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL 6511 M.FKR.M. SKYVEDØRSSKÅL 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL 934 TREKKSTANG (ERST. 936)

6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL 6511 M.FKR.M. SKYVEDØRSSKÅL 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL 934 TREKKSTANG (ERST. 936) Side: 1 6511 M.FKR. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 47,22 M/MVA 6511 M.FKR.M. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 47,22 M/MVA 6511 MESS. SKYVEDØRSSKÅL PRIS PR. STK 42,45 M/MVA 934 TREKKSTANG (ERST. 936) PRIS PR. STK

Læs mere

Euronord i ABS plast og Polycarbonat (IP66 / 67) Side 3-10

Euronord i ABS plast og Polycarbonat (IP66 / 67) Side 3-10 Euronord 5.4 DK 1 Indholdsfortegnelse Der findes en størrelse til alle behov mere end 17 varianter i materialerne ABS plast, Polycarbonat, Aluminium og Polyester Euronord i ABS plast og Polycarbonat (IP

Læs mere

Montagevejledning for frilands spær

Montagevejledning for frilands spær Dette er til frilandsopsætning med 2 rækker sol paneler i 15 eller 30 grader og på to ben. Afstand spær center Det er vigtig at kende afstanden mellem spærene til frilandsopsætningen. Afstanden må max.

Læs mere

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17 SkyVision Comfort Installation manual 5.6.02_0517, Comfort, Item no. 2022 Version 05/17 Installation Manual VITRAL SkyVision Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must always be kept

Læs mere

Oversigt Bredbane stænger

Oversigt Bredbane stænger Oversigt Bredbane stænger Bredbane - Gardinstænger nger med bredt spor C1 VI HAR GJORT DET NEMT Alle Aluproff gardinstænger kan leveres på fire forskellige måder: 1. "Komplet" (Første afsnit i prislisten).

Læs mere

PROFF - PROFESSIONELE GARDINLØSNINGER

PROFF - PROFESSIONELE GARDINLØSNINGER 200 300 500 5.20 2.0 806 7.50.00 7.0 33.00 7.00 5.00 508 36.00 8.00 9.00 8062 55.00 00 900 800 00 3.50 32.20 26.00 26.00 32.00 28.00 6.20 23.30 ART. NR BESKRIVELSE INFO FARVE PRIS PR METER 900 28 mm rund

Læs mere

Håndgreb, håndtag, kroge m.m.

Håndgreb, håndtag, kroge m.m. Håndgreb, håndtag, kroge m.m. Håndtag Rustfrit stål, mål angivet i mm Varenr. Lgd. Højde Diam. Kr. 715460 475 80 22 326,00 715468 440 120 22 324,00 715462 625 120 22 391,00 715464 850 120 22 433,00 715466

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

MONTERINGSVEJLEDNING FOR FIAT /2007- TYPE 1681 TRÆK NUMMER: /20 FAST OG AFTAGELIGT SYSTEM

MONTERINGSVEJLEDNING FOR FIAT /2007- TYPE 1681 TRÆK NUMMER: /20 FAST OG AFTAGELIGT SYSTEM FOR FIAT 500 11/2007- TYPE 1681 TRÆK NUMMER: 17-2011-00/20 FAST OG AFTAGELIGT SYSTEM Godkendelsesnummer D-værdi Max belastning (horisontalt) Max belastning (vertikalt) e6*94/20*0708*00 5,45 kn 800 Kg 60

Læs mere

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12 RESERVEDELE Kedler type M, ME, MCS & CPI Kedel Variant AAA8...side Brænderrør M0...side 3 Brænderrør M0...side Brænderrør M80...side 5 Brændselsmagasin 300500700 liter...side 67 Brændselsmagasin 00 liter...side

Læs mere

SECUR GLASBESLAG. Klembeslag Punktbeslag

SECUR GLASBESLAG. Klembeslag Punktbeslag SECUR GLASBESLAG Klembeslag Punktbeslag GLASBESLAG Klembeslag MAB GLAS klembeslag fåes i 316 Rustfri stål og zink, beslag i zink kan desuden leveres med flere forskellige overflader. I her i kataloget

Læs mere

12.00 Kapslings- og tavlemateriel... 3-93

12.00 Kapslings- og tavlemateriel... 3-93 Afsnit 2.00 Kapslings- og tavlemateriel... 3-93 2.0 Monteringsbokse, kasser af kunststof... 5-8 2.5 Kunststofkasser/tavler, hvor den største side overstiger 25 cm... 8-38 2.20 Monteringsbokse, kasser af

Læs mere

Prisliste A-01-10. DVS 42001 Mandehulsdæksel på karm. DVS 42002 Mandehulsdæksel på ring. DVS 42003 Mandehulsdæksel, neds. - let

Prisliste A-01-10. DVS 42001 Mandehulsdæksel på karm. DVS 42002 Mandehulsdæksel på ring. DVS 42003 Mandehulsdæksel, neds. - let Fa. +45 98 85 41 59 Prisliste A-01-10 Ifølge ISO/DIS 5894 1978 Trykhøjder godkendt af Lloyds Register of Shipping og Det Norske Veritas DVS 42001 Mandehulsdæksel på karm Dim. Trykhøjde m kg 8 2,6 61,3

Læs mere

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning Ladcykel Med kaleche Samlevejledning Side 2 Læs og forstå denne vejledning inden monteringen påbegyndes. Det anbefales, at være 2 personer om at samle ladcyklen. Udpak forsigtigt alle dele og læg dem på

Læs mere

Nr. Ant. Ändringens art Datum Sign. Nittes i hjørnerne med popnit Overskydende gummiliste skæres bort efter limning

Nr. Ant. Ändringens art Datum Sign. Nittes i hjørnerne med popnit Overskydende gummiliste skæres bort efter limning Pos. og skydes sammen før montering af sidekantprofiler. Nr. Ändringens art Sign. Trin Montering af topklap Lim påføres på indvendige sider af profilet inden panelmaterialet føres på plads Indvendig side

Læs mere

KOMPLET Barriere System

KOMPLET Barriere System KOMPLET Barriere System KOMPLET Interieur AS, Vermundsgade 40 C 1mf. 2100 København Ø cvr. 14291598 Tlf.: 4399 0408 Fax.: 4399 0734 E-mail: Info@komplet-as.dk KOMPLETs Barriere System fra Gamme TRANSWAY

Læs mere

Kvalitets-sliddele til plove og harver

Kvalitets-sliddele til plove og harver Kvalitets-sliddele til plove og harver Se priser på shop.mi.dk Sliddele kan også købes online på shop.mi.dk Harvedele Sliddele til efterharvetand Varenummer Varenavn Længde (mm) Bredde (mm) Pris sb 210329101

Læs mere

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.dk

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.dk 00re8 VELA Optima VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax: + 88 7 www.vela.dk 00 00re8.........0.....0...0...7.7....0.0..8....0...7.....0.8....0,.....8.0......7......0. 00 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax:

Læs mere

Danmarks Stærkeste hængsel

Danmarks Stærkeste hængsel Danmarks Stærkeste hængsel Stina Inventar har udviklet det stærkeste hængsel til dato. Vi har i samarbejde med R & D og en danske beslag producent, udviklet et stærkt hængsel til inventar med svær belastning.

Læs mere

Skydedørs beslag RollLock

Skydedørs beslag RollLock RollLock se arbejdstegning fra side 24 RollLock, beslagsæt max. 60 kg. Dette skydedørs beslag er beregnet til en dør som max vejer 60 kg. RollLock er en tophængt skydedørs løsning. Aluminiums skinnen og

Læs mere

Integra Glasvægge og skydedørsystemer

Integra Glasvægge og skydedørsystemer Integra Glasvægge og skydedørsystemer MAB Integra dørkarm MAB Integra dørkarm består at alu profiler på 6 meter, der forarbejdes til en dørkarm på ønskede mål. En komplet dørkarm består normalt af ca.

Læs mere

Fladt lad i 2/3 & fuld størrelse til Workman 3000 serien

Fladt lad i 2/3 & fuld størrelse til Workman 3000 serien FORM NO. 3318-395 DK Rev A MODEL NR. 07301 60001 & OPEFTER MODEL NR. 07321 60001 & OPEFTER Betjenings- vejledning Fladt lad i 2/3 & fuld størrelse til Workman 3000 serien MONTERING AF KØLERDÆKSEL (bruges

Læs mere

Reservdelslista till HARSØ m

Reservdelslista till HARSØ m Reservdelslista till HARSØ 16-20-24 m Droppfri släpslangspridare (med uppvik) med 2 skärringsfördelare Utgåva 2008 Original reservdels bok sidorna 34-61 Side 34 af 61 7.1 Monteringsbeslag til 16-20-24

Læs mere

Reservedelsliste. 9293re3. VELA Blues 200. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.dk

Reservedelsliste. 9293re3. VELA Blues 200. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.dk 99re VELA Blues 00 Ab identnr.: 0.00 (marts 00) 80 VELA DK900 Aalborg Tlf.: + 9 00 Fax: + 988 www.vela.dk 99re..8......8.....9.......9......................................9................0.....9.......8..0....0.....9......8....8..........0......0..............0......8....8...8.....8.....9..8.....8..8..........8...8...0.....8.....8.8..8....0..............8....8................8...........8..............................

Læs mere

specialkatalog låsesmede MILA BESLAG A/S H C Ørsteds Vej 18 DK-3000 Helsingør Telefon: +45 49 13 99 00 www.mila.dk info@mila.dk

specialkatalog låsesmede MILA BESLAG A/S H C Ørsteds Vej 18 DK-3000 Helsingør Telefon: +45 49 13 99 00 www.mila.dk info@mila.dk specialkatalog låsesmede MILA BESLAG A/S H C Ørsteds Vej 18 DK-3000 Helsingør Telefon: +45 49 13 99 00 www.mila.dk info@mila.dk Indholdsfortegnelse: indstikslåse.... 3-24 flerpunktslåse.... 25-34 slutblik....

Læs mere

BREDBANE STÆNGER EKSEMPLER BREDBANE- GARDINSTÆNGER MED BREDT GLIDESPOR 2. HELE LÆNGDER 1. KOMPLET 510/ / / P

BREDBANE STÆNGER EKSEMPLER BREDBANE- GARDINSTÆNGER MED BREDT GLIDESPOR 2. HELE LÆNGDER 1. KOMPLET 510/ / / P BREDBANE- GARDINSTÆNGER MED BREDT GLIDESPOR BREDBANE STÆNGER 1. KOMPLET 2. HELE LÆNGDER 3. SB. P - 510/511 520/521 50/51 589 00 8.00 10.00 10.00 10.00 26.00 1.00 15.00 1.00 1.00 1.20 EKSEMPLER 9561 9562

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

2100 EXTRA. Stykliste Dansk. Model: 2100 EXTRA

2100 EXTRA. Stykliste Dansk. Model: 2100 EXTRA Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Lamp bracket with light, low - 90203041-7-01-a 3 Lamp bracket with light, high - 90203031-7-02-a 5 Large radiator cover 2150, 2100 & PF - 90203071-01 7 Coupling

Læs mere

TROLLA Transportvogn M/tiplad 200 kg

TROLLA Transportvogn M/tiplad 200 kg TROLLA Transportvogn M/tiplad 200 kg Artikel nr.: 12003 DK montagevejledning 2010/01 (Kan bruges som trillebør) Kære kunde, Tillykke med dit nye Trolla produkt. Vi håber du vil få stor glæde af det. Kassen

Læs mere

Købes: Sælges: Side 1 af 6 *****************************************************************************************

Købes: Sælges: Side 1 af 6 ***************************************************************************************** Side 1 af 6 Købes: Sælges: Flot DN Isbåd sælges NY PRIS Komplet isbåd incl. Carlsen sejl. 2 sæt skøjter medfølger. Det ene sæt er rustfri. Alle beslag i alu eller rustfri. Overtræk til sejl og skrog medfølger.

Læs mere

Overensstemmelseserklæring Brugsvejledning Reservedelsliste

Overensstemmelseserklæring Brugsvejledning Reservedelsliste Overensstemmelseserklæring Brugsvejledning Reservedelsliste DK He-Va Tip-Roller 4,5m 5,4m 6,3m (ekskl. 6,3m m/620mm Cambridge) N. A. Christensensvej 34 DK-7900 Nykøbing Mors Tel: +45 9772 4288 Fax:+45

Læs mere

Alle tiders tumleplads

Alle tiders tumleplads lle tiders tumleplads 10 Gør Det Selv 10/2001 Det -formede legehus har alt, hvad der skal til, når børnene leger. Det er spændende og en lille smule farligt alligevel er det en solid og billig konstruktion.

Læs mere

SECUR GLASBESLAG. Klembeslag Punktbeslag

SECUR GLASBESLAG. Klembeslag Punktbeslag SECUR GLASBESLAG Klembeslag Punktbeslag GLASBESLAG Klembeslag MAB GLAS klembeslag fåes i 16 Rustfri stål og zink, Udvalgte zink beslag kan desuden leveres med flere forskellige overflader. I her i kataloget

Læs mere

Installationsvejledning: Model AQUARELLA

Installationsvejledning: Model AQUARELLA Installationsvejledning: Model AQUARELLA Indhold 1. Udpakning 2. Indhold af levering 3. Indsætte membran 4. Indsætte filter 5. Forbindelse vandforsyning 6. Forbindelsesslanger 7. Indledende operation 8.

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

Monterings- og betjeningsvejledning til ekstrasider

Monterings- og betjeningsvejledning til ekstrasider Monterings- og betjeningsvejledning til ekstrasider Vare-nr.: 13023 til trailer i Basic- og M-serien med de udvendige kassemål 2,07m x 1,14m Vare-nr.: 13024 til trailer i Basic- og M-serien med de udvendige

Læs mere

Installationsvejledning - ASTORIA

Installationsvejledning - ASTORIA Installationsvejledning - ASTORIA 1. Åben emballagen. Kontroller at alle dele findes med (Se reservedelslisten bagest i denne vejledning). Gør klar til montering. Fig. 1-1 2. Spænd side profilerne (A11)

Læs mere

Katalog 2015 Gylleteknik

Katalog 2015 Gylleteknik Katalog 2015 Gylleteknik WEST-MASKINLAND TLF.: 86 98 75 00 FAX.: 86 98 74 20 Mobil. 40 18 75 00 Webshop: www.west-maskinland.dk - www.weiling.dk e-mail: weilingco@gmail.com - www.weiling.dk S-tænder og

Læs mere

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12. Version 01.12

RESERVEDELE. Kedler type M, ME, MCS & CPI12. Version 01.12 RESERVEDELE Kedler type M, ME, MCS & CPI Version 0. Kedel Variant AAA8... side Brænderrør M0 solgt fra januar 00 og frem... side 3 Brænderrør M0 solgt fra 995 frem til januar 00... side Brænderrør M0...

Læs mere

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. 9200re8. VELA Optima. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: 00re VELA Optima VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax: + 7 www.vela.dk 00 00re.7...0.0.7..7......7......0.....0....0................... 00 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 700 Fax: + 7 www.vela.dk Reservedelsliste

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS Model: Smart Chainsaw 400 Partnumber: 90068150 Year: 2016 1 1 434311 KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY 2 1 431965 SKRUE M5X40 SCREW M5X40 3 1 406151 BØS 5X6.3X30 BUSHING 5X6.3X30 4 1 406152 BØS 6.3X9X15

Læs mere

POWXG8250 DA 1 BESTANDDELE (FIG. A) GENERELLE SIKKERHEDSREGLER MONTERING JUSTERINGER (FIG. 10) KONFORMITETSERKLÆRING...

POWXG8250 DA 1 BESTANDDELE (FIG. A) GENERELLE SIKKERHEDSREGLER MONTERING JUSTERINGER (FIG. 10) KONFORMITETSERKLÆRING... 1 BESTANDDELE (FIG. A)... 2 2 GENERELLE SIKKERHEDSREGLER... 2 3 MONTERING... 2 3.1 Figur 19... 2 3.2 Figur 2... 2 3.3 Figur 3... 2 3.4 Figur 4... 3 3.5 Figur 5... 3 3.6 Figur 6... 3 3.7 Figur 7... 4 3.8

Læs mere