Indbo & Samleauktion. 11. Nov. Kl Onsdag 11 Nov palle julepynt *nyt* 1 palle med blandet julepynt, engangsdækkeservietter,

Download "Indbo & Samleauktion. 11. Nov. Kl. 17.00 Onsdag 11 Nov 2015. 1 palle julepynt *nyt* 1 palle med blandet julepynt, engangsdækkeservietter,"

1 DKK 10 kasser blandet indbo 10 kasser blandet indbo samt en IRobot robotstøvsuger Varunummer: DKK Clocks and Watches Et parti quartzure i Demin stil Et parti dame og herre quartzure i Demin stil. batterier virker ikke, nogle mangler optræk. Varunummer: DKK Office furniture 2 Hæve/sænkeborde, Mrk Omann 2 Hæve/sænkeborde, Mrk Omann, bordene er testet og fungerer, men Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten. Varunummer: DKK 1 palle julepynt *nyt* 1 palle med blandet julepynt, engangsdækkeservietter, juletræsophæng, nissehuer mm. Varunummer: DKK 2 paller blandet indbo 2 paller blandet indbo, meget legetøj/børnemøbler Varunummer: DKK Porcelain Royal Copenhagen og Bing og Grøndahl: samling porcelænsfigurer. Samling syv porcelænsfigurer: Royal Copenhagen: bjørnefigur nr og 729 H. 11 og 6 cm., kat nr. 727, H. 6 cm., ællinger nr. 516 H. 4,5 cm., fugle nr H. 5,5 cm. (afslag på halen, se foto), samt Bing og Grøndahl: to "piner" nr og 2208 H. 11,5 cm. Varunummer: DKK Mart Stam for Jox Interni; et par stole Mart Stam for Jox Interni; et par stole med stel af forkromet stålrør, sæder og ryg udspændt med sort patineret læder. Et stol mangler en vange under sæde. Varunummer: DKK Kgl. porcelæn, Holmegaard, Bing & Grøndahl, m.fl Kgl. porcelæn, Holmegaard, Bing & Grøndahl, m.fl, isbjørn Kgl porcelæn nr. 729, Kgl Porcelæn askebæger nr. 3673, Ungdommelig Dristighed, Dreng og pige, Bing & Grøndahl figur nr Holmegaard askebæger og vase, Bjørn Wiinblad vase og urtepotteskjuler mm. Varunummer: DKK Tremmesofa, sofabord samt lædertaburet Tremmesofa betrukket med gråt uldstof, stel af lys bøg L. 185 H. 85 D. 80 cm samt sofabord af lys bøg L. 135 D. 75 H. 50 cm, taburet af mørkbejdset træ betrukket med mørkebrunt læder Varunummer: DKK Sofa, sofabord samt marmorinobord Sofa i bordeauxrød stof, sofabord af bøgetræ L. 160 D. 60 H. 50 cm samt marmorinobord Ø. 75 H. 50 cm Varunummer: Sida 1

2 DKK Lille parti blandet indbo 1 teaktræsspejl H. 100 B. 55 cm, 1 gulvlampe i stål, 1 bordlampe stål, 2 malerier samt kasse med diverse Varunummer: DKK 11 dynejakker forskellige størrelser, *nye* 11 dynejakker, ubrugte, forskellige størrelser og farver Varunummer: DKK Blandet inbo; Krups espresso maskine mm. Blandet inbo; Krups espresso maskine, Flymo multi trim 250, sy mannequin, stativ og kande. El dele skulle virke iflg, rekvirenten, De Københavnske Auktioner kan ikke garanteret for funktionaliteten. Varunummer: DKK Protouch, 20 par benskinner str xs, *nye* Protouch, 20 par benskinner str xs, alle uåbnet i original pakning Varunummer: DKK 11 dynejakker forskellige størrelser og farver, *nye* 11 dynejakker forskellige størrelser og farver, nye i plastemballage Varunummer: DKK Happy Broderimaskine, Model hca ttc Happy Broderimaskine, Model hca ttc, 12 nåle, monteret på arbejdsbord med hjul Startpris: 500 DKK Varunummer: DKK Glass Samling diverse glas 19 og 20 årh. Samling diverse glas, vaser, karafler, glas, glasbakke mm. 19 og 20 årh. Varunummer: DKK Et parti Madam Blå Et parti Madam Blå i 2 kasser Varunummer: DKK Bikes Ebsen samt X-zite, to cykler Ebsen cykel "Spirit of Saint Louis" stelnr. PY , X- Zite Phantom herrecykel. stelnr. WTT74537B. Varunummer: DKK Spisebord/mødebord, plade af sort lakeret træ Spisebord/mødebord, søjle på firepasfod afsluttede med plastdupper af forkromet metal, plade af sort lakeret træ. H. 72 Ø 120 cm. Varunummer: Sida 2

3 DKK Dansk møbelsnedker, øreklapstol, 1950'erne Dansk møbelsnedker, øreklapstol, runde tilspidsede ben og negle af teaktræ, løs sædehynde og stol overpolstret med veloursstof, 1950'erne. Varunummer: DKK Mixerpult, Mrk Soundcraft VII Mixerpult, Mrk Soundcraft VII, kompakt mixer med 6 monokanaler og 2 stereo kanaler samt 3 bånds EQ med mid sweep samt tilhørende kasse, ledninger mm. Varunummer: DKK To spejle 1950/60erne Spejl i skønvirke stil af forgyldt træ, 88 x68 cm. samt spejl af bemalet og guldbemalet træ, 100 x 48 cm. Begge fra 1950/60erne, Varunummer: DKK Gorenje gaskomfur, Brandt køleskab samt elektronik Gorenje gaskomfur model G61121AW, 4 gasblus, ovnrum 55 L, Brandt køleskab, H. 85 B. 55 D. 55 cm (testet og virker, dog med lugtgener) samt 1 kasse blandet elektronik, Hp stationær computer, Packardbell skærm, tastatur mm Varunummer: DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: DKK 12 stk Gilette barberskraber, Fushion Proglide, *nye* 12 stk Gilette barberskraber, Fushion Proglide, i original emballage Varunummer: DKK Sort lædersofa, et par armstole samt messing lysekrone Sort lædersofa med stel af lys bøg L. 140 H. 75 D. 75 cm, et par armstole betrukket med hhv rød og grøn velour samt 6 armet messing lysekrone Varunummer: DKK Parti italienske Girardi fliser, lampe mm Parti italienske Girardi fliser, hvid loftslampe Ø. 65 cm samt et par "saml-selv" møbler Varunummer: DKK 2 kuffertsæt, Roventa mm 2 Kufferter, Coni Cocci, 80X60 cm samt 2 kabinekufferter, Roventa 42X33 cm, begge med kodelås og 2 diverse rygsække Varunummer: DKK Supermount SMR-36 motor Supermount SMR-36 motor Varunummer: Sida 3

4 DKK 12 stk Gilette barber skraber, Fushion Proglide, *nye* 12 stk Gilette barberskraber, Fushion Proglide, i original emballage Varunummer: DKK Ceramics Syv postej/buddingeforme af keramik, 19 årh. Syv postej/buddingeforme af keramik, med løve, frugtkurve og overflødigheds horn, 19 årh. L cm. Varunummer: DKK Et par philips industrilamper Et par philips industrilamper med aluminiums skærme. H. 50 Ø 40 cm. Varunummer: DKK Oppustelige frisbees " Funny UFO" ca 2400 stk. Oppustelige frisbees " Funny UFO" ca 2400 stk. Varunummer: DKK Et par store industrilamper Et par Store industrilamper af oranget lakeret metal monteretde med aluminiums skærme. H. 63 Ø 55 cm. Varunummer: DKK Bølle hatte ca 400 stk. Bølle hatte ca 400 stk. Ternede i forskellige farver. Varunummer: DKK Jørgen Bækmark for FDB: sofabord af egetræ, samt sofabord af palisander Jørgen Bækmark for FDB: sofabord af egetræ, H. 55,5 L. 160 B. 55 cm. (skjoldmærker på plade samt skade på et ben) samt sofabord af palisander med udtræksplade H. 52 L. 150 B. 58 cm. (bensamling defekt, revne) Varunummer: DKK Dansk møbelsnedker, sofabord af mahogni, 1950'erne Dansk møbelsnedker, sofabord af mahogni, tilspidsende ben, underhylde med flet, sider med klap à 30 cm. og udtræksplade à 34 cm. med aftageligt aluminiumsbakke. 1950'erne. H. 61,5 L. 80 D. 49cm. Varunummer: DKK 3 klo maskiner "The Claw" og 1 kasse med LED lygter The Claw, klo maskiner, 3 stk. samt en kasse med LED lys til camping brug. Alt nyt i kasser. Varunummer: DKK Oppustelige frisbees " Funny UFO" ca 3000 stk. Oppustelige frisbees " Funny UFO" ca 3000 stk. Varunummer: Sida 4

5 DKK Porcelain Samling Kgl. Porcelæn og Bing & Grøndahl Samling Kgl. Porcelæn og Bing & Grøndahl. Bland andet: Kgl. Porcelæns lampe, Fajance, Fog & Mørup nr H 36 cm. Royal Copenhagen Fajance Baca, usædvanlig formet vase. Designet og signeret af Ellen Malmer, nr. 680/3683. H 10 cm. Vase nr. 566/984, H 13 cm. (revne i). Bing & grøndahl lampe i hvid, H 47 cm. ca. fatning er knækket. Varunummer: DKK Ceramics Samling stentøj, keramik mm. Blå Søholm lampe i stentøj, H 34 cm. Gerda Østergaard, glaseret stentøj skål. sign. monogram. Bing & Grøndahl stentøjs tallerken mm. Varunummer: DKK En kasse med blandet tasker En kasse med blandet tasker. Varunummer: DKK To paller værktøj 2 paller med blandet værktøj og en høvlebænk. Varunummer: DKK Toiletmøbel, teak kommode og fire stol Toiletmøbel med spejl H:145cm B:85cm D:50cm, teak kommode H:76cm B:70,5cm D:37,5cm og fire stole. Varunummer: DKK 2 paller blandet indbo, + chaiselongue 2 paller blandet indbo, + chaiselongue. Varunummer: DKK Panasonic videoprojektor samt lærred og spots Panasonic videoprojektor med fjernbetjening samt diverse lærred og spots (uden pærer). Vi garanteret ikke for funktionaliteten Varunummer: DKK 1 kasse med CD'er samt Philips stereoanlæg 1 kasse med CD'er samt Philips stereoanlæg Varunummer: DKK 22 kg. LEGOklodser En kasse med 22 kg legoklodser, nogle brochurer medfølger. Varunummer: DKK Palle med DVD'er og CD'er Palle med ca. 700 dvd og 380 CD nogle cd holder medfølger. Varunummer: Sida 5

6 DKK Diverse legetøj Diverse legetøj; bolde, dyr mm. Varunummer: DKK Glass Samling diverse glas Samling diverse glas. Vaser, vinglas, skåle mm. Varunummer: DKK To armstole samt 1 spisestol To armstole af bejset bøg samt 1 spisestol af bøg med fletsæde Varunummer: DKK Office furniture 2 Hæve/sænke skriveborde 2 Hæve/sænke skriveborde, L. 200 B. 110/120 cm, begge borde er testet og fungerer, men Københavns Auktioner indestår ikke for funktionaliteten Varunummer: DKK To spisestole af teaktræ samt 1 armstol To spisestole af teaktræ med sæde af sort skai. En armstol i bejset bøg med sæde af flet. Varunummer: DKK Slagbord af egetræ i barok stil, 20 årh. Slagbord af egetræ i barok stil med to halvrunde klapsider og støtteben, H. 76 B. 104 L. 168/50 cm. 20 årh. Varunummer: DKK Wine 1 palle blandet vin 1 palle med blandet vin, vinen er af ældre dato og opbevaret i kælder Varunummer: DKK Bang og Olufsen samling: Red line RL 140 samt 2 pladespillere Bang og Olufsen; Red line RL 140 passiv højtaler. H. 50 B 70 cm. (stof med slitage) samt 2 pladespillere: Beogram 3300 og B&O Type 42 VF. begge med pick up. Varunummer: DKK Porcelain Samling blandet porcelæn. Samling blandet porcelæn, blandt andet kaffe service fra Aalborg Konditori, en samling fingerbøller i sættekasser, ældre blækhus, Bjørn Wiinblad Ø19,5 cm. H 6 cm. mm. Varunummer: DKK 2 golfsæt, Regal Regal Golfbag samt medfølgende golfvogn og køller, ukendt mærke golfbag med køller. Varunummer: Sida 6

7 DKK Spisebord i barok stil samt 4 stole, 1900 tallet midte. Spisestue i barok stil af egetræ, spisebord med udtræk H. 77, B. 90, L. 140 cm. samt 4 stole med sæde af sort læder. Spisebord med tilhørende fire stole tallet midte. Varunummer: DKK Cilindro s70, Pendel Cilindro s70, Pendel, model Modo Luce, cylindrisk pendel med bund i plexiglas og krop med glat bomuldsbetræk på skærmen, Ø 70 cm., Nypris 5.400,- Varunummer: DKK Tre tremmestole af bemalet træ Tre tremmestole af bemalet træ Varunummer: Stor petroleumslampe monteret til el. 20 årh. Stor petroleumslampe monteret til el. 20 årh. H. 87 cm, skærm Ø 44 cm. Varunummer: DKK Cilindro s70, Pendel Cilindro s70, Pendel, model Modo Luce, cylindrisk pendel med bund i plexiglas og krop med glat bomuldsbetræk på skærmen, Ø 70 cm., Nypris 5.400,- Varunummer: DKK Almue spisestue i bemalet fyrretræ. Almue spisestue bemalet fyrretræ, bestående af 2 spiseborde H 79, B 60, L 101 cm, 5 stole samt kistebænk, stole fremstår med knækket sæde Varunummer: DKK Sofabord med glasplade Sofabord i kirsebærtræ med glasplade, stellet med guldbemalet udsmykning, H 46, L 124, B 68 cm. Varunummer: DKK Kommode af mahogni, ca 1900 Kommode af mahogni, ca 1900 Nøgle mangler. En skuffe er aflåst. H. 88 B. 91 D. 49 cm. Varunummer: DKK Ole Wanscher for Fritz Hansen, armstol model FH 1752 Ole Wanscher for Fritz Hansen, armstol model FH 1752 af mahogni, formgivet i Hul i sæde, defekt betræk og gjorde, til ompolstring. Varunummer: DKK Et par vintage Pioneer palisander højtalere model CS 979 Et par vintage Pioneer højtalere model CS 979 i kabinet af palisander, H. 94, B. 38, D 34 cm. Varunummer: Sida 7

8 DKK Høj bogreol samt hjørneskab af mahogni Høj bogreol af lakeret mahogni med flytbare hylder og to skydelåger forneden, H. 210 B. 75 D. 29 cm., 1960erne, samt hjørneskab med konkav dør bag hvilke hylder, H. 117 B. 58 D. 67 cm. et nøgle medfølger. 20 årh. første halvdel. Varunummer: DKK Maarten Van Severen for Vitra.04 barstol, 3 stk. 3 stk. Maarten Van Severen for Vitra.04 barstole/højstole, sæde af gråt polyuretan, monteret med højdejusterbar stel, afsluttet med fempasfod monteret med hjul, Ene stol med lille flænge i sæde. Varunummer: DKK Prints Bamse Kragh-Jacobsen CD: litografi 1970 Bamse Kragh-Jacobsen CD: Abstrakt komposition, litografi nr. 199/260, sign. Kragh-Jacobsen og dateret Varunummer: DKK Empire stil kommode af mahogni, 20 årh. begyndelse Empire stil kommode af mahogni, buet front med fire skuffer, nøgle medfølger. H. 66 B. 110 D. 53 cm. 20 årh. begyndelse Varunummer: DKK Sofamøbelment; 3 pers. samt 2 pers. sofaer lysebrunt læder Sofamøbelment; 3 pers. L. 200 cm. samt 2 pers. L. 150 cm. sofaer, runde ben af egetræ, ryg, sider og sæde betrukket med lysebrunt læder. Varunummer: DKK Reolsystem af palisander, Hjørnebo System Reolsystem af palisander, Hjørnebo System, bestående af; To moduler med sokkel og skydelåger, H. 70, B. 85, D. 42 cm. Fire moduler H. 60, B. 85, D. 26 cm. Et med skydelåger og hylde, et med skabslåger og bar i, et med hylde og sidste med en låge hvortil nøgle medfølger. Varunummer: DKK Et parti "Active Air" duftfrisker til sko, 96 pakker Et parti "Active Air" duftfrisker til sko, 96 pakker med to stk. Varunummer: DKK ca. 288 stk. "Dinosaur æg" Legetøjs dinosaur æg. ca. 288 stk. Varunummer: DKK Oppustelige frisbees " Funny UFO" ca 1900 stk. Oppustelige frisbees " Funny UFO" ca 1900 stk. Varunummer: DKK Bikes Fire cykler Fire cykler; En blå herre cykel af mærket "Greenfield", en pink pige cykel af mærket "By Mustang - Purpleflower", en rød BMX af mærket " Exhaust - Blow torch" samt en pink børnecykel med støttehjul af mærket "Rocky - Coco". Varunummer: Sida 8

9 DKK Tolv spisebordstole af egetræ og mahogni 20 årh. begyndelse/midte Seks spisebordstole af egetræ med blåt sædebetræk samt seks stole med lilla sædebetræk, 20 årh. begyndelse/midte Varunummer: DKK Older furniture Kommode af mahogni, 20 årh. Kommode med 4 skuffer, nøgle medfølger. En lås i stykker. H. 82 B. 65 D. 43 cm. 20 årh. Varunummer: DKK Bramin reolsystem model 160 af palisander. Bramin reolsystem model 160 af palisander. Skuffemodul: H. 47 L. 100 D. 47 cm. 3 hyldemoduler: H 51 cm, L 100 cm, D 31 cm. Varunummer: DKK Dansk møbelproducent: 4 stole af egetræ med lædersæde Dansk møbelproducent: 4 stole af egetræ med lædersæde, H. 78 L. 47 D. 44 cm. Varunummer: DKK Fem spisebordsstole af birketræ, 20 årh. første halvdel Fem spisebordsstole af birketræ, H. 83 L. 39 D. 41 cm. 20 årh. første halvdel. Varunummer: DKK Tools Fem stk. rørtang Fem stk. rørtang i æske. WeiDi tools. Varunummer: DKK Et parti nyt legetøj Et parti nyt legetøj. Bland andet oppustelige badedyr, hårpynt mm. Ubrugt i emballage. Varunummer: DKK Lotus, papir dispenser samt 5 stk. toiletpapir holdere Lotus, papir dispenser samt 5 stk. toiletpapir holdere. Nye i emballage. Varunummer: DKK Older art Charley Bendtsen: kystparti fra Bornholm Charley Bendtsen, 20 årh.: kystparti fra Bornholm olie på lærred, sign. Charley Bendtsen, 95 x 135 cm. Varunummer: DKK Older art Carl H. Fischer CD: opstilling Carl H. Fischer CD: opstilling, olie på lærred, sign. Carl H. Fischer, 68 x 97 cm. Varunummer: Sida 9

10 DKK Glass En samling diverse glas, karafler mm. En samling diverse glas, karafler H cm. Farvede isskale, H. 9 Ø. 9 cm. mm. Varunummer: DKK Tools Fem stk. rørtang Fem stk. rørtang i æske. WeiDi tools. Varunummer: DKK En samling diverse tin og pletsølv En samling diverse tin og pletsølv. Bland andet; Just Andersen salt & peber, Skønvirke vinsæt i tin; 10 bægre, fad sign. MJC Ø. 34 cm. To cocktail shakere, den ene mærket Wester, Denmark i plet. Den anden mærket Lundtofte stainless steel. 272, Denmark. mm. Varunummer: DKK Porcelain En samling diverse porcelæn En samling diverse porcelæn; To Kaffestel, 4 underkopper, 4 sidetall., sukkerskål samt flødekande. mærket: Suisse - Langenthal kopper med tilhørende underkopper, sukkerskål samt flødekande. Tyk glasur med tegning af kvinde. Jordbærsæt i fajance: skål, 6 tall., mælkekande og sukkerskål. Varunummer: DKK Furs To kapper/stolaer. En i mink, en i bisam. En lysgrå mink og en brun bisam kappe/stola. Opbevaret i tilhørende kasse. Varunummer: DKK Pedrali Italien, Seks armstole, model Allure 737 Pedrali Italien, Seks armstole, model Allure 737., ben af forkromet stål. skal med egetræsfinér, sæde betrukket med stof, H. 73 B. 58 D. 53 Sh. 46 cm. Varunummer: DKK Cilindro s70, Pendel Cilindro s70, Pendel, model Modo Luce, cylindrisk pendel med bund i plexiglas og krop med glat bomuldsbetræk på skærmen, Ø 70 cm, Nypris 5.400,- Varunummer: DKK Cilindro s70, Pendel Cilindro s70, Pendel, model Modo Luce, cylindrisk pendel med bund i plexiglas og krop med glat bomuldsbetræk på skærmen, Ø 70 cm, Nypris 5.400,- Varunummer: DKK Ubekendt kunstner, byparti, olie på lærred Ubekendt kunstner, byparti, olie på lærred, sign. "Ebert". 38 x 65 cm. Varunummer: DKK D-line 2 stk dispenser til papirhåndklæder samt 2 dispenser til affald 2 stk D-line dispenser til papirhåndklæder samt 2 stk d-line affaldsbeholder til papirhåndklæder. Alle 4 fremstår helt nye og i original emballage. Der medfølger beslag til vægmontering. Varunummer: Sida 10

11 DKK En samling billedfremvisere. En samling billedfremvisere med film samt Teknik legetøj. Fremstår med aldersrelaterede og alm. brugsspor. Fejl og mangler kan/må påregnes. Københavns Auktioner står ikke indefor funktionaliteten. Varunummer: DKK Dansk snedkermester, dækketøjsskab af mahogni 1940'erne Dansk snedkermester, dækketøjsskab af mahogni, front med to døre bag hvilke udtræksskuffer og hylder samt to skuffer forneden, 1 nøgle medfølger, 1940'erne, H. 132 B. 130 D. 42 cm. Varunummer: DKK Porcelain En samling Kgl. Porcelæns juleplatter samt B&G platte En samling Kgl. Porcelæns juleplatter samt B&G platte. 20 stk. juleplatter fra Kgl. Porcelæn samt en Bing & Grøndahl med H.C Andersen. Varunummer: DKK Older furniture To armstole af birketræ 1920/30'erne To armstole af birketræ med svungen armlæn og sæde med hestehårsbetræk. Varunummer: DKK Aage Dedekam: Kopi efter Monet: "The Tide" Aage Dedekam født 1954; kopi efter Monet: "The Tide" 110 x 59 cm. Varunummer: DKK Ukendt producent: To pers. sofa, samt tre opbevaringskasser Ukendt producent: To pers. sofa, sider ryg og hynder betrukket med sort skai, L. 150 cm. Tre flettede opbevaringskasser 33 x 33 x 33 cm. medfølger. Varunummer: DKK Aage Dedekam Kopimaleri: "Lovers" Aage Dedekam født 1954 deko maleri; Lovers. 39 x 110 cm. Varunummer: DKK Older furniture Stor skab af eg og nøddetræ ca. år 1920 Stor skab af eg og nøddetræ, front med tre døre bag hvilke hylder, H. 145 B. 150 D. 45 cm. 1 nøgle medfølger. ca. år 1920 Varunummer: DKK John Mogensen CD: kystparti fra Amager John Mogensen CD (sanger): kystparti fra Amager, olie på lærred, sign. J M og dateret 1971, 46 x 66 cm. Varunummer: DKK Glass En samling farvede vin glas, 26 stk. En samling farvede vin glas, 26 stk. H cm. Varunummer: Sida 11

12 DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: DKK Samling 300+ LP, CD og singler Samling 300+ LP, CD og singler Varunummer: DKK Kazimierz Lewicki: "efter" olie på lærred Kazimierz Lewicki 20 årh. ; "efter" olie på lærred, sign. Kazimierz L. 90, sign. og betitlet på bagsiden, 51 x 71 cm. Varunummer: DKK Clocks and Watches To amerikanerure ca. år 1900 To amerikanerure ca. år Bonnefoy Nantua inkl. pendul og nøgle. L. 62 cm B. 47 cm 2. kalenderur Inkl. pendul og nøgle. L. 64 cm B. 44 cm Varunummer: DKK Older furniture Skønvirke garderobeskab af birketræ med facetslebet ovalt spel Skønvirke garderobeskab af birketræ, svugne top, front med dør med facetslebet ovalt spel, skuffe forneden, 1 nøgle medfølger, ca H. 200 B. 80 D. 50 cm. Varunummer: DKK Legetøjs dinosaur æg. ca. 180 stk. Legetøjs dinosaur æg. ca. 180 stk. Varunummer: DKK Geographical Norway og Gangster Unit herrejakker Geographical Norway 2 stk. og Gangster Unit herrejakker 8 stk. Nye og ubrugte Varunummer: DKK Et parti møbler servante, skammel stol bord mm. Et parti møbler; almue bemalet servante med marmorplade, marrokansk skammel, lænestol, spillebord samt Vejle stole og møbelfabrik: sofabord af teaktræ: H. 50 L. 140 B. 73 cm. Varunummer: DKK Older furniture Seks krostole samt tilhørende rundt bord Seks krostole med hynder, samt rundt bord med tillægsplade Ø. 95 cm. Tillægsplade B. 40, L. 95 cm. Varunummer: DKK Older lightning Et par messing lampetter med løvehoveder, 20 årh. midte Et par messing lampetter med løvehoveder, monterede til el, 20 årh. midte, H. inkl. skærme 25 cm. Varunummer: Sida 12

13 DKK To kasser diverse børne tøj *Nyt* To kasser diverse børne tøj *Nyt* Varunummer: DKK South Park Bokser short M/L ca 45 stk. South Park Bokser short M/L ca 45 stk. Varunummer: DKK Glass Stor samling glas 'erne ca 107 stk. Stor samling glas 'erne ca 107 stk. Varunummer: DKK Glass En samling krystal glas, karafler mm. ca 38 dele. En samling krystal glas, karafler mm. ca 38 dele. Varunummer: DKK Wine To flasker Barolo 1999 samt vinoptrækker sæt To flasker Barolo 1999 samt vinoptrækker sæt Varunummer: DKK Glass En samling diverse glas, bland andet Lyngby Glas En samling diverse glas, bland andet Lyngby Glas. Varunummer: DKK En palle med blandet julepynt En palle med blandet julepynt. Varunummer: DKK "Von Dutch" sko, 15 par i kasser "Von Dutch" sko, 15 par i kasser, 4 forskellige slags Varunummer: DKK Julehatte, ca. 80 stk. Ca. 80 stk. julehatte, filthat med fjermontering i kanten, monteret således de kan lyse, dog virker batteri ikke. Varunummer: DKK Bikes Tre herrecykler, Mustang, Active bikes og Everton. Mustang ennergy herrecykel med sram S7 gearskifter. Active bikes Spine herrecykel med Quickshift 6 og Everton med sram S7 gearskifter. Varunummer: Sida 13

14 DKK Glass En samling diverse glas En samling diverse glas. Bland andet; Holmegaard fyrfads stage. Varunummer: DKK En palle med blandet julepynt En palle med blandet julepynt Varunummer: DKK "Von Dutch" sko, 15 par i kasser "Von Dutch" sko, 15 par i kasser, 4 forskellige slags Varunummer: DKK Philips 42" fladskærmstv samt diverse elektronik Philips 42" fladskærmstv samt Philips DVDafspiller, Matsui DVD-afspiller og Combimicroovn fra Kenwood (manual til denne medfølger) Varunummer: DKK 4 dekorationsmalerier 4 dekorationsmalerier, 70X70 cm, det ene med svæveramme Varunummer: DKK Falsig møbelfabrik, reolsystem i palisander Reolsystem fra Falsig møbelfabrik i palisander. Bestående af 3 stk. underdele med skabslåger bag hvilke hylder og skuffer samt 3 overdele bestående af hylder og et med klap. H. 175 B. 90/270 D. 45 cm Varunummer: DKK Older furniture 4 Krostole samt tilhørende rundt spisebord 4 Krostole samt tilhørende rundt spisebord med udtræksplade under, Ø. 110/170 H. 75 cm, bejdset bøgetræ Varunummer: DKK Dansk møbelproducent; 3 pers. sofa med 2 lænestole fra 1950/60'erne Dansk møbelproducent; 3 pers. sofa L. 190 H.75 D. 80 cm, betrukket med flaskegrøn silkebrokade og ben af palisander samt 2 lænestole ligeledes betrukket med silkebrokade og ben af palisander, 1950/60'erne Varunummer: Severin Hansen for Haslev møbelfabrik, indskudsborde mm. Severin Hansen for Haslev møbelfabrik, indskudsborde i palisander, H. 50 B. 57 D. 37 cm samt lampe i palisander med plisseret skærm H. 140 cm og 1 lænestol i lamineret bejdset bøg betrukket med grøn læder Varunummer: DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: Sida 14

15 DKK Roald Hansen CD, skovparti samt fisker Roald Hansen født 1938: skovparti samt fisker to olie på lærred skovparti samt fisker begge sign. Roald Hansen og 65 x 32 cm. Varunummer: DKK Plakat med Danske Møbelklassikere Plakat med møbelklassikere. Danske møbler fra x 42 cm. Varunummer: DKK Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing (ny) Benny Frandsen for Frandsen Lightning: pendel af messing, hvidlakeret indeni, sort ledning (3 meter) med tilhørende baldakin, Ø 50 cm. Fremstår ny i uåbnet kasse (modelfoto) Nypris 2999 kr. Varunummer: DKK Junichi Nakagana; "Wave" olie på lærred Junichi Nakagana født 1959; dekorations maleri: "Wave" olie på lærred 56 x 88 cm. Varunummer: DKK Et parti legetøjsbiler samt fjernstyrede biler Et parti legetøjsbiler Bla. a. James bond bil og Moonraker shuttle, samt diverse både ca. 65 stk. (mangler og defekter) samt 5 stk. fjernstyrede biler. Varunummer: DKK Aage Dedekam; kopi efter John Singer Aage Dedekam født 1954; kopi efter John Singer 59 x 59 cm. Varunummer: DKK et parti blandet indbo, værktøj mm Sofabord mørkbejdset egetræ med skuffe, L. 140 D. 100 H. 50 cm, messinglampe H. 165, Dahle skæremaskine, lysekrone, elovn (testet og virker) krukke, højtalere mm. Varunummer: DKK Older furniture Armstol; Nyrokoko stil i gammelrosa velour Armstol; Nyrokoko stil med udskæringer i mørkbejdset / lakeret træ, sæde og ryg betrukket med gammelrosa velour. H. 112 cm. Sædehøjde. 48 cm. Fremstår med afslag i udskæring i toppen. Varunummer: DKK Vilhelm Th. Skovgaard samt glasmaleri i skønvirke ramme Vilhelm Th. Skovgaard H. 68, B. 96 cm. samt glasmaleri i skønvirke ramme H. 35, B. 50 cm. Varunummer: DKK ca 30 japanske forhæng/gardiner ca 30 japanske forhæng/gardiner, 2 forskellige farver, længde mellem 2-3 m, pakket separat Varunummer: Sida 15

16 DKK Dansk møbelproducent; Otte spisestole af lakeret bøgetræ Dansk møbelproducent; Otte spisestole af lakeret bøgetræ, ca 1960, betrukket med uldent brunt stof Varunummer: DKK Plakat med Danske møbelklassikere Plakat med møbelklassikere. Danske møbler fra x 42 cm. Varunummer: Sida 16

17

Kunst, Design & Antik. 27. Okt. Kl. 17.00 Tisdag 27 Okt 2015

Kunst, Design & Antik. 27. Okt. Kl. 17.00 Tisdag 27 Okt 2015 1 1500 DKK Modern art Karl Nielsen CD, "Kopper og krus" 1975 Karl Nielsen (1895-1990) CD; "Kopper og krus" olie på masonit, sign monogram Kn og dateret 75, 45 x 55 cm. Varunummer: 10464 6 5000 DKK Stor

Indbo & Samleauktion. 25. November. Kl. 17.00 Onsdag 25 Nov 2015

Indbo & Samleauktion. 25. November. Kl. 17.00 Onsdag 25 Nov 2015 1 600 DKK Prints 2 plakater, Socialdemokratiet, offsettryk 'Stem med mig! Sæt X ved socialdemokratiet, valgplakat fra 1920'erne, senere genoptryk samt 'Arbejde og tryghed - Stem paa liste A, Socialdemokratiet'

Indbo & Samleauktion. 28. Okt. Kl. 17.00 Onsdag 28 Okt 2015. Kevi; to kontorstole Kevi; to kontorstole med justerbar sæde.

Indbo & Samleauktion. 28. Okt. Kl. 17.00 Onsdag 28 Okt 2015. Kevi; to kontorstole Kevi; to kontorstole med justerbar sæde. 1 1500 DKK Spisebord af egetræ samt fire stole Spisebord af egetræ H. 75 L. 160 B. 80 cm. samt fire stole betrukkede med brun skai, alt af nyere dato. Varunummer: 10415 6 600 DKK Kevi; to kontorstole Kevi;

Kunst, design & antik. 26. Sep. Kl. 10.00 Lördag 26 Sep 2015

Kunst, design & antik. 26. Sep. Kl. 10.00 Lördag 26 Sep 2015 1 3000 DKK Ceramics Arne Bang; vase af stentøj med rillet korpus Arne Bang (1901-1983); vase af stentøj med rillet korpus, sign. AB monogram og num. 1. H. 14 Ø 9 Varunummer: 10004 6 2500-3000 DKK Jack

Indbo & Samleauktion. 16. December. Kl. 17.00 Onsdag 16 Dec 2015

Indbo & Samleauktion. 16. December. Kl. 17.00 Onsdag 16 Dec 2015 1 3000-5000 DKK Books Bøger Samling, 17/18/19 og 20 årh. Bøger Samling: Fransk litteratur: Corneille (udgave fra slutning af 1600 tallet), dansk digte, bibel mm. fra 17/18/19 Årh. (i ca. tre/fire kasser)

Katalog - Møbler. Royal Classic Restrup Kærvej 10 DK-9240 Nibe Telefon Fax

Eftersyn. På adressen: Gødding Møllevej Randbøl (gammel XL Byg hal ) Efter aftale. Auk: 3524 Kat: 2. 6 stk. stabelstol, blå uldstof

Eftersyn. På adressen: Gødding Møllevej Randbøl (gammel XL Byg hal ) Efter aftale. Auk: 3524 Kat: 2. 6 stk. stabelstol, blå uldstof 3524 - Stole, borde, legetøj m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Gødding Møllevej 1 7183 Randbøl (gammel XL Byg hal ) Efter aftale Eftersyn På adressen: Gødding Møllevej

gave idéer 20% Shop døgnet rundt på www.møbler.dk Spar op til

gave idéer 20% Shop døgnet rundt på www.møbler.dk Spar op til gave idéer Spar op til 20% Shop døgnet rundt på www.møbler.dk Silvia skærm Meget flot og dekorativ lampe i et tidsløst dansk design. Lavet i polypropylen og PC. Ø45 cm. Hvid skærm. Pris 399,- Kobber- eller

Kunst, Design & Antik. 24. Nov. Kl. 17.00 Tisdag 24 Nov 2015 1 1200-1500 DKK Finn andersen CD, Nåleskov; skovvej i sollys Finn Andersen 1909-1987 CD, Nåleskov; skovvej i sollys, olie på lærred, sign. Finn An., 60 x 70 cm. Varunummer: 10754 6 5000-6000 DKK Hans Gyde

Bolig & Interiør ( 7800 Skive )

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 23. september :00-15:00. Auk: 3514 Kat: 2. 3514 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Torsdag d. 27. september 2018 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.26. August 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!!

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.26. August 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!! Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.26. August 2015 kl: 17:00 Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 9:00-16:00 Torsdag fra kl. 9:00-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere billeder

Eftersyn. På adressen: Skuerupvej Stenlille. Efter aftale. Auk: 3969 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 02. september :00-15:00. Auk: 3469 Kat: 2. 3469 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Fredag d. 07. september 2018 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3. Udlevering. Eftersyn. 2454 - Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Fredag d. 09. december 2016, 10:00-14:00 Eftersyn

2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2

2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 2420- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Fredag

Eftersyn. På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro. Efter aftale. Auk: 2420 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro. Efter aftale. Auk: 2420 Kat: 2. 2420 - Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 2 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Fredag d. 18. november 2016, 11:00-14:00 Eftersyn

2454- Antik- & retro møbler, lamper m.v. fra dødsbo - DEL 3

2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v.

2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. 2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. 2577- Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 4 6500 Vojens Fredag d.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering. Eftersyn. 2577 - Div. retro møbler, PH lamper, Piet Hein bord m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 4 6500 Vojens Fredag d. 17. marts 2017, 08:00-14:00 Eftersyn

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. April 2015 kl: 17:00

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. April 2015 kl: 17:00 Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. April 2015 kl: 17:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 8:30-15:30 Torsdag fra kl. 8:30-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 16. september :00-15:00. Auk: 3496 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Søndag d. 16. september :00-15:00. Auk: 3496 Kat: 2. 3496 - Bolig & Interiør ( 7800 Skive ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Du skal forevise din KVITTERING fra Damonline ved udlevering Fredag d. 21.

2999- Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v.

2999- Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v. 2999- Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v. 2999- Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Onsdag d. 15. november 2017 - kl. 13:25 Vigtig

Salg af Melancholia regi

LEVERING: Møblerne kan leveres af sælger mod køber betaler for fragten - RING og forhør om pris 2723- Møbler-/restlager fra Chedanthe 2723- Møbler-/restlager fra Chedanthe Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: AR Kjærbysvej 1-3 6280 Højer Mandag d. 22. maj 2017, 09:00-16:00 Eftersyn På adressen:

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked. Udlevering. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked. Udlevering. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup 3627 - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked 3627 - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup Onsdag d. 28. november 2018 10:00-15:00 Torsdag

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v. Udlevering.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v. Udlevering. 2999 - Div. kontorinventar bl.a. Magnus Olesen, Munch m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skuerupvej 30, 4295 Stenlille Tirsdag d. 21. november 2017 09:00-16:00 Onsdag

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Efter aftale. Auk: 3784 Kat: 2. Metalskab, antiklook, L: 76 B: 40 H: 80 cm. vejl. pris 3999.

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Efter aftale. Auk: 3784 Kat: 2. Metalskab, antiklook, L: 76 B: 40 H: 80 cm. vejl. pris 3999. 3784 - FLYTTE salg Bolig & Interiør Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Onsdag d. 27. marts 2019 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej 11B 7800

Eftersyn. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup Ring: Efter aftale. Auk: 3627 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup Ring: Efter aftale. Auk: 3627 Kat: 2. 3627 - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup Onsdag d. 28. november 2018 10:00-15:00 Torsdag d. 29. november 2018

Eftersyn. På adressen: AR Kjærbysvej Højer ( For besigtigelse ring tlf: ) Efter aftale. Auk: 2723 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: AR Kjærbysvej Højer ( For besigtigelse ring tlf: ) Efter aftale. Auk: 2723 Kat: 2. 2723 - Møbler-/restlager fra Chedanthe Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: AR Kjærbysvej 1-3 6280 Højer Mandag d. 22. maj 2017, 09:00-16:00 Eftersyn På adressen: AR Kjærbysvej

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1815 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1815 Kat: 2. 1815 - - Parti div. handels-/partivarer m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Tostrupvej 33 9230 Svenstrup Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn På adressen: Efter

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering. 2460 - Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Torsdag d. 15. december 2016, 08:00-16:00 UDLEVERINGEN

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2460- Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. 2460- Kontorinventar bl.a. Le Klint, Munch, CUBE Design m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Torsdag

Provence. Produktinformation

Provence. Produktinformation Provence Produktinformation 1.3.2013 A/S fremstiller og sælger eksklusive kvalitetsmøbler. Behandling/Muligheder Kode Provence Ubehandlet C0 Lysebrun C1 Mørkebrun C2 Natur vokset C3 Natur olieret C4 Hvidmalet

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Varepartier (børnetøj m.v.), østen kunst, møbler m.v. Udlevering. Eftersyn. 2108 - - Varepartier (børnetøj m.v.), østen kunst, møbler m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Nørremarksvej 1 6880 Tarm Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn

Eftersyn. På adressen: Skuerupvej Stenlille (tlf.: ) Efter aftale. Auk: 2273 Kat: 2. 2273 - Kontormøbler bl.a. Fritz Hansen, PH, Magnus Olsen m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag d. 23. august 2016, 08:00-16:00 Skuerupvej

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2273- Kontormøbler bl.a. Fritz Hansen, PH, Magnus Olsen m.v. 2273- Kontormøbler bl.a. Fritz Hansen, PH, Magnus Olsen m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adresserne: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag

Design for your life

Design for your life MADE IN Prisliste DKK inkl. moms DENMARK Ret til ændringer forbeholdes 2018/1 Design for your life Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel - sales@hammel-furniture.dk www.mistral-furniture.dk

Find dine moduler her

Eftersyn. På adressen: Skuerupvej Stenlille. Efter aftale. Auk: 2424 Kat: 202. Magnus Olesen bord 220x120 cm + 8 stk. stole i lysegrøn uld.

Eftersyn. På adressen: Skuerupvej Stenlille. Efter aftale. Auk: 2424 Kat: 202. Magnus Olesen bord 220x120 cm + 8 stk. stole i lysegrøn uld. 2424 - Div. kontormøbler bl.a. Magnus Olesen, Munch Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skuerupvej 30 4295 Stenlille Tirsdag d. 29. november 2016, 08:00-16:00 Eftersyn På adressen:

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. Juli 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!!

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. Juli 2015 kl: 17:00. Pris: kr. 20,- Side 1. Live auktion!! Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.29. Juli 2015 kl: 17:00 Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 9:00-16:00 Torsdag fra kl. 9:00-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere billeder

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information UDLEVERING I PÅSKEN Div. kontorinventar, lamper, billeder m.v.

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information UDLEVERING I PÅSKEN Div. kontorinventar, lamper, billeder m.v. 3234 - Div. kontorinventar, lamper, billeder m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skuerupvej 30, 4295 Stenlille Tirsdag d. 03. april 2018 09:00-16:00 Onsdag d. 04. april

Prisliste Danmark /5 DKK inkl. moms Hammel Furniture A/S

Prisliste Danmark /5 DKK inkl. moms Hammel Furniture A/S Prisliste Danmark 03-2010/5 DKK inkl. moms Hammel Furniture A/S www.hammel-furniture.dk sales@hammel-furniture.dk Skabe dybde 42 cm 001 B: 89 Skab, åben H: 61 31520001 31110001 39800001 D: 42 2016 2622

Div. kontorinventar, lamper, billeder m.v.

Div. kontorinventar, lamper, billeder m.v. 3234 - Div. kontorinventar, lamper, billeder m.v. 3234 - Div. kontorinventar, lamper, billeder m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Skuerupvej 30, 4295 Stenlille Tirsdag d. 03. april 2018

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1990 Kat: 2. Posepakke anlæg m. 10 stk. gryder + transportbånd + vægt, Willi Machinenbau, type W40

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1990 Kat: 2. Posepakke anlæg m. 10 stk. gryder + transportbånd + vægt, Willi Machinenbau, type W40 1990 - - Ophør over Ejsing Møbeludsalg Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Geddalvej 13, Ejsing 7830 Vinderup Mandag d. 30. november -1 Efter aftale UDLEVERINGEN SKAL OVERHOLDES

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Overskud fra festudlejning. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Overskud fra festudlejning. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. 3657 - Overskud fra festudlejning Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Sverigesgade 10 4690 Haslev Fredag d. 14. december 2018 10:00-14:00 Eftersyn På adressen: Sverigesgade

Overskud fra festudlejning

Overskud fra festudlejning 3657 - Overskud fra festudlejning 3657 - Overskud fra festudlejning Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Sverigesgade 10 4690 Haslev Fredag d. 14. december 2018 10:00-14:00 Eftersyn På adressen:

KATALOG. Antik & Moderne møbler Auktion: Lørdag D.25. Oktober 2014 kl: 10:00

KATALOG. Antik & Moderne møbler Auktion: Lørdag D.25. Oktober 2014 kl: 10:00 Pris: kr. 20,- KATALOG Antik & Moderne møbler Auktion: Lørdag D.25. Oktober 2014 kl: 10:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 10:00 15:00 Torsdag fra kl. 10:00 18:00. Live auktion!! Side

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.24. Juni 2015 kl: 17:00

KATALOG. BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.24. Juni 2015 kl: 17:00 Pris: kr. 20,- KATALOG BLANDET INDBO Auktion: Onsdag D.24. Juni 2015 kl: 17:00 Eftersyn: Mandag, tirsdag, onsdag og fredag fra kl. 8:30-15:30 Torsdag fra kl. 8:30-18:00. Live auktion!! Side 1 OBS: Se flere

Kristensen & Kristensen - dansk møbeldesign og egen produktion -

Kristensen & Kristensen - dansk møbeldesign og egen produktion - Kristensen & Kristensen - dansk møbeldesign og egen produktion - www.kristensen.dk spisebord... 4-5 spisebænk... 6 sofabord... 7 konsolbord... 8 skrivebord... 9 småbord... 10-11 opbevaring... 12-13 stole...

Prisliste Norge DKK ex works /4 Hammel Furniture A/S

Prisliste Norge DKK ex works /4 Hammel Furniture A/S Prisliste Norge DKK ex works 03-2010/4 Hammel Furniture A/S www.hammel-furniture.dk sales@hammel-furniture.dk Skabe dybde 42 cm 001 B: 89 Skab, åben H: 61 31520001 31110001 39800001 D: 42 998 1298 1335

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1996 Kat: 77. Stort blåt \"Politiblink\" lyseffekt - kører på 230 volt (Testet og virker 100%)

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1996 Kat: 77. Stort blåt \Politiblink\ lyseffekt - kører på 230 volt (Testet og virker 100%) 1996 - - Musik-/lysudstyr samt festudlejningsudstyr Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Hedestien 19 E 2670 Greve Efter aftale Eftersyn På adressen: Efter aftale Tirsdag d.

Godt design der holder...

Godt design der holder... Godt design der holder... VesterbyDesign 2 VesterbyDesign borde er udviklet og designet til daglig brug af hele familien Vi anvender de bedste materialer og vores medarbejdere i produktionen sikrer dig

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1996 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1996 Kat: 2. 1996 - - Musik-/lysudstyr samt festudlejningsudstyr Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Hedestien 19 E 2670 Greve Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn På adressen:

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Lamper, mikrofonsæt, båndstrammere, knivskabe m.v. Udlevering. På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Lamper, mikrofonsæt, båndstrammere, knivskabe m.v. Udlevering. På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge 2731 - Lamper, mikrofonsæt, båndstrammere, knivskabe m.v. 2731 - Lamper, mikrofonsæt, båndstrammere, knivskabe m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge Mandag d.

Eftersyn. På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge. Efter aftale. Auk: 2731 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge. Efter aftale. Auk: 2731 Kat: 2. 2731 - Lamper, mikrofonsæt, båndstrammere, knivskabe m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge Mandag d. 29. maj 2017, 10:00-15:00 Eftersyn På adressen:

Eftersyn. På adressen: Ole Rømersvej 25, 6100 Haderslev Freddy: Efter aftale. Auk: 3464 Kat: 2. Blå stålskab m/nøgle H: 200 B: 100 D: 50

Eftersyn. På adressen: Ole Rømersvej 25, 6100 Haderslev Freddy: Efter aftale. Auk: 3464 Kat: 2. Blå stålskab m/nøgle H: 200 B: 100 D: 50 3464 - Overskydende effekter fra Haderslev Kommune Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ole Rømersvej 25, 6100 Haderslev Torsdag d. 06. september 2018 09:00-15:00 Eftersyn På

Kick Klædeskab: (Flere butikker) Bianca Klædeskab: (Ilva) Line Klædeskab: (Idemøbler) Lock klædeskab: (Idemøbler) Firenze klædeskab: (Flere butikker)

Kick Klædeskab: (Flere butikker) Bianca Klædeskab: (Ilva) Line Klædeskab: (Idemøbler) Lock klædeskab: (Idemøbler) Firenze klædeskab: (Flere butikker) Bianca Klædeskab: (Ilva) 101,9 cm grundmodul m/ standard indretning... Pr. stk. Kr. 200,- 50,3 og 100,6 cm tilbygningsmodul m/ standard indretning... Pr. stk. Kr. 150,- Hjørnemodul m/ standard indretning...

Prisliste NORGE /4 NOK ZONE 1-5 Hammel Furniture A/S

Prisliste NORGE /4 NOK ZONE 1-5 Hammel Furniture A/S Prisliste NORGE 03-2010/4 NOK ZONE 1-5 Hammel Furniture A/S www.hammel-furniture.dk sales@hammel-furniture.dk Skabe dybde 42 cm 001 B: 89 Skab, åben H: 61 31520001 31110001 39800001 D: 42 2395 3115 3204

Eksklusive lamper & metal borsæt

Eksklusive lamper & metal borsæt 3789 - Eksklusive lamper & metal borsæt 3789 - Eksklusive lamper & metal borsæt Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: GRATIS FORSENDELSE (KUN DANMARK) Når din faktura er BETALT sender vi en kopi

Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v.

Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. 2637 - Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. 2637 - Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Winge møbler, bordplader m.v. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Winge møbler, bordplader m.v. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. 3225 - Winge møbler, bordplader m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Filskovvej 19, 7330 Brande Tirsdag d. 27. marts 2018 12:00-16:00 Eftersyn På adressen: Filskovvej 19,

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. Udlevering. Eftersyn.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. Udlevering. Eftersyn. 2637 - Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge Mandag d. 10. april 2017, 10:00-16:00 Eftersyn

Eftersyn. På adressen: GRATIS FORSENDELSE til nærmeste pakkeshop (kun i Danmark) Efter aftale. Auk: 3867 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: GRATIS FORSENDELSE til nærmeste pakkeshop (kun i Danmark) Efter aftale. Auk: 3867 Kat: 2. 3867 - Eksklusive lamper, grill, støvsuger & metal borsæt Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: GRATIS FORSENDELSE (KUN DANMARK) Når din faktura er BETALT sender vi en kopi af

Design for your life

Design for your life MADE IN DENMARK Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 20/2 Design for your life Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel - sales@hammel-furniture.dk www.mistral-furniture.dk

Eftersyn. På adressen: GRATIS FORSENDELSE til nærmeste pakkeshop (kun i Danmark) Efter aftale. Auk: 3857 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: GRATIS FORSENDELSE til nærmeste pakkeshop (kun i Danmark) Efter aftale. Auk: 3857 Kat: 2. 3857 - Eksklusive lamper & metal borsæt Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: GRATIS FORSENDELSE (KUN DANMARK) Når din faktura er BETALT sender vi en kopi af denne til sælger,

Design for your life

Design for your life Prisliste DKK inkl. moms Ret til ændringer forbeholdes 2017/1 MADE IN DENMARK Design for your life Hammel Furniture A/S - Anbækvej 111 - DK-8450 Hammel - sales@hammel-furniture.dk www.mistral-furniture.dk

Scandichem A/S under konkurs Gilleleje, Sjælland

Scandichem A/S under konkurs Gilleleje, Sjælland Scandichem A/S under konkurs Gilleleje, Sjælland VARO VALENTI SAMT GIMENEZ LUKSUSMØBLER FRA SPANIEN Samt diverse havemøbler Besigtigelse den 13. august 2009 kl. 14 15.30 Budfrist den 19. august 2009 kl.

Samlere tjener tykt på sjældne Wegner-møbler

Danmark 01/02, Vejl. udsalgspriser. Kristensen & Kristensen - dansk møbeldesign og egen produktion -

Danmark 01/02, Vejl. udsalgspriser. Kristensen & Kristensen - dansk møbeldesign og egen produktion - Danmark 01/02, 2018 Vejl. udsalgspriser Kristensen & Kristensen - dansk møbeldesign og egen produktion - www.kristensen.dk spisebord m/stålben... 4-5 spisebænk m/stålben... 6 sofabord m/stålben... 7 konsolbord

SQUARE REOLEN. ApS INDUSTRISKELLET LYNGE DANMARK TLF

SQUARE REOLEN. ApS INDUSTRISKELLET LYNGE DANMARK TLF SQUARE REOLEN ApS INDUSTRISKELLET 3 3540 LYNGE DANMARK TLF. 44 32 20 11 SQUARE@KIDI.DK WWW.KIDI.DK KATALOG JANUAR 2018 DANSK DESIGN SQUARE REOLEN DER KAN ÆNDRE SIG I TAKT MED DIT LIV Square Reolen er velegnet

Eftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 30. august :00-17:00. Auk: 3466 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 30. august :00-17:00. Auk: 3466 Kat: 2. 3466 - Bolig & Interiør ( 7400 Herning ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 06. september 2018 10:00-17:00

Eftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Lørdag d. 15. september :00-15:00. Auk: 3495 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Lørdag d. 15. september :00-15:00. Auk: 3495 Kat: 2. 3495 - Bolig & Interiør ( 7400 Herning ) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej Syd 1B 7400 Herning ( Der står en rød sofa udenfor ) Torsdag d. 20. september 2018 10:00-17:00

INSPIRATION MØBEL INSPIRATION SIDE 1

INSPIRATION MØBEL INSPIRATION SIDE 1 05.05.2015 MØBEL SIDE 1 ENKELT INDBYDENDE KVALITET TIDSLØST STILFULDT LEVENDE GRØN På de følgende sider illustreres indretnings- og møbelforslag til Jutlander Banks nye lokaler i Aalborg. I forslagene

Genbrugsloppernei Gladsaxe. Den ansvarlige for jeres genbrugsuge

Genbrugsloppernei Gladsaxe. Den ansvarlige for jeres genbrugsuge Genbrugsloppernei Gladsaxe Til Den ansvarlige for jeres genbrugsuge Jeres uge starter lørdag kl. 14 og til næste lørdag kl. 14 eller til I er færdige Det er vigtigt at I hele tiden har øje for fællesskabet

DK design for your life

HUSBÅD PÅ BORNHOLM INDRETNING MØBELPAKKE 02 CHARLOTTE KJØLLER - RØNNE

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Lørdag d. 20. oktober :00-15:00. Auk: 3566 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive. Lørdag d. 20. oktober :00-15:00. Auk: 3566 Kat: 2. 3566 - Bolig & Interiør (7800) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skyttevej 11B 7800 Skive Torsdag d. 25. oktober 2018 10:00-17:00 Eftersyn På adressen: Skyttevej 11B 7800

Eftersyn. På adressen: GRATIS FORSENDELSE til nærmeste pakkeshop (kun i Danmark) Efter aftale. Auk: 3912 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: GRATIS FORSENDELSE til nærmeste pakkeshop (kun i Danmark) Efter aftale. Auk: 3912 Kat: 2. 3912 - Værktøjssæt, grill & lamper Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: GRATIS FORSENDELSE (KUN DANMARK) Når din faktura er BETALT sender vi en kopi af denne til sælger, som

InterFurn Møbelpakke 3

InterFurn Møbelpakke 3 InterFurn Møbelpakke 3 INTERFURN AS InterFurn as er en tegnestue, som gennem en årrække har specialiseret sig i rådgivning og indretningsløsninger af enhver art. Hvorfor så vælge InterFurn as som samarbejdspartner...?

15.693,- Spisebord m/2 plader og 6 stole

Fødselsdagstilbud for de morgen friske Gældende søndag den 02/10/2016 fra kl

Fødselsdagstilbud for de morgen friske Gældende søndag den 02/10/2016 fra kl Fødselsdagstilbud for de morgen friske Gældende søndag den 02/10/2016 fra kl. 1000-1600 Disse tilbud kan kun købes ved personligt fremmøde, søndag den 02/10/2016 mellem kl. 1000-1600 på AP Møllers Alle

DK design for your life

Sverige 01/01, 2016 ANCONA. vejledende priser (SEK) Webside Telefon

Sverige 01/01, 2016 ANCONA. vejledende priser (SEK) Webside    Telefon Sverige ANONA vejledende priser (SEK) Webside www.kristensen.dk E-mail kristensen@kristensen.dk Telefon +45 75470303 01/01, 2016 PRISLISTE Ancona møbelserien Alle rettigheder er forbeholdt Kristensen &