Side 1 af 38. Online Maskinauktion Oktober, Lene Haus Vej Ikast - Auktionen slutter den 28 Okt. kl

Download "Side 1 af 38. Online Maskinauktion Oktober, Lene Haus Vej Ikast - Auktionen slutter den 28 Okt. kl"

1 Online Maskinauktion Oktober, Lene Haus Vej Ikast - Auktionen slutter den 28 Okt. kl Ubrugt Hydraulik station Ubrugt Hydraulik station med mulighed for nød betjening med håndpumpe, fabrikationsår 2019, KK Windsolution model nr MOWC S/N , 400 V 15 KW, ventilblok med 2 mekaniske håndtag for brug i nødsituationer, 4 løfteøjer for kran, står på palle som kan medfølge, transportmål 80x120cm H 140cm. 2 Ubrugt Hydraulik station Ubrugt Hydraulik station med mulighed for nød betjening med håndpumpe, tank kap. 175 LTR, fabrikationsår 2019, Fritz Schur Energy S/N , 400 V 11 KW, ventilblok med 3 mekaniske håndtag for brug i nødsituationer, 4 løfteøjer for kran, står på palle som kan medfølge, transportmål 105x115cm H 121cm. 3 Parti Ubrugte Hydraulikslanger, Parti Ubrugte Hydraulikslanger, 1/2 og 1.1/2 tommer i forskellige længder 1-2,5 MTR, alle er ubrugte med afblændet forskruninger i begge ender. 4 Ubrugte Hydraulik slanger Ubrugte Hydraulik slanger ca 50 stk 1/4 tommer med en lige og en vinklet forskruning, der medfølger 4 kasser med forskellige forskruninger hvor alle er ubrugte 5 Ubrugte Hydraulik slanger Ubrugte Hydraulik slanger ca 50 stk blandet parti med 1/4 og 3/8 tommer samt 8 stk slanger til central smøring, alt er ubrugt og afblændet med endepropper 6 Ubrugte Hydraulik slanger Ubrugte Hydraulik slanger ca 35 stk blandet parti med 1/4 tommer slanger samt 7 stk slanger til central smøring, alt er ubrugt og afblændet med endepropper 7 Ubrugte Hydraulik slanger Ubrugte Hydraulik slanger ca 25 stk blandet parti med 1/2 og 3/4 tommer samt 9 stk slanger til central smøring, alt er ubrugt og afblændet med endepropper Ruller Krympefleks, 100 Ruller Krympefleks, 3,2mm, ubrugte i kasser, TE Connectivity + 4 Kasser Skumbånd med én klæbeside, B 40mm + 2 Kasser Skumbånd i anbrud med én klæbeside, B 20mm Ruller Krympefleks, 100 Ruller Krympefleks, 3,2mm, ubrugte i kasser, TE Connectivity + 3 Kasser Skumbånd med én klæbeside, B 40mm + 2 ruller krympefleks 10 og 50mm begge i anbrud Side 1 af 38

2 10 Ubrugte Hydraulik slanger Ubrugte Hydraulik slanger ca 10 stk 3/4 tommer samt 10 stk slanger til central smøring, alt er ubrugt og afblændet med endepropper 11 Brugt Benzin Generator Brugt Benzin Generator 1x380V og 3x220V, Kraftwelle KW6500 med snorstart og termosikring 12 Ubrugt Benzin Generator Ubrugt Benzin Generator 1x380V og 3x220V, Kraftwelle KW6500 med snorstart og termosikring, husk kontrol af motorolie inden opstart 13 Pladebukker Fasti 1015mm, Pladebukker Fasti 1015mm, god stand i kraftig kvalitet, bemærk håndsving til løft af overvange mangler 14 6 Ubrugte Radiatorer, 6 Ubrugte Radiatorer, 1 stk 96x99cm, 1 stk 59x160cm, 1 stk 21x140cm, 3 stk 70x15cm, alle er i org emballage men kan have skrammer, der medfølger 1 stk brugt radiator 14x200cm. 15 Bruse Kabine dele Bruse Kabiner i 5 Kasser med diverse glas brusekabiner, en er opmærket dobbeltdør 900x1850mm, emballage er fugtskadet, dele kan mangle. 16 Transportabel Kompressor RENO Transportabel Kompressor RENO DA-103 Årg 2015 i pæn stand, 36 LTR tank, 220V med DK-stik, 17 Varmekabel 220V 900W, Varmekabel 220V 900W, 7 ruller a 60 MTR, Devi Termoflex , Maks 60 Gr 18 Varmtvands Kalorifer GEA Varmtvands Kalorifer GEA Happel 37600W effekt, 55x55cm, med blæser og justerbare lameller 19 Gevind Rørskærer maskine, Gevind Rørskærer maskine, Willy Z1T-B2-592, med fodbetjent start/stop kontakt, 220V med DK-stik Side 2 af 38

3 20 Pladebukker 1045 mm, Pladebukker 1045 mm, Mrk. Chr. Jensen, har slitage og overfladerust 21 Løftemagnet Maks 600kg, Løftemagnet Maks 600kg, PML-6 med vippe håndtag, der medfølger ingen løftebøjle kun aksel, MF 22 Løftemagnet Maks 600kg, Løftemagnet Maks 600kg, PML-6 med vippe håndtag, der medfølger ingen løftebøjle kun aksel, MF 23 Drejebar Maskin Skøjte, Drejebar Maskin Skøjte, JUNG med 8 tunglasthjul og trækstang med prodsøje for træk med Feks. Truck. MF 24 Elektrode Svejser Migatronic Elektrode Svejser Migatronic LTO200, 380V med CE-Stik, stel og svejsekabel med håndtag + Skruestik med drejeplade og 150mm kæber. MF 25 Vådskærer til fliser, Vådskærer til fliser, Einhell 220V med kølepumpe og aftagelige ben for transport. Indsat som fuld funktionsdygtig. MF 26 Hedvandsrenser Nilfisk Alto Hedvandsrenser Nilfisk Alto Neptune 4, bemærk uden slange og lance + Jumpstarter 12/24V med oplader. Begge dele er i ukendt stand 27 Parti Kvalitets Håndværktøj, Parti Kvalitets Håndværktøj, Bla rørtænger, hamre, tænger, fastnøgler, svensknøgler og lynsliber til trykluft, alt er brugt men i gode kvalitets mærker 28 Akku Værktøj Bosch Akku Værktøj Bosch bore, skrue og gevindskære maskiner samt nittepistol uden oplader samt Div. Batterier og opladere for Bosch og Dewalt Bøtter Kema 24 Bøtter Kema RG-1100 Regular grade Anti-Seize pasta, for rivnings beskyttelse og langtid smøring, alle er ubrugte og uåbnede Side 3 af 38

4 30 Sikaflex 521 UV Sikaflex 521 UV fugemasse i 600ML poser, 7 kasser a 20 Stk men bemærk alle kasser er anbrudte og der kan mangle enkelte styk samt de fleste er dato overskredet, 2 kasser er dog mærket 3/ Bøtter Loctite 4 Bøtter Loctite 2700 stærk + 4 Bøtter Zink primer + 3 Kasser Sikacryl WT klar i 300ML patroner som er dato overskredet 32 2 Foto Stativer, 2 Foto Stativer, Velbon C-600 og Alpha 2500, der medfølger 1 pose samt forgreningsdåse med 11 udtag 33 Hedvandsrenser Gerni 5000 Hedvandsrenser Gerni 5000 Automatic med slange og lance, 380V med CE-stik, oplyst der skal laves service. 34 Industri Tørretumbler Nyborg Industri Tørretumbler Nyborg 210T, med Ø 50cm låge, transportmål 90x75cm H 170cm 35 Industri Tørretumbler Nyborg/Electrolux Industri Tørretumbler Nyborg/Electrolux T3190, med Ø 40cm låge, transportmål 75x80cm H 150cm 36 Industri Vaskemaskine Nyborg/Electrolux Industri Vaskemaskine Nyborg/Electrolux 903E, med Ø 30cm låge, transportmål 67x70cm H 110cm 37 Klippe og Lokke Klippe og Lokke Maskine Peddinghaus 210 super II, flytbar på hjul, der medfølger pallekasse med Div. Tilbehør og værktøjer. MF 38 Motorola Professionelle Samtale Motorola Professionelle Samtale enheder til håndholdt brug, der medfølger kasse med ekstra dele, Bemærk der er ingen garanti for funktionalitet og evt. kodning på samme frekvens, stand ukendt. MF 39 4-Personers Sæderække til 4-Personers Sæderække til bus/mandskabsvogn, fremstår som ubrugt, passer formentlig til Ford Side 4 af 38

5 40 4 EL-Motorer ABB 4 EL-Motorer ABB 1,5KW med flance bespænding og elektrobremse 41 Galv. Bolte M20x60, Galv. Bolte M20x60, 22 kasser a 25 stk i 10.9 kvalitet, ubrugte i org emballage Bøtter Kema 24 Bøtter Kema RG-1100 Regular grade Anti-Seize pasta, for rivnings beskyttelse og langtid smøring, alle er ubrugte og uåbnede 43 2 Forbindingskasser med 2 Forbindingskasser med ophæng + 4 Dobbelte Øje skyllestationer med udløbsdato , alt er ubrugt 44 2 Forbindingskasser med 2 Forbindingskasser med ophæng + 3 Dobbelte Øje skyllestationer med udløbsdato , alt er ubrugt 45 2 Forbindingskasser med 2 Forbindingskasser med ophæng + 3 Dobbelte Øje skyllestationer med udløbsdato , alt er ubrugt 46 2-Komponent Lim 20 2-Komponent Lim 20 stk Acra-lock SA10-35 HVBLK med udløbsdato Benzin Sneslynge Texas Benzin Sneslynge Texas Snowbuster 450, med svingbar tud, arbejdsbredde 45cm, oplyst defekt tænding. MF 48 Græstrimmer Professionel Stihl Græstrimmer Professionel Stihl FR480C med selvstarter, der medfølger dæksel for ombygning til alm rekylstart med snortræk, rygbåren maskine med slangetræk til stangtrimmeren, der medfølger instruktionsbog og oplader til batteristarteren. Startbatteriet er defekt da den har lagt på lager længe, MF 49 Parti Boltvarer, rustfri, Parti Boltvarer, rustfri, elgalv. Og varmgalv. Bolte, gevindstænger, ekspandtions bolte, pladeskruer og franske skruer. MF Side 5 af 38

6 50 Ekspantions bolte rustfri Ekspantions bolte rustfri og galv. forskellige størrelser og længder, de fleste kasser er ubrudte, i alt ca 33 kasser. MF 51 Værktøjsvogn med 6 Værktøjsvogn med 6 skuffer og en del værktøj, centrallås med 2 nøgler, ubrugt men BEMÆRK transportskadet særligt toplåg er meget skadet 52 Sandblæse Udstyr med Sandblæse Udstyr med sandpotte, vandudskillere, 2 hjelme og rigtig meget slange til pistolen, sandpotten er Ø 60cm og ca 80cm høj 53 Søjle Bore Maskine Søjle Bore Maskine Rødvig Exgello, ældre model med remtræk, 380V med CE-stik, højde 180cm 54 5 Stk Brandslukkere, 5 Stk Brandslukkere, 6 KG ABC pulverslukkere, ubrugte i org emballage 55 5 Stk Brandslukkere, 5 Stk Brandslukkere, 6 KG ABC pulverslukkere, ubrugte i org emballage 56 5 Stk Brandslukkere, 5 Stk Brandslukkere, 6 KG ABC pulverslukkere, ubrugte i org emballage 57 Jord Forbindelses kabler, Jord Forbindelses kabler + stålomspundne kabelbeskyttere og højtryksslanger til central smørring, alt er ubrugt 58 3 EL-Motorer ABB 3 EL-Motorer ABB 1,5KW med flance bespænding og elektrobremse 59 4 EL-Motorer ABB 4 EL-Motorer ABB 1,5KW med flance bespænding og elektrobremse Side 6 af 38

7 60 Ca 75 MTR Ca 75 MTR Kantbånd til lågetætninger mv. KSD-Profil NBR, schwarz A4202. ubrugt i org emballage 61 4 Stk Brandslukkere, 4 Stk Brandslukkere, 6 KG ABC pulverslukkere, ubrugte med slanger og ophængsbeslag 62 3 EL-maskiner, slagnøgle 3 EL-maskiner, slagnøgle Hilti SL100, Slagboremaskine SDS Hitachi DH25PS, Boremaskine Metabo SBE1010, alt er brugt. MF 63 4 Ventilatorer Saphir 4 Ventilatorer Saphir 90Z med filter, Bemærk der mangler kabler til alle 64 Trækstang med justerbar Trækstang med justerbar længde, øjekobling i begge ender med Ø 30mm hul, tidligere anvendelse kendes ikke Alu Wienerstiger 3 Alu Wienerstiger Zarges, Trins, brugte men pæn stand 66 2 Alu Wienerstiger 2 Alu Wienerstiger Jumbo, 2 og 8 Trins, brugte og bemærk 8-trins er defekt ved tophængslet 67 Analog Vægt Berkel Analog Vægt Berkel til Maks 40kg, kan tilkobles strøm 68 Højtløfter 1000kg palleløfter, Højtløfter 1000kg palleløfter, hejser fint og sænker med fodpedal men bemærk håndgreb til sænk fungerer ikke 69 2 Stk 4-Rums 2 Stk 4-Rums Personaleskabe, kan aflåses med hængelås ( medfølger ikke ) B 100 D 53 H 177cm, med brugsspor Side 7 af 38

8 70 Træ-Trappe i 2 Træ-Trappe i 2 sektioner 5 og 7 trin, repos 70x171cm og ben medfølger, alt er i fyr/gran og ubrugt med lagerspor 71 NH Hånd-Hydraulisk Løftebord NH Hånd-Hydraulisk Løftebord med hjul, løftehøjde ca 150cm, der medfølger 4 kvartpaller i plast spande Maling 14 spande Maling a 5 LTR, Hemucryl Enambel 58100, farve Ral 7035 lys grå, alle er uåbnede med plomberet låg 73 Stort Parti Hydraulik-Fittings Stort Parti Hydraulik-Fittings og ophæng samt trykslanger til central smørring mv. alt er ubrugt 74 Donkraft 5 tons, Donkraft 5 tons, håndgreb, trykslanger til central smørring og justerbare stænger med kugleleds ender, alt er ubrugt undtaget donkraften 75 Benzin Kædesav Stihl Benzin Kædesav Stihl Stiksav Hitachi CJ90VST 220V med kuffert + Bænksliber Scantool SC V 76 Aut Kabel Opruller Aut Kabel Opruller Cejn 220V med vægbeslag + Trykluft Slangeruller Mavel, vægbeslag mangler 77 Båndvogn med næsten Båndvogn med næsten fuld rulle plastbånd til emballering 78 2 Brugte Cykler, 2 Brugte Cykler, 1 stk herre/drengecykel Jacobsen med 7 indvendige gear ( sæde mangler ) og 1 stk damecykel Raleigh med kurv og bagagebærer, 7 indvendige gear 79 Kraftig opbygget Arbejdes-cykel Kraftig opbygget Arbejdes-cykel Monark Truck med lille forhjul og stærk front og bagagebærer Side 8 af 38

9 80 3 Alu Wienerstiger 3 Alu Wienerstiger Zarges/Jumbo, Trins, brugte men pæn stand 81 Værktøjsvogn med hylder Værktøjsvogn med hylder samt 6 Akku maskiner fra Bosch, alle i fungerende stand men kun 3 batterier og ingen opladere 82 5 Bukke 8-Tons 5 Bukke 8-Tons kapacitet og mindste højde 61cm, 2 typer anlægsflader, 1 er flad og 4 stk er med v-top, alle er i pæn stand 83 4 Bukke 8-Tons 4 Bukke 8-Tons kapacitet og mindste højde 61cm, med flad top, alle er i pæn stand 84 4 Bukke 8-Tons 4 Bukke 8-Tons kapacitet og mindste højde 61cm, med flad top, alle er i pæn stand 85 Ubrugte Hydraulik Slanger, Ubrugte Hydraulik Slanger, mange er 1/2 tommer men også enkelte andre dimensioner 86 Mosaic stenvæg af Mosaic stenvæg af 100% ægte Natur-skiffer, ca 31,5m2 antrasitgrå til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendig og udvendigt. Størrelsen pr. stykke ca 15 X 55 CM, tykkelsen er variabel 10-25mm. Pakket i 48 papkasser på palle, vægt ca 930kg. Vi kan naturligvis læsse med truck. 87 Mosaic stenvæg af Mosaic stenvæg af 100% ægte Natur-skiffer, ca 31,5m2 antrasitgrå til opsætning på væg. Kan benyttes både indvendig og udvendigt. Størrelsen pr. stykke ca 15 X 55 CM, tykkelsen er variabel 10-25mm. Pakket i 48 papkasser på palle, vægt ca 930kg. Vi kan naturligvis læsse med truck. 88 Væskesuger til Trykluft Væskesuger til Trykluft Ecodora med 24 LTR tank og forskellige sugespidser 89 Værktøjskasse med 64 Værktøjskasse med 64 dele værktøj og formstøbte plast indlæg. Ubrugt Side 9 af 38

10 90 Stjerne/gaffelnøgler med skralde Stjerne/gaffelnøgler med skralde og knækled, 22 stk fra 6-32mm. Chrome Vanadium kvalitet pakket i transportkuffert. Ubrugt 91 Aut. Vandslange opruller Aut. Vandslange opruller med vægbeslag, 20 MTR. Ubrugt med spulepistol og kvikkoblinger 92 2 Stk 10-Rums 2 Stk 10-Rums personaleskabe, kan aflåses med hængelås ( medfølger ikke ) B 60 D 50 H 180cm, med brugsspor 93 3 Alu Stiger, 3 Alu Stiger, 1 trappestige 4-trins og 2 Wienerstiger 2 og 4 trins, alle i pæn stand 94 Værktøjsvogn med stor Værktøjsvogn med stor bordplade 77x150cm, Alm. Brugsspor, låge har en bule 95 Værktøjsskab på vogn Værktøjsskab på vogn med 4 drejbare hjul, skab er med 2 låger og 3 hylder, alm stand med brugsspor 96 Blika Skab med Blika Skab med 3 hylder, små buler i den ene låge og alm brugsspor, B 100 D 44 H 200cm, nøgle medfølger 97 Blika Skab med Blika Skab med 3 hylder, alm brugsspor, B 100 D 44 H 200cm, 98 2 Stk 10-Rums 2 Stk 10-Rums personaleskabe, kan aflåses med hængelås ( medfølger ikke ) B 60 D 50 H 180cm, med brugsspor 99 2 Stk 10-Rums 2 Stk 10-Rums personaleskabe, kan aflåses med hængelås ( medfølger ikke ) B 60 D 50 H 180cm, med brugsspor Side 10 af 38

11 100 4 Brandslukkere Kuldioxid 4 Brandslukkere Kuldioxid 5 KG, ubrugte, bemærk der medfølger kun 1 beslag til ophængning på væg Brandslukkere Kuldioxid 3 Brandslukkere Kuldioxid 5 KG, ubrugte, bemærk der medfølger kun 1 beslag til ophængning på væg Brandslukkere Kuldioxid 3 Brandslukkere Kuldioxid 5 KG, ubrugte, der medfølger 3 beslag til ophængning på væg Tons Oprettersæt 4 Tons Oprettersæt med håndpumpe og pressestempler samt forskelligt tilbehør, ubrugt og pakket i kuffert med bærehåndtag. 104 Metaldetektor med vandtæt Metaldetektor med vandtæt søgehoved og teleskopskaft. Indikerer metal via visning eller lyd. Ubrugt og usamlet i org emballage 105 Jordbor / pælebor Jordbor / pælebor med benzinmotor og 100mm jordbor. Ubrugt og usamlet i org emballage 106 Værktøjstavle til arbejdsbord, Værktøjstavle til arbejdsbord, med lampe og strømgruppe med udtag, B 96 H 150cm 107 Stort Parti Håndværktøj, Stort Parti Håndværktøj, med slagtoppe, dødslagshamre, trykluft fugepistoler, fastnøgler krympetænger og rørtænger mv. alt i pallekassen medfølger Miljøspande med 3 Miljøspande med vippelåg, slangeophæng, papir automat, kantbånd og fleksslange, alt i pallekassen medfølger 109 Stor Ubrugt Markise Stor Ubrugt Markise i kasse, L 5 MTR, udfald 3 MTR. Hvid, Ubrugt Side 11 af 38

12 110 Stor Ubrugt Markise Stor Ubrugt Markise i kasse, L 5,5 MTR, udfald 3 MTR. Hvid, Ubrugt 111 Stor Ubrugt Markise Stor Ubrugt Markise i kasse, L 5,5 MTR, udfald 3 MTR. Hvid, Ubrugt 112 Ca 100 Ringbind Ca 100 Ringbind i farven sort, pæn stand. Pallekassen medfølger til transport. 113 Ca 85 Brandtæpper Ca 85 Brandtæpper med pose, alle i pallekassen medfølger 114 Metalbor i Kasse Metalbor i Kasse ca 170 Stk HSS bor i Str. 1-10mm som springer med 0,5mm. Ubrugte 115 Stort 3/4-Tomme Topnøglesæt Stort 3/4-Tomme Topnøglesæt med 3 forlængere mm, skralde med forlænger-håndtag, 12 Toppe i 3/4 tomme str.19-50mm alt pakket i praktisk plastkuffert. Ubrugt 116 Benzin Kædesav Moto-Sierra Benzin Kædesav Moto-Sierra Professional, ubrugt og usamlet i org emballage 117 Værktøjssæt med kuffert, Værktøjssæt med kuffert, det meste almindelige værktøj man får brug for ved små husreperationer mv. inkl. En del søm og rawplugs. Ubrugt Plast Pallebokse 2 Plast Pallebokse med låg, 83x123cm H 60cm, Maks nyttelast 350kg pr. stk, tara vægt 32kg 119 Ca 30 Lexan-plader Ca 30 Lexan-plader Thermoclear med UV beskyttelse, 81x98cm Side 12 af 38

13 120 T-Card Tavler 7 T-Card Tavler 7 stk inkl. Kasse med forskellige farvet T-Cards til organisering, der medfølger Ca 20 bløde vakuum plastrør Ø 75mm samt Ca 24 poser a 250 stk DBI-DUT 44 B, disse er ubrugte i org emballage 121 Ca 15 Ruller Ca 15 Ruller blød slange Silrad/L Tudertechnica med Ø 17mm hul, alle er ubrugte og pallekassen medfølger Pose Stålkæde 1 Pose Stålkæde Galv. Ca Ø 5mm, pakket i minibag som medfølger Gulv-Aflastnings Måtter 4 Gulv-Aflastnings Måtter 59x118cm kan sammenkobles, brugte + Parti Armeret Plastsække B 53 L 85cm, disse er ubrugte 124 Stort Parti Skraldestropper, Stort Parti Skraldestropper, 1 stor pallekasse hvor de fleste er med krog og 1 lille pallekasse hvor alle er uden krog, forskellige styrker men mange i 2,5 og 3 tons Palle Vogne 2 Palle Vogne 1 stk lav model H 33cm og 1 stk høj model H 50cm, begge i pæn stand med tunglast hjul Palle Vogne 2 Palle Vogne til EUR paller, begge i højden 66cm, brugte men pæn stand Værktøjs Skabe 2 Værktøjs Skabe med låger, 1 stk B 100 D 40 H 100cm og 1 stk B 100 D 44 H 108cm. Med brugsspor 128 Palle Vogn til Palle Vogn til EUR paller, med justerbar højde mindste H 60cm + Vægskab med mange hylder, 80x120cm H 47cm Vogne med 2 Vogne med kasse og inddelte rum, begge med 4 styrbare hjul med bremse, kassemål 72x103cm H 43cm, pæn stand Side 13 af 38

14 130 2 Vogne med 2 Vogne med kasse og inddelte rum, begge med 4 styrbare hjul med bremse, kassemål 72x103cm H 43cm, pæn stand Vogne hvor 2 Vogne hvor 1 er med kasse og inddelte rum, 4 styrbare hjul med bremse, kassemål 72x103cm H 43cm, pæn stand og 1 er til EUR palle højde 47cm 132 EL Palle Stabler EL Palle Stabler Kallesøe Årg 1997, Maks 2000kg, skal tilkobles 380 volt, løftekæde har rust, stand ukendt 133 Planer, Gårdspladsrive / Planer, Gårdspladsrive / Fjedertandsharve / Afretterplanke, til traktor med 3-punkt ophæng, arbejdsbredde 200cm. Ubrugt og usamlet i transportramme 134 Planer, Gårdspladsrive / Planer, Gårdspladsrive / Fjedertandsharve / Afretterplanke, til traktor med 3-punkt ophæng, arbejdsbredde 200cm. Ubrugt og usamlet i transportramme 135 Græsklippebord DM 150 Græsklippebord DM 150 PTO Drevet, 3-punkt ophæng, klippebredde 150cm, ubrugt og usamlet i transportbur 136 Græsklippebord DM 150 Græsklippebord DM 150 PTO Drevet, 3-punkt ophæng, klippebredde 150cm, ubrugt og usamlet i transportbur L Tvangsblander, Ø 120L Tvangsblander, Ø 75 cm, 220 v elmotor, gearbox. På store hjul. Ubrugt i transportbur. 138 Murstensbøre til kop-paller, Murstensbøre til kop-paller, der medfølger Blok-klipper og stativ 139 Murstensbøre til kop-paller, Murstensbøre til kop-paller, der medfølger Blok-klipper og stativ Side 14 af 38

15 140 Flishugger til Traktor, Flishugger til Traktor, FHM BX-42S, for PTO og 3 punkts ophæng, ubrugt og usamlet i transportbur Mure-baljer flere 6 Mure-baljer flere er revnet + stenklipper til mursten 142 Ca 18 Plastfolieruller Ca 18 Plastfolieruller i forskellige farver, B 15cm, ubrugte. 143 Høklokke i plast, Høklokke i plast, rund model Ø 1850mm, har en del skrammer og ridser, JFC HB Tromle-Blandemaskine, Ø 60cm, Tromle-Blandemaskine, Ø 60cm, 180 LTR, ubrugt og usamlet i org emballage Store Ruller 5 Store Ruller Div. Drænslange med filt-belægning, ubrugt men har lagt på lager i længere tid Kalve Hytter 5 Kalve Hytter i plast, 100x130cm H 140cm, alle er brugte 147 Microfeeder / Mineralrocker Microfeeder / Mineralrocker med rund og væltesikker bund, usamlet Stk Langtrug 7 Stk Langtrug 100cm, 13 LTR, rustfri stål med monteringsbeslag MTR Drænslange, 50 MTR Drænslange, Ø 100mm, ubrugt Side 15 af 38

16 150 Fabriksny Gummihjulslæsser CS08 Fabriksny Gummihjulslæsser CS08 med 3 Cyl. Dieselmotor, lukket førehus, Årg 2020, hurtigskift, med 130cm skovl, varme, lys, radio, total 2500kg, udvendig højde 256cm, bredde 140cm, høj og lav gear, frem og bak. Se Video under fotos. S/N ZN390Q Stk Vandtrug 2 Stk Vandtrug 400 LTR i plast, svømmeventil medfølger, JFC Agri + Drikkekop uden svømmer 152 Groft Foder Salt Groft Foder Salt til foderblandinger til dyr, 39 poser a 25kg, i ubrudt emballage kan de opbevares i op til 5 år fra P.D. Pakket på palle som kan medfølge 153 EL Kædetalje Kito EL Kædetalje Kito 125kg, med C-skinne og tandemsløber, kablet fjernbet. Længde på C-skinne 440cm men kan afkortes, der medfølger 4 stk wiretromler for vægtløs ophængning til værktøj 154 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve hvid, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 254 H 205 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 155 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve hvid, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 254 H 205 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 156 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve sort, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 254 H 205 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 157 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve hvid, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 274 H 214 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 158 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve hvid, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 274 H 214 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 159 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve sort, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 274 H 214 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. Side 16 af 38

17 160 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve sort, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 274 H 214 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 161 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve hvid, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 304 H 220 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 162 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve hvid, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 304 H 220 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 163 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve sort, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 304 H 220 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 164 Bearsafe Ledhejse Port, Bearsafe Ledhejse Port, Farve sort, med EL-Motor og fjernbet. 40mm PU isolering til hulmål B 304 H 220 cm, med alt beslag og tilbehør, Porten kan afkortes. Ubrugt i org emballage. 165 Herre ATV 250 Herre ATV 250 cc, med 4 takt benzinmotor, 4 gear + bakgear, store 10 tommer alufælge, elstart, lys, voksen model, delvis samlet i org transportbur. Farve blå. Ikke til indreg. 166 Herre ATV 250 Herre ATV 250 cc, med 4 takt benzinmotor, 4 gear + bakgear, store 10 tommer alufælge, elstart, lys, voksen model, delvis samlet i org transportbur. Farve sort, Ikke til indreg Ruller Blå 2 Ruller Blå armeret 15mm tov 48 og 52 MTR. tov til tovbane, legeplads, afskærmning mv. samlet Listepris Kr. 6000, Ambolt 80 KG Ambolt 80 KG ubrugt, opstalt medfølger 169 Pladevibrator med 2,5 Pladevibrator med 2,5 hk, benzinmotor, vægt 43 kg, tryk 450 kg. Plade 50x30 på hjul + gummiplade til vibration ovenpå fliser. Side 17 af 38

18 MTR Armeret 350 MTR Armeret Plastbelagt Tov til tovbane, legeplads, afskærmning mv. samlet Listepris Kr ,- 171 Palle med værkstedsreol, Palle med værkstedsreol, Alu sækkevogn, bajonetsav, excentersliber, elhøvl, stål skruestikke, bænkslibere, legetøj, vaterpas og meget mere. Alt er ubrugt Blandede Army-kasser, 30 Blandede Army-kasser, gode til opbevaring, 3 forskellige størrelser, alle er tomme. 173 Værktøjssæt i kuffert, Værktøjssæt i kuffert, 1/4-3/8-1/2 tommer topnøglesæt, bits mv. 171 dele i ruminddelt kuffert. Ubrugt 174 Diamant Kop-boresæt Axcut, Diamant Kop-boresæt Axcut, med mm kopbor, i ruminddelt kuffert med tilbehør for opspænding. Ubrugt 175 Stort 3/4-1 Tomme Stort 3/4-1 Tomme Topnøglesæt med 2 forlængere mm, 3/4-1 adapter og skralde samt T-Håndtag, 12 Toppe i 3/4 tomme str.21-50mm samt 3 Toppe i 1 Tomme str mm. alt pakket i praktisk plastkuffert. Ubrugt 176 Stort 3/4-Tomme Topnøglesæt Stort 3/4-Tomme Topnøglesæt med 3 forlængere mm, skralde med forlænger-håndtag, 12 Toppe i 3/4 tomme str.19-50mm alt pakket i praktisk plastkuffert. Ubrugt Pakker Svejse-elektroder, 30 Pakker Svejse-elektroder, Esab og Elga mv i forskellige dimensioner, ubrudt emballage Ruller Blå 2 Ruller Blå armeret 15mm tov 2 x 90 MTR. tov til tovbane, legeplads, afskærmning mv. samlet Listepris Kr , stk Army 20 stk Army militærkasser. Tomme L 30 B 16 cm. Med vandtæt gummipakning. Side 18 af 38

19 180 2 Ruller Blå 2 Ruller Blå armeret 17mm tov 35 og 60 MTR. tov til tovbane, legeplads, afskærmning mv. samlet Listepris Kr. 6460, stk Army 20 stk Army militærkasser. Tomme L 30 B 16 cm. Med vandtæt gummipakning Luftgummihjul Luftgummihjul med gaffel ophæng hvoraf 1 er drejebar, alle er ubrugte 183 Rygsprøjte 16 Rygsprøjte 16 LTR med håndpumpe + Skuffereol med plastskuffer, H 55cm, bemærk der mangler 2 skuffer, alt fremtræder som ubrugt 184 Gødnings og saltspredder Gødnings og saltspredder med 2 luftgummihjul, ubrugt og usamlet Køreramper 725kg 2 Køreramper 725kg Maks last, til havetraktorer, motorcykler mv. længde 185cm B 30cm. Ubrugte Køreramper 725kg 2 Køreramper 725kg Maks last, til havetraktorer, motorcykler mv. længde 185cm B 30cm. Ubrugte Køreramper 725kg 2 Køreramper 725kg Maks last, til havetraktorer, motorcykler mv. længde 185cm B 30cm. Ubrugte Køreramper 725kg 2 Køreramper 725kg Maks last, til havetraktorer, motorcykler mv. længde 185cm B 30cm. Ubrugte Køreramper 725kg 2 Køreramper 725kg Maks last, til havetraktorer, motorcykler mv. længde 185cm B 30cm. Ubrugte Side 19 af 38

20 190 Bocart Terrængående med Bocart Terrængående med Honda benzinmotor og styrtbøjle, starter og kører fint, store luftgummihjul og sikkerheds sele 191 Græstrimmer Maskine Hardman Græstrimmer Maskine Hardman HH2HBU, god under buske mv. kan ombygges til buskrydder og fældning af juletræer, der skal tilkøbes klinge ( medfølger ikke ) hvis den skal bruges til juletræer 192 Græstrimmer Maskine Hardman Græstrimmer Maskine Hardman HH2HBU, god under buske mv. kan ombygges til buskrydder og fældning af juletræer, Bemærk usamlet og der kan mangle dele 193 Palle med værkstedsreol, Palle med værkstedsreol, tøndegrill, bajonetsav, excentersliber, elhøvl, stål skruestikke, bænkslibere, legetøj, vaterpas og meget mere. Alt er ubrugt. 194 Frugt/Saft Presser 40L Frugt/Saft Presser 40L Stor kraftig model hvor presningen fungerer ved vandtryk fra alm vandhane, nemt og smart, der medfølger filterpose og cover 195 Frugt/Saft Presser 40L Frugt/Saft Presser 40L Stor kraftig model hvor presningen fungerer ved vandtryk fra alm vandhane, nemt og smart, der medfølger filterpose og cover 196 Frugt/Saft Presser 40L Frugt/Saft Presser 40L Stor kraftig model hvor presningen fungerer ved vandtryk fra alm vandhane, nemt og smart, der medfølger filterpose og cover 197 Palle med ca Palle med ca 500 let brugte flabskiver, 5 nye diamantklinger og ubrugt Hitachi vinkelsliber stk Army 20 stk Army militærkasser. Tomme L 30 B 16 cm. Med vandtæt gummipakning. 199 Fodboldmål Pro8 Sport, Fodboldmål Pro8 Sport, nem at opstille og fylder kun lidt når den er pakket sammen, opstillet mål B 400 D 110 H 200cm. Ubrugt i kasse Side 20 af 38

21 200 Proff. Flue/Insekt fanger Proff. Flue/Insekt fanger med 2 x 20W neonrør, Tecnail Halley 2214, 220V med DK-stik, B 65 H 52cm. Ubrugt med org emballage 201 Stor Stationær Rundsav Stor Stationær Rundsav Amstrup med Ø 300mm klinge og sidebord til store plader med land til 170cm, fremstår pæn og velholdt og er lige taget ud af produktion Gamle Mælkejunger 3 Gamle Mælkejunger med 3 forskellige navne, alle er med låg. MF 203 Hestevogn med Aljebeholder Hestevogn med Aljebeholder fra P. Mortensen Herning, vognen er i meget dårlig stand men kan Evt. bruges til jule udsmykning. MF 204 Hydraulisk Ladkran med Hydraulisk Ladkran med wirespil, løftekap. Maks 2000LBS, ubrugt og usamlet i org emballage ( demo foto ) 205 Sandblæsekabine med lys Sandblæsekabine med lys og hammerlak lakeret stålplade. Ubrugt og usamlet i org. Emballage, Hjul Lifte 4 Hjul Lifte til bil, nem at bruge med hydraulisk pumpe løftes hjulene op fra underlaget og bilen kan bugseres rundt på trange steder af én person. Ubrugte i org emballage 207 Formatsav Elektra Beckum Formatsav Elektra Beckum PKF255/PK300 Profiline, Årg 1999, Maks Ø 300mm Klinge, med sidebord og rullebord, bemærk sælges uden klinge, S/N Tør/Våd Støvsuger Nilfisk Tør/Våd Støvsuger Nilfisk Buddy ll 12, ubrugt med alt tilbehør i org emballage MTR Afløbsrende 6 MTR Afløbsrende i 1 MTR sektioner som kan sammensættes efter behov, fin til indkørsler, terrasser mv. ubrugte i org emballage med tilbehør Side 21 af 38

22 210 3 Stk Brandslukkere, 3 Stk Brandslukkere, 6 KG pulverslukkere, ubrugte i org emballage Rulle sort 1 Rulle sort armeret 16mm tov 250 MTR. tov til tovbane, legeplads, afskærmning mv. samlet Listepris Kr , Benzinkædesav 45 cc, Benzinkædesav 45 cc, 2,2 HP 16 tommer 40 mm. Skovøkse, håndøkse og grensaks. Ubrugt Stk. Stålskruestikke 2 Stk. Stålskruestikke slagfast mm stk Snedkerhamre, Ubrugt Rulle sort 1 Rulle sort armeret 16mm tov 250 MTR. tov til tovbane, legeplads, afskærmning mv. samlet Listepris Kr , KVA Generator 30 KVA Generator med Isuzu Dieselmotor, Ubrugt generator udstyret med en 30 KVA Isuzu 4JB1T motor. Modellen er med automatisk start ved strømafbrydelse (ATS) og elektronisk hastighedskontrol (Electronic govenor) Kontrolpanelet overvåger motoren og sikrer derved mod skader på generatoren. der er løftebeslag og den er let flytbar med truck. der medfølger manual med oversigtsdiagram over motoren samt andre dele. generatoren er ekstra støjsvag med støjabsorberende materiale belagt på hele indersiden af kabinettet som vist på billederne. vægt på 900 kg og størrelsesforhold på 1900x930x1300. kabinettet kan aflåses og der medfølger 2 nøgler. produceret i henhold til godkendelser og certifikater CE godkendt GB/T /iso iso EN EN A AC2010 EN /A EN /A en kraftig generator i god kvalitet. HUSK at påfylde olie inden opstart. 216 Fodervogn Galv. med Fodervogn Galv. med 4 luftgummihjul, 200 LTR, har en lille transportskade ved håndtaget, ubrugt og usamlet 217 Mobil Flishugger med Mobil Flishugger med 6,5 HK benzinmotor, brugt enkelte gange. Side 22 af 38

23 218 Palle med ca Palle med ca 500 let brugte flabskiver, 5 nye diamantklinger og ubrugt Hitachi vinkelsliber. 219 Værktøjsskab med 6 Værktøjsskab med 6 skuffer og en del værktøj, skuffer kan aflåses med centrallås, store letløbende hjul og topbakke med plads til ekstra værktøj og spraydåser mv. alt er ubrugt og skabet indeholder i alt 245 værktøjsdele 220 Pladevibrator C90 med Pladevibrator C90 med 6,5 hk 196 cc benzinmotor, med transporthjul, gummiplade medf. Ubrugt i org. Kasse. 221 Kæmpe Værktøjsvogn med Kæmpe Værktøjsvogn med massiv træ-bordplade, 10 skuffer og 1 låge, 4 drejbare letløbs hjul, der medfølger 2 nøgler til centrallåsen og værktøjsplade til fastmontering, B 215 D 49 H 94cm. Ubrugt men har en lille transportskade på venstre sideplade 222 Blika Materialeskab transportskadet Blika Materialeskab transportskadet på låge og kabinet, der medfølger hylder. Ubrugt men skadet 223 Blika Kemiskab transportskadet Blika Kemiskab transportskadet på venstre side og bagplade, der medfølger hylder. Ubrugt men skadet 224 Fodervogn Galv. med Fodervogn Galv. med 4 luftgummihjul, 400 LTR, har en lille transportskade ved håndtaget, ubrugt men samlet 225 Værktøjsvogn med 7 Værktøjsvogn med 7 skuffer og elevator bagplade til værktøj, ubrugt men bemærk nøglelås til elevatortavle mangler 226 Stor Tråd Fælde Stor Tråd Fælde i Galv. Tråd, 50x50x150cm, Bemærk buret er skadet i enden ved indgangen 227 Pladevibrator med 2,5 Pladevibrator med 2,5 hk, benzinmotor, vægt 43 kg, tryk 450 kg. Plade 50x30 på hjul + gummiplade til vibration ovenpå fliser. Side 23 af 38

24 228 Fejebøre med kraftig Fejebøre med kraftig stel og store luftgummihjul, Ubrugt men Bemærk plastkassen har en revne i bunden 229 Fejebøre med kraftig Fejebøre med kraftig stel og store luftgummihjul, Ubrugt men Bemærk plastkassen har en revne i øverste højre hjørne stk Personaleskabe 2 stk Personaleskabe med 2 låger, Bemærk begge er ubrugte men med transportskader Store Planker 3 Store Planker i hårdt-træ, råmål 60x280cm. MF 232 Bruse Armatur Raindance Bruse Armatur Raindance Select SHP fra Hans Grohe + Rund Håndvask i hvidglaseret porcelæn, Vasco Tonda, Ø 43cm. Begge dele er ubrugte i org emballage 233 Gulvfejemaskine Dulevo 700 Gulvfejemaskine Dulevo 700 Sprint med sidekost, fejebredde 70cm, stand ukendt ingen strøm på batteri, oplader medfølger 234 Diesel Varmekanon Season Diesel Varmekanon Season Heat, med dieseltank og 220V stik 235 Værktøjsvogn med 6 Værktøjsvogn med 6 skuffer og en del værktøj, centrallås med 2 nøgler, ubrugt men BEMÆRK transportskadet bagbeklædning 236 Kæmpe Ubrugt Ventilator, Kæmpe Ubrugt Ventilator, propellen måler 120cm i diameter, udvendige mål på stålkassen B 138 D 40 H 138cm, trådrist på den ene side og justerbare lameller på modsatte side, Bemærk lameller er bulet, monteret med 1,5 HK elmotor og skal tilsluttes strøm. 237 Ubrugt ATV Kurvesæt Ubrugt ATV Kurvesæt til front og bag, bredde frontkurv 90x43x16cm og bag 102x72x16cm, kan have små ridser og malingsafslag Side 24 af 38

25 238 Ubrugt ATV Kurvesæt Ubrugt ATV Kurvesæt til front og bag, bredde frontkurv 90x43x16cm og bag 102x72x16cm, kan have små ridser og malingsafslag 239 Diesel Varmekanon Kaminx Diesel Varmekanon Kaminx KFA-70TDGP, med indbygget dieseltank og 220V stik tons Foldbar Motorkran 2-tons Foldbar Motorkran Big red girafkran, med 6 styrbare hjul, Usamlet men fremstår komplet i alle hovedkomponenter, bemærk den er ubrugt men har en del skrammer. 241 Elektrisk Trillebøre med Elektrisk Trillebøre med tipkasse, trillebøren kan køre frem og bak med trinløs hastighed, strøm på batteriet og kørt her på pladsen, oplader medfølger 242 Blika Materialeskab transportskadet Blika Materialeskab transportskadet på låge og kabinet, der medfølger hylder. Ubrugt men skadet 243 Blika Materialeskab transportskadet Blika Materialeskab transportskadet på kabinettet, der medfølger hylder. Ubrugt men skadet 244 Lang PTO-Aksel 185cm Lang PTO-Aksel 185cm med boltekobling, Ubrugt men sikkerheds plastrøret har et klemmemærke + 3 Vogn/traktorskærme til store hjul, B 40cm, ubrugte ,5 Tons Afløbsrist 12,5 Tons Afløbsrist med karm, 315mm, ubrugt men har lagerspor med overfladerust 246 Værktøjsvogn med 6 Værktøjsvogn med 6 skuffer og en del værktøj, centrallås med 2 nøgler, ubrugt men BEMÆRK MEGET kraftig transportskadet med skævt kabinet 247 Græstrimmer med hjul Græstrimmer med hjul og EURO 5 benzinmotor 173cc 4-Takt, ubrugt og usamlet. Husk at påfylde den medfølgende olie inden opstart. Side 25 af 38

26 248 ATV Tip Trailer, ATV Tip Trailer, 300kg, kassemål ca 79x120cm, ubrugt og usamlet, emballagen er beskadiget og der kan være små skrammer og buler Stk Varmtvands-Kalorifere, 2 Stk Varmtvands-Kalorifere, Dantherm WK12/20, 23,3KW, 1350 m3/h, med justerbare lameller, 66x66x66cm 250 Domusa 250 Duo-tank Domusa 250 Duo-tank model DS-matic 250, Årg 2012 fra solvarme anlæg, monteret med 2 cirkulationspumper, H 170cm 251 Stort Vinkøleskab med Stort Vinkøleskab med 2 temperaturzoner 5-12gr og 12-20gr Temptech VWCR155DB 428L med plads til 166 flasker på udtrækshylder, B60 D 70 H 175cm, med glasfront og UVbeskyttelse, indvendig LED-belysning, med stabil og korrekt temperatur og fugtighed samt lav vibration og kulfilter sikrer dig din vinsamling opbevares på tryg og god måde. faktura/garantibevis fra 29/ medfølger, udleveres fra kontoret. 252 Hundebur 4-Pets Condor Hundebur 4-Pets Condor Str L, opbygget i aluminiumsrør, bundmål B 80 D 93 topmål B 78 D 55cm Højde 69cm, pæn stand Dykpumper med 2 Dykpumper med afløbsslanger 38mm, der medfølger løftestropper for nedsænkning af pumper 254 Stor Proff. Løvsuger Stor Proff. Løvsuger Stama LS01, Årg 2001, med Kohler benzinmotor, sugefod, slanger og pose medfølger. Indsat som fuld funktionsdygtig 255 Maskinkost Texas 2002 Maskinkost Texas 2002 Futura, fejebredde 60cm, Kawasaki benzinmotor, mangler snortræk/rekylstart, stand ukendt 256 Gondol med 1 Gondol med 1 siddeplads, Gondolys 430cm lang, der medfølger intet ekstra, skal have en kraftig rengøring. MF Side 26 af 38

27 257 2 Indvendige Døre 2 Indvendige Døre med glas parti, uden karm og har lidt skrammer, B 82,5 H 204cm. Kom til eftersyn og tjek varen. MF Døre 208,8x89x10cm, 2 Døre 208,8x89x10cm, karm er hvide med 30mm bøgebund, døre er sorte med 3 stk glas basic lux. Kom til eftersyn og tjek varen. Ubrugte Døre 208,8x88x10cm, 2 Døre 208,8x88x10cm, med karm, Glat hvid Profil line 40mm, uden bund med carlitæt. Kom til eftersyn og tjek varen. Ubrugte Døre 240,5x83x12,5cm, 2 Døre 240,5x83x12,5cm, med karm, 4F hvid Profil, mærket BD30 Venstre. Kom til eftersyn og tjek varen. Ubrugte Skydedøre 120,6x224cm, 2 Skydedøre 120,6x224cm, Glat hvid Ral 9010, med ovale skåle, gribering og not i bund 262 Rustfri Stålvask med Rustfri Stålvask med sidebakke, B 100,5 D 51cm, der medfølger strainer bundventil og Div. Tilslutnings dele. Ubrugt med org emballage Bordplader hvor 2 Bordplader hvor 1 er beklædt, der medfølger ubrugt foldebord i org emballage. MF 264 Rustfri Stålvask med Rustfri Stålvask med sidebakke, B 100,5 D 51cm, der medfølger strainer bundventil og Div. Tilslutnings dele. Ubrugt med org emballage Rustfrie Stålvaske, 2 Rustfrie Stålvaske, B 62,5 D 51cm, med strainer bundventil og Div. tilslutnings dele, Ubrugte i org emballage Stk 3-Rums 2 Stk 3-Rums Personaleskabe, B 97 D 50 H 185cm, låger kan aflåses med hængelås ( medfølger ikke ) alm. Stand med brugsspor Side 27 af 38

28 267 2 Stk 3-Rums 2 Stk 3-Rums Personaleskabe, B 97 D 50 H 185cm, låger kan aflåses med hængelås ( medfølger ikke ) alm. Stand med brugsspor 268 Yderdør højre ud, Yderdør højre ud, i farven hvid med 2 glas partier hvor det store glas er revnet, karmmål 95,5x212,5cm. Kom til eftersyn og tjek varen. MF Ubrugt Vindue 1 Ubrugt Vindue i hårdtræ 95x119cm, 2-delt med 1 oplukkelig del + 2 Brugte hårdtræs vinduer i forskellige mål + 2 Brugte Plast Vinduer i farven hvid, forskellige mål. Kom til eftersyn og tjek varen 270 Troltex Plader Hvide, Troltex Plader Hvide, ca 39 stk 60x120cm og ca 10 stk 60x240cm samt Div. afsav og beskadiget plader. Der medfølger 9 kasser skruer i forskellige farver og typer hvor mange er i anbrud Stk Ubrugte 2 Stk Ubrugte Træ/alu vinduer i farven hvid 1 stk 71x87cm og 1 stk 119x119cm + 4 Brugte Plast Vinduer i forskellige mål alle i farven hvid samt 1 stk brugt hårdtræs vindue med skrammer. Kom til eftersyn og tjek varen 272 Brugte Vinduer 2 Brugte Vinduer 2 stk Træ + 2 stk plast + 2 stk træ/alu, forskellige farver og mål. Kom til eftersyn og tjek varen Let Brugte 3 Let Brugte Oplukkelige Træ/Alu Vinduer H 161 B 139,5cm, i farven hvid, alle har været monteret men har stadig klistermærker på glasset Plast Terrassedøre 2 Plast Terrassedøre hvide + 3 Plast vinduer hvide + 1 Træ vindue hvid + 1 Træ/alu Terrassedør hvid/sort. Kom til eftersyn og tjek varen Ubrugte Træ/alu 2 Ubrugte Træ/alu oplukkelige Vinduer i hvid, 129x131cm og 149x131cm + 1 brugt Træ/Alu Vindue hvid/grå + 1 Brugt Træ/alu Terrassedør med sideparti i hvid/grå. Kom til eftersyn og tjek varen Ubrugte Vinduer, 5 Ubrugte Vinduer, 3 stk Faste Træ/alu i farven grå 829x829mm + 2 Oplukkelige Hårdtræs Vinduer 973x1248mm Side 28 af 38

29 277 7 Stk Troltex 7 Stk Troltex Plader 60x240cm i farven hvid. Ubrugte Ubrugte Træ/alu 3 Ubrugte Træ/alu vinduer 59x59cm, 2 stk er hvid/grå og 1 stk er hvid/hvid, der medfølger 2 brugte vinduer i forskellige mål og farver Pakker Isolering, 10 Pakker Isolering, Isover G3 Touch, ubrugte i org emballage Ubrugte Yderdøre 4 Ubrugte Yderdøre i Træ/Alu og farven hvid, 1 stk højre ind med dannebrogsglas, 1066x2200mm + 1 stk højre ud med glasparti, 1045x2405mm + 2 Stk højre ind, profileret dør med glas i toppartiet, 1 er 898x2490mm og 1 er 898x2440mm 281 Balletang med Euro-2 Balletang med Euro-2 beslag, hydraulisk, med afstillings fødder. Ubrugt 282 Trailersprøjte Hardi Arrow Trailer Tågesprøjte Hardi Arrow 1000, PTO-drevet, elektrisk styrepult med kabel til førehuset, Tågesprøjte med luftblæser i bag, gode dæk 283 Læssemaskine Paus RL655, Læssemaskine Paus RL655, Årg 2014, kun kørt 987 timer, med joystick, lys, hurtigskift, hydraulik og strømudtag i for, service udført ved 980 timer, med pallegafler og 190cm skovl. S/N , starter, kører og fungere super fint. 284 Læsseskovl med Weidemann-beslag, Læsseskovl med Weidemann-beslag, B 150cm, Ubrugt 285 Læsseskovl med Weidemann-beslag, Læsseskovl med Weidemann-beslag, B 150cm, Ubrugt 286 Siloklo med Weidemann-beslag, Siloklo med Weidemann-beslag, B 150cm, fremtræder som ubrugt, har stået på lager i længere tid, slanger er ikke monteret Side 29 af 38

30 287 Siloklo med Weidemann-beslag, Siloklo med Weidemann-beslag, B 150cm, fremtræder som ubrugt, har stået på lager i længere tid 288 Læsseskovl 4-i-1 med Læsseskovl 4-i-1 med Minilæsser beslag Indv. Mål 66cm, B 150cm, Ubrugt 289 Høklokke i plast, Høklokke i plast, rund model Ø 1850mm, har en del skrammer og ridser, JFC HB Høklokke i plast, Høklokke i plast, rund model Ø 1850mm, har en del skrammer og ridser, JFC HB Rotor Slåmaskine 185cm Rotor Slåmaskine 185cm Talex med 2 rotorer, PTO-drevet, 3-punkt ophæng, Ubrugt men har en lidt lagerspor 292 Rotor Slåmaskine 135cm Rotor Slåmaskine 135cm Talex med 2 rotorer, PTO-drevet, 3-punkt ophæng, Ubrugt men har en lidt lagerspor, Demo foto af opstillet model. 293 Slaglekasse med PTO-aksel, Slaglekasse med PTO-aksel, AGFK220, arbejdsbredde 220cm, med aksel ophæng til arm, ubrugt, husk olie på gearkasse inden brug 294 Slaglekasse med PTO-aksel, Slaglekasse med PTO-aksel, AGFK220, arbejdsbredde 220cm, med aksel ophæng til arm, ubrugt, husk olie på gearkasse inden brug 295 Drænslange 3 Ruller, Drænslange 3 Ruller, 2 x Ø 100mm og 1 x Ø 125mm 296 Vandtrug 1100 LTR Vandtrug 1100 LTR med svømmerventil, Ø 180cm Side 30 af 38

31 297 Lastbil Container til Lastbil Container til wirehejs, B 250cm L 610cm, dobbelte fløjdøre i bag, bunden er bulet men uden huller 298 Rækværk til altan Rækværk til altan i Gav. Jern med monteringsramme, B 201cm, H 110cm. ubrugte 299 Rækværk til altan Rækværk til altan i Gav. Jern med monteringsramme, B 201cm, H 110cm. Ubrugte 300 Hø-Hæk til 3-punkt Hø-Hæk til 3-punkt ophæng i Galv. jern + Løbegårde i Galv. Jern til kalvehytter + Kraftig løbegård i Galv. jern 301 Rækværk til altan Rækværk til altan i Gav. Jern med monteringsramme, B 290cm, H 110cm. Ubrugte 302 Rækværk til altan Rækværk til altan i Gav. Jern med monteringsramme, B 201cm, H 110cm. Ubrugte Stk Vanger 21 Stk Vanger til pallereol, pallers i forskellige systemer 304 Truck Tipkasse 120x165cm, Truck Tipkasse 120x165cm, med mekanisk udløser Stk Kran 2 Stk Kran Rotatorer med en del slanger, alt på pallen medfølger 306 Div. Afløbsrender 10 Div. Afløbsrender 10 MTR, bemærk ikke alle er samme type Side 31 af 38

32 307 7 Paller Rækværksholdere 7 Paller Rækværksholdere til stillads, kæmpe parti i forskellige modeller Plastikpaller80x120cm 42 Plastikpaller80x120cm 309 Kraftig C-Skinne til Kraftig C-Skinne til løftetalje mv. L 6 MTR, med 2 ophængsbeslag 310 Ca 7 Stålplader Ca 7 Stålplader med trapez profil, forskellige længder op til 6 MTR 311 Ca 15 Stålplader Ca 15 Stålplader med tagplade profil, forskellige længder op til 5 MTR 312 Sand og Saltkasse Sand og Saltkasse med vippelåg, B 110cm. MF 313 Græsklippebord PTO Drevet, Græsklippebord PTO Drevet, B 210cm, Bemærk delvis adskilt, stand ukendt 314 Industri Oliekøle Anlæg, Industri Oliekøle Anlæg, med kraftig blæser, køle areal 90x110cm, Ubrugt i org emballage, står på palle som kan medfølge 315 Industri Oliekøle Anlæg, Industri Oliekøle Anlæg, med kraftig blæser, køle areal 90x110cm, Ubrugt i org emballage, står på palle som kan medfølge 316 Ca 145 Ubrugte Ca 145 Ubrugte Ristehylder for pallereol/elefantriste, 108x134cm T 30mm. Pakket på 5 paller som kan medfølge Side 32 af 38

33 317 2 Paller Presenning, 2 Paller Presenning, alle i god stand, nogle med lynlås, alle i fareven grå Paller Presenning, 2 Paller Presenning, alle i god stand, nogle med lynlås, alle i fareven grå 319 Ca 150 Ubrugte Ca 150 Ubrugte Ristehylder for pallereoler/elefantriste, 108x134cm T 30mm. Pakket på 5 paller som kan medfølge 320 Ca 1100 LTR Ca 1100 LTR Ethandiol Kølevæske 50 % i 2 palletanke som medfølger Kabeltromler Ø 2 Kabeltromler Ø 80 og Ø 90cm + Skraldespand på hjul, ca 40 LTR Træ-Stolper 100x180mm 20 Træ-Stolper 100x180mm Længde 240cm Træ-stolper 75x75mm 50 Træ-stolper 75x75mm Længde 180cm Træ-stolper 75x75mm 50 Træ-stolper 75x75mm Længde 180cm Træ-stolper 75x75mm 50 Træ-stolper 75x75mm Længde 180cm Træ-stolper 75x75mm 50 Træ-stolper 75x75mm Længde 180cm Side 33 af 38

34 Træ-stolper 75x75mm 50 Træ-stolper 75x75mm Længde 180cm Træ-stolper 75x75mm 50 Træ-stolper 75x75mm Længde 180cm Træ-stolper 75x75mm 50 Træ-stolper 75x75mm Længde 180cm Træ-stolper 75x75mm 50 Træ-stolper 75x75mm Længde 180cm Rullevogne med 4 Rullevogne med special opbygninger, 3 i alu og 1 i stål TrinsTrappe med gelænder, 8-TrinsTrappe med gelænder, B 62cm 333 Arbejdes Platform med Arbejdes Platform med trappe, ståhøjde 100cm 334 Stort Parti Plast-Lagerkasser Stort Parti Plast-Lagerkasser i forskellige størrelser, pakket i 5 Pallekasser som medfølger 335 Stort Parti Plast-Lagerkasser Stort Parti Plast-Lagerkasser i forskellige størrelser, pakket i 5 Pallekasser som medfølger 336 Ca 160 Plast-Beholdere Ca 160 Plast-Beholdere 17x21cm Længde 140cm, med gevindstuds i den ene ende. ubrugte. Side 34 af 38

35 337 7 Fag Pallereol, 7 Fag Pallereol, Bito, 8 stiger H 500cm, 46 Vanger L 330cm Palle-reol Stiger, 20 Palle-reol Stiger, 13 stk L 600cm + 7 stk L 650cm. Pæn stand 339 Ca 60 Pallevanger Ca 60 Pallevanger L 300cm. Pæn stand 340 Ca 17 Tagplader Ca 17 Tagplader Ubrugte i forskellige farver, formentlig B6 profil. Kom til eftersyn og tjek varen 341 Ca 20 Træ-traller, Ca 20 Træ-traller, L 220cm, fordelt med ca 10 stk med plastklodser og ca 10 stk med træklodser 342 Bobcat hjul og Bobcat hjul og skovl B 140cm 343 Diesel Tank 1500 Diesel Tank 1500 LTR rund model, Årg 1987, uden tank attest, stand ukendt 344 Diesel Tank 1200 Diesel Tank 1200 LTR oval model, Årg 2001, G-Nr , uden tank attest, stand ukendt Reol opbygninger 10 Reol opbygninger hvoraf nogle er med hjul 346 Ca 16 Tagplader Ca 16 Tagplader i sort, ubrugte men enkelte er beskadiget Side 35 af 38

36 347 Ca 23 Tagplader Ca 23 Tagplader i sort, ubrugte men mange er skrammet 348 Ca 16 Tagplader Ca 16 Tagplader i Brun, formentlig B6, ubrugte 349 Parti Blandet Tegl Parti Blandet Tegl og betonsten i forskellige typer og farver, alt på 4 paller 350 Tromle Blande Maskine Tromle Blande Maskine med store luftgummihjul, 220V LTR Sprinklervæske 1000 LTR Sprinklervæske uden frostsikring til sommerbrug. MF Alu-hjul Landcruiser 4 Alu-hjul Landcruiser VX100 4WD med 275/70-16 vinterdæk 353 Parti Traktorsæder, Hydraulikstempler, Parti Traktorsæder, Hydraulikstempler, næsehjul og Div. Alt på 2 paller Tvillingehjul til 2 Tvillingehjul til traktor med center spænding , godt mønster men revner i gummiet Paller Granit 2 Paller Granit brosten og Ølandssten, mange med røde farver Ruller Galv. 3 Ruller Galv. Vildthegn Trådhegn H 200cm, ca 125 MTR. ubrugte Side 36 af 38

37 357 3 Paller Granit 3 Paller Granit kantsten og blokke, med forskellige farvespil 358 Sættevogn Krone med Sættevogn Krone med Carrier Vector 1850 Mt køleanlæg, 13,40 m, med bagdøre, zepro klap lift, totalvægt kg, egenvægt kg, årg , 3 akselt, tidl reg nr AT 4564, køleanlæg starter og går fint. Se video. 359 Zorzi sættevogn fladtrailer, Zorzi sættevogn fladtrailer, årg , T kg, egenvægt 6540 kg, ca 12 m, fornuftig med dæk, 3 akselt, tidl reg nr CU Zorzi sættevogn fladtrailer, Zorzi sættevogn fladtrailer, årg , T kg, egenvægt 6540 kg, ca 12 m, fornuftig med dæk, 3 akselt, tidl reg nr CU Red Cut Rotorklipper Red Cut Rotorklipper B. 180 cm, med PTO Aksel stk Salta 2 stk Salta 62 kg. Pladevibratorer med benzinmotor, Stand Ukendt stk Jordlopper 2 stk Jordlopper Wacker Neuson, Stand Ukendt Stk Jordraketter 2 Stk Jordraketter Ø 50 mm Stk Jordraketter 2 Stk Jordraketter Ø 50 mm. 366 Minigraver Takeuchi TB Minigraver Takeuchi TB 125 årg 2005, med 20 cm graveskovl, hydr. Udtag, Timer 12617, har været startet og kørt med her på pladsen, nogle vinduer er udskiftet med plexi. Side 37 af 38

38 367 Teleskoplæsser Manitou Teleskoplæsser Manitou MT 625 H ST3B, Årg 2015, Timer kun 1505, med gafler, skovl, hydr. udtag, serviceret og vedligeholdt, sidst serviceret her i 2020, maskinen er i overskud fra et større byggeprojekt og er i god stand, S.nr Teleskoplæsser Manitou Teleskoplæsser Manitou MT 625 H ST3B, Årg 2015, Timer kun 1689, med gafler, skovl, hydr. udtag, serviceret og vedligeholdt, sidst serviceret her i 2020, maskinen er i overskud fra et større byggeprojekt og er i god stand, S.nr Skurvogn på Smedevej 16 Ikast Skurvogn 6 persons med omklædningsskabe, bad, toilet, vandvarmer, køl, frokostrum, med trækstang til split/øje, B 247 cm. L 650 cm. står på Smedevej Ikast, kan besigtiges der og skal afhentes der. uden nøgler, døren er åben. 370 Skurvogn på Smedevej 16 Ikast Skurvogn 8 persons med omklædningsskabe, bad, toilet, vandvarmer, tørreskab, køl, frokostrum, med trækstang til split/øje, B 300 cm. L 830 cm. står på Smedevej Ikast, kan besigtiges der og skal afhentes der. uden nøgler, døren er åben. Side 38 af 38

Eftersyn. På adressen: Daniavej 31, 9550 Mariager. Efter aftale. Auk: 3376 Kat: 2. El-hydraulisk rørbukker, Wax m/div. værktøjer (Virker fint)

Eftersyn. På adressen: Daniavej 31, 9550 Mariager. Efter aftale. Auk: 3376 Kat: 2. El-hydraulisk rørbukker, Wax m/div. værktøjer (Virker fint) 3376 - Effekter fra ophørt autoværksted - DEL 1 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Daniavej 31, 9550 Mariager Fredag d. 29. juni 2018 09:00-14:00 Eftersyn På adressen: Daniavej

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Oprydningssalg bl.a. gulvvasker, foliemaskine m.v. Udlevering. Eftersyn.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Oprydningssalg bl.a. gulvvasker, foliemaskine m.v. Udlevering. Eftersyn. 1938 - - Oprydningssalg bl.a. gulvvasker, foliemaskine m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Brylle Industrivej 1 5690 Tommerup Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Oprydningssalg. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Oprydningssalg. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. Auktion er lukket. 1919 - - Oprydningssalg Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Holmevej 35 8830 Tjele Efter aftale Eftersyn På adressen: Efter aftale Fredag d. 22. januar 2016 - kl. 12:00 Auk:

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Oprydningssalg. Udlevering. Eftersyn UDGÅET. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Oprydningssalg. Udlevering. Eftersyn UDGÅET. Auktion er lukket. 1919 - - Oprydningssalg Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Holmevej 35 8830 Tjele Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn På adressen: Efter aftale Fredag d. 22. januar

Skibstømren ApS UNDER konkurs

Skibstømren ApS UNDER konkurs 2266 - Skibstømren ApS UNDER konkurs 2266 - Skibstømren ApS UNDER konkurs Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Havnegade 3 9850 Hirtshals Tirsdag d. 16. august 2016, 09:00-15:00 Eftersyn På adressen:

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Skibstømren ApS UNDER konkurs. Udlevering. På adressen: Havnegade Hirtshals

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Skibstømren ApS UNDER konkurs. Udlevering. På adressen: Havnegade Hirtshals 2266- Skibstømren ApS UNDER konkurs 2266- Skibstømren ApS UNDER konkurs Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Havnegade 3 9850 Hirtshals Tirsdag d. 16. august 2016, 09:00-15:00 Eftersyn På adressen:

Div. maskiner, svejsere, tanke, skruekompressorer m.v.

Div. maskiner, svejsere, tanke, skruekompressorer m.v. 3244 - Div. maskiner, svejsere, tanke, skruekompressorer m.v. 3244 - Div. maskiner, svejsere, tanke, skruekompressorer m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Daniavej 25A (HAL), 9550 Mariager

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. maskiner, svejsere, tanke, skruekompressorer m.v. Udlevering. Eftersyn.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. maskiner, svejsere, tanke, skruekompressorer m.v. Udlevering. Eftersyn. 3244 - Div. maskiner, svejsere, tanke, skruekompressorer m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Daniavej 25A (HAL), 9550 Mariager Fredag d. 06. april 2018 09:00-14:00 Eftersyn

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information Div. håndværktøj, Ford Major, elektrode svejsere m.v. Eftersyn.

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information Div. håndværktøj, Ford Major, elektrode svejsere m.v. Eftersyn. 2323 - Div. håndværktøj, Ford Major, elektrode svejsere m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 2 6500 Vojens Mandag d. 26. september 2016, 09:00-16:00 Eftersyn

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Konkurssalg fra gartner og tømrerfirma. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Konkurssalg fra gartner og tømrerfirma. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. 1710 - - Konkurssalg fra gartner og tømrerfirma Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Daniavej 60 9550 Mariager Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn På adressen: Efter

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Tømrer-/smedefirma UNDER ophør. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Tømrer-/smedefirma UNDER ophør. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. 2541 - Tømrer-/smedefirma UNDER ophør Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Rommes Ager 3B 7100 Vejle Fredag d. 24. februar 2017, 09:00-14:00 Eftersyn På adressen: Rommes Ager

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Overskydende effekter fra lukket Maskinværksted. Udlevering. Eftersyn.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Overskydende effekter fra lukket Maskinværksted. Udlevering. Eftersyn. 2969 - Overskydende effekter fra lukket Maskinværksted Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård, 9500 Hobro Fredag d. 27. oktober 2017 10:00-14:00 Eftersyn På

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Overskydende Materiel DEL 2. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Overskydende Materiel DEL 2. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. 1780 - - Overskydende Materiel DEL 2 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 2 6500 Vojens Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn På adressen: Efter

Eftersyn. På adressen: Splitad 4, 8970 Havndal. Efter aftale. Auk: 3123 Kat: 2. Traktordæk, "Good Year" m/fælge (99% mønster)

Eftersyn. På adressen: Splitad 4, 8970 Havndal. Efter aftale. Auk: 3123 Kat: 2. Traktordæk, Good Year m/fælge (99% mønster) 3123 - Traktordæk, EUR-paller, stålsilo, div. smedejern m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Splitad 4, 8970 Havndal Torsdag d. 25. januar 2018 09:00-15:00 Eftersyn På adressen:

Efter aftale Auk: 2113 Kat: 1. Auk: 2113 Kat: 2. Auk: 2113 Kat: 3.

Efter aftale Auk: 2113 Kat: 1. Auk: 2113 Kat: 2. Auk: 2113 Kat: 3. 2113 - - Div. materiel bl.a. traktor, Case + kassevogn, Mercedes m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm Mandag d. 30. november -1 Efter aftale

Eftersyn. På adressen: Industrivej Mariager. Efter aftale. Auk: 3858 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Industrivej Mariager. Efter aftale. Auk: 3858 Kat: 2. 3858 - Amerikanerbil, spillemaskiner, grill, skruer, værtøj m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej 4 9550 Mariager Torsdag d. 16. maj 2019 09:00-16:00 Eftersyn

PRISLISTE 2012. Indholdsfortegnelse. AL-vac 1600 FLEX... 2 AL-vac 1600 FLEX - TILBEHØR... AL-vac 3500 FLEX... 5 AL-vac 3500 FLEX - TILBEHØR... Indholdsfortegnelse AL-vac 1600 FLEX... 2 AL-vac 1600 FLEX - TILBEHØR... 3 AL-vac 3500 FLEX... 5 AL-vac 3500 FLEX - TILBEHØR... 6 AL-vac Cosmo 2000... 7 AL-vac Cosmo 2000 - TILBEHØR... 8 AL-vac Tornado...

Efter aftale Auk: 2113 Kat: 1. Auk: 2113 Kat: 2. Auk: 2113 Kat: 3. 2113 - - Div. materiel bl.a. traktor, Case + kassevogn, Mercedes m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm Efter aftale Eftersyn På adressen: Efter

Beskrivelse. 1 Havetraktor SIMPLICITY Model: Regent Motor: 8,6 kw Klippebredde: 38" 2 Opbrydningshammer Med stativ. 3 Stilladsdele

Beskrivelse. 1 Havetraktor SIMPLICITY Model: Regent Motor: 8,6 kw Klippebredde: 38 2 Opbrydningshammer Med stativ. 3 Stilladsdele 1 Havetraktor SIMPLICITY Model: Regent Motor: 8,6 kw Klippebredde: 38" 2 Opbrydningshammer Med stativ 3 Stilladsdele 4 Motorcykel YAMAHA (momsfri) Km.: 31.477 Der er kun moms på salæret 5 Motorcykel YAMAHA

Eftersyn. På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro. Efter aftale. Auk: 3545 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro. Efter aftale. Auk: 3545 Kat: 2. 3545 - ATV'er, div. maskiner, skruer, vinduer m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Onsdag d. 10. oktober 2018 10:00-15:00 Eftersyn På adressen:

Eftersyn. På adressen: Vansøgårdsvej Tjele. Onsdag d. 11. september :00-17:00. Auk: 4035 Kat: 401.

Eftersyn. På adressen: Vansøgårdsvej Tjele. Onsdag d. 11. september :00-17:00. Auk: 4035 Kat: 401. 4035 - Effekter fra Brdr. Færch A/S UNDER konkurs DEL 2 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Vansøgårdsvej 25-27 8830 Tjele kontakt Connie tlf: 6167 0957 Tirsdag d. 17. september

Auktions katalog 08/09/2019, kl 14.00

Auktions katalog 08/09/2019, kl 14.00 Auktions katalog 08/09/2019, kl 14.00 Auktionsregler gennemgås ved auktionens start. Man skal være fysisk til stede på selve auktionen, så man kan altså ikke lave forhåndsbud. Højeste bydende på auktionen,

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter STORT parti stillads, blokvogn, pladevibratorer m.v. Udlevering. Eftersyn.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter STORT parti stillads, blokvogn, pladevibratorer m.v. Udlevering. Eftersyn. 1888 - - STORT parti stillads, blokvogn, pladevibratorer m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Rønnevej 4 5672 Brobyværk Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn På

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Motorer, vibrator, 2-søjlet lift, generatorer, containere m.v. Udlevering.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Motorer, vibrator, 2-søjlet lift, generatorer, containere m.v. Udlevering. 1802 - - Motorer, vibrator, 2-søjlet lift, generatorer, containere m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Stovbakken 33, Boyen 8544 Mørke Mandag d. 30. november -1 Efter aftale

Bruttoprisliste 2012 Indholdsfortegnelse:

Bruttoprisliste 2012 Indholdsfortegnelse: Bruttoprisliste 2012 Indholdsfortegnelse: STAMA Løvsuger... Prisliste nr. 2012-1 STAMA Mini Truck El.... Prisliste nr. 2012-2 Tilbehør til Mini Truck El... Prisliste nr. 2012-2T STAMA Multi Truck El..

- Trucktårn, håndværktøj, kompressor, mursten, tagplader m.v.

- Trucktårn, håndværktøj, kompressor, mursten, tagplader m.v. 2857 - Trucktårn, håndværktøj, kompressor, mursten, tagplader m.v. 2857 - Trucktårn, håndværktøj, kompressor, mursten, tagplader m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Industrivej 29 6760 Ribe

Eftersyn. På adressen: Industrivej 4, Assens 9550 Mariager. Efter aftale. Auk: 3828 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Industrivej 4, Assens 9550 Mariager. Efter aftale. Auk: 3828 Kat: 2. 3828 - Generator, fabriksnye gasgrill, skruer, svejser m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej 4, Assens 9550 Mariager Fredag d. 26. april 2019 09:00-14:00 Eftersyn

Efter aftale Auk: 1997 Kat: 1. Auk: 1997 Kat: 2. Auk: 1997 Kat: 3.

Efter aftale Auk: 1997 Kat: 1. Auk: 1997 Kat: 2. Auk: 1997 Kat: 3. 1997 - - Containere, gulvvaskere, højdeløfter m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Rønnevej 4 5672 Brobyværk Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn På adressen:

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information Ford Mondeo, autotrailer, værktøj, brosten, 4-hjuls udmåling m.v.

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information Ford Mondeo, autotrailer, værktøj, brosten, 4-hjuls udmåling m.v. 2808 - Ford Mondeo, autotrailer, værktøj, brosten, 4-hjuls udmåling m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Krogsagervej 50 7000 Fredericia Fredag d. 30. juni 2017 08:00-14:00

Texas produkter: Brændekløver, plæneklipper m.v.

Texas produkter: Brændekløver, plæneklipper m.v. 2364 - Texas produkter: Brændekløver, plæneklipper m.v. 2364 - Texas produkter: Brændekløver, plæneklipper m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Gyldenbjergvej 55 4840 Nørre Alslev Torsdag

Eftersyn. På adressen: Gyldenbjergvej Nørre Alslev. Torsdag d. 06. oktober 2016, 10:00-14:00. Auk: 2364 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Gyldenbjergvej Nørre Alslev. Torsdag d. 06. oktober 2016, 10:00-14:00. Auk: 2364 Kat: 2. 2364 - Texas produkter: Brændekløver, plæneklipper m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Gyldenbjergvej 55 4840 Nørre Alslev Torsdag d. 13. oktober 2016, 09:00-16:00 Eftersyn

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Oprydningssalg fra CM Lassen. Udlevering. På adressen: Krogsagervej 50, 7000 Fredericia

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Oprydningssalg fra CM Lassen. Udlevering. På adressen: Krogsagervej 50, 7000 Fredericia 3145 - Oprydningssalg fra CM Lassen 3145 - Oprydningssalg fra CM Lassen Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Krogsagervej 50, 7000 Fredericia Torsdag d. 01. februar 2018 09:00-17:00 Eftersyn På

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Kloakfittings / VVS / galv. pæle / låger / gynger m.v. Udlevering. Eftersyn.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Kloakfittings / VVS / galv. pæle / låger / gynger m.v. Udlevering. Eftersyn. 2086 - - Kloakfittings / VVS / galv. pæle / låger / gynger m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Vestermarken 3 8765 Klovborg Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn

Eftersyn. På adressen: Krogsagervej 50, 7000 Fredericia RING: Efter aftale. Auk: 3145 Kat: 152.

Eftersyn. På adressen: Krogsagervej 50, 7000 Fredericia RING: Efter aftale. Auk: 3145 Kat: 152. 3145 - Oprydningssalg fra CM Lassen Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Krogsagervej 50, 7000 Fredericia Torsdag d. 01. februar 2018 09:00-17:00 Eftersyn På adressen: Krogsagervej

OBS - OBS - OBS. Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information. MINUS paller- /pallerammer

OBS - OBS - OBS. Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information. MINUS paller- /pallerammer 2693 - Puch Maxi, air-condition, contaniere, pladevibrator, VVS-artikler m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Stydingvej 2, PORT 4 6500 Vojens Torsdag d. 04. maj 2017, 08:00-16:00

Eftersyn. På adressen: Industrivej Ribe. Mandag d. 28. august :00-17:00. Auk: 2857 Kat: 2. El hæve/sænke skrivebord (minus strømkabel)

Eftersyn. På adressen: Industrivej Ribe. Mandag d. 28. august :00-17:00. Auk: 2857 Kat: 2. El hæve/sænke skrivebord (minus strømkabel) 2857 - Trucktårn, håndværktøj, kompressor, mursten, tagplader m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej 29 6760 Ribe Fredag d. 01. september 2017 10:30-13:30 Eftersyn

Auto værktøj og udstyr

Auto værktøj og udstyr 2009 Auto værktøj og udstyr BT620121 Kaliberværktøj 1. spindel BT620125 Plast brækjernsæt 5 dele BT620137 Aftrækker Viskerarm/batteri poler BT620096 Værktøjstaske 95 dele 188.- 2.395.- BT620132 Tandrems

Q-4 KATALOG. Skabe Bænke Garderobeskabe Arbejdsborde Filebænke Værkstedsvogne Værktøjsskabe Bilindretning

Q-4 KATALOG. Skabe Bænke Garderobeskabe Arbejdsborde Filebænke Værkstedsvogne Værktøjsskabe Bilindretning Q-4 KATALOG Skabe Bænke Garderobeskabe Arbejdsborde Filebænke Værkstedsvogne Værktøjsskabe Bilindretning Q-4 GARDEROBESKABE, BÆNKE Garderobeskab GS2 Helstålskonstruktion af 0.7 0.8 stålplade Udluftningshuller

alvac tornado _ vakuumløftemaskine stor løftekapacitett

alvac tornado _ vakuumløftemaskine stor løftekapacitett alvac tornado vakuumløftemaskine we make the impossible possible Løftekapacitet: 5000 kg Egenvægt: 180 kg Dimensioner: L575 x B630 x H1017 mm CE godkendt Sugekop: 360º rotation Sikker håndtering Let montering

Eftersyn. På adressen: Daniavej 33 (KÆLDEREN), 9550 Mariager >>FØLG SKILTNING<< Efter aftale. Auk: 3598 Kat: 2. CO2 svejser, ESAB Lax 320

Eftersyn. På adressen: Daniavej 33 (KÆLDEREN), 9550 Mariager >>FØLG SKILTNING<< Efter aftale. Auk: 3598 Kat: 2. CO2 svejser, ESAB Lax 320 3598 - Effekter fra ophørt autoværksted - DEL 4 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Daniavej 33 (KÆLDEREN), 9550 Mariager >>FØLG SKILTNING

Eftersyn. På adressen: Vesterbækvej 31, Sig 6800 Varde. Mandag d. 06. marts 2017, 10:00-14:00. Auk: 2573 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Vesterbækvej 31, Sig 6800 Varde. Mandag d. 06. marts 2017, 10:00-14:00. Auk: 2573 Kat: 2. 2573 - Overskydende effekter fra Varde Kommune Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Vesterbækvej 31, Sig 6800 Varde Mandag d. 13. marts 2017, 08:00-14:00 Eftersyn På adressen:

Indholdsfortegnelse: Gældende fra 01.04.2014

Indholdsfortegnelse: Gældende fra 01.04.2014 Indholdsfortegnelse: K-vognen Mini K-500 Prisliste nr. 2014-1 K-vognen Mini K-600 Prisliste nr. 2014-2 K-vognen 1000 T3 / 1000 T3 RS Prisliste nr. 2014-3 K-vognen 1600 T3 / 1600 T3 RS Prisliste nr. 2014-4

Eftersyn. På adressen: Ågade Odense N. Torsdag d. 27. april 2017, 09:00-10:30. Auk: 2697 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Ågade Odense N. Torsdag d. 27. april 2017, 09:00-10:30. Auk: 2697 Kat: 2. 2697 - Oprydningssalg bl.a. VVS/-el-materialer, stålreoler m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ågade 17 5270 Odense N Onsdag d. 10. maj 2017, 08:00-12:00 Eftersyn På adressen:

Eftersyn. På adressen: Silkeborgvej Brædstrup. Onsdag d. 25. januar 2017, 10:00-13:00. Auk: 2480 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Silkeborgvej Brædstrup. Onsdag d. 25. januar 2017, 10:00-13:00. Auk: 2480 Kat: 2. 2480 - Fæstibakkens Skovservice A/S UNDER konkurs Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Silkeborgvej 78 8740 Brædstrup (AFHENTNINGEN SKAL OVERHOLDES) >>INGEN LØFTEGREJ

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2697- Oprydningssalg bl.a. VVS/-elmaterialer, stålreoler m.v. 2697- Oprydningssalg bl.a. VVS/-el-materialer, stålreoler m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Ågade 17 5270 Odense N Onsdag

Træ/alu vinduer, eternitplader, rundsav m.v.

Træ/alu vinduer, eternitplader, rundsav m.v. 2660 - Træ/alu vinduer, eternitplader, rundsav m.v. 2660 - Træ/alu vinduer, eternitplader, rundsav m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adresserne: Smedeland 1B 2600 Glostrup Tirsdag d. 25. april 2017,

DAM Samleauktion (HAL 3)

DAM Samleauktion (HAL 3) 3102 - DAM 105 - Samleauktion (HAL 3) 3102 - DAM 105 - Samleauktion (HAL 3) Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Skalmstrupvej 3A, 7850 Stoholm Torsdag d. 11. januar 2018 08:00-15:00 Eftersyn

DOKUMENTATION VÆGRACK GULVRACK PC RACK TILBEHØR. www.am-rack.dk

DOKUMENTATION VÆGRACK GULVRACK PC RACK TILBEHØR. www.am-rack.dk DOKUMENTATION VÆGRACK GULVRACK PC RACK TILBEHØR www.am-rack.dk Indholdsfortegnelse Side Index 1 Beskrivelse Vægrack. 2 Beskrivelse Gulvrack. 3 Beskrivelse PC Rack. 4 Bagplade 6he, 10he, 15he, 20he. Stabiliseringsvinkler.

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information BEMÆRK - BEMÆRK: >>INGEN LÆSSEGREJ<<

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information BEMÆRK - BEMÆRK: >>INGEN LÆSSEGREJ<< 3401 - Effekter fra Ernst Otto VVS UNDER konkurs - DEL 2 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivangen 6, 4550 Asnæs (KUN DENNE DAG) Torsdag d. 28. juni 2018 10:00-20:00

Monterings vejledning. Amico K38-Gota Knækarms markise

Monterings vejledning. Amico K38-Gota Knækarms markise Amico K38-Gota Knækarms markise Tjekliste 1 Gennemgå din følgeseddel og tjek om alt er korrekt, samt alle dele er med. Hvis der er noget der ikke stemmer overens bedes du kontakte os. Værktøj 2 Værktøjet

Eftersyn. På adressen: Skalmstrupvej 3A, 7850 Stoholm. Torsdag d. 11. januar :00-15:00. Auk: 3102 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Skalmstrupvej 3A, 7850 Stoholm. Torsdag d. 11. januar :00-15:00. Auk: 3102 Kat: 2. 3102 - DAM 105 - Samleauktion (HAL 3) Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Skalmstrupvej 3A, 7850 Stoholm Torsdag d. 11. januar 2018 08:00-15:00 Eftersyn På adressen: Skalmstrupvej

FERRARI TOHJULEDE TRAKTORER

FERRARI TOHJULEDE TRAKTORER FERRARI TOHJULEDE TRAKTORER FERRARI SERIE 300 & SERIE 500 2 FERRARI SERIE 300 tohjulede traktorer. En FERRARI maskine er udviklet med et mål for øje, at lave en maskine til kunden. Derfor er det et kendetegn

Eftersyn. På adressen: Har ingen adresse men du skal kører ind ved indkørsel efter Fabrikvej 3, 6920 Videbæk. Efter aftale. Auk: 2190 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Har ingen adresse men du skal kører ind ved indkørsel efter Fabrikvej 3, 6920 Videbæk. Efter aftale. Auk: 2190 Kat: 2. 2190 - Overskydende effekter fra Makinfabrik Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Har ingen adresse men du skal kører ind ved indkørsel efter Fabrikvej 3, 6920 Videbæk Fredag

Eftersyn. På adresserne: Smedeland 1B 2600 Glostrup. Onsdag d. 19. april 2017, 10:00-13:00. Yderholmen Ballerup

Eftersyn. På adresserne: Smedeland 1B 2600 Glostrup. Onsdag d. 19. april 2017, 10:00-13:00. Yderholmen Ballerup 2660 - Træ/alu vinduer, eternitplader, rundsav m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Smedeland 1B 2600 Glostrup Tirsdag d. 25. april 2017, 09:00-15:00 Yderholmen 17 2750

Eftersyn. På adressen: Mineralvej 21D, 9220 Aalborg Ø. Mandag d. 01. oktober :00-13:00. Auk: 3520 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Mineralvej 21D, 9220 Aalborg Ø. Mandag d. 01. oktober :00-13:00. Auk: 3520 Kat: 2. 3520 - J.J. Multiservice v/john Jensen UNDER konkurs Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Mineralvej 21D, 9220 Aalborg Ø Torsdag d. 04. oktober 2018 09:00-15:00 Eftersyn På adressen:

Er du klar. til snefald? Bliv klar til vinterens mange udfordringer 10.796,- 5.496,- Vinter. Se hele vores katalog

Er du klar. til snefald? Bliv klar til vinterens mange udfordringer 10.796,- 5.496,- Vinter. Se hele vores katalog Vinter 10.796,- 13.495,- Se hele vores katalog på www.flextrading.dk - stort udvalg af haveog parkmaskiner til enhver årstid Håndført centrifugalspreder 50 L. beholder, aluminiums gear, mængde deflektor,

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Brigg Rib gummibåd, Cape 65 rib båd, rørskære m.v. Udlevering. Eftersyn.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Brigg Rib gummibåd, Cape 65 rib båd, rørskære m.v. Udlevering. Eftersyn. 1801 - - Brigg Rib gummibåd, Cape 65 rib båd, rørskære m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Strandvejen 32 4600 Køge Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn På adressen:

2334- Murerbukke, stillads, stiger, håndværktøj m.v.

2334- Murerbukke, stillads, stiger, håndværktøj m.v. 2334- Murerbukke, stillads, stiger, håndværktøj m.v. 2334- Murerbukke, stillads, stiger, håndværktøj m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Ravnshøjvej 11, Kornerup 4000 Roskilde Fredag d.

Håndgreb, håndtag, kroge m.m.

Håndgreb, håndtag, kroge m.m. Håndgreb, håndtag, kroge m.m. Håndtag Rustfrit stål, mål angivet i mm Varenr. Lgd. Højde Diam. Kr. 715460 475 80 22 326,00 715468 440 120 22 324,00 715462 625 120 22 391,00 715464 850 120 22 433,00 715466

Eftersyn. På adressen: Ravnshøjvej 11, Kornerup 4000 Roskilde. Efter aftale. Auk: 2334 Kat: 2. Gylleslange ca. 30 m. brugbar gylleslang Ø = 60 mm.

Eftersyn. På adressen: Ravnshøjvej 11, Kornerup 4000 Roskilde. Efter aftale. Auk: 2334 Kat: 2. Gylleslange ca. 30 m. brugbar gylleslang Ø = 60 mm. 2334 - Murerbukke, stillads, stiger, håndværktøj m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ravnshøjvej 11, Kornerup 4000 Roskilde Fredag d. 30. september 2016, 09:00-14:00 Eftersyn

VÆRKSTEDSVOGNE VV-3 130F0001. VV-3 indvendige mål i mm: Skab H: 651 B: 463 D: 483 Skuffe H: 114 B: 293 D: 419. Garderobe.

VÆRKSTEDSVOGNE VV-3 130F0001. VV-3 indvendige mål i mm: Skab H: 651 B: 463 D: 483 Skuffe H: 114 B: 293 D: 419. Garderobe. VÆRKSTEDSVOGNE VV-3 130F0001 Værkstedsvogn type VV-3 med bøgeparket bordplade med stålramme og hjul (2 faste og 2 drejelige med bremse). Leveres med 5 skuffer med stålkugleudtræk og enkelt skuffespærre,

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Kipa Vinduer A/S UNDER konkurs - DEL 1. Udlevering. På adressen: Industrivej Vissenbjerg

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Kipa Vinduer A/S UNDER konkurs - DEL 1. Udlevering. På adressen: Industrivej Vissenbjerg 2285 - Kipa Vinduer A/S UNDER konkurs - DEL 1 2285 - Kipa Vinduer A/S UNDER konkurs - DEL 1 Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Industrivej 1 5492 Vissenbjerg Fredag d. 26. august 2016, 09:00-14:00

Eftersyn. På adressen: Industrivej 12, 6580 Vamdrup Tlf.: Efter aftale. Auk: 3716 Kat: 2. Boltpistol Hilti DX450 inkl. div.

Eftersyn. På adressen: Industrivej 12, 6580 Vamdrup Tlf.: Efter aftale. Auk: 3716 Kat: 2. Boltpistol Hilti DX450 inkl. div. 3716 - Effekter fra Maskinsnedkeri UNDER konkurs - DEL 3 Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej 12, 6580 Vamdrup Tirsdag d. 05. februar 2019 09:00-15:00 Eftersyn På

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1786 Kat: 2. Vinduesparti, træ/alu, 3-lags, 2 store vinduer oplukkelig - H: 158 cm. B: 217 cm.

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 1786 Kat: 2. Vinduesparti, træ/alu, 3-lags, 2 store vinduer oplukkelig - H: 158 cm. B: 217 cm. 1786 - - Vinduer, døre, bademiljø og hegn Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Hejlskovej 23, Hejlskov 8544 Mørke Efter aftale Eftersyn På adressen: Efter aftale Mandag d. 02.

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2480- Fæstibakkens Skovservice A/S UNDER konkurs 2480- Fæstibakkens Skovservice A/S UNDER konkurs Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Silkeborgvej 78 8740 Brædstrup (AFHENTNINGEN SKAL OVERHOLDES)

VÆRKSTEDSVOGNE VV-2. VV-2 varianter. Tilbehør

VÆRKSTEDSVOGNE VV-2. VV-2 varianter. Tilbehør VÆRKSTEDSVOGNE VV-2 130E0001 Værkstedsvogn type VV-2 med bøgeparket bordplade med stålramme og hjul (2 faste og 2 drejelige med bremse). Leveres med 5 smalle skuffer og 1 bred skuffe samt 1 skabssektion.

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 2044 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 2044 Kat: 2. 2044 - - Vinduer, gulvvinyl, døre, lastbil m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Kat.: 1-10 = Ribevej 9, 8940 Randers SV Kat.: 11-76 = Skørping Nord 13, 9520 Skørping Kat.:

Eftersyn. På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm. Torsdag d. 27. oktober 2016, 08:00-15:00. Auk: 2383 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm. Torsdag d. 27. oktober 2016, 08:00-15:00. Auk: 2383 Kat: 2. 2383 - DAM 78 - Samleauktion Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm Mandag d. 31. oktober 2016, 08:00-15:00 Skalmstrupvej 3A 7850 Stoholm Tirsdag

Mejetærsker, værktøj, skruer, palleløftere m.v.

Mejetærsker, værktøj, skruer, palleløftere m.v. 3300 - Mejetærsker, værktøj, skruer, palleløftere m.v. 3300 - Mejetærsker, værktøj, skruer, palleløftere m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Onsdag d. 09. maj

- Sneslynge, kompressor, gadelamper, skruer, arkivskabe m.v.

- Sneslynge, kompressor, gadelamper, skruer, arkivskabe m.v. 3189 - Sneslynge, kompressor, gadelamper, skruer, arkivskabe m.v. 3189 - Sneslynge, kompressor, gadelamper, skruer, arkivskabe m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information DER ER TRUCK PÅ PLADSEN Mejetærsker, værktøj, skruer, palleløftere m.v.

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information DER ER TRUCK PÅ PLADSEN Mejetærsker, værktøj, skruer, palleløftere m.v. 3300 - Mejetærsker, værktøj, skruer, palleløftere m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Onsdag d. 09. maj 2018 09:00-15:00 Eftersyn På adressen:

VVM med 6 skuffer, VS-1.2 kabinet og multiplex bordplade (VS SS-1.6A). Belastning af skuffer 75 kg. pr. skuffe

VVM med 6 skuffer, VS-1.2 kabinet og multiplex bordplade (VS SS-1.6A). Belastning af skuffer 75 kg. pr. skuffe VÆRKSTEDSVOGNE VVM 140B0001 Værkstedsvogne type VVM-1.1 og VVM-1.2 med multiplex bordplade samt hjul (2 faste og 2 drejelige med bremse). Skuffeskabssektionen består af 4-10 skuffer på stålkuglelejer med

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information Oprydningssalg bl.a. palomat, lagerreoler, BLIKA omklædningsskabe m.v.

Auktionen slutter. Udlevering / Eftersyn. Vigtig information Oprydningssalg bl.a. palomat, lagerreoler, BLIKA omklædningsskabe m.v. 2618 - Oprydningssalg bl.a. palomat, lagerreoler, BLIKA omklædningsskabe m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Industrivej 8 7100 Vejle Mandag d. 27. marts 2017, 08:00-16:00

BCS TOHJULEDE TRAKTORER

BCS TOHJULEDE TRAKTORER BCS TOHJULEDE TRAKTORER BCS SERIE 700 tohjulede traktorer. En BCS maskine er udviklet med et mål for øje, at lave en maskine til kunden. Derfor er det et kendetegn for BCS tohjulede traktorer at de er

Eftersyn. På adressen: Dalsgårdsvej 17, 8963 Auning. Efter aftale. Auk: 3832 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Dalsgårdsvej 17, 8963 Auning. Efter aftale. Auk: 3832 Kat: 2. 3832 - Maskiner m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Dalsgårdsvej 17, 8963 Auning Fredag d. 10. maj 2019 09:00-14:00 Eftersyn På adressen: Dalsgårdsvej 17, 8963 Auning Efter

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Kloak-/trykfittings / VVS / trykimpr. hegn m.v. Udlevering. Eftersyn.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Kloak-/trykfittings / VVS / trykimpr. hegn m.v. Udlevering. Eftersyn. 1783 - - Kloak-/trykfittings / VVS / trykimpr. hegn m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Vestermarken 3 8765 Klovborg Mandag d. 30. november -1 Efter aftale Eftersyn På

Eftersyn. På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro. Efter aftale. Auk: 3189 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro. Efter aftale. Auk: 3189 Kat: 2. 3189 - Sneslynge, kompressor, gadelamper, skruer, arkivskabe m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Ouevej 5, Valsgård 9500 Hobro Onsdag d. 07. marts 2018 10:00-15:00 Eftersyn

Eftersyn. På adressen: Rønholtvej 46, Veddum 9560 Hadsund. Onsdag d. 08. juni 2016, 15:00-19:00. Auk: 2162 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Rønholtvej 46, Veddum 9560 Hadsund. Onsdag d. 08. juni 2016, 15:00-19:00. Auk: 2162 Kat: 2. 2162 - Traktorer, kompressor, palleløfter m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Rønholtvej 46, Veddum 9560 Hadsund Torsdag d. 16. juni 2016, 12:00-16:00 Rønholtvej 46,

Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v.

Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. 2637 - Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. 2637 - Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge

D-160V. Side 54. Max. bore diameter (mm) 150 Vægt (kg) 6,5 Justerbar boring -

D-160V. Side 54. Max. bore diameter (mm) 150 Vægt (kg) 6,5 Justerbar boring - Side 53 BORESTATIVER Drill 14 ECO Max. bore diameter (mm) 150 Vægt (kg) 6,5 Justerbar boring - Stander i aluminium (lav vægt & stor styrke) Nivellering ved hjælp af de 4 stilleskruer Libelle - Let og handy

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. Udlevering. Eftersyn.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. Udlevering. Eftersyn. 2637 - Div. reoler, knivskabe, stikdåser, udstillingsskab m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Klarkærvej 12, Ølby 4600 Køge Mandag d. 10. april 2017, 10:00-16:00 Eftersyn

FERRARI TOHJULEDE TRAKTORER

FERRARI TOHJULEDE TRAKTORER FERRARI TOHJULEDE TRAKTORER FERRARI SERIE 300 tohjulede traktorer. En FERRARI maskine er udviklet med et mål for øje, at lave en maskine til kunden. Derfor er det et kendetegn for FERRARI tohjulede traktorer

Beskrivelse. 200 Tromler med skæreolie ca. halvt fyldte Bl.a. Hocut 3380 Samt vandfilter og pumper. 201 Filebænk Str.: 150 x 80 cm.

Beskrivelse. 200 Tromler med skæreolie ca. halvt fyldte Bl.a. Hocut 3380 Samt vandfilter og pumper. 201 Filebænk Str.: 150 x 80 cm. 200 Tromler med skæreolie ca. halvt fyldte Bl.a. Hocut 3380 Samt vandfilter og pumper 201 Filebænk Str.: 150 x 80 cm. 202 Plansliber Ø300 mm. 203 Kantreifer 204 Bænkboremaskine IXION Model: BT 13 Samt

2349- Have-traktor, værktøj, legetøj m.v

2349- Have-traktor, værktøj, legetøj m.v 2349- Have-traktor, værktøj, legetøj m.v 2349- Have-traktor, værktøj, legetøj m.v Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Nordre Kærvej 20 8444 Balle Tirsdag d. 11. oktober 2016, 10:00-16:00 Eftersyn

Eftersyn. På adressen: Nordre Kærvej Balle. Mandag d. 03. oktober 2016, 12:00-16:00. Auk: 2349 Kat: 2.

Eftersyn. På adressen: Nordre Kærvej Balle. Mandag d. 03. oktober 2016, 12:00-16:00. Auk: 2349 Kat: 2. 2349 - Have-traktor, værktøj, legetøj m.v Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Nordre Kærvej 20 8444 Balle Tirsdag d. 11. oktober 2016, 10:00-16:00 Eftersyn På adressen: Nordre

Prisliste til produktkatalog Gældende fra 1. januar 2012

Prisliste til produktkatalog Gældende fra 1. januar 2012 Prisliste til produktkatalog Gældende fra 1. januar 2012 Prisliste nr. 1 intelligent opbevaring 1 Indholdsfortegnelse Type Side Værktøjsskabe og skrivepult 4 Skuffeskabe SS 5 Montagevogne SS, VS 5 Værkstedsvogne

BEMÆRK - BEMÆRK: KØBER sørger selv for demontering og nedpakning af effekter..! * FINANSIERING *

BEMÆRK - BEMÆRK: KØBER sørger selv for demontering og nedpakning af effekter..! * FINANSIERING * 2919 - Kamco Invest A/S UNDER konkurs - DEL 4 2919 - Kamco Invest A/S UNDER konkurs - DEL 4 Udlevering / Eftersyn Udlevering På adressen: Erhvervsparken 17, 4621 Gadstrup Mandag d. 30. oktober 2017 10:00-17:00

Beskrivelse 7 Svejsehjelm 3M Speedglas Model: 9002X Med åndedrætsværn Adflo. 8 Hydraulisk donkraft ENERPAC Model: XA11

Beskrivelse 7 Svejsehjelm 3M Speedglas Model: 9002X Med åndedrætsværn Adflo. 8 Hydraulisk donkraft ENERPAC Model: XA11 1 Løftestroppe 2 Pallereol, 2 sektioner Maks. 400 kg. pr. palle 3 Trillebøre og vogn 4 Vippecontainer INTRA-SE Model: 10030 Med indhold 5 Vippecontainer INTRA-SE Model: 10030 Med indhold 6 Vippecontainer

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Højlands VVS ApS UNDER konkurs. Eftersyn. Udlevering. Auktion er lukket.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Højlands VVS ApS UNDER konkurs. Eftersyn. Udlevering. Auktion er lukket. 1709 - - Højlands VVS ApS UNDER konkurs Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Fulbyvej 4N 4180 Sorø Mandag d. 30. november -1 Efter aftale BEMÆRK: INGEN LØFFTEGREJ PÅ PLADSEN!

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning Ladcykel Med kaleche Samlevejledning Side 2 Læs og forstå denne vejledning inden monteringen påbegyndes. Det anbefales, at være 2 personer om at samle ladcyklen. Udpak forsigtigt alle dele og læg dem på

lift elevatorer person elevatorer løfteplatforme trappelifte godselevatorer servicelifte pool lifte

lift elevatorer person elevatorer løfteplatforme trappelifte godselevatorer servicelifte pool lifte lift elevatorer person elevatorer løfteplatforme trappelifte godselevatorer servicelifte pool lifte 2 20 23 35 40 45 54 2 lift elevatorer Premier Liften Semi automatisk lift Leveres standard med skakt

Udlevering / Eftersyn

Udlevering / Eftersyn 2397- Div. VVS fittings, radiatorer m.v. 2397- Div. VVS fittings, radiatorer m.v. Udlevering / Eftersyn Udlevering På adresserne: Stydingvej 2, PORT 2 6500 Vojens Mandag d. 14. november 2016, 08:00-16:00

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Div. VVS fittings, radiatorer m.v. Eftersyn. Udlevering.

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. Vigtig information Div. VVS fittings, radiatorer m.v. Eftersyn. Udlevering. 2397 - Div. VVS fittings, radiatorer m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adresserne: Stydingvej 2, PORT 2 6500 Vojens Mandag d. 14. november 2016, 08:00-16:00 Stydingvej 2, PORT

LIFTER DANMARK ApS www.lifterdanmark.dk Tlf.: 86 72 22 88 Sakseløftevogne Lift-Rite og LIFTER LIFT-RITE LEE 1000, elektrisk -er ligesom LEH 1000 en svensk fremstillet kvaltets el - sakseløftevogn, hvor

AB Svejseteknik ApS Polar Tools prisliste 2014 Tryk på tasten (CTRL+ F ) og skriv varenummeret

AB Svejseteknik ApS Polar Tools prisliste 2014 Tryk på tasten (CTRL+ F ) og skriv varenummeret Varenr Beskrivelse Forpk. Enhed Vægt Gr. Pris DKK. 1000-0007 Værkstedsvogn 7 skuf. EASY 1 1 65000 5.445,00 1000-1007 Værkstedsvogn 7 skuf. X-LARGE 1 1 84500 7.820,00 1000-1008 Værkstedsvogn 8 skuf. X-LARGE

VÆRKSTEDSBORDE VBB. Værkstedsborde. Komplette værkstedsborde

VÆRKSTEDSBORDE VBB. Værkstedsborde. Komplette værkstedsborde VÆRKSTEDSBORDE VBB 141B0000 Værkstedsbordet VBB med understel i kraftig stålkonstruktion, kombineret med vores robuste bordplader på 48 mm. med bøgeparket, giver mange indretningsmuligheder. Værkstedsbordet

BCS TOHJULEDE TRAKTORER

MATERIALESKABE MS-1. Materialeskabe MS-1. Materialeskabe MS-1. Materialeskabe MS-1

MATERIALESKABE MS-1. Materialeskabe MS-1. Materialeskabe MS-1. Materialeskabe MS-1 MATERIALESKABE MS-1 Blikas fuldsvejste materialeskabe kan bruges til mange formål. De kan både dække behovet for opbevaring af værktøj, maskiner, arbejdstøj, dokumenter, bits, søm osv. Der er mange muligheder,

Eftersyn. På adressen: 7200 Grindsted. Onsdag d. 08. august :00-18:00. Auk: 3434 Kat: 102. Ca. 215 stk. drikkeventiler for svin

Eftersyn. På adressen: 7200 Grindsted. Onsdag d. 08. august :00-18:00. Auk: 3434 Kat: 102. Ca. 215 stk. drikkeventiler for svin 3434 - Oprydningssalg fra smedeforretning Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Grindsted Landevej 45, Jerrig 7200 Grindsted Torsdag d. 16. august 2018 12:00-18:00 Eftersyn På