3741 - Motionscykel, værktøj, udelamper, retro, kasseapparat m.v. Udlevering / Eftersyn Auktionen slutter Udlevering På adressen: Vellingvej 36B, 7000 Fredericia Fredag d. 01. marts 2019 10:00-14:00 Eftersyn På adressen: Vellingvej 36B, 7000 Fredericia Efter aftale Onsdag d. 27. februar 2019 - kl. 12:00 Vigtig information BEMÆRK - BEMÆRK: Paller + pallerammer medfølger IKKE Auk: 3741 Kat: 1. Auk: 3741 Kat: 2. Auk: 3741 Kat: 3. Motionscykel, Kilberry PEC-4266 3 stk. stiger Ældre skrivepult
Auk: 3741 Kat: 4. Auk: 3741 Kat: 5. Auk: 3741 Kat: 6. 54 stk. poloer, Bentley - 2 modeller str. L og XL Sofabord - måler 135x80 19 stk. save (blandet stand) Auk: 3741 Kat: 7. Auk: 3741 Kat: 8. Auk: 3741 Kat: 9. Kasseapparat m/pengeskuffe og nøgle (TESTET OK) Emhætte, Thermex - virkede ved nedtagning 2 stk. kobberlamper
Auk: 3741 Kat: 10. Auk: 3741 Kat: 11. Auk: 3741 Kat: 12. Batteridrevet busksaks, Bosch + 2 stk. ubrugte halogenlamper (Lamper ikke testet) 2 stk. stiksave (1 stk. ubrugt /1 stk. brugt) Div. værktøj Auk: 3741 Kat: 13. Auk: 3741 Kat: 14. Auk: 3741 Kat: 15. Parti m/kæmpe ruller sytråd 350 dele ass brugskunst (blandet af det der ses på billede 1) Div. redskaber
Auk: 3741 Kat: 16. Auk: 3741 Kat: 17. Auk: 3741 Kat: 18. Rokokopude, pejsesæt m.v. 9 stk. flyttekasser m/div. indbo 37 par cowboy overalls (ubrugt) Auk: 3741 Kat: 19. Auk: 3741 Kat: 20. Auk: 3741 Kat: 21. Stor væglampe til brug ude 2 skillevægge på hjul m/hylder (Kan bruges hver for sig eller sættes sammen) Tyske ølkrus - 55 enheder (inkl. 12 stk. 1 L krus)
Auk: 3741 Kat: 22. Auk: 3741 Kat: 23. Auk: 3741 Kat: 24. Retrostil, pyntepuder og reol 7 stk. reklamebannere - Cola, Carlsberg, Tuborg, Smirnoff og Somersby Carlsberg lysskilt for ophæng kan bruges ude eller inde (Virkede ved nedtagning - skal måske have nyt rør) Auk: 3741 Kat: 25. Auk: 3741 Kat: 26. Auk: 3741 Kat: 27. 96 stk. ølglas (ubrugt) Ca. 200 stk. ass. stearinlys(ubrugt) - nogle kan være 2. sort. "TØM PALLERNE" (paller og rammer medfølger ikke)
Auk: 3741 Kat: 28. Auk: 3741 Kat: 29. Auk: 3741 Kat: 30. "TØM PALLERNE" - Rest fra ophørt værksted (Paller og rammer medfølger ikke) 2 stk. statstelefoner fra 1. halvdel af 1900'tallet - den ene i god stand m/en knækket del (medfølger) den anden har flere løse dele, dog umiddelbart ingen mangler Div. på palle (paller medfølger IKKE) Auk: 3741 Kat: 31. Auk: 3741 Kat: 32. Auk: 3741 Kat: 33. Div. bar-effekter (10) Div. skilte i metal og pap (palle medfølger ikke) Div. trækasser m.v. (palle medfølger ikke)
Auk: 3741 Kat: 34. Auk: 3741 Kat: 35. Auk: 3741 Kat: 36. 25 dele stel, Aluminia (få fremstår m/små afslag) 3 stk. porcelænslamper for loft Antikt ur - inkl. nøgler Auk: 3741 Kat: 37. Auk: 3741 Kat: 38. Auk: 3741 Kat: 39. 18 hylder til kaffekrus fra Anthony Kaffe (i originale kasser) (palle medfølger ikke) Plantebord, fuglehus og taburet Weber kuglegrill (næsten ikke brugt) + 2 instruktørstole
Auk: 3741 Kat: 40. Auk: 3741 Kat: 41. Auk: 3741 Kat: 42. Ca. 182 LP'er, kunstnere bl.a. James Last, Roger Whittaker, Tom Jones, Dean Martin og Kylie Minogue m.v. (palle medfølger ikke) Div. værktøj (palle medfølger ikke) Gammelt kakkelbord m/brugsspor (SE billede 2) Auk: 3741 Kat: 43. Auk: 3741 Kat: 44. Auk: 3741 Kat: 45. 6 stk. stole, Magnus Olesen Div. cykeltilbehør - bl.a. 3 stk. cykelcomputere (ubrugt) (palle medfølger ikke) El-værktøj: Boremaskine, 18V (testet OK) + pudser og rundsav (ej testet) (palle medfølger ikke)
Auk: 3741 Kat: 46. Auk: 3741 Kat: 47. Auk: 3741 Kat: 48. Ca. 200 stk. stearinlys (ubrugt) - nogle kan være 2. sort. (palle medfølger ikke) Retro lot - bl.a. hårtørrer og gammel Tysk radio Palle m/stofrester og duge (palle medfølger ikke) Auk: 3741 Kat: 49. Auk: 3741 Kat: 50. Auk: 3741 Kat: 51. Dumper + ca. 50 dele brugskunst (palle medfølger ikke) 3 stk. galvaniseret udelamper, By Horn (ubrugt) (1 stk. samlet + 2 stk. usamlet) Mærke "By Horn". Storsamling knapper - tidligere ejer anslår 8-10.000 stk.
Auk: 3741 Kat: 52. Auk: 3741 Kat: 53. Auk: 3741 Kat: 54. Retro lot - bl.a. 2 stole Gammel bænk m/skuffe samt skjult rum (m/brugsspor) 450 stk. tørklæder i 2 farver (ubrugt) Auk: 3741 Kat: 55. Auk: 3741 Kat: 56. Auk: 3741 Kat: 57. Overskud fra indbo -"TØM PALLEN" (palle og ramme medfølger ikke) Designermøbler: Bænk + skuffesektion, Akse Kjærsgaard m/skuffe no 32 + no 35 bænk (Bænken har en sort plet, som måske kan fjernes uden større indgreb) 2 pl. m/div. fra værksted (EJ testet) (paller og rammer medfølger ikke)
Auk: 3741 Kat: 58. Auk: 3741 Kat: 59. Auk: 3741 Kat: 60. Oprydnings lot Ca. 125 lagerkasser (paller og ramme medfølger ikke) 12 stk. "Voksenspil" (ubrugt) Auk: 3741 Kat: 61. Div. kurve (paller og ramme medfølger ikke)