KØREPLAN GYLDIG FRA 13. SEPTEMBER 2019 Trafikoplysning: 7010 4410 106 Kolding - Erritsø - Middelfart Kolding Busterminal Fynsvej v Petersbjerggård Gefionvej v Frejasvej Birkemosevej v Nørre Bjertvej Nørre Bjertvej v plejehjemmet Eltang, Nørre Bjertvej Gudsø Kolding Ldv. v Odderstedvej Adelvej v Vidtskue Kraftværksvej v Kolding Ldv. Skærbæk Ringvej Skærbækvej v Kolding Ldv. Houstedgårdsvej Snaremosevej v Teknikervej Teglgårdsvej Middelfart Station Rute 106 køres kun på hverdage undtagen lørdage. af 6.05 6.08 6.08 6.09 6.10 6.11 6.14 6.16 6.17 6.20 6.22 6.25 6.30 6.32 6.33 6.35 6.40 6.43 7.10 7.13 7.14 7.15 7.17 7.18 7.20 7.22 7.24 7.28 7.30 7.33 7.39 7.41 7.42 7.44 7.51 7.54 7.35 7.41 7.42 7.43 7.46 7.47 7.51 7.53 7.54 7.59 8.01 8.04 8.10 8.13 8.14 8.16 8.21 8.24 9.10 9.13 9.13 9.14 9.15 9.16 9.19 9.21 9.22 9.25 9.27 9.30 9.35 9.37 9.38 9.40 9.45 9.48 Hverdage, ikke 24/12 og 31/12 11.10 11.13 11.13 11.14 11.15 11.16 11.19 11.21 11.22 11.25 11.27 11.30 11.35 11.37 11.38 11.40 11.45 11.48 12.10 12.13 12.13 12.14 12.15 12.16 12.19 12.21 12.22 12.25 12.27 12.30 12.35 12.37 12.38 12.40 12.45 12.48 13.10 13.13 13.13 13.14 13.15 13.16 13.19 13.21 13.22 13.25 13.27 13.30 13.35 13.37 13.38 13.40 13.45 13.48 14.10 14.13 14.13 14.14 14.15 14.16 14.19 14.21 14.22 14.25 14.27 14.30 14.35 14.37 14.38 14.40 14.45 14.48 15.10 15.13 15.13 15.14 15.15 15.16 15.19 15.21 15.22 15.25 15.27 15.30 15.35 15.37 15.38 15.40 15.45 15.48 16.10 16.13 16.13 16.14 16.15 16.16 16.19 16.21 16.22 16.25 16.27 16.30 16.35 16.37 16.38 16.40 16.45 16.48 17.10 17.13 17.13 17.14 17.15 17.16 17.19 17.21 17.22 17.25 17.27 17.30 17.35 17.37 17.38 17.40 17.45 17.48 18.10 18.13 18.13 18.14 18.15 18.16 18.19 18.21 18.22 18.25 18.27 18.30 18.35 18.37 18.38 18.40 18.45 18.48 Tide Bus, 9392 8600 106 Middelfart - Erritsø - Kolding Middelfart Station Teglgårdsvej Snaremosevej v Teknikervej Houstedgårdsvej Skærbækvej v Kolding Ldv. Skærbæk Ringvej Kraftværksvej v Kolding Ldv. Adelvej v Vidtskue Kolding Ldv. v Odderstedvej Gudsø Eltang, Nørre Bjertvej Nørre Bjertvej v plejehjemmet Birkemosevej v Nørre Bjertvej Fynsvej v Sjællandsvej Kolding Busterminal Rute 106 køres kun på hverdage undtagen lørdage. af 6.02 6.04 6.08 6.11 6.13 6.18 6.20 6.22 6.23 6.26 6.28 6.31 6.33 6.35 6.36 6.41 6.47 6.49 6.53 6.56 6.58 7.03 7.06 7.09 7.10 7.13 7.16 7.19 7.21 7.24 7.26 7.31 7.57 7.59 8.04 8.08 8.10 8.15 8.18 8.20 8.21 8.24 8.27 8.30 8.32 8.34 8.35 8.41 9.07 9.09 9.13 9.16 9.18 9.23 9.25 9.27 9.28 9.31 9.33 9.36 9.38 9.40 9.41 9.46 Hverdage, ikke 24/12 og 31/12 11.07 11.09 11.13 11.16 11.18 11.23 11.25 11.27 11.28 11.31 11.33 11.36 11.38 11.40 11.41 11.46 12.07 12.09 12.13 12.16 12.18 12.23 12.25 12.27 12.28 12.31 12.33 12.36 12.38 12.40 12.41 12.46 13.07 13.09 13.13 13.16 13.18 13.23 13.25 13.27 13.28 13.31 13.33 13.36 13.38 13.40 13.41 13.46 14.07 14.09 14.13 14.16 14.18 14.23 14.25 14.27 14.28 14.31 14.33 14.36 14.38 14.40 14.41 14.46 15.07 15.09 15.13 15.16 15.18 15.23 15.25 15.27 15.28 15.31 15.33 15.36 15.38 15.40 15.41 15.46 16.07 16.09 16.13 16.16 16.18 16.23 16.25 16.27 16.28 16.31 16.33 16.36 16.38 16.40 16.41 16.46 17.07 17.09 17.13 17.16 17.18 17.23 17.25 17.27 17.28 17.31 17.33 17.36 17.38 17.40 17.41 17.46 18.07 18.09 18.13 18.16 18.18 18.23 18.25 18.27 18.28 18.31 18.33 18.36 18.38 18.40 18.41 18.46 Tide Bus, 9392 8600 FIND DIN REJSE OG BILLIGSTE BILLET PÅ REJSEPLANEN.DK Download app til mobil og tablet. REJSEKORT ER DIN BILLET TIL BUS, TOG OG METRO Køb det online på rejsekort.dk