Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer"

Transkript

1 Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

2

3 Model Texas King 150 ATV Frame assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Front Safety lever / Front guard Bolt 8x15 Bolt 8x Chassis ramme Frame Bolt 10x30 Bolt 10x Skive 8mm Washer 8mm Holder, batteri Holder battery Bolt 6x20 Bolt 6x Bøsning nederst Bush lower Bøsning øverst Bush upper Forlængervange Rear arm rest Endedæksel End sleeve, rubber Bagagebærer, front Front carrier Bagagebærer, bag Rear carrier Fodhviler Foot rest

4 1 Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Øverste motorophæng upper engine mount

5 Varmeskjold / Heat shield:

6 Model Texas King 150 ATV Exhaust Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Pakning, topstykke - udstødning Gasket Møtrik 6mm Nut 6mm Forrør Exhaust pipe Bolt 8x25 Bolt 8x Møtrik 8mm Nut 8mm Lyddæmper Muffler Bolt 8x15 Bolt 8x Skive 8mm Washer 8mm Gnistfanger Fire control cap Skive 6mm Washer 6mm Bolt 6x20 Bolt 6x20

7

8 Model Texas King 150 ATV Carburator and air filter Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Karburator Carburetor Spændebånd Clamp, air hose Bolt 5x30 Bolt 5x møtrik 5mm Nut 5mm Indsugningsrør Hose, air inlet Luftfilter Air cleaner Luftfilter beslag Bracket, air cleaner

9 21 20

10 Model Texas King 150 ATV Front wheel left and right Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Bolt 10x30 Bolt 10x Nut 10mm Nut 10mm Venstre, spindel Spindel, left Højre spindel Spindel, right Venstre ankerplade Anchor plate, left Højre ankerplade Anchor plate, right Bremse excentric Cam Arm, forbremser Lever, front carm Bolt 6x35 Bolt 6x Møtrik 6mm Nut 6mm Bremsebakker, forbremser Sheo, front brake Fjeder, bremsebakker spring, front brake Indv. Hjulleje Bearing Hjulnav, forhjul Wheel hub Udv. Hjulleje Bearing Ventil Air valve Fælg, forhjul Rim front wheel Dæk, forhjul Tyre Skive 14mm Washer 14mm Møtrik 14mm Nut 14mm Låsesplit Pin, cotter Ring Spacer Pakdåse Oil seal Dæksel for hjulnav Cover for wheel hub

11

12 Model Texas King 150 ATV Rear wheel left and right Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Bolt 10x20 Bolt 10x Hjulnav, baghjul Wheel hub Ventil Air valve Fælg, baghjul Rim, rear wheel Dæk, baghjul Tyre, rear wheel Møtrik 10mm Nut 10mm Skive 14mm Washer 14mm Møtrik 14mm Nut 14mm Låsesplit Pin cotter

13

14 Model Texas King 150 ATV Fuel tank and valve Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Udligningsrør Tube, pressure adjusting Tankdæksel Cap, fuel tank Bolt 6x30 Bolt 6x Skive 6mm Washer 6mm Gummibøs Rubber washer Benzin tank Fuel tank Benzin si Filter screen Benzin hane Valve, fuel Bolt 6x20 Bolt 6x Skive 6mm Washer 6mm

15

16 Model Texas King 150 ATV Front suspension Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Bolt Bolt Skive 10mm Washer 10mm Skål for bøsning Holder for bushing Møtrik 10mm Nut 10mm Afstandsbøs Spacer Venstre øverste bærearm Upper suspension arm, left Højre øverste bærearm Upper suspension arm, right Møtrik 10mm Nut 10mm Bolt Bolt Støddæmper, for Absorber, front Venstre nederste bærearm Lower suspension arm, left Højre nederste bærearm Lower suspension arm, right Bolt Bolt Bøs for bærearm Bushing Krone møtrik Nut Split Bolt

17 1 Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Støvhætte Dust cap

18

19 Model Texas King 150 ATV Rear suspension Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Bolt for bagerste bærearm Bolt, rear swing arm Skive 14mm Washer 14mm Dæksel Cover Bærearm, bagerste Rear suspension arm Bøs Bush Møtrik 14mm Nut 14mm Bolt, top støddæmper Bolt, shock absober top Bagerste støddæmper Shock absorber, rear Møtrik 10mm Nut 10mm Nagle Pin Skive 12mm Washer 12mm Låsesplit Locking split Kædestyr Guide, chain Bolt 8x15 Bolt 8x Bolt 8x15 Bolt 8x Afskærmning Fender, upper Kædejuster beslag Adjuster, chain Bøs passer på begge typer Bush for both types Bærearm - NY TYPE Rear suspension - NEW TYPE Kit for bagaksel - NY TYPE Kit for rear axle - NEW TYPE

20

21 Model Texas King 150 ATV Rear Wishbone NEW Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Mellemstykke Spacer Pakdåde Oilseal Leje Bearing Arm for bagsving venstre Arm for wishbone left Bøs Bush Arm for bagsving højre Arm for wishbone right Bolt M12 x 45 Bolt M12 x Bøs Bush Bolt M10 x 60 Bolt M10 x Møtrik M10 Nut M Bagsving Wishbone

22 14 anhængertræk towing hitch

23 Model Texas King 150 ATV Rear shaft assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Bolt 8x25 Bolt 8x Bolt 10x30 til bremse kaliper Bolt 10x30 for brake caliper Bolt 10x30 1,25mm til Kaliber Botl 10x30 1,25mm, for caliper Skive 8mm Washer 8mm Bremseskive Brake disc Kædestyr Guide, chain Bagaksel Rear wheel shaft Pakdåse Oil seal Leje Bearing Bagakselhus Housing, rear axle Afstandsstykke Spacer, rear shaft Tandhjul, bagaksel 45 tænder Sprocket 45 teeth Tandhjul, bagaksel 40 tænder Sprocket 40 teeth Møtrik 30mm Nut 30mm Bremsekaliper Caliper, rear brake Kæde Chain Anhænger træk Towing hitch

24

25 Model Texas King 150 ATV Rear brake system Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Pedal, bagbremse Pedal, rear brake Fjeder Return spring Skive Washer (14) Hestesko lås Lock Låsesplit Pin Bremsebolt Brake bolt Arm Draw bar Forbindelses led Connecting Broad Bolt Bolt Justermøtrik Adjusting nut Møtrik Nut Møtrik Nut Hydraulisk bagbremse system Hydraulic braking system Bremseklods sæt Brake Pad Set Beholder Container Beslag for bremsekaliber Bracket Bremse cylinder Brakecylinder Gummislange Rubber pipe Bremseslange Brakepipe Studs for bremsecylinder Inlet for brakecylinder

26 1 2 3 Nr. Best.nr. Stk. Beskrivelse DK Description GB Beslag - extra Bracket - extra Beslag - gammel type Bracket - old type Beslag - ny type Bracket - new type

27

28 Model Texas King 150 ATV Handle bar assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Bolt 8x55 Bolt 8x Beslag til styr, øverste Clamp handle bar upper Styr Handle bar Beslag til styr, nederste Clamp handle bar lower Håndtag Grip Bolt 8x55 Bolt 8x Holder, forlygte Support, headlamp Skive 8mm Washer 8mm Bøs, styreaksel Sleeve, shaft Bøs Bush Styraksel Steering shaft assy Skive 10mm Washer 10mm Krone møtrik 10mm Nut 10mm Låsesplit Pin cotter Møtrik 10mm højre gevind Nut 10mm right thread Invendig styrekugle Tie rod assy left side Møtrik 10mm venstre gevind Nut 10mm left thread Udvendig styrekugle Tie rod assy right side Støttebolt Stud Beslag for sporestang Bracket for steeringarm Komplet sporestang Steeringarm assy

29

30 Model Texas King 150 ATV Cable Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Gashåndtag Accelerator handle Gaskabel Throttle cable Bremsehåndtag, højre Brake lever, right Koblingshåndtag, venstre Brake lever, left Juster omløber Adjuster, cable Kabel, kobling Cable, clutch Komplet bremsekabel, for Cable complete, front brake Cabel, parkering Cable, parking Bolt 6x20 Bolt 6x Bolt 3x15 Bolt 3x15

31 21 Bulb 12V35/35W 22 Bulb 12V 1,7W 23 Bulb 12V 5W

32 Model Texas King 150 ATV Electrical equipment Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Ledningsnet Harness, wire Sikring Fuse Forlygte Headlamp assy Bolt 8x30 Bolt 8x Skive Washer Baglygte Taillamp Bolt 6x30 Bolt 6x Skive Washer Tændingskontakt Switch ignition Batteri Battery Batteri strop Band battery Tændspole Coil, ignition Bolt 5x30 Bolt 5x Tændrørshætte Cap, spark plug CDI enhed CDI unit Ensretter Rectifier assy Relæ, starter Relay, starter motor Møtrik 6mm Nut 6mm Kont Combination switch lh handle Lednings strip Clamp Pære, forlygte 12V 35/35W Bulb, headlight, 12V 35/35W Pære, gearindikator 12V 1,7W Bulb, indicator lamp 12V 1,7W Pære, baglygte 12V 5W Bulb, taillamp 12V 5W

33

34 Model Texas King 150 ATV Cover and seat assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description Front Front cover Bolt 6x20 Bolt 6x Skive 6mm Washer 6mm Bolt 5x15 Bolt 5x Tank afskærmning Fuel tank cover Bolt 6x30 Bolt 6x Bagskærm Rear cover Sæde Seat Sædelås Lock seat Møtrik 6mm Nut 6m Beslag Support cover Dæksel, tændingskontakt Ignition switch cover

35

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 Chassis Chassis 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 4 Dæmper Cushion 5 861123 1 Bagagebærer Loading bracket 6 861124 4 Flangebolt M6 x 16 Flange

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY SKRUE M5X40 SCREW M5X BØS Model: Smart Chainsaw 400 Partnumber: 90068150 Year: 2016 1 1 434311 KÆDEBREMSE KPL. CLUTCH COVER ASSEMBLY 2 1 431965 SKRUE M5X40 SCREW M5X40 3 1 406151 BØS 5X6.3X30 BUSHING 5X6.3X30 4 1 406152 BØS 6.3X9X15

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 290253 PAKDÅSE OIL SEAL 2 290471 BOLT M8X33,5 BOLT M8X33,5 3 290263 PAKNING FOR OLIEPROP OIL FILLER CAP GASKET 4 290262 OLIEPROP OIL FILLER CAP 5 290259 SIDEDÆKSELPAKNING

Læs mere

TG500 Cylinder block assembly

TG500 Cylinder block assembly Model TG500 Cylinder block assembly 1 290250 1 Short block Cylinder block 2 290251 2 Bolt for olie aftapning Drain plug 3 290252 2 Pakning for olie aftapning Gasket for drain plug 4 290253 2 Pakdåse Oil

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel 1 730134 2 Kugleleje 6202/P5 Ball bearing 6202/P5 2 730135 1 Balanceaksel Balance shaft 3 730136 2 Feder Key 4 730137 1 Gear Gear 5 730138 1

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION CYLINDERDÆKSEL CYLINDER HEAD COVER BOLT BOLT BOLT BOLT SKIVE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION CYLINDERDÆKSEL CYLINDER HEAD COVER BOLT BOLT BOLT BOLT SKIVE POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 401686 CYLINDERDÆKSEL CYLINDER HEAD COVER 2 3 401687 BOLT BOLT 3 1 401688 BOLT BOLT 4 1 401689 SKIVE WASHER 5 1 401690 PAKNING GASKET 6 4 401691 MØTRIK NUT

Læs mere

Ledow Borelli Milano

Ledow Borelli Milano Ledow Borelli Milano V-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) E - - Topstykker E - - Cylinder E - - Krumtap med stempler E - - Ventiler og vippearme

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 10 MØTRIK RUSTFRI A M STAINLESS NUT M 2 2 20 SKRUE MX SCREW MX 1001 SKRUE MED INDV. -KT. CYL. MX12 1 12 REMSKIVE BELT PULLEY 1 1 KILEREM V-BELT 1 1 BAGPLADE REAR PLATE 010210 PLANSKIVE M FZ FACE PLATE

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly Metalbolt Diesel Pro Trac 412014 Model TD600 / E Cylinder Block Assembly 1 730001 1 Bolt for olieaftapning Drain screw 1-1 730401 1 Folængerbolt for oilepind Connection bolt 2 730002 1 Skive Washer 3 730003

Læs mere

ATV 150 cc. LO150 Gepard

ATV 150 cc. LO150 Gepard Reservedelskatalog ATV 150 cc. LO150 Gepard Rødlersvej 9-4733 Tappernøje- Tlf+fax 55 96 96 16 Mobil 30 23 20 90 ATV150 FIG.1 Motor, krumtaphus V 1-1 LO150F1-1 Motorside, venstre 1 JL-111000-01 1-2(1-10)

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13 R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING Introduktion Indholdsfortegnelse Tillykke med dit køb af denne romaskine. Dette produkt er konstrueret og fremstillet til at opfylde behov og krav ved privat brug.

Læs mere

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele

Regal Raptor DD125E Mk2 IRON Reservedele Regal Raptor DDE Mk IRON Reservedele ASIAN COMPANY MOTOR www.kinojserguru.dk Index ASIAN COMPANY MOTOR Stel (Frame) side Stel (Frame) side F - Stel F - Forlygte F - Blinklygter F - Baglygte F - Ledningsnet/låse

Læs mere

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE R9 ROMASKINE INTRODUKTION: Dette produkt er designet til at blive brugt til hjemmebrug/familiebrug. Hvis produktet Ikke bruges ud fra forskrifterne vil garantien

Læs mere

Toorx Compact S. Brugermanual

Toorx Compact S. Brugermanual Toorx Compact S Brugermanual Vigtig information Dette løbebånd er designet og opbygget til hjemmebrug. Sikkerheds foranstaltninger: Selv om vi gør meget for at sikre at produktet er i høj kvalitet, kan

Læs mere

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870 Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Løsdele pose pakket, afdækninger, skaftkonsol, skaft højre og venstre. Lose parts plastic bag, covers, handle

Læs mere

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K 23-10-2013 Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T +45 75 80 52 00. tp@linddana.com. www.linddana.com Figur

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: DK Gyldig fra: 08. Apr. 2015 Group: DK Valid from: Apr. 08. 2015 Fabrikat: Mercedes Benz Typegodkendelsesnummer: 201.034 Manufacturer: Mercedes

Læs mere

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO Model: B ALTO Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Oversigtsbillede 3 Chassissystem 5 SIDEKOSTSAMLING 7 Skidtkassesystem 9 Transmission 11 Right and left hatch assemblies 13 Belt tensioner assemblies 15

Læs mere

EURO 220,00. New. Elektronisk tænding med performance tændspole DKK 1.600,00 EURO 27,00. Main box electronic ignition.

EURO 220,00. New. Elektronisk tænding med performance tændspole DKK 1.600,00 EURO 27,00. Main box electronic ignition. Fiat Bertone X1/9 Parts and accessories / reservedele og tilbehør Part/reservedel Model Condition /stand Lumenition Electronic Magneti ignition with Marelli S135 performance coil Price/Pris EURO 220,00

Læs mere

Jincheng JC 250-6 250cc 2006

Jincheng JC 250-6 250cc 2006 Jincheng JC 0-0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Side Index for Jincheng JC 0-0cc 00 Side Ventildæksel Speedometer Topstykke Forlygte Ventiler Baglygte Knastkæde Blinklygter Cylinder

Læs mere

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W V. Brøndum A/S RONDA 200H GreenTech 1100 W A0.80.1007 07-2012 1 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste - Motorkopf 2 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste

Læs mere

ODES800 ATV Reservedele Spareparts

ODES800 ATV Reservedele Spareparts ODES800 ATV - 9054458 Reservedele Spareparts INDHOLDSFORTEGNELSE / INDEX STEL / CHASSIS MOTOR / ENGINE Fig 1: Hjul ophæng, front /wheel suspension, front Fig 20: Front cylinder / front cylinder Fig 2:

Læs mere

PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE

PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE Sikkerheds instruktioner Konsulter din læge før du starter et træningsprogram, for at modtage rådgivning for optimal træning. Advarsel: forkert / overdrevet træning, kan

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Motor pump unit compl. (a) 7 Motor pump unit, compl. (b) 9 Motor pump unit, compl. (c) 11 Fan, compl. 13 Flow switch, (outlet)

Læs mere

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B

RESERVEDELS MANUAL. Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B RESERVEDELS MANUAL Ved bestilling af reservedele bruges NP-NUMMER Nemmere adgang, med søgning i webshop på NP-NUMMER LH260ATV-B NPMOTOR v. Niels Peter Bjerring Rødlersvej 9 4733 Tappernøje E-mailadresse:

Læs mere

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Electric box 6 Motor pump 8 Cylinder head 10 Unloader PA 12 Default accessories 14 ANBEFALEDE RESERVEDELE

Læs mere

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN"

Reservedelskatalog. LO50 - LONCIN 50 ccm model KITTEN Reservedelskatalog LO50 - LONCIN 50 ccm model "KITTEN" Side Fig. 1 Topstykke 4 Fig. 2 Dæksler, topstykke 6 Fig. 3 Knastaksler, ventiler 8 Fig. 4 Knastkæde 10 Fig. 5 Krumtaphus, oliepumpe 12 Fig. 6 Stempel,

Læs mere

National homologeringsattest

National homologeringsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: Group: DK og E Valid from: 31. marts 2009 Fabrikat: Manufacturer: Peugeot Model: Teknisk typekode Model: 106 Type E7848 Motorvolumen:

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela. re Reservedelsliste VELA Hip Hop 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Reservedelsliste 0 0 0 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Mark. 0 0 0 RESERVEDELE

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: Group: DK Valid from: 19. juni 2012 Fabrikat: Manufacturer: Peugeot Model: Teknisk typekode Model: 205 Rally Type 741C57 Stelnummer:

Læs mere

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: Group: DK Valid from: 29. juli 2013 Fabrikat: Mazda Typegodkendelsesnummer: Manufacturer: Approval no.: S 2970 Model: 323 Teknisk

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1503-81 EDITION 3.2006 List of issues Group Gruppe WA67/NY22 TT165 Illustration Page Table of contents 100488

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1509-01 EDITION 25.2007 List of issues Group Gruppe WA172/NY32/OS52 130T,130TK,130TLE,132T,132TC,TT130,TT130C,TT130LE

Læs mere

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 DK C2.5 cross trainer USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

DK Betjeningsvejledning. El-cykel 09.02. Texas A/S - Knullen 22 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - www.texas.dk - post@texas.

DK Betjeningsvejledning. El-cykel 09.02. Texas A/S - Knullen 22 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - www.texas.dk - post@texas. DK Betjeningsvejledning El-cykel Texas A/S - Knullen 22 - DK-5260 Odense S - Denmark Tel. +45 6395 5555 - www.texas.dk - post@texas.dk 09.02 1. Indholdsfortegnelse 2. Sikkerhedsforskrifter... 3 3. Reklamationsbetingelser...

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: DK Gyldig fra: 22. Sep. 2014 Group: DK Valid from: Sep. 22. 2014 Fabrikat: Manufacturer: Renault Renault Model: Clio Teknisk typekode: CR0N

Læs mere

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT Model: ALT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse GENERAL SYSTEM 3 OPLØSNINGSSYSTEM 5 FILTER AND WHEELS SYSTEM 7 GENINDVINDINGSSYSTEM 9 HANDLE AND DASHBOARD SYSTEM 11 SQUEEGEE AND LIFT SYSTEM 13 Børstesystem

Læs mere

det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med

det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med i rower s DK Kære Kunde, det glæder os, at du har valgt et Reebok produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske Norm EN 957-1/5. Før du

Læs mere

Michael Holm sidst opdateret onsdag, 11 januar 2012 side 1 af 9

Michael Holm sidst opdateret onsdag, 11 januar 2012 side 1 af 9 Michael Holm sidst opdateret onsdag, 11 januar 2012 side 1 af 9 Skift af venstre forhjulsleje på Citroen Berlingo 1.8i årgang 2000 Haynes er skrevet til biler, som ikke er rustne. Her kommer en praktisk

Læs mere

DANSK AUTOMOBIL SPORTS UNION. National homologeringsattest PRØVETRYK. Group: DK og E Valid from: 24. september 2012

DANSK AUTOMOBIL SPORTS UNION. National homologeringsattest PRØVETRYK. Group: DK og E Valid from: 24. september 2012 Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: Group: DK og E Valid from: 24. september 2012 Fabrikat: Typegodkendelsesnummer: Manufacturer: FIAT Approval no.: S 4743 Model:

Læs mere

Servicevejledning til TA INDOOR

Servicevejledning til TA INDOOR Servicevejledning til TA INDOOR INDHOLDSFORTEGNELSE: KØREPARAMETRE... 1 UDSKIFTNING AF BETJENINGSBOKS... 1 UDSKIFTNING AF ELEKTRONIKKASSE TIL ELFUNKTIONER... 2 UDSKIFTNING AF STYREBOKS... 2 UDSKIFTNING

Læs mere

21 1 423638 FODHVILER VENSTRE PAINTED LEFT FOOTBOARD

21 1 423638 FODHVILER VENSTRE PAINTED LEFT FOOTBOARD 35 36 37 38 39 40 40 30 28 27 26 25 29 34 33 32 31 11 20 22 13 14 15 1 4 12 18 2 3 5 17 16 6 1 1 426438 FJEDERSPLIT 2 2 426439 BOLT 3 2 426440 MØTRIK 4 2 426441 BOLT 5 1 423630 BESLAG HØJRE RIGHT HOOD

Læs mere

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16 SkyVision Linear Installation manual, comfort 5.6.07_06, Comfort, Item no. 0606 Version 0/6 Installation Manual VITRAL SkyVision Linear Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 9 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: Group: DK Valid from: 20. november 2013 Fabrikat: Manufacturer: Opel Model: Teknisk typekode Model: Kadett E GSI 16V Type 4 Stelnummer:

Læs mere

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt

Gepard 150cc. Reservedelskatalog Motor. Gepard I Type: LO150 Modelstart: Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt Gepard 150cc Reservedelskatalog Motor Gepard I Type: LO150 Modelstart: 2009 Gepard II Type: RA150 Modelstart: 2011 EEC Godkendt - 2 - RES ATV Gepard 150 Motor dk V3 Indholdsfortegnelse Side FIG. 1 Motor,

Læs mere

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk Model: P 160.1-10 B X-TRA P 160.1-15 P 160.1-15 SPECIAL P 160.1-15 X-TRA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B X-TRA 9 Hose reel X-TRA 11

Læs mere

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Produktkatalog Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Januar 2013 Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group Levnedsmiddelfittings Levnedsmiddelfittings Index - Levnedsmiddelfittings Aktuator

Læs mere

Varenr. 277200-00181 1. BRUGSANVISNING Driving Force Nødstrømsanlæg Model: SPG2700

Varenr. 277200-00181 1. BRUGSANVISNING Driving Force Nødstrømsanlæg Model: SPG2700 Varenr. 277200-00181 1 BRUGSANVISNING 1. VIGTIGE BEMÆRKNINGER Læs denne betjeningsvejledning grundigt og vær opmærksom på alle de anførte oplysninger. Læs vejledningen for at blive bekendt med korrekt

Læs mere

DANSK AUTOMOBIL SPORTS UNION. National FS attest. Gruppe: FS Gyldig fra: 25. Feb Group: FS Valid from: Feb

DANSK AUTOMOBIL SPORTS UNION. National FS attest. Gruppe: FS Gyldig fra: 25. Feb Group: FS Valid from: Feb Side 1 af 11 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: FS Gyldig fra: 25. Feb. 2015 Group: FS Valid from: Feb. 25. 2015 Fabrikat: Manufacturer: TVR TVR Model: M 3000 Teknisk typekode FM Model:

Læs mere

BRUGSVEJLEDNING Kunz Rough Cut Brakpudser MR 55B

BRUGSVEJLEDNING Kunz Rough Cut Brakpudser MR 55B BRUGSVEJLEDNING Kunz Rough Cut Brakpudser MR 55B Kunz Rough Cut Brakpudser MR 55B fremstilles af Kunz Engineering Inc. Mendota, IL 61342 USA Og distribueres i EU af Rødkilde ATV Rødkilde Gods Rødkildevej

Læs mere

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17

SkyVision Comfort Installation manual _0517, Comfort, Item no Version 05/17 SkyVision Comfort Installation manual 5.6.02_0517, Comfort, Item no. 2022 Version 05/17 Installation Manual VITRAL SkyVision Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must always be kept

Læs mere

Linhai 800 Utv reservedelskatalog ():OPTION 1

Linhai 800 Utv reservedelskatalog ():OPTION 1 Linhai 800 Utv reservedelskatalog ():OPTION 1 Inholdsfortegnelse Fig 1. Ramme/stel Fig 2. Ramme t tag Fig 21. Forreste kofanger Fig 3. Front plastdele Fig 22. Varerum/lad Fig 4. Låsetøj Fig 23. Bremsesystem

Læs mere

LONCIN LX70 BRUGERMANUAL

LONCIN LX70 BRUGERMANUAL LONCIN LX70 BRUGERMANUAL Tak, fordi du har valgt en Loncin LX70 børne-atv. Vi håber, at produktet lever op til dine forventninger. Hvis der skulle være spørgsmål, som ikke er besvaret her i manualen, kan

Læs mere

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1

VELA Hip Hop 200 SiiS Größe 1 0 re VELA Hip Hop 00 SiiS Größe Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re ( pcs) ( pcs) ( pcs) ( pcs) 0 ( pcs) ( pcs) 0 Dato: 0-0-00 00_re VELA - DK-00 Aalborg -

Læs mere

S3 50CC BRUGERMANUAL. www.tmsmotor.dk. TMS importeres og distribueres af Trend-import.dk

S3 50CC BRUGERMANUAL. www.tmsmotor.dk. TMS importeres og distribueres af Trend-import.dk TMS importeres og distribueres af Trend-import.dk Hovedkontor Danmark: Trend-mport.dk - Filial af Trendimport i Stockholm AB, Sverige Lunikvej 30 A 2670 Greve Telefon: 2628 8042 Telefax: 4390 7377 S3 50CC

Læs mere

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk Model: -22 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 RAMME 5 Fueltank and detergent tank 7 Motor pump unit 9 El-box 11 Burner unit 13 Distributor, Flow switch 15 Heat exchanger 17 Heat exchanger assy.,

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

TILBEHØR DL904 VARENAVN Pris ekskl. moms Pris inkl. moms F200042-00 RACK,REAR kr. 750,00 kr. 937,50 F200043-00 RACK,REAR ASSY. kr. 1.050,00 kr.

TILBEHØR DL904 VARENAVN Pris ekskl. moms Pris inkl. moms F200042-00 RACK,REAR kr. 750,00 kr. 937,50 F200043-00 RACK,REAR ASSY. kr. 1.050,00 kr. TILBEHØR DL904 VARENAVN Pris ekskl. moms Pris inkl. moms F200042-00 RACK,REAR kr. 750,00 kr. 937,50 F200043-00 RACK,REAR ASSY. kr. 1.050,00 kr. 1.312,50 F040031-41 SPACER kr. 8,70 kr. 10,88 A050014-41

Læs mere

Installation af Lupo GTI lygter i en Lupo 3L

Installation af Lupo GTI lygter i en Lupo 3L 1 Installation af Lupo GTI lygter i en Lupo 3L Del 1 Installation af automatisk niveauregulering Inden vi starter har man brug for nedenstående dele. Priserne er officielt EURO priser da SMC ofter ca.

Læs mere

TEKNISKE REGLER 2012

TEKNISKE REGLER 2012 Læs følgende regler grundigt og glem ikke, at enhver form for modifikation eller ændring af motor eller dens tilbehør IKKE er tilladt, med mindre det er godkendt af X30 DK. X30 DK ser enhver form for modifikation

Læs mere

BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT PEAK FITNESS SPRINT PRO INDOOR BIKE

BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT PEAK FITNESS SPRINT PRO INDOOR BIKE BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT PEAK FITNESS SPRINT PRO INDOOR BIKE Indholdsfortegnelse Samling. 3-4 Split tegning.. 5 Reservedels liste. 6 Brugervejledning.. 7 Vedligeholdelses skema (Center-brug).

Læs mere

VELA Hip Hop 210 SIIS High

VELA Hip Hop 210 SIIS High 0 re VELA Hip Hop 0 SIIS High Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Dato: 0-0-00 0_re VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk 0 re 0 0 Stk.

Læs mere

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: re VELA Latin 00 Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re 0 0 0..... Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re Mark. 0..... 0 0 Stk. 0

Læs mere

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 RESERVEDELS KATALOG ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 1 - Dør, udvendige dele Side 2 1 - Dør, udvendige dele 1 39281100 ALUMINIUM WING 7200 2 31162200S POSTER FRAME ASS. 3 39737500 POSTER GLASS 4 09029814

Læs mere

Texas Street Rider 150MRX

Texas Street Rider 150MRX 2005 / 2 Texas Street Rider 150MRX Texas A/S Knullen 2 DK-5260 Odense S Tel. +45 6395 5555 - Fax +45 6395 5558 post@texas.dk - 1. Indholdsfortegnelse 2. Advarsler... 3 3. Symboler... 4 4. Vigtige forholdsregler...

Læs mere

Fræser Brugervejledning

Fræser Brugervejledning Fræser Brugervejledning IGNA modeller LÆS ALTID VEJLEDNING INDEN MASKINEN ANVENDES DK-TEC A/S Ærøvej 8, 5800 Nyborg Telefon: 6628222 E-mail: Info@dk-tec.dk CEOverensstemmelseserklæring DK CECertificateogconformity

Læs mere

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning

Ladcykel. Med kaleche. Samlevejledning Ladcykel Med kaleche Samlevejledning Side 2 Læs og forstå denne vejledning inden monteringen påbegyndes. Det anbefales, at være 2 personer om at samle ladcyklen. Udpak forsigtigt alle dele og læg dem på

Læs mere

Samling af Kunz Rough Cut Brakpudser MR 55B

Samling af Kunz Rough Cut Brakpudser MR 55B Trin 1: Brakpudseren må kun transporteres opretstående. Trin 2: Læg Brakpudseren forsigtigt ned på 2 paller. Bemærk at brakpudseren er meget tung. Du skal være 2 eller 3 mand til dette atv@roedkilde.com

Læs mere

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest

National homologeringsattest Gruppe DK - tillægsattest Side 1 af 10 Generel beskrivelse: General description: Gruppe: Gyldig fra: July 15th. 2014 Group: DK Valid from: 15. juli. 2014 Fabrikat: Typegodkendelsesnummer: Manufacturer: Fiat Approval no.: S4743

Læs mere

Jinlun JL 250 V. 250cc Reservedele. Materiale venligst udlånt af Bike Danmark

Jinlun JL 250 V. 250cc Reservedele. Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Jinlun JL 0 V 0cc 00 Reservedele Materiale venligst udlånt af Bike Danmark Index for Motor (Engine) Stel (Frame) Side E - 0 - Topstykker Side F - 0 - Kronrørslejer E - 0 - Cylindre F - 0 - Forgaffel E

Læs mere

BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT

BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT BRUGER MANUAL PEAK FITNESS SPRINT PEAK FITNESS SPRINT PRO Indholdsfortegnelse Samling. 3-4 Reservedels tegning.. 5 Reservedels liste. 6 Brugervejledning.. 7 Vedligeholdelses skema (Center-brug). 8 Vedligeholdelses

Læs mere

480 Reservedelslis te Spare parts list Liste des pieces de rechange Ersatzteilliste

480 Reservedelslis te Spare parts list Liste des pieces de rechange Ersatzteilliste @ @ No. 64.030.552 / Index 02-04 Taarup 480 Reservedelslis te Spare parts list Liste des pieces de rechange Ersatzteilliste Denne brugsanvisning og/eller reservedelsliste er ikke komplet. Se venligst

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B P 150.1-10 BP P 150.1-10 P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B

Læs mere

REV-12401- Reebok Fusion Romaskine Bruger manual DK.

REV-12401- Reebok Fusion Romaskine Bruger manual DK. REV-12401- Reebok Fusion Romaskine Bruger manual DK. Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

TITAN FITNESS HOMEGYM

TITAN FITNESS HOMEGYM TITAN FITNESS HOMEGYM Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Titan produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet efter den europæiske norm EN 957. Før du

Læs mere

Stanglåse og indbygningslukker / Rod latches and paddle locks

Stanglåse og indbygningslukker / Rod latches and paddle locks 54.200150 Rustfri stanglås. 50.DL2200-2 Lukker i skål. Rustfri. Ekskl. modhold, brug evt. 5091/5092/5093/5094. 50.DL2120 Rustfri indbygningslukker. Inkl. top og bundstykke. 315 x 147 mm. H = 25,5 mm. Incl.

Læs mere

DK Betjeningsvejledning Model

DK Betjeningsvejledning Model 2005/3 DK Betjeningsvejledning Model Street 50-4X Texas A/S Knullen 2 DK-5260 Odense S - Danmark Tel: +45 6395 5555 www.texas.dk Indholdsfortegnelse Indholdsfortegnelse... 2 Registrering af produkt / reservedele...

Læs mere

2008/1. Model. Texas Cruise 125. DK Betjeningsvejledning. Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Danmark Tel:

2008/1. Model. Texas Cruise 125. DK Betjeningsvejledning. Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Danmark Tel: 2008/1 DK Betjeningsvejledning Model Texas Cruise 125 Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Danmark Tel: +45 6395 5555 - www.texas.dk Indholdsfortegnelse Registrering af produkt / Reservedele... 2

Læs mere

Premier Bike Brugermanual

Premier Bike Brugermanual Premier Bike Brugermanual 1 Brugermanual Reebok Premier Bike Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er

Læs mere

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510 DK B2.5 bike USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

Visit our homepage for: Personal Training Plans

Visit our homepage for: Personal Training Plans DK D crosstrainer C5.1e Visit our homepage for: Personal Training Plans Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet

Læs mere

GH833 Sæt til direkte nedsænkning

GH833 Sæt til direkte nedsænkning Vejledning GH833 Sæt til direkte nedsænkning 311569B - Til installation af tårnbeslag. - Delnr. 287843 Vigtige sikkerhedsforskrifter Læs alle advarsler og vejledninger i denne brugerhåndbog. Gem disse

Læs mere

Sdr. Ringvej Vejen - Tlf Fax

Sdr. Ringvej Vejen - Tlf Fax Original brugsanvisning Varenr.: 9055757 ATV 50cc Kitten II Sdr. Ringvej 1-6600 Vejen - Tlf. 70 21 26 26 - Fax 70 21 26 30 www.p-lindberg.dk ATV 50cc Kitten II - Varenr. 9055757 Beskrivelse: Lille 50cc

Læs mere

DK Betjeningsvejledning Model

DK Betjeningsvejledning Model 2005/3 DK Betjeningsvejledning Model Texas Cruise 250 Texas A/S - Knullen 2 - DK-5260 Odense S - Danmark Tel: +45 6395 5555 - www.texas.dk Indholdsfortegnelse Indholdsfortegnelse... 2 Registrering af produkt

Læs mere

Kobelco - Kubota reservedele

Kobelco - Kubota reservedele Kobelco - Kubota reservedele Varenummer Beskrivelse Lagerstatus Salgspris Realisationspct. 34462-01040A Brændstoffilter 15 218,00 50 CI0112350822 Bolt 10 4,25 75 CI0112350835 Bolt 10 5,00 75 CI0112360814

Læs mere

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk Model: -29-32 -45-69 -73 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Frame, cabinet 3 MOTOR 5 Pump 8 Pump, kits 10 Pump NP5 12 Pump, kits NP5 14 Control safety block (A) 16 Control safety block (B) 18 Electric

Læs mere

GS/GM 80 consumer + GM 80C

GS/GM 80 consumer + GM 80C Model: GA 80 H GM 80 GM 80 Limited Edition GM 80C Black GMP 80/38 GS/GM 80 GS/GM 80 SAC VARIANTS Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Motorhoved, alle modeller 3 MOTOR- OG MOTORTILSLUTNING, ALLE MODELLER

Læs mere

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HSSIS 3 MOTOR 5 ontrol safety block () 7 ontrol safety block (B) 9 Pump 11 Pump, kits 14 Electric box

Læs mere