Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Download "Storauktion - Randers Filatelistklub Søndag den 16. Oktober 2016 i Fritidscentret, Vestergade 15, 8900 Randers"

1 Storauktion - Randers Filatelistklub Søndag den 16. Oktober 2016 i Fritidscentret, Vestergade 15, 8900 Randers Eftersyn fra kl Auktionen starter kl LOT nland AFA-nr. Beskrivelse Kat.pris Opråb Hammerslag 1 Danmark Lager parti 50 2 Album m. julemærker 20 3 Verdens samling 40 4 Cuba Bog med Cuba Bud 5 Danmark Bog med Danmark Bud 6 Danmark Hel ark post frisk 50 7 Verden Album bøger m. diverse 50 9 Verden Sjov bog med mange bedre mærker Norden Lot norden Lot med meget engelsk koloni England Lot England Bud 13 Rode bog Danmark Hel ark Færørerne Brev m. provisorier Finland Lager bog Tyskland 2 bøger m. Tyskland Engelske kolonier 3 planchesider med afklip + stempelmærker Bud 19 Bog m. østeuropa Bud 20 Album m. Europa Rode kasse Bud 22 5 bøger m. diverse Bud 23 England + Diverse Breve + hel sager(opfrankerede) Ungarn Bog med Ungarn Bog med engelske kolonier Bog m. diverse Bud 28 Rode album Danmark Danmark katalog 2014 spiralryg Bud

2 30 Verdens samling Klam bog m. lidt af hvert Bud 32 Rode bog /lot Bog m. amerikas mest USA bøger Belgien + Engelske kolonier Europa rode bog Rodekasse Bud 37 Rodekasse Bog m. Australien Danmark stk. blandet kvalitet Stor Danmark stk. alle fuldrandet Ca Danmark stk. ca Danmark Sæt Krone scepter ca Danmark stk. Krone scepter Stor Danmark 16 Tofarvet skilling forsk. nuancer Stor Danmark 18 6 stk. - 4 skilling Danmark Tofarvet skilling blandet kvalitet ca Danmark stk. 25 øre tofarvet Stor Danmark 18 stk. Blandet lot tofarvet øre Stor Danmark øre provisorie sæt Danmark stk. 5 Kr. Posthus Danmark 82,83 80 øre provisorie Danmark Blandet lot Danmark Blandet lot Danmark 12 stk. 27 øre provisorier Danmark 27 øre provisorier, sæt ca Danmark 120,121 Rødekors sæt Danmark stk. fireblokke + parstykke * / ** Stor Danmark ,181 Gl. Luftpost Danmark ,165 7 øre provisorier Danmark øre provisorier sæt Danmark Dybøl Blokke stemplet "Århus" Danmark Blandet lot Stor Danmark Blandet lot Stor Danmark Tjenestemærker 4 sk sk. (16 sk. Har mangler) Stor Danmark TJ 12,16,19 Tjenestemærker **

3 66 Danmark TJ 7,16,18 Tjenestemærker Danmark PO 17,21 Portomærker Danmark PO 16,18,24,34 Portomærker ** Danmark TB 1 Tete Beche 180 Bud 70 Danmark 16 Automat sammentryk ** Danmark 8 stk. Reklame DWI Div, blandet kvalitet Grønland Div. mærker Stor Grønland Miniark + hæfte Stor Norge Planche Kanal-øer 6 miniblokke Bud 77 Verden 3 plancher med div. Bud 78 Færøerne 3 miniark Bud 79 Grønland miniark Danmark Div. gamle mærker ca Verden Div miniark + andet Danmark 5 plancher postfrisk ** Stor Finland Miniark + sammentryk 115 Bud 84 Færøerne 22 hæfter - stor postpris ca Åland 8 stk. Juleark DK-GR FDC enkl., fireblok + kort Grønland 5 helark + arkrester stor postpris Danmark Hæfte + miniark + sammentryk Danmark Dronning + rigsvåben Stor Danmark Maleri mærker + div. Stor Bud 91 Danmark Parstykker + fireblokke Danmark Juleark + rester Danmark Rodekasse Færøerne Parti årmapper 1975,1976,2003 Stor Færøerne 22 årsmapper Stor Grønland 27 årsmapper div. Stor Danmark Præstigemapper 7 stk. ** Stor Danmark Præstigemapper 3 stk. Stor Færøerne Samling + FDC Stor Island Indstiksbog med div. Stor Grønland Indstiksbog Stor postpris Stor 300

4 102 Grønland 10 hæfter postpris over 500kr Åland 5 forsk. hæfter med sammentryk Stor Åland , hæftesammentryk 160 Bud 105 Åland , hæftesammentryk 150 Bud 106 Åland , Sammentryk + miniark 125 Bud 107 Danmark 3 plancher bag i bogen Stor Bud 108 Danmark 3 plancher mest konger Stor Danmark Planche div. bla. 2 stk. 25 kr. alm Sverige Udstillings FDC 1955 Bud 111 Færøerne Miniark 150 Bud 112 Danmark 3 Souvinirmappe, Dansk Flora 280 Bud 113 Slesvig sæt Grønland Pakkeporto Nytryk ca. 585 Bud 115 Danmark TB 2+9 Sammentryk Danmark 1278x Variant på miniark Danmark TB 17 Tete Beche Danmark TB 18 Tete Beche 100 Bud 119 Danmark HS 1 Variant, dobbeltpræg Sverige , Sammentryk + miniark 170 Bud 121 Sverige , Sammentryk + miniark 160 Bud 122 Rodelot Bud 123 Rodelot Bud 124 Danmark mv Afklip m/højværdier Østeuropa Rodeæske, også miniark Danmark 31, 30B, 31BY 3 Stk. tofarvede Grønland H51, H52 2 gode blokke Færøerne Årsmappe 1 175/76 kr. ** Island 231B 5 kr. Tk 11 ½ Perfekt takning * Vesttyskland 1119/22 Menneskeh. Hjælpere Vesttyskland 1102/03 2 værdier Marie Kirke England Postfriske mærker incl. Landsdelsmærker ** Tyske Rige Mich.spec. 103b Parstykke Germania i rød nuance ** Hele verden Rodeæske Hele verden Rodeæske Hele verden Rodekasse med meget forskelligt Norden Rodeæske 50

5 138 Tyskland Rodeæske Vesttyskland Afklip med tillægsværdier Oversø Rodeæske Mange lande USA Pose med diverse Sverige Rodeæske god KV Danmark Afvaskede i æske Nigeria Blandet lot BUD 145 Tjekkoslovakiet Blandet lot BUD 146 Rumænien Blandet lot BUD 147 Portugal Blandet lot BUD 148 Frankrig Blandet lot BUD 149 Kenya Blandet lot BUD 150 Ghana Blandet lot BUD 151 Brasilien Blandet lot BUD 152 Israel Blandet lot BUD 153 Kina Blandet lot BUD 154 Danmark 1 planche * Danmark 1 planche * Danmark 1 planche * Norge 1 planche * Verden 100 Stk FDC Kasse med mange postkort Danmark Album DK med mere Tjekkoslovakiet Album BUD 162 Album med div. inkl. Eng. Koloni + godt østeuropa Rodealbum BUD 164 Rodealbum Danmark 31 Tofarvet øre Tyskland 2 bøger med Tyskland BUD 167 Rodealbum Bog med europa Lot div. ark + arkrester BUD Indstiksbøger BUD 171 Verden Verdens samling 60

Lot o/x/xx Beskrivelse Værdi Limit 1 Tilbehør Leuchtturm A4 med Kasette og 25 sider. Sort? 100 2 Tilbehør Leuchtturm A4 med Kasette og 25 sider. Blå?

Lot o/x/xx Beskrivelse Værdi Limit 1 Tilbehør Leuchtturm A4 med Kasette og 25 sider. Sort? 100 2 Tilbehør Leuchtturm A4 med Kasette og 25 sider. Blå? Lot o/x/xx Beskrivelse Værdi Limit 1 Tilbehør Leuchtturm A4 med Kasette og 25 sider. Sort? 100 2 Tilbehør Leuchtturm A4 med Kasette og 25 sider. Blå? 100 3 Tilbehør Leuchtturm A4 med Kasette og 25 sider.

Lot xx/x/o Beskrivelse Værdi Limet 1 O DK - 16 s. album m. lidt Dk Høj 20 2 O DK - 16 s. album m. lidt Dk Høj 20 3 O Dk - 17 indstikskort A4 - breve 1 O DK - 16 s. album m. lidt Dk Høj 20 2 O DK - 16 s. album m. lidt Dk Høj 20 3 O Dk - 17 indstikskort A4 - breve + afklip m/div. Stempler - 30 4 O/** DK - 2 miniark DK + KM1 stemplet - 10 5 FDC DK - 24

BYTTE- OG BØRSDAGEN. ** = postfrisk * = ubrugt O = stemplet = klip B = kort og breve. Realisation PNI BYTTE- OG BØRSDAGEN Anvisningssalg af frimærker og tilbehør, uden salær, i Borgerforeningens hus, Nørrevoldgade 63, 5800 Nyborg, søndag den 8. november 2015, kl. 14.30, eftersyn fra ca. kl. 11.00. ** =

BYTTE- OG BØRSDAGEN. ** = postfrisk * = ubrugt O = stemplet = klip B = kort og breve. Realisation FPE BYTTE- OG BØRSDAGEN Anvisningssalg af frimærker og tilbehør, uden salær, i Borgerforeningens hus, Nørrevoldgade 63, 5800 Nyborg, søndag den 2. november 2014, kl. 14.30, eftersyn fra ca. kl. 11.00. ** =

BYTTE- OG BØRSDAGEN. ** = postfrisk * = ubrugt O = stemplet = klip B = kort og breve. Realisation PNI BYTTE- OG BØRSDAGEN Anvisningssalg af frimærker og tilbehør, uden salær, i Borgerforeningens hus, Nørrevoldgade 63, 5800 Nyborg, søndag den 17. april 2016, kl. 14.30, eftersyn fra ca. kl. 11.00. ** = postfrisk

HOFI anvisningssalg 20150311. Lot nr. indlev lbnr Beskrivelse Opråb

HOFI anvisningssalg 20150311. Lot nr. indlev lbnr Beskrivelse Opråb Lot nr. indlev lbnr Beskrivelse Opråb 1 701 2 indstiksbøger DK mange mærker 100 2 702 4 pæne indstiksbøger 50 3 703 UK årsbog 1988 9pund + tom 1990 50 4 704 Schweiz hængslet og PF 75 5 705 Lille Leuchturm

afa 197 ** 4-blok (måske lidt nus i gummi) afa 41x * ʘ 2 mindre plancher med 63 mærker med lux-stempler Vestegnsklubbernes Fællesstorauktion Afholdes på Rødovregård, Kirkesvinget 1, 2610 Rødovre Torsdag d. 10. marts 2016 - kl. 19.15 EFTERSYN FRA KL. 18.00 Mininums pris kr. 50 Budene er kr. 5 (50-100) kr.

Lot o/x/xx Beskrivelse Værdi Limit 1 0 Dk: Lille gul rodeæske med bundte rester.? Dk: Lille rodeæske med bundte rester.? Færø stempler 1 0 Dk: Lille gul rodeæske med bundte rester.? 10 2 0 Dk: Lille rodeæske med bundte rester.? 25 3 0 Færø stempler på Dk afklip. Ca 190 g. God. Høj 100 4 0 Dk: Ca 330 g god afklip fra Frederik Ix (1950/59)?

mærker mellem 23 og 28, incl nogle y KR o

mærker mellem 23 og 28, incl nogle y KR o Fredericia Frimærkeklubs formidlingssalg ved Trekantbytte, Gymnasiet, Fredericia Søndag d. 25. september 2016 kl. 13.00 - eftersyn fra kl. 11.00-12.00. Reklamation skal ske straks efter modtagelsen. Kun

Lot o/x/xx Beskrivelse Værdi Limit udvalgshæfter: Fra ophørt samler? Danmark: Ca. 900 g. afklip fra ophørt samler? 1 0 6 udvalgshæfter: Fra ophørt samler? 10 2 0 Danmark: Ca. 900 g. afklip fra ophørt samler? 20 3 0 Danmark: Ca.1800 g. afklip fra ophørt samler God 40 4 0 Danmark/udland: afklip fra ophørt samler God

Grønland indtil 2000 Færøerne indtil 2000 Tyskland indtil 2000. England indtil 2012. Stemplet Postfrisk

Grønland indtil 2000 Færøerne indtil 2000 Tyskland indtil 2000. England indtil 2012. Stemplet Postfrisk Medlems nr. 116053 samler på: indtil 2000 indtil 2000 indtil 2000 Berlin indtil 2000 England indtil 2012 Grækenland Østrig Cypern Antikke motiver Religiøse motiver Medlems nr. 116064 samler på: Tyske rige

Skriftlige bud kan sendes til: Hans Østerby, Ørstedvej 17 Jels, 6630 Rødding, eller på mail: senest Mandag d. 30. oktober 2017.

Skriftlige bud kan sendes til: Hans Østerby, Ørstedvej 17 Jels, 6630 Rødding, eller på mail: senest Mandag d. 30. oktober 2017. Haderslev Frimærkeklub Formidlingssalg Onsdag d. 1. Nov. 2017, kl.19 00 Eftersyn fra kl. 17 30 AKTIVITETSHUSET BISPEN v/haderslev Bibliotek, Bispebroen 3, Haderslev, i Cafeteriet, eftersyn i lokale 2 på

BYTTE- OG BØRSDAGEN. 11. To AFA-kataloger, Skandinavien 2015, DK fire-blokke **,O,B Danmark og Færøerne, rodekasse 50

BYTTE- OG BØRSDAGEN. 11. To AFA-kataloger, Skandinavien 2015, DK fire-blokke **,O,B Danmark og Færøerne, rodekasse 50 BYTTE- OG BØRSDAGEN Anvisningssalg af frimærker og tilbehør, uden salær, i tennishallen i Nyborg Idræts- og Fritidscenter, Storebæltsvej 13-15, 5800 Nyborg, lørdag den 22. april 2017, kl. 14.30, eftersyn

44 ** Frimærkeudstilling x Variant: udvækst på mørkt felt under 44 o 80 10

44 ** Frimærkeudstilling x Variant: udvækst på mørkt felt under 44 o 80 10 Fredericia Frimærkeklubs formidlingssalg ved Trekantbytte Gymnasiet, Nørrebrogade 88, 7000 Fredericia Søndag d. 20. september 2015 kl. 13.00 - eftersyn fra kl. 11.00-12.00. Reklamation skal ske straks

Skriftlige bud kan sendes til: Hans Østerby, Ørstedvej 17 Jels, 6630 Rødding, eller på mail: hans.jels@jels.dk, senest Tirsdag d. 8. marts 2016.

Skriftlige bud kan sendes til: Hans Østerby, Ørstedvej 17 Jels, 6630 Rødding, eller på mail: hans.jels@jels.dk, senest Tirsdag d. 8. marts 2016. Haderslev Frimærkeklub Formidlingssalg Onsdag d. 9. Marts 2016, kl. 19 30 Eftersyn fra kl. 18 00 i AKTIVITETSHUSET BISPEN v/haderslev Bibliotek, Bispebroen 3, Haderslev, lokale 11-12, eftersyn i lokale

Nedenstående tilbud - Nu med 50% rabat Vi har fratrukket 50% af prisen på disse tilbud - Bestil i dag, der er kun én af hver Julemærke 1911 Caritas i helark (20 mærker) 1 side af marginalen beklippet (NJK Julemærkekataloget noterer mærket til 750 kr. pr. stk.) Godt tilbud for dette sjældne helark. Nr. 806303 Pris kun kr...1247,50

NR LAND BESKRIVELSE ÅR KV PRIS SALG

NR LAND BESKRIVELSE ÅR KV PRIS SALG NR LAND BESKRIVELSE ÅR KV PRIS SALG 1 Danmark 1 øre 1889 1+ 20,- 2 Danmark 1 øre 1910 1 10,- 3 Danmark 1 øre 1913 1+ 7,- 4 Danmark 1 øre 1915 1+ 8,- 5 Danmark 1 øre 1916 1+ 8,- 6 Danmark 1 øre jern 1918

Nedenstående tilbud - Nu med 33% rabat Vi har fratrukket 33% af prisen på disse tilbud - Bestil i dag, der er kun én af hver Parti med 8 stemplede + 2 ubrugte varianter AFA (2865 ) Nr. 851339 Pris kun...770,50 Parti ubrugte bogtryk (1680 ) Nr. 851400 Pris kun...452,25 Tysk besættelse i Rumænien 2 nuancer Michel nr. 8a+b (26,40

Lot o/x/xx Beskrivelse Værdi Limit S.Indstiksbog: Irland-New Zeeland? S.Indstiksbog: Oversø-Finland? S.

Lot o/x/xx Beskrivelse Værdi Limit S.Indstiksbog: Irland-New Zeeland? S.Indstiksbog: Oversø-Finland? S. 1 0 16 S.Indstiksbog: Irland-New Zeeland? 50 2 0 16 S.Indstiksbog: Oversø-Finland? 50 3 0 32 S.Indstiksbog: England-Belgien-Canada? 110 4 0 32 S.Indstiksbog: Tyskland med områder? 85 5 0 32 S.Indstiksbog:

Mange gode og interessante Lagertilbud

Mange gode og interessante Lagertilbud Tlf.: (0045) 64 82 12 56 - Fax: (0045) 64 82 10 56 - mail@nordfrim.dk December 2012 Mange gode og interessante Lagertilbud udsalg - udsalg - udsalg - udsalg I forbindelse med status realiserer vi her en

Mange gode og interessante Lagertilbud Tlf.: (0045) 64 82 12 56 - Fax: (0045) 64 82 10 56 - mail@nordfrim.dk April 2012 Mange gode og interessante Lagertilbud udsalg - udsalg - udsalg - udsalg I forbindelse med status realiserer vi her en lang

Lot o/x/xx Beskrivelse Værdi Opråb Bud 1 O Danmark: Samling i Stender album til mk. Mange pæne mk.? 50 2 B USA: luftpost kuverter. 1 O Danmark: Samling i Stender album til 1977. 515 mk. Mange pæne mk.? 50 2 B USA: luftpost kuverter. 60 stk med forskellige mk/stp.? 20 3 B SAS: Første fly kuverter. 15 forskellige.? 20 4 B Danske breve:

MEDLEMSBLAD FOR SPORVEJSFUNKTIONÆRENES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS

MEDLEMSBLAD FOR SPORVEJSFUNKTIONÆRENES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS MEDLEMSBLAD FOR SPORVEJSFUNKTIONÆRENES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS At dyrke filateli, er at samle frimærker På den måde DU bedst kan li!! NR. 4. 2011 23. Årgang SPORVEJSFUNKTIONÆRERNES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS Malmøgade,

tilbud 96 sider fyldt med gode tilbud! Frimærkernes Verden Finland - 1500 forskellige stemplet Rusland - Zar-perioden 100 forskellige

tilbud 96 sider fyldt med gode tilbud! Frimærkernes Verden Finland - 1500 forskellige stemplet Rusland - Zar-perioden 100 forskellige nytårs Frimærkernes Verden 01.2013 fra NORDFRIM A/S tilbud 96 sider fyldt med gode tilbud! Finland - 1500 forskellige stemplet 39894 Pris kun kr... 2.350,00 Israel - Luksusamling 1974-83 Helt komplet samling

MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974

MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 www.maarfrim.dk E-mail: maarfrim@gmail.com OKTOBER 2012 Postkort fra 1907. Fra Jørgen Andersens samling Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter,

Lot XX/X/O Beskrivelse Foto Værdi Limit. 1 o Dk. Afa stk 16 SK. 2 stk med lidt tekst bagpå. Pæne mærker. x

Lot XX/X/O Beskrivelse Foto Værdi Limit. 1 o Dk. Afa stk 16 SK. 2 stk med lidt tekst bagpå. Pæne mærker. x Anvisningsalg Frimærkeklubben Sydvest mandag 6. februar 17 kl. 19.30 Lot XX/X/O Beskrivelse Foto Værdi Limit 1 o Dk. Afa. 6. 4 stk 16 SK. 2 stk med lidt tekst bagpå. Pæne mærker. x 9000 500 2 o Dk. Afa.

1 Danmark 1 8 stk. 4 RBS i forskellige farver, stempler og med gennemsnits rande 350 2 Danmark 6 16 S. med pæn gummi

1 Danmark 1 8 stk. 4 RBS i forskellige farver, stempler og med gennemsnits rande 350 2 Danmark 6 16 S. med pæn gummi 1 Danmark 1 8 stk. 4 RBS i forskellige farver, stempler og med gennemsnits rande 350 2 Danmark 6 16 S. med pæn gummi * 4200 350 3 Danmark 10a 16 S. Med ét pænt ringstempel og rand 7500 600 4 Danmark 11

Storauktion. Limit. Lot nr.

Storauktion. Limit. Lot nr. Storauktion Frederiksberg Frimærke Forening Lørdag 6. februar 2016 Eftersyn fra kl. 10:30, auktion kl. 12:00 i FFF s mødelokale VOC, Gammel Jernbanevej 25, 2500 Valby Listen er også tilgængelig på FFF

Viborg Filatelistklub Auk.nr. Beskrivelse AFA Opråb AFA-katalog, MEDLEMSAUKTION 16. oktober 2013 AFA-katalog, Auktionsliste nr.

Viborg Filatelistklub Auk.nr. Beskrivelse AFA Opråb AFA-katalog, MEDLEMSAUKTION 16. oktober 2013 AFA-katalog, Auktionsliste nr. Viborg Filatelistklub MEDLEMSAUKTION 16. oktober 2013 Auktionsliste nr. 38 1 Island, lagerbog ca7500 Θ 500 2 Danske firblokke Θ 50 3 DK, lagerbog Θ 100 4 Danske breve og kort, over 100 stk. Θ 300 5 121

Beskrivelse Bem. 3FFF's Storauktion 9. februar 2013 / 1 ~ 7 \

Beskrivelse Bem. 3FFF's Storauktion 9. februar 2013 / 1 ~ 7 \ 1 Danmark 21 2 stk. 48 skilling 5.000 500 2 Danmark 16 Flot 2 Sk. ** 2.000 170 3 Danmark 26Z 12 øre med perlefejl. Pænet stempel og gode tk. 1.900 220 4 Danmark 61Z 35 øre prov. Med perlefejl * 900 90

MØNT OG FRIMÆRKEKLUBBEN HAN HERRED. Brovst Sport & Kulturcenter, Damengvej 2, Brovst. Lørdag kl arrangerer STORT FORMIDLINGSSALG

MØNT OG FRIMÆRKEKLUBBEN HAN HERRED. Brovst Sport & Kulturcenter, Damengvej 2, Brovst. Lørdag kl arrangerer STORT FORMIDLINGSSALG 452 USA 1 dollar 1896 1++ 150 453 Tyskl Nr. 1099 (AFA 140,-) O 25 454 England Nr. 1242 (AFA 75,-) O 15 455 England Nr. 1316 (AFA 60,-) * BUD 456 DVI Julemærke 1911 ** 35 457 DK Nr. 99 (AFA 170,-) ** 40

Bestyrelsen IN-PO FRIMÆRKER & MØNTARTIKLER MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974. Storauktion tirsdag den 3 april 2007

Bestyrelsen IN-PO FRIMÆRKER & MØNTARTIKLER MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974. Storauktion tirsdag den 3 april 2007 2 MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Storauktion tirsdag den 3 april 2007 MARTS kl. 19.30 2007 Bestyrelsen Formand: Jørn Jønsson, Pilegårdsvej 99, 8361 Hasselager tlf: 8628 1232 Næstformand:

Liste Nr. 332. I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. TLF. 98443904. E-mail. phlarsen@skagennet.dk

Liste Nr. 332. I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. TLF. 98443904. E-mail. phlarsen@skagennet.dk Liste Nr. 332. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg LØRDAG DEN 11. januar 2014 kl. 14,30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 14.00. Brevbud kan

Bestyrelsen. Storauktion tirsdag den 1. november 2011 MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ Storauktion den 1.

Bestyrelsen. Storauktion tirsdag den 1. november 2011 MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ Storauktion den 1. Storauktion tirsdag den 1. november 2011 OKTOBER 2011 kl. 19.30 Postkort fra 1907. MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Fra Jørgen Andersens samling Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale

Liste Nr. 335. Der afholdes generalforsamling med anvisningssalg. TORSDAG DEN 10. April 2014 kl. 19.30

Liste Nr. 335. Der afholdes generalforsamling med anvisningssalg. TORSDAG DEN 10. April 2014 kl. 19.30 Liste Nr. 335. Der afholdes generalforsamling med anvisningssalg TORSDAG DEN 10. April 2014 kl. 19.30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud

MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Bestyrelsen ønsker alle medlemmer, annoncører og deres familie, et rigtigt DECEMBER GODT NYTÅR 2009 2008 Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale

M EDLEMSBLAD S PORVEJSFUNKTIONÆRENES F RIMÆRKEKLUB Å RHUS. Et sjovt postkort fra stemplet 23-5-14

M EDLEMSBLAD S PORVEJSFUNKTIONÆRENES F RIMÆRKEKLUB Å RHUS. Et sjovt postkort fra stemplet 23-5-14 M EDLEMSBLAD FOR S PORVEJSFUNKTIONÆRENES F RIMÆRKEKLUB Å RHUS Et sjovt postkort fra stemplet 23-5-14 At dyrke filateli, er at samle frimærker På den måde DU bedst kan li!! NR. 1. 2015 27. Årgang SPORVEJSFUNKTIONÆRERNES

bruun rasmussen frimærker

bruun rasmussen frimærker katalog 75 dkk au kt io n 7 75 j un i 2 0 07 frimærker bruun rasmussen frimærker auktion 775 frimærker posthistorie og postkort auktion lørdag 16. juni kl. 12 6000-6736 eftersyn fredag 8. juni kl. 10-17

MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974

MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 E-mail: maarfrim@gmail.com MARTS 2013 Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter, Kildevang, Langballevej 3, 8320 Mårslet (dørene åbnes

----------------------------------------------------------------- Velkommen TIL EFTERSYN FRA KL. 19.

----------------------------------------------------------------- Velkommen TIL EFTERSYN FRA KL. 19. aalborg møntsamler forening Liste LISTE NR. Nr. 321 349 Maj 2013 Maj 2010 MEDLEMSMØDE TIRSDAG DEN 7.. MAJ 2013 I MEDLEMSMØDE VEJGÅRDHALLENS TIRSDAG RESTAURANT DEN 7.. MAJ 2013 MATERIALE MEDLEMSMØDE TIL

Færøerne 1941 provisorie

Færøerne 1941 provisorie China 1071 50 året Kommunist parti i China Michel 1074-82 med 1079-81 som 3-stribe. Katalogværdi 1250 EURO. Sjældent sæt. Nr. 855059...6.950,00 1912 5 kr. posthus AFA nr. 67 (1300 Nr. 855082... 450,00

Cirkulære om. Satsregulering pr. 1. januar 2002 for tjenesterejser

Cirkulære om. Satsregulering pr. 1. januar 2002 for tjenesterejser Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2002 for tjenesterejser 2002 1 CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. JANUAR 2002 FOR TJENESTEREJSER (Til samtlige ministerier mv.) 1. I medfør af Finansministeriets,

Storauktion tirsdag den 16. marts 2010 kl

Storauktion tirsdag den 16. marts 2010 kl MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Storauktion tirsdag den 16. marts 2010 kl. 20.00 FEBRUAR 2010 Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter, Kildevang, Langballevej 3, 8320

Adresser, mail adr. tlf. nr. samt andre oplysninger, i det her blad gælder nødvendigvis ikke i dag.

Adresser, mail adr. tlf. nr. samt andre oplysninger, i det her blad gælder nødvendigvis ikke i dag. MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 E-mail: maarfrim@gmail.com MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 e-mail: maarfrim@gmail.com AUGUST 2015 Adresser, mail adr. tlf.

Obj60 Sverige Brevlot. Bra frankeringer! kr 75 Obj61 Sverige 10-blokker kr 580 kr 150 Obj62 Europa/Skand. Samling kr 75 Obj63 Færøyene De 9 første

Obj60 Sverige Brevlot. Bra frankeringer! kr 75 Obj61 Sverige 10-blokker kr 580 kr 150 Obj62 Europa/Skand. Samling kr 75 Obj63 Færøyene De 9 første Obj, Land Objekt Kat.verdi Utrop Resultat Obj.1 Norge Postfr. 4blk. + blokker kr 11 350 kr 1 200 Obj.2 Norge 54 forskj. Hefter postfr. kr 4 650 kr 450 Obj.3 Norge Årssett 24 forskj. 1974-75 og 78-99 kr

Storauktion tirsdag den 17. marts 2009 kl

Storauktion tirsdag den 17. marts 2009 kl MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Storauktion tirsdag den 17. marts 2009 kl. 19.30 MARTS 2009 Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter, Kildevang, Langballevej 3, 8320

Satsregulering pr. 1. januar 2009 for tjenesterejser

Satsregulering pr. 1. januar 2009 for tjenesterejser Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2009 for tjenesterejser 2008 Cirkulære af 16. december 2008 Perst. nr. 078-08 J.nr. 08-5411-6 Indholdsfortegnelse Cirkulære...3 Bilag 1. Transportgodtgørelse pr.

BYENS STØRSTE UDVALG I MØNTER m.m. finder du hos: JØRN STEN JOHANSEN. Møllevej 9-9400 Nørresundby - Telefon 98 17 31 14

BYENS STØRSTE UDVALG I MØNTER m.m. finder du hos: JØRN STEN JOHANSEN. Møllevej 9-9400 Nørresundby - Telefon 98 17 31 14 aalborg møntsamler forening LISTE NR. 321 336 Februar 2012 Maj 2010 MEDLEMSMØDE tirsdag den 7. februar 2012 i Vejgårdhallens restaurant. Materiale til formidlingssalg er fremlagt til eftersyn fra kl. 19.

!" " # $% & ' ( # ) #! % * ' &% & ' +, -.%. '! """ -&/% / '!""!" "!"".!" " -, 0 %1 2 0!! " # + *! * ) ( &'! " # $! %!

!  # $% & ' ( # ) #! % * ' &% & ' +, -.%. '!  -&/% / '!! !.!  -, 0 %1 2 0!!  # + *! * ) ( &'!  # $! %! !""#$%&'(#) #!%*'&%&'+,-.%.'!""" -&/%/'!""!""!"".!""-, 0%12 0!!"# &'()*!*+!" # $! %! $%"" & 2008 2009 2010 Antal indvandrere og efterkommere Århus 40.835 42.993 43.933 Region Midtjylland 91.964 97.274

Liste Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. TORSDAG DEN 8. Marts 2018 kl

Liste Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. TORSDAG DEN 8. Marts 2018 kl Liste Nr. 366. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 8. Marts 2018 kl. 19.00 I Skagen Kultur-og Fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 18,30 Brevbud kan

Mødet den 30 september er ændret til MANDAG den 29 september

Mødet den 30 september er ændret til MANDAG den 29 september MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Storauktion tirsdag den 14. oktober 2008 kl. 19.30 OKTOBER 2008 Mødet den 30 september er ændret til MANDAG den 29 september MANDAG 29 september Mårslet

Storauktion tirsdag den 2. november 2010 kl. 19.30

Storauktion tirsdag den 2. november 2010 kl. 19.30 MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Storauktion tirsdag den 2. november 2010 kl. 19.30 OKTOBER 2010 Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter, Kildevang, Langballevej 3, 8320

Liste Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. TORSDAG DEN 11. December 2014 kl. 19,30

Liste Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. TORSDAG DEN 11. December 2014 kl. 19,30 Liste Nr. 339. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 11. December 2014 kl. 19,30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud

FINANSMINISTERIET. Cirkulære om. Satsregulering pr. 1. januar 2001 for tjenesterejser

FINANSMINISTERIET. Cirkulære om. Satsregulering pr. 1. januar 2001 for tjenesterejser FINANSMINISTERIET Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2001 for tjenesterejser 2001 1 CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. JANUAR 2001 FOR TJENESTEREJSER (Til samtlige ministerier mv.) 1. I medfør af

Århus Julemærkesamler Forening. Caritas

Århus Julemærkesamler Forening. Caritas Århus Julemærkesamler Forening Caritas Nr. 11 / Februar 2007 Formand: Århus Julemærkesamler Forening Caritas Stiftet 16.7.1981 Bestyrelse / Telefon / Adresseliste / Bankkonto Peter Nissen Holmetoften 37

CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. APRIL TJENESTEREJSER OG SUPPLERENDE FLYTTEGODTGØRELSE

CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. APRIL TJENESTEREJSER OG SUPPLERENDE FLYTTEGODTGØRELSE CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. APRIL 1999 - TJENESTEREJSER OG SUPPLERENDE FLYTTEGODTGØRELSE (Til samtlige ministerier mv.) 1. Finansministeriet og centralorganisationerne har med virkning fra 1. april

MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 e-mail: maarfrim@gmail.com NOVEMBER 2013 Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter, Kildevang, Langballevej 3, 8320 Mårslet (dørene åbnes

Liste Nr. 324. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. LØRDAG DEN 5. Januar 2013 kl. 14,30

Liste Nr. 324. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. LØRDAG DEN 5. Januar 2013 kl. 14,30 Liste Nr. 324. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg LØRDAG DEN 5. Januar 2013 kl. 14,30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 14.00. Brevbud kan

Statistiske informationer

Statistiske informationer Statistiske informationer www.aarhus.dk/statistik juni 2006 Turismen i Århus Kommune og Århus Amt, 2005 Ultimo juli 2005 var der i Århus Amt 47 hoteller o.l. med mindst 40 faste gæstesenge. Sengekapaciteten

Liste Nr I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl Brevbud kan afgives på TLF. Liste Nr. 326 Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 14. Marts 2013 kl. 19.30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud kan

Satsregulering pr. 1. januar 2007 for tjenesterejser

Satsregulering pr. 1. januar 2007 for tjenesterejser Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2007 for tjenesterejser 2006 Cirkulære af 21. december 2006 Perst. nr. 068-06 PKAT nr. J.nr. 06-5411-6 Indholdsfortegnelse Cirkulære... 3 Bilag 1. Transportgodtgørelse

Satsregulering pr. 1. januar 2006 for tjenesterejser

Satsregulering pr. 1. januar 2006 for tjenesterejser Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2006 for tjenesterejser 2006 Cirkulære af 21. december 2005 Perst. nr. 069-05 PKAT nr. J.nr. 05-5411-5 Cirkulære om satsregulering pr. 1. januar 2006 for tjenesterejser

frimærker auktion i Bredgade 33 eftersyn på Baltikavej 10

frimærker auktion i Bredgade 33 eftersyn på Baltikavej 10 frimærker posthistorie og postkort auktion i Bredgade 33 onsdag 9. december kl. 10 6000-6645 eftersyn på Baltikavej 10 fredag 4. december kl. 10-19 søndag 6. december kl. 10-18 mandag 7. december kl. 10-17

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 8. januar kl i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19.

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 8. januar kl i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19. Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 8. januar kl. 19.30 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19.00 Januar 2015 Vel mødt til et nyt år med gode mønter og sedler til jeres

Liste Nr I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl Brevbud kan afgives på TLF. Liste Nr. 325 Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 14. Februar 2013 kl. 19.30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud

Satsregulering pr. 1. januar 2011 for tjenesterejser

Satsregulering pr. 1. januar 2011 for tjenesterejser Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2011 for tjenesterejser 2010 Cirkulære af 20. december 2010 Perst. nr. 049-10 J.nr. 10-5411-10 2 Indholdsfortegnelse Cirkulære...5 Bilag 1. Transportgodtgørelse

MEDLEMSBLAD FOR SPORVEJSFUNKTIONÆRENES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS MEDLEMSBLAD FOR SPORVEJSFUNKTIONÆRENES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS At dyrke filateli, er at samle frimærker På den måde DU bedst kan li!! NR. 4. 2012 24. Årgang SPORVEJSFUNKTIONÆRERNES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS Malmøgade,

6 " 2 Kr. 1897 1 600,- 600,- 7 " 2 Kr. 1898 1/1+ 700,- 700,- 8 Sverige 50 Øre, 1927 1 7,- 7,- 9 " 1 Kr. 1875 1 60,- 60,- 10 " 1 Kr.

6  2 Kr. 1897 1 600,- 600,- 7  2 Kr. 1898 1/1+ 700,- 700,- 8 Sverige 50 Øre, 1927 1 7,- 7,- 9  1 Kr. 1875 1 60,- 60,- 10  1 Kr. Anvisningssalg, Tirsdag den 11. november 2014 203 1 Norge 50 Øre, 1889 1 100,- 100,- 2 Sverige 25 Øre, 1898 1/1+ 150,- 3 " 1 Kr. 1901 1 175,- 4 Norge 1 Kr. 1913 1 200,- 250,- 5 " 1 Kr. 1916 1 135,- 160,-

Statistiske informationer

Statistiske informationer Statistiske informationer www.aarhus.dk/statistik August 2007 Turismen i Århus Kommune og Århus Amt, 2006 Ultimo juli 2006 var der i Århus Amt 45 hoteller o.l. med mindst 40 faste gæstesenge. Sengekapaciteten

31 " 10 Ruppes 1+ 14,- 32 Zambia 50 Kwacha 0/01 10, Sverige 5 Øre, ,- 34 " 5 Øre, ,- 35 " 5 Øre, 1919 b ,-

31  10 Ruppes 1+ 14,- 32 Zambia 50 Kwacha 0/01 10, Sverige 5 Øre, ,- 34  5 Øre, ,- 35  5 Øre, 1919 b ,- 198 1 DDR Medalje for tro tjeneste + Sild 3. klasse 0 60,- 2 " Medalje for tro tjeneste + Sild 1. klasse guld 0 60,- 3 " Medalje, Brandvæsen 3. klasse 0 70,- 4 " 3 stk. medaljer + 5 Sild Postvæsen 0 230,-

31 " 25 Øre, ,- 32 " Hækkerup sæt, 1,2 Øre 1+ 10,- 33 " ½ Kr ,- 34 " 4, 16 Skilling, ,- 35 " 1 Skilling, ,-

31  25 Øre, ,- 32  Hækkerup sæt, 1,2 Øre 1+ 10,- 33  ½ Kr ,- 34  4, 16 Skilling, ,- 35  1 Skilling, ,- Anvisningssalg, Torsdag den 3. november 2016 79 1 Danmark Slesvig, 1/16 Rigsdaler, 1658 S7.8 1(+) 300,- 2 " Sønderborg, Nældeblads Pennig, 2 Sk. Lybsk 1620 1 300,- 3 " 8 Skilling, 1729 S H54 1(+) 235,-

UDSALG UDSALG UDSALG SPAR 66%

UDSALG UDSALG UDSALG SPAR 66% UDSALG UDSALG UDSALG SPAR 66% kr. 25,00 Y&V 24-27 1963 Air Afrique fly Katalogværdi 190,- kr. kr. 70,00 Nr. 31031 Pris kun... 23,50 Grækenland 3 FDC Euro Nr. 31794 Pris kun...8,50 kr. 50,00 Thule - nr.

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 8. oktober kl. 19.00 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 18.

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 8. oktober kl. 19.00 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 18. Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 8. oktober kl. 19.00 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 18.30 Generalforsamling oktober 2015 Varsling af Generalforsamling Torsdag

Statistiske informationer

Statistiske informationer Statistiske informationer www.aarhus.dk/statistik Juli 2008 Turismen i Århus Kommune og Østjylland, 2007 I 2007 var der i Århus Kommune og i Østjylland henholdsvis 15 og 53 hoteller o.l. med mindst 40

Satsregulering pr. 1. januar 2013 for tjenesterejser

Satsregulering pr. 1. januar 2013 for tjenesterejser Cirkulære af 20. december 2012 Modst.nr. 040-12 J.nr. 12-5411-18 Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2013 for tjenesterejser 2012 2 Indholdsfortegnelse Cirkulære...5 Bilag 1. Transportgodtgørelse

Aarhus Julemærkesamler Forening. Caritas

Aarhus Julemærkesamler Forening. Caritas Aarhus Julemærkesamler Forening Caritas Nr. 25 / Februar 2014 Aarhus Julemærkesamler Forening Caritas Stiftet 16.7.1981 Bestyrelse / Telefon / Adresseliste / Bankkonto Formand & konstitueret kasserer:

Cirkulære om satsregulering pr. 1. januar 2013 for tjenesterejser

Cirkulære om satsregulering pr. 1. januar 2013 for tjenesterejser CIR nr 9016 af 20/12/2012 (Historisk) Udskriftsdato: 23. november 2017 Ministerium: Finansministeriet Journalnummer: Finansministeriet, Moderniseringsstyrelsen, j.nr. 12-5411-18 Senere ændringer til forskriften

1. Den senest offentliggjorte måned August 2015, samt udvikling i forhold til august 2014 Alle typer Hoteller Camping* Feriecenter Vandrerhjem Lystbådehavne* Feriehuse pct. pct.point pct. pct.point pct.

1. Den senest offentliggjorte måned Juli 2015, samt udvikling i forhold til juli 2014 Alle typer Hoteller Camping* Feriecenter Vandrerhjem Lystbådehavne* Feriehuse pct. pct.point pct. pct.point pct. pct.point

1. Den senest offentliggjorte måned Juni 2015, samt udvikling i forhold til juni 2014 Alle typer Hoteller Camping* Feriecenter Vandrerhjem Lystbådehavne* Feriehuse pct. pct.point pct. pct.point pct. pct.point

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 12. april kl. 19.30 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19.

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 12. april kl. 19.30 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19. Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 12. april kl. 19.30 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19.00 Bornholms Møntsamlerforening April 2012 Hej alle! Så har vi Dankort-maskinen

Århus Julemærkesamler Forening. Caritas Århus Julemærkesamler Forening Caritas Nr. 9 / Februar 2006 Formand: Århus Julemærkesamler Forening Caritas Stiftet 16.7.1981 Bestyrelse / Telefon / Adresseliste / Bankkonto Svend Aage Iversen Tommesensvej

Mange gode og interessante Lagertilbud Tlf.: (0045) 64 82 12 56 - Fax: (0045) 64 82 10 56 - mail@nordfrim.dk Maj 2013 Mange gode og interessante Lagertilbud udsalg - udsalg - udsalg - udsalg I forbindelse med status realiserer vi her en lang

20 nationalflag Navn: Klasse:

20 nationalflag Navn: Klasse: 20 nationalflag Navn: Klasse: Materiale ID: FLG.5.1.1 Vektorgrafik: Simon Estrup www.gratisskole.dk 20 nationalflag Lærer: Dato: Klasse: Holland Yemen Gabon Jugoslavien Bulgarien Rusland Irland Guinea

Liste Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. Torsdag den 10. November kl. 19,00. I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19.

Liste Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. Torsdag den 10. November kl. 19,00. I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Liste Nr. 354. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg Torsdag den 10. November kl. 19,00 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 18,30 Brevbud kan

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 9. oktober kl i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 18.

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 9. oktober kl i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 18. Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 9. oktober kl. 19.00 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 18.30 Generalforsamling oktober 2014 Varsling af Generalforsamling Torsdag

Liste Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. TLF

Liste Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. TLF Liste Nr. 348. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg Lørdag den 9. januar 2016 kl. 14.30 med spisning kl. 17,00 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt

Fax (0045)

Fax (0045) NYE SAMLINGER & ENKELTMÆRKER Her vises kun et lille udpluk af hele det store udvalg af samlinger og enkeltmærker. Se hele det store udvalg på www.nordfrim.dk, hvor du også kan se illustrationerne i fuld

Odder Frimærkehandel Odder Frimærkehandel Odde Jørn Jensen Odder KØB OG OG SALG AF AF FRIMÆRKER SALGSKATALOG NUMMER NUMMER 103 87 93 95 - - JANUAR OKTOBER - MAJ 2014 2013 2014 2015 SE NR. 18970406 Afa 67m Afa 81w Afa 1Ia Postfrisk

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 11. december kl. 19.30 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19.

Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 11. december kl. 19.30 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19. Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 11. december kl. 19.30 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19.00 December 2014 Denne gang er der mange fine ting på auktionen. Se

7 Overnatningsprognose for Danmark 2014-2017 Marked 2011 2012 2013 2014* 2015* 2016* 2017* Udlandet 4,6% 0,5% -0,3% 2-4 % 1½ - 3½ % 1-3 % 1-3 % Danmark 2,5% 0,0% 0,9% 1-3 % ½ - 2½ % 0-2 % 0-2

TJENESTE SF - PORTO. 421 422 ex.423 424 425

TJENESTE SF - PORTO. 421 422 ex.423 424 425 409 410 411 412 409 b 6/8 øre type 1 på brevstk. med Dr. Alexandrine... 262a,+ 250 410 o 10 øre Rundetårn med variant: "Bombe"... 273x 150 411 ** 30+5 øre Ungarnshjælpen med forskudt overtryk... 369 150