- Andreas Davidsen
1 Storauktion - Randers Filatelistklub Søndag den 16. Oktober 2016 i Fritidscentret, Vestergade 15, 8900 Randers Eftersyn fra kl Auktionen starter kl LOT nland AFA-nr. Beskrivelse Kat.pris Opråb Hammerslag 1 Danmark Lager parti 50 2 Album m. julemærker 20 3 Verdens samling 40 4 Cuba Bog med Cuba Bud 5 Danmark Bog med Danmark Bud 6 Danmark Hel ark post frisk 50 7 Verden Album bøger m. diverse 50 9 Verden Sjov bog med mange bedre mærker Norden Lot norden Lot med meget engelsk koloni England Lot England Bud 13 Rode bog Danmark Hel ark Færørerne Brev m. provisorier Finland Lager bog Tyskland 2 bøger m. Tyskland Engelske kolonier 3 planchesider med afklip + stempelmærker Bud 19 Bog m. østeuropa Bud 20 Album m. Europa Rode kasse Bud 22 5 bøger m. diverse Bud 23 England + Diverse Breve + hel sager(opfrankerede) Ungarn Bog med Ungarn Bog med engelske kolonier Bog m. diverse Bud 28 Rode album Danmark Danmark katalog 2014 spiralryg Bud
2 30 Verdens samling Klam bog m. lidt af hvert Bud 32 Rode bog /lot Bog m. amerikas mest USA bøger Belgien + Engelske kolonier Europa rode bog Rodekasse Bud 37 Rodekasse Bog m. Australien Danmark stk. blandet kvalitet Stor Danmark stk. alle fuldrandet Ca Danmark stk. ca Danmark Sæt Krone scepter ca Danmark stk. Krone scepter Stor Danmark 16 Tofarvet skilling forsk. nuancer Stor Danmark 18 6 stk. - 4 skilling Danmark Tofarvet skilling blandet kvalitet ca Danmark stk. 25 øre tofarvet Stor Danmark 18 stk. Blandet lot tofarvet øre Stor Danmark øre provisorie sæt Danmark stk. 5 Kr. Posthus Danmark 82,83 80 øre provisorie Danmark Blandet lot Danmark Blandet lot Danmark 12 stk. 27 øre provisorier Danmark 27 øre provisorier, sæt ca Danmark 120,121 Rødekors sæt Danmark stk. fireblokke + parstykke * / ** Stor Danmark ,181 Gl. Luftpost Danmark ,165 7 øre provisorier Danmark øre provisorier sæt Danmark Dybøl Blokke stemplet "Århus" Danmark Blandet lot Stor Danmark Blandet lot Stor Danmark Tjenestemærker 4 sk sk. (16 sk. Har mangler) Stor Danmark TJ 12,16,19 Tjenestemærker **
3 66 Danmark TJ 7,16,18 Tjenestemærker Danmark PO 17,21 Portomærker Danmark PO 16,18,24,34 Portomærker ** Danmark TB 1 Tete Beche 180 Bud 70 Danmark 16 Automat sammentryk ** Danmark 8 stk. Reklame DWI Div, blandet kvalitet Grønland Div. mærker Stor Grønland Miniark + hæfte Stor Norge Planche Kanal-øer 6 miniblokke Bud 77 Verden 3 plancher med div. Bud 78 Færøerne 3 miniark Bud 79 Grønland miniark Danmark Div. gamle mærker ca Verden Div miniark + andet Danmark 5 plancher postfrisk ** Stor Finland Miniark + sammentryk 115 Bud 84 Færøerne 22 hæfter - stor postpris ca Åland 8 stk. Juleark DK-GR FDC enkl., fireblok + kort Grønland 5 helark + arkrester stor postpris Danmark Hæfte + miniark + sammentryk Danmark Dronning + rigsvåben Stor Danmark Maleri mærker + div. Stor Bud 91 Danmark Parstykker + fireblokke Danmark Juleark + rester Danmark Rodekasse Færøerne Parti årmapper 1975,1976,2003 Stor Færøerne 22 årsmapper Stor Grønland 27 årsmapper div. Stor Danmark Præstigemapper 7 stk. ** Stor Danmark Præstigemapper 3 stk. Stor Færøerne Samling + FDC Stor Island Indstiksbog med div. Stor Grønland Indstiksbog Stor postpris Stor 300
4 102 Grønland 10 hæfter postpris over 500kr Åland 5 forsk. hæfter med sammentryk Stor Åland , hæftesammentryk 160 Bud 105 Åland , hæftesammentryk 150 Bud 106 Åland , Sammentryk + miniark 125 Bud 107 Danmark 3 plancher bag i bogen Stor Bud 108 Danmark 3 plancher mest konger Stor Danmark Planche div. bla. 2 stk. 25 kr. alm Sverige Udstillings FDC 1955 Bud 111 Færøerne Miniark 150 Bud 112 Danmark 3 Souvinirmappe, Dansk Flora 280 Bud 113 Slesvig sæt Grønland Pakkeporto Nytryk ca. 585 Bud 115 Danmark TB 2+9 Sammentryk Danmark 1278x Variant på miniark Danmark TB 17 Tete Beche Danmark TB 18 Tete Beche 100 Bud 119 Danmark HS 1 Variant, dobbeltpræg Sverige , Sammentryk + miniark 170 Bud 121 Sverige , Sammentryk + miniark 160 Bud 122 Rodelot Bud 123 Rodelot Bud 124 Danmark mv Afklip m/højværdier Østeuropa Rodeæske, også miniark Danmark 31, 30B, 31BY 3 Stk. tofarvede Grønland H51, H52 2 gode blokke Færøerne Årsmappe 1 175/76 kr. ** Island 231B 5 kr. Tk 11 ½ Perfekt takning * Vesttyskland 1119/22 Menneskeh. Hjælpere Vesttyskland 1102/03 2 værdier Marie Kirke England Postfriske mærker incl. Landsdelsmærker ** Tyske Rige Mich.spec. 103b Parstykke Germania i rød nuance ** Hele verden Rodeæske Hele verden Rodeæske Hele verden Rodekasse med meget forskelligt Norden Rodeæske 50
5 138 Tyskland Rodeæske Vesttyskland Afklip med tillægsværdier Oversø Rodeæske Mange lande USA Pose med diverse Sverige Rodeæske god KV Danmark Afvaskede i æske Nigeria Blandet lot BUD 145 Tjekkoslovakiet Blandet lot BUD 146 Rumænien Blandet lot BUD 147 Portugal Blandet lot BUD 148 Frankrig Blandet lot BUD 149 Kenya Blandet lot BUD 150 Ghana Blandet lot BUD 151 Brasilien Blandet lot BUD 152 Israel Blandet lot BUD 153 Kina Blandet lot BUD 154 Danmark 1 planche * Danmark 1 planche * Danmark 1 planche * Norge 1 planche * Verden 100 Stk FDC Kasse med mange postkort Danmark Album DK med mere Tjekkoslovakiet Album BUD 162 Album med div. inkl. Eng. Koloni + godt østeuropa Rodealbum BUD 164 Rodealbum Danmark 31 Tofarvet øre Tyskland 2 bøger med Tyskland BUD 167 Rodealbum Bog med europa Lot div. ark + arkrester BUD Indstiksbøger BUD 171 Verden Verdens samling 60
Leuchtturm DK-album, m/klemlommer
1 O DK - 16 s. album m. lidt Dk Høj 20 2 O DK - 16 s. album m. lidt Dk Høj 20 3 O Dk - 17 indstikskort A4 - breve + afklip m/div. Stempler - 30 4 O/** DK - 2 miniark DK + KM1 stemplet - 10 5 FDC DK - 24
Læs mereStorauktion. Amagerbyt 2015
Læs mereBYTTE- OG BØRSDAGEN. ** = postfrisk * = ubrugt O = stemplet = klip B = kort og breve. Realisation PNI
µesbjerg FILATELISTKLUBS ANVISNINGSSALG LØRDAG DEN 03. November 2018 KL. 13.00 EFTERSYN FRA 11.30-12.45 xx = postfrisk, x = ubrugt, o = stemplet, B = brevforsendelse FDC = Førstedagskuvert, L = Litteratur,
Læs mereBYTTE- OG BØRSDAGEN. ** = postfrisk * = ubrugt O = stemplet = klip B = kort og breve. Realisation FPE
Læs mereHOFI anvisningssalg 20150311. Lot nr. indlev lbnr Beskrivelse Opråb
BYTTE- OG BØRSDAGEN Anvisningssalg af frimærker og tilbehør, uden salær, i Borgerforeningens hus, Nørrevoldgade 63, 5800 Nyborg, søndag den 17. april 2016, kl. 14.30, eftersyn fra ca. kl. 11.00. ** = postfrisk
Læs mereLot o/x/xx Beskrivelse Værdi Limit 1 0 Dk: Lille gul rodeæske med bundte rester.? Dk: Lille rodeæske med bundte rester.? Færø stempler
1 0 Dk: Lille gul rodeæske med bundte rester.? 10 2 0 Dk: Lille rodeæske med bundte rester.? 25 3 0 Færø stempler på Dk afklip. Ca 190 g. God. Høj 100 4 0 Dk: Ca 330 g god afklip fra Frederik Ix (1950/59)?
Læs meremærker mellem 23 og 28, incl nogle y KR o
Læs mereFrederikshavn Frimærkeklub
Læs mereSkriftlige bud kan sendes til: Hans Østerby, Ørstedvej 17 Jels, 6630 Rødding, eller på mail: senest Mandag d. 30. oktober 2017.
Haderslev Frimærkeklub Formidlingssalg Onsdag d. 1. Nov. 2017, kl.19 00 Eftersyn fra kl. 17 30 AKTIVITETSHUSET BISPEN v/haderslev Bibliotek, Bispebroen 3, Haderslev, i Cafeteriet, eftersyn i lokale 2 på
Læs mereGrønland indtil 2000 Færøerne indtil 2000 Tyskland indtil 2000. England indtil 2012. Stemplet Postfrisk
Medlems nr. 116053 samler på: indtil 2000 indtil 2000 indtil 2000 Berlin indtil 2000 England indtil 2012 Grækenland Østrig Cypern Antikke motiver Religiøse motiver Medlems nr. 116064 samler på: Tyske rige
Læs mereBYTTE- OG BØRSDAGEN. 11. To AFA-kataloger, Skandinavien 2015, DK fire-blokke **,O,B Danmark og Færøerne, rodekasse 50
BYTTE- OG BØRSDAGEN Anvisningssalg af frimærker og tilbehør, uden salær, i tennishallen i Nyborg Idræts- og Fritidscenter, Storebæltsvej 13-15, 5800 Nyborg, lørdag den 22. april 2017, kl. 14.30, eftersyn
Læs mereNedenstående tilbud - Nu med 50% rabat Vi har fratrukket 50% af prisen på disse tilbud - Bestil i dag, der er kun én af hver
Julemærke 1911 Caritas i helark (20 mærker) 1 side af marginalen beklippet (NJK Julemærkekataloget noterer mærket til 750 kr. pr. stk.) Godt tilbud for dette sjældne helark. Nr. 806303 Pris kun kr...1247,50
Læs mereNR LAND BESKRIVELSE ÅR KV PRIS SALG
NR LAND BESKRIVELSE ÅR KV PRIS SALG 1 Danmark 1 øre 1889 1+ 20,- 2 Danmark 1 øre 1910 1 10,- 3 Danmark 1 øre 1913 1+ 7,- 4 Danmark 1 øre 1915 1+ 8,- 5 Danmark 1 øre 1916 1+ 8,- 6 Danmark 1 øre jern 1918
Læs mereLot o/x/xx Beskrivelse Værdi Limit S.Indstiksbog: Irland-New Zeeland? S.Indstiksbog: Oversø-Finland? S.
1 0 16 S.Indstiksbog: Irland-New Zeeland? 50 2 0 16 S.Indstiksbog: Oversø-Finland? 50 3 0 32 S.Indstiksbog: England-Belgien-Canada? 110 4 0 32 S.Indstiksbog: Tyskland med områder? 85 5 0 32 S.Indstiksbog:
BYTTE- OG BØRSDAGEN Anvisningssalg af frimærker og tilbehør, uden salær, i Borgerforeningens hus, Nørrevoldgade 63, 5800 Nyborg, søndag den 22. marts 2015, kl. 14.30, eftersyn fra ca. kl. 11.00. ** = postfrisk
Læs mereBYTTE- OG BØRSDAGEN. ** = postfrisk * = ubrugt O = stemplet = klip B = kort og breve
BYTTE- OG BØRSDAGEN Anvisningssalg af frimærker og tilbehør, uden salær, i tennishallen i Nyborg Idræts- og Fritidscenter, Storebæltsvej 13-15, 5800 Nyborg, lørdag den 26. oktober 2019, kl. 14.30, eftersyn
Læs mereMange gode og interessante Lagertilbud
Tlf.: (0045) 64 82 12 56 - Fax: (0045) 64 82 10 56 - mail@nordfrim.dk December 2012 Mange gode og interessante Lagertilbud udsalg - udsalg - udsalg - udsalg I forbindelse med status realiserer vi her en
Tlf.: (0045) 64 82 12 56 - Fax: (0045) 64 82 10 56 - mail@nordfrim.dk April 2012 Mange gode og interessante Lagertilbud udsalg - udsalg - udsalg - udsalg I forbindelse med status realiserer vi her en lang
BYTTE- OG BØRSDAGEN Anvisningssalg af frimærker og tilbehør, uden salær, i tennishallen i Nyborg Idræts- og Fritidscenter, Storebæltsvej 13-15, 5800 Nyborg, lørdag den 27. oktober 2018, kl. 14.30, eftersyn
Læs mereLot o/x/xx Beskrivelse Værdi Opråb Bud 1 O Danmark: Samling i Stender album til mk. Mange pæne mk.? 50 2 B USA: luftpost kuverter.
1 O Danmark: Samling i Stender album til 1977. 515 mk. Mange pæne mk.? 50 2 B USA: luftpost kuverter. 60 stk med forskellige mk/stp.? 20 3 B SAS: Første fly kuverter. 15 forskellige.? 20 4 B Danske breve:
Læs mereMEDLEMSBLAD FOR SPORVEJSFUNKTIONÆRENES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS
Læs meretilbud 96 sider fyldt med gode tilbud! Frimærkernes Verden Finland - 1500 forskellige stemplet Rusland - Zar-perioden 100 forskellige
nytårs Frimærkernes Verden 01.2013 fra NORDFRIM A/S tilbud 96 sider fyldt med gode tilbud! Finland - 1500 forskellige stemplet 39894 Pris kun kr... 2.350,00 Israel - Luksusamling 1974-83 Helt komplet samling
Læs mereStorauktion. Limit. Lot nr.
Storauktion Frederiksberg Frimærke Forening Lørdag 6. februar 2016 Eftersyn fra kl. 10:30, auktion kl. 12:00 i FFF s mødelokale VOC, Gammel Jernbanevej 25, 2500 Valby Listen er også tilgængelig på FFF
Læs mereMÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974
MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 www.maarfrim.dk E-mail: maarfrim@gmail.com OKTOBER 2012 Postkort fra 1907. Fra Jørgen Andersens samling Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter,
Læs mere1 Danmark 1 8 stk. 4 RBS i forskellige farver, stempler og med gennemsnits rande 350 2 Danmark 6 16 S. med pæn gummi
1 Danmark 1 8 stk. 4 RBS i forskellige farver, stempler og med gennemsnits rande 350 2 Danmark 6 16 S. med pæn gummi * 4200 350 3 Danmark 10a 16 S. Med ét pænt ringstempel og rand 7500 600 4 Danmark 11
Læs mereLot XX/X/O Beskrivelse Foto Værdi Limit. 1 o Dk. Afa stk 16 SK. 2 stk med lidt tekst bagpå. Pæne mærker. x
Anvisningsalg Frimærkeklubben Sydvest mandag 6. februar 17 kl. 19.30 Lot XX/X/O Beskrivelse Foto Værdi Limit 1 o Dk. Afa. 6. 4 stk 16 SK. 2 stk med lidt tekst bagpå. Pæne mærker. x 9000 500 2 o Dk. Afa.
Læs mereNYE SAMLINGER & ENKELTMÆRKER
NYE SAMLINGER & ENKELTMÆRKER Her vises kun et lille udpluk af hele det store udvalg af samlinger og enkeltmærker. Se hele det store udvalg på www.nordfrim.dk, hvor du også kan se illustrationerne i fuld
Læs mereListe Nr Der afholdes generalforsamling med anvisningssalg. TORSDAG DEN 11. April 2013 kl
Liste Nr. 327. Der afholdes generalforsamling med anvisningssalg TORSDAG DEN 11. April 2013 kl. 19.30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud
Læs mereMØNT OG FRIMÆRKEKLUBBEN HAN HERRED. Brovst Sport & Kulturcenter, Damengvej 2, Brovst. Lørdag kl arrangerer STORT FORMIDLINGSSALG
452 USA 1 dollar 1896 1++ 150 453 Tyskl Nr. 1099 (AFA 140,-) O 25 454 England Nr. 1242 (AFA 75,-) O 15 455 England Nr. 1316 (AFA 60,-) * BUD 456 DVI Julemærke 1911 ** 35 457 DK Nr. 99 (AFA 170,-) ** 40
Læs mereBeskrivelse Bem. 3FFF's Storauktion 9. februar 2013 / 1 ~ 7 \
1 Danmark 21 2 stk. 48 skilling 5.000 500 2 Danmark 16 Flot 2 Sk. ** 2.000 170 3 Danmark 26Z 12 øre med perlefejl. Pænet stempel og gode tk. 1.900 220 4 Danmark 61Z 35 øre prov. Med perlefejl * 900 90
Læs mereViborg Filatelistklub Auk.nr. Beskrivelse AFA Opråb AFA-katalog, MEDLEMSAUKTION 16. oktober 2013 AFA-katalog, Auktionsliste nr.
Viborg Filatelistklub MEDLEMSAUKTION 16. oktober 2013 Auktionsliste nr. 38 1 Island, lagerbog ca7500 Θ 500 2 Danske firblokke Θ 50 3 DK, lagerbog Θ 100 4 Danske breve og kort, over 100 stk. Θ 300 5 121
Læs mereListe Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. TORSDAG DEN 12. Marts 2015 kl
Liste Nr. 342. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 12. Marts 2015 kl. 19.30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud kan
Læs mereAuktionskatalog storauktion 4. marts 2019
Læs mereStorauktion tirsdag den 6. oktober 2009 kl
MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Storauktion tirsdag den 6. oktober 2009 kl. 19.30 SEPTEMBER 2009 Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter, Kildevang, Langballevej 3,
Læs mereListe Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. TORSDAG DEN 10. Marts 2016 kl
Liste Nr. 350. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 10. Marts 2016 kl. 19.00 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 18,30 Brevbud kan
Læs mereListe Nr. 335. Der afholdes generalforsamling med anvisningssalg. TORSDAG DEN 10. April 2014 kl. 19.30
Liste Nr. 335. Der afholdes generalforsamling med anvisningssalg TORSDAG DEN 10. April 2014 kl. 19.30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud
Læs mereBestyrelsen. Storauktion tirsdag den 1. november 2011 MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ Storauktion den 1.
Storauktion tirsdag den 1. november 2011 OKTOBER 2011 kl. 19.30 Postkort fra 1907. MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Fra Jørgen Andersens samling Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale
Læs mereListe Nr. 332. I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. TLF. 98443904. E-mail. phlarsen@skagennet.dk
Liste Nr. 332. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg LØRDAG DEN 11. januar 2014 kl. 14,30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 14.00. Brevbud kan
Læs merebruun rasmussen frimærker
katalog 75 dkk au kt io n 7 75 j un i 2 0 07 frimærker bruun rasmussen frimærker auktion 775 frimærker posthistorie og postkort auktion lørdag 16. juni kl. 12 6000-6736 eftersyn fredag 8. juni kl. 10-17
Læs mereM EDLEMSBLAD S PORVEJSFUNKTIONÆRENES F RIMÆRKEKLUB Å RHUS. Et sjovt postkort fra stemplet 23-5-14
M EDLEMSBLAD FOR S PORVEJSFUNKTIONÆRENES F RIMÆRKEKLUB Å RHUS Et sjovt postkort fra stemplet 23-5-14 At dyrke filateli, er at samle frimærker På den måde DU bedst kan li!! NR. 1. 2015 27. Årgang SPORVEJSFUNKTIONÆRERNES
Læs mereStorauktion tirsdag den 16. marts 2010 kl
Læs mereStorauktion tirsdag den 2. november 2010 kl. 19.30
MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 E-mail: maarfrim@gmail.com MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 e-mail: maarfrim@gmail.com AUGUST 2015 Adresser, mail adr. tlf.
Læs mereCirkulære om. Satsregulering pr. 1. januar 2002 for tjenesterejser
Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2002 for tjenesterejser 2002 1 CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. JANUAR 2002 FOR TJENESTEREJSER (Til samtlige ministerier mv.) 1. I medfør af Finansministeriets,
Læs mereMÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974
Læs mereObj60 Sverige Brevlot. Bra frankeringer! kr 75 Obj61 Sverige 10-blokker kr 580 kr 150 Obj62 Europa/Skand. Samling kr 75 Obj63 Færøyene De 9 første
Obj, Land Objekt Kat.verdi Utrop Resultat Obj.1 Norge Postfr. 4blk. + blokker kr 11 350 kr 1 200 Obj.2 Norge 54 forskj. Hefter postfr. kr 4 650 kr 450 Obj.3 Norge Årssett 24 forskj. 1974-75 og 78-99 kr
Læs mereFærøerne 1941 provisorie
China 1071 50 året Kommunist parti i China Michel 1074-82 med 1079-81 som 3-stribe. Katalogværdi 1250 EURO. Sjældent sæt. Nr. 855059...6.950,00 1912 5 kr. posthus AFA nr. 67 (1300 Nr. 855082... 450,00
Læs mereAnvisningssalg, Torsdag den 3. november 2016 Medl.nr. Nr.: Land Beskrivelse Bemærk Kv.: Opråb Solgt
Anvisningssalg, Torsdag den 3. november 2016 Medl.nr. Nr.: Land Beskrivelse Bemærk Kv.: Opråb Solgt 79 1 Danmark Slesvig, 1/16 Rigsdaler, 1658 S7.8 1(+) 300,- 305,- 2 " Sønderborg, Nældeblads Pennig, 2
Læs mereOdder Frimærkehandel
Odder Frimærkehandel Odde Jørn Jensen Odder KØB OG SALG AF FRIMÆRKER SALGSKATALOG NUMMER 87 93 95 - JANUAR - MAJ 2014 2013 2014 SE NR. 18970406 Afa 67m Afa 1Ia Postfrisk Plet Attest i K Møller Lille gummifold
Læs mereSatsregulering pr. 1. januar 2009 for tjenesterejser
Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2009 for tjenesterejser 2008 Cirkulære af 16. december 2008 Perst. nr. 078-08 J.nr. 08-5411-6 Indholdsfortegnelse Cirkulære...3 Bilag 1. Transportgodtgørelse pr.
MÅRSLET FRIMÆRKEOG MØNTKLUB MÅRSLET FRIMÆRKEOG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 STIFTET DEN 20. MAJ 1974 www.maarfrim.dk E-mail: maarfrim@gmail.com www.maarfrim.dk e-mail: maarfrim@gmail.com DECEMBER
Læs mereSatsregulering pr. 1. januar 2008 for tjenesterejser
Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2008 for tjenesterejser 2007 Cirkulære af 19. december 2007 Perst. nr. 103-07 J.nr. 07-5411-3 Indholdsfortegnelse Cirkulære...3 Bilag 1. Transportgodtgørelse pr.
Læs mereStorauktion tirsdag den 17. marts 2009 kl
MÅRSLET FRIMÆRKE OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 Storauktion tirsdag den 17. marts 2009 kl. 19.30 MARTS 2009 Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter, Kildevang, Langballevej 3, 8320
Læs mereBYENS STØRSTE UDVALG I MØNTER m.m. finder du hos: JØRN STEN JOHANSEN. Møllevej 9-9400 Nørresundby - Telefon 98 17 31 14
aalborg møntsamler forening LISTE NR. 321 336 Februar 2012 Maj 2010 MEDLEMSMØDE tirsdag den 7. februar 2012 i Vejgårdhallens restaurant. Materiale til formidlingssalg er fremlagt til eftersyn fra kl. 19.
Læs mereListe Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. TORSDAG DEN 8. Marts 2018 kl
Liste Nr. 366. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 8. Marts 2018 kl. 19.00 I Skagen Kultur-og Fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 18,30 Brevbud kan
Læs mere!" " # $% & ' ( # ) #! % * ' &% & ' +, -.%. '! """ -&/% / '!""!" "!"".!" " -, 0 %1 2 0!! " # + *! * ) ( &'! " # $! %!
!""#$%&'(#) #!%*'&%&'+,-.%.'!""" -&/%/'!""!""!"".!""-, 0%12 0!!"# &'()*!*+!" # $! %! $%"" & 2008 2009 2010 Antal indvandrere og efterkommere Århus 40.835 42.993 43.933 Region Midtjylland 91.964 97.274
Læs mereListe Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. TORSDAG DEN 11. December 2014 kl. 19,30
Liste Nr. 339. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 11. December 2014 kl. 19,30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud
Læs mereCIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. APRIL TJENESTEREJSER OG SUPPLERENDE FLYTTEGODTGØRELSE
CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. APRIL 1999 - TJENESTEREJSER OG SUPPLERENDE FLYTTEGODTGØRELSE (Til samtlige ministerier mv.) 1. Finansministeriet og centralorganisationerne har med virkning fra 1. april
Læs mere----------------------------------------------------------------- Velkommen TIL EFTERSYN FRA KL. 19.
aalborg møntsamler forening Liste LISTE NR. Nr. 321 349 Maj 2013 Maj 2010 MEDLEMSMØDE TIRSDAG DEN 7.. MAJ 2013 I MEDLEMSMØDE VEJGÅRDHALLENS TIRSDAG RESTAURANT DEN 7.. MAJ 2013 MATERIALE MEDLEMSMØDE TIL
Læs mereFINANSMINISTERIET. Cirkulære om. Satsregulering pr. 1. januar 2001 for tjenesterejser
FINANSMINISTERIET Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2001 for tjenesterejser 2001 1 CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. JANUAR 2001 FOR TJENESTEREJSER (Til samtlige ministerier mv.) 1. I medfør af
Læs mereMødet den 30 september er ændret til MANDAG den 29 september
Læs mereOdder Frimærkehandel
Odder Frimærkehandel Odde Jørn Jensen Odder KØB OG OG SALG AF AF FRIMÆRKER SALGSKATALOG NUMMER NUMMER 87 93 101 95 - - JANUAR - - MAJ 2014 2015 2013 2014 SE NR. 18970406 Afa 67m Afa 81w Afa 1Ia Postfrisk
Læs mereListe Nr. 324. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. LØRDAG DEN 5. Januar 2013 kl. 14,30
Liste Nr. 324. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg LØRDAG DEN 5. Januar 2013 kl. 14,30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 14.00. Brevbud kan
Læs mereHusk: Det er tid at betale kontingent: 150 kr. hvis du får bladet på papir, 100 kr. hvis du få bladet pr. mail.
Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 8. december kl. 19.30 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19.00 Husk: Det er tid at betale kontingent: 150 kr. hvis du får bladet
Læs merefrimærker auktion i Bredgade 33 eftersyn på Baltikavej 10
frimærker posthistorie og postkort auktion i Bredgade 33 onsdag 9. december kl. 10 6000-6645 eftersyn på Baltikavej 10 fredag 4. december kl. 10-19 søndag 6. december kl. 10-18 mandag 7. december kl. 10-17
Læs mereCirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2004
Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2004 2004 Cirkulære af 17. december 2003 Perst. nr. 081-03 PKAT nr. J.nr. 03-5411-3 CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. JANUAR 2004 FOR TJENESTEREJSER (Til samtlige
Læs mereListe Nr I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl Brevbud kan afgives på TLF.
Liste Nr. 326 Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 14. Marts 2013 kl. 19.30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud kan
Læs mereSatsregulering pr. 1. januar 2007 for tjenesterejser
Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2007 for tjenesterejser 2006 Cirkulære af 21. december 2006 Perst. nr. 068-06 PKAT nr. J.nr. 06-5411-6 Indholdsfortegnelse Cirkulære... 3 Bilag 1. Transportgodtgørelse
Læs mereSatsregulering pr. 1. januar 2006 for tjenesterejser
Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2006 for tjenesterejser 2006 Cirkulære af 21. december 2005 Perst. nr. 069-05 PKAT nr. J.nr. 05-5411-5 Cirkulære om satsregulering pr. 1. januar 2006 for tjenesterejser
MÅRSLET FRIMÆRKE- OG MØNTKLUB STIFTET DEN 20. MAJ 1974 e-mail: maarfrim@gmail.com NOVEMBER 2013 Mårslet Frimærke- og Møntklubs mødelokale Lokalcenter, Kildevang, Langballevej 3, 8320 Mårslet (dørene åbnes
Læs mereStatistiske informationer
Statistiske informationer www.aarhus.dk/statistik juni 2006 Turismen i Århus Kommune og Århus Amt, 2005 Ultimo juli 2005 var der i Århus Amt 47 hoteller o.l. med mindst 40 faste gæstesenge. Sengekapaciteten
Læs mereFINANSMINISTERIET. Cirkulære om. Satsregulering pr. 1. august 2000 for tjenesterejser
FINANSMINISTERIET Cirkulære om Satsregulering pr. 1. august 2000 for tjenesterejser 2000 1 CIRKULÆRE OM SATSREGULERING PR. 1. AUGUST 2000 FOR TJENESTEREJSER (Til samtlige ministerier mv.) 1. Personalestyrelsen
MEDLEMSBLAD FOR SPORVEJSFUNKTIONÆRENES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS At dyrke filateli, er at samle frimærker På den måde DU bedst kan li!! NR. 4. 2012 24. Årgang SPORVEJSFUNKTIONÆRERNES FRIMÆRKEKLUB ÅRHUS Malmøgade,
Læs mereUDSALG UDSALG UDSALG SPAR 66%
UDSALG UDSALG UDSALG SPAR 66% kr. 25,00 Y&V 24-27 1963 Air Afrique fly Katalogværdi 190,- kr. kr. 70,00 Nr. 31031 Pris kun... 23,50 Grækenland 3 FDC Euro Nr. 31794 Pris kun...8,50 kr. 50,00 Thule - nr.
Læs mereSatsregulering pr. 1. januar 2011 for tjenesterejser
Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2011 for tjenesterejser 2010 Cirkulære af 20. december 2010 Perst. nr. 049-10 J.nr. 10-5411-10 2 Indholdsfortegnelse Cirkulære...5 Bilag 1. Transportgodtgørelse
Læs mereMøde med anvisningssalg TORSDAG d. 8. januar kl i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19.
Møde med anvisningssalg TORSDAG d. 8. januar kl. 19.30 i mødesalen på Bornholms Centralbibliotek. Eftersyn af mønter fra ca. kl 19.00 Januar 2015 Vel mødt til et nyt år med gode mønter og sedler til jeres
Læs mereListe Nr Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg. TORSDAG DEN 9. Februar 2017 kl
Liste Nr. 357. Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 9. Februar 2017 kl. 19.00 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 18.30. Brevbud
Liste Nr. 325 Der afholdes medlemsmøde med anvisningssalg TORSDAG DEN 14. Februar 2013 kl. 19.30 I Skagen kultur-og fritidscenters lokaler kirkevej 19. Mønter m.m. vil være fremlagt kl. 19.00. Brevbud
Læs mereBemærk Kolonne "Notater" hvis skrevet "EA" = Eftersyn Anbefales! Hammerslag er prisen - intet tillæg af moms og salær.
Hammerslag er en - intet tillæg af moms og salær. Beskrivelse 1 Støt Vietnam 1969: lille samling 72,73,74 m. 11 forsk. 2 Aalborg Y s Mens Club : Reklameskilt 2015 15,00 3 Samme 2016 15,00 4 Helark Dansk
Læs mere6 " 2 Kr. 1897 1 600,- 600,- 7 " 2 Kr. 1898 1/1+ 700,- 700,- 8 Sverige 50 Øre, 1927 1 7,- 7,- 9 " 1 Kr. 1875 1 60,- 60,- 10 " 1 Kr.
Anvisningssalg, Tirsdag den 11. november 2014 203 1 Norge 50 Øre, 1889 1 100,- 100,- 2 Sverige 25 Øre, 1898 1/1+ 150,- 3 " 1 Kr. 1901 1 175,- 4 Norge 1 Kr. 1913 1 200,- 250,- 5 " 1 Kr. 1916 1 135,- 160,-
Læs mere31 " 10 Ruppes 1+ 14,- 32 Zambia 50 Kwacha 0/01 10, Sverige 5 Øre, ,- 34 " 5 Øre, ,- 35 " 5 Øre, 1919 b ,-
198 1 DDR Medalje for tro tjeneste + Sild 3. klasse 0 60,- 2 " Medalje for tro tjeneste + Sild 1. klasse guld 0 60,- 3 " Medalje, Brandvæsen 3. klasse 0 70,- 4 " 3 stk. medaljer + 5 Sild Postvæsen 0 230,-
Læs mereÅrhus Julemærkesamler Forening. Caritas
Statistiske informationer www.aarhus.dk/statistik August 2007 Turismen i Århus Kommune og Århus Amt, 2006 Ultimo juli 2006 var der i Århus Amt 45 hoteller o.l. med mindst 40 faste gæstesenge. Sengekapaciteten
Læs mere31 " 25 Øre, ,- 32 " Hækkerup sæt, 1,2 Øre 1+ 10,- 33 " ½ Kr ,- 34 " 4, 16 Skilling, ,- 35 " 1 Skilling, ,-
Anvisningssalg, Torsdag den 3. november 2016 79 1 Danmark Slesvig, 1/16 Rigsdaler, 1658 S7.8 1(+) 300,- 2 " Sønderborg, Nældeblads Pennig, 2 Sk. Lybsk 1620 1 300,- 3 " 8 Skilling, 1729 S H54 1(+) 235,-
Læs mereSatsregulering pr. 1. januar 2013 for tjenesterejser
Cirkulære af 20. december 2012 Modst.nr. 040-12 J.nr. 12-5411-18 Cirkulære om Satsregulering pr. 1. januar 2013 for tjenesterejser 2012 2 Indholdsfortegnelse Cirkulære...5 Bilag 1. Transportgodtgørelse