POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA.

Størrelse: px
Starte visningen fra side:

Download "POSEIDON 6 FA. Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA."

Transkript

1 Model: POSEIDON 6-52 FA POSEIDON 6-61 FFA POSEIDON 6-64 FA POSEIDON 6-65 FA POSEIDON 6-73 FA POSEIDON 6-79 FA Stykliste Dansk

2 Indholdsfortegnelse Overview 3 Hose reel 6 Electic box 8 MOTOR 11 ylinder block 14 Unloader FA 16 Default accessories 18 ANBEFALEDE RESERVEDELE 20

3 Overview POS602 3

4 Overview POS ABINET FRONT NA POSEIDON 6 UNITOR ABINET FRONT NA POSEIDON Lås LOK WASHER Filter "Kontramøtrik 3/4"" " WATER INLET PIPE NA5/NA HOSE LIP 20-32MM SS HOSE LAMP RUBBER ELBOW NA5/NA6 FA RUBBER FOOT A 1 USE LINK B 1 USE LINK FRONT FOOT FOR POSEIDON KIT BUMPER BOTTOM BUMPER TOP SREW M5X12 DIN7985 TORX TAPTITE Skrue FRAME NA6/ FRAME STAINLESS STEEL GRIB FOR FOLDABLE HANDLE SPRING AND LOK NUT KIT ABLE HOOK MOVABLE BLAK Skrue SREW K50X40 T FRAME HANDLE FRAME HANDLE STAINLESS STEEL ABLE HOOK HOSE HOOK LANE HOLDER NA HANDLE KIT SREW K40X30 WN REAR END WHEEL AP D300 UNITOR Hjulkappe lamping Ring D Låsering Endenav shjul Grå Gummi Kørehjul AP FOR DETERG. TANK WITH VALVE MOUNTED DETERGENT TANK Filter Pv c-slange, Klar Ø6/Ø10

5 Overview POS WHEEL W. BRAKE D WHEEL W. BRAKE D125 FOOD Låsemøtrik M Låsemøtrik M/Ny lonring Rf Skiv e M Plan Skiv e M8 Rf SREW M8X20 DIN933 SS Skrue SREW K50X35 TORX 20 WN5452 BLAK

6 Hose reel POS5Z04 6

7 Hose reel POS5Z HOSE REEL HANDLE KIT Skrue SREW M6X45 ISO 7380 BLAK TORX ADAPTOR RIGHT FOR HOSE REEL Møtrik Ejot-Skrue K60X Slangerulle Halv del AXLE FOR HOSE REEL Back-Up Ring O-Ring Ergo højtry kskobling DN10 3/8'' han Tætningsskiv e 3/8'' SWIVEL SREW FOR HOSE REEL Lejebøsning irclip external 20x1.2 Spring steel, bl ADAPTOR LEFT FOR HOSE REEL Forskruning ONNETION HOSE FOR HOSE REEL Packing Ring 8X15X HOSE GUIDE PARTS KIT Slangef øring Ov erdel Skrue Slangef øring Underdel HOSE GUIDE SLEEVE OPEN HOSE GUIDE BRAKE OMPLETE KIT HOSE GUIDE KIT Bremse og styre kit til slangerulle

8 Electic box POS606 8

9 Electic box POS START RELAY KIT F. POSEIDON PH US Includes pos. 27 and START RELAY KIT F. POSEIDON 5 1PH GB/AUS Includes pos. 27 and E-BOX TOP F. 1-POS SWITH AND DET. BLAK E-BOX TOP F. 2-POS SWITH AND DET. BLAK E-BOX TOP F. 1-POS SWITH-NO DET. BLAK Drejeknap SREW 35X10B W Doserventil Lukkekappe Pv c-slange, Klar Ø6/Ø MANOMETER BAR PLATE FOR MANOMETER WASHER M12 13X24X2.5 A2 DIN MANOMETER TUBE FA MODELS MANOMETER TUBE FFA MODELS Drejeknap Gr.1 4Kt O-Ring 10.0X Switch 2-POS Start/Stop Kontakt 1-POS Skrue M4X Skrue DIN-END STOP WO/SREW WAGO TERMINAL BLOK 4Q PE WIRE TERMINAL WAGO V 4MM Laske Wago 4Q Endeplade Wago 4Q RUBBER GROMMET E-BOX BOTTOM DRILLED /ABLE/ /1/60 (6-52 US) E-BOX BOTTOM DRILLED /SWITH/ 230;400/3/50 (6-65 NO) E-BOX BOTTOM E-BOX BOTTOM DRILLED ABLE AND SWITH 220/440/3/60 (6-73 US) PB POSEIDON ontactor jx2-d18-v FFA 400/3/50 EU ontactor jx2-d25-v /3/50 EU ONTATOR JX2-D32 32A 230V 3P+NO /1/60 (US) ontactor Kf /50-60 Hz 230/400/3/50, 220/ /3/ WIRE APAITOR 100UF 450V DOUBLE 6.3 FASTON 5-52FA APAITOR 70UF 400/450V DOUBLE FASTON 230/1/50 UK START RELAY RVA4N0 230/1/50 UK START RELAY RVAH4AH /1/60 US PAN HEAD SREW M4X ROTARY KNOB

10 Electic box POS Kontakt Stjerne/Trekant Hjælpekontakt DISHARGE RESISTOR 15KOHM/7W 230/1/50 UK, /1/60 US Fuse 0,63A/500V/T Ø6 3X SREWED ABLE GLAND M25X1.5 M Kabelaf lastning M Møtrik M Hexagon Thin Nut M25X1.5 En P M HEXAGON NUT M32X1.5 M ABLE SREWING W. ANTIBU. M Sponge Rubber Ø4 L 1M O-RING NBR 34A POWER ORD SJOW AWG10/3X FA /1/60 USA 34B Power ord H07Rn-F 4G1,5 X9 EU Ledning Med Stik Sondi 34D POWER ORD H07RN-F 4G1.5X9M WO/PLUG UNITOR 34D Elkabel 4G2,5 NO, EXP. 34E POWER ORD SOW AWG10/4X FA 220/460/3/60 USA

11 MOTOR POS610 11

12 MOTOR POS Pump Oil Iso L FAN OVER RF FAN W LOK RING RF Rear Bearing ov er Rf Leje, Rf OVER FOR E-BOX ON MOTOR SEALING BETWEEN E-BOX AND MPU Pakning 10,5X HEXAGON HEAD AP SREW M10X 35 ISO Møtrik M Nut Hex M10 A2 DIN SREW M8X KEY 6X6X32 A DIN OIL ONTAINER TOP OIL ONTAINER TOP W/LEVEL SENSOR SEALING TAPE D4 YARD-WAR/ELLULAR RUBBER OIL ONTAINER BOTTOM O-RING 15.0 X 3.0 SMS 1586 NBR OPPER SEALING 17X25X Bundprop FRONT BEARING OVER PL. 1A SREW M5X8 YLINDER HEAD PH NOTH RF 1A SREW 3X9.5 MUSHROOM HEAD EME Olietætningsring O-RING X 1.78 NBR Skiv e Sty restif t Lejeskive Nåleleje Ina K 40X46X Rulleleje WOBBLE DIS POLISHED 4.3DEG 6-52 FA /1/60 USA, 6-64 FA / / WOBBLE DIS POLISHED 5.05DEG 6-64, 6-73 US, (6-65 EXPT) WOBBLE DIS POLISHED 5.8DEG WOBBLE DIS POLISHED 7.05DEG 6-61, WASHER D32 x D20.1 x 3 STEEL irclip external 20x1.2 Spring steel, bl YL. ROLLER BEARING K TV AX. D BEARING TRAK THRUST MOTOR 6.8KW. 3X230/ / FA 230;400/3/ MOTOR 5.2KW. 1X FA /1/60 USA MOTOR 7.5KW. 3X230/ / FA 400/3/50-60, 6-73 FA 220/400/3/60, 6-79 F MOTOR 4.5KW. 3X230/ / FA 400/3/50 EU SREW M5X12 DIN 7985 TORX

13 MOTOR POS A SERRATED LOK WASHER A10 7A TOOTHED WASHER M10 SS

14 ylinder block POS612 14

15 ylinder block POS SEAL KIT FOR YLINDER BLOK NA PISTON KIT W/MARKING NA / 6-61FFA 6-61, PISTON KIT NA6 6-52, 6-64, 6-65, RETURN SPRING - KIT NA YLINDER BLOK - KIT NA PUMP HEAD D24 NA Pakning 10,5X Skrue M10X INLET MANIFOLD KIT - NA OUTLET/INLET VALVE KIT - NA WATER SEAL KIT - NA WATER SEAL KIT - NA6

16 Unloader FA POS614 16

17 Unloader FA POS SREW M8 X DIN 912 FZB OUTLET FITTING FA AXIAL OUTLET O-RING 10.82X1.78 NBR Rep.Sæt Kontrav entil OIL PLUG M18X1.5 WITH O-RING /SH90/ VENTURI TUBE D2.3 RED 6-79 FA, 6-61 FA Injektor - Na FA MAGNET AND HOUSE FOR FLOW SWITH-KIT NA RETURN VALVE BY-PASS - KIT NA REED SWITH Screw M3X6 Brass Din 84 Iso 1207 Kit Unloader Plug Na UNLOADER FA NA WASHER D12.95 X D4.6 X 0.9 BRASS RETAINING RING SIZE 13 DIN NUT M8 X 1 FOR UNLOADER VALVE FA DIN 913 M4X20 POINTED SREW SEALING KIT FOR NA PLUG FOR UNLOADER VALVE FA - KIT NA ONTROL UNIT - KIT NA Kontramøtrik Justerskrue O-Ring Ø13,1X1,6 Nitril Kugle Ø7 Rf OPENING VALVE REP. KIT NA5 NA6 FA Fitting O-Ring 7,66X1,78 Nitril Ergo højtry kskobling DN10 3/8'' han Ergo højtry kskobling DN10 RF han INOX Stempel Tætningsskiv e 3/8''

18 Default accessories POS Ingen tegning

19 Default accessories POS Ergo 2000 spulehåndtag m. sv iv el ERGO 2000 SPRAY GUN W/O LOGO A. UNITOR Tornado Plus dy serør u. dy se 112 cm Tornado Plus dy se 1/8'' 0950 Mørk Rosa Tornado Plus dy se 1/8'' 0680 Grå 6-52 US, Tornado Plus dy se 1/8'' 0700 Rødorange Tornado Plus dy se 1/8'' 1300 Brun Tornado Plus dy se 1/8'' 0475 Klar blå TurboHammer Plus dy serør 1000 W cm REP. KIT TURBOHAMMER W TurboHammer dy se 1/8'' 0500 W11 Gul Højtry ksslange 15 m dobbelt-wire DN Højtry ksslange 20 m dobbelt-wire DN Højtry ksslange 10 m dobbelt-wire DN Højtryksslange 10 m sværtefri DN Forhjuls kit Sandf ilter m. beslag Svømmertank kit Sandf ilter m. RF beslag Løf tebeslag til kran 1000 kg 50 cm Rengøringsmiddeltank med sikkerhedslåg Slangerulle kit Bremse og styre kit til slangerulle

20 ANBEFALEDE RESERVEDELE POS Ingen tegning

21 ANBEFALEDE RESERVEDELE POS HANDLE KIT HOSE REEL HANDLE KIT HOSE GUIDE PARTS KIT SPRING AND LOK NUT KIT Bremse og styre kit til slangerulle HOSE GUIDE BRAKE OMPLETE KIT HOSE GUIDE KIT RUBBER FOOT SREW K50X40 T HOSE HOOK LANE HOLDER NA ABLE HOOK TERMINAL BLOK 4Q PE REAR END DETERGENT TANK MANOMETER BAR PLATE FOR MANOMETER MANOMETER TUBE FA MODELS RUBBER GROMMET AP FOR DETERG. TANK WITH VALVE MOUNTED LOK WASHER WATER INLET PIPE NA5/NA SWIVEL SREW FOR HOSE REEL HOSE GUIDE SLEEVE OPEN SREW M5X12 DIN7985 TORX TAPTITE A Filter A A SEALING KIT FOR NA6 A A MAGNET AND HOUSE FOR FLOW SWITH-KIT NA6 A A RETURN VALVE BY-PASS - KIT NA6 A A SEAL KIT FOR YLINDER BLOK NA6 A A WATER SEAL KIT - NA6 A A OUTLET/INLET VALVE KIT - NA6 A B RETURN SPRING - KIT NA6 B B PISTON KIT NA6 B B REED SWITH B APAITOR 70UF 400/450V DOUBLE FASTON ONTROL UNIT - KIT NA PLUG FOR UNLOADER VALVE FA - KIT NA INLET MANIFOLD KIT - NA FRONT BEARING OVER PL ontactor jx2-d18-v ontactor jx2-d25-v ONTATOR JX2-D32 32A 230V 3P+NO

22 ANBEFALEDE RESERVEDELE POS NUT M8 X 1 FOR UNLOADER VALVE FA MOTOR 6.8KW. 3X230/ / MOTOR 5.2KW. 1X MOTOR 7.5KW. 3X230/ / MOTOR 4.5KW. 3X230/ / WOBBLE DIS POLISHED 4.3DEG WOBBLE DIS POLISHED 5.05DEG WOBBLE DIS POLISHED 5.8DEG WOBBLE DIS POLISHED 7.05DEG Lejeskive START RELAY RVA 4N 0D PB POSEIDON Fuse 0,63A/500V/T Ø6 3X Modstand Start/Stop Kontakt Leje, Rf REAR BEARING EME Rulleleje Nåleleje Ina K 40X46X Hjælpekontakt

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk

GERNI POSEIDON 5 PA. Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT. Stykliste Dansk Model: GERNI POSEIDON 5-30 PA GERNI POSEIDON 5-56 PAXT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Electric box 6 Motor pump 8 Cylinder head 10 Unloader PA 12 Default accessories 14 ANBEFALEDE RESERVEDELE

Læs mere

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk

POSEIDON 8 (NEW) Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82. Stykliste Dansk Model: POSEIDON 8-111 POSEIDON 8-125 POSEIDON 8-75 POSEIDON 8-82 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HSSIS 3 MOTOR 5 ontrol safety block () 7 ontrol safety block (B) 9 Pump 11 Pump, kits 14 Electric box

Læs mere

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk

P160.1, P160.1 B. Model: P B X-TRA P P SPECIAL P X-TRA. Stykliste Dansk Model: P 160.1-10 B X-TRA P 160.1-15 P 160.1-15 SPECIAL P 160.1-15 X-TRA Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B X-TRA 9 Hose reel X-TRA 11

Læs mere

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S

MAXXI 4-73S. Stykliste Dansk. Model: MAXXI 4-73S Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 MOTOR 5 Pump 7 Pump kits 9 Unloader 11 Inlet and outlet 13 Connection box 15 Accessory - water tank 17 Default accessories 19 Recomended spare parts

Læs mere

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk

NEPTUNE 1. Model: NEPTUNE 1-22. Stykliste Dansk Model: -22 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 RAMME 5 Fueltank and detergent tank 7 Motor pump unit 9 El-box 11 Burner unit 13 Distributor, Flow switch 15 Heat exchanger 17 Heat exchanger assy.,

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B P 150.1-10 BP P 150.1-10 P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1, P160.1 6 Hose reel B

Læs mere

P130.1, P150.1, P150.1 B

P130.1, P150.1, P150.1 B Model: P 130.1-15 X-TRA P 150.1-10 P 150.1-10 B P 150.1-10 B X-TRA P 150.1-10 BP X-TRA P 150.1-10 X-TRA P 150.1-15 SPECIAL Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis P150.1 B, P160.1 B 3 Chassis P150.1,

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk

CONTRACTOR DIESEL. Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY. Stykliste Dansk Model: CONTRACTOR HEAVY DUTY Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Overview 3 Motor pump unit compl. (a) 7 Motor pump unit, compl. (b) 9 Motor pump unit, compl. (c) 11 Fan, compl. 13 Flow switch, (outlet)

Læs mere

POSEIDON PE, POSEIDON DE

POSEIDON PE, POSEIDON DE Model: POSEIDON 2-31 PE POSEIDON 3-36 PE POSEIDON 5-47 PE POSEIDON 5-53 PE POSEIDON 5-54 DE POSEIDON 5-67 PE Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Chassis and motor POSEIDON PE 3 Pump 2-31 PE 5 Pump 3-36

Læs mere

03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk

03K-C3K/A. Model: 4403K-44C3K 44C3KRA 5203K-52C3K. Stykliste Dansk Model: 4403K-44K 44KRA 5203K-52K Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Motor pump unit mounted in chassis 5 CHASSIS 7 Motor pump unit 1 9 Motor pump unit 2 11 Motor pump unit 3 13 Electric parts

Læs mere

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk

MAXXI 4. Model: MAXXI 4-29 MAXXI 4-32 MAXXI 4-45 MAXXI 4-69 MAXXI Stykliste Dansk Model: -29-32 -45-69 -73 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Frame, cabinet 3 MOTOR 5 Pump 8 Pump, kits 10 Pump NP5 12 Pump, kits NP5 14 Control safety block (A) 16 Control safety block (B) 18 Electric

Læs mere

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk NEPTUNE 4 F Model: NEPTUNE 4-25 FX NEPTUNE 4-28 F NEPTUNE 4-36 F NEPTUNE 4-39 F NEPTUNE 4-43 F NEPTUNE 4-47 F NEPTUNE 4-50 F NEPTUNE 4-55 F Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse NEPTUNE 4 F abinet 3 RMME

Læs mere

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4 FA. Stykliste Dansk NEPTUNE 4 F Model: NEPTUNE 4-25 FX NEPTUNE 4-28 F NEPTUNE 4-36 F NEPTUNE 4-39 F NEPTUNE 4-43 F NEPTUNE 4-47 F NEPTUNE 4-50 F NEPTUNE 4-55 F Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse NEPTUNE 4 F abinet 3 RMME

Læs mere

Pro. acces. - Spray handles & hoses

Pro. acces. - Spray handles & hoses Model: Spray handles and hoses Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse ERGO 3000 Spray handle with swivel lock - from 15. 3 ERGO 3000 Spray handle - from 01.02.02 5 ERGO 2000 Spray handle 7 ERGO 2000 VP Spray

Læs mere

Pro. acces. - Injectors, valves and spec

Pro. acces. - Injectors, valves and spec Model: Injectors, valves and specials Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Ball valves 3 Flow booster, housing 5 Flow booster, suction hose 7 Flow booster, spray handle 9 Flow booster, single spray lance

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL.

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 1 4 410022 SKRUE MED INDV. 6-KT. M6X16 CYL. 8 10 90102308 PLANSKIVE M5 WASHER 26 1 90100662 STÅLMØTRIK M8 8.8 FZB NUT M8 27 1 410333 BLÆSEHUS FLY WHEEL COVER 28 1 410334 GENNEMFØRING CABLE JACKET 29 1

Læs mere

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças

Docubind TL350 EURO. Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Docubind TL350 EURO Edition Serial No. Date Name 1 QJP0012- November 2004 GBC Portuguesa Ersatzteilkatalog Spare parts catalogue Catalogue des pièces détachées Catálogo de peças Version Product No. Docubind

Læs mere

PARTS LIST

PARTS LIST 2017.04.21 PARTS LIST TABLE OF CONTENTS Overview 1 Chassis 4 Power module box, 2 & 3 pumps 6 Power module box 8 Overflow valve 11 Overflow switch 13 Motor 15 Cylinder block 18 Valve cover 20 Pressostat

Læs mere

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers

Pro. acces. - Hose reels & liquid sprayers Model: Hose reels Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hose reel POSEIDON 3 3 Hose reel POSEIDON 5 5 Hose reel POSEIDON 7 7 Basket for hose reel, NEPTUNE 5, 7 9 Hose reel x-models, NEPTUNE 5, 7 11 Hose

Læs mere

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk

421 A/B. Model: 420 421 A 421 B. Stykliste Dansk Model: 420 421 A 421 B Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse HÅNDTAGSDELE FRA FRA SERIENR. 325436 3 SOKKELDELE FRA SERIENR. 325436 6 TILBEHØR, OVERSIGT 10 TANK 12 FORSTØVER 14 TÆPPESKUM/BLÆSER 16 TÆPPESKUMDEL

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION REMSKIVE BELT PULLEY NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM SKRUE 1 2 539101176 REMSKIVE BELT PULLEY 2 2 539101177 NOT 5MM SQ X 30MM SLOT 5MM SQ X 30MM 3 4 539102717 SKRUE 5/16-18 X 5/8 SCREW 5/16-18 X 5/8 4 1 539103256 FJEDER SPRING 5 2 539101331 LÅSEMØTRIK 01-02-2013

Læs mere

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG

M.HÅNDTAG 5 1 662045 START FJEDER RECOIL SPRING 6 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL M.HÅNDTAG 1 1 11GB/T67M5X12 MASKINSKRUE 5X12 MACHINE SCREW 5X12 2 1 111E40F-511-2 SKIVE WASHER 3 1 111E40F-511-1 SNORHJUL START ROPE REEL 4 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG 7 1 40-11330 STARTSNOR 4MM M.HÅNDTAG

Læs mere

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13

R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING. Indholdsfortegnelse. Introduktion. Tjekliste M5 M13 M14 M14 M13 R99 DUAL MODE ROWER SAMLINGS VEJLEDNING Introduktion Indholdsfortegnelse Tillykke med dit køb af denne romaskine. Dette produkt er konstrueret og fremstillet til at opfylde behov og krav ved privat brug.

Læs mere

PARTS LIST

PARTS LIST 2017.06.07 PARTS LIST TABLE OF CONTENTS Overview 1 1 Overview 2 3 Electrical components 5 Water tank D and G 7 Motor 7 9 Cylinder block 7 12 Connection plate 7 14 Unloader 7 (a) 16 Unloader 7 (b) 18 Fan

Læs mere

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk

MULTICLEANER Model: MULTICLEANER 7. Stykliste Dansk Model: MULTICLEANER 7 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Gear nozzle turn 3 Wheel ass.- gear motor 5 Arm turn 7 Arm rotate 9 Arm 11 Water outlet 13 Water supply 15 RØR 17 Electric box high voltage 19

Læs mere

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY

40H/HA -MASTER, -FORCE, -ENERGY Model: 1640 1840 2340 3040 3840 40HA MASTER 840 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Summary 3 Motor pump unit 6 Auto start/stop housing 10 Electric components 12 Boiler 16 Flow switch 19 Fuel tank 21 Cover

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 6 POSEIDON 6 - Høj vandmængde eller højt tryk? Industriel koldtvandsrenser med ergonomi, pålidelighed og holdbarhed i højsædet. POSEIDON 6 fås med 1600 l/time til at skylle store mængder snavs

Læs mere

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122

Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 Chassis Chassis 1 861075 1 Chassis Chassis 2 861076 1 Flagholder Flagholder 3 861121 1 Møtrik M8 Nut M8 4 861122 4 Dæmper Cushion 5 861123 1 Bagagebærer Loading bracket 6 861124 4 Flangebolt M6 x 16 Flange

Læs mere

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel

Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel Model TD420 / E Krumtap og svinghjul Crankshaft and flywheel 1 730134 2 Kugleleje 6202/P5 Ball bearing 6202/P5 2 730135 1 Balanceaksel Balance shaft 3 730136 2 Feder Key 4 730137 1 Gear Gear 5 730138 1

Læs mere

Toorx Compact S. Brugermanual

Toorx Compact S. Brugermanual Toorx Compact S Brugermanual Vigtig information Dette løbebånd er designet og opbygget til hjemmebrug. Sikkerheds foranstaltninger: Selv om vi gør meget for at sikre at produktet er i høj kvalitet, kan

Læs mere

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly

Model TD600 / E Cylinder Block Assembly Metalbolt Diesel Pro Trac 412014 Model TD600 / E Cylinder Block Assembly 1 730001 1 Bolt for olieaftapning Drain screw 1-1 730401 1 Folængerbolt for oilepind Connection bolt 2 730002 1 Skive Washer 3 730003

Læs mere

GD 930 GD 930S2. Model: GD 930 GD 930 S2. Stykliste Dansk

GD 930 GD 930S2. Model: GD 930 GD 930 S2. Stykliste Dansk Model: GD 930 GD 930 S2 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Fan unit and cord 3 Filters and upper parts 5 Wheel and lower parts 7 Nozzles Ø 32 mm 9 Hose and tubes 11 Power brush UZ 984 line drawing 13

Læs mere

Luftkompressor Art.nr. 85202052

Luftkompressor Art.nr. 85202052 Luftkompressor Art.nr. 85202052 EAN-nr: 5709133910167 Instruktions Manual LÆS VENLIGST VEJLEDNINGEN IGENNEM INDEN BRUG AF KOMPRESSOREN. INDHOLD 1 KORT BESKRIVELSE 2 2 OVERSIGT OVER VIGTIGSTE DELE 2 3 TEKNISKE

Læs mere

Mobile højtryksrensere, hedtvand NEPTUNE 2

Mobile højtryksrensere, hedtvand NEPTUNE 2 En evolution inden for hedtvandsrensere Produkt fakta Innovativ, kompakt og mobil hedtvandsrenser i opretstående pladsbesparende design til lettere rengøringsopgaver inden for auto/transport, industri

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand

Mobile højtryksrensere, koldtvand 1. klasses koldtvandsrenser Produkt fakta Robust, pålidelig, ergonomisk og omkostningseffektiv. kombinerer den velkendte kvalitet og holdbarhed fra C3 pumpen med optimal ergonomi i en uovertruffen koldtvandsrenser

Læs mere

GD 1000 Family/Business

GD 1000 Family/Business Model: Fam/Bus Key Acc. Nilfisk CDB 3000 Nilfisk CDB 3020 Nilfisk CDB 3025 Nilfisk CDB 3040 Nilfisk CDB 3050 Nilfisk CDB 3055 Nilfisk CDB 3060 Nilfisk CDF 2000 Nilfisk CDF 2010 Nilfisk CDF 2040 Nilfisk

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION

POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 10 MØTRIK RUSTFRI A M STAINLESS NUT M 2 2 20 SKRUE MX SCREW MX 1001 SKRUE MED INDV. -KT. CYL. MX12 1 12 REMSKIVE BELT PULLEY 1 1 KILEREM V-BELT 1 1 BAGPLADE REAR PLATE 010210 PLANSKIVE M FZ FACE PLATE

Læs mere

Alsidighed i udstyr og effektivitet Produkt fakta

Alsidighed i udstyr og effektivitet Produkt fakta Alsidighed i udstyr og effektivitet Produkt fakta POSEIDON 5 PA/FA er alsidige mellemklasse koldtvandsrensere i ergonomisk og robust design. POSEIDON 5 PA/FA er designet til hårdt arbejde i landbruget,

Læs mere

GS/GM 80 consumer + GM 80C

GS/GM 80 consumer + GM 80C Model: GA 80 H GM 80 GM 80 Limited Edition GM 80C Black GMP 80/38 GS/GM 80 GS/GM 80 SAC VARIANTS Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Motorhoved, alle modeller 3 MOTOR- OG MOTORTILSLUTNING, ALLE MODELLER

Læs mere

Mobile koldtvandsrensere

Mobile koldtvandsrensere 2C 2C serien indeholder en række modeller designet til brug af semiprofessionelle brugere som håndværkere, mindre bygge/anlægsopgaver samt til udlejningsbrug. Mobile koldtvandsrensere med god ergonomi

Læs mere

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1

M O R I N I GA.6M. LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC. 50cc 2 stroke 6 speed. code 006118. Side 1 M O R I N I GA.6M 50cc 2 stroke 6 speed code 006118 LUKS CENTRAL-LAGER 21. januar 2003/ PEC Side 1 INDHOLDSFORTEGNELSE TEKNISKE DATA 3 BLOKKE 4-5 KRUMTAP 6 7 CYLINDER TOP STEMPEL 8 9 KICHSTARTER 1 0 1

Læs mere

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT

SCRUBTEC B. Stykliste Dansk. Model: SCRUBTEC B ALT Model: ALT Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse GENERAL SYSTEM 3 OPLØSNINGSSYSTEM 5 FILTER AND WHEELS SYSTEM 7 GENINDVINDINGSSYSTEM 9 HANDLE AND DASHBOARD SYSTEM 11 SQUEEGEE AND LIFT SYSTEM 13 Børstesystem

Læs mere

Illustration A. Plastic plate. Model 6003

Illustration A. Plastic plate. Model 6003 Illustration A Plastic plate 1 3 2 6 5 4 122 123 7 8 Model 6003 POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 1 30000069 GASKABEL THROTTLE CABLE 2 2 90100691 LÅSEMØTRIK 8.8 M6 FZ LOCKING NUT M6 FZ 3 2 410942

Læs mere

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00

7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 RESERVEDELS KATALOG 7100 INSTANT DOC. N. : K029X00 1 - Door - External side Side 2 1 - Door - External side 1 31048000S POSTERRAMME MONTERET 2 09029814 PT SKRUE 35X8 3 39710500 GLAS TIL POSTERRAMME 4 254167

Læs mere

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk

02V (0802V/VA) Model: 02V. Stykliste Dansk Model: 02V Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Chassis (a) 5 Chassis (b) 7 Quick coupling 9 Fuel filter 11 Level switch 13 Machine, mount 15 Pump f. softener 17 Chemical dosing 19 MOTOR 21 Cylinder

Læs mere

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO

FLOORTEC 350. Stykliste Dansk. Model: FLOORTEC 350 FLOORTEC 350 B ALTO Model: B ALTO Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Oversigtsbillede 3 Chassissystem 5 SIDEKOSTSAMLING 7 Skidtkassesystem 9 Transmission 11 Right and left hatch assemblies 13 Belt tensioner assemblies 15

Læs mere

Servicevejledning til TA INDOOR

Servicevejledning til TA INDOOR Servicevejledning til TA INDOOR INDHOLDSFORTEGNELSE: KØREPARAMETRE... 1 UDSKIFTNING AF BETJENINGSBOKS... 1 UDSKIFTNING AF ELEKTRONIKKASSE TIL ELFUNKTIONER... 2 UDSKIFTNING AF STYREBOKS... 2 UDSKIFTNING

Læs mere

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group

Produktkatalog. Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Produktkatalog Damstahl a member of the NEUMO-Ehrenberg-Group Januar 2013 Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group Levnedsmiddelfittings Levnedsmiddelfittings Index - Levnedsmiddelfittings Aktuator

Læs mere

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk

ATTIX 30 M & 50 M. Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC. Stykliste Dansk Model: ATTIX 30-2M PC ATTIX 30-2M XC ATTIX 50-2M PC ATTIX 50-2M XC Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Cabinet 3 Filtersystem H and M PC 5 Filtersystem M XC 7 Motor PC 9 Motor XC 11 Container ATTIX 30

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Pålidelige Honda motorer sikrer lang levetid og høj pålidelighed. Højt tryk og vandmængde reducerer rensningstiden til et minimum. Højtryksrenserne er designet til brug i aggressive miljøer. Robuste

Læs mere

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE

DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE DANSK SAMLEVEJLEDNING PEAK FITNESS R9 ROMASKINE R9 ROMASKINE INTRODUKTION: Dette produkt er designet til at blive brugt til hjemmebrug/familiebrug. Hvis produktet Ikke bruges ud fra forskrifterne vil garantien

Læs mere

Stationært 1-pumpe-højtryksrenseranlæg til fleksibel rengøring

Stationært 1-pumpe-højtryksrenseranlæg til fleksibel rengøring 5M / 6P / 7P Det ideelle og kraftfulde valg -modellerne introducerer et nyt, innovativt skumkabinet, der overholder særlig skrappe hygiejnekrav, eksempelvis inden for fødevareindustrien, og samtidig er

Læs mere

Mobile højtryksrensere, hedtvand

Mobile højtryksrensere, hedtvand Hedtvandsrensere med flowstyret kontrolsystem til mellemsvære opgaver Ved det flowstyrede er det vandets bevægelse, der via en flowsensor sender start-/stopimpulser til motoren og oliefyr. Systemet gør

Læs mere

Tekniske data. Dimensioner. Medema A/S. Brugervejledning P9-0600-B 16 af 36 Version 1.0.1/2014. Cura ML II

Tekniske data. Dimensioner. Medema A/S. Brugervejledning P9-0600-B 16 af 36 Version 1.0.1/2014. Cura ML II Tekniske data Cura ML II Strømforsyning Effekt Sikring Arbejdscyklus Brugervægt Løfteevne Motorspænding Fjernbetjening Motor Kontrolboks Udstyr type 230 V 50Hz 350 W 10A 1 min. drift - 9 min. hvile 250

Læs mere

NEPTUNE 4. Model: NEPTUNE 4-25 NEPTUNE 4-30 NEPTUNE 4-42 NEPTUNE 4-49 NEPTUNE 4-54. Stykliste Dansk

NEPTUNE 4. Model: NEPTUNE 4-25 NEPTUNE 4-30 NEPTUNE 4-42 NEPTUNE 4-49 NEPTUNE 4-54. Stykliste Dansk Model: -25-30 -42-49 -54 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse RAMME 3 Cabinet 5 Fueltank 7 Water break tank 9 Anti-scale pump 11 Electric box (motor) 13 MOTOR 15 Pump 17 Pump, kits 20 Control safety block

Læs mere

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver

Mobile hedtvandsrensere. Hedtvands højtryksrenser med flowstyret kontrolsystem til tungere opgaver EcoPower-kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. BA-ventil, mulighed for konstant

Læs mere

A B 7 C 0 29 1 2 5 7 29 6 1 4 9 0 4 5 27 1 12 9 22 16 16 21 2 26 20 11 2 1 9 15 24 2 17 17 19 2 1 1 125 25 125 10 125 4 5 E D 125 5 F 67 66 4 45 44 45 4 70 49 9 9 70 50 62 5 56 57 60 5 61 61 Model: Fusion

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller

Læs mere

TG500 Cylinder block assembly

TG500 Cylinder block assembly Model TG500 Cylinder block assembly 1 290250 1 Short block Cylinder block 2 290251 2 Bolt for olie aftapning Drain plug 3 290252 2 Pakning for olie aftapning Gasket for drain plug 4 290253 2 Pakdåse Oil

Læs mere

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC

Nilfisk All-in-1 Bronze/Silver/Gold/Gold RRC Model: ALL-IN-1 BRONZE MANUAL ALL-IN-1 BRONZE ON/OFF ALL-IN-1 GOLD MANUAL ALL-IN-1 GOLD ON/OFF ALL-IN-1 GOLD RRC ALL-IN-1 SILVER MANUAL ALL-IN-1 SILVER ON/OFF Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse SOPRA

Læs mere

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE

2100 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2100 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-a... 3 Hanger/Airfilter/Silencer 90001051-3-01-b... 5 Fuel tank/filter 90001051-3-02-a... 7 Fuel tank/filter 90001051-3-02-b...

Læs mere

DK Prisliste. Blackheat CoRayVac. Lav intensitets direkte fyret strålevarme. Gældende fra 1. juni 2010

DK Prisliste. Blackheat CoRayVac. Lav intensitets direkte fyret strålevarme. Gældende fra 1. juni 2010 JUNI 2010 Lav intensitets direkte fyret strålevarme DK Prisliste Gældende fra 1. juni 2010 Blackheat CoRayVac E-mail info@energispecialisten.dk Telephone: 23 43 41 38 CVR Nr. 27504949 www.rg-inc.com www.combat.co.uk

Læs mere

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning

A 35/50 Plus. Magnetboremaskine. Brugsvejledning A 35/50 Plus Magnetboremaskine Brugsvejledning 1 Indhold Side 9 14 Side 21 22 Side 23 26 Brugsvejledning Tilbehør Reservedele 2 Tekniske data: Varenr.: Effekt: A35/50Plus 1200 Watt O/min.: 570 Borholder

Læs mere

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013

RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE. for TP 320 PTO K 23-10-2013 Flishugger Wood Chipper RESERVEDELSKATALOG SPARE PARTS CATALOGUE for TP 320 PTO K 23-10-2013 Linddana A/S. Ølholm Bygade 70. DK-7160 Tørring. T +45 75 80 52 00. tp@linddana.com. www.linddana.com Figur

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT130,TT130C Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1509-01 EDITION 25.2007 List of issues Group Gruppe WA172/NY32/OS52 130T,130TK,130TLE,132T,132TC,TT130,TT130C,TT130LE

Læs mere

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W

V. Brøndum A/S. RONDA 200H GreenTech 1100 W V. Brøndum A/S RONDA 200H GreenTech 1100 W A0.80.1007 07-2012 1 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste - Motorkopf 2 Reservedelsliste Motortop Spare Parts List Motor Top Ersatzteilliste

Læs mere

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29

Mobile højtryksrensere, koldtvand POSEIDON 2-22/25/29 Mobile koldtvandsrensere til lettere opgaver Produkt fakta Serie af kompakte koldtvandsrensere til alle lettere, lejlighedsvise rengøringsopgaver. God rengøringseffekt, professionelt spuleudstyr, let at

Læs mere

PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE

PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE PEAK FITNESS CLIMBER INDOOR BIKE Sikkerheds instruktioner Konsulter din læge før du starter et træningsprogram, for at modtage rådgivning for optimal træning. Advarsel: forkert / overdrevet træning, kan

Læs mere

Adaptorer / Adaptors...fra side / from page 98. Adaptorer flange / Adaptor flanges...fra side / from page 104

Adaptorer / Adaptors...fra side / from page 98. Adaptorer flange / Adaptor flanges...fra side / from page 104 Pressfittings Pressfittings Index - Pressfittings Adaptorer / Adaptors.................................................fra side / from page 98 Adaptorer flange / Adaptor flanges.....................................fra

Læs mere

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler

Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog. TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler Spare Parts Catalogue Reservedelskatalog TT165/165T Tumble dryer Tørretumbler DOC. NO. 471 1503-81 EDITION 3.2006 List of issues Group Gruppe WA67/NY22 TT165 Illustration Page Table of contents 100488

Læs mere

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805

C2.5 cross trainer. USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 DK C2.5 cross trainer USER MANUAL Reebok-C2.5-20110805 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

REPARATIONS- VEJLEDNING NR. 8. 5 LED System carrier 2

REPARATIONS- VEJLEDNING NR. 8. 5 LED System carrier 2 REPARATIONS- VEJLEDNING NR. 8 5 LED System carrier 2 - 2 - version 2 Indholdsfortegnelse 1. Komponentplacering... 4 2. Nødvendigt specialværktøj... 5 2.1 Specialværktøj... 5 3. Vedligeholdelse... 6 3.1

Læs mere

poseidon 5, 6 og 7 Næste generation koldtvandsrensere

poseidon 5, 6 og 7 Næste generation koldtvandsrensere 5, 6 og 7 Næste generation koldtvandsrensere Sådan skal en industriel højtryksrenser se ud! De industrielle koldtvandsrensere POSEIDON 5 PA/FA, 6 FA & 7 FA er udviklet til de mest krævende rengøringsopgaver,

Læs mere

Installation af Lupo GTI lygter i en Lupo 3L

Installation af Lupo GTI lygter i en Lupo 3L 1 Installation af Lupo GTI lygter i en Lupo 3L Del 1 Installation af automatisk niveauregulering Inden vi starter har man brug for nedenstående dele. Priserne er officielt EURO priser da SMC ofter ca.

Læs mere

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela.

5332 re2. Reservedelsliste. VELA Hip Hop 300. Dato: 30-01-2009. VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: +45 9634 7600 - Fax: +45 9818 7166 - www.vela. re Reservedelsliste VELA Hip Hop 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Reservedelsliste 0 0 0 0 Dato: 000 VELA DK00 Aalborg Tlf.: + 00 Fax: + www.vela.dk re Mark. 0 0 0 RESERVEDELE

Læs mere

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK

SHORT BLOCK TG500A SHORT BLOCK POS QTY PARTNUMBER BESKRIVELSE DESCRIPTION 1 290253 PAKDÅSE OIL SEAL 2 290471 BOLT M8X33,5 BOLT M8X33,5 3 290263 PAKNING FOR OLIEPROP OIL FILLER CAP GASKET 4 290262 OLIEPROP OIL FILLER CAP 5 290259 SIDEDÆKSELPAKNING

Læs mere

Mobile højtryksrensere

Mobile højtryksrensere EcoPower kedelsystemet sikrer øget effektivitet på >92 % på grund af en væsentlig reduktion af brændstofforbruget, meget lave driftsomkostninger samt reduceret luftforurening. Mulighed for konstant temperatur

Læs mere

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer

Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer. Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Reservedelstegning på Motor findes under kategorien Motorer Sparepartsdrawing for engine is placed in the category Motorer Model Texas King 150 ATV Frame assy Pos Vare nr. / Part no. Qty Beskrivelse Description

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel PE/DE Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller

Læs mere

Højtryksrensere - benzin/diesel

Højtryksrensere - benzin/diesel / Den perfekte løsning til alle typer rengøringsopgaver inden for bygge/ anlæg, landbrug og industri samt til rengøringsselskaber. Kan anvendes som både mobil eller som monteret enhed i lastbil eller varebil.

Læs mere

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE

2200 ENGINE. Stykliste Dansk. Model: 2200 ENGINE Model: Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Airfilter engine hanger, silencer and engine compl 3 Fuelfilter - 70001011-14A... 6 Fuelfilter 2-70001011-14B... 9 Radiator - 70001011-11A... 11 Radiator 2-70001011-11B...

Læs mere

Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group. Pressfittings

Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group. Pressfittings Damstahl - a memeber of the NEUMO-Ehrenberg-Group Index - Adaptorer / Adaptors........................................fra side / from page 120 Adaptorer flange / Adaptor flanges.............................fra

Læs mere

GD 2000-Commercial. Model: GD 2000 GDP 2000 GDS 2000 HDS 2000. Stykliste Dansk

GD 2000-Commercial. Model: GD 2000 GDP 2000 GDS 2000 HDS 2000. Stykliste Dansk Model: GD 2000 GDP 2000 GDS 2000 HDS 2000 Stykliste Dansk Indholdsfortegnelse Motor- og ledningstyper, alle modeller 3 Øverste dele, alle modeller 5 Servicesæt til elektrisk afbrydere 7 Filter, HEPA-filter

Læs mere

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510

B2.5 bike. USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510 DK B2.5 bike USER MANUAL Reebok-B2.5 bike-2010080510 Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er testet

Læs mere

Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Batterianhænger

Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Batterianhænger Reservedelsliste Mini Crosser 125/130/140S & W Batterianhænger Pos. Stk.. Tegning... Benævnelse 6 1........... Vareanhænger Lux 7 4........... Gul refleks 8 2........... Rød refleks 9 3........... Mini

Læs mere

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00

ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 RESERVEDELS KATALOG ES 7100 MAXI DOC. N. : K032X00 1 - Dør, udvendige dele Side 2 1 - Dør, udvendige dele 1 39281100 ALUMINIUM WING 7200 2 31162200S POSTER FRAME ASS. 3 39737500 POSTER GLASS 4 09029814

Læs mere

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870. Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No. 112870 Assembly scythe mower BM 5001R Art. No. 112870 Løsdele pose pakket, afdækninger, skaftkonsol, skaft højre og venstre. Lose parts plastic bag, covers, handle

Læs mere

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16

SkyVision Linear Installation manual, comfort _0216, Comfort, Item no Version 02/16 SkyVision Linear Installation manual, comfort 5.6.07_06, Comfort, Item no. 0606 Version 0/6 Installation Manual VITRAL SkyVision Linear Comfort Trækarme skal altid opbevares tørt/ Wooden upstands must

Læs mere

AQ70 Cylinder for water hydraulics

AQ70 Cylinder for water hydraulics AQ70 Cylinder for water hydraulics Dimensions AQ70 is a double acting hydraulic cylinder made entirely of stainless materials, designed for tap water as hydraulic fluid. Standard cylinder diameters from

Læs mere

Mobile hedtvandsrensere

Mobile hedtvandsrensere kombinerer et fantastisk mobilt design, god vægtfordeling samt god ergonomi med de øvrige seriens store ydeevne og banebrydende funktioner. Lave drifts- og vedligeholdelsesomkostninger og samtidig en effektiv

Læs mere

5100 Instant DOC. N. : K002X02

5100 Instant DOC. N. : K002X02 RESERVEDELS KATALOG 5100 Instant DOC. N. : K002X02 1 - Dør, indvendige dele Side 2 1 - Dør, indvendige dele VarenummerBeskrivelse 1 39579300 LÅG FOR ALUPROFIL 2 41707700 INVERTER 3 42380700 HARNESS FOR

Læs mere

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor

DETAIL B. Positions refer to the BOM list on sheet ,744 kg. Local production parts. Pos. 37 also includes: Oxygen sensor Wooden casing not shown (part of 050) Fan and fan housing mounted in this drawing; in delivery the fan and fan housing have to be stored in the boiler Pos Vare Nr Vare betegnelse Type Enhed Antal * 050-06

Læs mere

Prisliste 2016. Ejner A. Wilsons A/S. PVC-rør og -fittings Ventilation. Ingeniør-,Handels- og produktionsvirksomhed

Prisliste 2016. Ejner A. Wilsons A/S. PVC-rør og -fittings Ventilation. Ingeniør-,Handels- og produktionsvirksomhed Prisliste 2016 PVC-rør og -fittings Ventilation Ejner A. Wilsons A/S Ingeniør-,Handels- og produktionsvirksomhed PVC-rør og fittings. Ventilation Vejledende prisliste 2016 Denne prisliste refererer til

Læs mere

AQ70 Cylinder for water hydraulics

AQ70 Cylinder for water hydraulics AQ70 Cylinder for water hydraulics Dimensions AQ70 is a double acting hydraulic cylinder made entirely of stainless materials, designed for tap water as hydraulic fluid. Standard cylinder diameters from

Læs mere

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax:

Reservedelsliste. VELA Latin 400. Dato: VELA - DK-9200 Aalborg - Tlf.: Fax: re VELA Latin 00 Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re 0 0 0..... Dato: 0--00 00 VELA - DK-00 Aalborg - Tlf.: + 00 - Fax: + - www.vela.dk re Mark. 0..... 0 0 Stk. 0

Læs mere

Visit our homepage for: Personal Training Plans

Visit our homepage for: Personal Training Plans DK D crosstrainer C5.1e Visit our homepage for: Personal Training Plans Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet

Læs mere

Premier Bike Brugermanual

Premier Bike Brugermanual Premier Bike Brugermanual 1 Brugermanual Reebok Premier Bike Kære Kunde, det glæder os at du har valgt et Reebok Fitness produkt. Dette kvalitetsprodukt er produceret med henblik på brug i hjemmet og er

Læs mere

REPARATIONS- VEJLEDNING NR 5. PCarrier

REPARATIONS- VEJLEDNING NR 5. PCarrier REPARATIONS- VEJLEDNING NR 5 PCarrier1 2013-2014 Indholdsfortegnelse 1. Komponentplacering... 3 2. Nødvendigt specialværktøj... 4 2.1 Specialværktøj... 4 3. Vedligeholdelse... 5 3.1 Motor 50275... 5 3.2

Læs mere