Toy auction catalog for Apr. 28, 2007 File=auccat75.xls 2007-04-19 20:27 5,50 Lot# state $ est. Pic# Tog kl. 10.00 /Trains

Relaterede dokumenter
Toy auction catalog for Aug. 8, 2009 File=auccat82.xls :02 kr 5,15 Lot# state $ est. Pic# Tog kl /Trains

Toy auction catalog for Dec 9, 2006 File=aukkat74.xls :40

Nordsjællands legetøjsmuseum

Lygter. Standardlygter:

ADVANCEDTECHNOLOGY CMT ADVANCED

Danske modeller fra. Prøve. Torben Ziegler

110. Samler Auktion. Lørdag den 6. juli 2019, kl Eftersyn: Fredag den 28. juni 2019, kl Lørdag den 29. juni 2019, kl


EURO 14,00. Ny i æske DKK 100,00. Scale 1/20. Bandai Plastic kit. Mint/Box EURO 110,00. Skala 1/20 DKK 800,00. Ny i æske. Plastbyggesæt.

#MADE IN DENMARK# Danish Design by Hammel

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Oprydningssalg. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket. Auktion er lukket.

Facitliste. PIRANA - engelsk. My first englishbook

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Oprydningssalg. Udlevering. Eftersyn UDGÅET. Auktion er lukket.

Index for chapter 10. Hooks f.pegboards and slatpanels double/single and accessories Page

LG Ja Ny Lima DSB MR+MRD 4052 (Ep. IV) C Ja Ny Lima Collection DSB MR + MRD Hvid (Ep.

Dinosaurus. Dino - Drage Dino - Mammut Dino - Tyrannosaurus Rex Dino - Triceratops Dino - Sauropod/Langhals - 03

Universalprodukter. Pladeclips. Varenr. Form Skruestr. Pladetykkelse L X B BC BC BC BC BC

SJOVT betyder at have en god lektion, at have sig selv med, og at have en god føling med hvad man gør, og hvor man er fagligt.

frame bracket Ford & Dodge

Farvekoder på vejeceller leveret af NTT fra 2017

HOW MANY? FORMÅL MATERIALER OPDELING AF ELEVER

DB lok & vogne. Der mangler 1 buffer Lang lavsidet - brugt 75 kr./stk. 125 kr. Märklin containervogn. 75 kr./stk.

Dinosaurus. Dino - Drage Dino - Mammut Dino - Triceratops Dino - Tyrannosaurus Rex Dino - Sauropod/Langhals - 03

GRAFISK DESIGN hjemmeside

Velkommen til Nice LED Katalog NR. 2, 2011 Nyhed Blink IC med to udgange fra 1 til 10 LEDs ved 6-12v

Karrossericlips - Audi / VW / Seat / Skoda. Karrossericlips - Audi / VW / Seat / Skoda BC BC BC BC BC

Montage bjælkeklipper BM 870 III Art. No / BM 875 III Art. No

Brug sømbrættet til at lave sjove figurer. Lav fx: Få de andre til at gætte, hvad du har lavet. Use the nail board to make funny shapes.

En god start til årene fremover

1 17 reg TOYOTA HI-LUX INVINCIBLE D-4D, 1ST REG 03/17, 34938M WARRANTED, V5 HERE, 1 OWNER FROM NEW [+ VAT]

Eftersyn. På adressen: Efter aftale. Auk: 2112 Kat: 2.

KARLYN/STI NEW BREMI GLOW PLUG LINE TABLE OF I. APPLICATIONS 1 thru 8. II. NUMERICAL LISTING 9 thru 11

TM4 Central Station. User Manual / brugervejledning K2070-EU. Tel Fax

Timetable will be aviable after sep. 5. when the sing up ends. Provicius timetable on the next sites.

Reventlow Lille Skole

799,00 403,00 115,00 467,00 382,00 UDELEG , Tre-ben, grillrist og kæder Normalpris kr. 888,00

VARIO D1. Samlet pris kr. XXXX,-

INDHOLD / CONTENT BORDE / OFFICE TABLES / STORAGES SHELVES / MIRRORS SIKKERHED / GODKENDELSER / SAFETY / AUTHORISATION

XB-16 ENG: Updated Oct 19th 2009 GER: Aktualisiert am FRA: Dernière mise à jour SPA:

- London Taxi, Polski Fiat, Fordson Panelvan, beboelsesvogne m.v.

Measuring the Impact of Bicycle Marketing Messages. Thomas Krag Mobility Advice Trafikdage i Aalborg,

Udvikling i nye danske personbilers CO 2. udledning og energiforbrug. årgang 2005

Tema: Pets Fag: Engelsk Målgruppe: 4. klasse Titel: Me and my pet Vejledning Lærer

Vognmand Jens Aage Jensen

No. Part No. Description Q ty Remarks Cleaner Assembly (Includes Fig.1,2,4 & 5) Cap Tube, inlet Filter, air cleane

BYTTE- OG BØRSDAGEN. ** = postfrisk * = ubrugt O = stemplet = klip B = kort og breve. Realisation PNI

96.500, ,00 UDELEG , Flyveren, Robinia/lærk Sikkerhedsareal: 11,8 x 11,4 m Normalpris kr ,00

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter. - Ophørssalg v/ Vejby Kræmmermarked. Udlevering. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup

Reading for Learning!

Eftersyn. På adressen: Vildmosen 4, 7860 Spøttrup Ring: Efter aftale. Auk: 3627 Kat: 2.

Trolling Master Bornholm 2013

guide Spar 43 % sider Hestekræfter til (næsten) halv pris August Se flere guider på bt.dk/plus og b.dk/plus Foto: Scanpix

Flot startfelt i Oresund Rally på lørdag

SB ShooeBox. SB Introduction / Indledning SB Inspiration combinations/inspirationsopstillinger SB Functionality/Funktion 07-07

CY. APPLICATION NOTES YEAR KARLYN # AUDI L5 2.0 LTR BMW L6 2.4 LTR BUICK

Vores mission hos ANTIDARK er at bringe kvalitetsbelysning ind i dit liv.

Materiale til klar til at knække læsekoden, 10 faglige forløb der får alle med. Kapitel 12, Forløb om forlyde. Mange venlige hilsner.

Immigration Housing. Housing - Renting. Stating that you want to rent something. Type of accommodation. Type of accommodation. Type of accommodation

Historisk Oversigt over det sportsligt reglement for Danish Masters

Remember the Ship, Additional Work

NB. Hvis du kommer efter kl bedes du ringe på mobil , så kommer vi og lukker dig ind.

Facitliste. PIRANA - DANSk 0

2011 AC Auction Results

Carson Varenummer: Producent: CARSON Beskrivelse: TRUCK LAMPS Beskrivelse 2: Pakningsenhed: 1 Normalpris DKK: 33

Dansk Mini Racing Union. Vognreglement. 1:24 Scaleauto

Løbskalender: xx/xx 201x Baner og løbsdatoer følger Stephans 1:32 Classic-serie.

Bestillingen SKAL være sendt til os senest ONSDAG D.27 FEBRUAR Vi vil derefter maile dig en ordre bekræftelse og betalings info.

Apps er tænkt inddelt i en række mapper, så ipad'en bliver overskuelig i anvendelse

Märklin digital: Indbygning af dekodere i lokomotiver, som ikke er forberedt til det!

Lagerliste nyere biler til leasing pr

WIO200A INSTALLATIONS MANUAL Rev Dato:

Læs vejledningen godt igennem, før du begynder at samle vuggen. Please read the instruction carefully before you start.

Trolling Master Bornholm 2015

Oprydningssalg fra Kiosk bl.a. Baksi pillefyr m.v.

Forhistorie. Forbillede for mit projekt. HSB personvogne med 8 vinduer. 1 Die Fahrzeuge der Harzer Schmalspurbahnen in Farbe

PARTS LIST

REVIDERET SPROGVURDERINGSSKEMA

2927- Oprydningssalg fra Kiosk bl.a. Baksi pillefyr m.v.

Trykstøbning. En generel introduktion til processen og dens muligheder. v. Lars Feldager Hansen 4C-Technologies.

Håndbremse* Version nr: Biltype Model Protocol. Info om montering af CAN-bus. Bremse* Kobling* 0 Bruges ikke 1.00

Montage bjælkeklipper BM 5001R Art. No Assembly scythe mower BM 5001R Art. No

No Part no. Description Q ty Remarks No Part no. Description Q ty Remarks Filter, air cleaner Air cleaner 1 Assy 2 050

Statistical information form the Danish EPC database - use for the building stock model in Denmark

Dendrokronologisk Laboratorium

STOCK WIKI Shark Slide. 8m20 x 5m20 x 6m KG. Floating Game. 4m30 x 1m20 x 1m30 40 KG. Disco Small Elephant.

SLE BRUGT SALG

Udlevering / Eftersyn. Auktionen slutter Div. handelsvarer m.v. fra Lspedy 43. Udlevering. Eftersyn. Auktion er lukket.

BEREGNINGSGRUNDLAG PERSONBIL-, SUV-, 4X4- OG VAREVOGNDÆK. pirelli.dk

Quadrant. abc-reoler.dk. Industrivej 4-6 DK-7490 Aulum Tel abc@abc-reoler.dk

COLORS BY COPENHAGEN Blokken 23A 3460 Birkerød

Nørrevold Auto Løbet 2 afd. af DASU Classic - 3. afd. af DHMC Classic Tour

HR. & FRU RUDOLF 2019 / FIGUR / POLYRESIN MR. & MRS. RUDOLF 2019 / FIGURE / POLYRESIN H 17 CM SET OF 2 DK: 299,95 NO: SE: EUR: 44,95

Månedens emne: Bondegårdsliv ( dyr og redskaber ) NB. Hvis du kommer efter kl bedes du ringe på mobil , så kommer vi og lukker dig ind.

Lærereksemplar. Kun til lærerbrug. en eller et. bil sko hus bus bi ur. hus. bus. sko. bil. Her er seks ord. Træk streg til det rigtige billede.

- som at være der selv :00

Indholdsfortegnelse. Instruktionsbøger Lastvogne Motorcykler Reservedelskataloger Værkstedshåndbøger

Trolling Master Bornholm 2016 Nyhedsbrev nr. 7

VIL DU VIDE MERE OM FÆLGENE I DENNE PRISLISTE?

Uger Indhold/emne Mål Metode Materialer

Transkript:

Tog kl. 10.00 /Trains 1 Märklin H0, RM800, 3000, Roco V200 samt 2 diverse vogne 800 $182 n/a Wiking H0 biler, flyttekasse med masser af ældre biler og tilbehør, en del 2 med opmalinger 1000 $227 n/a 3 Bing spor I personvogn 500 $114 n/a 4 Märklin H0, 3048 G-VGB 300 $68 n/a Spor N Minitrix, 5 lok bla. DSB My rød/sort m.m. skinner, trafo m.m. alt i flot 5 stand 1500 $341 n/a 6 Spor 0, Bing m.m. 4 lok og ca. 10 diverse vogne 1000 $227 n/a 7 Spor 0, lokomotiv til reservedele 200 $45 n/a Fleischmann H0, ældre anlæg m. 3 lok. bla. DSB lokomotiv, vogne, trafo, 8 huse skinner m.m. alt er i flot staand og meget i originale æsker. 1000 $227 8ab 9 Märklin H0, TM800 V-VGB 300 $68 n/a 10 Märklin H0, 3012 (SEH800) grøn VGB 1200 $273 n/a 11 Märklin H0, 3 skørtevogne 346/1B - 346/2-346/3J G-VGB 600 $136 n/a 12 Märklin H0, 3070 VGB 1000 $227 n/a 13 Märklin H0, 7186 drejeskive VG-MB 600 $136 n/a 14 Märklin H0, 3 port remise 7028 VG-MB 500 $114 n/a 15 Märklin H0, 3 port remise 7028 VG-MB 500 $114 n/a Fleischmann H0, anlæg med lok, vogne, skinner m.m. bedre lokomotiver i 16 anlægget Startpris 1000 $227 16ab 17 Stor kasse med DSB blade samt DSB jubilæumsur 100 $23 n/a Märklin H0, anlæg med diverse vogne, signaler, trafo, skinnner m.m. + Minic 18 dobbeltdækkerbus 500 $114 n/a 19 Märklin H0, SK800 G-VG 1200 $273 n/a Märklin H0, anlæg m. 7 div. lok. vogne, trafo, drejeskive, skinner, huse, remise m.m. 1500 $341 n/a 20 21 Märklin Z, startsæt + lidt diverse 100 $23 n/a 22 Hornby spor 0, startsæt (flot stand) + lidt tilbehør - bedre ting imellem 1000 $227 n/a 23 Onkel Haralds tog, damplok + 6 diverse vogne 500 $114 n/a 24 Märklin H0, SK800 opmalet, restaureringsobjekt 1000 $227 n/a 25 Märklin 00/H0, 8 diverse "Førkrigsvogne" G 800 $182 n/a 26 Märklin H0, 2 skørtevogne + 1 zinkvogn 300 $68 n/a Märklin H0, stort anlæg i 2 flyttekasser, masser af gl. skinner, signaler, broer, huse, vogne, luftledning m.m. meget i gl. brune æsker + 3 lok. 3005, 3065 og 27 3029 1500 $341 n/a Märklin H0, ældre anlæg m. 3021, 2 x 3000 diverse vogne, skinner, huse 28 m.m.+ Wilesco dampmaskine 500 $114 n/a Märklin H0, HR800 m. mangler (efterkrigsmodel m. klappe) 29 restaureringsobjekt 600 $0 n/a 30 Märklin H0, 1 zinkgodsvogn m. indlæg samt 2 førkrigsvogne 300 $68 n/a Märklin H0, anlæg i flyttekasse m. div. skinner, huse, vogne, lok m.m. + Faller autobahn 600 $136 n/a 31 32 Märklin H0, 3048 G-VGB 500 $114 n/a 33 Spor 0, flyttekasse m. flere lok. vogne, skinner, signaler m.m. 600 $136 n/a 34 Spor 0, JEP startsæt i original æske 600 $136 n/a Märklin H0, gl. anlæg m. 3048, 3031, 3000, vogne skinner, broer, trafo m.m. fylder 2 flyttekasser. 1000 $227 n/a 35 36 Märklin H0, RET800 m. små mangler G 400 $91 n/a 37 Märklin H0, G800 restaureringsobjekt 600 $136 n/a 38 Märklin H0, flyttekasse m. drejeskive, lok 3000, diverse vogne m.m. 500 $114 n/a 39 Märklin H0, 3021 VGB 400 $91 n/a 40 Märklin H0, CE800 + CEB800 G 400 $91 n/a 41 Märklin H0, SET800 F-G 400 $91 n/a Page 1 of 21 pages

42 Märklin H0, F800 m. metal nittetender 400 $91 n/a 43 Spor 0, Hornby startsæt i original kasse 500 $114 n/a Arnold-N, flyttekasse m. div. lok, vogne trafo, huse m.m. flot stand en del i 44 originale æsker 1200 $273 n/a 45 ODIN, lille trætog i original æske 100 $23 n/a 46 Märklin H0, lidt diverse + Wilesco dampmaskine 200 $45 n/a 47 Spor 0, Karl Bub m.m.lok. vogne, drejeskive m.m. 500 $114 n/a 48 Træfærge og lyntog "DSB Korsør" 200 $45 n/a 49 Märklin H0, 4 lok F800, DB800 + bivogn, 3021 og 3000 G 800 $182 n/a 50 Märklin H0, ca. 20 godsvogne, bedre imellem bla. Mannesmann 600 $136 n/a 51 Märklin H0, 7 diverse passagervogne, korte og lange, nogle i æsker 300 $68 n/a 52 Märklin H0, 2 lok. 3034 og 3035 GB 400 $91 n/a 53 Märklin H0, 3 stk. gl. zinkgodsvogne bla Gasolin P-G 500 $114 n/a 54 Märklin H0, 7 diverse skørtevogne + 1 SBB vogn P-G 600 $136 n/a Spor 0, gl Bing blikremise + bro, baneovergang, blikstation samt signal m.m. 55 spor 1 Startpris 1000 $227 n/a 56 Märklin H0, 3045 DSB N-maskine med små rep.ellers flot og komplet 2500 $568 n/a 57 Flyttekasse fyldt med huse, bla gamle danskfremstillede huse imellem 300 $68 n/a 58 Karl Bub, lille kasse med div. bliktog 100 $23 n/a Märklin H0, 3 gamle tomme røde æsker til startsæt, gode billeder på kasserne 300 $0 n/a 59 60 Kasse med diverse togbøger, Banen, Märklin kat. god kasse Startpris 500 $114 n/a 61 Märklin H0, Ellok 3022 VG-MB 600 $136 n/a 62 Märklin H0, Ellok 3050 VG.MB 500 $114 n/a 63 Märklin H0, 2 damplok 3092 og 3084 VG-MB 800 $182 n/a Märklin H0, DSB N-Maskine 3045, små def., men i den sjældne æske fra 64 3021 med påklæbet 3045 label Startpris 4000 $909 n/a 65 Märklin H0, 3030 VG-MB 500 $114 n/a 66 Märklin H0, 3 div. lok. 3000, 3065 og 3044 VG-MB 500 $114 n/a Märklin H0, 8 diverse lange passagervogne, alle som nye og i orig æsker 67 bedre vogne imellem VG-MB 600 $136 n/a Märklin H0, 15 diverse gods og passagervogne, flot stand de fleste i originale 68 æsker VG-MB 500 $114 n/a 69 Märklin H0, El kan 7051 i gul æske VG-MB 600 $136 n/a 70 Märklin H0, drejeskive 7186 VG-MB 500 $114 n/a Märklin H0, stor kasse med broer, trafo, luftledning m.m. høj nyværdi det 71 meste er som nyt, og meget i originale æsker 800 $182 n/a Märklin H0, kasse med diverse signaler, K-skinner, relæer, lamper m.m. alt 72 er i meget flot stand, og det meste i orig. Æsker 800 $182 n/a 73 Eggerbahn samt lidt Vikingbiler 200 $45 n/a Færdigbyggede huse, stor kasse med flot byggede huse, bla remise samt en hel del extra tilbehør 500 $114 n/a 74 75 Kasse med diverse ældre Märklin kataloger, magaziner, bøger m.m. 200 $45 n/a 76 Märklin spor I, blikstation, Hornby spor 0 blikstation + lidt div. 700 $159 n/a 77 Märklin 00, diverse førkrigsskinner, broer, tilbehør m.m. 500 $114 n/a Long, stor kasse med en masse Long skinner, sporskift m.m. en hel del som nyt og i originale æsker - meget sjælden udbudt 600 $136 n/a 78 79 Kibri, 3 ældre stationsbygninger i blik - sjælden og i flot stand 600 $136 n/a 80 Märklin H0 m.m. 8 diverse ældre vogne fra 50èrne i flot stand 500 $114 n/a 81 Märklin H0, 3 div. lok. TM800 2 x CM800, alle i orig æsker 500 $114 n/a 82 Schweizisk håndbygget spor 0 ellokomotiv fra 50èrne 800 $182 n/a 83 HAG, Buco 2 lok diverse vogne, skinner m.m. 1200 $273 n/a 84 Märklin H0, SK800 i orig æske og brugsanvisning G-VGB 1200 $273 n/a 85 2 flyttekasser fyldt med masser af skinner,sporskift og div. andet 500 $114 n/a Page 2 of 21 pages

90 Märklin H0, SEH800, flot stand i orig æske + div. Trafo m.m. 1200 $273 n/a Märklin H0, gl. startsæt o original æske F846/4H startsættet indeholder lok. 91 GN800 + 4 skørtevogne m.m. G-VGB 1800 $409 n/a 92 Märklin 00, Pulmann vogn 349E i original æske G-VGB 2200 $500 n/a Figurer ca. kl. 10.45-11.00 (de angivne tidspunkter er kun vejledende) /Figures Britains, original æske no. 7639 fyldt med cowboys og indianere /Britains, 200 org. box no. 7639 filled with cowboys and indians 300 $68 n/a Brdr. Pedersen 3 div. figurer, sjældent udbudt /Brothers Pedersen 3 var 201 figures, rare offering 300 $68 n/a Lineol m.m.lot med 13 diverse vilde dyr i flot stand /Lineol and more lot w. 13 202 var wild animals 500 $114 n/a Lineol, lot med 17 diverse vilde og mindre vilde dyr /Lineol, lot w. 17 var wild 203 and less wild animals 600 $136 n/a Reisler, Lineol m.m. lot med ca. 75 diverse vilde dye /Reisler, Lineol and 204 more lot w. approx 75 var wild animals 400 $91 n/a 205 Lineol / Elastolin lot med diverse figurer /Lineol/Elastolin lot with var figures 500 $114 n/a 206 Lineol / Elastolin ca. 18 stk. diverse /Lineol/Elastolin approx 18 ea var 600 $136 n/a Lineol / Elastolin ca. 25-30 diverse cowboys og indianere Lineol/Elastolin 207 approx 25-30 var cowboys and indians 600 $136 n/a Lineol / Elastolin ca. 25 div. bla. DK gardere og hvide vintersoldater m.m. /Lineol/Elastolin approx 25 var incl DK guards and white winter soldiers and 208 more 800 $182 n/a Reisler m.m. lot med div. dyr, vilde dyr, indianer telte m.m. /Reisler and more 209 lot with var animals, wild animals, indian tents and more 200 $45 n/a Lineol / Elastolin ca. 20-25 diverse i blandet stand, bedre imellem 210 /Lineol/Elastolin approx 20-25 var in mixed cond, better ones among them 300 $68 n/a Lineol, ca. 35 diverse DK garder i blandet stand /Lineol, approx 35 var DK 211 guards in mixed cond 400 $91 n/a Borg, 2 blikkanoner 1 tank samt diverse tinfigurer /Borg, 2 tin cannons 1 tank 212 plus var tin figures 200 $45 n/a Stor samling tinfigurer ca. 500 stk desværre en del opmalede imellem, men de figurer som ikke er opmalet er i flot stand, samlingen sælges samlet og helt uden fraplug - et eftersyn værd. /Large collection of tin figures approx 500 ex, unfortunately a number of repainted among them, but the others are 213 in great cond 2000 $455 n/a 214 Gl. træborg /Old wooden castle 200 $45 n/a Britains, ca. 100 diverse dyr, dyrepasser, hegn m.m. /Britains, approx 100 215 var animals, zoo keeper, fence and more 400 $91 n/a 216 Disney plasticfigurer, 92 stk. i alt /Disney plastic figures, 92 ea total 500 $114 n/a Britains metaldyr m.m.kasse med en del i dårlig stand /Britains metal 217 animals and more, box with a number in poor cond 100 $23 n/a 218 Zoo bur /Zoo cage 200 $45 n/a 219 Borg + diverse tinfigurer /Castle + var tin figures 200 $45 n/a Heyde tinfigurer, div. opsætninger - spændende lot i god staand /Heyde tin 220 figues, var set-ups - exiting lot in good cond 1000 $227 n/a Heyde, 2 originale kasser m. indhold fra Børnenes Bazar /Heyde, 2 org 221 boxes with contens from Børnenes Bazar 200 $45 n/a Blikkanoner, ialt 8 stk incl Lehmann kanon + gl. prærievogn /Tin cannons, 222 total of 8 ea incl Lehmann cannon 300 $68 n/a 223 Lineol, ca. 20 stk. DK gardere /Lineol, approx 20 ea DK guards 500 $114 n/a Heyde, lot med diverse Romere + stridsvogn /Heyde, lot with var Romans + 224 war chariot 300 $68 n/a Page 3 of 21 pages

Lineol / Elastolin, samling på 47 dyr + 3 bure, flot stand, gode imellem /Lineol/Elastolin, collection of 47 animals + 3 cages, great cond, good ones 225 among them 1500 $341 n/a Lineol / Elastolin, ca. 12-15 stk. diverse bla. Chr X til hest /Lineol/Elastolin, 226 approx 12-15 ea var incl Christian X on horseback 500 $114 n/a Reisler og JAG, diverse figurer og køretøjer /Reisler and JAG, var figures 227 and vehicles 400 $91 n/a Britains, lot med diverse gamle metaldyr, palmer m.m. /Britains, lot with var 228 old metal animals, palm trees and more 300 $68 n/a Lineol, 10 marcherende DK gardere i flot stand /Lineol, 10 marching DK 229 guards in great cond 500 $114 n/a Lineol, 19 diverse stående DK gardere, de fleste i flot stand /Lineol, 19 var 230 standing guards, most in great cond 1000 $227 n/a 231 Lineol, 14 diverse DK gardere, 6 cm /Lineol, 14 var DK guards, 6 cm [2.4"] 500 $114 n/a Lineol, 28 diverse marcherende DK gardere i flot stand /Lineol, 28 var 232 marching DK guards in great cond 1500 $341 n/a Lineol, 11 diverse DK gardere, musikere + 2 skillerhuse /Lineol, 11 var DK 233 guards, musicians + 2 guards' houses 500 $114 n/a Lineol, 20 diverse DK gardere (musikere) de fleste i flot stand /Lineol, 20 var 234 DK guards (musicians) most in great cond 1500 $341 n/a Lineol, 2 DK gardere til hest, Chr X til hest (incl sabel) samt Chr X stående + fanebærer - flot stand /Lineol, 2 DK guards on horseback, Christian X on 235 horseback (incl sable) plus Christian X standing + flag carrier - great cond 1200 $273 n/a Lineol, 18 diverse danske soldater incl. fanebærer - flot stand /Lineol, 18 var 236 danish soldiers incl flag carrier - great cond 1000 $227 n/a Lineol kanon i flot stand samt Göso jeep /Lineol cannon in great cond plus 237 Göso jeep 600 $136 n/a Lineol, lot med ca. 20 stk diverse dyr samt 3 bure /Lineol, lot with approx 20 238 var wild animals plus 3 cages 1200 $273 n/a Lineol / Elastolin, ca. 12-15 soldater, indianere & cowboys, MC m.m. 239 /Lineol/Elastolin, approx 12-15 soldiers, indians and cowboys, MC and more 500 $114 n/a Arnold Militærjeep uden figurer samt Gama tank /Arnold military jeep without 240 figures plus Gama tank G 400 $91 240 Diverse legetøj, dukker m.m. kl. ca.11.00-11.15 (vejledende) /Var toys, dolls and more 400 Lehmann, NaNa 1000 $227 n/a 401 Dukkehoved, mrk. AM 347/9 øjne følger med 500 $114 n/a 402 Chinadukke, 30cm i fint originalt tøj Startpris 1000 $227 n/a 403 Ertzgebirke, lot i flot stand, bla landbrug.m.m. 1200 $273 n/a 404 Ertzgebirke, lot i flot stand, bla markedsplads m.m. 1200 $273 n/a 405 Brdr. Petersen, strygejern - sjælden 400 $91 n/a 406 Gl. dukkevogn - vugge m. bamse 300 $68 n/a 2 Mekaniske cirkusfigurer i blik - klovn på æsel og elefant på 3 hjulet cykel /2 407 mechanical tin circus figures - clown on donkey and elephant on tricycle 800 $182 407 408 2 Børnesymaskiner /2 children's sewing machines 400 $91 408 409 Rodekasse med en masse div. trælegetøj - alt som nyt 400 $91 n/a Rodekasse m. diverse gl. legetøj - meget som nyt og i originale kasser 410 /Mixed box with var old toys - much is as nes and in org boxes 300 $68 n/a 411 Dukke, H K Drengedukke, nr. 300-3 1500 $341 n/a Steiff kat, 25 cm. haleløs samt hund, abe og div. fotografier /Steiff cat, 25 cm 412 [10"] no tail plus dog, monkey and var photograps 500 $114 n/a Page 4 of 21 pages

413 Dukke, Kling m. læderkrop, bøjede ben ca. 55 cm. i originalt tøj (lille defekt) 1000 $227 n/a 414 Porcelænsdukker, 10 stk. a 6 cm. 400 $91 n/a 415 Porcelænsdukker, 3 stk. bla. pianodukke 500 $114 n/a 416 Dukke, mrk. JDK nr. 249 ca. 55 cm 800 $182 n/a 417 Gl. dukkeseng, ca. 36 cm samt æske med div. tøj m.m. 300 $68 n/a 418 Kasse med ældre dukker, bamser, symaskine, spil m.m. 400 $91 n/a 419 Dukke, mrk. HK nr. 320 600 $136 n/a 420 Kasse fyldt med ældre 40`og 50èr ting, dukker, tøj, nisse m.m. 400 $91 n/a 421 Kasse med masser af gode ting til dukkestuen + bøger 400 $91 n/a Gl. keramiksparegris + gl. messingsparebøsse /Old ceramic pig bank + old 422 brass bank 400 $91 422 Amerikansk blikbil, blikfrø, kat m.m. ialt 5 stk. /American tin car [w/u works], 423 tin frog, cat and more, total of 5 ea 500 $114 423abc 424 Lego, lot med diverse klodser m.m. /Lego, lot with var bricks and more 200 $45 424ab 425 Gl. nipsenålepude m. gamle nåle ca. 80 år gammel 600 $136 n/a 426 Dukke, mrk, AM DEP nr. 370 ca. 50 cm. + nr. 14 ca. 60 cm 700 $159 n/a 427 Nipsenålepude samt K R dukke 500 $114 n/a 428 Dukke, AM Dreambaby "asiat" ca. 33 cm. 1000 $227 n/a 429 Dukker, 3 stk. diverse 600 $136 n/a 430 Kasse med diverse trolde og dyr 400 $91 n/a 431 Sparebøsse - Nilfisk støvsuger 300 $68 n/a 432 Hattenåle 300 $68 n/a 433 Lille lot nipsenåle + samling af knaphulsblomster 300 $68 n/a 434 Teaterkikkerter, ialt 7 diverse 300 $68 n/a 435 Blandet lot, lille porcelænsdukke, negerdukke, hinkestene m.m. 500 $114 n/a 436 Gamle bamser, lot med 6 diverse gamle bamser 600 $136 n/a 5 stk. gl. Steiffdyr, bla. giraf, kat, and, kanin og hund /5 ea old Steiff animals, 437 incl giraffe, cat, duck, rabit and dog 1500 $341 437ab 438 Penny Toys, 6 stk. diverse /Penny toys, 6 ea var 600 $136 438 439 Glansbilleder, 5 hele ark samt 3 hele ark påklædningsdukker 300 $68 n/a 440 Købmandsvarer, lot med 58 stk. diverse 500 $114 n/a Nr 441-455 findes ikke /there are no lot nos. 441-455 456 Barbie Corvettebil + diverse heste 200 $45 n/a Tekno, blå køkkenting m.m. i flot stand /Tekno, blue kitchen items in great 457 cond 400 $91 n/a Lehmann "Gustav" (mølle) /Lehmann "Gustav" (mill) [incl weight (not 458 shown)] Startpris 600 $136 458ab Gl. mekanisk blikskib "Ocean" mr. G&K ca 30 cm. /Old mechanical tin ship "Ocean" marked G&K approx 30 cm [12"] [roughly 30 cm = 12", w/u works, 2 459 loose items Startpris 500 $114 459 460 udgår /Lot withdrawn 461 Arabian (sulky) VG-MB 500 $114 461 462 Børnetelefoner, 3 stk sorte /Children's telephones, 3 ea black VG-MB 600 $136 n/a Børnetelefoner, 3 stk røde i originalæsker /Children's telephones, 3 ea red in org boxes 400 $91 n/a 463 464 Anders And, nipsenåle i originalæske 300 $68 464 465 Flyttekasse fyldt med gamle dukker og andet spændende 2000 $455 n/a 466 Flyttekasse fyldt med gammelt legetøj, en del i originalkasser - spændende 600 $136 n/a Gamle puslespil, kasse fyldt med gamle puslespil, en del har aldrig været 467 åbnet 500 $114 n/a 468 Fyrtårn i træ - sjov ting 200 $45 n/a 469 Hund på hjul med indbygget lyd /Dog on wheels with build-in sound 300 $68 n/a Page 5 of 21 pages

470 Kai Boysen gyngehest 600 $136 n/a 471 Rodekasse med diverse gamle dukker 600 $136 n/a 472 Flyttekasse direkte fra loft med diverse gl. legetøj m.m. 600 $136 n/a 473 Lego byggeklodser + Lego trælastbil /Lego bricks + Lego wooden truck 400 $91 473 474 Heuback Köppelsdorff dukke nr. 320 500 $114 n/a 475 Dukke, mrk. ASM 347 ca. 45 cm 800 $182 n/a 476 Dukkehus med 60èr møbler 300 $68 n/a 477 China skulderhoveddukke 32 cm. Startpris 800 $182 n/a 478 Gl. julemand i blik /Old tin Santa Claus Startpris 300 $68 n/a 479 Dukke, all bisquit ca. 1890 14 cm med tilbehør Startpris 1200 $273 n/a 480 Shirley Temple dukke 48 cm. med originalt tøj Startpris 2500 $568 n/a 481 Boulle, 4 salonstole, seng og andet gammelt dukkenips Startpris 1200 $273 n/a 482 Badeværelseinventar til dukkehus Startpris 200 $45 n/a 483 China skulderhoveddukke, 43 cm. i orig. tøj Startpris 1500 $341 n/a 484 16 stk. gamle børnebøger 100 $23 n/a 485 Klingdukke, 12 cm. all bisquit Startpris 1200 $273 n/a Märklin komfur ca. 1944 m. orig gryder og kedel /[Marklin stove ca. 1944 incl 486 org pots and kettle [large] Startpris 1500 $341 486 487 Kling dukke, 17 cm. all bisquit Startpris 3000 $682 n/a 488 Metalseng, 9 cm. + diverse gl. dukkenips Startpris 1200 $273 n/a 489 China skulderhoveddukke til dukkestue ca. 20 cm. Startpris 700 $159 n/a Barbie, flyttekasse fyldt med dukker, tøj og tilbehør /Barbie, moving box filled 490 with dolls, clothes and ascessories 600 $136 n/a Barbie, flyttekasse fyldt med dukker, tøj og tilbehør /Barbie, moving box filled 491 with dolls, clothes and ascessories 600 $136 n/a 492 Rodekasse med diverse trælegetøj, Märklin baukasten m.m. 200 $45 n/a 493 Kai Boysen elefant 400 $91 n/a 3 stk. mekanisk legetøj, lokomotiv, hund og kat - alt fra 60èrne - orig æsker /3 ea mechanical toys, locomotive, dog and cat - all from the 60es - org 494 boxes 300 $68 494ab Mekanisk blikfigur "Hungry Baby Bear" /mechanical tin figure "Hungry Baby 495 Bear" [batop, not testet] VGB 500 $114 495ab Japansk mekanisk cirkuselefant /Japanese mechanical circus elephant 496 [batop, not testet] VGB 500 $114 496 Japansk mekanisk figur "Piggy Cook" /Japanese mechanical figure "Piggy 497 Cook" [batop, not testet] VG 500 $114 497 498 Schuco klovn på hjul "Rolly" /Schuco clown on wheels "Rolly" 600 $136 n/a 499 Schuco mekanisk klovn /Schuco mechanical clown 600 $136 n/a 500 Kai Boysen kanin 300 $68 n/a 501 Kai Boysen, 3 div, gardere 300 $68 n/a 502 3 mekaniske blikfigurer + fuglebur /3 mechanical tin figures + bird cage 500 $114 n/a Mekanisk kyssepar i plast + 2 fig. + Anders And i plast /Mechanical plastic 503 kissing couple + 2 fig + plastic Donald Duck 400 $91 n/a 504 4 diverse mekaniske klovne /4 var mechanical clowns 600 $136 n/a 505 8 diverse mekaniske aber /8 var mechanical monkeys 800 $182 n/a 506 3 diverse mekaniske bjørne /3 var mechanical bears 300 $68 n/a 507 3 kasser med orig gl. stenbyggeklodser 200 $45 n/a 508 Kasse med gamle børnebøger 100 $23 n/a 509 Rodekasse med diverse dukker, glansbilleder m.m. 300 $68 n/a 510 Dukke, ca. 60cm mrk. PS23 800 $182 n/a 511 Dukke, ca. 60 cm. mrk. 16 7-8 800 $182 n/a 520 Schuco, dansepar i flot stand /Schuco, dancing couple in great cond [works] 600 $136 520ab Page 6 of 21 pages

Schuco, And som slår på tromme i blik, flot stand /Schuco, tin duck beating 521 a drum, great cond [works, 14 cm = 5.5"] 1500 $341 521 522 Lille lot med div. Disneyplastfigurer /Small lot Disney plastic figures 100 $23 n/a /[description missing][16 ea. Lego sets in boxes+ pile of var instructions. Includes set nos. 200, 270, 272, 274, 290, 291, 293, 294, 295, 310, 604, 523 605, 653, 657, 1551, 1552. A name is written on several of the boxes.] 0 $0 523 Diverse Samlerobjekter ca. kl. 12.00 (vejledende) /Various collector's items 600 Leica kamera, sort model no. 109663 2000 $455 n/a Meccano Ingeniørsæt, ligger i Tekno samlekasse af træ + diverse bioprogr. 601 /Meccano erector set, is in Tekno wooden box + var cinema programs 100 $23 601ab 602 Dampmaskine, Bing /Steam engine, Bing 500 $114 602ab 603 Dampmaskinetilbehør i blik, bla Doll /Steam engine ascessories, incl Doll 500 $114 603 604 2 flyttekasser fyldt med LP plader, mest klassisk 200 $45 n/a Dampmaskinetilbehør i blik, bla Bing samt mek.3 hjulet cykel, flot stand 605 /Steam engine ascessories, incl Bing plus mech. tricycle, great cond 1000 $227 605 606 2 gamle hatteæsker med div. indhold 200 $45 n/a 607 Gammel avisforsideholder fra bladkiosk 400 $91 n/a 608 Emaljeskilt "Tuborg Øl og Mineralvand" 60 x 190 rød og i flot stand 1200 $273 n/a 609 Emaljeskilt "Brasso" rød/gul 88 x 128 flot stand 1800 $409 n/a Dampmaskinetilbehør, diverse samt bla. elmotor /Steam engine 610 ascessories, var plus electric motor 500 $114 610 611 Robot Kamera "Robot Star" 500 $114 n/a 612 Leica kamera no. 328412 1500 $341 n/a 613 Gammel buste - overkrop uden arme 500 $114 n/a 614 2 stk. gamle blikkagedåser /2 ea old cookie tins 200 $45 n/a 615 Emaljeskilt "Brug sprit til kølervædske" sjældent skilt med rustspor 400 $91 n/a 616 Emalje reklame dækholder "Pirelli" 400 $91 n/a 617 Emaljeskilt "Thor Øl" med reparationer 800 $182 n/a 618 Emaljeskilt "Schønning & Arve" pænt skilt 1200 $273 n/a Blikkasse i form af Agfa filmæske - lithograferet 68x27x27 cm. /tin box in the 619 shape of an Agfa film carton - lithographed 68x27x27 cm 1000 $227 n/a 620 Canon, flyttekasse med 2 spejlreflex kameraer + diverse objektiver m.m. 300 $68 n/a 621 Olympus, 2 spejlreflexkameraer + diverse objektiver, fiskeøje m.m. meget 1000 $227 n/a 622 Hasselblad 550C + 2 objektiver og div tilbehør 1000 $227 n/a Disney reklamedias fra gammel biografreklame - sjældne /Disney 623 advertizing slides from old cinema commercial - rare Startpris 200 $45 n/a Gl legetøjskatalog fra 50èrne, interessant katalog /Old toy catalog from the 624 50es - interesting catalog Startpris 200 $45 n/a 625 Kai Boysen lastbil med 2 figurer 600 $136 n/a 626 Storm P, 4 stk, indbundne bøger i flot stand Startpris 500 $114 n/a Pocher Alfa Romeo, færdigbygget i flot vitrine /Poschr Alfa Romeo, built in 627 great display case Startpris 4500 $1.023 n/a 628 5 stk svenske Dalarheste 300 $68 n/a Märklin dampmaskine med dynamo 35 x 35 x 40 /Marklin steam engine with 629 dynamo 35 x 35 x 40 cm 3000 $682 629ab 2 gamle skilte "Danmarks" og "Greyhound" /2 old signs "Danmarks" and 630 "Greyhound" 400 $91 n/a 631 Emaljeskilt "Aut. klasselotteri" - Pæn stand 600 $136 n/a 632 Emaljeskilt "Squash" Flot stand /enamel sign "Squash" great cond 800 $182 n/a Page 7 of 21 pages

Anders And, 49 stk. fra de første 12 årgange bla. nr. 1 1949 en del af 633 bladene er i flot stand 2500 $568 n/a 634 Anders And, 15 stk. diverse fra 1949-50, bla. nr. 1 1949 - blandet stand 1500 $341 n/a 635 Gl. Kamera Akarette + lidt tilbehør 200 $45 n/a Meccano, flot gl. startsæt i original æske + diverse kataloger, motor m.m. et 636 af de bedre startsæt i utrolig flot stand Startpris 3000 $682 636ab 637 Wilesco dampmaskine i orig. æske 300 $68 n/a Fotosamling, stor samling af ældre fotoapparater, samlingen indeholder mange apparater i flot stand, se stort foto i kataloget (det store kamera i 638 midten med rød bælg har indleveren beholdt til minde om samlingen) 1500 $341 n/a Plakater, 9 diverse Arnoldi plakater m.m. /posters, 9 var Arnoldi poster and 639 more 600 $136 n/a Tegneserier, 14 diverse gl. tegneserier bla. Dansk Familieblad Anders And 640 Knold og Tot m.m. blandet stand 300 $68 n/a 641 Gammelt engelsk reklameskilt /Old English advertizing sign 200 $45 n/a 642 Rollei 6x6 kamera, + lidt tilbehør, grå model i flot stand 1000 $227 n/a 643 Plakat DSB, indrammet Aage Rasmussen Startpris 800 $182 n/a Tekno og Langes legetøj m.m. ca. 20 diverse maskiner m.m. /Tekno and 644 Langes Legetoj and more approx 20 var machines and more 1200 $273 644 645 9 diverse genoptryk af gamle plakater /9 var reprints of old posters 200 $45 n/a 646 Emaljeskilt "Gamle" Carlsberg reklameskilt 600 $136 n/a 647 Anders And, Den store Anders And (den første) i kasette 2000 $455 n/a 648 Anders And, Dansk Familieblad no. 1 November 1946 - meget flot stand 2000 $455 n/a 649 Anders And, Dansk Familieblads tillæg 7 diverse i flot stand 1000 $227 n/a Anders And, 7 diverse fra 50èrne samt nogle tillæg fra 60èrne, solskygge etc. 500 $114 n/a 650 651 Anders And, årgang 1949 komplet, de fleste i flot stand 8000 $1.818 n/a 652 Anders And, årgang 1950 komplet, flot stand 5000 $1.136 n/a 653 Anders And, årgang 1951 komplet, flot stand 4000 $909 n/a 654 Anders And, årgang 1952 komplet, flot stand 3000 $682 n/a 655 Anders And, årgang 1953 komplet, flot stand 2000 $455 n/a 656 Anders And, årgang 1954 komplet, flot stand 2000 $455 n/a 657 Anders And, årgang 1955 komplet, flot stand 1500 $341 n/a 658 Anders And, årgang 1956 komplet, flot stand 1000 $227 n/a 659 Anders And, årgang 1957 komplet, flot stand 600 $136 n/a 660 Anders And, årgang 1958 komplet, flot stand 500 $114 n/a 661 Anders And, stor kasse med masser af 60èr blade alle i flot stand 1000 $227 n/a Anders And, komplet samling fra 1949 incl no1 - samlingen skulle være 662 komplet fra 1949 til 2007 ifølge indleveren. Startpris 25.000 $5.682 n/a 663 Anders And, lot med diverse blade, Årgang 1961 300 $68 n/a Automobilia - bilrelaterede effekter. ca. kl. 12.30 /Automobilia - car related items: Lot diverse lastbil og traktorbrochurer fra 50èrne, ca. 25-30 stk. /Lot var 1000 truck and tractor brochures from the 50es, approx 25-30 ea 600 $136 n/a Kasse med diverse gamle danske og udenlandske motorblade fra 50`og 60èrne, bla gl. bilrevuer /box with var old Danish and foreign motor 1001 magazines, incl old car revues 600 $136 n/a 1002 Lot diverse danske motorblade "Fart og Form" 300 $68 n/a 1003 Kasse med diverse gamle motorblade bla. Ford Nyt 200 $45 n/a 1004 Cars Billeksikon på dansk, komplet billeksikon i 36 bind - sjælden 600 $136 n/a Motorbøger, kasse med ca. 19 diverse bøger + 2 video /Car books, box with 1005 approx 19 var books + 2 videos 300 $68 n/a Motorbøger, kasse med 21 stk. diverse bøger /Car books, box with 21 ea 1006 var books 300 $68 n/a Page 8 of 21 pages

Motorbøger, kasse med 13 stk. diverse bøger /Car books, box with 13 ea 1007 var books 300 $68 n/a 1008 FDM motor, 7 indbundne årgange 50/60èrne, mange sjove gamle reklamer 100 $23 n/a Engelske årgangsblade fra 50`60èrne + lidt brochure - bestem et godt lot /English yearly magazines from the 50-60es + a little brochure - definitely a 1009 good lot 300 $68 n/a Fra lot nr. 1010-1052 er en stor samling bilbrochure indeholdende brochure på ca. 3000 stk. fra ca. 1940-1990 - der er mange spændende brochure imellem, og kasserne er bestemt et eftersyn værd - vi har kun sorteret brochurene i mærker - der kan meget nemt gemme sig gode ting i kasserne - så kig alle lot igennem. Vurderingen er meget forsigtig, og nok i underkanten, men alt skal sælges. /Lots 1010-1052 is a large colletion of car brochures of approx 3,000 ea from ca. 1940-1990 - there are many exiting brochures among them. Very cautious estimates. 1010 Opel, ca. 150 stk. 500 $114 n/a 1011 Volvo, 65 stk. 300 $68 n/a Traktor og Entreprenør maskiner, 65 stk. /Tractor and construction 1012 machines, 65 ea 300 $68 n/a Varevogne, busser, lastbiler, van m.. ca. 150 stk. /Vans, buses,m trucks, 1013 approx 150 ea 400 $91 n/a Bristol, Ginetta, AC,Bitter, Caterham Lotus Super 7, Marcos, Trident, Gilbern 1014 42 stk. 400 $91 n/a 1015 Rolls Royce og Aston Martin, ca. 60 stk. 800 $182 n/a 1016 Porsche, 30 stk. 800 $182 n/a 1017 Alfa Romeo, ca. 90 stk. 800 $182 n/a 1018 Lancia, ca. 40 stk. 400 $91 n/a 1019 Saab, ca. 160 stk. (2 kasser) /Saab, approx 160 ea (2 boxes) 500 $114 n/a 1020 Jaguar, ca. 23 stk. 300 $68 n/a 1021 Mopar (USA biler) ca. 150 stk. /Mopar (USA cars) approx 150 ea 800 $182 n/a 1022 Bådbrochure ca. 150-200 stk. /boat brochures approx 150-200 ea 400 $91 n/a 1023 Audi 43 STK. 300 $68 n/a 1024 Diverse sportsvogne ca. 85 stk. /var sports cars approx 85 ea 600 $136 n/a 1025 Bentley, ca. 50 stk. 800 $182 n/a 1026 Jaguar, ca. 55 stk. 800 $182 n/a 1027 Mercedes, ca 30 stk. 300 $68 n/a 1028 T-Bird, Indigo 28 stk. 300 $68 n/a 1029 Ford EU, ca. 125 stk. 400 $91 n/a 1030 Skoda, Waz, Lada ca. 110 stk. 400 $91 n/a 1031 VW, ca 125 stk. 400 $91 n/a 1032 Lancia, ca 20stk. 200 $45 n/a 1033 udgår /Lot withdrawn 1034 Ferrari Maserati, 31 stk. 400 $91 n/a 1035 Diverse sportsvogne, ca 80 stk. /var sports cars, approx 80 ea 400 $91 n/a 1036 GMC, Jeep + diverse USA, ca 125 stk. 400 $91 n/a 1037 Vauxhall, 32 stk. 200 $45 n/a 1038 Lastbiler og busser ca. 160 stk. /trucks and buses, approx 160 ea 600 $136 n/a 1039 Diverse USA, ca 100-120 stk. 600 $136 n/a 1040 Citroen, Alpine, ca. 45 stk. 400 $91 n/a 1041 Corvette, ca. 23 diverse store /Corvette, approx 23 var large 400 $91 n/a 1042 Mercedes, ca 45 stk. 400 $91 n/a 1043 Diverse Japanere, ca 80 stk. /var Japanese, approx 80 ea 300 $68 n/a 1044 BMW ca. 107 stk. (2 kasser) 400 $91 n/a 1045 BMW, Audi, ca 50 stk. 400 $91 n/a 1046 Cadillac, Buick, ca. 40 stk. 300 $68 n/a 1047 Ferrari, Pininfarina ca. 18 stk. 400 $91 n/a Page 9 of 21 pages

1048 Chevrolet lastbiler, 52 stk. /Chevrolet trucks, 52 ea 600 $136 n/a 1049 Chevrolet, 121 stk 600 $136 n/a 1050 Scania lastbiler, ca. 90 stk. /Scania trucks, approx 90 ea 600 $136 n/a 1051 Acadian, Fiat, Ford m.m. ca. 30-40 stk. 300 $68 n/a 6 stk. A3 mapper fyldt med gamle reklamer m.m. for amerikanske biler 50èrne /6 ea A3 binders filled with old advertizing and more for American 1052 cars 50es 400 $91 n/a Modelbiler, Diecast, blikbiler m.m. 12.45-13.00 /Model cars, diecast, tin cars and more Traktorlot, flyttekasse+diverse med diverse Britains traktorer+masser af tilbehør - et virkelig godt og spændende lot - en af auktionens bedste kasser /Tractor lot, moving box with var Britains tractors + loads of ascessories - 1075 great lot 3000 $682 n/a Tekno, Scania Esso tankbil, Scania 140,MB230SL samt Corgi 223 /Tekno, 1076 Scania Esso tanker truck, Scania 140, MB230SL plus Corgi 223 VG-VGB 800 $182 1076 Tekno NL m.m.flyttekasse med 10 stk. diverse, de fleste i æsker /Tekno NL 1077 and more, moving box with 10 ea var, most in boxes 1500 $341 n/a 1078 Brio, 2 store Brio træbiler - brandbil+lastbil /2 large Brio wooden cars 1000 $227 n/a Matchbox, lot med diverse veteranbiler, bla. Askebæger med bil på ca. 15 stk. /Matchbox, lot with var veteran cars, incl ashtray with car on it, approx 1079 15 ea 800 $182 n/a 1080 Corgi, isbil nr. 447 med personer /Corgi, ice cream van no. 447 with figures VGB 800 $182 1080 Braiains traktor no. 9524 samt Dinky 321 /Britains tractor no. 9524 plus 1081 Dinky 321 VGB 800 $182 1081 1082 Schuco Radio Auto, bordeaux no. 4012 VG 2000 $455 1082 1085 /[description missing. Large tin truck, very old, roughly 30 cm = 12"] 0 $0 1085 Lego 1:43 Chevrolet, samling på 6 diverse biler + 3 hængere /Lego 1:43 700 Chevrolet, collection of 6 var cars + 3 trailers 2000 $455 700abc Tekno, Saab 96 samt MB220 ambulance i sort /Tekno, Saab 96 plus MB220 701 black ambulance G 400 $91 701 Tekno urværksbil samt Åkermann gravko, katalog no. 25 samt æske 453 Tekno windup truck [trailer decal chip 1 side only] plus Akermann showel, 702 catalog no. 25 plus box 453 G-VGB 500 $114 702 703 Tekno Scania 76 lastbil /Tekno Scania 76 truck VG-M 800 $182 703 704 Tekno Scania 110 tømmerbil /Tekno Scania 110 lumber truck VG-M 800 $182 704 MAN promotion lastbil "Get ready for the 90`s" samt div lastbil /MAN 705 promotional truck "Get ready for the 90`s" plus var truck 200 $45 705 Herpa 1:87 5 stk. diverse promolastbiler + 4 diverse 1:43 /Herpa 1:87 5 ea 706 var promo trucks + 4 var 1:43 100 $23 706 707 Tekno NL, 3 diverse lastbiler /Tekno NL, 3 var trucks VG-MB 1000 $227 707 Volvo, Man, Mercedes 5 stk. diverse promolastbiler /Volvo, MAN, Mercedes 708 5 ea var promo trucks VG-MB 800 $182 n/a Britains traktorer og redskaber, 15 stk. det meste i æsker Britains tractors 709 and tools, 15 ea most in boxes VG-MB 1500 $341 n/a 710 2 Vitrineskabe - rigtig gode til modelbiler 600 $136 n/a Viking H0, ca. 80-100 lastbiler, en del i æsker /Viking H0, approx 80-100 711 trucks, some in boxes 2000 $455 n/a Viking H0, ca. 50 ældre personbiler /Viking H0, approx 50 older passenger 712 cars 1000 $227 712 2 stk Bakelitbiler Rolds Bilen / sanders (den ene i æske) /2 ea bakelit cars 713 Rolds Bilen/Sanders (one in box) M / MB 600 $136 n/a Japansk Cadillac mrk. TN 33 cm "Open Cadillac" /[VGB, roughly 30 cm = 714 12"] VGB 1500 $341 714 Page 10 of 21 pages

Tekno sparebus "Roskilde Bank" /Tekno savings bus "Roskilde Bank" [NM, 715 tiny chips] VG 600 $136 715 716 Esso Garageanlæg /Esso garage 300 $68 716 Tekno, Volvo "Esso" tankbil rød /Tekno, Volvo "Esso" tank truck red [VG, 1 717 chip on roof, tiny decal chips] VG 600 $136 717 Tekno, Scania blokvogn m. Åkermann kran (VG) + 2 Volvo lastbiler (F-G) 718 /Tekno, Scania low truck w. Akermann digger (VG) + 2 Volvo trucks (F-G) 800 $182 718 Tekno, "Scania m. hænger "N C Kloster" /Tekno, "Scania w. trailer "N C 719 Kloster" G-VGB 1000 $227 719 Tekno, Lincoln (VGB) + fly + 2 div. Tekno (vw type og sort Taxa) /Tekno, 720 Lincoln (VGB) + airplane + 2 var. Tekno (vw type? and black Taxa) F/G 500 $114 720 Tekno, MB ambulance (VG) samt MB brandcheef + kranbilefterløber /Tekno, 721 MB ambulance (VG) plus MB fire chief + wrecker trailer G 500 $114 721 722 Matchbox m.m. 12 diverse enheder /Matchbox and more 12 var units F-G 200 $45 n/a 4 stk. diverse bliklegetøj + træfærge /4 ea var tin toys [boat w/u OK, miss 723 windscreen] + wooden ferry 300 $68 723 Tekno, 2 sparebusser "Roskilde Sparekasse" + "Håndværkerbanken" /Tekno, 2 savings buses "Roskilde Sparekasse" [blue, window damage]+ 724 "Håndværkerbanken" [VG] G-VG 600 $136 724 Tekno, 3 VW type II bla. Buko (G) samt 1 VW type I /Tekno, 3 VW type II 725 incl. Buko (G) plus 1 VW type I P-G 500 $114 725 726 Tekno, 5 Scania bus + 1 Volvobus P-F 300 $68 n/a Tekno, DK/NL 9 diverse enh. Bla. Scania, Lastbil/hænger m.m. /Tekno, 727 DK/NL 9 var units incl. Scania, truck/trailer and more P-F 300 $68 n/a Tekno, Vilmer m.m. 11 div. enh. mest Dodge/V8 samt BP traktor, Ford D800 Irmabil /Tekno, Vilmer and more 11 var units mostly Dodge/V8 plus BP 728 tractor, Ford D800 Irma truck P-G 400 $91 n/a Tekno, 7 diverse bla. 3 x Volvo taknkbil m.v. /Tekno, 7 var incl. 3 x Volvo 729 tank truck and more P-G 400 $91 n/a Tekno, 17 diverse personbiler bla. MB220, Amazon, Lloyd VW m.m. /Tekno, 730 17 var passenger cars incl. MB220, Amazon, Lloyd VW and more P-F 400 $91 n/a Kataloglot, bla Matchbox, Dinky m.m. /Catalog lot, incl Matchbox, Dinky and 731 more 300 $68 n/a 3 messingbiler, den ene som saprebøsse, Citroen 15 og Bugatti /3 brass 732 cars, one as a bank, Citroen 15 and Bugatti 200 $45 732 Brdr. Pedersen / Micro, 6 diverse benzinbiler, BP racerbil og Helikopter 733 /Brothers Pedersen / Micro, 6 var gasoline cars, BP race car and helicopter 400 $91 n/a Brdr. Pedersen, traktor + 9 diverse stk. tilbehør /Brothers Pedersen, tractor + 734 9 ea var ascessories G 500 $114 n/a Brdr. Pedersen, 2 div. sættevogne, lastbil og Shell benzinbil /Brothers 735 Pedersen, 2 var semi trucks, truck and Shell gasoline truck G 400 $91 n/a Brdr. Pedersen, 4 benzinbiler + 1 lastbil /Brothers Pedersen, 4 gasoline cars 736 + 1 truck P-G 300 $68 n/a Brdr. Pedersen, 7 diverse V8 personbiler /Brothers Pedersen, 7 var V8 737 passenger cars P-G 300 $68 n/a Tekno, 2 stk. trægarager til blikbilerne /Tekno, 2 ea wooden garages for the 738 tin cars 400 $91 738ab 739 Tekno udstillingsdisplay fra gl. legetøjsbutik /Tekno display from old toy store 400 $91 739 Page 11 of 21 pages

Hessmobil "Limousine" i flot stand /Hessmobil "Limousine" in great cond [w/u 740 def?] 1200 $273 740 Lehmann no. 765 Sedan i flot stand /Lehmann no. 765 Sedan in great cond 741 [w/u OK] 800 $182 741 Blikbane m. biler-bus m.m. i orig kasse /Tin track with cars, bus and more in 742 org box 300 $68 742ab 743 2 legetøjsplakater i ramme /2 framed toy posters 400 $91 n/a 744 3 diverse blikbiler fra 50èrne /3 var tin cars from the 50es 300 $68 744 Lion, 2 stk. scooter i militærgrøn (1 med og 1 uden sidevogn) /Lion, 2 ea 745 military green scooters (1 with sidecar, 1 without) VG-MB 1000 $227 745 746 2 diverse blikfly fra 30/40èrne /2 var tin airplanes from the 30/40es 400 $91 746 747 Blikgarage med blikbil fra 30èrne /Tin garage with tin car from the 30es 400 $91 747 748 Hestepostvogn i træ /Wooden horsedrawn postal car 200 $45 n/a 749 3 stk bliklastbiler fra 30/40èrne /3 ea tin trucks from the 30/40es 400 $91 749 Lego traktor i træ + junger - flot stand /Lego wooden tractor + milk cans - 750 great cond 500 $114 750 Norev, Ford Vedette + slidske til Dinky Toys Autotransporter /Norev, Ford 751 Vedette + ramp for Dinky Toys car transporter truck VGB 300 $68 751 752 Tekno, DC7 "Scandinavian" /[VG, minor decal chips] VG 500 $114 752 Sporvogn "K P Legetøj" med skinner i original kasse - sjælden /Streetcar "K 753 P Legetoj" with track in org box - rare VG-MB 500 $114 n/a Diverse elektromotorer, Tekno, Metallo m.m. ialt 5 stk. + 2 bådmotorer /var 754 electric motors,. Tekno, Metallo and more, total of 5 ea 400 $91 754 Tekno, 6 diverse blikbiler + 2 hestetransporter - Falckstation i træ /Tekno, 6 755 var tin cars + 2 horse transporter trailers - wooden Falck station 1500 $341 755ab Lot med diverse fly, tanks i blik m.m. /Lot with var airplane(s), tin tank(s) and 756 more 300 $68 756ab Engelsk traktor "promo" David Brown ca. 20 cm /English tractor "promo" 757 David Brown approx. 20 cm [8"] [steering def.] Startpris 1000 $227 757 Mignon VW i original æske - sjælden /Mignon VW in org box - rare [steering 758 def.] G-VGB 1200 $273 n/a 759 Tekno m.m. 3 stk. diverse i dårlig stand /Tekno and more 3 ea in poor cond 150 $34 759 Tekno, 4 stk. diverse bla MB rød/sort ambulance, MB brandcheef m.m. 760 /Tekno, 4 ea incl MB red/black ambulance, MB fire chief and more G 600 $136 760 Lego skib, færdigsamlet "Maersk Sealand" ca. 70 cm. /Lego ship, built 761 "Maersk Sealand" approx. 70 cm [27.5"]. 500 $114 761ab 762 Tekno, Volvo bus "Ålborg Omnibusselskab" /[window damage] G-VG 1000 $227 762ab 763 Tekno, Volvo bus "Ålborg Omnibusselskab" /[NM, tiny decal chips] VG-MB 2200 $500 763ab Tekno, 6 diverse blikbiler bla. hvid og blå ambulance, generatorbil, hestetrailer + Schuco 4001 /Tekno, 6 var tin cars incl white and blue 764 ambulance, generator truck, horse trailer + Schuco 4001 G 2500 $568 764 Tekno, hvid ambulanceblikflyver m. pilot /Tekno, white tin ambulance plane 765 with pilot [1 wheel loose, 1 tire flat, tail needs soldering, incl pilot] G 2000 $455 765 766 Matchbox m.m. ca. 20-25 stk. diverse /Matcbox and more approx 20-25 ea 100 $23 n/a Tekno, Kosangas, Tuborgbil, brandsprøjte, kranbil + hænger /Tekno, 767 Kosangas, Tuborg truck, fire engine, wrecker + trailer F-G 400 $91 n/a Tekno, Scania bus, Volvo autotransporter, Volvo lastbil, Scania tipogn /Tekno, Scania bus, Volvo car transporter truck, Volvo truck, Scania dump 768 truck F-G 400 $91 n/a Page 12 of 21 pages

Tekno, 11 div. personbiler + 1 Corgi bla. MB230SL, Volvo herregårdsvogn, VW1500, VW1300, Ro80 m.m. /Tekno, 11 var pass cars + 1 Corgi incl 769 MB230SL, Volvo estate car, VW1500, VW1300, Ro80 and more F-G 800 $182 n/a Tekno, VW type II hjemmehåndbemalet "Bechs Salater" - flot arbejde lavet i 60èrne /Tekno, VW type II home-handpainted "Bechs Salater" - great work 770 done in the 60es 800 $182 770ab Corgi, James Bond no. 261 samt Daktari /Corgi, James Bond no. 261 plus 771 Daktari G-VGB 800 $182 771 Tekno, Volvo tankbil, Scania bus, MB230SL, Ford D800 + blikbil /Tekno, 772 Volvo tanker truck, Scania bus, MB230SL, Ford D800 + tin car P-VG 600 $136 n/a Birk / Micro, 11 diverse, bla Micro sporvogn /Birk / Micro, 11 var, incl Micro 773 tram 500 $114 n/a Pilot m.m. 48 diverse skibe, bedre imellem /Pilot and more 48 var ships, 774 better ones among them 800 $182 774ab Matchbox, Corgi m.m. ca. 25 diverse P-G + tekno Scania stigebil m.m. /Matchbox, Corgi and more approx. 25 var P-G + Tekno Scania ladder truck 775 and more 400 $91 n/a Tekno, blikprojektørbil, VW Type I "Fona", Scooter + div. /Tekno, tin flodlight 776 truck, VW Type I "Fona", Scooter + var F-G 600 $136 n/a 777 Falck Zonen station i træ /wooden Falck Zonen station 100 $23 777 Tekno udrykningslot, 7 div. bla. Scania stigebil, Volvo brandsprøjte, MB brandcheefbil, Volvo kranbil m. hænger, VW Polizei, Taunus. /Tekno turn out lot, 7 var incl. Scania ladder truck, Volvo fire engine, MB fire chief, Volvo 778 wrecker w. trailer, VW Polizei, Taunus G-VG 1000 $227 778 779 Corgi Chipperfield, cirkusbiler 7 diverse /Corgi Chipperfield, circus cars 7 var G-VG 1000 $227 779 Tekno, ca. 20 diverse bla. Volvo lastbil, Saab 99, MB180, Amazon, 4CV, Porsche 356, Volvo bus m.m. /Tekno, approx 20 var incl. Volvo truck, Saab 780 99, MB180, Amazon, 4CV, Porsche 356, Volvo bus and more P-F 1000 $227 n/a 781 Tekno, MB300SL, MB220SE G-VGB 600 $136 781 782 Tekno, VW Type II "Taxa" (VG -Box P) VW Type I "Zonen" (G-VG Box P) 600 $136 782 Lego, grå Fergusson traktor med defekter /Lego, gray Fergusson tractor with 783 defects 200 $45 783 Tekno, Scania blokvogn med Åkermann gravko /Tekno, Scania low truck 784 with Akermann digger G-VGB 600 $136 784 Rodekasse med div. Corgi, Dinky, Matchbox m.m. + div. Reisler fig. /Mixed 785 box with var Corgi, Dinky, Matchbox and more + var Reisler fig P-G 500 $114 n/a Tekno, Scania lastbil, MB lastbil, Scania stigebil /Tekno, Scania truck, MB 786 truck, Scania ladder truck F-GB 500 $114 n/a 787 Tekno, VW type I "Pfaff" /[NM, tiny decal chips] VG 800 $182 787 788 Tekno,VW type I "Ejby Smør" & "Adi Sko" /[VG] G-VG 800 $182 788 789 Tekno, Volvo Express "Valash" /[NM, tiny chips on truck body] VG 1200 $273 789 790 Tekno, Volvo tipvogn /Tekno, Volvo dump truck [VG, tiny chips] VG 600 $136 790 791 Tekno, Volvo DSB bus /[VG] VG 500 $114 791 792 Tekno, V8 "Esso" /[VG, decal chips] VG 400 $91 792 Tekno, VW type II slangebil + stigeefterløber /Tekno, VW type II hose truck 793 + ladder trailer VG-M 1000 $227 793 794 Tekno udrykningslot, Scania stigebil, D800 fejeblad samt Volvo brandsprøjte /Tekno turn out lot, Scania ladder truck, D800 wrecker plus Volvo fire engine VG 800 $182 794 Page 13 of 21 pages

Rodekasse med masser af biler i blandet stand, Vilesco dampm. Brimtoy 795 /Mixed box with loads of cars in mixed cond, Vilesco steam engine, Brimtoy 500 $114 n/a Tekno udr.slot, Volvo brandsprøjte, Volvo kranbil / hænger, VW /Tekno turn 796 out lot, Volvo fire engine, Volvo wrecker/trailer, VW G 500 $114 n/a 797 Lego 1:87 m.m. 8 stk. diverse /Lego 1:87 and more 8 ea var 200 $45 797 Tekno lastbillot, 8 diverse bla. Carlsbergbil, Kosangas, Volvo lastbil, Volvo militærbil, skraldebil, Scania tømmerbil /Tekno truck lot, 8 var incl. Carlsberg truck, Kosangas, Volvo truck, Volvo military truck, waste truck, Scania 798 lumber truck F-G 1000 $227 798 Tekno, 12 diverse bla. Porsche, Jag E, Ro80, MGA, Monza GT Toyota m.m. /Tekno, 12 var incl Porsche, Jag E, Ro80, MGA, Monza GT Toyota and 799 more P-G 500 $114 n/a Blikflyver "KLM" mrk. Intercontintal SG 2018 /Tin airplane "KLM" marked 800 Intercontintal SG 2018 [MB, friction OK] VGB 400 $91 800ab Arnold VW nr. 4000, orange, sjælden farve (Box F) /Arnold VW nr. 4000, 801 orange, rare color (Box F) [friction OK] VG-M 800 $182 801 802 Dinky Toys nr. 187, Karman Ghia /[NM-MB, box G] VGB 400 $91 802 803 Märklin Militærvogn no. 23 /Märklin Military car no. 23 [tin plague] 400 $91 803 Rodelot, Div. Tekno maskiner, Meccano tank, blikkanon i æske /Mixed lot, var Tekno machines, Meccano tank, tin cannon in box [incl Tekno 804 Gyroscope on Eiffel tower in box] 200 $45 804 805 Træbrandstation samt trækran /Wooden fire station plus wooden crane 200 $45 n/a 806 Blue Sun (Blume & Sundby) komplet støbeformen til at støbe den plasticbil som blev fremstillet i 40èrne samt 1 stk bil i original æske (MB) En enestående chance for at erhverve sig et unik objekt til samlingen af Dansk fremstillet legetøj - formen alene kostede dengang kr. 7.000,- at fremstille, hvilket svarer til langt over kr. 100.000 i dag. - flot udstillingsobjekt /Blue Sun (Blume & Sundby) complete diecasting mold for the plastic car which was made in the 40es plus 1 car in org box (MB) - great display object. Starting price [exceedingly heavy massive steel mold] Startpris 15.000 $3.409 806 807 Tekno, fly no. 488 "Zonen" /Tekno, airplane no. 488 "Zonen" [nose damage] M 800 $182 807 808 Tekno, fly no. 488 "Zonen" /Tekno, airplane no. 488 "Zonen" [VG] M 800 $182 808 Britains, 3 stk Fordson traktor + 1 stk. tilbehør samt Schaeff gravko /Britains, 809 3 ea Fordson tractors+ 1 stk. ascessory plus Schaeff digger VGB 1800 $409 809 Siku plastic, cirkusvogn + 2 Lego 1:87 + 2 div. plast. /Siku plastic, circus car 810 + 2 Lego 1:87 + 2 var plastic 300 $68 810 Tekno, Esso trætankstation + diverse biler bla. VW type II "Bamse & Dukkelise" Type I "Valash", MGA, Carlsberg m.m.+ div. Matschbox /Tekno, wooden Esso station + var cars incl VW type II "Bamse & Dukkelise" Type I 811 "Valash", MGA, Carlsberg and more + var Matchbox P-G 600 $136 n/a Lego, 4 diverse biler, div. klodser m.m. i orig kasser + vejbane /Lego, 4 var 812 cars, var bricks and more in org boxes + [rolled-up vinyl] roadway 1000 $227 812ab 813 Corgi, 339 Mini "Monte Carlo Rally" /[MB] VG-MB 1000 $227 813 814 Tekno, militærjeep 814 /Tekno, military jeep 814 [MB] VGB 400 $91 814 Lego 1:87 sættebil "Interfrigo" (Box G) /Lego 1:87 semi truck "Interfrigo" (Box 815 G) VGB 300 $68 815 Matchbox, ca. 36 stk, alle i æsker samt katalog 1966 /Matchbox, approx 36 816 ea, all in boxes plus catalog 1966 F-VGB 1300 $295 n/a Matchbox, Corgi 19 stk. diverse i blandet stand bla. Mini Mostest, noget i originale kasser /Matchbox, Corgi 19 ea var in mixed cond incl Mini Mostest, 817 some in org boxes F-G 500 $114 n/a Page 14 of 21 pages

Tekno, 6 diverse bla. Saab 96, 17M, VW1300, Lincoln, MG1300 Campingvogn /Tekno, 6 var incl Saab 96, 17M, VW1300, Lincoln, MG1300 818 Camper F-G 600 $136 n/a Huskybox plastbox m. diverse Matchbox i /Huskybox plastic box with var 819 Matchbox 300 $68 n/a Vilmer lastbil m. presenning gul/blå /Vilmer tarpaulin truck yellow/blue [VG, 820 minor chips on front] VGB 300 $68 820 Tekno, Saab 96 blisterpakmodellen uden Tekno i bunden, rød /Tekno, Saab 821 96 blister pack model without Tekno on the baseplate, red [M] M 1500 $341 821 Corgi, Mini 226, 334 + værkstedsvogn 109 /Corgi, Mini 226, 334 + workshop 822 car 109 VGB 500 $114 822 Corgi, no. 208S Jag.- 238 Jag, MGB, Spot On Sunbeam (de 2 i orig æsker) /Corgi, no. 208S Jag.- 238 Jag, MGB, Spot On Sunbeam (2 of them in org 823 boxes) G-VG 500 $114 823 824 Corgi, 508, 470 samt 479 /Corgi, 508, 470 plus 479 VGB 500 $114 824 825 Corgi, 221 samt Dinky Toys 205 /Corgi, 221 plus Dinky Toys 205 G-VGB 300 $68 825 825A Corgi, 260, 229 samt 234 /Corgi, 260, 229 plus 234 VGB 500 $114 825-A Corgi, 218 Aston Martin + løs box 223 /Corgi, 218 Aston Martin + loose box 825B for 223 VGB 300 $68 825-B 825C Corgi, 345 samt 259 /Corgi, 345 plus 259 VGB 500 $114 825-C Tekno, Campingvogn 815 (VG-MB) samt VW1500 (VG) /Tekno, Camper 825D 815 (VG-MB) plus VW1500 (VG) 400 $91 825-D Tekno, MB230SL (VG-MB) Morris 1100 (VGB) VW1300 - flap på æske VGB) Efterløber 437 (VGB) /Tekno, MB230SL (VG-MB) Morris 1100 (VGB) 825E VW1300 - flap on box (VGB) trailer 437 (VGB) 600 $136 825-E Franklin Mint, 1947 Bentley, 2 personers roadster /Franklin Mint, 1947 826 Bentley, 2 person roadster 300 $68 826 Tekno, 5 diverse, 2 x Jag E, 2 x Mustang, 1 x 300SL /Tekno, 5 var, 2 x Jag 826A E, 2 x Mustang, 1 x 300SL G-VG 600 $136 826-A Matchbox, Corgi m.m. ca. 23 stk. diverse /Matchbox, Corgi and more approx 827 23 ea var 200 $45 n/a Dinky militær, 11 stk diverse i flot stand /Dinky military, 11 ea var in great 828 cond VG 600 $136 828ab Corgi, Ecourri Ecosse, lyseblå + 2 racerbiler /Corgi, Ecourri Ecosse, light 829 blue + 2 race cars G 600 $136 829 Tekno, ca 20 stk. bla. VW type II "Anders And", Amazon, 544, Saab 96, MGA, 17M, Kadet, MB ambulance m.m. /Tekno, approx 20 ea incl VW type II "Anders And", Amazon, 544, Saab 96, MGA, 17M, Kadet, MB ambulance 830 and more F-G 1000 $227 n/a Tekno, 7 diverse lastbiler bla. "Paul Bergsøe & Søn" Shell Volvo tankbil, Scania stigebil, kranbil m.m. /Tekno, 7 var trucks incl "Paul Bergsøe & Søn" 831 Shell Volvo tanker truck, Scania ladder truck, wrecker and more 800 $182 n/a Rodekasse m. diverse Matxhbox, Corgi, Dinky m.m. bla Britains traktor 832 /Mixed box with var Matxhbox, Corgi, Dinky adn more incl Britains tractor 800 $182 n/a Tekno, V8 m.m. 6 stk. diverse bla.packhard postbil, Essobil, sort taxa, Zonenbil m.m. /Tekno, V8 and more 6 ea var incl Packhard mail car, Esso 833 truck, black taxi, Zonen car and more G-VG 1000 $227 833 Tekno, 4 diverse VW type I bla, Tandex, Zonen, Fona, Evers /Tekno, 4 var 834 VW type I incl Tandex, Zonen, Fona, Evers G-VG 1000 $227 834 835 Schuco, Combinato 4003 VG 600 $136 835 Tekno, Falck blikambulance rød/sort /Tekno, Falck tin ambulance red/black 836 [missing steering wheel + flag] VG 600 $136 836 Page 15 of 21 pages

Tekno, MGTD uden vindspejl samt Scooter m. sidevogn /Tekno, MGTD 837 without windscreen plus Scooter with sidecar G-VG 600 $136 837 838 Tekno, 4 stk. Cooper Norton /Tekno, 4 ea Cooper Norton 800 $182 838 839 Tekno, VW type I "Zoo" VG 800 $182 839 840 Tekno, VW type I "Den Røde Løber" /[VG, chips on carpets only] VG 800 $182 840 841 Tekno, Taunus 1000 "Tekno" /[VG, small chip] VG 800 $182 841 842 Tekno, VW type I "Pfaff" og "Phillips" VG 1000 $227 842 843 Tekno, VW type I "Bosch" VG 800 $182 843 844 Tekno, VW type I 2 stk Taxa /Tekno, VW type I 2 ea Taxa [NM] VG-M 800 $182 844 Tekno, VWtype I "Taxa" og "Rinso" /Tekno, VW type I "Taxa" and "Rinso" 845 [VG] VG-M 1000 $227 845 846 Tekno, Porsche 356 /[VG] VG-M 800 $182 846 847 848 Tekno, T-Bird i guldfarvet med lyseblåt indtræk - sjælden farve /Tekno, T- Bird gold with light blue interior - rare color [NM - windscreen slightly bent] M 1500 $341 847 Matchbox m.m. stor rodekasse med ca 50 diverse - måske mere, nogle i originale æsker + lidt motorbøger /Matchbox and more large mixed box with approx 50 var - possibly more, some in org boxes + a little motor books 400 $91 848 Corgi no. 339 "Monte Carlo Rally" Mini Cooper (1 hjul på tag mangler) /Corgi 849 no. 339 "Monte Carlo Rally" Mini Cooper (1 wheel on roof missing) VGB 400 $91 849 Tekno, Mercury, VW type I "Bosch" fejeblad, MGA, Spot-On Mini + diverse løse dæk m.m. /Tekno, Mercury, VW type I "Bosch" wrecker, MGA, Spot-On 850 Mini + var loose tires and more P-VG 500 $114 850 Yesteryear, 9 stk. diverse, en del i æsker /Yesteryear, 9 ea var, some in 851 boxes 500 $114 n/a Matchbox Superfast, 15 stk. diverse i originale æsker - flot stand /Matchbox 852 Superfast, 15 ea var in org boxes - great cond 500 $114 852 Matchbox, 35 div. i orig. æsker - flot stand /Matchbox, 35 var in org boxes - 853 great cond 1000 $227 853 Tekno, V8, Dodge m.m. 16 stk. diverse + 1 fly /Tekno, V8, Dodge and more 854 16 ea var + 1 airplane P-G 1000 $227 n/a Tekno, 4 blik Falckbiler + trægarage /Tekno, 4 tin Falck cars + wooden 855 garage 800 $182 855 CKO motorcykel "Tourist" MC med sidevogn /CKO motorcycle "Tourist" MC 856 with sidecar [dust + rust] F-G 400 $91 856 857 Tekno, Falck blikkranbil, flag mangler /Tekno, Falck tin wrecker, flag missing VGB 800 $182 857 858 Tekno, Packhard "Zonen", hvid /Tekno, Packhard "Zonen", white G-VGB 400 $91 858 Lego, Chevrolet lastbil "BP" /Lego, Chevrolet truck "BP" [VG, incl 7 wooden 859 bottles - dusty] G 400 $91 859 860 Tekno, Volvobus "Max J Madsen" /[NMB] VGB 1500 $341 860 861 Tekno, Taunus 1000 "Store Marie" /[NMB, tiny decal chips] VGB 800 $182 861 862 Tekno, VW type I "Johnny Walker" /[VGB] VGB 1200 $273 862 Tekno, VW type I 2 stk. "Pfaff" og "Berl. Tid." + tom æske /Tekno, VW type I 863 2 ea "Pfaff" and "Berlingske Tidende" + empty box VG 1000 $227 863 Tekno, 5 stk. diverse bla. traktor, Oxford, MC fly + div. æsker /Tekno, 5 var 864 incl tractor, Oxford, MC airplane + var boxes G-VG 800 $182 n/a Tekno, Triangel politibil, brandsprøjte, V8 cementbil /Tekno, Triangel police 865 car, fire engine, V8 cement truck VGB 1000 $227 865 Tekno, Buick ambulance + hvid presenningbil /Tekno, Buick ambulance + 866 white tarpaulin truck [1 def. tire] G-VGB 400 $91 866 Page 16 of 21 pages